Czy kiedy Ty byłeś małym dzieckiem, był ktoś, kto wierzył w Ciebie? Czy Ty sam wierzyłeś w siebie i w to, że osiągniesz, wszystko o czym zapragniesz?

Czy kiedy nauka w szkole nie szła Ci najlepiej, miałeś kogo poprosić o pomoc?

Jak to, co wydarzyło się w okresie Twojego dzieciństwa wpłynęło na Twoje dorosłe życie?

Jak wyglądało by Twoje życie, gdyby ktoś w Ciebie NAPRAWDĘ UWIERZYŁ?

263484_427094457351470_787351708_nPomagać wzrastać, wspierać, wzmacniać, pokazywać nową drogę, uzupełniać, dodawać odwagi, otuchy, uczyć samodzielności, szerszego spojrzenia, postrzegania problemów w kategorii wyzwań.  Tym właśnie lubię się zajmować. To też, robię jako coach, na co dzień w mojej pracy.

Los małych dzieci nigdy nie był mi obojętny. Organizowałam zbiórki zabawek dla dzieci z Domów Dziecka, wraz z Przyjaciółmi i Klientami spełnialiśmy marzenia dzieci z rodzin zastępczych w ramach współpracy z fundacją A ku ku.

Przeszedł czas na połączenie zawodowej pasji z życiową misją, dlatego po długiej rozmowie z Panią Anną Siudut, Koordynatorem Merytorycznym ds. Rozwoju w Projekcie AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI zdecydowałam się zostać Ambasadorem Akademii Przyszłości. (18.11.2012r.)

Czym jest Akademia Przyszłości?

To organizacja pozarządowa wspierająca dzieci w wielu szkolnym, za pośrednictwem wolontariuszy tzw. tutorów. Akademia najczęściej wspiera dzieci, w które NIKT NIE WIERZY, i które NIE WIERZĄ W SIEBIE.

Co robią tutorzy?

tutor-dzieckoJeden tutor wspiera przez cały rok szkolny jedno dziecko w ramach cotygodniowych spotkań, podczas których wzmacnia swojego małego Przyjaciela,  pomaga mu nie tylko w nauce, ale również odkrywa przed nim świat pełen możliwości. Pomaga dostrzec szanse i uwierzyć w nie. Wspiera w trudnych momentach, uczy samodzielności i zachęca do działania. Wierzy w możliwości dziecka. Tutor wraz z dzieckiem uzupełnia Indeks Sukcesów.

Tutorzy to osoby do 30 roku życia, które zgłaszają się do Akademii na ochotnika i również przez nią zostają wyszkoleni.

Co jeszcze robi Akademia?

Zespół Akademii organizuje dla dzieci ciekawe spotkania, aby pokazać im inny świat niż ten, który mogą odbierać na co dzień.  Odwiedzają Ministra Finansów, otwierają Giełdę Papierów Wartościowych, spotykają się ze sławnymi sportowcami. Wszystko to, aby poczuli się ważni i rozbudzili swoje marzenia. 182051_10151087639566339_924557209_n

Poprzez swoją działalność Akademia wspiera również Tutorów w rozwoju. Dzięki czemu młodzi ludzie pomagając innym, pomagają również sobie. Objęci są bowiem szalenie inspirującym i ciekawym programem szkoleniowym stworzonym przez Akademię. Nabywają nowych kompetencji, które z pewnością będą cenne w dalszej karierze zawodowej.

Jak Ty możesz pomóc? 

 • ZOSTAŃ TUTOREM

Możesz zostać Tutorem i być opiekunem/przyjacielem/coachem jednego dziecka przez cały rok. Przeczytaj więcej o tej opcji tutaj: Zostań Tutorem Akademii Przyszłości

 • SPONSORUJ INDEKS SUKCESÓW

Wykup samodzielnie lub z Przyjaciółmi/Zespołem INDEKS SUKCESÓW dla wybranego dziecka. Jego wykupienie przez Ciebie oznacza, że kolejne dziecko będzie objęte programem i otrzyma swojego Tutora. Ty wybierasz dziecko. Ty płacisz za indeks, jednorazowo lub w ratach. Możesz zmienić życie jednego z 581 oczekujących dzieci.

