3 rzeczy, które powstrzymują kobiety przed sukcesem

Kobieta Sukcesu, Królowa Życia, czyli kto?

Dla każdej kobiety to określenie będzie oznaczało coś innego. Ja czuję, że osiągam sukces gdy jestem spełniona duchowo, rodzinnie i zawodowo.
Od 1999 r. towarzyszę kobietom w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Towarzyszę również mężczyznom (90% moich klientów coachingowych to mężczyźni). Widzę tę wyraźną różnicę, w ich podejściu do życia i biznesu, która nie pozwala kobiecie pójść tam, gdzie chciałaby dotrzeć.

Dziś opiszę 3 z nich:

1. Kobiety stawiają siebie na ostatnim miejscu.

Kobiety często wbrew sobie przyjmują role, która jest im przypisywana społecznie. Czyli osoby, która jest uległa, cicha, wycofana i ma postawę służalczą. Nie zastanawiają się nad tym, jak się z nią czują, tylko bez szemrania wywiązują się ze swoich powinności. Jako żony i matki z reguły stawiają siebie na ostatnim miejscu. Po powrocie do domu, rzucają się w wir obowiązków domowych podczas gdy pozostali domownicy realizują swoje pasje.

>>Zarówno Ty jak i Twoja rodzina, wszyscy jesteście ważni. Potrzeby Twojego męża są ważne, potrzeby Waszych dzieci są ważne, Twoje potrzeby również są ważne. Pamiętaj o sobie, o swoich marzeniach, pasjach i celach. Wspieraj swoich najbliższych, oczekuj wsparcia i przyjmuj je, gdy nadchodzi.<<

 

2. Kobiety mniej inwestują w edukację.

Przeciętnie kształcą się do około 25 lat. Czyli do momentu, w którym kończą studia. Ewentualnie przedłużają ten czas do chwili zamążpójścia. Potem najczęściej rozwija się mąż, rozwijają się dzieci, a kobieta ich wspiera, zapominając o sobie. Z każdym rokiem jej pozycja zawodowa jest coraz słabsza. Kiedy widzi zaproszenie na konferencje, podczas której mogłaby się zainspirować i uzyskać nową wiedzę, odczuwa poczucie winy, że chciałaby pojechać. Prosi męża o zgodę, tak jak 16 latka prosi rodziców o wyjście na imprezę.

Gdy mężczyzna widzi zaproszenie na konferencje ustala czy udział w niej jest mu potrzebny do rozwoju. Jeśli odpowiedz jest twierdząca, komunikuje rodzinie, że ten wyjazd jest potrzebny i ważny. Kobieta w tej samej sytuacji czuje się wyrodną matką i nie dość dobrą żoną. Stawia potrzeby innych przed swoimi.

>>Tak długo, jak długo chcesz funkcjonować zawodowo, potrzebujesz nauki i inspiracji. Nowych bodźców, innego spojrzenia, bycia na bieżąco. Doświadczenie zawodowe bez poszerzania horyzontów to zbyt mało, aby dziś wyróżnić się w branży. Dokształcaj się regularnie.<<

 

3. Kobiety zaniżają swoją zawodową wartość.

Boją się publicznie zaprezentować jako specjalistki w swoim fachu. Wciąż czują się niewystarczająco przygotowane. Wolą pozostać w cieniu mężczyzn, występować w roli ich asystentek, wspólniczek z mniejszym wkładem. Pracują więcej, prosząc o mniej. Wcielają się w role ozdoby mężczyzny, czyniąc ze swojej kobiecości swój główny atut, podstawę istnienia.

Bardziej skupiają się na podkreśleniu linii swojej talii, niż na podkreśleniu tego, co mają do powiedzenia.

>>Łam stereotypy. Głośno opowiadaj o swoich dokonaniach. Przestań czekać aż ktoś się domyśli i zapyta w czym jesteś dobra. Konkretnie i logicznie zaprezentuj swoje sukcesy. Doceniaj siebie publicznie, podkreślaj swoją wartość.<<

 

Patrzymy na kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy i rodzinny i myślimy „to nie dla mnie. Tego nie można połączyć…”
Owszem można. Możesz odnosić sukcesy zawodowe i możesz czuć się jednocześnie kobieco. Możesz być skuteczna biznesowo i możesz zachować swoją delikatność. Możesz być niezależna finansowo i możesz jednocześnie budować związek i rodzinę.

