Ci z Was, którzy znają mnie trochę dłużej wiedzą, że rzadko robię webinaria.

Jednak gdy już je robię, są pełne wiedzy, energii i od razu można wdrożyć zdobytą podczas nich wiedzę.

29 września poprowadziłam bezpłatne szkolenie on line na temat
“5 najczęściej popełnianych błędów przy budowaniu zespołu”.

W drugiej części spotkania odpowiedziałam na Wasze pytania, które zadaliście w komentarzach poniżej.

Przez 13 lat budowałam i zarządzałam z sukcesami zespołem 3500 osób. Teraz prowadzę mistrzowski zespół RBC, który pracuje w innym kraju niż ja. Za każdym razem są to zespoły wyróżniające się zaangażowaniem, konsekwencją w działaniu i proaktywnością.  

Ponad 1200 osób wzięło udział w moim dwudniowym szkoleniu „Zespół Marzeń” inwestując w siebie 2570zł, teraz Ty możesz doświadczyć części tej wiedzy oglądając ponad dwugodzinne nagranie z webinarium!

Zespołu marzeń nie zbudujesz w weekend, ale kiedyś trzeba zacząć. Dlatego bez względu na to, czy masz w planach zaprosić do zespołu pierwszą osobę, czy też zarządzasz już zespołem większym niż moje, możesz się zainspirować do tego, aby nie popełniać błędów, które drastycznie wpływają na działanie Twojej firmy!

Nagranie z webinarium jest już dostępne!
Możesz je zamówić na tej stronie >>

61 komentarzy
 1. Małgosia

  Witam serdecznie Kamilo!!!
  Pierwszy raz mam zamiar uczyć się od Ciebie na webie, zresztą nigdy jeszcze nigdzie;)
  Pracuje w męskiej branży sanitarnej, kieruje pracami brygady czyli samymi chopakami;) i z nimi nie mam żadnych problemów, w końcu jest tak jak chciałam, ale największy problem mam z BABĄ pracownicą biurową, gdyby to zależało odemnie, to by już nie pracowała, ale jest to poza mną póki co
  no i moje pytanie,
  jak ogarnąć KOBITĘ!!!
  która jest „roznerwicowaną” wariatką, tzw przerost formy nad treścią, a przy okazji nie myślącą samodzielnie … mam sewgo rodzaju blokadę i nie umiem sobie z tym poradzić,
  z facetami jest SUPER a z nią… porażka chodź bezpośrednio też podemnie nie podlega, ale niestety mam w obowiązku jej „pomagać” co przychodzi mi z wielkim trudem
  po prosty JAK RADZIĆ SOBIE Z TRUDNYMI KOBIETAMI????

 2. Monika

  Zespół specjalistów (kobiety) + szybkie tempo pracy +open space+odpowiedzialność za obłsuge klientów, którzy są przydzieleni = rotacja (ciąża, zmiana grupy, awanse)
  Jak czesto robić spotkania z gr – jesli wiekszość spraw, „gaszenie pożarów” robiona jest na bieżaco tj przy biurkach
  rózny poziom wiedzy, zaangażowania – przy jednoczesnym „monitoringu- fotorelacji ” z dnia pracy (weryfikacja efektywnosci pracownika, grupy) – jak dbac o zgranie, zaufanie i dobre relacje w zespole.

  wyzwanie – takich zewspolów jak moj na open space jest 5, niby takie same reguły ale zawsze lekko modyfikowane przez kierownika zespołu.

 3. Piotr Ślęzak

  W jaki sposób znaleźć kompetentnego bystrego telemarketera? W jaki sposób go wynagradzać by czół się zmotywowany? Nie padło to pytanie………………………………………..

 4. Piotr Ślęzak

  W jaki sposób znaleźć kompetentnego bystrego telemarketera? W jaki sposób go wynagradzać by czół się zmotywowany?

 5. Basi

  Pani Kamilo,
  1. Jak skutecznie kontrolować zespół na odległość. Jakie metody zastosować by trzymać rękę na pulsie?
  2. Jako nowo powołany leader (pracując z grupą ludzi których się zna) jak wystartować by zbudować swój autorytet wśród kolegow ale nie przesadzić z „jurysdykcja”?
  Pozdrawiam
  Basia

 6. Agnieszka

  Jak dołączyć do zespołu który pracuje że sobą już kilka lat? (np w nowej pracy)
  Mam szefa który ciągle zabiera mi czas opowiadając o swoim życiu prywatnym, nie mogę się skupić na pracy, jak sobie z poradzić?

