3 powody, które sprawiają, że ludzie nie osiągają swoich celów.

Przychodzę do Ciebie ponieważ chcę: „Wygrać przetarg o wartości 20 milionów”, „Otworzyć restaurację”, „Nosić rozmiar 36 do końca tego roku”, „Pozyskać nowych, 10 kluczowych klientów”, „Założyć rodzinę”, „Stworzyć dodatkowy dochód pasywny” … tymi zdaniami często witają mnie moi klienci na sesjach coachingowych.

Od 17 lat wspieram ludzi w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej. Towarzyszę im w osiąganiu celów, pokonywaniu barier, wyciąganiu lekcji z niepowodzeń.

<< Dołącz do grupowej sesji on line już w najbliższy piątek o 20.00. Zarezerwuj swoje miejsce! >>
Być może przymierzasz się właśnie do wytyczania swoich celów na najbliższy rok, kwartał lub miesiąc. Co bezwzględnie warto wziąć pod uwagę, aby tym razem zwiększyć swoją szansę na osiągnięcie swojego celu?

1. WYTYCZAJ CELE SPÓJNE Z TWOJĄ MISJĄ ŻYCIOWĄ I WARTOŚCIAMI.

Ile razy patrząc na sukcesy innych myślisz sobie „ale super, też tak chcę!” obserwujesz kogoś, kto przebiegł maraton, dokonał innych wyczynów i dajesz się ponieść fali deklarując, że to teraz również Twój cel? Kopiujesz życie innych, realizujesz społeczny plan czy wybierasz cele zgodne z Tobą? Każdy z nas jest inny i coś, co dla otoczenia może być sukcesem niekoniecznie musi pociągać Ciebie. Wytyczając swoje cele zgodnie ze swoimi wartościami życiowymi zyskujesz wewnętrzną motywację do działania!

2. WYTYCZAJĄC CEL PAMIĘTAJ O TYM, ABY OKREŚLIĆ SWOJĄ AKTUALNĄ RZECZYWISTOŚĆ I ZASOBY.

Szczególnie pod koniec roku, wielu z nas przecenia swoje możliwości i na fali motywacji zaczyna wytyczać cele na rok kolejny, które pomijają rzeczywistość. Jeśli planujesz wprowadzić nowy sposób odżywiania, zamiast wywracać wszystko do góry nogami i planować od jutra wprowadzenie najbardziej restrykcyjnego sposobu odżywiania się… spójrz na swoje dotychczasowe doświadczenia w tej dziedzinie. Ile razy w przeszłości zdarzyło Ci się przygotowywać posiłki do pudełek na cały dzień? Jak wygląda Twoje odżywianie w pracy? Co jedzą Twoi najbliżsi? Jaka jest realna szansa na to, że zaczniecie wspólnie odżywiać się tak, jak planujesz? Ustal dokładnie rzeczywistość i zasoby jakie posiadasz, aby zrealizować swój cel.

3. PRZYGOTUJ SIĘ NA TRUDNOŚCI I MODYFIKACJE CELU.

W jednej z moich książek – „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”, napisałam (…) „lepiej jest osiągnąć cel o rok później, niż zrezygnować w połowie drogi”.
Większość jednak rezygnuje w połowie lub wtedy gdy pojawią się pierwsze trudności. Nie znam nikogo, kto wytyczył ambitny cel i zrealizował go bez żadnych przeszkód. One zawsze występują. Trudności wpisane są w osiąganie celów. Życie to nie koncert życzeń, przyjdą momenty próby. Pocieszające jest, że większość z nich można przewidzieć i się do nich przygotować. Znasz siebie, wiesz jak reagujesz na wyzwania. Pomyśl o tym, co może stanowić dla Ciebie przeszkodę i zawczasu, na poziomie wytyczania celu zastanów się nad tym, co zrobisz, aby jej uniknąć lub w jaki sposób stawisz jej czoła.
Kiedy nadejdzie, będzie łatwiej sobie z nią poradzić!

Aby zmaksymalizować swoją szansę na osiągnięcie swoich celów weź udział w piątkowym webinarium, podczas którego podzielę się z Tobą moimi sposobami na wytyczanie i skuteczne rozpisywanie celów oraz przygotowywanie planu działania. Otrzymasz zeszyt ćwiczeń do pobrania, którzy wesprze Cię w wytyczeniu twojego własnego celu. Ruszysz w 2017 z mocą, motywacją i planem działania!

Serdecznie zapraszam!
Kamila Rowińska

<< Dołącz do grupowej sesji on line już w najbliższy piątek o 20.00 >>

Obejrzyj film, w którym mówię więcej na temat celów:

0 komentarzy

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...

©2017 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?