Fundacja Kobieta Niezależna

Fundacja Kobieta Niezależna wystartowała! 21 lat czekałam na ten dzień!

Gdy dorastałam, z uwagą obserwowałam otaczające mnie kobiety.
Moją Mamę, której trudno było związać koniec z końcem i zadbać o swoje zawodowe interesy.
Sąsiadkę – Panią Elę. Nauczycielkę, która zawsze była uśmiechnięta, radosna i zadbana. Jej mąż był wciąż w delegacjach, aby móc zapewnić rodzinie mieszkanie, samochód i wakacje.
Ciocię Gosię, singielkę, która świetnie radziła sobie zawodowo i finansowo, ale nie zdecydowała się na założenie rodziny.
Moją Babcię Krysię, która wraz z dziadkiem Henrykiem, wychowywała 5 dzieci, jednocześnie pracując zawodowo na pełen etat.
Każda była inna….

Przyglądałam się znajomym i nieznajomym, słuchałam ich przekonań, wyzwań i problemów. Analizowałam je, zadawałam sobie pytania: „Dlaczego żyją właśnie tak? ”, „Kto im wskazał ten wzorzec?”, „Dlaczego jedne z nich traktują kobiecość jako dar, a inne jako utrapienie?”, „Co powoduje, że niektóre z nich mówią, że muszą mieć męża”?

Ucząc się na ich doświadczeniach, obiecywałam sobie, że gdy dorosnę będę kobietą, która potrafi zadbać o swoje interesy i jest samodzielna. Marzyłam o rodzinie, mężu, dzieciach, rozwoju pasji, kariery i poczuciu sprawczości. Marzyłam o ZMIANIE, która dokona się nie tylko we mnie, ale również w innych kobietach.

Rozpoczęłam realizację swojego planu. 

Pierwsze studia, biznes, założenie rodziny, kolejne studia, stabilizacja finansowa.

Mój osobisty rozwój, zwiększanie kompetencji, przejęcie odpowiedzialności również za finanse, partnerska komunikacja z mężem sprawiły, że w wieku 32 pomyślałam o sobie:

Jestem KOBIETĄ NIEZALEŻNĄ.

Potrafię zadbać o siebie i dzieci jeśli zaszłaby taka potrzeba.
Jestem żoną, dlatego że chcę, chociaż nie muszę nią być.
Biorę odpowiedzialność za swoje życie i nie czekam, aż ktoś mnie wyręczy w temacie edukacji finansowej, prawnej czy biznesowej.

Zapragnęłam zarazić tą ideą inne kobiety. Napisałam książkę Kobieta Niezależna, która błyskawicznie stała się bestsellerem i setkom tysięcy kobiet pomogła zrozumieć jakie przekonania blokują je przed odnoszeniem sukcesu. Nauczyły się dzięki nim lepiej kierować swoją karierą, zarządzać sobą w czasie, asertywnie komunikować swoje potrzeby, zarządzać budżetem domowym, planować swoją edukację…

Przyszedł czas na kolejne książki i szkolenia, z których korzystają do dziś najbardziej zdecydowane z nich. Te, które chcą doświadczyć zmiany, poprawić jakość swojego życia.
W ciągu kilku lat Rowińska Business Coaching stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm szkoleniowych w Polsce, a rocznie w całodniowych szkoleniach w Warszawie bierze udział blisko 7000 osób.

A co z tymi, które nie mogą dojechać do Warszawy?

Co z tymi, którzy są dopiero na początku drogi?

Co z tymi, które potrzebują mnie na miejscu, w swoim mieście?

Co z tymi, które wracają ze szkolenia do swojej miejscowości i nie znajdują wsparcia w swoim najbliższym otoczeniu?

Kto o nie zadba?

Marzyłam o założeniu Fundacji od ponad 21 lat.

Wiedziałam, że zbudowanie stabilizacji finansowej, zdobycie kompetencji przywódczych zbudowanie Zespołu i fenomenalnej Społeczności ludzi, którym bliska jest idea Kobiety Niezależnej, pozwoli mi pewnego dnia stać się Fundatorem i Założycielem Fundacji.

Do tego prócz misji potrzeba bowiem, pieniędzy, ogromnych chęci, nieocenionego wsparcia Rodziny, Przyjaciół, Zespołu, Wolontariuszy i Społeczności oraz czasu i energii, którą chcę oferować innym.

Przygotowywałam się długo, zdając sobie w pełni świadomość z odpowiedzialności, jaką niesie za sobą to przedsięwzięcie.

7 lutego 2020 r. uzbrojona w statut fundacji, strategię działania, niezbędną dokumentację, w towarzystwie mec. Agnieszki Michalskiej udałam się do kancelarii notarialnej w Gdańsku, aby przypieczętować decyzję.

Fundacja Kobieta Niezależna dziś jest w trakcie rejestracji, a ja już mogę w tym czasie powoli zaprosić Cię do jej wspólnego tworzenia!

Misją Fundacji jest wspieranie kobiet w rozwoju ich kompetencji osobistych i zawodowych, oraz stworzenie dla nich wspierającej lokalnej społeczności.

Rozpoczniemy od organizacji cyklicznych spotkań w całej Polsce, których celem będzie edukacja, integracja i wzajemne wsparcie.

Zanim wystartujemy:

Potrzebujemy Wolontariuszy, którzy mają predyspozycje do tego, aby zostać Mentorem w dziedzinie (psychologii, prawa, biznesu, PR, księgowości, podatków, social media, sprzedaży, HR, rozwoju osobistego, pedagogiki).

Poszukujemy Wolontariuszy w kilkunastu miastach Polski, którzy mają kompetencje organizacyjne i gotowi są w swoim mieście organizować cykliczne spotkania edukacyjne dla podopiecznych Fundacji.

Chętnie przyjmiemy każdą inną formę wsparcia, którą uznasz za cenną dla początkującej Fundacji.

Być może jesteś grafikiem, prowadzisz drukarnię, jesteś fotografem, montażystą, właścicielem hotelu, restauracji bądź innego obiektu, który może na nasze spotkania udostępnić salę.

A może masz własny pomysł, bądź chcesz nas wesprzeć finansowo?

Cokolwiek przyjdzie Ci do głowy, powiedz mi o tym i wypełnij proszę ankietę, abym mogła poznać Cię lepiej i skontaktować się z Tobą! >> http://bit.ly/FundacjaKN

Bez względu na to, którą opcję wsparcia fundacji wybierzesz, będzie mi bardzo miło jeśli zostawisz kilka zdań w komentarzu i udostępnisz informację o Fundacji kobietom, które mogą jej potrzebować!

Kamila Rowińska


ZAPRASZAM CIĘ DO POLUBIENIA FUNDACJI NA FACEBOOKU
POLUB stronę Fundacji

 


Kamila Rowińska

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
0 komentarzy

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?