 7. Magdalena

  Witam, mnie najbardziej interesuje jak mogłabym sprawdzić osobę na odległość, czy zawsze muszę prosić o zaświadczenie o niekaralności? Problemy sprawiają mi także negocjacje wynagrodzenia oraz utrzymanie zespołu jak już zatrudnię pracownika. Są to przeważnie umowy-zlecenia, ponieważ zajmuję się organizacją i sprzedażą szkoleń i kursów. Więc trener pracuje ze mną przez chwilę, kilka dni i koniec do następnego zlecenia. Prowadzę małą jednoosobową firmę – trenerzy wybierają raczej firmy z silną pozycją na rynku :( W jaki sposób mogę ich zatrzymać, co mogę zaoferować?

 8. Trajko Soklarovski

  Ciesze sie bardzo ze taki webinar sie odbedzie. Co do mnie, to ja chce znow wejsc w moje stare przyzwyczajenia, budowanie dobregi i duzego zespolu. W 2000 roku zbudowalem zespol 800 osob w wspolpracy z Amway Polska. Chce te moje doswiadzenia wykorzystac i nowych strategii sie nauczyc. Serdecznia pozdrawiam Kamilo ciebie wszystkich zainteresowanch webinarem. Do uslyszenia Trajko.

 9. Żaneta

  Witam Cię Kamilo.
  Mam pytanie…
  Jestem na etapie początkowym budowania zespołu. Obecnie pracuję sama i poszukuję pracownika. Będę robiła to po raz pierwszy. Powiedz proszę od czego zacząć i czym się kierować. Mam małą firmę i wybór niewłaściwej osoby może spowodować ogromne straty.

 10. Agnieszka

  Droga Kamilo, jak przeprowadzić rekrutację do pracy na odległość i jak potem prowadzić zespół na odległość ? Jakimi regułami się kierować?

 11. Sylwia

  Witam, moje pytanie: Jak motywować zespół do działania oraz jak go utrzymać, by się nie wykruszył (MLM).

 12. Jacek

  Czy są jakieś możliwości wyboru drogi na skróty przy budowaniu zespołu (presja czasu i liczby zadań do wykonania)? Ewentualnie na czym muszę się skupić aby zespół szedł w kierunku i do celu na jakim mi zależy?

 13. Katarzyna

  Dobry wieczór! Tematem zaproszenia innych osób do mojego gabinetu kosmetycznego interesuje się już od jakiegoś czasu, dlatego tak bardzo cieszę się na jutrzejszy webinar! :-) pytan rodzi się mnóstwo, a raczej watpliwosci…:
  · jak zatrudnić prawdziwego fachowca i nie zbankrutować?
  · na jakich warunkach zatrudniać na początek i jakie warunki będą odpowiednia motywacja do pracy i jednocześnie nie sprawia, ze pracownik „spocznie na laurach”?
  · jak motywować?
  · na jakich warunkach wysyłać na szkolenia?
  · często słyszę, ze dzisiejszej pokolenie młodych ludzi to osoby roszczeniowe i niezbyt chętne do pracy, mające lekceważące podejście do swoich zadań
  · jak uchronić się przed odejściem do konkurencji lub wychowaniem jej na własnych plecach?
  · czy ma znaczenie mówienie do siebie po imieniu czy lepiej zachować dystans?
  · co zrobić, jeśli pracownik jest potrzebny, ale póki co naprawdę nie stać mnie na zatrudnienie? Czekać na lepszy moment czy mimo wszystko zaprosić kogoś do współpracy, kto przejmie część naszych obowiązków?
  Pozdrawiam serdecznie i do jutra :-)

 14. Kasia

  Witam, czy można być przyjacielem i szefem jednocześnie? Czy łatwiej jest zarządzać zespołem jeśli nie spoufalamy się za bardzo z podwładnymi i utrzymujemy bardziej formalne, „sztywne” relacje? Co w sytuacji, gdy stajemy się szefem grupy ludzi, z którymi do tej pory współpracowaliśmy się na równorzędnych stanowiskach i zdążylismy się już zaprzyjaźnić? Jak w takiej sytuacji zbudować swój autorytet, spowodować by koledzy np. nie kwestionowali wydawanych im poleceń?

