Jak mieć więcej czasu dla siebie? Kamila Rowińska

Jak mieć WIĘCEJ CZASU dla siebie?

Zaskakujące jest to, jak często zapominamy o tym, że czas jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów… i trwonimy go często bezmyślnie.

Pieniądze można stracić, a później odzyskać je znowu. Straconego czasu już nikt nam nie zwróci. Dlatego zarządzanie sobą w czasie jest jedną z pierwszych umiejętności, którą zdecydowałam się w sobie wzmacniać.

Na początku mojego rozwoju zawodowego umiejętność planowania była niezbędna, aby mój biznes prężnie się rozwijał. Później, gdy zostałam żoną i matką, jeszcze ważniejsze stało się dla mnie, by umiejętnie dzielić swoje życie pomiędzy rodzinę, pracę, a także własne pasje i przyjemności.

Dziś chcę się z Tobą podzielić moją rewolucyjną metodą „Karteczek Rowińskiej”, która od lat wspiera moje zarządzanie sobą w czasie. Opowiadam o niej w poniższym nagraniu.

Zobacz wideo Jak mieć więcej czasu dla siebie? by poznać mój sekret!

 

Wolisz czytać? Chcesz móc wrócić w dowolnym momencie do tego co mówiłam. Kliknij w przycisk i pobierz e-book z zapisem tego o czym mówię w nagraniu.

Z tego nagrania dowiesz się:

 • Dlaczego warto delegować zadania?

 • Jak dzielić obowiązki między członków rodziny?

 • Czym są „karteczki Rowińskiej” i w jaki sposób mogą Ci pomóc w codziennym planowaniu?

Niestety, nie dowiesz z niego, jak powinnaś wykorzystać wolny czas, który dzięki tej metodzie odzyskasz!

 

Mam dla Ciebie jeszcze jedną ważną wiadomość!

 

Dodatkowo przygotowałam dla Ciebie wyjątkowy PREZENT!

Pomoże Ci natychmiast wprowadzić zmiany, o których mówię. Oglądaj film uważnie i nie zapomnij odebrać niespodzianki ode mnie. Warunkiem jest pozostawienie komentarza poniżej.

Jestem bardzo ciekawa, co myślisz o mojej metodzie. Czekam na Twoje przemyślenia w komentarzu!

 


Wystartowały zapisy na mój unikalny kurs online
Maksymalna Produktywność !

To jedyny taki produkt na rynku – większość kursów i szkoleń dostępnych na rynku skupia się jedynie na zarządzaniu sobą w czasie. Uważam, że to za mało. Chcę nauczyć Cię w jaki sposób zarządzać swoimi działaniami w czasie, ale również jak być bardziej produktywną osobą. Tak by dać Ci możliwość wykorzystania czasu najlepiej jak potrafisz!

 

 

Dołącz na pokład kursu „Maksymalna produktywność”
już teraz!

 

Ten kurs jest dla Ciebie jeśli:

 • Czujesz, że przytłacza Cię liczba obowiązków.

 • Brakuje Ci czasu dla rodziny i dla siebie.

 • Chcesz lepiej zarządzać sobą w czasie i wykorzystywać go, jak najbardziej produktywnie.

 • Chcesz pozbyć się poczucia winy, że nie pracujesz odpowiednio wydajnie.

 • Chcesz skutecznie realizować się na polu rodzinnym i zawodowym.

Stworzyłam go w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę dotycząca psychologii motywacji i zarządzania sobą w czasie, a także w oparciu o własne doświadczenia. Od ponad 20 lat prowadzę biznes skuteczniej niż inni. W ciągu ostatnich 8 lat napisałam 8 książek, wychowuję dwójkę dzieci i buduję wielomilionowy biznes w Polsce, mieszkając w Trójmieście podczas gdy biuro RBC jest w Gliwicach. Gdy pragnę rozwijać się na kolejnym polu bez problemu znajduję czas na realizację swoich kolejnych pasji. Chcesz wiedzieć, jak to robię?

 

Zapisz się na kurs „Maksymalna Produktywność”
już teraz!

 

To jedyna okazja, by skorzystać z tej wiedzy w przystępnej cenie, bez względu na to, gdzie mieszkasz i czym się zajmujesz. Dostaniesz dostęp do materiału na rok, a także mnóstwo niespodzianek – w tym notatki wizualne i zeszyt ćwiczeń, które uporządkują Twoją wiedzę.

Nie zwlekaj!
Dołącz na pokład kursu i już teraz zacznij maksymalnie wykorzystywać swój czas i swój potencjał!