Jak to zrobić?

Od lat uczę tego na swoich szkoleniach, piszę o tym w swoich książkach i mam nadzieję, że również z Tobą przyjdzie mi się spotkać na najbliższym szkoleniu KOBIETA NIEZALEŻNA lub podczas lektury. 

 14485080_10207173885095519_4245187262667071859_n

Podczas szkolenia zgłębiam 5 głównych tematów: 

1.Niezależność Finansowa i Kariera:

Abyś poznała sposoby na stworzenie swojej niezależności życiowej, nie tylko w kontekście finansów. Twoja kariera wcale nie musi być walką, ale twórczym procesem wzrastania. Przekonasz się jak to zrobić.

2. Zarządzanie Domowymi Finansami 

Ponieważ Ty również powinnaś poznać model zarządzania domowym budżetem i raz na zawsze zapanować nad pieniędzmi, które przechodzą Ci przez palce.

3. Relacje i Związki

Ponieważ bez nich życie jest pozbawione sensu, a jednocześnie warto jest ustalić z najbliższymi w jaki sposób będziecie wzajemnie wspierać się w dążeniu do celu. Opowiem Ci jak ja to robię z moim mężem i synami.

Kobieta to Ty – najważniejsza osoba w Twoim życiu. To jaką jesteś marką determinuje rezultaty jakie osiągasz w życiu. Naucz się jak kreować swoje piękno, talenty i atuty jakie posiadasz.

4. Spełnienie i Przekraczanie Granic

Prawdziwe piękno zaczyna się w Tobie. Spełnienie i satysfakcja życiowa jest procesem do którego dotarło wiele kobiet. Bądź świadoma tego jakie możliwości daje Ci życie – wykorzystaj je. Czas to najcenniejsze co mamy, a on cały czas płynie – działaj więc tu i teraz.

5. Zarządzanie sobą w czasie. 

Kto, jeśli nie Ty, bardziej potrzebuje się tego nauczyć? Codziennie starasz się dać z siebie wszystko, aby pogodzić swoje życiowe role.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla wszystkich kobiet, które czują, ze zasługują na więcej. Dla tych, które otwarte są na doskonalenie siebie, inspiracje. Dla tych, które szukają pomostu pomiędzy zdrowiem, kobiecością, kariera a rodzina. Dla tych, które chcą poznać inne wspaniale kobiety. Dla tych, które chcą nauczyć się budować swoje karierę, osobista markę. I dla tych, które jeszcze nie wiedza co w życiu począć i chętnie zainspirują się opowieścią o życiu innych ludzi. Ludzi, którzy mają wyniki w tym, o czym mówią.

Przeczytaj więcej na tej stronie  i już dziś rozpocznij swoją swoją drogę do satysfakcjonującego życia!

Do tego czasu możesz też przeczytać BESTSELLERA pt.; „KOBIETA NIEZALEŻNA”

kobieta-niezalezna-ksiazka

Zamów książkę z dostawą do domu>>  lub zamów e booka>>

Do zobaczenia!

Kamila Rowińska 

Autorka bestsellera pt.; „Kobieta Niezależna”

 

3 komentarze
 1. POS Group 1 rok ago

  Moim zdaniem pierwsza przyczyna jest najważniejsza. Kobiety zawsze dbają o rodzinę, dom, a o sobie myślą na samym końcu.

 2. Magdalena Surowiec 3 tygodnie ago

  Ja mam trochę łatwiej, bo nie mam męża ani dzieci, więc automatycznie stawiam siebie na pierwszym miejscu. Kształcę się dalej, zawodowo całkiem sporo osiągnęłam, ale to nie jest jeszcze ten etap, na którym chciałabym się znajdować. Mam nadzieję, że kiedyś wezmę udział w szkoleniu „Kobieta niezależna” – to jeden z moich celów.

 3. Monia 3 tygodnie ago

  Witam,
  Pani Kamilo jak się zbliżyć do sukcesu tak jak Pani, wiem ,że mogę, wiem ,że potrafię, ale gdzieś ta zuchwałość u mnie nie może się przebić , tak do końca , gdzieś drzemie i ma przebłyski ale szybko zostają zgaszone.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...

©2017 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?