 15. Ewa

  Helen już zadała moje pytanie. ;)
  A ja, jak zaczęłam je zapisywać, to sobie na nie sama odpowiedziałam. :D
  Czasem mi się wydaję, że Kamila stoi za moimi plecami i zadaje mi pytania pomocnicze do rozwiązywania trudności.
  Kamilo, czy w sytuacji, gdy ktoś nie wykazuje zaangażowania takiego, na jakie się umówiliśmy, to czy oprócz powołania się na kodeks (zasady) mogę przywołać jego powód przystąpienia do zespołu i jego cel? Czy to wystarczy? Jak długo być wyrozumiałym? Czy ostrzec taką osobę, że moje zaangażowanie będzie wprost proporcjonalne do jej zaangażowania?
  W tym momencie przypomina mi się Twój Vlog „Nic nie musisz!” – zarabiać też nie musisz. ;)

 16. Dorota Łozińska

  Zarządzam zespołem ok 100 ludzi. Jest to marketing sieciowy. Najtrudniejszą sprawą na ten moment jest fakt, że ludzie obarczają winą za swoje niepowodzenia własnie lidera. Jak i kiedy ludzie mają przejąć odpowiedzialność za swój biznes w sieci? Jak dać im do zrozumienia, że po stronie lidera jest tylko (aż?) 50% wkładu? Dlaczego ciągle czuję, że ja najwięcej angażuję się w ten biznes i ludzie wcale tego nie dostrzegają, ani nie doceniają.

 17. Mała

  Dzień dobry Pani Kamilo!

  Nadzoruję zespół 40 osobowy zdalnie – z innego kraju. Nie będę ukrywać, że wiąże się z tym dużo wyzwań. Najbardziej martwi mnie niska motywacja team leaderów, zawsze są niezadowoleni z nadmiaru pracy, twierdzą że na nic nie mają czasu a nie widać tego aż tak po wynikach zespołu. Boję się, że ich postawa wpływa na zespół, który widząc takie zachowania też odpuszcza. Denerwuje mnie to, że nie potrafią myśleć ‚na zapas’, mają naprawdę dużą wiedzę i tego im nigdy nie ujmuję, ale mam wrażenie, że boją się wziąć odpowiedzialność za swoje decyzje, boją się je podejmować. Dopiero jak mleko się rozleje zaczynają myśleć lepiej i wprowadzają fajne rozwiązania.

  Co można zrobić w takiej sytuacji? Jak nimi pokierować żeby byli bardziej odpowiedzialni, żebym mogła im zaufać na tyle, że nie będę musiała sprawdzać ich pracy za każdym razem kiedy jest jakaś skucha..?

 18. Magda

  Dobry wieczór. Zespół tworzą ludzie, a wiadomo różnimy się. Trudnym dla mnie przypadkiem są osoby, które deklarują chęć działania, dużo mówią, a nic nie robią. Jakie są Pani techniki radzenia sobie z takimi osobami i z irytacją. Dziękuję i pozdrawiam

 19. Agnieszka

  Kamila,
  Po pierwsze chciałam Ci podziękować za wspaniały prezent w postaci Twoich książek w mojej osiedlowej bibliotece.
  Jest to ogrom wiedzy, której wdrożenie w życie zajmie mi kilka lat ;)
  Dziękuję Ci też za ten projekt ;)
  Czytałam poprzednie pytania i wiele z nich jest moimi .
  Jestem teraz na macierzyńskim . Przed wiadomością o ciąży miałam stawać do konkursu na ajenta zarządzającego 12-15 osobowym zespolem.
  Problem w zespołach tego typu jest taki sam jak z budżetówka… Brak możliwości awansu , najniższe stawki, ciężka zmianowa praca, zespół traktuje pracę jako zarabianie pieniędzy a nie możliwość rozwoju, częste rotację, bardzo duże koszty czasowe w drażeniu nowego pracownika, zerowe wsparcie szkoleniowe przez odgórny system ( wręcz przeciwnie wymóg wdrażania standardów, które zniechęcaj, dezmotywuja, sprowadzają pracownika do maszyny, karanie za kreatywność) Awansowanie ludzi, którzy mają długi staż lub znajomości ale którzy się do tego stanowiska nienaddaja. Jest to problem wielu „sieciowek” . Rozmawialam o tym z kilkoma trenerami i wszyscy odmówili mi jakiejkolwiek porady uzasadniając iż oni nie pracują z ludzmi którzy zarabiają niewspółmiernie do swoich obowiązków i m.in przez to nie mają żadnej motywacji i nie mają rozwiązania dla osób które same z siebie nie chcą się rozwijać.
  Zostało mi kilka miesięcy na to jak poprowadzić swoją karierę zawodową . Byłoby dla mnie bardzo dużym wsparciem gdybyś poruszyła temat zarządzania osobami fizycznymi.
  Drugą sprawą jest mlm. Często dostaje propozycję dołączania do jakiegoś zespołu mlm. Pracowałam jako studentka w sprzedaży bezpośredniej i telemarketing u . Wiem że jest to bardzo wyczerpująca i czasochłonna praca. Wiem że mlm jest połączeniem tego + i żeby zyskać w tym biznesie należy przynajmniej od 6 do 20 godzin dziennie poświęcić i przygotować się na wyzwanie. Czy mogłabyś więcej powiedzieć na temat budowania zespołu w mlm i jaki powinien być lider w takim rodzaju biznesu?