 


Bądź na bieżąco z materiałami które dla Ciebie publikuję. Wkrótce kolejne wideo z tej serii.

Jak mieć więcej czasu dla siebie?
Kliknij Tutaj (wideo i wersja tekstowa)

Jak przestać tracić czas w Internecie?
Kliknij Tutaj (wideo i wersja tekstowa)

Jak zaplanować dzień w związku i w rodzinie?
Kliknij Tutaj (wideo i wersja tekstowa)

Sekrety ludzi sukcesu
Kliknij Tutaj (wideo i wersja tekstowa)


Zapraszam Cię do zobaczenia dzisiejszego nagrania lub odsłuchania podcastu:


ZOBACZ NAGRANIE BEZPŁATNEJ KONFERENCJI ONLINE

„JAK PRZESTAĆ ODKŁADAĆ NA PÓŹNIEJ?”

 

3 938 komentarzy
 1. Monika

  moja lekcja jest taka: ważna jest świadomość ze nie ze wszystkim damy rade same, czas podzielić obowiązki i cieszyć się wspólnym wypoczynkiem. Wazne aby każdy czuł się wspólodpowiedzialny za nasz dom ;-) Szcególnie spacery z psem oraz sprzątanie łazienki jesli zostanie rozdzielone przestanie być problemem…;)

 2. Kasia

  Lekcja: nie zakładaj, że inni zrobią coś gorzej niż ty sama. Daj innym szansę ;)

  • Anna

   Lekcja: daj sobie pomoc i wolne

 3. Marta

  Metodę znałam już że szkolenia online, jednak dotychczas nie wprowadziłam jej w życie poniewaz teoretycznie dzielimy się obowiązkami „na bieżąco” – jednak dzisiaj odkryłam nową lekcję – przejęcie odpowiedzialności za konkretne obowiązki powinno znacznie ułatwić zarządzanie czasem i porządkiem w domu, ograniczyć frustrację związaną np z rosnącą kupą prania nad którym ktoś powinien się zlitować, i przede wszystkim wyeliminować poczucie winy, że siedzę a jeszcze tyle rzeczy jest do zrobienia. Na własne potrzeby część obowiązków podzielę dodatkowo kalendarzem np. przygotowanie śniadania w konkretne dni tygodnia, i dodam zadania projektowe jak np. przegląd zdjęć i przygotowanie albumów z naszych wypraw

 4. Joanna

  Lekcja dla mnie: pozwól facetowi coś zrobić i nie poprawiaj po nim, bo ty zrobisz lepiej. Ustal co kto robi i jaki srandard będzie zadowalający dla obojga. Zdecydowanie perfekcjonizm nie pomaga ?
  Obowiazek, który najbardziej mi utkwil w pamięci? Prasowanie. Maz konsekwentnie odmawia twierdząc ze nie potrafi, chociaz jeansy i swoje tshirty od czasu do czasu wyprasuje jak nie ma innej opcji. Moze to jest furtka zeby choć tę część prasowania na stałe przejął? ?

  • Kamila

   Pościel też pewnei da rade wyprasować i scierki do kuchni :)

 5. Olga

  Witam Kamilo,
  Świetne wideo a najlepszy fragment z pralka :) w najbliższy weekend planuje wdrożyć karteczki w życie. Mój mąż właśnie słuchał tego razem ze mną i tez się uśmiał z „ instrukcji obsługi” pralki … a może mężczyzny ;) Pozdrawiam i dziękuje za wszystko co robisz dla nas!

 6. Joanna

  Wreszcie zrozumiałam, że to że jestem taka zabiegana wynika z tego że za dużo wymagam od siebie a za mało od dzieci. Pora oddelegować choć niewielką część zadań. Wszystkim dobrze to zrobi. Ja mam nadzieje zyskam odrobinę czasu, a dzieci nauczą się obowiązkowości i odpowiedzialności.

 7. Laura

  Lekcja: Warto oddać część obowiązków innym nawet jeśli zadania nie będą zrobione tak dobrze jak zrobiłybyśmy to same.

 8. Anka

  To wszystko jest tak oczywiste! Dlaczego my kobiety nie myślimy o tym?
  Mądre delegowanie zadań-niech każdy członek rodziny sam sobie te zadania przypisze. Genialne! Dzięki.

 9. Janina

  Mężczyzna nie „pomaga” nam w domu, ale bierze na siebie część odpowiedzialności za sprawy domowe, a dzieci również należy angażować w obowiązki na rzecz rodziny – brawo!

