Jak motywować ludzi do działania?

Jak motywować ludzi do działania? Jak sprawić, aby osoby zostały z Tobą jak najdłużej? Co zrobić, by chętniej przychodziły do pracy i były zadowolone z siebie?

W poprzednim wideo rozmawialiśmy o tym, jak rekrutować. Jeżeli ten krok masz już za sobą, to pewnie zrodziły Ci się powyższe pytania.

Myślisz że to mit i fikcja, że można lubić swoją pracę i czerpać z niej satysfakcję? Takie rzeczy się zdarzają. Celowo napisałam zdarzają, bo wg badań (prowadzonych przez Instytut Gallupa) zaledwie 15% pracowników w świecie odczuwa satysfakcje ze swojej pracy! Prawdziwa elita – szok! Pozostała część przychodzi do pracy, ponieważ musi. Robią to tylko dla pieniędzy. A praca to dla nich źródło frustracji, znużenia i innych negatywnych emocji.

Chcesz, aby Twoi pracownicy, byli częścią elitarnej czołówki?

Z pewnością w tym przyda Ci się wiedza, jak motywować ludzi, aby:

 • z uśmiechem przychodzili do pracy,

 • byli zmotywowani i zaangażowani,

 • tworzyli skuteczny, zgrany i wspierający się zespół.

Czym dla Ciebie jest motywacja?

Jakie są Twoje wyobrażenia na temat motywacji i motywowania pracowników?

Jesteś z tych, którzy zastanawiają się nad kolejnym systemem motywacyjnym? Karami i nagrodami? Premiami od każdego współczynnika, na którym Ci zależy?

Powiem Ci, że to działa na krótką metę. Pracownicy szybko uczą się, jak osiągnąć to, co chcą. Dopasowują cała organizację swojego czasu pracy, zadania, swój potencjał pod to, aby zdobyć tę nagrodę. Czym to się kończy?

Pracownicy nie robią nic ponad to.

To najkrótsza droga, aby zabić swoją kreatywność. Ludzie robią tylko to, co jest potrzebne do zdobycia nagrody. A jak ją zdobędą, to czekają na kolejną – większą.

Zakładam, że Twoim celem jest praca z osobami, które będą:

 • zastanawiać się, jak realizować misję, wizję i cele firmy,

 • dążyć do tego, aby w tym procesie wykorzystywać swoje unikalne talenty.

A Ty, jako szef czy jako lider, nie będziesz pełnić roli żandarma ani niani.

Jeżeli zależy Ci na tym, to koniecznie zobacz poniższe wideo o tym, jak motywować pracowników. Opowiadam w nim o teorii autodeterminacji. Pamiętaj o jednym:

rodzimy się by być graczami, a nie pionkami.

Dlatego skorzystaj z możliwości wysłuchania bezpłatnego materiału na ten temat. Dowiesz się, co tych „wrodzonych graczy” w nas motywuje. Zrób solidne notatki i zastosuj to, o czym mówię. Dzięki temu, zobaczysz, jak te działania fantastycznie wpłyną na motywację Twoich pracowników.

Zobacz poniższe wideo i poznaj odpowiedź na pytanie, jak motywować ludzi do działania.

Podziel się w komentarzu najważniejszą lekcją z tego nagrania. Koniecznie napisz mi, co wdrożysz od razu u siebie. Jeżeli uważasz ten materiał za wartościowy – podziel się wartościową wiedzą i udostępnij go proszę.


Kliknij tutaj, aby przeczytać wersję tekstową (pdf)

Zapraszam Cię do zobaczenia dzisiejszego odcinka lub odsłuchania podcastu:

Czy masz już PREZENT ode mnie?

