Jak być bardziej ASERTYWNĄ?

Wiesz, że osobom, które mają niski poziom asertywności żyje się dużo ciężej? Asertywność to fundament, który pozwoli Ci żyć w zgodzie z własnymi wartościami. Przygotowałam materiał, który Ci w tym pomoże.

Czy miałaś kiedyś tak, że:

 • Zgodziłaś się na coś, choć tak naprawdę nie chciałaś tego zrobić?

 • Zostawałaś po godzinach w pracy, mimo że miałaś plany na wieczór?

 • Ustępowałaś innym w niekomfortowych sytuacjach i się na siebie za to złościłaś? 

Poniższy materiał powstał dla osób, które chcą nauczyć się komunikować z innymi, budować swoją pewność siebie i żyć w zgodzie z własnymi wartościami. 

Z tego nagrania dowiesz się: 

 • Jak  budować komunikat asertywny;

 • Jak mówić o swoich potrzebach bez ranienia innych;

 • Jak asertywnie zachować się w różnych życiowych sytuacjach, zarówno zawodowych, jak i prywatnych.

Asertywność to niezwykle ważna umiejętność, która umożliwi Ci lepszą komunikację z innymi ludźmi, zwiększenie pewności siebie, a także da Ci radość z życia według własnych oczekiwań – a nie innych osób. Zbudowanie postawy asertywnej sprawi, że Twoje relacje w życiu zawodowym i prywatnym zyskają nową jakość.

Obejrzyj to wideo, jeśli zależy Ci na wartościowych relacjach z innymi ludźmi, pozostając jednocześnie w zgodzie z samą sobą. 

 


Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
1 257 komentarzy
 1. Ewa

  Nie trzeba się tłumaczyć.

 2. Agnieszka

  Proste i logiczne ale szczególnie mi utkwiło: ktoś ma prawo zapytać/ poprosić, a Ty masz prawo odmówić. Bez tłumaczenia. Kolejna, przydatna lekcja od RBC!

 3. Monika

  Moja lekcja. Nie bój się wyrazić uczuć. Wyrażenie uczuc w komunikacji asertywnej jest naturalne i na miejscu. Nie szufladkuje kobiety jako kogoś z problemami emocjonalnym

 4. Karolina

  🙂Dziękuję

 5. Karolina

  Moja lekcja
  Czas na nowe zmiany.

  • Beata

   Ciężka praca przede mną .

 6. Karolina

  Czas na nowe wyzwania i na zmiany.

 7. Karolina

  Czas na zmiany. Mogę powiedzieć „nie” nie raniąc przy tym bliskich.

 8. Karolina

  Czas na zmiany. Mam prawo odmówić i nie muszę się tłumaczyć.

 9. Karolina

  Czas na zmiany. Mam prawo odmówić bez tłumaczenia się

 10. Lena

  Nie muszę nikomu prawic morałów, wystarczy powiedzieć o swoich uczuciach i oczekiwanie lub prośbę .( niby łatwo , ale jednocześnie jakie trudne!)

 11. Sara

  Moja lekcja z powyższego filmu to – w jednym zdaniu powinnam wyrazić to co myślę i nie tłumaczyć dlaczego właśnie tak a nie inaczej.

 12. Daria

  Największa pozytywna treść z Twojego przekazu to sposób komunikacji tak prosty, ale nie łatwy w zastosowaniu jednak mimo wszystko będę wdrażać od dzis,

 13. Daria

  Dowiedziałam się, jak komunikować asertwnie w podstawowy sposób, teraz będę wdrażać w zycie i wskrzeszać odwagę w sobie… Do mówienia w taki sposób (zupełnie inny od dotychczasowego) 18 lat małżeństwa i 4 dzieci:) chętnie dowiem się więcej, dziękuję, Daria

 14. Justyna

  Zaskoczeniem i odkryciem było dla mnie że asertywność pozwala mówić prawdę. Bardzo często zdarzało mi się przemycić jakieś małe kłamstewko tylko dlatego że nie potrafiłam komuś asertywnie odmówić.