 10. Małgorzata

  Moja lekcja do dawna: Powinnam podzielić obowiązki domowe, aby mieć przestrzeń dla siebie. Znam już tę metodę od jakiegoś czasu,ale nie mogę wprowadzić jej w życie, bo mój mąż nie chce usiąść do podziału obowiązków i uważa, że robi w domu wystarczająco dużo. Niemniej jednak spróbuję po raz kolejny.

 11. Iza

  Moja lekcja chyba najważniejsza: moja rodzina nie powinna mi w domowych pracach pomagać tylko wziąć za nie również odpowiedzialność.
  Zadanie: zakupy… mój nastoletni syn nigdy ich nie robił, może czas to wreszcie zmienić :)

 12. Wioletta

  Jestem niestety tym przypadkiem, który zawsze zrobi wszystko najlepiej, ale w ten weekend z tym koniec, będziemy wszyscy wybierać swoje karteczki. To moje kolejne podejście ale tym razem ostatnie, zaczynam dowozić. Pozdrawiam serdecznie wszystkich !

 13. Basia

  Faceci tez moga robic multi-tasking. To ze uwazamy, ze zrobimy cos lepiej nie znaczy mamy ciagle wyreczac innych domownikow

 14. Marta

  Lekcja: wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasz dom! :) Zadanie: wizyty lekarskie i pranie (z przyciskami mój mąż radzi sobie świetnie, gorzej z segregacją kolorów, dlatego ta karteczka na pewno będzie moja) :D

 15. Ela

  Kilka lat temu oddelegowałam gotowanie niedzielnych obiadów, okazało się to bardzo trafną decyzją. Dzisiaj takiego podziału obowiązków nie ma ale ja już nie robię w domu wszystkiego. Dzięki temu mój mąż i moja córka są samodzielni – jak to brzmi :), a ja mam mniej stresu, że znów si,ę nie wyrobiłam… wocale go nie mam
  Pozdrawiam wszystkich :)

 16. Karina

  Lekcja: odpowiedzialna za obowiązki nie jestem tylko ja lecz cała rodzina (genialne :) np. Pranie czy zakupy które może robić mąż lub dzieci :)

 17. Karolina

  Lekcja: życie nie musi byc gonitwa od obowiazku do obowiazku i wcale nie czeka mnie styl zycia jaki prezentuja moje ciocie, babcie a nawet mama. Aż chce się zyć :D
  Zadanie ktore mi utkwilo: tankowanie. Nie przyszloby mi do glowy ze te czynnosc mozna wykonywac w sposob zorganizowany. Zawsze myslalam: komczy sie paliwo- trzeba zatankowac :D

 18. Marta

  Dziekuje:) zrobiłam ostatnio naradę z moimi panami (jest ich trzech) i przygotowałam im zestawy domowe na zielonych karteczkach:) system motywacyjny zawisł w kuchni na ścianie. Różnie idzie z wprowadzaniem w życie, szczególnie u pieciolatka:) Ale coraz częściej rozmawiamy o dyscyplinie, zdrowej, potrzebnej i służącej nam. Będę oglądać wszystkie odcinki, bo wierzę w to, że zmiana i rozwój jest możliwa. Każde narzędzie jest ważne i potrzebne. Dziękuję za szczodrość.

 19. Roksana

  Lekcja dla mnie: widoczny podział obowiązków jest potrzebny, żeby każdy wiedział co do niego należy i nauczył się współpracy w domu. Muszę to koniecznie wdrożyc!

 20. Monika

  Czas wdrożyć plan w życie.

 21. Marta

  Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni. To najważniejsza informacja.

 22. Marta

  Dla mnie najtrafniejszą, a zarazem najzabawniejszą lekcją jest ta dotycząca pralki ;-) sądzę, że jak najszersze grono kobiet powinno zobaczyć chociażby ten fragment :-)

 23. Marta

  Chcę zorganizować. „karteczkowe” spotkanie rodzinne :)

 24. Natalia

  Najbardziej podoba mi się stwierdzenie ,że podział obowiązków ma być wynikiem współodpowiedzialności wszystkich członków rodziny a nie potrzeby pomocy żonie czy mamie ,ponieważ dom jest NASZ WSPÓLNY :D
  I tego się trzymajmy!

