Przyjaciele. Największa wartość w życiu …

poniedziałek, Grudzień 6, 2010
Przyjaciele. Największa wartość w życiu …

Zastanawiałam sie chwilę, czy nie wrócić tutaj tak po prostu, pisać dalej bez słowa wyjaśnienia. Po przemyśleniu postanowiłam jednak pozwolić sobie na luksus bycia sobą, czyli szczerą i prawdziwą…

“Bądź dobry dla innych ludzi gdy wspinasz się do góry, ponieważ spotkasz ich gdy będziesz spadał w dół”

- dawno już temu natknęłam się na tą sentencję.

Był to czas kiedy wspinałam się do góry. Sięgałam po marzenia, realizowałam swoje cele, jadłam życie dużą łyżką…  Jesteś szczęściarą – słyszałam.

Niedawno życie zaczęło wystawiać mnie na próbę.

Zaczęło się od niespodziewanej śmierci Mamy. Po raz pierwszy pojawiła się tak wielka w moim sercu samotność. Chwilę później pojawił się guz piersi. Ogromne  przerażenie. Panika. Biopsja. Decyzja. Wycięty.  Dłużące sie w nieskonczoność oczekiwanie. Wyniki. Ulga. Chwila oddechu.  Badania kontrolne. Kolejna diagnoza. Trzy guzy. Niedowierzanie.  Złość. Strach. Słabość. Wycięte. Znów oczekiwanie na wyniki. Ulga.  Bez chwili oddechu.  Choroba Taty. Rak. Bezradność. Cierpienie. Śmierć Taty. Pojawiły się pytania o sens. Rezygnacja. Bez chwili oddechu przyszła separacja. Smutek. Samotność. Brak wiary w miłość. Poczucie małżeńskiej porażki. Zdrowotne komplikacje. Leczenie. Kolejna diagnoza. Cztery guzy. Łzy. Szczyt bezradności. Brak akceptacji. Dwa są już wycięte. Pozostaje oczekiwanie…

Nie było mnie z Wami ostatnio w takim wymiarze, do jakiego zdążyłam Was przyzwyczaić.  Może ja i jestem dzielna, ale nie aż tak;).  Potrzebowałam czasu, aby zaklimatyzować się w nowej sytuacji. Klimatyzuję się po cichu i w gronie najbliższych. I o tych najbliższych i tych dalszych również chciałabym teraz napisać.

Idąc przez życie, spotykasz po drodze wielu ludzi. (Mam to szczęście spotykać wielu wspaniałych). Niektórym pomagasz, niektórzy pomagają Tobie. Zawierasz znajomości, które z czasem awansują do rangi przyjaźni.  I często nie zdajesz sobie sprawy z tego jak silna ona jest dopóty, dopóki nie przyjdzie w Twoim życiu taki czas, kiedy to Ty nie masz do zaoferowania nic więcej, poza kolejną smutną wiadomością.

Mówią, że  

Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.

Moje skrzydła nie tylko zapomniały. Wiele razy dano mi odczuć, że mój czas już się skonczył…

Jednak w ciągu ostatnich trzech lat dane mi było daru przyjaźni w szczególny sposób doświadczyć. Moi Przyjaciele – Ci wspaniali ludzie, przez cały ten czas byli przy mnie. Wspierali mnie. Pomagali mi przeskakiwać kolejne przeszkody, a nawet przeskakiwali je ze mną, gdy było to konieczne. Przypominali mi o moim miejscu na tym świecie, o moich marzeniach, ideałach, wartościach. Dodawali otuchy, częstowali uśmiechem, wypełniali trudne dni obecnością. Płakali razem ze mną, czekali na wyniki, szukali nowych rowiązań, aktywizowali, rozśmieszali, pomagali zrozumieć, zakceptować nową rzeczywistość… Dzięki Nim łatwiej mi było stawić czoła codzienności, uwierzyć w jutro..

Jola, Karolina, Magdalena, Rafał, Joasia, Grzegorz, Kasia, Edyta, Ryszard, Agnieszka, Bernard, Roman, Basia, Marcin, Ania, Tom, Małgosia, Kamil, Dorota, Bartek, Kornelia oraz inni życzliwi ludzie, którzy nawet nie zdawali sobie sprawy, z tego jak wiele w tym czasie znaczył dla mnie ich uśmiech…  

Niesamowici w swojej dobroci i wrażliwości. To wielkie szczescie bylo Was spotkać na swojej drodze! 

Pomagaliście również Wy, drodzy Czytelnicy:) Bardzo dziękuję za Wasze wiadomości. Sprawiły mi wiele radości.

Magnus Holm, uczestnicząc w konferencji Briana Tracy wysłał do mnie sms’a :

“God gifts are always wrapped in a big problem and the gift is that you will learn a lot about yourself “.

Nauczyłam się o sobie przez ostatnie 3 lata więcej niż przez pozostałe 27. Dziś już potrafię docenić lekcję, którą dostałam, mimo iż jestem świadoma tego, że jeszcze się nie skonczyła.

Mimo to towarzyszy mi teraz spokój i siła we własne możliwości. Silniejsza niż kiedykolwiek zdarzyło mi się posiadać. Apetyt na życie. Nieprawdopodobny. Wiara, że sobie poradzę. Każdego dnia to uczucie wzrasta.

Można mieć piękny dom, najwspanialszy z samochodów i wszystkie materialne cuda świata, jednak to kim jesteś, co potrafisz, oraz ludzie, którzy Cię otaczają pozostanie na zawsze największą wartością w życiu.

Tak jest w moim.  Dzięki Wam czuję się szczęściarą!

Dziękuję ;)