 15. Anna

  Moj take-away z tego wideo to jest to, ze mowienie o swoich uczuciach w kontekscie profesjonalnym, nie jest oznaka slabosci, a wrecz przeciwnie sily. Mowie co mi nie pasuje w sposob zero jedynkowy bez prawienia rozmowcy moralow.

 16. Agnieszka

  Najważniejszą lekcją jaką wyniosłam z tego nagrania to wyrażanie swoich uczuć. Zawsze tego u mnie brakowało. Teraz widzę, że bez zakomunikowania tego innym dalsza część wypowiedzi może zostać źle odebrana.

 17. Dominika

  Zrozumiałam że mam prawo odmawiać bez zbędnego tłumaczenia się. Niestety najtrudniej jest w stosunku do rodziców i przyjaciół do nich jestem uległa, więc czekam mnie praca nad sobą.

 18. Marta

  Poza tym co najwazniejsze z tego filmiku czyli schemat komunikowania się w sposob asertywny najwazniejszą lekcję jaką wyciągam to to, że mowienie prawdy przynosi ulgę, wolność w sercu. To bardzo wazne. Wplywa na sile naszego kregoslupa moralnego. Dziekuje Kamilo.

 19. MILENA

  Zrozumiałam, jak wyrażać swoje zdanie asertywnie, tak by nie wprowadzać niepotrzebnie nieporozumień i złośliwości, co w konsekwencji może prowadzić do kłótni. Jest to odpowiednia konstrukcja wypowiedzi : ” Ja czuję+kiedy Ty+oczekuję”. Bardzo mi to pomogło w początkowym, asertywnym wyrażaniu się.

  Dziękuję.

 20. Mariola

  Droga Kamilo, to co sobie uświadomiłam po przeczytaniu Twego artykułu to to, że wreszcie mam sposób na mówienie prawdy bez zażenowania.

 21. Paulina

  Dla mnie największym problemem była i nadal jest w niewielkim stopniu brak asertywności w stosunku do swoich bliskich. W relacjach z obcymi ludźmi jest to łatwiejsze, natomiast z bliską rodziną staje się uległa do czasu kiedy dopada mnie frustracja, wówczas wybucham agresją i kłótnia murowana. Po tym nagraniu powinnam mówić o tym co czuję i że PROSZĘ o… . Dziękuję Kamilo, że tak dużo robisz dla innych ludzi. :*

 22. Beata

  Żadnych wyrzutów sumienia. Mam prawo odmówić wprost bez tworzenia historii, wymyslania, usprawiedliwiania się

 23. Ania

  Dla mnie najważnejsza lekcja z tego nagrania jest odróżnienie zachowania asertywnego od agresywnego „bez pytania, bez prawienia morałow”. Staram sie stosowac komunikat „ja czuję, że…, kiedy ty…., oczekuję że…”. Jeszcze muszę się poczuć w tym bardziej pewnie, żeby nie mówić tego smutnym, żałosnym głosem, tak, żeby odniosło to oczekiwany skutek :)

 24. Agnieszka

  moja lekcja wyniesiona z filmu, to świadomość tego, że odmawianie komuś nie oznacza, że jestem złym, egoistycznym człowiekiem. Dla mnie asertywność to dbanie o komfort swojego samopoczucia.

 25. Aga

  Moja lekcja to zaczac od wyrazenia uczuc odnosnie danej sytuacji na samym poczatku rozmowy. Dziekuje

 26. Margit

  trzeba pozbyc sie leku przed konfliktami i nie godzic sie na sytuacje, ktore nam nie odpowiadaja. Mam tendencje do przemilczania, wyciagania wnioskow i po dluzszym czasie rowniez konsekwencji. Brak dialogu.Pracuje nad zmiana.

 27. Małgorzata

  Moja lekcja- mam prawo odmówić i nie czuć w związku z tym wyrzutów sumienia

 28. Marta

  Uświadomiłam sobie, że mam prawo odmawiać bez zbędnego tłumaczenia się.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłanie

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?