 25. Wiktoria

  lekcja dla mnie: inni też są odpowiedzialni za obowiązki domowe ;)

 26. Aga

  Ja musiałabym się rozwieść. Nie jestem typem, który nie egzekwuje czasu dla siebie, deleguję obowiązki, ale mój mąż nie wywiązuje się z nich. Żadne rozmowy nie pomagają. Gdybym nie miała małych dzieci już byłabym po rozwodzie.
  Nie zawsze wszystko się da.

 27. Lila

  Moja lekcja z dziś: podział obowiązków na wszystkich członków rodziny, po to abyśmy mogli spędzić więcej czasu razem. Od dłuższego czasu o tym myślę, ale ciężko było mi się za to zabrać i tak jak mówisz, utarło się, że mama zrobi lepiej. Musze ruszyć ten temat,dziękuję :-*

 28. Monika

  Najważniejszą lekcją dla mnie jest dobrze zarządzać sobą w czasie. Straconego czasu nie da się odrobić, ani nadrobić.
  W pamięci szczególnie utkwiło mi zmiana: ja zrobię to najlepiej (tu odzywa się mój nieustanny perfekcjonizm) na zrobi to mąż.

 29. Joanna

  Celne spostrzeżenia. Janwaznieksze to nie delegować a uzmysłowić ze odpowiedzialność leży na wszystkich i wspólnie podzielić obowiązki

 30. Jola

  Kamila jak zwykle jesteś dla mnie inspiracją. O metodzie karteczek dowiedziałam się z jednego z kursów, które od Ciebie kupiłam ,ale nie wprowadziłam jeszcze tej metody. Czekam … na co? no własnie sama nie wiem. Podzielę obowiązki już w ten weekend. Moja lekcja : nie muszę być perfekcyjną ! Jesteśmy rodziną co znaczy że mamy też obowiązki. Potrzebuję przestrzeni dla siebie !

 31. Marlena

  Zadanie, które zapamiętałam to: tankowanie samochodu :) nie przepadam za tym zadaniem. To co zapamiętałam i odniosłam do siebie, to że moje ostatnie poddenerwowanie kiedy wracam do domu wieczorem może, na pewno jest spowodowane tym, że sama ogarniam dom, a w szczególności kuchnię. Teraz wiem, co z tym zrobić :) dziękuję!

 32. Iga

  W książce „Kobieta Niezależna” również jest ten temat świetnie poruszony. Niestety nadal pokutuje przeświadczenie, że obowiązkiem kobiety jest zajmowanie się domem, mimo podjętej pracy zawodowej. Mężczyzna i dzieci mogą ewentualnie pomóc w obowiązkach domowych – oczywiście trzeba im to wcześniej zakomunikować. Dzieci z natury będą się ociągały i próbowały swoje obowiązki zrobić po macoszemu. Oczywiście powoli ten trend się zmienia i odpowiedzialność za gospodarstwo domowe jest równo rozdzielana.
  Cieszę się, że ten temat jest ciągle poruszany, mama fajne koleżanki, które po urodzeniu i wychowaniu dzieci zapomniały o sobie i przyjęły rolę służebnicy. Mam nadzieję, że po obejrzeniu filmu zaczną myśleć również o sobie.
  Moje lekcje z filmu:
  – nie wstydź się mówić, że z czymś sobie nie radzisz, coś jest dla ciebie za ciężkie, jasno określ swoje intencje
  – wspólnie z domownikami podzielcie obowiązki domowe
  – dzieci również powinny czuć się odpowiedzialne, warto aby miały swoje obowiązki domowe dopasowane do wieku i sprawności
  – mężczyzna też może włączyć pranie (Kamila świetna instrukcja obsługi)

  Pozdrawiam

 33. Anna

  Moja lekcja: dbanie o dom to nie tylko mój obowiązek. Czas najwyższy na podział obowiązków!

 34. Danuta

  Moje lekcje: To nie są „MOJE OBOWIĄZKI” tylko całej mojej rodziny. Dajmy szansę się innym wykazać, a wtedy będziemy mieć więcej czasu dla siebie.

 35. Ewelina

  Nie mogę wszystkiego robić sama i być za wszystko i wszystkich odpowiedzialna. Czas oddelegować niektóre zadania :-)

 36. Iga

  moja lekcja: nie daj sobie wmówić, że wszystko robisz najlepiej, dom tworzą osoby i to biorą odpowiedzialność

 37. Wika

  Super wideo. Dziękuję

 38. Dominika

  Bardzo dobre video i lekcja dla mnie- włączać domowników w konkretne i ustalone wcześniej obowiązki. Dzięki Tobie Kamila mamy już zrobiony przegląd budżetu domowego. Teraz kolej na obowiązki :-)

 39. Iwona

  Karteczki to dobry plan, już o nich słyszałam od Ciebie a raczej chyba przeczytałam o nich w Twojej książce…ale nie wiem czemu, odłożyłam to na pózniej. Pózniej właśnie nadeszło. Piszę karteczki :) dziękuję za mobilizację.

