Jak mieć więcej czasu dla siebie? Kamila Rowińska

Jak mieć WIĘCEJ CZASU dla siebie?

Zaskakuje mnie, jak często zapominamy o tym, że czas jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów.

Pieniądze można stracić, ale później odzyskać je znowu – straconego czasu już nikt nam nie odda. Dlatego zarządzanie sobą w czasie jest jedną z pierwszych umiejętności, którą zdecydowałam się w sobie wzmacniać. Na początku mojego rozwoju zawodowego umiejętność planowania była niezbędna dla prężnego rozwoju mojego biznesu. Później, gdy zostałam żoną i matką, jeszcze ważniejsze stało się dla mnie, by umiejętnie dzielić swoje życie pomiędzy rodzinę, pracę, a także własne pasje i przyjemności. Dziś chciałabym podzielić się z Tobą moją rewolucyjną metodą „karteczek Rowińskiej”, która od lat wspiera moje zarządzanie sobą w czasie. Zdradzam ją w poniższym nagraniu. 

Obejrzyj film „Jak mieć więcej czasu dla siebie?”, by poznać mój sekret!

 

Z tego nagrania dowiesz się:

 • Dlaczego warto delegować zadania?

 • Jak dzielić obowiązki między członków rodziny?

 • Co to są „karteczki Rowińskiej” i w jaki sposób mogą Ci pomóc w codziennym planowaniu?

Niestety, nie dowiesz z niego, jak powinnaś wykorzystać wolny czas, który dzięki tej metodzie odzyskasz! ☺ 

Mam dla Ciebie jeszcze jedną ważną wiadomość! Dodatkowo przygotowałam dla Ciebie wyjątkowy prezent, który pomoże Ci natychmiast wprowadzić zmiany, o których mówię. Oglądaj film uważnie i nie zapomnij odebrać niespodzianki ode mnie! 

Jestem bardzo ciekawa, co myślisz o mojej metodzie. Czekam na Twoje przemyślenia w komentarzu!

 


Zobacz następne wideo z tej serii:

Jak przestać tracić czas w INTERNECIE?
Kliknij Tutaj (wideo i wersja tekstowa)

Jak zaplanować dzień w związku i w rodzinie?
Kliknij Tutaj (wideo i wersja tekstowa)

Sekrety ludzi sukcesu
Kliknij Tutaj (wideo i wersja tekstowa)

Potęga checklisty
Kliknij Tutaj (wideo i wersja tekstowa)


Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
2 534 komentarze
 1. Agnieszka

  Dzieki Kamila!!!Twoje pomysły zawsze sie sprawdzają i sa bardzo cenne Zaczynam dzialac bo sama wiedza nie wystarczy☺

 2. Agnieszka

  Dzieki Kamila!!!Twoje pomysły zawsze sie sprawdzają. Zaczynam dzialac bo sama wiedza nie wystarczy☺

 3. Ewa

  Dopiero uczę się oddelegowywć domowe obowiązki Nie jest to takie proste ale wierzę że karteczki mi pomogą :) Do dzieła !!!

 4. Anna Fi

  Świetny pomysł 😊 mam takie szczescie ze mój mąż sporo rzeczy robi w domu i praktycznie zawsze tak było, zawsze dzielilismy się obowiązkami. Gdy pojawiła się 3 lata temu nasza córka świat jakiś zwariował… wydawało mi się ze to ja wszystko lepiej zrobię (chodzi o córkę ) ja lepiej umyje, ja pomoże spać , lepiej ubiore, wszystkiego dopilnuje… Przez ten czas całkowicie zapomniałam o sobie nic się nie liczyło tylko Tola – córka. Obecnie bardzo tego żałuje bo przez to stałam się przewrazliwiona matka kwoka 😆😆 już jest coraz lepiej ale tu zdecydowanie Karteczki Rowinskiej by się przydały 😊💪💪💪

 5. Małgorzata

  Zasmucił mnie fakt, że tak łatwo większość obowiązków przypisałam sobie. Efekt – zmęczenie i rozgoryczenie przepracowaniem.

 6. Anna

  Moja lekcja: kazdy czlonek rodziny ma takie same prawa – maz nie pomaga, on wykonuje obowiazki domowe tak samo jak żona. Zadanie, które utkwilo w pamieci – pranie – zostalo zdelegowane na meza :)

 7. Agnieszka

  Uświadomiłam sobie jak często (zbyt często) z litości z poczucia winy (samodzielnie wychowuje 2 dzieci) wyręczam dzieci z ich obowiązków . Moim problemem jest tez egzekwowanie tych im już wyznaczonych.

