Wiadomość dla Uczestników wyzwania Kamili Rowińskiej 2016/2017 r. [video]

Witam serdecznie wszystkich uczestników trzeciego już wyzwania. Trzeciego, ponieważ to już trzeci rok będziecie albo przynajmniej niektórzy z Was, będą zmagać się ze swoimi słabościami. Na czym polega to wyzwanie? Wyzwanie trwa dokładnie rok, czyli 365 dni. Te 365 dni będzie trzeba albo biegać albo chodzić. Na początku to będzie chodzenie, ponieważ już dostaliście wytyczne, i wiecie że dziennie trzeba zrobić 2 kilometry, więc można tylko i wyłącznie chodzić, natomiast będzie to wyzwanie ewoluowało do takiego momentu, w którym trzeba będzie biegać, ponieważ liczył się będzie również czas.

W związku z czym, jeżeli chcesz zwiększyć swoja kondycję fizyczną, poprawić zdrowie, być może zrzucić parę kilogramów, na pewno możesz się tego spodziewać po tym roku podczas tego wyzwania. Natomiast przede wszystkim to, po co powstało to wyzwanie, to po to, żeby ćwiczyć Twój charakter i zwiększać Twoją efektywność nie tylko osobistą, ale również zawodową, ponieważ częścią tego wyzwania będzie nie tylko chodzenie i bieganie, ale po jakimś czasie dojdzie do tego również czytanie książek, oglądanie niektórych filmów, rozwijanie się i walka ze swoimi słabościami.

Dopiero 3, 4 dni niektórzy z Was mają za sobą i być może już zauważyliście kilka takich świetnych rzeczy. Były osoby, które w ogóle nie dołączyły do wyzwania, ponieważ były w stanie ich zatrzymać już kwestie techniczne, czyli np. nie wiedzieli, jak ściągnąć Endomondo, nie wiedzieli, jak go poszukać i tak naprawdę nie zrobili wszystkiego, co w ich mocy, żeby to znaleźć, żeby zamontować Endomondo albo że nie mają smartfona, nie pożyczyli, nie kupili itd.

W tym wyzwaniu będzie naprawdę tak samo, jak w życiu. W życiu są ludzie, którzy mają wymówki i są ludzie, którzy mają cele. Ci, którzy mają cele bardzo mocno dbają o to, żeby wymówki nie wpływały w żaden sposób na to, co oni w tym swoim życiu robią. W osiągnięciu swojego celu walczą po prostu do końca.

Niektórzy się zatrzymali na Endomondo, niektórzy na szczegółach, na regulaminie, nie doczytali, nie sprawdzili, kiedy się zaczyna, jak należy się zarejestrować te 2 km, czy trzeba zarejestrować, czy nie trzeba, nie zarejestrowali i niektórzy po prostu już odpadli.

Tak naprawdę to wyzwanie pokazuje nam, jak funkcjonujemy na co dzień, ponieważ jeżeli przystępujesz do tego wyzwania, to zakładam, że to jest dla Ciebie ważne. Jeżeli przystępujesz do czegoś, co nie jest dla Ciebie ważne, to zastanów się, dlaczego do tego przystępujesz, po co realizujesz jakiś plan. Zakładając, że to jest dla Ciebie ważne i dlatego przystąpiłaś/przystąpiłeś do tego wyzwania, to wtedy trzeba zrobićwszystko, co w Twojej mocy, żeby było możliwe wykonanie wszystkich wytycznych.
Moim zdaniem to wyzwanie nie jest trudne tak bardzo – w skali od 0 – 10, przez pierwszy miesiąc bym dała może 3. To będzie oczywiście rosło i rosło i pod koniec tego wyzwania, czyli za rok naprawdę poprzeczka będzie wyżej.

Natomiast ta poprzeczka, gdybyś mnie dzisiaj zapytała/zapytał ile to będzie kilometrów, to nic Ci to nie powie, ponieważ Twoja perspektywa dzisiaj, gdybym Ci powiedziała, że to będzie 20 km, to dzisiaj perspektywa, kiedy usłyszysz 20 km jest zupełnie inna, bo powiesz sobie – ledwo jestem w stanie przeczołgać się 2 km, a tam będzie 20, na pewno nie dam rady. Natomiast jeżeli będziesz przechodzić przez te wszystkie etapy, to za 5 miesięcy 20 km będzie dla Ciebie zupełnie inną odległością, a za 10 miesięcy to też będzie inna odległość.

Oczywiście to nie będzie 20 km, od razu wszystkich uspokajam, na pewno nie będzie to maraton, nic z tych rzeczy. Natomiast na pewno będzie trzeba przekraczać swoje granice. Ponieważ to jest trzecie wyzwanie, to ja zauważyłam, co jest największym wyzwaniem dla ludzi i na czym się ludzie najczęściej potykają i chcę Wam opowiedzieć teraz po to, abyście mieli okazję nauczyć się na błędach innych.

Jak wiesz w wyzwaniu przez ten kwartał możesz zrobić dzienną swoją porcję kilometrów, a jeżeli z jakiegoś powodu nie możesz zrobić w danym dniu tej dziennej porcji swoich kilometrów, to możesz ostatecznie następnego dnia nadrobić. Są tacy ludzie, którzy od razu zdecydowali się, że będą co 2 dni nadrabiać, czyli że zrobią co 2 dni 4 km. Są też tacy, którzy będą co 2 dni robić 4 km i to w dodatku będą to robić wieczorem, czyli np. o 23-ej.