 40. Sylwia

  Mąż i dzieci są współodpowiedzialni za dom i rodzinę. A najtrudniejsze zadanie dla faceta… to oczywiście obsługa pralki ?

 41. Ola

  Nauczyłam sie ze mężczyzna tez potrafi
  Nie nalezy go wyreczac

 42. Ewelina

  Ja karteczki w swojej rodzinie wdrożyłam już około pół roku temu, po przeczytaniu o tej metodzie w którejś z Twoich książek i jestem bardzo zadowolona z rezultatów. Lubię ten moment wspólnego sprzątania i dbania o wspólne mieszkanie, a później wspólne spędzanie zaoszczędzonego czasu :)

 43. Karolina

  Deleguj obowiązki domowe. Niech każdy z domowników poczuje się ważnym i niezbędnym ogniwem rodziny. Każdy będzie miał większą satysfakcję po dobrze wykonanej pracy i odpoczynek będzie zasłużony. Dziękuję za ten filmik.

 44. edyta

  Moja lekcja:podziel zadania i obowiązki domowe i konsekwentnie, cierpliwie domagaj się ich wykonania! Nie jesteś niezastąpiona! Ciekawe jak moi panowie zareagują?!

 45. Mariola

  Uwolnienie czasu dla siebie związane jest z podziałem obowiązków w rodzinie, tak aby kobieta nie brała wszystkiego na swoje barki.

 46. Magda

  Delegowanie zadań w rodzinie to klucz do sukcesu. U mnie działa świetnie.

 47. Justyna

  Dla zachowania zdrowia psychicznego warto delegować zadania i nie brać wszystkiego na swoją głowę.

 48. Anna

  Jedna z najważniejszych lekcji: podział obowiązku dla całej rodziny nawet dla najmłodszych :)
  Utkwiło mi przede wszystkim zadanie z pralką. Zdałam sobie sprawę, że faktycznie to tylko 3 guziki i mężczyzna może też robić pranie :) Kamila dziękuję, że jesteś!

 49. Ola

  Moja lekcja: SPRAWIEDLIWE podzielenie się obowiązkami jest możliwe! Metoda karteczek mi w tym pomoże. Zdałam sobie sprawę, że miałam idiotyczne przekonanie, że członkowie mojej rodziny nie są w stanie wykonać trywialnych czynności.

 50. Kasia

  Najważniejsze dla mnie, to pamiętać, że to nasz wspólny dom i wspólne obowiązki. Dziękuję Kamilo, to dla mnie bardzo ważne, bo do tej pory ciągle prosiłam o pomoc, zamiast rozdzielić obowiązki na wszystkich domowników.

 51. edyta

  Moja lekcja:podziel zadania i obowiązki domowe i konsekwentnie, cierpliwie domagaj się ich wykonania!

 52. marta

  Lista zadań jest super, ale chyba tylko z mojego punktu widzenia, rodzina raczej nie była chętna żeby robić jakieś rzeczy dla domu. Niestety przyzwyczaiłam ich, że wszystko robię sama. Ale ostatnio przyjaciółka powiedziała mi brutalnie, a co będzie jak ciebie zabraknie?! no właśnie… Dzięki Kamilo, za zwrócenie uwagi na fakt, że dom jest wspólny i zadania z nim związane też. To jest moja ważna lekcja z Twojego video: dom jest wspólną przestrzenią, o którą dbamy wspólnie :)

 53. Monika

  Najważniejszą lekcją dla mnie jest dobre zarządzać sobą w czasie. Straconego czasu nie da się odrobić. W pamięci szczególnie utkwiło mi zmiana ja zrobię to najlepiej (tu odzywa się mój nieustanny perfekcjonizm) na zrobi to mąż.

