power poniedziałek

POWER PONIEDZIAŁEK — krótkie wideo z Kamilą Rowińską, w którym usłyszysz rozmowę z Karoliną Kozielską o tym, jak asertywność pomaga w budowaniu zdrowych relacji w zespole.

Zobacz najnowszy odcinek z cyklu POWER PONIEDZIAŁEK i zainspiruj się. Udostępnij go ważnym dla Ciebie ludziom oraz podziel się swoimi lekcjami (wnioskami) w komentarzu!

 

 

Z Karoliną Kozielską przyjaźnimy się od ponad 20 lat. Znamy się z sytuacji, w których zarówno ja, jak i Karolina zachowywałyśmy się agresywnie, manipulacyjne, ulegle, jak również asertywnie. Zapraszam Cię do obejrzenia wywiadu, którym rozmawiamy na temat asertywności w zespole.

W tym odcinku Karolina:

► przytoczy sytuacje, w których zachowywała się w sposób agresywny, uległy bądź asertywny podczas swojej kariery zawodowej

► podzieli się, w jaki sposób radzi sobie z trudnymi emocjami i w sposób asertywny rozwiązuje konfliktowe sytuacje

► opowie również o wyzwaniach związanych z asertywnością, których doświadczyła w Zespole RBC

► podzieli się swoimi radami oraz wskazówkami dla osób, które chciałyby nauczyć się asertywności

 

 

 

Zapraszam Cię do zobaczenia dzisiejszego odcinka lub odsłuchania podcastu:

 


POWER PONIEDZIAŁEK — TO MOŻE CI POMÓC:

✔ ZAMÓW książkę Kobieta Niezależna w moim sklepie >>KLIKNIJ TUTAJ<<

✔ SPRAWDŹ najbliższe terminy szkolenia Kobieta Niezależna >>KLIKNIJ TUTAJ<< 

✔ POZNAJ pakiet szkoleń Master Business Training >>KLIKNIJ TUTAJ<< 


 

POWER PONIEDZIALEK

 


ABY NIE OMIJAŁY CIĘ POWER PONIEDZIAŁKI
SUBSKRYBUJ MÓJ KANAŁ NA YouTube


 

6 komentarzy
 1. Sylwia

  Pani Julio, jakie to przykre, ze personel medyczny tak zle pania traktuje i innych pacjentow. Jesli chodzi o asertywne zachowania, to osobiscie musialam przelamac w sobie strach przed konsekwencja swoich dzialan lub wypowiedzi. Czesto godzilam sie na rozne rzeczy, bo chcialam uniknac konfliktu. Jestem pewna, ze jesli zwroci pani uwage komus w tym szpitalu, to moze spotkac sie pani z niemila reakcja. Prosze trwac przy swoim stanowisku. Nie godzic sie na zastrzyki przy otwartych drzwiach itd. Prosze jasno wyrazac swoje oczekiwania i potrzeby, bo oni sa tam po to aby pani pomoc. Osobiscie nie zastanawialabym sie, co oni sobie pomysla albo jak zareaguja- tego sie nigdy nie wie.

 2. Patrycja

  Cześć ?
  U mnie jest patowa sytuacja, nie zgadniecie z kim w roli głównej ? z teściową. Narusza prywatność, krytykuje tragicznie moje 3 letnie dziecko, wrzeszczy na nie i na nas w sensie cala rodzinę i… Komunikaty asertywne absolutnie nie działają… Juz nie wiem co mam zrobić i co powiedzieć jak się czuję kiedy tak krytykuje i krzyczy na nas i prosby o zaprzestanie tych zachowań nie skutkują.
  Już nie wiem co mam robić…
  ?

