Kulisy Biznesu nr 13. Porażka roku.

Kulisy Biznesu to cykl comiesięcznych podsumowań służących motywacji, inspiracji, refleksji, planowaniu – oto, dlaczego robię to co miesiąc. 

Każdego miesiąca sporządzam podsumowanie działań i mam przygotowany zarys planu kolejnego. Dlaczego robię podsumowanie? Ponieważ to ważne, aby spojrzeć z dystansu na to, czego dokonaliśmy i z perspektywy czasu ocenić, jaką to miało dla nas wartość i wyciągnąć lekcje.

Podsumowanie miesiąca przeprowadzam w taki sam sposób, w jaki przeprowadzam podsumowanie tygodnia.

Zapraszam Cię do lektury, inspiracji i wyciągnięcia wniosków na potrzeby swojej działalności. Jeśli chcesz, abym rozwinęła którykolwiek z tematów, daj znać w komentarzu.

Możesz też umieścić w komentarzu swoje podsumowanie miesiąca. Z przyjemnością przeczytam!

 

POD WIDEO ZNAJDZIESZ WERSJĘ TEKSTOWĄ I ZDJĘCIA

 


KULISY BIZNESU — co się wydarzyło?

 • Szkolenia stacjonarne w Warszawie:

  Odbyła się 27 edycja szkolenia >>„KOBIETA NIEZALEŻNA”<<. Kilkanaście tysięcy kobiet zaufało mi i przeszło już przez to szkolenie, a ta edycja znów była magiczna.

  >>„ZESPÓŁ MARZEŃ”<— ponad 140 przedsiębiorców rozwijało swoje kompetencje w budowaniu skutecznych i zwycięskich zespołów.

 


SPRAWDŹ TERMINY i ZAREZERWUJ MIEJSCE DLA SIEBIE!

Kobieta Niezależna DOŁĄCZ TUTAJ [kliknij]

Zespół Marzeń DOŁĄCZ TUTAJ [kliknij]

 

 • Wysyłka „Dziennika Kobiety Niezależnej” — kilka tysięcy terminarzy, które zamówiliście w przedsprzedaży powędrowały w Wasze ręce. Instagram zapełnił się zdjęciami tego produktu. Cieszę się, że ten dziennik tak bardzo przypadł Wam do gustu.
  Wielu z Was pytało o Planer RBC. Uniwersalne narzędzie, które służyć Wam będzie w planowaniu i notowaniu ważnych rzeczy. Zależało mi na tym, aby produkt ten był maksymalnie praktyczny i uniwersalny oraz na tym, aby mogli z niego korzystać również mężczyźni!  Dlatego też zdecydowałam się na dwie wersje kolorystyczne (szarą i czarną), a w środku zrezygnowałam z malinowego druku na rzecz granatowego.

ZAMÓW PLANER RBC [kliknij]

 

 • Debiut online. Wystartowała kampania oraz kurs online MAKSYMALNA PRODUKTYWNOŚĆ z zarządzania sobą w czasie. Odbyła się premiera kursu, do którego przygotowywaliśmy się przez ostatnie 6 miesięcy. Zobacz odcinek Kulisy Biznesu, w którym przekazuje cenne wskazówki na temat tego, w jaki sposób przygotować kurs online.

ZOBACZ TEN ODCINEK TUTAJ [kliknij]

 • Przy okazji kursu przeprowadziliśmy również profesjonalny i bezpłatny webinar: „Jak przestać odkładać na później”. Zapisało się na niego ponad 11 tys. osób, a około 60% skorzystało. Był to dla nas ogromny sukces, gdyż bardzo wielu z Was pisało do nas, że ten materiał wniósł nową wiedzę w Wasze życie. Będzie on dostępny w naszym sklepie w wersji płatnej, dlatego polecam Wam dołączyć na pokład wtedy, kiedy organizowany jest webinar.

 • Black Friday w RBC — mieliśmy szkolenia w szalonych cenach.

 • Premiera nowego produktu – bransoletka „Jedziesz Bejbe”. To kolejny element dopełniający kolekcję, w której znajdują się już bluzy i koszulki. Elegancka, lekka, subtelna, niezobowiązująca. Idealna na prezent dla wszystkich tych, którym idea Jedziesz Bejbe jest bliska. Bransoletka okazała się totalnym hitem i trafiła do Waszych serc. Wielkie gratulacje dla Anny Górki z naszego zespołu, która była główną pomysłodawczynią tego produktu.