 20. Sylwia

  Zarządzam 140 osobowym zespołem, przekazałam pracownikom decyzyjność w obszarach ich dotyczących po to by przejęli odpowiedzialność za to co robią. Chcę by mając decyzyjność czuli i wiedzieli, że mogą wpływać na obszar, w którym pracują oraz na organizację w firmie. Jednak część z nich nie bierze odpowiedzialności, woli przyjść do mnie po akceptację decyzji czego chciałam uniknąć. Co zrobić w takim przypadku. Dodam, że przysługuje premia miesięczna (realnie wypłacana i osiągalna): indywidualna za uzyskane wyniki, grupowa. Poza tym pakiet sportowy, pakiet medyczny, bezpłatny transport do pracy, dofinansowanie do obiadów, fundusz emerytalny częściowo opłacany przez pracodawce oraz szkolenia w ilościach nieograniczonych.

 21. Helen

  Jak sobie poradzić z naturalną maniera „matkowania” członkom zespołu oraz trudnością delegowaniem zadan? Zawsze Z delegacja mam problem z tym że zanim wytlumacze co i jak i o co chodzi i że trzeba kontrolować wykonywanie i poprowadzić przez potencjalne bledy to sama 10x szybciej zrobię…

 22. Andrzej

  Szanowna Pani,

  Problem: Duża rotacja ze wszystkim konsekwencjami.

  Jak znaleźć pracowników, którzy zostaną na dłużej?

  Branża i specyfika działalności nie daje dużych możliwości rozwoju osobistego pracownika. Praca jest powtarzalna i wymagająca fizycznie przygotowanie posiłków, sprzątanie. Możliwość awansu to zostanie menedżerem jednak trzeba czekać długo nim zwolni się to stanowisko.

  Jak utrzymać doświadczony zespół przy dużej rotacji i większym obciążeniu pracą ?

  Z poważaniem

 23. Mariola

  Witam. Mam problem taki,jak po zapisaniu osoby do biznesu-firmy utrzymać tych ludzi w swoim zespole.Chodzi mi o to ,jak ich zachęcać,czym motywować aby robili stale zakupy i chcieli pracować?
  Pozdrawiam Mariola

 24. Natalia

  Część Kamila!
  Prowadzę szkołę z korepetycjami. Zajęcia głównie odbywają się w szkole (część jest online z domu). Jak wiadomo, nauczyciele dorabiają sobie „na lewo” udzielając korepetycji na własną rękę w domach. Przychodząc do pracy robią łaskę, że się zgodzili, ponieważ mogą to samo robić w domu i „samemu”. Drugi problem, jak ich zaangażować w życie szkoły?
  Natalia Ziajka

 25. Katarzyna

  Część. Dzięki wielkie za taką możliwość. Opadają mi ręce. Popadać w depresję. A nie mogę! Zostałam bez pracy. Nie mogę znaleźć inną. Ale jest sprawa w której drąże od pół roku i nie mogę wystartować i się wznieść jak samolot))))bardzo tego chcę. Inni robią dokładnie to samo im wychodzi odnoszą sukcesy a ja jestem w d…. jak zbudować zespół. Jak zapraszać ludzi na darmowe spa ? By chcieli przyjść. . ? Lubię pomagać )))) ale też chcę zarabiać bo muszę z czegoś żyć. Dlaczego nie mogę wystartować? ?????? Co robię źle? ????? Jest to dla mnie bardzo ważne. Dziękuję

 26. Alicja

  Jakie narzędzia wykorzystać na zbudowanie zespołu mieszanego doświadczenie i młodość. Prosimy o kilka wskazówek aby dać wszystkim szanse na dobry team.