Dziękuję Ci za przyłączenie się do tej akcji, jak również za udostępnienie jej innym osobom, których serce jest wielkie.

Kamila Rowińska

Ambasador Akademii Przyszłości

www.kupindeks.pl

www.rowinskabusinesscoaching.com

38 komentarzy
 1. Natalia

  Witam,
  Pisze prace magisterką na temat doświadczeń wolontariuszy w Akademii Przyszłości :)
  Czytam wszystkie te wypowiedzi i chciałam usłyszeć więcej ! Potrzebuję kilku osób – które mają właśnie takie wspaniałe doświadczenia, aby przeprowadzić z nimi wywiad na temat ich pracy wolontaryjnej :)
  Czy ktoś z Was Drodzy Państwo byłby chętny? Pani Kamilo, Pani Magdo? Pani Ewo? Panie Radosławie?
  Bardzo by mi to pomogło :)

  Osobiście piszę tę pracę, ponieważ sama byłam tutorem w Akademii przez dwa lata i nawiązałam bardzo fajną relację szczególnie z dziewczynką z pierwszej mojej edycji :) Wspominam ten czas do dziś bardzo miło, dziewczynka była bardzo nieśmiała i nie radziła sobie na lekcjach z odpowiedziami. Dlatego ćwiczyłam z nią to, m. in poprzez to, że musiała na głos przede mną wyrecytować wybrany przez siebie wiersz, chciałam, żeby poczuła się pewniej. I tak małymi kroczkami zdobywałam jej zaufanie, na otwierała się i była coraz śmielsza. Rozmawiałam też z Panią pedagog (aby w miarę możliwości sprawić) żeby dziewczynka otwierała się bardziej na klasę i inne dzieci w szkole (np. przez organizację wspólnych warsztatów kulturalnych/kulinarnych w zakresie jej zainteresowań itd.). I tak też się stało :) Dziewczynka dobrze odnalazła się w nowej roli i nabrała większej pewności siebie. To był wspaniały czas !
  Chciałabym ogromnie móc posłuchać Waszych opowieści !

  Podaje swój e-mail, w razie gdyby ktoś chciał się ze mną skontaktować: [email protected]

  Pozdrawiam,
  Natalia

 2. Magdalena

  Witajcie :)
  po kilku dniach zastanawiania się, czy sobie poradzę zdecydowałam się i dołączyłam do grona osób chętnych do zostania tutorem :) teraz z niecierpliwością i wielkim podekscytowaniem czekam na to co będzie dalej i już nie mogę się doczekać :)
  Dziękuję Kamila za informacje o tym projekcie!

 3. Author
  Kamila

  Dwie kolejne osoby dolaczyly do grona Darczyncow:
  Pan

  Jakub Szpunar oraz Mariola Hrapek Walczak !

  To wspaniale, dziekuje!!

  • Mariola

   Kamila jestem szczęśliwa, że dzięki mnie następne dziecko zdobędzie pomoc i będzie na przyszłość miało lepszy start w doroślejsze życie. Gdyby nie Ty to nie wiedziałabym o Akademii Przyszłości i nie mogłabym pomóc. Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za informację.Pozdrawiam

 4. Author
  Kamila

  Wielkie podziękowania dla Jolanty Jasińskiej za ufundowanie INDEKSU dla jednego z podopiecznych Akademii Przyszłości!

  Jola, nie mogę się doczekać Twojej lutowej niespodzianki!

  Zapraszam kolejne osoby!

 5. Author
  Kamila Rowińska

  Paweł Mazur – darczyńca, Radosław Jarosz – tutor , to dwie osoby, które na dzień dzisiejszy otrzymują niespodziankę!

