„Jestem spokojna.” Kamila Rowińska o swojej przeprowadzce do Brukseli

05.06.2015 r.

Już za kilka miesięcy przeprowadzamy się z całą rodziną do Brukseli.  Takie wydarzenie powoduje przyspieszenie działań w Polsce, aby pospinać na ostatni guzik sprawy zawodowe w taki sposób, aby później móc dolatywać do Polski na szkolenia i wydarzenia. Uczy mnie to jeszcze większej umiejętności zarządzania sobą w czasie. Uważnie przyglądam się temu, co robię. Na co przeznaczam czas.

Każdy dzień to dzień wyborów pomiędzy pracą, rodziną, relaksem, nauką, przysługami, sportem, leniuchowaniem…

Niektórzy, gdy słyszą o mojej przeprowadzce, od razu się martwią.

Najczęściej o moją karierę w Polsce. O to, że nie będzie mnie dużo i często.

O to, że jak nie będę na zawołanie, na już, to coś mnie ominie.

A ja jestem spokojna. Niezwykle spokojna.

Nie muszę być wszędzie, aby dobrze prosperować biznesowo. Przemawianie do największej z dostępnych publiczności, najczęściej jak to jest możliwe, nie jest moim celem. Przeprowadzenie największej ilości coachingów w roku, nie determinuje moich działań. Posiadanie największej ilości fanów na facebooku nie spędza mojemu zespołowi snu z powiek.

Są wartości, których nie sprzedam za karierę. Moja rodzina, moje zdrowie, harmonia życiowa, rozwój, niezależność są kluczowe. Abym mogła dzielić się swoją energią, wiedzą, doświadczeniem, potrzebuję zadbać o siebie i swoich najbliższych.

To dlatego nie widujecie mnie na tournée po całym kraju, z 20 dniami na sali szkoleniowej miesięcznie. To dlatego rzadko odbieram telefony po 18:00. To dlatego nie umówię się na coaching, gdy mam zaplanowane wyjście z synami. To dlatego nie wystąpię na SGH, gdy mam zaplanowane kino z mężem.

To dlatego jest ograniczona ilość wywiadów, których udzielę i ograniczona ilość miast, które odwiedzę.

Jest w życiu taki czas, gdy pracuje się ponad miarę, jednak później powinna nastąpić stabilizacja działań. 

Są dziennikarze, którzy dzwonią z propozycją, abym coś napisała DZIŚ w nocy, lub spotkała się w trakcie majówki. Dziwią się, gdy odmawiam. Twierdzą, że nie potrafię wykorzystać swoich „5 minut” jak inni…

Są sprawy, na które się nie godzę, ponieważ dbam o swój balans.

Przez tak wiele lat budowałam swoją stabilizację finansową, że teraz praca ponad normę, skutkowałaby jedynie droższymi zabawkami (droższym samochodem, droższym mieszkaniem, droższymi meblami itp.) To są miłe akcenty, ale nie milsze niż moja rodzina. 

W mojej ocenie jest w życiu czas na solidną pracę i jest też czas na pozostałe wartości.

Bycie „naj coachem”, „naj trenerem”, „buldogiem biznesu”, „nr 1”, „super woman coś tam, coś tam…” to nie jest coś, co motywuje mnie do działania. 

To miłe, gdy ktoś doceni moją pracę, jednak nie jest to kluczowe w mojej pracy.

Ponieważ sukces, z  ciągłymi nieprzespanymi nocami, śmieciowym jedzeniem, zatraceniem swoich wartości, sprzedawaniem swoich ideałów, ciągłą tęsknotą za bliskimi, brakiem czasu na śmiech, na miłość, na wakacje, na rozwój… to nie jest już dla mnie sukces.

Dlatego jestem spokojna… 

 

Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.

 

1 Komentarz
  1. Ako

    O, to ciesze się, że będzie Pani bliżej mnie! Zapraszam wobec tego na przysłowiową kawę (może być sok) na Place Sablon i chętnie służę za przewodnika po zakamarkach tego trochę dziwnego miasta:)

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...

©2017 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?