 8. Patrycja

  Takie proste, a takie odkrywcze! :) Ekstra pomysł! Idę robić karteczki ;)

 9. Agnieszka

  Świetny pomysł z tymi karteczkami. Koniecznie muszę wdrożyć je w życie. Czemu tak późno odkryłam Pani rady? Ale lepiej późno niż wcale🙂 Pozdrawiam serdecznie

 10. MAGDA

  Jestem w trakcie nauki podziału obowiązków domowych w mojej rodzinie.Mam nadzieję,że karteczki Kamili pomogą mi zrobić to jeszcze bardziej skutecznie!

 11. Lidia

  Staram się delegować obowiązki ale i tak wiele wyniosłam z tego video. Fantastyczny był przykład z pralką. My mamy z narzeczonym też metodę, gdy czuję że to ja robię więcej. Mamy wyznaczone punkty w zależności od trudności i czasochłonności. Przez tydzień zapisujemy sobie wszystkie punkty (Mój mężczyzna wtedy za każdym razem, gdy wracam do domu pyta czy nie chcę kawy, herbaty- 1pkt.za przygotowanie) Wystarczy mu kilka dni by usiąść i stwierdzić ok, to wezmę na siebie jeszcze to i to ;)

 12. Agnieszka

  Dziękuję za tę metodę. Rzeczywiście my kobiety lubimy brać na siebie większość obowiązków, a później denerwujemy się na bliskich, że tylko my widzimy co jest do zrobienia. Na pewno zastosuję w swoim domu i mam nadzieję, że dzięki temu unikniemy kłótni i nieporozumień :)

 13. Monika

  Obejrzałam video i przeczytałam w książce „Kobieta Niezależna” o tym, jak delegować zadania. Myślałam o tym już dawno o takiej liście obowiązków i miałam pomysł na tablice magnetyczne albo kredowe i robić taki podział. Niestety nigdy to nie doszło do realizacji. Teraz na pewno to zrobię, bo dzieci też już są na tyle duże, że mogą pomagać i pomagają, ale tylko sporadycznie. Myślę też, że to dobry pomysł na początek, aby fizycznie zobrazować wszystkim ile kto robi. Wierzę, że to zadziała. Dziękuję i pozdrawiam

 14. Anna

  Już jakiś czas systematycznie pracuję nad efektywnością osobistą. Sukcesywnie wdrażam nowe kroki. Czuję, że jednym z kluczowych kroków będzie właśnie podziała domowych obowiązków.

 15. Justyna

  Dzięki Pani nagraniom otwierają mi się oczy na wiele błędów jakie popełniam. Dziękuję za to wideo i cenne wskazówki jak zarządzać sobą w czasie oraz jak dbać o swoje potrzeby

 16. Justyna

  Przykład z pralką wyjaśnia wszystko, otwiera oczy i zmienia podejście

 17. Aga

  Świetny materiał! Dla mnie szczególnie ważną wskazówką było „tematyczne” grupowanie czynności, tak abym mogła jak najszybciej uporać się z nimi. Natomiast wylistowanie, a następnie rozdzielenie zadań pomiędzy siebie i moich panów (mam ich 3 -ch) to unikalna szansa na uniknięcie roli zgorzkniałej pani domu i uwięzionej obowiązkami, wiecznie zapracowanej mamy. Bardzo mi zależy na zbudowaniu u moich synów poczucia niezależności (ogarniam i daję radę), wzmocnienia własnej wartości (umiem i potrafię) oraz rozwinięcia świadomości równości i współuczestniczenia w codziennym życiu (jesteśmy sobie równi i w prawach i w obowiązkach). Serdecznie pozdrawiam.

 18. Betina

  Bardzo proszę o karteczki.
  Moja lekcje – nie mogę być wszędzie i wykonywać wszystkich obowiązków oraz jako nowa rodzina jesteśmy zespołem, podział obowiązków z partnerem jest niezbędny do jej tworzenia.

 19. Monika

  Witaj, bardzo dziękuję Ci za ten przekaz. Muszę nauczy swoją rodzinę, że nie jestem od wszystkich obowiązków domowych i potrzebuje czas dla siebie.

