Jak być bardziej ASERTYWNĄ?

Wiesz, że osobom, które mają niski poziom asertywności żyje się dużo ciężej? Asertywność to fundament, który pozwoli Ci żyć w zgodzie z własnymi wartościami. Przygotowałam materiał, który Ci w tym pomoże.

Czy miałaś kiedyś tak, że:

 • Zgodziłaś się na coś, choć tak naprawdę nie chciałaś tego zrobić?

 • Zostawałaś po godzinach w pracy, mimo że miałaś plany na wieczór?

 • Ustępowałaś innym w niekomfortowych sytuacjach i się na siebie za to złościłaś? 

Poniższy materiał powstał dla osób, które chcą nauczyć się komunikować z innymi, budować swoją pewność siebie i żyć w zgodzie z własnymi wartościami. 

Z tego nagrania dowiesz się: 

 • Jak  budować komunikat asertywny;

 • Jak mówić o swoich potrzebach bez ranienia innych;

 • Jak asertywnie zachować się w różnych życiowych sytuacjach, zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

Asertywność to niezwykle ważna umiejętność, która umożliwi Ci lepszą komunikację z innymi ludźmi, zwiększenie pewności siebie, a także da Ci radość z życia według własnych oczekiwań – a nie innych osób. Zbudowanie postawy asertywnej sprawi, że Twoje relacje w życiu zawodowym i prywatnym zyskają nową jakość.

Obejrzyj to wideo, jeśli zależy Ci na wartościowych relacjach z innymi ludźmi, pozostając jednocześnie w zgodzie z samą sobą. 

 


Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
1 478 komentarzy
 1. Magdalena

  Bardzo fajny, prosty i łatwy do zapamiętania wzór na Asertywność – uczę się każdego dnia wyrażać swoje uczucia właśnie w ten sposób.. żeby nikogo nie urazić, ale jednocześnie wyrazić swoje zdanie

 2. Agnieszka

  Poznałam wspaniały i prosty sposób bycia asertywną

 3. Marcelina

  kroki tworzenia komunikatu asertywnego

 4. Iga

  Ważne jest nazywanie i wyrażanie uczuc :)

 5. Ela

  Wybrzmiało dla mnie osobiście stwierdzenie, że mam prawo wyrażać swoje zdanie i podejmować decyzje bez względu na to, co pomyśli druga osoba. Jak trudno nam zapewnić sobie samym komfort.

 6. Elżbieta Janicka

  Przypomniałam sobie jak ważny jest komunikat asertywny i dlaczego moje intencje oraz odbiór komunikatu są tak ważne.

 7. Małgorzata

  Zrozumiałam, że zamiast przypominać i się irytować, mogę zakomunikować swoje oczekiwania.

 8. Marzena

  Dowiedziałam sie ze prawienie morałów to komunikacja agresywna. Trzeba tego unikać i asertywnie odmawiać.

 9. Martyna

  Dowiedziałam się w jaki sposób wyrażać swoje uczucia związane z zachowaniem drugiej osoby oraz jak komunikować innym swoje oczekiwania dotyczące ich zachowania w przyszłości :)

 10. Aneta

  Cudownie prosty komunikat asertywny. Dla mnie BOMBA !!! Już zawsze będę go mieć w głowie kiedy będę potrzebowała zachować się asertywnie.
  Pozdrawiam

 11. Anna

  Zrozumiałam, że brakuje mi odwagi i jestem postrzegana jako bycie w stanie biernym. A we mnie burza emocji. Spróbuje twojego schematu Kamilo. Wydaje się prosty. Nie lubię kłamać więc zgadzam się w sytuacjach … wbrew sobie.

 12. Viola

  Komunikat asertywny ma wyrazić moje uczucia bez intencji ranienia innych.