  • Radosław Jarosz

   Jeszcze raz bardzo dziękuję i niecierpliwie czekam na styczeń/luty :)
   PS. Inauguracja za nami, dziś pierwsze spotkanie z uczniem ! :)

 6. Laura

  Witam,

  Chciałam zapytać jak często i gdzie odbywają się szkolenia? Bardzo chciałabym zostać tutorem, natomiast mam małe dziecko dlatego muszę znać jak najwięcej szczegółów:) Mieszkam na Śląsku.
  Pozdrawiam serdecznie

  • Anna

   Laura, napisz po szczegóły na [email protected]. W Twojej okolicy jesteśmy w Bielsku-Białej, Katowicach, Sosnowcu i Mysłowicach. Zapraszamy!

 7. Marysia Drabik

  Gratuluję Kamilo świetnego wyboru :)!
  Jestem w Akademii już 4 lata i ciągle się tu rozwijam :). Pozdrawiam wszystkich Tutorów :) i cały zespół AP w Warszawie :)

  • Author
   Kamila Rowińska

   Dziękuję Marysia! I gratuluję Tobie.
   Nie mogę doczekać się, aż Was wszystkich poznam :)

 8. Majka

  …..Pewna jestem , że każdego dnia jestem tutorem….w sposób szczególny traktuję dzieci , które ćwiczę ….nie widzę potknięć ,błędów…chwalę na każdym kroku….i ….Dzieci „rozkwitają „….Nie mogę się oprzeć -by nie podać przykładu…Wchodzi do gabinetu -przygarbiony rudzielec …cały w piegach…Rozumiem ….I dziarsko do Niego…O mój drogi …nie wypada tak ukrywać tego -co w Tobie tak wyjątkowe…On na mnie zerka z ukosa …nie pyta -co to takiego ? …Ja -masz cudowne PIEGI…dodałam , że zawsze chciałam takie mieć…bo twarz bez piegów …to jak niebo -bez gwiazd. Następne spotkanie…kolejna wizyta. coś niesamowitego zrobiła pani z moim dzieckiem (mówi na ucho mama-tak był przejęty pani słowami , że nie mógł zasnąć )….Słowa mają moc….

  • Author
   Kamila Rowińska

   Majka, jestes niesamowita!
   Pamietam , ze jako dziecko bardzo nie lubilam swoich piegow, a teraz je uwielbiam :)
   Wiem, jakie to wazne dla dziecka ! Dzieki ze jestes i ze sie dzielisz.

  • Kamil Rowiński

   Wow :) piękne!

 9. Gosia

  Czy spotkania z takim dzieckiem odbywają się zawsze w jakiś dzień tygodnia po południu? Tzn. Czy pracując w tygodniu od 11 do 19 miałabym kiedy się z nim spotykać?

  • Kamil Rowiński

   Tak, spotkania odbywają się w szkole w wybrany dzień tygodnia w godzinach popołudniowych i to zależy od wspólnego ustalenia z dzieckiem i rodzicami, który dzień jest najlepszy. W praktyce to o jak późnej godzinie można spotkać się z dzieckiem jest uzależnione od tego do której godziny jest otwarta świetlica w szkole – wtedy dziecko może poczekać na tutora. Z mojego doświadczenia najpóźniejsza godzina, w której tutor spotykał się z dzieckiem to 18.00.
   Dlatego jeśli pracujesz do 19 i do tego trzeba doliczyć czas dotarcia do szkoły to może być ciężko, aczkolwiek jakaś szansa jest…
   Teoretycznie można z dzieckiem spotkać się także rano – jeśli np. ma zajęcia na późniejszą godzinę, ale ponieważ wtedy raczej nie ma szkole wolnych sal to raczej zdarza się to niezmiernie rzadko – osobiście się nie spotkałem.
   W razie innych wątpliwości proszę pytać śmiało :)
   pozdrawiam!

