Jak motywować ludzi do działania?

Jak motywować ludzi do działania? Jak sprawić, aby osoby zostały z Tobą jak najdłużej? Co zrobić, by chętniej przychodziły do pracy i były zadowolone z siebie?

W poprzednim wideo rozmawialiśmy o tym, jak rekrutować. Jeżeli ten krok masz już za sobą, to pewnie zrodziły Ci się powyższe pytania.

Myślisz że to mit i fikcja, że można lubić swoją pracę i czerpać z niej satysfakcję? Takie rzeczy się zdarzają. Celowo napisałam zdarzają, bo wg badań (prowadzonych przez Instytut Gallupa) zaledwie 15% pracowników w świecie odczuwa satysfakcje ze swojej pracy! Prawdziwa elita – szok! Pozostała część przychodzi do pracy, ponieważ musi. Robią to tylko dla pieniędzy. A praca to dla nich źródło frustracji, znużenia i innych negatywnych emocji.

Chcesz, aby Twoi pracownicy, byli częścią elitarnej czołówki?

Z pewnością w tym przyda Ci się wiedza, jak motywować ludzi, aby:

 • z uśmiechem przychodzili do pracy,

 • byli zmotywowani i zaangażowani,

 • tworzyli skuteczny, zgrany i wspierający się zespół.

Czym dla Ciebie jest motywacja?

Jakie są Twoje wyobrażenia na temat motywacji i motywowania pracowników?

Jesteś z tych, którzy zastanawiają się nad kolejnym systemem motywacyjnym? Karami i nagrodami? Premiami od każdego współczynnika, na którym Ci zależy?

Powiem Ci, że to działa na krótką metę. Pracownicy szybko uczą się, jak osiągnąć to, co chcą. Dopasowują cała organizację swojego czasu pracy, zadania, swój potencjał pod to, aby zdobyć tę nagrodę. Czym to się kończy?

Pracownicy nie robią nic ponad to.

To najkrótsza droga, aby zabić swoją kreatywność. Ludzie robią tylko to, co jest potrzebne do zdobycia nagrody. A jak ją zdobędą, to czekają na kolejną – większą.

Zakładam, że Twoim celem jest praca z osobami, które będą:

 • zastanawiać się, jak realizować misję, wizję i cele firmy,

 • dążyć do tego, aby w tym procesie wykorzystywać swoje unikalne talenty.

A Ty, jako szef czy jako lider, nie będziesz pełnić roli żandarma ani niani.

Jeżeli zależy Ci na tym, to koniecznie zobacz poniższe wideo o tym, jak motywować pracowników. Opowiadam w nim o teorii autodeterminacji. Pamiętaj o jednym:

rodzimy się by być graczami, a nie pionkami.

Dlatego skorzystaj z możliwości wysłuchania bezpłatnego materiału na ten temat. Dowiesz się, co tych „wrodzonych graczy” w nas motywuje. Zrób solidne notatki i zastosuj to, o czym mówię. Dzięki temu, zobaczysz, jak te działania fantastycznie wpłyną na motywację Twoich pracowników.

Zobacz poniższe wideo i poznaj odpowiedź na pytanie, jak motywować ludzi do działania.

Podziel się w komentarzu najważniejszą lekcją z tego nagrania. Koniecznie napisz mi, co wdrożysz od razu u siebie. Jeżeli uważasz ten materiał za wartościowy – podziel się wartościową wiedzą i udostępnij go proszę.


Kliknij tutaj, aby przeczytać wersję tekstową (pdf)

Zapraszam Cię do zobaczenia dzisiejszego odcinka lub odsłuchania podcastu:

Czy masz już PREZENT ode mnie?

Jeżeli tak, to dziękuję za Twój komentarz pod poprzednim wideo. Jeżeli dopiero pierwszy raz o tym słyszysz, to skorzystaj z mojego prezentu! Do pierwszego wideo o rekrutacji dodałam bonus – bezpłatną listę pytań rekrutacyjnych. Chciałam, aby ten prezent pomógł Ci w pierwszej, najważniejszej rozmowie z kandydatem do pracy. Dowiesz się z niego:

 • o co pytać podczas rozmowy,

 • o co nie warto pytać,

 • jakie pytania są absolutnie zakazane podczas rekrutacji z punktu widzenia Prawa Pracy.

Aby odebrać bonusowy załącznik (listę pytań) przejdź do TEGO wideo.


UWAGA!

Wystartowała premierowa sprzedaż mojego najnowszego kursu online Zbuduj skuteczny zespół!