 13. Agata

  Moje uczucia, fakty, oczekiwania

 14. Klaudia

  Asertywność bazuje na zdrowej relacji z samym sobą i innymi, na szanowaniu swoich potrzeb i wyznaczaniu granic, poza które nie chcemy nikogo wpuszczać lub wpuszczamy jedynie wybranych. Asertywność daje Ci prawo do wyrażania swoich uczuć bez intencji ranienia innych osób, a jednocześnie chroni Cię i nie pozwala, żeby inni Cię ranili.

 15. Klaudia Walicka

  Z tego filmu zrozumiałam w jaki sposób zacząć komunikować że nie chcę czegoś zrobić lub nie mam na to czasu. W końcu usłyszałam że nikt nie ma prawa mnie oceniać,a ze swoich błędów/porażek spowiadać się powinnam jedynie przed sobą.

 16. Agnieszka

  Nagranie dało mi do myślenia. Można powiedzieć komuś prawdę nie raniąc go. I być z siebie dumnym w tej sytuacji, że się powiedziało prawdę, a nie kręciło. Przypomniało mi się kilka takich sytuacji z mojego życia kiedy nie potrafiłam sobie poradzić i „kreciłam” Na pewno wypróbuję być asertywna.

 17. Żaneta

  Dla mnie bardzo ważny m.in. jest wniosek, ze mówienie prawdy buduje pewność siebie i szacunek do siebie:)

 18. Urszula Lange

  Wazna lekcja dla mnie to szacunek do samego siebie, zycie wedlug przyjetych wartosci.

 19. Karolina

  Cenna rada dla mnie, jak w prosty i klarowny sposób przekazać komunikat, bez odczuwania winy,z szacunkiem obu stron. Dziękuję.

 20. Ewa

  Super logiczny i prosty schemat asertywnosci. Ja czuje – twoje zachowanie – ja oczekuje. Nie ma slowa nie. Wszystko jest na tak i nikt nie zostaje zraniony. Wazne by bylo krotko. Dziekuje.

 21. Asia

  Lekcja dla mnie – mniej mówić a konkretnie. Prawda i własne uczucia są ważne.

 22. Małgorzata

  Moja lekcja: asertywność – to sposób komunikowania się z otoczeniem – komunikat, przy pomocy którego dajemy sobie prawo do wyrażania swoich uczyć zgodnie z naszym sumieniem i naszymi wartościami.

  • Asia

   Asertywnosc uczy szacunku do siebie samej ale tez do innych.Mamy prawo myslec czuc i zachowywac sie inaczej według własnych priorytetow i wartosci.Dajmy tez prawo innym do wolnosci z jednoczesnym zaznaczaniem swoich granic.

 23. Asia

  Nauczyłam się, że powinniśmy mówić o własnych uczuciach i nie powinniśmy się tego bać. I mówić konkretnie, a nie owijać..

 24. Ola

  Krótki przekaz a taki tresciwy.Wyniosłam z niego że bycie asertywnym to wyrażanie uczuć bez ranienia innych i stosowanie techniki 3 zasad :1.ja czuje… 2.kiedy ty coś robisz… 3.oczekuje

 25. Ewa

  Rzeczywiście schemat jest.prosty natomiast musze się nauczyć go wykorzystywać. Czasem brakuje odwagi aby wyrazić swoje uczucia i oczekiwania. Czas popracować nad tym..

 26. Małgorzata

  1.Nie możemy się bać bycia asertywnym.
  2.Mamy prawo do wasnych uczuc i mówienia nie!
  3. Nie muszę się usprawiedliwiać odmawiając pożyczenia np.pieniędzy

 27. Justyna

  Dotarło do mnie, że nie ma potrzeby przekonywać do swoich racji. Każdy robi tak jak uważa, asertywność to wyrażanie swoich własnych emocji bez krzywdzenia innych

 28. Marlena Ch

  Dla mnie najcenniejsze było dowiedzenie się o trzech fazach ,trzech stopniach komunikacji.

