Za co możesz być wdzięczny? [video]

„Za co możesz być wdzięczny?”

Po ostatnim webinarze dotyczącym budowania pewności siebie, Magdalena zapytała mnie o to, czym jest dla mnie sesja wdzięczności i dlaczego jest ona taka ważna. Być może już kiedyś słyszałeś już o tym, że warto jest wykonywać sesje wdzięczności. Ja wykonuję taką sesję wdzięczności codziennie sama, a wtedy gdy tylko jest możliwe wykonuję ją z moją rodziną – ze swoim mężem i swoimi dziećmi. Jeszcze najmłodszy Bruno ma dopiero 3 lata, więc jeszcze nie uczestniczy świadomie, natomiast Olaf 11-letni jak najbardziej, bardzo mu się to podoba i mój mąż oczywiście robi to ze mną. Dlaczego ta sesja wdzięczności jest taka ważna. Gorąco wierzę, że nie możemy w życiu dostać więcej, jeżeli nie jesteśmy wdzięczni za to, co już teraz mamy.

I bez względu na to, jak wyglądała moja sytuacja życiowa, finansowa i rodzinna, różnie w moim życiu bywało. Za każdym razem było coś za co byłabym wdzięczna czy to Bogu, czy to wszechświatu, w zależności od tego w co wierzysz. Jeżeli jesteś osobą wierzącą, to najlepiej oczywiście podziękować za to Bogu. Robienie takiego rytuału codziennie, czyli dziękowanie za to, co już mamy, za to że mogliśmy się urodzić, za to, że mamy szansę żyć np. w wolnym kraju, za to że jesteśmy tacy mądrzy, za to że mamy piękną duszę, za to że mamy rodzinę, że mamy co do garnka włożyć.

To są naprawdę bardzo proste rzeczy. Ja za każdym razem robię sobie taką listę i jeżeli jestem sama, czyli nie ma przy mnie nikogo z mojej rodziny, robię tą sesję wdzięczności samodzielnie. Najlepiej jest tak zaczynać dzień, czyli po prostu, kiedy wstanę rano, kiedy tylko mogę zacząć od tego dzień, to od tego zaczynam i dziękuję po kolei za wszystko, co już mam. A kiedy robię to z moim synem Olafem, to kiedyś, kiedy jeszcze odwoziłam go do szkoły – teraz już jeździ sam do szkoły, ale kiedy jeszcze byłam tą mamą, która jest kierowcą dla swego dziecka i jeździliśmy do szkoły razem, to za każdym razem graliśmy we wdzięczność, to znaczy licytowaliśmy się, kto będzie miał więcej rzeczy, za które jest wdzięczny.

Kiedyś tłumaczyłam mu, kiedy był mały, dlaczego to jest takie ważne. Mówiłam mu: „Wiesz Olaf, bo to jest tak, że tylko tego dostaniesz więcej, za co już podziękowałeś.” W związku z czym On za każdym razem, kiedy jechaliśmy razem podziękował za swojego X-boxa, za klocki Lego, za wszystkie rzeczy, a kiedy się licytujemy, kto będzie miał więcej i ja mówię: dziękuję bardzo, że jestem taka mądra, za to że jestem taka inteligentna i on też zaczyna o tym myśleć, to on automatycznie też buduje swoją pewność siebie, uczy się tego, że warto siebie chwalić, warto się doceniać i on też mówi: dziękuję, że jestem taki mądry, dziękuję za to, że tak świetnie gram w piłkę nożną itd.

Więc ta sesja wdzięczności ma duże takie znaczenie, ponieważ buduje ona we mnie takie poczucie pełni, obfitości. Jeżeli masz takie poczucie pełni i obfitości to też pewność siebie automatycznie wzrasta. Jeżeli masz dzieci albo bliskich i oni dziękują za to i uczą się od Ciebie tego, to też automatycznie oni rosną. Kiedy jestem z moim mężem i robię sesję wdzięczności, dziękuję za niego, on wtedy czuje się bardziej doceniony. Kiedy jestem ze swoim synem, dziękuję za niego i mówię: dziękuję bardzo, że mam takiego fantastycznego syna, który jest samodzielny, jest niezależny, który potrafi sobie sam przygotować śniadanie codziennie rano, to on też czuje się taki doceniony, zauważony w tym, co ja robię.

Dlatego tak bardzo ważne jest to, żeby nie tylko i wyłącznie codziennie narzekać i mówić: tego jeszcze nie mam, tego jeszcze nie mam, ponieważ jednak większość ludzi koncentruje się na tych swoich niedoborach, na tych czego jeszcze im brakuje do szczęścia, zamiast koncentrować się na tym, co już ma i podziękować za to.

Tak że obiecaj sobie, że od dzisiaj będziesz przede wszystkim dziękować za to, co masz. Ci ludzie, którzy tu gwiżdżą dlatego, że tutaj na Ibizie właśnie ktoś postanowił się pobrać. Nie wiem, czy to będzie widać i tutaj niedaleko Para Młoda przyszła, w związku z czym idę też zobaczyć, jak będą sobie przyrzekać, że zostaną ze sobą do końca życia. Dziękuję Wam bardzo, naprawdę polecam przygotowywanie sobie i robienie sobie takich sesji wdzięczności codziennie. Do zobaczenia.

Jeżeli chcesz nauczyć się wdzięczności i skupiania myśli na Twoich marzeniach i planach, a nie na brakach, zacznij wypełniać „Dziennik Coachingowy. 365 pytań od Twojego coacha”.

1 Komentarz
  1. Magdalena Surowiec 2 miesiące ago

    Bardzo mądry tekst! Ja też jestem bardzo wdzięczna za wszystko, co mam. Nie wyobrażam sobie dnia bez podziękowania za to Bogu.

    Pozdrawiam Panią serdecznie i jak zawsze podziwiam

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...

©2017 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?