 20. Monika

  Witaj, bardzo dziękuję Ci za ten przekaz. Od roku pracuję w domu przez Internet. Niestety moja kariera nie rozwija sie tak prężnie z braku ciągłego brak czasu dla siebie i poświęcenia się tej pracy. Od 2 lat zajmuje sie domem i wychowuje dzieci. Stało sie normalne że dlatego że „siedzę w domu” to jestem odpowiedzialna za wszystkie domowe obowiązki wraz z 24 godzinna opieką nad chłopcami. Teraz gdy znalazłam prace chciałabym móc się jej poświęcić. Pomimo rozmów i próśb nie udało mi się do tej pory znaleźć czasu. Teraz wiem że muszę usiąść z rodziną przy stole i rozdzielić obowiązki domowe. Chcę także przygotować chcecklisty by ułatwić sobie wiele spraw i zadań.

 21. Radosław

  Rewelacyjna metoda. Niezwłocznie zostanie zastosowana.

 22. Magda

  Świetny pomysł! Powinnam to zrobić już dawno temu. Zrozumiałam że musze zakomunikować pozostałym domownikom głosno i wyraźnie ogrom pracy którą trzeba włozyć w utrzymanie i biężace ogarnianie domu który służy wszystkim a nie tylko mnie. Będę wdzięczna za przesłanie karteczek.

 23. Magdalena

  Super sprawa ;) najlepszy sposób z ta pralka ;) faktycznie wydaje nam się kobietom że facet się do takich rzeczy nie nadaje A robi bardziej skomplikowane rzeczy o które go prosimy ;)
  Napewno wprowadze to w zycie ;)

 24. Wiktoria

  Od dłuższego czasu przymierzałam sie do zrobienia takiej listy. Do tej pory panował chaos pt. Kalendarz Google, maile i tablica korkowa.

 25. Arlets

  To startujemy z nowym pomysłem 🤗

 26. Lucyna

  Dzień dobry. Bardzo trafił do mnie temat dotyczący porównania samolotu z pralką. Wykorzystam go w najbliższym dzieleniu obowiązków :-)

 27. Ela

  Świetny pomysł z karteczkami. Zawsze dzielilismy w domu obowiązki, ale uświadomiłam sobie właśnie, że nie do końca, mąż kilka, syn prawie nic, a ja calą reszte . Dzięki karteczkom , będę miała więcej czasu dla siebie! Dziękuję.

 28. Natalia

  Zdanie, które utkwiło mi w pamięci? Żeby każdy z domowników wiedział co do niego należy. To powoduje mniejsza ilosc kłótni, bo wiadomo kto nawalił i nie można już niczego zepchnac na kogoś innego.

 29. Renata

  Dziękuje za lekcję wyboru obowiązków przez domowników . Czas wyeliminowac wymówki typu nie wiem gdzie to schować , albo nie umiem , a Ty zrobisz to lepiej .
  Pozdrawiam

 30. Renata

  Świtna lekcja .
  Wydawało mi się , że „dzielimy” się obowiązkami , ale bardziej na zasadzie pomocy a nie współodpowiedzialności . Najwyższy czas to zmienić . Dziękuje

 31. Renata

  Świtna lekcja . Widoczny podział , a bardziej wybór obowiązków zobowiazuje do odpowiedzialności za ich wykonanie .
  Wydawało mi się , że „dzielimy” się obowiązkami , ale bardziej na zasadzie pomocy a nie współodpowiedzialności . Najwyższy czas to zmienić . Dziękuje

 32. Agata

  Dziękuję za tą lekcję Pani Kamilo :) . Zastosuje metodę z karteczkami u siebie w domu, ponieważ zawsze mam wyrzuty sumienia jak wracam do domu i chciałabym odpocząć, a wiem że jest jeszcze tyle do zrobienia w domu. Dzięki tej metodzie na pewno będzie spokojniej w moim domu :) Bardzo spodobało mi się to że mam nie prosić o pomoc, tylko mamy podzielić się obowiązkami. Mam nadzieje że jeszcze dostanę karteczki :) pozdrawiam :)

 33. Agata

  Dziękuję za tą lekcję. Zastosuje metodę z karteczkami u siebie w domu, ponieważ zawsze mam wyrzuty sumienia jak wracam do domu i chciałabym odpocząć, a wiem że jest jeszcze tyle do zrobienia w domu. Dzięki tej metodzie na pewno będzie spokojniej w moim domu :) Bardzo spodobało mi się to że mam nie prosić o pomoc, tylko mamy podzielić się obowiązkami. Mam nadzieje że jeszcze dostanę karteczki :) pozdrawiam :)

 34. Ania

  GENIALNY POMYSL!!!!! Brawo Kamila, dzisiaj to zrobię!