  1. Powiedz co czujesz.
  2.Na dane zachowanie ,sytuacje.
  3.Poproś o to czego potrzebujesz.

  Dziękuję bardzo 🤗

 29. Katarzyna

  Ten materiał podsunął mi wydawać by się mogło prosty sposób na to, jak wybrnąć z pewnych sytuacji. Tylko trzeba to jeszcze wcielić w życie, a żeby to zrobić to trzeba się zastanowić nad tym jak to wyglądało do tej pory i co trzeba zmienić.

 30. Magda

  Wszystko to wiem, ważne jest tylko stosowanie tego w praktyce cały czas :-)

 31. Beata

  Teraz już wiem jak rozmawiać na trudne tematy,jak w prosty sposób odpowiedzieć osobie, która często nadużywa naszego zaufania,aby zostać dobrze zrozumianym,a jednocześnie nie wywołać burzy

 32. Joanna

  Piekna i zdrowa lekcja bycia kims kim sie jest i kim sie powinno byc bez przesiakniec rodzinnych , szkolnych, religijnych, media.
  Dziekuje ze pania spotkalam wirujac w intermedie.

 33. Dominika

  Moją lekcją jest anyowic otwarcie o tym, co czuję i pamiętać o moim prawie do wyrażania siebie, że też mam do tego prawo.

 34. Karolina

  Moja lekcja: Mam prawo sprzeciwić się teściom a sformułowanie moich uczuć w formie komunikatu asertywnego być może pozwoli uniknąć eskalacji konfliktu między nami.

 35. Agnieszka

  Widzę, że muszę popracować nad wypowiadane się o konkretach. Do tej pory zawsze dokladalam (jak widać nie potrzebnie) historyjkę. Dziękuję za cenną lekcje.

 36. Julita

  Ważna lekcja to taka,że nie moralizujemy, nie tłumaczymy się tylko zgodnie ze schematem prosto i na temat mówimy o uczuciu i oczekiwaniu.

 37. Kasia

  Dowiedziałam się w jak prosty i czytelny sposób można komuś czegoś odmówić

 38. Ela

  To straszne. Nie jestem osobą asertywna. Mam zamiar to zmienić tym bardziej że czuje się wykorzystywana na każdym kroku.

 39. Agnieszka

  Z tego filmiku dowiedziałam się, że bycie asertywną osobą to znaczy mieć swoje zdanie na dany temat poprzez wyrażanie swoich uczuć, emocji i potrzeb w sposób jasny, który nie urazi innych ludzi. Dowiedziałam się także, że asertywność to pozytywna cecha człowieka, która ułatwia mu życie i jest to umiejętność, którą można się nauczyć. Asertywność stosuje się indywidualnie do każdego człowieka, któremu aktualnie komunikujemy nasze oczekiwania.

 40. Ewelina

  Utwierdziłam się w przekonaniu, że aby być asertywnym należy wyrażać swoje emocje i bez intencji ranienia drugiej osoby, odmówić jej czegoś. Najważniejsze przy tworzeniu komunikatu asertywnego jest fakt, aby nie zarzucać komuś , nie pouczać go.

 41. Karina

  Z filmiku doprecyzowałam moją dotychczasową wiedzę na temat asertywności i dowiedziałam się, że podczas asertywnego komunikatu należy mówić konkretnie i bez ogólników. Nauczyłam się tez, że nie powinno się prawić morałów, bo w takim wypadku przyjmuję postawę agresywną i może się to przerodzić w konflikt. Ważne jest też, żeby do osób bliskich, takich jak rodzice używać łagodniejszej formy od „oczekuję” (proszę abyś, chciałabym), aby uniknąć potencjalnego oburzenia ze strony odbiorcy :)

 42. Edyta

  Z tego filmu zrozumiałam, że nie wolno przy odmowie prawić komuś morałów i go oceniać co chyba dużo osób robi.

 43. Aga

  Nauczyłam się schematu komunikatu asertywnego. Zastanawiam się co czuje w danej sytuacji, nazywam konkretne zachowanie współpracownika i wyrażam swoje oczekiwanie względem jego zachowania.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?