Dołącz na pokład kursu online Zbuduj skuteczny zespół, znajdziesz w nim wszystko co musisz wiedzieć, aby zbudować zespół o jakim marzysz i z którym rozwiniesz swój biznes. Kurs jest odpowiedzią na potrzeby szefów, liderów, menedżerów i kierowników. Podzieliłam go na 6 modułów:

 1. Być liderem – moduł o Twojej postawie, o kluczowych cechach lidera, odpowiedzi na to, jak być liderem, za którym ludzie będą chcieli podążać.

 2. Rekrutuj mądrze – wszystko o rekrutacji od momentu decyzji, że kogoś potrzebujesz, poprzez tworzenie profilu kandydata, ogłoszenia, przez proces rekrutacji aż do zatrudnienia.

 3. Wizerunek lidera (moduł z ekspertem) – o tym jaki komunikat wysyłasz swoim wyglądem, o najczęstszych błędach i o zasadach, które warto znać i stosować w kwestii ubioru opowiada osobista stylistka.

 4. Talent i co dalej? (moduł z ekspertem) – moduł w całości poświęcony odkrywaniu talentów oraz dobieraniu członków zespołu na zasadzie uzupełniania talentów. Tu moim gościem jest certyfikowanym trener Instytutu Gallupa.

 5. 3 filary firmy, bez których trudno będzie osiągnąć sukces: misja, wizja i kodeks honorowy.

 6. Narzędzia menedżera, czyli Twoje know-how, które może się przydać w różnych sytuacjach. Omówimy standardy, exposé, narady, szkolenia pracowników, coaching kompetencyjny oraz model coachingowy.

Weź biznes w swoje ręce i zacznij działać prężniej, odważniej, szybciej i zuchwale. Zapewniam Cię, że jak tylko kupisz kurs i zaczniesz z nim pracować, zobaczysz pierwsze efekty. I to szybciej niż się spodziewasz!Podczas kampanii kursu online opublikowałam 3 wartościowe wideo. Zobacz je teraz.

 

136 komentarzy
 1. Angelika

  Teoria autodeterminacji to jest moja lekcja, którą zabieram ze sobą.

 2. Ewelina

  „Przekaż ludziom odpowiedzialność za ich stanowisko”

 3. Marzena

  Nagrody działają tylko przy powtarzalnych zadaniach

 4. Kasia

  Moja ważna lekcja:
  – nie zabijać w ludziach kreatywności, nie pokazywać wszystkiego palcem, pozwolić na samodzielność i przypominać o misji i ważności każdego członka zespołu dla całości projektu

 5. Ewa

  Rodzimy sie by byc graczami a nie pionkami!

 6. Ewa

  Dam więcej niezależności i samodzielności pracownikom, koniec z niańczeniem

 7. Kamila

  W zespole ważne jest aby ludzie czuli się częścią czegoś większego.
  Należy im również dawać swobodę w ich pracy, tak aby wiedzieli, że są za nią odpowiedzialni ale jednocześnie czuli się niezależni w tym co robią. Nie powinniśmy tymi osobami dyrygować i zbytnio sprawdzać tego co robią, jeśli jednak jest to konieczne to znaczy, że nie jest to taki zespół o który nam chodzi.

 8. Anna

  1. Jeśli chce się dobrze zmotywować ludzi do działania należy pewnych rzeczy od pracowników wymagać, rzeczowo się komunikować i dać im więcej autonomii, by czuli to zaufanie.
  2. Ważną sprawą jest otwartość na sugestie pracowników co do ” wspólnego projektu, misji „. Każdy zrobi więcej jak wie, że dostrzega się jego zaangażowanie i wysiłek.

 9. Dorota

  Określenie wizji i wartości firmy jest kluczowe dla wspólnego działania pracodawcy i pracownika. Doświadczyłam jako pracownik jakie konsekwencje niesie za sobą zaniechanie tych aspektów. Zdecydowanie hamuje to rozwój firmy i rozwój osobisty.

 10. Kasia

  Moje lekcje: pracownik powinien mieć autonomię i wykazać się kreatywnością, ludzie chcą myśleć, a nie tylko robić :)

 11. Anna

  No cóż – daj pracownikom działać i naucz się komunikować poprawnie, aby widzieli, jakie mają zadania, za co odpowiadają :-)

 12. Natalia

  Należy zapoznać pracowników z misją firmy oraz dać im przestrzeń do działania, a nie prowadzić za rękę jak dziecko. Jednocześnie poinformować o możliwość wsparcia i pomocy.