 27. Daria

  Witam serdecznie.
  Jak zarządzać zespołem pracowników, który składa sie z osób starszych wiekowo od swojego bezpośredniego przełożonego? Jak sprawić by chciały te osoby współpracować i chciały się rozwijać?

  Pozdrawiam,

  Daria Glinkowska

 28. Anna

  Proszę o sugestię, w jaki sposób zacząć (wkrótce) prowadzić pracę z kilkuosobowym zespołem osób w eleganckim wieku, gdzie każda osoba ma już swoje przyzwyczajenia, chce narzucać swoje sposoby. Dodatkowo jest w nim osoba, która w charakterystyczny sposób dezorganizuje pracę pozostałych osób (donosy, oskarżenia, pomówienia, wypieranie się zadań czy sytuacji). Będę dużo młodszą osobą od powierzonych mi osób.

 29. Ania

  Najchętniej pracuję z osobami, z którymi czuję chemię, które lubię lub mnie intrygują/ inspirują. A co gdy tworzymy zespół z osobami, za którymi nie przepadamy, z którymi średnio się rozumiemy? Czuję, że takie, nazwę to emocjonalnym, podejście zyskałoby , gdyby je wzbogacić o inne nastawienie, może związane z działaniem nastawionym na cel? Brakuje mi jednak narzędzi…

 30. iza

  Tworzę europejski portal w branży medycznej. Mam konkretny pomysł . Zastanawiam sie tez nad właściwym doborem nazwy portalu. Potrzebuje konkretnych specjalistów.
  *Czy powinnam pierwsze kroki skierowac do agencji reklamowych czy tez szukać pojedynczych osób i tworzyc swój zespół ?

 31. Monika

  Witam Kamilo, Jakimi kategoriami się posługiwać przyjmując nowych pracowników do firmy: 1. Stawiać na mniej doświadczone, młode osoby ale z chęcią do pracy charyzma z tańszym wynagrodzeniem czy 2. Doświadczone osoby pracujące już na danym stanowisku, z wyższym wynagrodzeniem za pracę?
  Z góry dziękuje za odp.

 32. Anna

  Dzień dobry Kamilo, bardzo się cieszę, że znowu Cię posłucham. Zastanawiam się jak postępować z członkami zespołu, którzy negują wszelkie zmiany. Domyślam się, że nie chcą ponosić żadnej odpowiedzialności, bo przy każdym błędzie zrzucają winę na innych. Przyjmują postawę, że najchętniej to chcieliby, żeby nic się wokoło nich już nie zmieniało, bo nie będzie lepiej. Czy myślisz, że jedyny sposób to rozstanie? Zauważyłam, że to dotyczy przeważnie starszych osób, ok 50 roku życia i podejrzewam zmęczenie materiału. Natomiast są to ludzie z reguły solidnie wykonujące zadania od -do. Co na ten temat myślisz? Dziękuję za wszelkie uwagi.

 33. Ania

  Rok temu wróciłam do pracy po urlopie macierzyńskim – w pracy nie było mnie blisko 2 lata. Problem polega na tym że od chwili powrotu pracownicy jakby odwrócili się ode mnie (częściowo zmieniła się kadra) – mam tu na myśli pomijanie mojej osoby w korespondencji, rozmowach…. Od chwili powrotu straciłam zaufanie do zespołu. Oczywiście wszystko co jest do zrobienia robimy ale często w naszym zespole informacje są przekazywane pomiędzy pracownikami a nie trafiają do mnie. Jestem jakoby pomijana. Rozumiem że kontakty zacieśnili w okresie mojej nieobecności jednak jest to ogromy dyskomfort jeśli nie ma wymiany informacji w pracy. Nie musimy się adorować w pracy ale ważna jest dla mnie współpraca która bardzo zawodzi. Co w takiej sytuacji można zrobić? Jak zapanować nad tymi relacjami? Bardzo proszę o podpowiedź bo rozważam odejście z pracy którą kochałam. Faktem jest iż dyrektor nie podejmuje działań które powodowałyby scalenie a wręcz przeciwnie – podsyca negatywne nastroje angażując i wyróżniając tylko ulubionych pracowników.

