Jak być bardziej ASERTYWNĄ?

Wiesz, że osobom, które mają niski poziom asertywności żyje się dużo ciężej? Asertywność to fundament, który pozwoli Ci żyć w zgodzie z własnymi wartościami. Przygotowałam materiał, który Ci w tym pomoże.

Czy miałaś kiedyś tak, że:

 • Zgodziłaś się na coś, choć tak naprawdę nie chciałaś tego zrobić?

 • Zostawałaś po godzinach w pracy, mimo że miałaś plany na wieczór?

 • Ustępowałaś innym w niekomfortowych sytuacjach i się na siebie za to złościłaś? 

Poniższy materiał powstał dla osób, które chcą nauczyć się komunikować z innymi, budować swoją pewność siebie i żyć w zgodzie z własnymi wartościami. 

Z tego nagrania dowiesz się: 

 • Jak  budować komunikat asertywny;

 • Jak mówić o swoich potrzebach bez ranienia innych;

 • Jak asertywnie zachować się w różnych życiowych sytuacjach, zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

Asertywność to niezwykle ważna umiejętność, która umożliwi Ci lepszą komunikację z innymi ludźmi, zwiększenie pewności siebie, a także da Ci radość z życia według własnych oczekiwań – a nie innych osób. Zbudowanie postawy asertywnej sprawi, że Twoje relacje w życiu zawodowym i prywatnym zyskają nową jakość.

Obejrzyj to wideo, jeśli zależy Ci na wartościowych relacjach z innymi ludźmi, pozostając jednocześnie w zgodzie z samą sobą. 

 


Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
1 319 komentarzy
 1. Aleksandra

  uczucie Wolności poprzez bycie szczerym, to dla mnie najważniejsza lekcja – nie muszę się zgadzać na wszystko, mogę odmówić a nawet wyrazić swoje zdanie bez obawy , że kogoś zranię – bo wiem już jak :) dziękuję.

 2. Magdalena

  W komunikacie asertywnym nie krytykujemy, nie pouczamy. Wyrażamy się w komunikacie „ja”.

 3. Marta

  Moja lekcja: powiedzieć co się czuje bez oceniania . Mówić prawdę i być zgodny ze sobą.

 4. Hania

  Moja lekcja- nie tłumaczę się ze swoich emocji.

 5. Monika

  Lekcja dla mnie : prawienie morałów to zachowanie agresywne i tego będę się wystrzegać dziekuje za ta lekcje

 6. ALK

  Mówienie prawdy zawsze :-)

 7. Anna

  Ucze sie ze nie musze sie tlumaczyc z podjetych decyzji. Ze wystarczy odmowic i podac argument a nie probowac za wszelka cene sie stawiac w dobry swietle. Napisalam ze sie ucze bo to niestety nie latwy proces.

 8. Maria

  Moja lekcja – czas zacząć żyć swoim życiem, na swoich warunkach – bez tłumaczenia i zaspokajania oczekiwań innych. Mam prawo do własnego zdania wypowiadanego bez intencji ranienia innych.

 9. Izabela

  Latwiej będzie wyjść ze złych sytuacji czy trudnych. Mimo strachu i obaw powinnam mówić o wlasnych uczuciach.

 10. Izabela

  To nagranie uświadamia mi ,że warto być asertywnym.Latwiej będzie wyjść ze złych sytuacji czy trudnych. Mimo strachu i obaw powinnam mówić o wlasnych uczuciach.

 11. Beata

  Po pierwsze moje emocje są najważniejsze, tego mi brakowało aby być skutecznie asertywna.

 12. Anka

  Zawsze próbuje się tłumaczyć, teraz wiem że nie muszę! Wystarczy powiedzieć co czuję, co mi nie odpowiada i czego oczekuję! Prosto, konkretnie, z szacunkiem!

 13. Patrycja

  Moja lekacja- moje pieniadze, to moje pieniądze, nie muszę się tłumaczyć z tego, że nie chce ich pozyczyc/dać, nawet jeśli mam ich więcej. Zauważam, że „w ulicznych” sytuacjach, kiedy jesteśmy proszeni o drobne, najczęściej mówimy, że nie mamy, albo pogardliwie traktujemy zebrajacych. A faktycznie- to są małe klamstweka/uniki, które nie wspierają naszego poczucia wolności i niezależności. Mowmy prawdę z szacunkiem do drugiego.