 54. Aleksandra

  Nauczyłam sie ze mezczyzna tez potrafi
  Nie nalezy go wyreczac

 55. Katarzyna

  Pani Kamilo, zgadzam się, z mądrym mężem można podzielić się zadaniami domowymi. Mój mąż jest bezkrytyczny w stosunku do siebie. Dla niego fakt, że chodzi do pracy, powinien być dla mnie wystarczający. Gdy mówię, żeby odebrał córkę z przedszkola odp. „ok, w takim razie zwolnię się z pracy”. Gdy w weekend mówię, „puść pranie, posprzątaj” – mówi „ja cały tydzień byłem w pracy”. Dodam, że ja też pracuję na cały etat. Mąż na zlecenie. Codziennie zaprowadzam i odbieram córkę z przedszkola. Piorę, sprzątam, gotuję, płacę rachunki, zarabiam na potrzeby rodziny. Mąż głównie dla siebie. Nie mam czasu dla siebie. Gdy już mogłabym wieczorem coś poczytać, zwyczajnie nie mam siły. Padam ze zmęczenia. Co by Pani poradziła w tej sytuacji?

  Pozdrawiam serdecznie,
  Kasia

 56. Barbara

  Mój mąż na ten moment i tak wykonuje sporo obowiązków domowych…czasem tylko zapomina by wyjąć pranie i opróżnić zmywarkę…. ale jeszcze mam poczucie winy, że przez to że On więcej zarabia to ja powinnam więcej robić w domu…

 57. Kasia

  Kamila dziękuję Ci za tą lekcję. W domu staram się robić podział obowiązków ale widzę, że wciąż to ja mam za dużo na głowie. Najwyższa pora siąść do stołu i omówić nowy podział obowiązków. może uda mi się wreszcie znaleźć czas tylko dla siebie.. Dziękuję Kamila

 58. Monika

  Moja lekcja: Lepiej podzielić obowiązki między wszystkich członków rodziny i zaakceptować, że czasami nie wszystko będzie wykonane tak, jak bym chciała niż wszystko robić samemu i być w ciągłym biegu. Pozwolić innym wykonywać obowiązki tak, jak potrafią najlepiej.

 59. Barbara

  Najważniejszą lekcją jest to, że KAŻDY domownik jest za dom odpowiedzialny tak samo i każdy ma obowiązek o niego dbać ;)
  Każdy na miarę swoich możliwości, nawet dzieci.

  Najbardziej w pamięci utkwiło mi zadanie z robieniem prania przez męża.

 60. Agnieszka

  Warto usystematyzować podział obowiązków poprzez dokładne uch spisanie, żeby na koniec dnia nie było wątpliwości i dyskusji – kto za co jest odpowiedzialny.

 61. Anna zygarlicka

  Obejrzałam wideo o zarządzaniu czasem w kontekście obowiązków domowych.. To takie proste i oczywiste! Rewelacja! Nie muszę prosić o pomoc w moich obowiązkach tylko je podzielić! To super idea – zamierzam wdrożyć w życie! ?

 62. Kasia

  Pyt1. Nie muszę robić wszystkiego sama
  Pyt2. Wyrzucanie śmieci

 63. Monika

  Najważniejszą lekcją dla mnie jest dobrze zarządzać sobą w czasie. Straconego czasu nie da się odrobić. W pamięci szczególnie utkwiło mi zmiana ja zrobię to najlepiej (tu odzywa się mój nieustanny perfekcjonizm) na zrobi to mąż.

 64. Edyta

  Najważniejsza lekcja z tego video to otwarte mówienie o swoich czekiwaniach.
  Zadanie, które utkwiło mi w pamięci, to fakt, że mozliwośc wykonywania zakupów przez dzieci.

  Poprosze o przesłanie listy zadań : )
  Dziękuję, pozdrawiam serdecznie

 65. OLA

  Moja lekcja: SPRAWIEDLIWE podzielenie się obowiązkami w domu jest możliwe! Czytałam o metodzie karteczek w książce „Kobieta Niezależna”, ale dopiero teraz dojrzałam do tego, aby ją zastosować w swoim domu. Bardzo dziękuję!
  Zdałam sobie sprawę, że byłam przekonana, że moja rodzina nie poradzi sobie z bardzo prostymi rzeczami i zgadzam się, że to przekonanie było idiotyczne.