BRANSOLETKA CZEKA NA CIEBIE TUTAJ [kliknij]

 

 • Spotkałam się z Radą Programową Fundacji Mam Marzenie – rozmawialiśmy o tym, co można zrobić lepiej, aby Fundacja jeszcze mocniej rozwijała się w przyszłym roku.

 • Sesje coachingowe dla zespołu RBC – kierownicy poszczególnych działów w RBC przechodzą przez test Gallupa oraz odbywają sesje coachingowe, po to, aby jeszcze lepiej poznać swoje talenty. Abyśmy mogli w naszym zespole bazować na mocnych stronach współpracowników, idealne dopasować ich stanowiska do potencjału.

 • Szkoliliśmy się z obsługi kas fiskalnych – w poprzednich KULISACH BIZNESU opowiadałam Wam więcej na ten temat. Nowe kasy fiskalne będziemy wdrażać od stycznia.

 • Spotkanie z biurem rachunkowym, by dokonać pierwszych podsumowań całego roku oraz omówić sytuacje podatkowe i prawne, które będą czekały na nas w przyszłym roku, ponieważ warto przygotować się do nich wcześniej.

 • Testy systemu CRM – projekt za kilkanaście tysięcy złotych rozwija się zgodnie z planem i już niebawem pierwszych uczestników mojego programu biznesowego RBC Master Business Training poprosimy o to, aby przetestowali tę platformę.

 • Nawiązaliśmy współpracę z nową Kancelarią Prawną, ponieważ czekają nas coraz większe projekty.

 • Rozpoczęliśmy również współpracę w zakresie działań PR-owych. Po długiej rekrutacji na to stanowisko wybrałam Joannę, która będzie reprezentować RBC i odpowiadać na wszelkie zapytania od mediów.

 • W tym miesiącu ukazał się wywiad ze mną w Wysokich Obcasach, w dodatku Praca na temat: Idei Kobiety Niezależnej. Polecam go Wam serdecznie.


KULISY BIZNESU — z czego jesteśmy dumni?

 • Kampania Kursu MAKSYMALNA PRODUKTYWNOŚĆ – wynikami i skutecznością przebiła wszystkie kampanie, jakie mieliśmy do tej pory. Wow! Był ogień!

 • Sesje coachingowe i awans Rafała. Jeden z moich klientów podziękował mi za wsparcie w zdobyciu kierowniczego stanowiska na rynku międzynarodowym. Nasza praca trwała ponad rok i zakończyła się ogromnym sukcesem.


KULISY BIZNESU — co można było zrobić lepiej i jakie wyciągamy wnioski?

 • problemy podczas tworzenia nowego sklepu internetowego – cały proces trwał blisko rok, angażując wiele osób z zespołu. Niestety opóźnienia firmy, która prowadziła nam ten projekt, są tak znaczne, że jesteśmy zmuszeni do wypowiedzenia współpracy. Raz jeszcze z pomocą Kancelarii przeanalizowaliśmy umowę i jesteśmy zmuszeni od niej odstąpić. Wiąże się to z ryzykiem walki o środki, które już wpłaciliśmy. Lekcja, jaką wyciągamy z tej sytuacji jest taka, aby zachowywać maksymalną ostrożność podczas podpisywania umów.


KULISY BIZNESU — jakie mamy plany na grudzień?

 • Warszawa, szkolenia stacjonarne: 7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie oraz Asertywny Rodzic – Partner – Manager.

 • 28 edycja szkolenia Kobiety Niezależnej, tym razem będziemy w Poznaniu.

 • 15 grudnia przeprowadzę szkolenie w Londynie „Zasługujesz na Sukces”.

 • Nowy projekt – SESJA INSPIRACJI MASTERA – za nami pierwsze spotkanie. To wydarzenie skierowane jest dla uczestników mojego programu biznesowego RBC Master Business Training. Odbywać się będzie raz w miesiącu, w Warszawie. To doskonała okazja do tego, by spotkać się z ekspertem, rozszerzać kompetencje i budować relacje biznesowe. Jeśli jesteś Masterem bądź na bieżąco i sprawdzaj od nas wiadomości e-mail.

 • Czeka nas kolacja z uczestnikami IV EDYCJI WYZWANIA KAMILI ROWIŃSKIEJ i wspólne świętowanie ich sukcesu.

 • Odbędzie się również spotkanie Zespołu RBC podsumowujące rok.


KULISY BIZNESU — pytanie z sesji Q&A.

W jaki sposób Zespół RBC zachowuje się względem siebie na Święta?
Czy mamy spotkanie świąteczne?
Czy obdarowujemy się upominkami?

ODPOWIEDZI NA TE PYTANIA POZNASZ W WIDEO.

