Przestań aplikować o pracę jak desperat! Czyli: Jak dostać pracę marzeń? – [tekst + video]

Cześć,  

Z racji tego, iż aktualnie znajduję się na lotnisku i odprawa przebiegła świetnie mam chwilę, aby nagrać/napisać odpowiedź dla Iwony, która zadała mi pytanie dotyczące tego, w jaki sposób skutecznie szukać pracy. 

Muszę powiedzieć, że nigdy nie musiałam szukać pracy, ani wysyłać CV. Raz, kiedy miałam 16 lat i chciałam zostać trenerem fitness poszłam na rozmowę kwalifikacyjną.

Natomiast bardzo dużo osób wysyła do mnie pytania o pracę, jak również do moich klientów i mogę powiedzieć Ci co wtedy myślimy. Chcę podzielić się tą wiedzą z Tobą, ponieważ zastosowanie jej pomoże Ci znaleźć pracę marzeń. 

Otóż jedną z rzeczy, której nie polecam robić jest wysyłanie wiadomości typu:

„dzień dobry, szukam pracy, wszystko jestem w stanie zrobić, wszystkiego jestem w stanie się nauczyć, jestem do dyspozycji, po prostu marzy mi się praca u Państwa”.

W ten sposób osoba czytająca Twoje zgłoszenie prawdopodbnie odbierze Cię jako desperata a nie eksperta. Raczej nikt nie chce mieć w swoim zespole „desperatów”. Pragniemy mieć ekspertów, specjalistów, ludzi, którzy są dobrzy w jakiejś dziedzinie i dzięki nim efektywność naszego zespołu wzrasta. 

Dlatego przed wysłaniem CV do swojego potencjalnego pracodawcy, zastanów się:

  • co możesz zrobić dla firmy do której chcesz dołączyć?

  • w czym możesz być pomocny? 

  • jakie będą korzyści z Twojego zatrudnienia?

Poznaj firmę, do której chcesz aplikować, nie pisz ogólników, ponieważ nikt tego nie przeczyta!

Wybierz stanowisko, które będzie zgodne z Twoimi umiejętnościami i dopiero wtedy napisz im o tym. 

Napisz konkretnie co potrafisz robić!

Im bardziej ogólna wiadomość, tym gorzej dla Ciebie.  

 

Jeśli masz jakiś nowy zawód, o którym Twój potencjalny pracodawca może nawet nie wiedzieć, że takowy istnieje, tym bardziej wypisz, jakie korzyści płyną z zatrudnienia Cię. 

Oddźwięk pozytywny będzie zdecydowanie większy, ponieważ pracodawca lub osoba, która rekrutuje zobaczy, że jesteś osobą, potrafiącą kreować dla siebie stanowisko. Przy okazji pokażesz na czym się znasz, co potrafisz  i jakie będą korzyści z zatrudnienia Ciebie.

Polecam Ci podejście do zdobywania pracy jako procesu sprzedaży – sprzedaży swojej własnej osoby. 

Powodzenia i do zobaczenia!

Kamila Rowińska

 
O Autorce:

Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innym w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.

Rating: 3.5. From 2 votes.
Please wait...
0 komentarzy

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...

©2017 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?