  • Maciej

   Czy mieszkacie z teściową pod jednym dachem czy osobno? Jeżeli asertywne komunikaty nie działają to postawcie jej ultimatum, albo się mama natychmiast uspokoi albo proszę wyjść z mieszkania. Jeżeli wrzaski się powtórzą, wyproście ją znowu. I tak do skutku, gdy zobaczy że stawiacie jasno granice jest szansa że zmieni postępowanie. Nie możecie pozwolić by wasze dziecko dorastało w takiej atmosferze. Wasze dziecko jest ważniejsze niż teściowa także jeżeli odpukać was do tego zmusi swoim zachowaniem mocno ograniczcie lub zerwijcie kontakt. Są osoby które potrzebują naprawdę zimnego prysznica by zmądrzeć. Macie być autorytetem dla dziecka, ono nie może widzieć że pozwalacie na szmacenie jego i siebie. Jeśli teściowa zacznie was słuchać to możecie spróbować spytać czemu zieje nienawiścią, zapewne z jakiegoś powodu nienawidzi przede wszystkim siebie

 3. Julia

  Czekam mnie pobyt w szpitalu i operacja, co samo w sobie jest dla mnie trudną sytuacją, pomimo dobrego nastawienia. Bazując na swoich szpitalnych doświadczeniach, zdarzały się sytuacje, w których traciłam kompletnie pewność siebie, poczucie bycia kobietą i niezależność, co też później bardziej mnie osłabiało psychicznie.
  Założyłam sobie,że tym razem będę ćwiczyć swoją asertywność.

  W jaki sposób zwrócić asertywnie uwagę, aby osoba z personelu, nie zwracała się do mnie bezosobowo, tzn. wyjdzie i poczeka, zamknie drzwi, itp. (to zdarza się naprawdę nagminnie)…Nie zależy mi na mówieniu do mnie per pani, może być po imieniu, chodzi o szacunek do człowieka.

  Inna kwestia to poszanowanie intymności, zdarza się, że ktoś nie domknie drzwi przy obchodzie, czy podawaniu zastrzyku, gdzie na korytarzu są inni pacjenci i ich gości. Często w odpowiedzi słyszy się: to nie hotel, warunki są jakie są.
  Czuję się wtedy jeszcze gorzej niż przed zwróceniem uwagi, potem badanie przebiega np. w sposób nieprzyjemny.

  Rozumiem, że przy osobie leżącej trudno zapewnić 100% intymność, natomiast można przecież ściszyć głos przy intymnych pytaniach, tak aby cała sala nie słyszała, czy chociażby zamknąć drzwi.

  Jak zachować się asertywnie, wyznaczyć swoje granice kiedy emocje biorą górę i niestety bardzo często jest się w pewien sposób zdanym na te osoby ?

 4. Katarzyna

  Jak radzić sobie z sytuacją kiedy jestem jedyną osobą w otoczeniu (rodzina) starającą się o asertywne komunikowanie? Kolejne sytuacje, w których, pomimo szczerych intencji, spotykam się z agresją (oburzenie, obrażanie, atakowanie-wytykanie błędów, wyciąganie starych brudów) budzą we mnie dużą frustrację, a w ostateczności zniechęcenie do kontaktu z tymi osobami. Można zrezygnować z niezdrowych relacji w ogóle- jasne, i po części to zrobiłam. Jednak jestem w położeniu, w którym, na chwilę obecną, wolę poszukać wzmocnienia siebie niż odrzucać wszystkich trudnych ludzi wokół.

 5. Miriam

  Dzień dobry Pani Kamilo, ja mam prośbę o rade w następującej sytuacji rodzinnej. Siostra mojego męża nie darzy mnie sympatia, czuje się przez nią źle traktowana, pomijana oraz ignorowana w przestrzeni rodzinnej, dodatkowo mój mąż nie reaguje na to, widzi to, ale często pada zdanie „ona już taka jest, nic nie mogę zrobić”. Według niego mam na to nie zwracać uwagi. Niestety często reaguje agresywnie, jaki byłby najwłaściwszy komunikat asertywny w tej sytuacji, abym czuła, że wyrażam to co czuje, ale nikogo nie atakuje? Z góry dziekuję za odpowiedź!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?