 34. Marta

  Jaka postawę przyjac przy nowych osobach w swoim zespole ? Odrazu po analizie narzucac im szkolenia i szybko angażować czy jednak tobic to po malu z dystansem ?
  Jaka postawe przyjac gdy nasz nowy czlonek zespolu jest naszym znajomym , zna nas od xxx lat i po kilku latach chce ze mna wspolpracowac. Jakie miec podejscie do tej osoby aby ona chciala sie zaangazowac. Nie tylko ze wzgledu na znajomosc abyśmy traktowali sie poważnie.

 35. marta

  Witam
  Prowadzę firmę i zatrudniam ok 15 osób. Jak sprawić by ludzie chcieli przychodzić do pracy?? By czuli się częścią zespołu??? By myśleli , angażowali się w prace i dbali o wspólne dobro firmy ?? Jak reagować w sytuacjach gdy donoszą na siebie ?? Jak sprawić by darzyli się szacunkiem zaufaniem i chcieli współpracować a nie rywalizować ???

 36. Magdalena

  Mam wrażenie, że zbyt zaprzyjaźniam się z zespołem (pracownikami) proszę, powiedz co o tym myślisz i jakie jest Twoje podejście?

 37. Monika

  Jak zbudować zespół, który będzie pracował (przede wszytskim chciał pracowac) prowizyjnie (marketing wielopoziomowy)?

 38. Katarzyna

  Buduję zespół w Marketingu Wielopoziomiwym, a zatem współpracuję ze znajomymi i przyjaciółmi. Mam problem z asertywniscią, bo obawiam się o zepsucia naszych relacji. Jak w takiej sytuacji być liderem i czuć się z tym dobrze?

 39. KKinga

  Pracuję w sprzedaży bezpośredniej i zarządzam zespołem osób, które nie są zatrudnione na etacie. Większość z nich pracuje w innych firmach, wychowuje dzieci lub robi jeszcze coś innego. Podchodzę do każdego indywidualnie i słucham, jakie mają cele i marzenie. Motywuję, ale nie jestem zadowolona z rezultatów. Często słyszę „ja nic nie muszę”. Co zrobić, żeby „chciało im się chcieć”?

 40. Ela

  Witam,
  zarządzam 2 osobowym zespołem. Póki co obserwuję jak to wszystko działa. Rozdzieliłam obowiązki, jednak myślę, że nie do końca to jest to co chcę.
  Noszę się z zamiarem zwołania narady i chcę się do tego porządnie przygotować.
  Określenie celów firmy, wymagań w stosunku do pracowników, rozdzielenie obowiązków, ustalenie zasad sprawdzania wyników. Jestem w trakcie kompletowania pomocnych informacji.
  Myślę, że największy problem, to odwaga, której brakuje w czasie rozmowy i po prostu jasne postawienie sprawy.

 41. Kate

  Dzien Dobry Pani Kamilo,

  Bardzo dziekuje za ten webinar. Wlasnie poszukuje informacji, szczegolnie od praktykow odnosnie budowania zespolu ktory bedzie dobrze wspolpracowal (branza IT):

  Mam trzy kluczowe pytania:
  1. W jaki sposob rozpoznac potrzeby osob w zespole ? Obserwacje, Rozmowy, czy mozna zrobic wiecej ?
  1.1 Czy zawsze nalezy isc za potrzebami osob w zespole ?
  2. W jaki sposob redukowac sytuacje konfliktowe w zespole i budowac wspolprace pomiedzy ludzmi ?
  3. Jak sprawic zeby osoby w zespole chcialy sie rozwijac.
  4. W jaki sposob radzic sobie ze stresem / agresja osob z zespolu ?

 42. Ewa

  Witam, jestem właścicielem gabinetu stomatologicznego. Zarządzam zespołem 5 osobowym. Co zrobić, aby w relacjach między pracownikami nie dominowała rywalizacja o swoją pozycję? jedna z osób jest starsza od pozostałych i jest dobry zaangażowanym przeciwnikiem, mając tego świadomość narzuca swoją nadrzędną pozycję innym osobom i czasem również próbuje decydować za mnie. Zależy mi na tym pracowniku, Jadnak chciałabym aby ta Pani nie wychylała się przed szereg. Pozdrawiam!