Jeżeli masz pytania, na które chcesz, abym odpowiedziała w przyszłym miesiącu, zadaj je proszę w komentarzu.

CZEKAM NA TWOJE WAŻNE LEKCJE.

Do zobaczenia w kolejnych Kulisach Biznesu!

Kamila Rowińska

 


ABY NIE OMIJAŁY CIĘ KULISY BIZNESU
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ NA YouTube


Zobacz inne wideo z cyklu:

KULISY BIZNESU [kliknij]

 


Czy to było dla Ciebie wartościowe?

Jeśli tak, to wspaniale, ponieważ prowadzenie bloga, wymaga zaangażowania i napracowałam się, aby przygotować dla Ciebie ten materiał.  

Teraz czas na Ciebie! Razem tworzymy tą relację. Będzie mi miło, gdy zareagujesz; 

Co możesz zrobić?

 • Skomentuj wpis. Dla Ciebie to minuta, a dla mnie istotna wskazówka; Co Cię zainspirowało? Jaki jest Twój punkt widzenia? Czego napisać/nagrać więcej, a czego mniej? Proste „dziękuje” też czyni cuda:)

 • Jeśli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy - udostępnij go innym i pozwól mi z tym przekazem dotrzeć dalej.

 • Subskrybuj mój kanał na YT, >>TUTAJ<< aby być na bieżąco z filmami, które publikuję. 

DZIĘKUJĘ!

Pięknego dnia!

Kamila Rowińska 

 

Kamila Rowińska

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
19 komentarzy
 1. Ewa Pi

  Hi RBC polecam się do wsparcia w testach CRM – mam w tym spore doświadczenie (w testowaniu oprogramowania)

 2. Aneta

  Kamila, dziękuję za kulisy biznesu oraz szkolenie w Poznaniu. Było super!! Na szkoleniu zaciekawiły mnie dwa poruszane tematy „jak wybrać zawód marzeń” oraz umiejętność „sprzedawania się” w szczególności potencjalnemu pracodawcy. Jakie pozycje książkowe, kursy oraz video poleciłabyś aby zgłębić te tematy?

 3. Anna

  Witaj Kamilo !
  Bardzo dziękuję za to, że dzielisz się swoimi zasobami z innymi a przede wszystkim za to,
  że jesteś inspiracją dla wielu, również dla mnie.
  Chciałabym się pdzielić refleksją dotyczącą obchodzenia Świat Bożego Narodzenia w firmach.
  Myślę, że zdecydowana większość Polaków to katolicy. Jednocześnie coraz częściej świętujemy Boże Narodzenie bez Boga. Czy to nie jest zaprzeczenie naszych wartości ? Jako rodzina mamy doświadczenie mieszkania z osobą innej religii. Byliśmy zapraszani do uczestniczenia w różnych obrzędach, które kultywowała ta osoba, jak również my zapraszaliśmy ją do wspólnego świętowania czy nawet uczestniczenia w nabożeństwach. Wszystko odbywało się w dużej wolności. Przecież spotkać się na wspólnej kolacji można w każdym czasie.
  W mojej firmie tak właśnie się dzieje. Na spotkanie wigilijne zapraszamy i przychodzi ten, kto chce
  w taki sposób świętować . W ciągu roku spotykamy sie z okazji innych wydarzeń ale też w dużej wolności. Bądźmy prawdziwi w tym co robimy i jaką rzeczywistość tworzymy. Świadectwo naszej wiary może być dla innych bardzo pomocne. Życzę Tobie Kamilo i całej Społeczności RBC pełnych pokoju
  i miłości Świąt Bożego Narodzenia.
  ps. pytanie do MartyWilk . Co się świętuje w czasie Christmas Party ?

 4. Angelika

  Bardzo fajnie,ze poruszyłaś kwestie kartek świątecznych wysyłanych do Klientów oraz spotkań wigilijnych w firmach.Podoba mi się Twój pomysł rozwiązania tych kwestii i zamierzam z nich skorzystać.Kolejne bardzo ważne nagranie dotyczące kwestii jak trzeba uważać przy podpisywaniu wszelakich umów.