 66. Sandra

  Wnioski jakie wyciągnęłam z dzisiejszego wideo to.to, że warto rozdzielić obowiązki, jak również o nich rozmawiać, po przecież gramy do jednej bramki w naszym życiu. Rozmowa,rozmowa i jeszcze raz rozmowa……

 67. Iwona

  Wow! W końcu zrozumiałam że mąż i dzieci też powinni mieć obowiązki! Lepiej póżno niż wcale:)
  Mysle, że musimy jasno podzielić obowiązki, abym nie chodziła ciągle sfrustrowana, a oni bedę wiedzieli, co do nich nalezy:) To takie proste…

 68. Ewa

  Lekcja: Mężczyzna nie pomaga w domu – mężczyzna jest współodpowiedzialny za dom!
  Czynność: Pralkę łatwiej obsłużyć niż auto i nie trzeba do tego żadnego specjalnego kursu!
  Ta lista czynności zrobi furorę! :)

 69. OSTROWSKA-BASIŃSKA AGNIESZKA BIURO TŁUMACZEŃ ERIDA

  Witam,
  super materiał, trzeba tylko wprowadzić to w życie :)
  Lista zadań będzie bardzo przydatna.

 70. Katarzyna

  Dzień dobry :) najważniejsza dla mnie rzecz i lekcja: usiądź w końcu, spisz obowiązki i je podziel. Dziwnym trafem większość „kobiecych” obowiązków umyka gdzieś niezauważenie dla domowników ??‍♀️ Lista w tym zdecydowanie pomoże :)
  Serdecznie pozdrawiam

 71. Joanna

  Super niby takie proste a caly czas bierzemy wszystko na siebie. Dziekuje ? Kamila

 72. Aleksandra Rusnarczyk

  Najwyższa pora rozdzielić zadania domowe na wszystkich domowników i małych i dużych.
  Pralka to był strzał w dziesiątkę. Auto potrafi naprawić, przy skuterze wiecznie „grzebie” ale z praniem ma problem ?

 73. Magda

  Czas oddelegowac trochę zadań domowych ?

 74. Kinga

  Ciągle potrzebuję przypomnienia, że facet sobie poradzi. Mój perfekcjonizm czasem sam dowala mi roboty „bo on nie pozmywa tak dobrze jak ja”..

 75. Lucyna

  Mam akurat taki problem w domu żeby egzekwować obowiązki powierzone dorosłej córce/,mam nadzieję że takie rozwiązanie pomoże nam rozwiązać problemy z jasnym przekazem czego od córki oczekujemy .Bardzo pomocne video i lekcja.

 76. Marta

  Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasz dom. Tworzymy go razem i jesteśmy sobie równi.

 77. Agnieszka

  Podział obowiązków domowych pozwala znaleźć czas dla siebie ?

 78. Paulina

  Wnioski z wideo: włóż wysiłek w organizację czasu codziennego, bo nie wszystko da się zrobić na bieżąco bez wcześniejszego ustalenia kto za co jest odpowiedzialny. Planowanie nawet w tak mogłoby się wydawać błahej sprawie jak obowiązki domowe jest kluczowe w organizacji czasu. I jeszcze jedna rzecz dla mnie odkrywcza – użycie zwrotu „pomóżcie mi” nie przenosi odpowiedzialności na drugą stronę. Odpowiedzialna jest nadal osoba, która wypowiada te słowa.
  Zazwyczaj tak się mówi i to z pretensjami do najbliższych, jeżeli chcemy uzyskać pomoc w obowiązkach domowych. Teraz jest dla mnie jasne dlaczego nie jest to skuteczne:) dziękuję!

 79. Agata

  Mężczyzna nie jest tylko od tego aby obsługiwać pilot do telewizora ale aby na równi z kobietą tworzył dom i aby wspólnie dzielili się obowiązkami. Nie powinno być tak, że wszyscy domownicy odpoczywają a pracuje tylko kobieta.

 80. Iwona

  Lekcja wyciągnięta z wideo: przestać brać wszystko na siebie i dać się wykazać innym. Zadanie, które utkwiło mi w pamięci to wizyty lekarskie, nawet o nich wcześniej nie pomyślałam.

 81. Biedronka

  U mnie w domu funkcjonuje utarty podzial obowiazkow, maz angazuje sie w prawy domowe, choc nie jestem pewna czy ten podzial jest sprawiedliwy, bo chyba czasami oboje mamy poczucie, ze „robimy wiecej”.

 82. Agnieszka

  Podział obowiązków domowych pozwala znaleźć czas dla siebie?

 83. Agnieszka

  uświadomiłam sobie ze ja również wpadłam w pułapkę „ja to zrobię lepiej”. Dlatego jestem pewna ze metoda karteczek pomoże mi zrzucić z moich barków nadmiar domowych obowiązków i podzielić się z rodzina !! Dzięki serdeczne

 84. Anna

  nie wszystko muszę robić sama

 85. Agnieszka

  Uznyslowilam sobie ze ja również wpadłam w pułapkę „ja to zrobię lepiej”. Dlatego jestem pewna ze metoda karteczek pomoże mi zrzucić z moich barków nadmiar domowych obowiązków i podzielić się z rodzina !! Dzięki serdeczne

 86. Marta

  Moja lekcja to:wszyscy są jednakowo ważni w domu. I to my kobiety wmawiamy sobie, że fa eci sobie nie poradzą.