 43. Anna

  Witaj Kamilo
  Chcę zbudować swój zespół myślę o tym wyobrażam sobie siebie że jestem na spotkaniu i pokazuje prezentacje i opowiadam. No i na tym się kończy bo mój brak wiary w sama siebie jest zerowy nie umiem nawet zadzwonić aby przedstawić ofertę jaka mam do zaoferowania.
  Do tego strach, wysmianie że robię coś czego nie umiem i nie wychodzi jak trzeba.
  Pozdrawiam

 44. M.

  zespół składa się z 7 osób. Kierownik, zastępca kierownika i 5 pracowników. Jak wyrobić sobie pozycję i autorytet w zespole, jeśli jesteś zastępcą kierownika, który awansował na to stanowisko będąc pracownikiem w tym samym zespole – tym samym musi liczyć się z zazdrością innego pracownika, który również ubiegał się o to stanowisko i który przeciwstawia innych przeciwko niemu. Dodatkowo kierownik nie ułatwia zastępcy budowania autorytetu od samego początku mówiąc, że ma przez długi okres nie delegować na pracowników zadań bo mogą się z tym faktem poczuć źle…czyli zastępca już na samym starcie ma związane ręce.Kierownik sam od ludzi nie wymaga, a jeśli już to absolutne minimum, zastępcy też nie pozwala na stawianie racjonalnych wymagań wobec pracowników, tym samym pracownicy są rozleniwieni i buntują się jeśli stawiane są przed nimi dodatkowe zadania narzucane przez zarząd firmy.

 45. Renata

  Jak pozyskać odpowie osoby do zespołu?

  • Author
   Kamila Rowinska

   Mozesz doprecyzować pytanie?

 46. Weronika

  Pyt. 1 Prowadzę gabinet kosmetologiczny i mam taką obawę, że jak zatrudnię kogoś to taka osoba pozna moje tajniki pracy z klientem i wykonywania wysokiej jakości usług, przejdzie szkolenia a później odejdzie i otworzy swoją działalność stając się dla mnie konkurencją. Czy jest jakiś sposób, albo metoda, aby pracownik został z nami na stałe?
  Pyt. 2 Kto powinien płacić za szkolenia pracownika?
  Bardzo dziękuję za odpowiedź! :) Już nie mogę się doczekać jutrzejszego webinarium.

 47. Kinga

  Nawiążę do wypowiedzi Agnieszki, również pracuję w administracji państwowej. Problemami z jakimi się zmierzam są: 1. Niska motywacja finansowa pracowników (bardzo niskie zarobki i brak możliwości ich podwyższenia);
  2. Małe możliwości szkolenia z umiejętności miękkich (dyrekcja bierze pod uwagę tylko szkolenia specjalistyczne, np. ciągłe szkolenia z kpa)- jak ich przekonać, że szkolenie z zachowań asertywnych, budowania zespołu itp. są równie ważne.
  3. Brak możliwości rozwoju ( stanowiska kierownicze- rzadko zmieniane)

  Jak zaangażować członków zespołu do działania wobec tych problemów?

 48. Aga

  11 oso zespół / docelowo 12
  częsta rotacja – zespół kobiecy : główny powód to ciąże / ostatnio odeszło 3 pracowników z innych powodów i tym samym mamy nowych 3-4
  bazujemy na stałej części zespołu, która musi udźwignąć czas zmian dopóki nowy pracownik się nie wdroży (czas wdrożenia 3-6 m-cy) i nie osiągnie samodzielności
  jest to bardzo frustrujące dla wszystkich / nowa osoba jest częściowo wdrażana przeze mnie (lider) potem częściowo przez każdego pracownika – inny punkt widzenia.
  premia – zależna od wyników :P
  fajnie, nie:)

 49. Paulina

  Kamilo Droga, mam taką sprawę – „odziedziczyłam” zespół, który wydaje się być zniechęcony i rozleniwiony. Nie jest to zespół bezpośrednio uwarunkowany wynikami finansowymi, ale grupowo korzysta im lepiej idzie biznes ( część wynagrodzenia pochodzi z napiwków doliczanych do rachunków zadowolonych gości).
  Mamy świadomość, że im lepiej dbamy o gości i współpracujemy tym lepiej dla wszystkich, ale jakoś nie przyświeca członkom zespołu idea zaangażowania.
  Moje poprzednie doświadczenia były diametralnie różne od tego. Zwykle pracowałam w silnie zaangażowanych, chcących się rozwijać i dostarczać wspaniałą obsługę i doświadczenia naszym gościom zespołach prowadzonych przez silnych managerów. Niektórzy managerowie byli lepszymi leaderami niż inny, ale czy tak czy inaczej dynamika zespołu była mocno regulowana przez członków i prowadzona w pozytywnym kierunku.

