Kobieta Sukcesu, czyli kto?

Dla każdej kobiety to określenie będzie oznaczało coś innego.

Czuję, że osiągam sukces gdy jestem spełniona

duchowo, rodzinnie i zawodowo.

A Ty?

Od 1999 r. towarzyszę kobietom w ich rozwoju osobistym i zawodowym. Towarzyszę również mężczyznom (90% moich klientów coachingowych to mężczyźni). Widzę tę wyraźną różnicę, w ich podejściu do życia i biznesu, która nie pozwala kobiecie pójść tam, gdzie chciałaby dotrzeć.

Dziś opiszę 3 z nich:

1. Kobiety stawiają swoje potrzeby na ostatnim miejscu w rodzinie.

Kobiety często wbrew sobie przyjmują role, która jest im przypisywana społecznie. Czyli osoby, która jest uległa, cicha, wycofana i ma postawę służalczą. Nie zastanawiają się nad tym, jak się z nią czują, tylko bez szemrania wywiązują się ze swoich powinności. Jako żony i matki z reguły stawiają siebie na ostatnim miejscu. Po powrocie do domu, rzucają się w wir obowiązków domowych podczas gdy pozostali domownicy realizują swoje pasje. Gdy trzeba przeznaczyć środki na dodatkową edukację, z reguły w pierwszej kolejności zaspokajane są potrzeby dzieci i męża, na końcu kobieta myśli o sobie. Gdy w grę wchodzi pasja, dla mężczyzn i dzieci jest ona naturalną koleją rzeczy. Szansą na relaks i wzmocnienie, kobieta często swoją pasję traktuje jako fanaberię i nie daje sobie do niej prawa.

>> Zarówno Ty jak i Twoja rodzina, jesteście ważni. Potrzeby Twojego męża są ważne, potrzeby Waszych dzieci są ważne, Twoje potrzeby są ważne. Pamiętaj o sobie, o swoich marzeniach, pasjach i celach. Wspieraj swoich najbliższych, oczekuj wsparcia i przyjmuj je, gdy nadchodzi. Twój rozwój jest istotny i kluczowy dla Twojej przyszłości. <<

2. Kobiety mniej inwestują w edukację.

Przeciętnie kształcą się do momentu, w którym kończą studia. Ewentualnie przedłużają ten czas do chwili zamążpójścia. Potem najczęściej rozwija się mąż, rozwijają się dzieci, a kobieta ich wspiera, zapominając o sobie. Z każdym rokiem jej pozycja zawodowa jest coraz słabsza. Kiedy widzi zaproszenie na konferencje, podczas której mogłaby się zainspirować i uzyskać nową wiedzę, odczuwa poczucie winy, że chciałaby pojechać. Prosi męża o zgodę, tak jak 16 latka prosi rodziców o wyjście na imprezę. Zamartwia się, z kim zostawi dzieci i często na myśl nie przyjdzie jej to, że dzieci mogą tego dnia być ze swoim tatą.

Gdy mężczyzna widzi zaproszenie na konferencje ustala czy udział w niej jest mu potrzebny do rozwoju. Jeśli odpowiedz jest twierdząca, komunikuje rodzinie, że ten wyjazd jest potrzebny i ważny. Kobieta w tej samej sytuacji czuje się wyrodną matką i nie dość dobrą żoną. Stawia potrzeby innych przed swoimi.

>> Tak długo, jak długo chcesz  z sukcesami funkcjonować zawodowo, potrzebujesz nauki i inspiracji. Nowych bodźców, innego spojrzenia, ciekawych znajomości, bycia na bieżąco. Doświadczenie zawodowe bez poszerzania horyzontów to zbyt mało, aby dziś wyróżnić się w branży. Dokształcaj się regularnie, dbaj  o swoje kompetencje. <<

3. Kobiety zaniżają swoją zawodową wartość.

Boją się publicznie zaprezentować jako specjalistki w swoim fachu. Wciąż czują się niewystarczająco przygotowane. Wolą pozostać w cieniu mężczyzn, występować w roli ich asystentek, wspólniczek z mniejszym wkładem. Pracują więcej, prosząc o mniej. Wcielają się w role ozdoby mężczyzny, czyniąc ze swojej kobiecości swój główny atut, podstawę istnienia.

Bardziej skupiają się na podkreśleniu linii swojej talii, niż na podkreśleniu tego, co mają do powiedzenia. Wpadają w pułapkę perfekcjonizmu, która nie pozwala im rozpocząć projektów, które w 90% są gotowe. Mężczyźni rozpoczynają działania o wiele wcześniej i udoskonalają je na bieżąco.

>>Łam stereotypy. Głośno opowiadaj o swoich dokonaniach. Przestań czekać aż ktoś się domyśli i zapyta w czym jesteś dobra. Konkretnie i logicznie zaprezentuj swoje sukcesy. Doceniaj siebie publicznie, podkreślaj swoją wartość i kompetencje. Zaakceptuj fakt, że dzień w którym będziesz w 100% gotowa może nie nadejść. Zawsze znajdziesz coś, co można jeszcze poprawić. Działaj z tym co masz i udoskonalaj w trakcie. „Sztuka życia polega na tym, aby grać tymi kartami, które się ma, a nie tymi, które być może kiedyś przyjdą”<<

Patrzymy na kobiety, które osiągnęły sukces zawodowy i rodzinny i myślimy „to nie dla mnie. Tego nie można połączyć…”
Owszem można. Możesz odnosić sukcesy zawodowe i możesz czuć się jednocześnie kobieco. Możesz być skuteczna biznesowo i możesz zachować swoją delikatność. Możesz być niezależna finansowo i możesz jednocześnie budować związek i rodzinę.

Jak to zrobić?

Od lat uczę tego na swoich szkoleniach, piszę o tym w swoich książkach i mam nadzieję, że również z Tobą przyjdzie mi się spotkać na szkoleniu KOBIETA NIEZALEŻNA  lub podczas lektury. 

Jestem autorką książki „Kobieta Niezależna” skierowanej do kobiet, które chcą wzmocnić swoją wewnętrzną siłę,  przyjrzeć się swoim przekonaniom dotyczącym pieniędzy, nauczyć lepiej zarządzać sobą w czasie, wzmacniać swoje kompetencje oraz zarządzać swoim domowym budżetem!

Przygotowałam dla Ciebie bezpłatny fragment książki, który możesz pobrać poniżej, aby rozpocząć swoją przygodę z wzmacnianiem siebie na płaszczyźnie osobistej i zawodowej.

Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.

 

Teraz przeczytaj kolejny interesujący wpis!

1 komentarz
  1. Sylwia

    Zgadzam sie w stu procentach! Mysimy łamać stereotypy, bo nigdy nie pozbędziemy się naklejki, iż kobiety nadają się tylko, jako „kury domowe”.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłanie

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?