 87. Ewa

  Jestem w trakcie spisywania przez tydzień wykonywanych obowiązków- wnioski po książkce kobieta nie zależna a dzięki temu nagraniu jeszcze bardziej się do tego przyłożę ?

 88. Ewelina

  Najważniejsza lekcja dla mnie po tym nagraniu to fakt, że biorę na siebie zbyt wiele, ponieważ myślałam iż nikt nie zrobi tego lepiej, co jest oczywiście bzdurą. Metoda z karteczkami będzie pierwszym krokiem do zmiany toku myślenia i swojej postawy. Dziękuję za inspirację!

 89. Patrycja

  Moja lekcja to fakt, że zdałam sobie sprawe, że zbyt wiele wzięłam na siebie w domu. Mąż ma swoje obowiązki ale jest ich zdecydowanie za mało. I robie to dlatego że uważam że ja to zrobię szybciej. To idiotyczne :D

 90. Natalia

  Karteczki Rowińskiej- super pomysł. Prosty, pokazujący jak my – kobiety dajemy się wrobić w niekończącą się ilość obowiązków. ŚWIETNE porównanie samolotu z pralką. Chciało mi się śmiać, ale chwilę później uświadomiłam sobie, że tylko ja wogóle myślę o praniu i je robię – wkurzyłam się. Napewno wykorzystam metodę karteczkę u siebie w domu. Pozdrawiam i lecę do pracy :)

 91. Kasia

  Moja lekcja:
  1. W domu, w którym żyje 4 osoby nie jestem sama ze wszystkimi obowiązkami.
  Zadanie, które szczególnie utkwiło mi w pamięci:
  Mężczyzna, który twierdzi, że nie umie obsłużyć pralki…
  Dziękuję za ten materiał :)
  Pozdrawiam.

 92. edyta

  Delegowanie obowiązków to podstawa,a a dzieci wbrew pozorom czują się ważne i docenione kiedy mają wyzwania. Dla mnie ważne jest aby konsekwentnie wymagać od innych.

 93. Paulina

  Dzieci również powinny mieć obowiązki domowe.

 94. Ania

  Swietna sprawa z karteczkami .bardzo pomocna .

 95. Lidia

  Dzień dobry, z wideo wyciągam lekcje, iż musze i chce mocno popracować nad asertywnoscią. Bo często rozmawiam z rodziną o obowiązkach, że jestem przeciążenia nimi, ale i tak zostaje wszystko po staremu. Warto na poczatek spróbować z metodą karteczek. Dziękuję za treści i motywację jaką dajesz Kamila wraz ze swoim zespołem. Pozdrawiam

 96. Anna

  Dom tworzą wszyscy domownicy, dlatego wszyscy są za niego odpowiedzialni i powinni o niego dbać.

 97. Justyna

  Ja z pewnością wyciągnęłam podstawowa lekcje z wideo…. za duzo czasu marnuje na dodatkowe czynności domowe, zamiast sie nimi logicznie podzielić ;). Jeśli chodzi o zadanie to pranie i zakupy utkwiły mi najbardziej, bo najczęściej robię je sama… bo przeciez zrobię to najlepiej ? pozdrawiam!

 98. Kobiecemysli

  wow! Kamilo, takie to proste a jednak nigdy o tym nie pomyślałam.
  Moja lekcja na dziś: aby być spokojniejszą i nie myśleć kolejny raz, że czegoś nie zrobiłam, albo ktoś mi nie pomógł albo ja komuś nie pomogłam, prościej jest zrobić listę i przestać mieć wyrzuty sumienia!

  Moja 1,5 roczna córka sprząta swoje zabawki, z moją pomocą, ale dzięki temu,że robimy to razem jest szybciej :)

 99. Barbara

  Pora usiąść i podzielić się zadaniami domowymi. Do tego trzeba zwalczyć syndrom wyręczania mezczyzny, na szczęście wszystko jest do zrobienia. Lista zadań napewno się przyda ?

 100. Marta

  Z tego filmu wyciągnęłam następującą lekcję: Delegacja zadań jest równiez możliwa w domu i pomaga ona znaleźć mi czas dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2021 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?