 14. Dominika

  „Jak być bardziej asertywną” pomaga mi zrozumieć że nie muszę ciągle ulegać, pomagać innym itp… muszę wreszcie zacząć żyć własnym życiem…

 15. Małgoś

  Konstruktywna lekcja jak budować zdania w „asertywnym języku” tj. Ja czuję + kiedy Ty + Oczekuję.
  W Polsce mamy raczej tendencje do gęstego tłumaczenia się z podjętych decyzji.

 16. Paulina

  Moja lekcja z tego video:
  Przestać dawać się wykorzystywać, np często pomagam znajomej, wiecznie o coś mnie prosi a ja się zgadzam. Czas przestać tak robić.

 17. Beata

  asertywność pozwala mówić prawdę!!!

 18. Patrycja

  Bardzo ważny temat, wspaniale przedstawiony. Zrozumialam, ze nie trzeba sie tlumaczyc. Nalezy przedstawic zdecydowanie czego sie oczekuje.
  Swietnie przedstawiona zasada: JA CZUJĘ…, KIEDY TY…, OCZEKUJĘ!

 19. Gabriela

  Każdy ma prawo prosić i każdy odmawiać. Odmowa nie oznacza, że kogoś zawiodłam, moje uczucia i wartości są równie ważne.

 20. Iwona

  Ja czuję — kiedy Ty — Oczekuję (proszę)

 21. Małgorzata

  Moja refleksja po wysłuchaniu: asertywność wiąże się z widzeniem i stawianiem granic, jednak prowadzi do większej wolności – mojej i drugiej osoby

 22. Lena

  Nie muszę się tłumaczyć ze swoich wyborów. Mam prawo do odmawiania bez poczucia winy i zbędnych uzasadnień.

 23. Lena

  Ważna dla mnie lekcja dotyczy tego, że nie muszę przed nikim tłumaczyć się z odmowy. Niestety, zawsze to robię :)

 24. Anna

  Gdy ktoś o coś mnie poprosi to mam prawo odmówić i nie muszę się tłumaczyć dlaczego. Mamy prawo drugiej osobie odmówić nie raniąc jej uczuć i wcale nie oznacza, że jesteśmy egoistami i myślimy o sobie. Jeżeli są rzeczy z którymi się nie zgadzamy to mamy prawo o tym mówić. Trzeba być szczerym wobec siebie oraz innych i mówić prawdę gdyż prawda buduje pewność siebie oraz szacunek :)

 25. Elwira

  Moja lekcja: Zanim wyrażę swoją krytykę, opór, niezgodę najpierw się zatrzymam i nazwę i co trudniejsze… wypowiem uczucie, któremi towarzyszy.

 26. Lidia

  Moje lekcje:
  1) Mówić otwarcie o swoich uczuciach. Nie ” owijać w bawełnę „. Powiedzieć konkretnie co mi przeszkadza, co mnie denerwuje, co mi sprawia przykrość w zachowaniu innych osób i robić to z szacunkiem, bez prawienia morałów i wymądrzania się.
  2) Mam prawo odmówić wszystkiego co nie jest zgodne ze mną, z moimi wartosciami i nie muszę się nikomu tłumaczyć. Taka postawa nie jest oznaką arogancji czy tak często używanego przymiotnika jaki jest chamstwo.

 27. Milena

  Masz prawo powiedziec co czujesz

 28. Milena

  Moja lekcja to ze mam prawo powiedziec to co czuje bo z tym mam zawsze problem.

 29. Katarzyna

  Moja lekcja – nie reaguj impulsywnie i agresywnie. Wystarczy powiedzieć proszę oraz oczekuję bez oceniania takie oczywiste a takie trudne……….

 30. Izabela

  Wideo bardzo pomocne:) Moja lekcja: mam prawo wyrażać swoje uczucia w danej sytuacji jeśli celowo nie ranie tym innych osób.

 31. Izabela

  Bardzo przydatne wideo:) Dziękuję:) Moja lekcja: mamy prawo wyrażać swoje uczucia jeśli celowo nie ranimy tym innych.