 35. Dagmara

  Zawsze byłam fanką równouprawnienia. Zgadzam się, że jasne zasady i podział obowiązków w domu niwelują frustrację u gospodyni i naszym zadaniem jest wypracować sobie z domownikami współodpowiedzialność ! Większość mężczyzn nie została tego nauczona z domu, więc nie ma co marudzić tylko wziazc sprawy w swoje ręce.

 36. Kasia

  Świetna sprawa ! :-) właśnie złapałam się na tym że w swoim domu większość obowiązków należy do mnie.
  Czuję, że dziś będzie przełomowy dzień w życiu mojej rodziny ponieważ mam zamiar od już wprowadzić podział obowiązków:) Kamila … jesteś niezwykłą:)

 37. Julia

  Dziękuję za wideo i możliwość nauki… Dla mnie ważna lekcja jest mówienie o swoich uczuciach i tym że jesteśmy tutaj razem, a nie potrzebuje pomocy tylko partnera…
  Tankowanie i ubezpieczenie auta…

 38. Marta

  Dzięki za to wideo. Uświadomiłam sobie, że nie o pomoc chodzi a o przejęcie części odpowiedzialności przez pozostałych domowników. Czasem mam wrażenie, że padam na ryjek. Lubię opiekować się moim domem, jest to też mój sposób na okazanie miłości domownikom, czas na okaznie milości do samej siebie :) Dziękuję

 39. Julita

  Moja lekcja jaka wyciągnęłam? Nikt nie powinien mi pomagać w obowiązkach, gdyż kazdy z domowników powinien mieć swoje obowiazki do wypełniania, oczywiscie sprawiedliwie podzielone.

 40. Agnieszka

  To nasze wychowanie predysponuje nas kobiety do narzucania sobie tylu odpowiedzialności. Walka z tymi wzorcami jest nierówna ponieważ są one mocno zakorzenione w naszej naturze. A jednak trzeba ją stoczyć. Dziś świadomość ogromnie wzrosła i mając taki ogrom wiedzy powinnyśmy zmieniać ją również u naszych najbliższych, tym samym pozwalając zdjąć sobie z barków kilka ciężarów. Przykład z pralką doskonały:-). Zapytałam męża dlaczego nie robi prania, odpowiedział, że robi… kiedy mnie nie ma;-)

 41. Basia

  To prawda ,ze skoro tworzymy jedno gospodarstwo domowe to obowiązki musza być sprawiedliwie podzielone. Metoda karteczek budzi świadomość reszty domowników co do ilości obowiązków. Dla mnie lekcja asertywności!

 42. Renata

  Po pierwsze mówić o swoich oczekiwaniach, potrzebach i uczuciach. Po drugie delegować bo razem tworzymy dom.

 43. ARA

  Bardzo ciekawe rozwiązanie – choć ja uważam, że domownicy zawsze powinni pomagać. Nie powinni istnieć założenie, że to matka jest za wszystko odpowiedzialna. :) Ja wiem, ze moje chłopaki bardzo się starają, no ale czasem mój pedantyzm nie daje mi spokoju i muszę im pomóc, coś poprawić itd.

 44. Agnieszka

  cześć,
  wspaniałe wideo, pośmiałam się ale i nauczyłam.
  Rzecz która najbardziej mi utkwiła w głowie to sam sposób przystąpienia do dzieła. Zazwyczaj robię… robię… aż jestem tak zmęczona, że wybucham i wrzeszczę, że wszystko robię sama. Takie zachowanie prowadzi do kłótni, a nie do rozwiązania problemu.
  Zadanie które najbardziej mi utkwiło, to rodzinne spotkanie przy stole w kuchni, gdzie każdy na spokojnie może wybrać dla siebie obowiązki, mało tego – w tym tygodniu nie dasz rady – zamieńmy się karteczkami w ramach pomocy, weź moją, a ja Twoją – bez większej afery :)
  Czekam na prezent = wprowadzam w życie :)

 45. Renata

  Doskonały materiał!!! Chociaż już stykałam się z tym tematem to nikt do tej pory nie wyjaśnił mi tego w tak przystępny i logiczny sposób! Bardzo dziękuję za ten pomysł jak wyjaśnić najbliższym że obowiązki nie są przypisane tylko i wyłącznie do mnie ;) karteczki się przydadzą- korzystając z gotowych zaoszczędzę trochę czasu dla siebie ;)

 46. Magdalena

  Dziękuję za bezcenne wskazówki. Oficjalnie kończę ze zdaniem: ” czy możesz mi pomóc …😊?” I wspólnie realizujemy cele rodziny.