Wiadomo wtedy, że oni się sami wręcz wystawiają na to, żeby wylecieć z wyzwania, ponieważ wystarczy, że Endomondo siądzie albo nie będziesz mieć połączenia z Internetem, cokolwiek się zdarzy, rozładuje Ci się telefon i już wtedy piszesz płaczliwego maila do mojego teamu, że coś się stało i nie jesteś w stanie zrobić tego wyzwania, bo coś się wyłączyło. A tak naprawdę sam/sama jesteś odpowiedzialny za to, że zostawiłeś to na ostatnią chwilę i od razu sobie dałeś tyle kilometrów.

Może być burza, w zeszłym roku były burze, pioruny, to było nawet niebezpieczne, żeby w tym czasie biegać z telefonem ale niektórzy, ponieważ wcześniej nie wykonali swojego planu, niektórzy ryzykowali coś takiego.

Zastanów się nad tym, ponieważ, być może, tak działasz w życiu codziennym. Być może też tak robisz, że ważne dla Ciebie rzeczy zostawiasz na następny dzień, odkładasz je na później i potem nagle okazuje się, że nie ma prądu albo czegokolwiek innego, albo się rozchorujesz, albo się Twoje dziecko rozchoruje, albo nie ma żadnych warunków do tego, żeby zrealizować coś takiego.

My dostajemy non stop jako team i Marta Chłodnicka odpisuje cierpliwie na te maile. Dostajemy mnóstwo wiadomości, w których ktoś po prostu płacze, ze już był prawie, ale coś się wydarzyło takiego, co spowodowało, że nie mógł ukończyć wyzwania.

Zrób tak, aby ono było dla Ciebie priorytetem Twojej aktywności ruchowej i wtedy nie będzie z tym tak dużego problemu. Zrób wszystko, żeby móc wykonać to wyzwanie. Niech ono dla Ciebie będzie jakimś symbolem, zadedykuj je czemuś. Nadaj mu jakieś znaczenie i wtedy to będzie dla Ciebie o wiele prostsze.

Wiem, że 2 km na samym początku, to nie jest tak dużo, ale ponieważ , tak jak powiedziałam, to będzie rosło, to też ważne by było, żebyście na pewnym etapie, jeżeli nie teraz, ale za chwilę zaopatrzyli się w dobre buty do biegania – to jest jedna rzecz. A druga rzecz – żebyście zaczęli też ćwiczyć brzuch, ponieważ w bieganiu bardzo mocne i bardzo ważne są mięśnie brzucha po to, żeby odciążyć Wasz kręgosłup, żeby to nie polegało tylko i wyłącznie na bieganiu. Sprawdź, jak się ma sprawa Twoich stawów, żeby później nie było jakichś kontuzji, ponieważ zaczynasz od naprawdę małej ilości kilometrów.

Więc, jeżeli zadbasz o swoje zdrowie w międzyczasie, będziesz się obserwować i troszczyć o to, żeby to wszystko przebiegało zgodnie z zasadami uprawiania sportu. Poczytasz na ten temat jakąś książkę, zapiszesz się na jakieś forum dla biegaczy, to na pewno Ci to pomoże uniknąć kontuzji i odpaść w marcu albo w kwietniu.

Zrób wszystko, co w Twojej mocy, żeby ukończyć to wyzwanie. Naprawdę, zrób wszystko. Postaraj się najbardziej, jak tylko możesz dokończyć to, co zaczynasz. Jeżeli dołączyłeś/dołączyłaś do wyzwania, jest ono dla Ciebie ważne, to po prostu ukończ je. Oczywiście, jeżeli ktoś jest w ciąży, jest chory i w międzyczasie coś się wydarzy, to jest logiczne, są rzeczy ważne i ważniejsze. Chciałabym żebyście pamiętali o tym, żebyście nie pozwolili jakiejś pierdole totalnej albo dupereli spowodować, że wylecisz z wyzwania ponieważ prawdopodobnie przystępując do niego, robisz to po coś.

Zastanów się, po co to robisz, przestań zostawiać wszystko na ostatnią chwilę. Jeżeli Ci Endomondo nie zadziała biegniesz jeszcze raz, tak jak w życiu, W biznesie, w pracy nie można się tłumaczyć szefowi albo klientom – zrobiłem, ale się nie zapisało.

Jak ja piszę książkę i nie zapiszę w Wordzie i mi się skasuje, to nie mogę je sprzedać. Nie mogę swoim klientom powiedzieć: „słuchajcie, ja ją napisałam, ona już była, ale mi się skasowała.” Wszyscy by mieli to w dupie i powiedzieliby: weź się Rowińska ogarnij i napisz książkę, którą można przeczytać.
I tak samo jest z Tobą. To, że Ci się trening nie zapisał, życie. Po prostu biegniesz jeszcze raz.
Trzymam kciuki i powodzenia!

Jeżeli Ty też chcesz popracować nad swoimi celami, być może zdrowotnymi, być może sportowymi lub zawodowymi, obejrzyj kurs Kamili Rowińskiej dotyczący skutecznego wytyczania i realizacji celów.

0 komentarzy

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...

©2017 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?