 32. Renata

  Asertywność to coś co buduje człowieka wewnętrznie,pozwala mówić prawdę a to daje pewność siebie ,szacunek do siebie i poczucie wolności.:)

 33. Renata

  Powyższy przyklad jest mi znany z książki Kobieta Niezależna, niemniej jednak wspaniale było obejrzeć to video.
  Lekcja dla mnie: to że nie mamy intencji urazić czyiś uczuć, nie oznacza, że tak się nie stanie.

 34. Dori

  Dziękuje ci za ten filmik Kamila.
  Bardzo lubię pomagać ludziom jednak czasami zbyt często tego oczekuje … teraz juz wiem jak powiedzieć osobie delikatnie- nie w sposób agresywny (bym nie czuła się z tym źle) że tym razem nie mogę pomóc, bo jestem zajęta, mam inne plany czy tp.
  Jednak czasami są ludzie kiedy nie chcą zrozumieć twojej odmowy … czyli mówisz im, że nie pożyczysz im pieniędzy,bo masz zwyczaj nie pożyczać a one ci mówią ok ale ten jeden raz możesz zrobić wyjątek ;/ i co wtedy byś odpowiedziała?

 35. Ewa

  Nauczyłam się, że ważna jest intencja – nie jest naszym celem ranić innych czy odreagować, ale naprawić sytuację, poprawić relacje, ochronić siebie itd. Ale nie oznacza to, że nie druga strona nie poczuje się urażona. Druga rzecz, to że zaczynamy od uczuć.

 36. Olga

  Nauczyłam się, że warto trzymać się swojego zdania, iść na ewentualny kompromis, jednak nie bać się wyrażać swojej opinii! :-)

 37. marzena

  Mam prawo do mówienia prawdy, a jednocześnie do wyrażania własnych uczuć , bez potrzeby obwiniania się że odmówiłam w jakiejś sytuacji czy wyraziłam swoje zdanie.

 38. Katarzyna

  Dziękuję. Chcę się uczyć asertywności- to co utkwiło mi najbardziej-Asertywność to wyrażanie uczuć emocji, własnego zdania bez intencji ranienia innych+ budowa prostego konkretnego komunikat: Ja czuję-kiedy zachowujesz, czy robisz to i to – oczekuję, że . Super – zapamiętam i wdrożę na co dzień, nauczę się…….

 39. Anna

  Lekcja dla mnie to : mam prawo do swoich emocji ! w latach dzieciństwa nauczyłam się je ukrywać,od jakiegoś czasu pracuję nad tym że mam prawo wyrażać swoje uczucia…ta świadomość doprowadziła mnie do lekcji z asertywności :)

 40. Dorota

  to dla mnie zaskakujące, ale rzeczywiście, kiedy znalazłam się w sytuacji, że zostałam poproszona o pożyczkę przez koleżankę, poczułam się zażenowana, nie uświadamiałam sobie tego lub nie analizowałam swoich uczuć chyba… oczywiście, ważne jest, aby wiedzieć, że człowiek ma prawo odmówić w takiej sytuacji i nie czuć się winnym, być gotowym do wyrażenia swoich uczuć, ale myślę, że także umiejętność odwrócenia sytuacji i uświadomienie sobie, co może poczuć ktoś, do kogo ewentualnie my zwrócilibyśmy się z taką prośbą.. bezcenne

 41. Kasia

  Moja lekcja – asertywność pozwala na mówienie prawdy bez poczucia wstydu i uczucia, że zawodzi się drugą osobę. Szukanie wymówek, by nie urazić czyichś uczuć, nie jest potrzebne.

 42. Małgorzata

  Moja lekcja- jezeli musze komuś odmówić ,trzeba mówić prawdę, nie wymyślać historii, nie kręcić,

 43. Kamilla

  Moja lekcja – Kama zwróć uwagę na opis zachowania osoby do której kierujesz komunikat tzn. opisz to co widzisz i słyszysz,bez interpretacji, zniekształceń itp.

