Powiedz mu aby spadał!

Gremilny są wśród nas!

Zwlekanie, odkładanie na” za chwilę, na jutro, na potem, na kiedykolwiek, byle nie teraz:)

Znasz to? Ja to znam. Zdarza mi się.

Coraz rzadziej, a jednak, zdarza się. Chyba każdemu. Tobie też? Prowadząc własną działalność, w której nikt (prócz Urzędu Skarbowego) Cię nie pilnuje, jesteś idealnym kandydatem do zaatakowania przez gremlina, któremu nadałam imię „Potem”.

Siedzi na Twoim prawym (tak, tak na prawym) ramieniu. Taki mały, a taki silny. Potem krzyczy, za każdym razem gdy chcesz zrobić coś pożytecznego. I podpowiada Ci: „nie teraz”, „później się tym zajmę”, ” teraz muszę zrobić coś innego”, „zrobię to gdy…”, „jeszcze tylko sprawdzę co tam słychać na nk”, „mam na to trochę czasu”….

A Ty taki duży/duża słuchasz takiego małego Potem i jak w hipnozie wykonujesz polecenia. Taki mały smród na prawym ramieniu a robi z Tobą co chce! Zawalasz egzaminy, biegniesz spóźniony na autobus, wciąż kogoś przepraszasz, bo zapomniało Ci się…

Ten Potem, jest wyjątkowo perfidny. Jakoś nigdy go nie ma gdy chcesz się napić coli, zjeść czekoladkę lub po prostu się pobyczyć. Za to przybiega od razu gdy przyjdzie Ci na myśl, popracować, pouczyć się, poćwiczyć, poczytać…

Koniec z odkładaniem spraw na później! Twój mały Potem, zęby szczerzy, język Ci wystawia, a Ty nic? Po co Ci to odkładanie? Co zyskujesz, jeśli odkładasz wykonanie ważnego telefonu, spotkania, napisanie e-maila na później? Co Ci to da, że dziś nie pojedziesz na spotkanie z promotorem? Obejdziesz stertę prania lub nie dostrzeżesz naczyń do umycia? Naprawdę wierzysz, że zyskasz w ten sposób święty spokój? Na ile? Na chwilę?

Ja walczę z swoim gremlinem o imieniu Potem. Czasami gdy do mnie mówi, strzepuję go z ramienia! (spróbuj:)) Gdy wraca (a czasami wraca, jak taka pchła) to go strzepuję i nawet mówię mu, że ma spadać. To działa:)

zorganizowany_menedzerZanim jednak doszłam do tej wprawy, brałam udział w treningach i czytałam na ten temat, m.in. książkę Kena Blancharda Zorganizowany menedżer.

Koniec z odkładaniem spraw na później Polecam ją wszystkim tym dla których wciąż jest nieodpowiedni moment na to aby zacząć: pracować, uczyć się, odchudzać, ćwiczyć, czytać…

Oczywiście, Twój Potem, ma na ten temat teraz swoje zdanie, w końcu nie jest w jego interesie dopuścić abyś przeczytał/a teraz książkę.

Nie miej dla niego litości:)

11 komentarzy
 1. Maciej 7 lat ago

  Widzę, że się buduje niezły blog. No no. A wiesz co to za stworzenie na zdjęciu? Chyba Asmodeusz.

  • Mateusz 4 lata ago

   Ja rownież jestem pod wrażeniem. Lata doświadczeń i konsekwencji, ta kobieta nie poddaje sie chyba nigdy w drodze do swojego celu :)

   Podobnie jak Pan, Panie Macieju.

   pozdrawiam,

   Mateusz

 2. admin 7 lat ago

  Maćku, aż sprawdzę :)

 3. Tomek 7 lat ago

  Chciałbym przeczytać rozwinięcie tego tematu dotyczące „rozwiązywania konfliktu między jednym Potem a drugim Potem”. Co jeżeli Potem jest wymuszone przez poprzednio wykonane zadanie i nagle zajmujemy się nie tym co trzeba?

 4. Kamila Molińska 7 lat ago

  Tomku, temat który poruszyłeś dotyczy mocno „Zarządzania sobą w czasie”, czyli ustalania swoich priorytetów, umiejętności planowania.
  Po powrocie z Kenii pochylę się nad tym tematem. Pozdrawiam

 5. Ania 7 lat ago

  To jak najbardziej o mnie:(
  Niestety często tak robię i później mam po góre.
  70.

 6. Anna 6 lat ago

  Spieszę zakupić książkę :)

 7. Izabela B 4 lata ago

  Witaj Kamila,

  niestety książka nie jest dostępna w Polsce z powodu wyczerpania się nakładu.
  W Hurtowniach mówią, że już dawno nie mieli tej pozycji.
  Dysponujesz moze e-bokiem?

  Pozdrawiam
  Iza.

  • Molińska Kamila 4 lata ago

   No tak, 3 lata temu :)
   Niestety nie mam ebooka, ale pomysle o alternatywie i zaraz Ci napiszę.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...

©2017 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?