 5. Kasia

  Dziękuję Kamila za kolejny odcinek kulis biznesu. Pokazujesz, że w firmie, zarówno prowadząc własny biznes jak i pracując na etacie, nie tylko są dobre momenty ale napotykamy na problemy, z ktorymi musimy się zmierzyć. Pokazujesz jak wyciagac wnioski z każdej podjętej decyzji, jak doceniac swój zespół, jak na nim polegać. Dziękuję, że nas tego uczysz, dajesz wiedzę aby udoskonalać się i stawiać sobie coraz większe cele. Jak tworzyć z innymi zgrany zespół, który ambitnie idzie do przodu i nie poddaje się, jeśli po drodze napotka na trudności. Z niecierpliwoscia oczekuje juz na kolejny odcinek kulis biznesu. Pozdrawiam Kasia

  • Kamila

   Dziekuję Kasia:)

   Mam nadzieję, że będzie więcej dobrych wieści. :)

 6. Marek

  Super bardzo wartościowe materiały kulisowe. Które dają dużo do myślenia. Bardzo dziękuje i życzę dalszych sukcesów które będą rozwijały firmę i zespół. pozdrowienia dla całego RBC :) Wiele się nauczyłem Od ciebie Kamila i zespołu. przechodzę teraz trudny okres czasu w życiu .Powoli tworze nowy plan życia. Bardzo dziękuję.

  • Kamila

   Marek, trzymam kciuki za ten proces. Wiem jak to jest, gdy przechodzi się taki trudny czas. Serdeczności!

 7. Kasia Wilk

  Dziękuję, że dzielisz się nie tylko tym, co hula, ale również tym, co idzie mniej gładko. W tym dzisiejszym nagraniu mówiłaś o pewnej bezradności wobec tego, że możemy do czegoś przygotować się najlepiej jak potrafimy, ale nie wszystko od nas zależy. Bywa, że doświadczam takiej sytuacji i wtedy sobie wrzucam, że mogłam to, albo jeszsze tamto. Dobrze jest pamiętać, że to nie jest tylko moja rzeczywistość i że to jedno z wielu doświadczeń, gdy się działa. Cenne jest również to, gdy podajesz liczby (ile z zapisanych osób obejrzało wykład). Podoba mi się, że mówisz nie tylko o już podjętych decyzjach/ dopracowanych strategiach, ale dzielisz się swoimi refleksjami z procesu ich powstawania (jak zarządzać dalej swoim wizerunkiem). Ten proces jest dla mnie równie inspirujący co efekty :)

  • Kamila

   Dziękuję Kasia, cieszę się, ze jest to równiez dla Ciebie wartościowe.

 8. Zuza

  A moze szkolenie w Chicago?

 9. Kasia

  Dziękuję Kamila, że nagrywasz kulisy biznesu. Bardzo inspirujący materiał, który ułatwia zorganizowanie pracy we własnej firmie i przestrzega przed popełnianiem błędów. Sposób prowadzenia kulis biznesu na 5 sposobów zainspirował mnie do prowadzenia miesięcznych spotkań w mojej pracy wg tego samego schematu. Bardzo cenna również jest rada o zachowaniu maksymalnej ostrożności podczas podpisywania umów. Losowanie prezentów to super pomysł też go stosujemy w mojej rodzinie. Taka tradycja jednoczy, zapewnia wspólne przeżycia, jest świetną zabawą, nie obciąża budżetu i oszczędza czas. A w kwestii Dziennik Kobiety Niezależnej jest idealny, spełnia moje wszelkie oczekiwania. Polecam.

 10. Agnieszka

  Mam pytanie dotyczące kolejnego odcinka filmu związanego z inwestowaniem w nieruchomości na wynajem.
  Kiedy będziemy mieli możliwość jego ujrzenia?
  Pozdrawiam

  • Kamila

   Cześć , dziękuje ze pytasz 17.12.2018r. ;)

 11. martawilk

  Dokładnie Kamila! 13 lat mieszkałam w Anglii, i tam faktycznie dzieci się otwarte, stały się tolerancyjne na inne religie i kulturę. A w Polsce nadal się twierdzi, że w firmie trzeba po katolicku i taka wigilia na przykład, albo jak ktoś robi coś innego to trzeba go wyśmiać albo zwyzywać (na szczęście powoli się to zmienia). W Anglii po prostu jest Christmas Party a nie wigilia w pracy.
  Kamila przygotuj się po przeprowadzce do Polski, że dzieci przestaną się uczyć dla samej nauki, a bardziej dla ocen, widzę to po moich dzieciach niestety. Dla mojej córki również szokiem było to, że dzieci są niegrzeczne i nie słuchają nauczycieli i nauczyciel musi krzyczeć na lekcji.
  Pozdrawiam.

  • Kamila

   Dziękuję. Spokojnie, dzieci pójda do miedzynarodowej szkoły, więc bedzie dobrze :)

 12. Marcin

  Kamila, dziękuje Ci za te kulisy !! To niesamowite jak potrafisz podnosić się po porażkach . Trzymam kciuki za Twoje kolejne sukcesy

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?