 44. Karolina

  Przede wszystkim teraz już wiem jak podejść do takiej asertywnej rozmowy. Najpierw trzeba podać swoje uczucia, powiedzieć kiedy je czuję i czego od drugiej strony oczekuje :)

 45. Agnieszka

  Asertywność nie ogranicza się tylko do mówienia „nie”. Odnosi się przede wszystkim do zajrzenia wglab siebie, swoich emocji, uczuć i potrzeb, poznania ich i kontaktu z nimi w danej chwili. A kiedy już mamy do tego dostęp, to wyrażamy to w sposób pozbawiony zamiaru krzywdzenia innych osób.

 46. Jagoda

  Z tego filmu nauczyłam się, jak komunikować swoje uczucia i w razie potrzeby odmawiać, nie tłumacząc się innym.

 47. ELŻBIETA

  I znowu Kamilo mnie wzmocniłaś, zawsze starałam się mówić prawdę i nie miałam z tym również problemu przy przyznawaniu się do błędów , co czasami było odbierane jako brak sprytu. Ja jednak zawsze uważałam, że nie robią błędów tylko Ci, którzy nic nie robią. Dziś wiem od Ciebie, że z tego również czerpałam siłę mimo faktu, iż mówienie prawdy nie zawsze odbierane jest pozytywnie.

 48. Iwona

  Super trening. Mam oroblemy z miwieniem nie a pozniej jestem zka na siebie, ze pozyczylam pieniadze, kolezanka dala mi czesc swojej pracy bo to tak przy okazji . Dziekuje za mozliwosc pracy nad ssoba?

 49. Aneta

  Bardzo dziękuję za materiał który obejrzałam . Zrozumiałam że ja zawsze atakowalam rozmówców ..najczęściej męża i dochodziło do kłótni której nie chciałem i wycofywalam się nie dochodząc do punktu kulminacyjnego w rozmowie. Teraz będę ćwiczyć te kroki przed lustrem. Jestem bardzo zadowolona że mogę robić różne ćwiczenia które pokazują mi jaka mam wartość. Obecnie mimo ćwiczeń z dziennika nadal nie mam systematyczności Ale nie poddaję się. Pozdrawiam

 50. Małgorzata

  Zawsze uważałam, że odmawiając należy wyjaśnić sytuację, aby ten, komu odmawiamy rozumiał, dlaczego spotyka się z odmową. Okazuje się jednak, że można odmówić i nie tłumaczyć się z tego i nie mieć poczucia winy.

 51. Elida

  Kamilo bardzo Ci dziękuję za to nagranie. W wielu sytuacjach i relacjach z ludźmi czułam się nierozumiana. Żyłam w przeświadczeniu, iż jeśli w końcu zdobędę się na słowo NIE (czyt. nie zgodzę się na coś, mam problem z odmawianiem bliskim ) to wow w końcu jestem asertywna, tymczasem mój sprzeciw odbierany był jako zachowanie na pograniczu agresywnego(ponieważ na bieżąco nie wyrażałam tego co czuję, z krzywdą dla samej siebie pozwalałam za kumulację frustracji) Uświadomiłaś mi tak ważną rzecz, mianowicie jak ważny jest JASNY, PROSTY KOMUNIKAT i co najważniejsze jak brzmi ASERTYWNY KOMUNIKAT – proste zdanie,a znacznie poprawi jakość życia i relacji z innymi. Proste zdanie, ale jakże dla mnie trudne do wdrożenia w życie codzienne…pracuję nad tym…Tobie jeszcze raz dziękuję

 52. Katarzyna

  Bardzo dziękuję za lekcję dotyczącą pożyczania pieniędzy. Za każdym razem, gdy ktoś mnie o nie prosi czuję się bardzo zażenowana. Najczęściej odmawiam w takiej sytuacji, ale zawsze wtedy pojawia się we mnie poczucie winy. Od dziś będę stosować Twoją zasadę 3 kroków komunikatów asertywnych.

 53. Sabina

  Dzień dobry. Moje wnioski z tego nagrania to: Mogę powiedzieć „nie”.Nie tłumacząc się ze swojej decyzji.Wyrazić swoje zdanie dając do zrozumienia rozmówcy,że rozumiem albo szanuje jego zdanie i że mam inne zdanie na dany temat.

 54. Agniesia

  Asertywność w oparciu o swoje wartości to jest przyszłość.