 47. Iwona

  Bardzo proszę o karteczki które po odpowiednim zastosowaniu upraszczaja i umilają wspólne życie i mieszkanie. Dzięki temu nagraniu rozumiem różnice między pomaganiem w sprzątaniu a braniem za nie odpowiedzialności. Największym wyzwaniem będzie dla mnie przekazanie moich intencji przy wprowadzaniu.

 48. Ewa

  Dziękuję za to video. Oglądałam je w zeszłym roku ale wróciłam do niego aktualnie ponieważ miarka się przelała, nadszedł ten moment kiedy dojrzałam i zdecydowałam, że pora wdrożyć metodę karteczek w życie. Zrozumiałam dzięki video, że moja rodzina nie domyśli się jakie obowiązki spoczywają na moich barkach jeśli otwarcie z nią o tym nie porozmawiam. Zapragnęłam znaleźć trochę więcej czasu na samorozwój. Będę wdzięczna za otrzymanie pdf z karteczkami.

 49. Dorota

  Bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Teraz wiem, że to wspólne działanie jest podstawą. Jestem sama z synem jednak chętnie wprowadzę w życie metodę karteczek.

 50. Dorota

  Bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Teraz wiem, że to nie o pomoc chodzi, a o wspólne działanie. Jestem sama z synem jednak chętnie wprowadzę w życie metodę karteczek.

 51. Dorota

  Bardzo dziękuję za tę lekcję. Dotarło do mnie, że to nie o pomoc chodzi, a o współdziałanie. Jestem sama z synem jednak chętnie wprowadzę w życie metodę karteczek.

 52. Dorota

  Dziękuję za tę lekcję. Wreszcie dotarło do mnie, że nie o pomoc chodzi a o współdziałanie. Choć jestem sama z synem wprowadzę metodę karteczek.

 53. Dorota

  Dziękuję za tę lekcję. W końcu dotarło do mnie, że nie o pomoc chodzi a o współdziałanie. Choć jestem sama z synem wprowadzę metodę karteczek.

 54. Monika

  Poproszę karteczki z zadaniami. Kiedyś wprowadziłam taki podział zadań. Działało tylko tydzień, później przejełam rolę kontrolera i upominacza „zrób to, to twoje zadanie…”. Po miesiącu odpuściłem, czułam się jeszcze gorzej. Mimo to spróbuję jeszcze raz.

 55. Malgorzata

  Chciałabym w końcu odpocząć. I spróbuję wszystkiego żeby w końcu to się stało. Bardzo prosiłabym o przesłanie mi karteczek.

  • Katarzyna

   Witam. Nie zdawałam sobie sprawy jak łatwe może być delegowanie pracy. Mam pytanie: jak mam to wszystko implementować? Co zrobić jeśli dziecko po jakimś czasie ‚znudzi’ się obowiązkami? Lub ‚zapomni’
   Dziękuje ślicznie

 56. Emilia

  Poproszę karteczki ☺

 57. Ada

  Do tej pory mielismy podzielone tylko część zadań. Mam nadzieję, że uda się rozdysponować resztę. Dziękuję za inspirację

 58. Ewa

  poproszę karteczki :)
  swoje również utworzyłam :)
  podział dla mnie jest oczywisty, jednak kolejny raz zaskakuję się tym, że zapisane działa lepiej :)
  co w głowie to na papier :)

 59. Małgorzata

  Pani Kamilo, po kilkunastu latach prowadzenia domu i pracy zawodowej mam nadzieję, że Pani metoda wreszcie odmieni moje życie. Czekam z niecierpliwością na pełną listę karteczek. :)

 60. Anna

  Karteczki! Proszę o przesłanie będę mogła szybciej mieć spokój w głowie! Wspaniałe! Zawsze mam to poczucie że coś muszę zrobić, że o czymś zapomniałam i że wszystko na mojej głowie. Dziękuję!

