Jak dostać pracę marzeń? – [video]

Witam ,

Jest 6 rano, jestem właśnie na lotnisku w Brukseli i ponieważ odprawa poszła świetnie, to mam jeszcze chwilę na to, żeby nagrać odpowiedź dla Iwony, która dzisiaj zadała mi pytanie, to znaczy pewnie wczoraj je wysłała, dotyczące tego, w jaki sposób szukać pracy.

Ja muszę powiedzieć, że nigdy nie musiałam szukać pracy i nie wysyłałam żadnego CV.

Raz, kiedy miałam 16 lat poszłam na rozmowę kwalifikacyjną, kiedy chciałam zostać trenerem fitness i chciałam prowadzić aerobik. Natomiast bardzo dużo osób wysyła do mnie pytania o pracę, jak również do moich klientów i bardzo dobrze wiem, co sobie wtedy myślimy i tym chcę się z Tobą podzielić, ponieważ to pomoże Ci skuteczniej zdobywać pracę tę o którą Ci chodzi, o której marzysz.

Otóż jest jedna rzecz, którą polecam przestać robić. Polecam Ci abyś przestała/przestał wysyłać wiadomości w stylu: „dzień dobry, szukam pracy, wszystko jestem w stanie zrobić, wszystkiego jestem w stanie się nauczyć, jestem do dyspozycji, po prostu marzy mi się praca u Państwa”. Jeżeli tak będziesz zdobywać pracę, to osoba, która czyta to Twoje zgłoszenie prawdopodobnie odbierze Cię jako desperata, a nikt za bardzo nie chce mieć w swoim zespole desperatów. Z reguły chcemy mieć w swoim zespole ekspertów, specjalistów, ludzi którzy są dobrzy w jakiejś dziedzinie i są w stanie zwiększyć efektywność naszego zespołu.

Dlatego zanim wyślesz wiadomość do swojego potencjalnego pracodawcy, zastanów się, co możesz zrobić dla tej firmy, do której chcesz wysłać swoje CV i swoje zgłoszenie. Co takiego robią, w czym są dobrzy, w czym Ty jesteś dobry/dobra , w czym im możesz pomóc, jakie mogą mieć korzyści. Wymyśl sobie stanowisko pracy i dopiero wtedy, kiedy będziesz już mieć stanowisko pracy i będziesz wiedzieć, jak jesteś w stanie zarobić pieniądze dla tej firmy, napisz im o tym.

Zdecydowanie oddźwięk pozytywny będzie większy, ponieważ ten ktoś będzie wiedział, że jesteś osobą, która potrafi kreować dla siebie stanowisko i przy okazji pokażesz na czym się znasz, co potrafisz no i oczywiście jakie będą korzyści z zatrudnienia Ciebie. Polecam Ci taki sposób, nie tylko i wyłącznie wysyłanie CV na tzw. desperata, tylko podejście do zdobywania pracy jako procesu sprzedaży, sprzedaży swojej własnej osoby.

Powodzenia i do zobaczenia.

0 komentarzy

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...

©2017 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?