 55. Justyna

  Dziękuję za to video. Przede mną jeszcze dluga droga, aby osiągnąć pożądaną przeze mnie umiejętność bycia asertywną. Nie mogę doczekać się książki Kamili o tej tematyce. Ważną lekcją dla mnie jest to, że asertywność daje prawo do wyrażania swojego zdania, jeśli nie mamy INTENCJI ranienia innych.

 56. Beata

  To bardzo trudna umiejętność lecz ciężka praca zaowocuje i będzie mi łatwiej w życiu i w komunikacji z drugą osobą .

 57. Ewa

  moja lekcja: zacząć od swoich odczuć i przejść do konkretów: czego oczekuję zgodnie z prawdą.

 58. Magda

  Dla mnie lekcją jest to, że asertywność to nie tylko umiejętność mówienia „nie”, lecz że robi się to w taki sposób, że nie obraża się ani nie rani innych i że mówi się w tym o swoich uczuciach!

 59. Magda

  Moja lekcja z wideo to przekazywanie komunikatu o swoich uczuciach zamiast oskarżanie rozmówcy o zranienie naszych uczuć, co prowadzi często do konfliktów i pogorszenia relacji międzyludzkich np. „czuję poirytowanie” zamiast ” irytujesz mnie”.

 60. Małgorzata

  Moja lekcja: mów o sobie bez prawienia morałów i dawania lekcji.

 61. Marta

  Witam.
  Osobiście dziękuję za to nagranie. Wydaje się to wszystko oczywiste i wiadome,a jednak jakoś zapominamy o tym i w praktyce nie stosujemy… dla mnie pierwszą lekcją z tego video to informacja, ze ktoś ma prawo zapytać, poprosić o pomoc, a ja mam prawo odmówić. Druga niezwykle ważna lekcja,to sposób komunikacji: Ja czuję +kiedy Ty+oczekuję.

 62. Ewa

  Nie trzeba się tłumaczyć.

 63. Agnieszka

  Proste i logiczne ale szczególnie mi utkwiło: ktoś ma prawo zapytać/ poprosić, a Ty masz prawo odmówić. Bez tłumaczenia. Kolejna, przydatna lekcja od RBC!

 64. Monika

  Moja lekcja. Nie bój się wyrazić uczuć. Wyrażenie uczuc w komunikacji asertywnej jest naturalne i na miejscu. Nie szufladkuje kobiety jako kogoś z problemami emocjonalnym

 65. Karolina

  ?Dziękuję

 66. Karolina

  Moja lekcja
  Czas na nowe zmiany.

  • Beata

   Ciężka praca przede mną .

 67. Karolina

  Czas na nowe wyzwania i na zmiany.

 68. Karolina

  Czas na zmiany. Mogę powiedzieć „nie” nie raniąc przy tym bliskich.

 69. Karolina

  Czas na zmiany. Mam prawo odmówić i nie muszę się tłumaczyć.

 70. Karolina

  Czas na zmiany. Mam prawo odmówić bez tłumaczenia się

 71. Lena

  Nie muszę nikomu prawic morałów, wystarczy powiedzieć o swoich uczuciach i oczekiwanie lub prośbę .( niby łatwo , ale jednocześnie jakie trudne!)

 72. Sara

  Moja lekcja z powyższego filmu to – w jednym zdaniu powinnam wyrazić to co myślę i nie tłumaczyć dlaczego właśnie tak a nie inaczej.

 73. Daria

  Największa pozytywna treść z Twojego przekazu to sposób komunikacji tak prosty, ale nie łatwy w zastosowaniu jednak mimo wszystko będę wdrażać od dzis,

 74. Daria

  Dowiedziałam się, jak komunikować asertwnie w podstawowy sposób, teraz będę wdrażać w zycie i wskrzeszać odwagę w sobie… Do mówienia w taki sposób (zupełnie inny od dotychczasowego) 18 lat małżeństwa i 4 dzieci:) chętnie dowiem się więcej, dziękuję, Daria

 75. Justyna

  Zaskoczeniem i odkryciem było dla mnie że asertywność pozwala mówić prawdę. Bardzo często zdarzało mi się przemycić jakieś małe kłamstewko tylko dlatego że nie potrafiłam komuś asertywnie odmówić.