  Przydała by nam się większa integracja i świadomość wspólnych celów – zachodzę w głowę jak to komunikować i zachęcić kolegów do większego zaangażowania.

  Cenne Wskazówki bardzo Potrzebne☺
  Dziękuję,
  Paulina

  • Natalia

   Również chciałabym się podpiąć do tego pytania.
   Niewielkie zaangażowanie i małe ambicje. Zespół niby chce się rozwijać, lecz nie wykazuje ku temu żadnych działań, nic ponad to, co robi stale.
   Proszę o poradę i pozdrawiam. :)

 50. Halina

  29.09 mam rocznicę slubu, dziękuję za cudowny prezent :) i życzę spełnienia wszelkich urodzinowych marzeń

 51. Sylka

  z pewnością mega przydatna wiedza ;) Super niespodzianka … GRATIS KOSZTY …TYLKO SWÓJ CZAS…. A ILE PLUSÓW ZYSKUJEMY ;) …Dziękuje ;)

 52. Karolina

  Zarządzam 2 osobowym zespołem. Projektujemy wspólnie i traktuje koleżanki jak partnerki rownorzedne jednak to ja zatrudniam. Jedna pracuje od pół roku drugą od 6 lat.
  Czy to dobrze że mamy takie równe relacje? Jak sprawić by osoby chciały być z firmą na dłużej. Utozsamily się? Nie chce rotacji. Dzięki Kamila! Ps. Myślę i marzę o tym szkoleniu ( zarządzanie zespolem) od 1.5 roku.. zawsze coś wyskoczy finansowo.. choć wiem że prędzej czy później je zrobię u Ciebie. Dlategotez jestem zachwycona webinarem! Kamila, skarbie nasz narodowy, wszystkiego najlepszego, niech Ci się wiedzie, niech spełniają się Twoje plany i marzenia. Tobie także najlepszych urodzinowych prezentów! Dzieki!

 53. Karolina

  Zarządzam 2 osobowym zespołem. Projektujemy wspólnie i traktuje koleżanki jak partnerki rownorzedne jednak to ja zatrudniam. Jedna pracuje od pół roku drugą od 6 lat.
  Czy to dobrze że mamy takie równe relacje? Jak sprawić by osoby chciały być z firmą na dłużej. Utozsamily się? Nie chce rotacji. Dzięki Kamila! Ps. Myślę i marzę o tym szkoleniu ( zarządzanie zespolem) od 1.5 roku.. zawsze coś wyskoczy finansowo.. choć wiem że prędzej czy później je zrobię u Ciebie. Dlategotez jestem zachwycona webinarem! Kamila, skarbie nasz narodowy, wszystkiego najlepszego, niech Ci się wiedzie, niech spełniają się Twoje plany i marzenia. Tobie także najlepszych urodzinowych prezentów!

 54. Wiola

  Jak zarządzać zespołem jeśli to firma rodzinna? dochodzą emocje innego rodzaju… Pozdrawiam

 55. Agnieszka

  Kamila, pracuje w budżetowce wiec brak mozliwosci regulacji plac wg wlasnycj zasad, kasa na nagrody raz jest a raz nie ma i nigdy nie wiadomo jak bedzie w danym roku. W dodatku zadan ponad mozliwosci przerobowe, stary sprzet, ciasnota… generalnie nastroje wśród pracowników raczej kiepskie. Jak w takiej sytuacji wzbudzic zaangazowanie? I jak spowodowac, zeby chcieli brac udzial w dodatkowych zadaniach? Zeby chcialo im sie chciec? :-)

 56. Emilia

  Cieszę się na webinar

 57. Zofia

  Witam serdecznie ? Właśnie buduje swój zespół.Wiec ta wiedza bardzo mi się przyda Dziękuję bardzo ?Ten komentarz już raz napisałam w niewłaściwym miejscu. Przepraszam i pozdrawiam

 58. Zofia

  Witam serdecznie ? Właśnie buduje swój zespół.Wiec ta wiedza bardzo mi się przyda Dziękuję bardzo ?

 59. Iwona Lewandowska

  Cieszę się bardzo na ten webinar. Juz nie mogę się doczekać.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?