 10. Asia

  Witam, chciałam tylko dodać, że tutorem można zostać także po 30 roku życia – ja jestem najlepszym przykładem :) Oczywiście jest to możliwe dzięki otwartości mojego szefa, który raz w tygodniu pozwala mi się wcześnie urwać z pracy, żebym mogła się spotkać z Zosią. Nasze pierwsze spotkanie już jutro, trzymajcie kciuki!

  • Author
   Kamila Rowińska

   Brawo Asia! I dzieki za informację. Ja bylam przekonana, ze glownie poszukiwane sa osoby przed 30. Choziaz wiem, ze jak komus bardzo zalezy to i po 30, sie dla niego miejsce znajdzie:)

 11. Magdalena

  Witam,

  mam pytanie do aktywnych Tutorów, jaki obszar/region obejmuje dzieciaki programem Akademii?
  Konkretnie czy na Śląsku mogę zostać Tutorem :)

  • Ewa

   Jak najbardziej :) Śląsk jest rozległy i w sumie jest tam kilka miast w których działa Akademia. Zapraszamy na stronę http://www.kupindeks.pl, gdzie w zakładce regiony są informacje o możliwych lokalizacjach, a w zakładce zostań tutorem znajduje się opis tego jak się zgłosić :)

 12. Kamil Rowiński

  W Akademii Przyszłości działam już 4 rok :) byłem tutorem, liderem wolontariuszy, a teraz zajmuję się… hmm, PRem wewnętrznym :)

  Dla mnie jest to niesamowity projekt, który jest bardzo potrzebny. Te dzieci naprawdę potrzebują kogoś kto w nie uwierzy, kogoś kto będzie pierwszą osobą, które je pochwali, doceni.
  Świeży przykład z naszej warszawskiej Inauguracji (zasłyszany, ale źródło wiarygodne :P): siedzi dziewczynka z 6 klasy, obok jej mama. Dziekan Wydziału Chemii opowiada o plastiku i o tym, że butelka i płyta CD jest zrobiona z tego samego materiału. Dziewczynka jest zaciekawiona. Od mamy słyszy: „I co, wiedziałaś o tym, wiedziałaś? Na pewno nie wiedziałaś!” Dalej… Pada pytanie: kto chciałby zostać chemikiem? Większość dzieci podnosi rękę, w tym ta dziewczynka. Od mamy słyszy: „Ty chemikiem? Chyba żartujesz, przecież Ty nic nie umiesz.”

  Dla mnie to jest przerażające. Dlatego tak bardzo jest potrzebna Akademia i jej tutorzy.

  Zresztą, sami wolontariusze niesamowicie wiele zyskują na zaangażowaniu w projekt. Jestem zdania, że jak do tej pory nic mnie tak nie rozwinęło i chyba nawet dowartościowało jak Akademia Przyszłości. I to w głównej mierze dzięki ludziom, który poznałem i z którymi miałem i mam przyjemność współpracować w Warszawie :)

  • Author
   Kamila Rowińska

   WOW, co za zbieżność tego jak się nazywamy :)
   Dziękuję za tą opowieść o chemiku. Tak wiele pokazuje na raz.
   Wspaniałe jest to, co robicie. Zgadzam się z tym, że taka działalność dowartościowuje jak mało co. Można wiele osiągnąć, jednak gdy wiemy, że dzięki nam czyjeś życie zmieniło się diametralnie na lepsze. To uczucie jest jednym z najpiekniejszych…

  • Author
   Kamila Rowińska

   Kamil, odpowiesz proszę Gosi? Bo ja niestety nie jestem kompetentna w tej dziedzinie.

   • Kamil Rowiński

    Tak, zbieżność niesamowita :)
    Zdecydowanie sytuacja, w której i pomagający i ten, któremu się pomaga zyskują jest wspaniała. A jeszcze kiedy tym kimś jest dziecko, to już w ogóle poczucie sensu takiej działalności aż rozpiera ;) a co jeszcze lepsze to, że w Akademii działa się w grupie osób, które podobnie starają się pomóc – w każdej szkole wolontariusze są zorganizowani w kolegium, które m.in. spotyka się na comiesięcznych spotkaniach motywacyjnych.