 76. Anna

  Moj take-away z tego wideo to jest to, ze mowienie o swoich uczuciach w kontekscie profesjonalnym, nie jest oznaka slabosci, a wrecz przeciwnie sily. Mowie co mi nie pasuje w sposob zero jedynkowy bez prawienia rozmowcy moralow.

 77. Agnieszka

  Najważniejszą lekcją jaką wyniosłam z tego nagrania to wyrażanie swoich uczuć. Zawsze tego u mnie brakowało. Teraz widzę, że bez zakomunikowania tego innym dalsza część wypowiedzi może zostać źle odebrana.

 78. Dominika

  Zrozumiałam że mam prawo odmawiać bez zbędnego tłumaczenia się. Niestety najtrudniej jest w stosunku do rodziców i przyjaciół do nich jestem uległa, więc czekam mnie praca nad sobą.

 79. Marta

  Poza tym co najwazniejsze z tego filmiku czyli schemat komunikowania się w sposob asertywny najwazniejszą lekcję jaką wyciągam to to, że mowienie prawdy przynosi ulgę, wolność w sercu. To bardzo wazne. Wplywa na sile naszego kregoslupa moralnego. Dziekuje Kamilo.

 80. MILENA

  Zrozumiałam, jak wyrażać swoje zdanie asertywnie, tak by nie wprowadzać niepotrzebnie nieporozumień i złośliwości, co w konsekwencji może prowadzić do kłótni. Jest to odpowiednia konstrukcja wypowiedzi : ” Ja czuję+kiedy Ty+oczekuję”. Bardzo mi to pomogło w początkowym, asertywnym wyrażaniu się.

  Dziękuję.

 81. Mariola

  Droga Kamilo, to co sobie uświadomiłam po przeczytaniu Twego artykułu to to, że wreszcie mam sposób na mówienie prawdy bez zażenowania.

 82. Paulina

  Dla mnie największym problemem była i nadal jest w niewielkim stopniu brak asertywności w stosunku do swoich bliskich. W relacjach z obcymi ludźmi jest to łatwiejsze, natomiast z bliską rodziną staje się uległa do czasu kiedy dopada mnie frustracja, wówczas wybucham agresją i kłótnia murowana. Po tym nagraniu powinnam mówić o tym co czuję i że PROSZĘ o… . Dziękuję Kamilo, że tak dużo robisz dla innych ludzi. :*

 83. Beata

  Żadnych wyrzutów sumienia. Mam prawo odmówić wprost bez tworzenia historii, wymyslania, usprawiedliwiania się

 84. Ania

  Dla mnie najważnejsza lekcja z tego nagrania jest odróżnienie zachowania asertywnego od agresywnego „bez pytania, bez prawienia morałow”. Staram sie stosowac komunikat „ja czuję, że…, kiedy ty…., oczekuję że…”. Jeszcze muszę się poczuć w tym bardziej pewnie, żeby nie mówić tego smutnym, żałosnym głosem, tak, żeby odniosło to oczekiwany skutek :)

 85. Agnieszka

  moja lekcja wyniesiona z filmu, to świadomość tego, że odmawianie komuś nie oznacza, że jestem złym, egoistycznym człowiekiem. Dla mnie asertywność to dbanie o komfort swojego samopoczucia.

 86. Aga

  Moja lekcja to zaczac od wyrazenia uczuc odnosnie danej sytuacji na samym poczatku rozmowy. Dziekuje

 87. Margit

  trzeba pozbyc sie leku przed konfliktami i nie godzic sie na sytuacje, ktore nam nie odpowiadaja. Mam tendencje do przemilczania, wyciagania wnioskow i po dluzszym czasie rowniez konsekwencji. Brak dialogu.Pracuje nad zmiana.

  • Małgorzata

   To video inspiruje mnie do wyjścia z postawy uległej, którą niestety często zdarza mi się przyjmować, bo takie wzorce wyniosłam domu. O wiele lepiej bym się czuła, gdybym bez wahania i bez poczucia winy zawsze była w stanie powiedzieć, że coś mi nie pasuje, ponieważ nie jest zgodne z moimi wartościami.

 88. Małgorzata

  Moja lekcja- mam prawo odmówić i nie czuć w związku z tym wyrzutów sumienia

 89. Marta

  Uświadomiłam sobie, że mam prawo odmawiać bez zbędnego tłumaczenia się.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?