 13. Renata

  Wytłumacz, określ cele i daj wolną rękę- nie kontroluj

 14. Magda

  Przed rekrutacją określ kogo i z jakimi kwalifikacjami potrzebujesz do zespołu. Daj sobie czas na poszukiwania właściwych osób.

 15. Natalia

  Zespół dopasowuje się do Ciebie. Jeżeli ty nie masz motywacji, pracownicy też nie będą jej mieć.

 16. Wioletta

  Nie możesz mieć naprawdę doskonałego życia, nie będąc częścią czegoś większego niż Ty sama.

 17. Andrzeja

  Zastanawiam się, jak w obliczu teorii autodeterminacji, której jestem gorącym zwolennikiem (niestety wcale nie łatwo być jej propagatorem), i która jednak wymaga pewnej „mobilizacji” funkcjonować w warunkach spadku energii (że tak to nazwę) u pracownika spowodowanego trudnościami życiowymi. Trochę sytuacja kształtuje się jak ze złym rekrutowaniem.
  Oto zespół już dobrze funkcjonuje, a tutaj dwoje pracowników przeżywa „zakręt” życiowy. Pozostali zauważają sytuację, lecz nie chcą w sposób długotrwały angażować się w nią – również z obawy przed straceniem dobrej motywacji do pracy (lider też nie chce wszystkich sił kierować na tą sytuację). Problem trwa i potrwa jeszcze znaczną część czasu. Pracownicy mają dobre kwalifikacje i kompetencje. Bez nich zespół jednak nie funkcjonuje idealnie.
  Jak rozwiązać sytuację aby teoria autodeterminacji nadal funkcjonowała, zespół nie tracił na warunkach pracy i motywował się dalej, nie stracić dobrych pracowników i być zadowolonym z zespołu.

 18. Daria

  Szukam ludzi odpowiedzialnych i zdyscyplinowanych, którzy sami potrafią zarządzać swoim czasem,

 19. Weronika

  Daj pracownikowi wolną rękę a efekt bardzo mile cię zaskoczy.

 20. Katarzyna

  Moja lekcja:
  ludziom w zespole trzeba przekazać odpowiedzialność za ich pracę. Należy jasno określić cel ich działania, by wiedzieli, dokąd dążą i poczuli, że mają na swoje działania wpływ, a nie są tylko mało ważnym trybikiem w całości. Ludzie chcą być częścią czegoś większego.

 21. Marlena

  Rodzimy się by być graczami a nie pionkami.

 22. Renata

  Nie bądź żandarmem, ani niańką dla swoich pracowników. Uwierz w ich kompetencje

 23. Katarzyna

  Zwalniać należy szybko

 24. Agnieszka

  „Przekaż ludziom odpowiedzialność za ich stanowisko” – nad tym teraz będę pracować.

 25. Daria

  Określ zadania i pozwól pracownikom być odpowiedzialnymi za ich wykonanie.

 26. Jola

  Zaufaj pracownikom, po odpowiednim postawieniu zadania oni wiedza co maja robić i nie potrzebują częstego kontrolowania, niemniej jednak musza wiedzieć ze mogą zwrócić sie o pomoc jeśli tylko tego potrzebują.

 27. Monika

  Trzeba umieć patrzeć całościowo, z lotu ptaka, żeby nie dopuścić do tworzenia się grup i podgrup. Dążyć do otwartości. Musi być CAŁY zespół, a nie jakieś kliki.

 28. Monika

  Najważniejsza lekcja, to; że do rekrutacji trzeba się bardzo dobrze przygotować, przemyśleć jakiej osoby konkretnie potrzebujemy do swojego zespołu i takiej szukać :)

 29. Bogumiła

  Uwierz w kompetencje pracowników. Przestań ich niańczyć.

 30. Agata

  Zespołu nie mam, jestem pracownikiem. Na tą chwilę dla siebie, jako dla pracownika, biorę misję delikatnego zasugerowania przełożonemu aby obejrzał to nagranie i cały ich cykl.

 31. Iwona

  Najważniejsza lekcja to autonomia dla pracowników i mniej kontroli. To będzie dla mnie trudne, ale oczekuje że skuteczne.

 32. Dana

  Lekcja: do rekrutowania trzeba sie dobrze i bez pospiechu przygotowac.

 33. Joanna

  Lekcja: nie należy rekrutowac w pośpiechu.

 34. Joanna

  Lekcja: pośpiech jest złym doradcą.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?