    • Author
     Kamila Rowińska

     Z przyjemnoscia wezwe udzial w jednym z warszawskich spotkan, jesli tylko obowiazki zawodowe mi pozwola sie dopasowac do terminu. Prosze o informacje, gdy bedziecie mieli takie spotkanie :)

     • Kamil Rowiński

      Jasne! Poza spotkaniami motywacyjnymi w kolegiach są też inne wydarzenia, jak np. eventy dla dzieci. Jak już spadnie śnieg to planujemy wielkie warszawskie lepienie bałwanów :)
      będziemy w kontakcie :)

  • Majka

   ….Mam na zajęciach korekcyjnych wspaniałe dzieciaki….pogodne ,radosne ,pełne własnej inicjatywy….czyli pewne siebie-bo kochane. Nie mogę pogodzic’ się z faktem , że Rodzic …strofuje za każdy błąd….zamiast cieszyć się z postępów ..widocznych z dnia na dzień….Z rodzicami jest często problem…..

 13. Radosław Jarosz

  Obserwując co dzieje się w szkołach i wokół mnie, od dawna chodziła mi po głowie myśl, że wspaniale byłoby stworzyć takie centrum dla „zagubionych” dzieci, żeby pokazać im świat i życie od tej lepszej, bardziej kolorowej strony, nie tylko w szarych barwach.

  Kiedy po raz pierwszy natknąłem się na Akademię Przyszłości, pomyślałem „wow, to jest to, piękna idea”. Pomyślałem, że zamiast tworzyć coś zupełnie nowego i „konkurować”, lepiej współpracować i tworzyć coś wielkiego wspólnie.

  W zeszłym roku było już za późno na dołączenie do Akademii, dlatego wyczekiwałem kiedy w tym roku ruszy rekrutacja na Tutorów – i już jestem jednym z nich :) Chcę pomóc komuś wygrać swoje życie, bo ono jest tylko jedno i trzeba walczyć od początku, to dzięki nam te dzieci dostają inspirację … tak jak w spocie reklamowym, jedni dołują, my będziemy inspirować i ratować :)

  Chciałbym również dzięki Akademii sam się rozwinąć, mieć kontakt z pozytywnymi ludźmi, którzy potrafią robić coś dla samej idei, a nie wyłącznie dla pieniędzy.

  Jeśli czujesz wewnątrz, że chcesz dołączyć do nas, podejmij to wyzwanie i … Dołącz ! Sprawdź na własnej skórze, jakie emocje to rodzi i co dzieję się w człowieku, pomagając innym :)

  • Author
   Kamila Rowińska

   Radosław, Twoja energia jest wprost wspaniała.
   Uwielbiam czytać i słuchać takich ludzi jak Ty.
   Cieszę się, ze w lutym będziemy mogli spotkać się osobiście!:)

   • Radosław Jarosz

    Niesamowitą radość sprawiła mi Pani tym komentarzem, jest on dla mnie bardzo ważny i gorąco DZIĘKUJĘ za te słowa :) szczególnie kiedy są one od Pani :)

    Również niezmiernie cieszę się, że już za kwartał będę mógł poznać Panią osobiście :)

    A dla tych, którzy jeszcze się zastanawiają … pamiętajcie, jeśli macie choć jedną małą iskierką w sobie mówiącą „może i ja spróbuje” zróbcie to i nie czekajcie :) Kiedy, jeśli nie teraz …