 61. Anna

  Karteczki! Proszę o przesłanie będę mogła szybciej je wdrożyć w moje życie i mieć spokój w głowie! Wspaniałe! Zawsze mam to poczucie że coś muszę zrobić, że o czymś zapomniałam i że wszystko na mojej głowie. Dziękuję!

 62. Patrycja

  Dziękuję Kamila. Myślę ze Karteczki Rowińskiej super sprawdza się u nas w rodzinie. Świetny pomysł.
  Uświadomią szczególnie moim dzieciom ile rodzice mają obowiązków i mam nadzieję ze sprawnie rozdzielimy je miedzy siebie aby sobie wzajemnie pomagać. Moje dzieci maja 6 i 9 lat więc myślę ze jest szansa na sukces :)

 63. Monika

  Dziękuję za pomysł. Karteczki napewno się przydadzą 😉

 64. Monika

  Dziękuję za pomysł. Ciekawa jestem co na to domownicy. Już dziś wypróbuje.

 65. Monika

  Świetny pomysł. Ciekawa jestem co na to domownicy. Już dziś wypróbuje.

 66. Paulina

  Dziękuje za lekcje zycia;)
  Uświadomiłaś mi, ze nie muszę być ciagle kopciuszkiem. Czas wprowadzić zmiany i stworzyć silny rodzinny zespół!!

 67. Paulina

  Uswiadomilam sobie, ze ilosc rzeczy, ktore biore na siebie moze byc za duza. Rozdzielenie zasad ktore sa spisane moga pomoc sciagnac czesc zadan z moich barkow. Bede wdzieczna za liste z cicha nadzieja, ze macie ja w wersji angielskiej ;) jak nie to polska wersja zupelnie wystarczy/

 68. mallgorzata.filipczuk

  Bardzo dziękuję, uświadomiłaś mi jak wiele obowiązków mam w domu przy dwójce dzieci. Nigdy ich nie liczyłam, a ich liczba jest powalająca, gdy zacznie się je wymieniać. System podziału obowiązków, na zasadzie, że każdy wybiera je sobie spisane na kartkach jest genialny, ponieważ myślę, że większa jest wtedy odpowiedzialność każdego za to, co ma zrobić. A jest ogromna różnica między tym co powiedziane, a co napisane. Bardzo dziękuję za ten i wszystkie pozostałe filmy.

 69. Nina

  Super pomysł. Niestety często mam poczucie, że partner mi pomaga w obowiązkach a nie współtworzy odpowiedzialnie rodzinę, czas to zmienić, a pralka czy zmywarka nie gryzie :) Poproszę karteczki.

 70. Alina

  Bardzo dziękuję za przypomnienie Twojej metody :-)
  Słyszałam o niej na szkoleniu, ale ogarnięcie wszystkiego co trzeba zrobić w domu i spisanie tego przerosło mnie.
  Lekcja – wszyscy domownicy są odpowiedzialni za swój dom.

 71. Bartek

  Jedna lekcja? Jasno komunikować swoje potrzeby i oczekiwania!

 72. Ewa

  Juz nie prosze o pomoc tylko otwarcie mowie o tym co czuje i w czym tkwi problem, podzial obowiazkow i organizacja pracy w domu po pracy

 73. Dagmara

  Utkwiło mi w pamięci zdanie o tym, że,gdy proszę o pomoc w wypełnieniu obowiązków domowych, przyznaję,że należą one tylko do mnie.A przecież tak nie jest!Jestem mamą piątki dzieci. Nasze dotychczasowe rozwiązania się nie sprawdzają. Bardzo chcę to zmienić.Proszę więc o przesłanie mi karteczek z czynnościami domowymi do podziału . Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.Dagmara.

 74. Kama

  Może współpraca całej rodziny nie jest taka zła? :) Trzeba się przeorganizować,

 75. Monika

  Bardzo proszę o karteczki.
  Moja lekcja – nie mogę być wszędzie i jako rodzina jesteśmy zespołem .

 76. Ania

  Poproszę o karteczki :) super metoda, czas ja wdrożyć w życie;)

 77. Joanna Korendowicz

  Olśniło mnie – nie jestem przecież robotem. Poproszę karteczki – muszę „oddelegować” część obowiązków domowych.