 14. Magda

  Wolontariuszką AKADEMII byłam przez 4 lata i to był dla mnie piękny czas. Najpierw pracowałam z Dominikiem – wspólnie odkrywaliśmy język polski i ćwiczyliśmy ortografię. Jednak to, co było najważniejsze działo się w naszej relacji. Nauka stanowiła jedynie pretekst, by Dominik nabierał większej pewności siebie i uwierzył, że potrafi zgłosić się na lekcji. Pamiętam jak po trzech miesiącach zajęć po raz pierwszy rozpoczął rozmowę i zaczął mi opowiadać o tematach niezwiązanych z nauką (były to systemy alarmowe :)). To był dla nas prawdziwy przełom. Mojego drugiego ucznia wspierałam w trudnym czasie przebywania w ośrodku opiekuńczym. Uczyliśmy się matematyki, dużo rozmawialiśmy, ale były też momenty, kiedy wspólnie milczeliśmy, bo czasami trudno zrozumieć, dlaczego rzeczywistość może być tak bolesna. Najbardziej cenne były dla mnie jego słowa na koniec współpracy: „Już Pani nie potrzebuję. Proszę robić w AKADEMII inne fajne rzeczy”. Te wszystkie doświadczenia pokazały mi, że najważniejsze jest trwać przy dziecku bez względu na to, co się dzieje. Tutor jest właśnie taką ostoją, przez co także w nim dokonuje się ogromna zmiana.

  • Author
   Kamila Rowińska

   Magda, to piękne, usłyszeć, że już Cię nie potrzebuje. Że jest już tak silny i może iść dalej. Gratuluję Ci, tak pięknie wykonanej pracy !

 15. Ewa

  Dołączyłam, bo bardzo chciałam komuś pomóc a nie bardzo wiedziałam jak to zrobić. Po spotkaniu organizacyjnym zobaczyłam, że projekt jest bardzo dobrze zorganizowany i z ewentualnymi trudnościami nie zostanę sama, będę mogła liczyć na wsparcie. I tak się stało :)

  Pozdrawiam,

  Ewa

  • Author
   Kamila Rowińska

   Wsapaniale! Czy mozesz coś opowiedzieć o tym, w jaki sposob zostałaś przygotowana do pracy Tutora? Czego mogą się spodziewać osoby, które chcą się zająć wolontariatem?

   • Ewa

    Brałam udział w szkoleniu wstępnym, a następnie działała w zespole wolontariuszy, którym opiekowała się doświadczona liderka. Czego się można spodziewać? Hmmm… na pewno rozwoju osobistego oraz mądrego inwestowania swojej energii w pomaganie dziecku.

 16. Ewa

  Pracowałam z Paulinką przez 1,5 roku. Razem przeszłyśmy trudne chwile, gdy zginęła jej babcia, radosne gdy po raz pierwszy dostała 4 ze sprawdzianu z geografii oraz ciekawe, gdy wraz z grupą innych dzieci i tutorów uczyliśmy się robić żabki-origami, prowadzić ślepca przez labirynt i udzielać pierwszej pomocy. Od naszej pracy minęło już kilka lat. Ostatnio spotkałam jej mamę, która powiedziała mi, że Paulinka chce iść do technikum farmaceutycznego i pracować z ladą w pięknym, białym fartuchu. Gdy przypominam sobie dziecko, które na pytanie co chce kiedyś robić przez dłuższy czas nie umiało udzielić odpowiedzi, czuję cichą dumę z decyzji Paulinki. Trzymam za nią kciuki :)

  • Author
   Kamila Rowińska

   Ewa, dziekuję Ci za podzielenie się swoimi doswiadczeniami. Co sprawiło, że dołączyłaś do Akademii jako Tutor?

   • Ewa

    tak jak odpowiedziałam wyżej: Dołączyłam, bo bardzo chciałam komuś pomóc a nie bardzo wiedziałam jak to zrobić. Po spotkaniu organizacyjnym zobaczyłam, że projekt jest bardzo dobrze zorganizowany i z ewentualnymi trudnościami nie zostanę sama, będę mogła liczyć na wsparcie. I tak się stało :)
    Pozdrawiam,
    Ewa

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?