 78. Radecki

  Będzie mi bardzo miło otrzymać PDF, o którym mowa. Co prawda w ten sposób sam robię sobie koło pióra ale może dzięki temu moja żona będzie miała lepszy humor :)

 79. Emilia

  Dziękuję Ci za istotne wskazówki. Po obejrzeniu filmu uświadomiłam sobie przede wszystkim to, że zastosowanie tej metody pozwoli uzyskać więcej czasu wolnego, który chcę przeznaczyć dla rodziny. Wspólny spacer, rozmowa czy gotowanie …… Mam w domu dwóch Panów, którzy na moją prośbę realizują zadania. Jednak ja nie chcę być ich szefem. Chcę żeby czuli się współodpowiedzialni za obowiązki domowe, co przyczyni się do wzajemnego szacunku przy wykonywaniu tych codziennych czynności.

  Dziękuję

  Pozdrawiam serdecznie
  Emilia

 80. Paulina

  Dziekuję za tę lekcję. Zapamiętałam z niej szczegolnie,ze inni czlonkowie rodziny nie musza ‘pomagac’ , a czuc współodpowiedzialnosc obowiazkow domowych. Chcialabym nauczyc tej postawy szczegolnie moje dzieci. Czuję ze za bardzo sa wyręczane.

 81. Marta

  Dziękuję za inspirację. To jest takie proste i genialne jednocześnie.

 82. Ala

  Poprosze

 83. EWA

  Bardzo chciałbym otrzymać karteczki, bo za dużo obowiązków spadło na mnie i czuję się zmęczona… Mam bądź eje że ta metoda sprawdzi się u mnie w domu i zaangażuję cała rodzinę w obowiązki domowe :)

 84. Danuta

  Poproszę o karteczki, czas wdrożyć, proste a wyglada na skuteczne.

 85. Danuta

  Poproszę o karteczki, czas wdrożyć.

 86. Beata S

  Zrozumialam, ze nie ma innego wyjscia tylko podzial obowiazkow i ze czas jest najwiekszym dobrem i to jak go wykorzystuje jest kluczowe. Najbardziej z obowiazkow zapamietalam planowanie urlopu☺

 87. Dorota

  najistotniejszym dla mnie jest stwierdzenie i popatrzenie z innego punktu widzenia.. że mąż mi nie pomaga.. mąż wykonuje również SWOJE obowiązki w domu i wobec dzieci.. to wiele zmienia :) dziękuję

 88. Katarzyna

  Kamilo bardzo dziękuję za to wideo, daje nadzieję że może jednak wygospodaruję więcej czasu dla samej siebie a Mąż i Dzieci bardziej się zaangażują w domowe obowiązki :) Zaczynamy Nowy Rok z nowymi zasadami dlatego wróciłam do tego wideo i byłabym bardzo wdzięczna za przesłanie listy zadań.
  Lekcja jaką wyciągam to nauka delegowania zadań, w końcu facet też może się nauczyć włączać pralkę, a Dzieci są z roku na rok coraz bardziej samodzielne i to często nasz kobiecy wybór – wyręczania wszystkich dookoła…

 89. Joanna

  Metoda warta zastosowania.

 90. Moni

  Super sprawa. Już raz stosowałam tę metodę, przez pewien czas tak działalismy, ale w końcu lista obowiązków dla każdego członka rodziny poszła w zapomnienie. Czas na drugą próbę!

 91. Agnieszka

  Dziękuję za to nagranie ! Zgadzam się, że wszyscy członkowie rodziny powinni uczestniczyć w życiu domowym i dzielić się obowiązkami. Od zaraz zastosujemy metodę karteczek :). Pozdrawiam serdecznie,
  Agnieszka

 92. Luiza

  Świetne nagranie, otwiera oczy. Byłabym wdzięczna za presłanie listy zadań domowych :)

 93. Justyna

  Świetna metoda. Na pewno zastosuje. Przy moich trzech facetach w domu jest niezbędna, żeby każdy miał wolny czas.

 94. Justyna

  Świetna metoda. Na pewno zastosuje.

 95. ania.pianist

  Dziękuję za video i za rady! Jestem świeżo upieczoną żoną i jestem bardzo wdzięczna, że właśnie w tym czasie udało mi się poznać metody które pozwolą mieć mi więcej czasu i lepiej rozdzielać obowiązki. Po obejrzeniu tego video dotarło do mnie, że nie muszę być „bohaterką” która wszystko zrobi sama i jeszcze będzie próbować być z tego zadowolona. To od nas zależy jak sobie zorganizujemy życie! Dzięki Tobie i twoim radom jestem każdego dnia do przodu z efektywnością! Będę wdzięczna za przesłanie karteczek.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłanie

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?