Jeżeli tak, to dziękuję za Twój komentarz pod poprzednim wideo. Jeżeli dopiero pierwszy raz o tym słyszysz, to skorzystaj z mojego prezentu! Do pierwszego wideo o rekrutacji dodałam bonus – bezpłatną listę pytań rekrutacyjnych. Chciałam, aby ten prezent pomógł Ci w pierwszej, najważniejszej rozmowie z kandydatem do pracy. Dowiesz się z niego:

 • o co pytać podczas rozmowy,

 • o co nie warto pytać,

 • jakie pytania są absolutnie zakazane podczas rekrutacji z punktu widzenia Prawa Pracy.

Aby odebrać bonusowy załącznik (listę pytań) przejdź do TEGO wideo.


UWAGA!

Wystartowała premierowa sprzedaż mojego najnowszego kursu online Zbuduj skuteczny zespół!

Dołącz na pokład kursu online Zbuduj skuteczny zespół, znajdziesz w nim wszystko co musisz wiedzieć, aby zbudować zespół o jakim marzysz i z którym rozwiniesz swój biznes. Kurs jest odpowiedzią na potrzeby szefów, liderów, menedżerów i kierowników. Podzieliłam go na 6 modułów:

 1. Być liderem – moduł o Twojej postawie, o kluczowych cechach lidera, odpowiedzi na to, jak być liderem, za którym ludzie będą chcieli podążać.

 2. Rekrutuj mądrze – wszystko o rekrutacji od momentu decyzji, że kogoś potrzebujesz, poprzez tworzenie profilu kandydata, ogłoszenia, przez proces rekrutacji aż do zatrudnienia.

 3. Wizerunek lidera (moduł z ekspertem) – o tym jaki komunikat wysyłasz swoim wyglądem, o najczęstszych błędach i o zasadach, które warto znać i stosować w kwestii ubioru opowiada osobista stylistka.

 4. Talent i co dalej? (moduł z ekspertem) – moduł w całości poświęcony odkrywaniu talentów oraz dobieraniu członków zespołu na zasadzie uzupełniania talentów. Tu moim gościem jest certyfikowanym trener Instytutu Gallupa.

 5. 3 filary firmy, bez których trudno będzie osiągnąć sukces: misja, wizja i kodeks honorowy.

 6. Narzędzia menedżera, czyli Twoje know-how, które może się przydać w różnych sytuacjach. Omówimy standardy, exposé, narady, szkolenia pracowników, coaching kompetencyjny oraz model coachingowy.

Weź biznes w swoje ręce i zacznij działać prężniej, odważniej, szybciej i zuchwale. Zapewniam Cię, że jak tylko kupisz kurs i zaczniesz z nim pracować, zobaczysz pierwsze efekty. I to szybciej niż się spodziewasz!Podczas kampanii kursu online opublikowałam 3 wartościowe wideo. Zobacz je teraz.

 

136 komentarzy
 1. Ewa

  Dać pracownikom autonomię i zaufać kompetencji ich kompetencji.

 2. Basia

  Pracownicy musza znac cel i jego wplyw na otoczenie.

 3. Basia

  Pracownicy muszą znać cel i jego wpływ na otoczenie.

 4. Beata

  Autonomia

 5. Kinga

  Najważniejsza lekcja z tego nagrania dla mnie to uświadomienie zespołowi jak ważna jest dla mnie ta współpraca, co możemy razem osiągnąć- wskazanie celu i jaki to będzie mieć wpływ na naszą współloną przyszłość

 6. Daniel

  Aby być spełnionym potrzebujemy być częścią czegoś większego

 7. Anna

  Określenie misji zespołu i wartości, jakimi kieruje się zespół, a które jednocześnie odpowiadają wartościom poszczególnych osób to posmdstawuwt wyznacznik drogi, jaką chcemy iść dk celu. Gdy każdy członek zespołu będzie wiedział i czuł, po co i dlaczego to i to robi, wówczas wiemy, że idziemy w dobrym kierunku.

 8. Irena

  1. pierwsza lekcja : misja i cel firmy musza być zgodne z misja i celem pracowników.
  2. druga lekcja : należy część swojej pracy delegować pracownikom.
  3. trzecia lekcja : nie da się wszystkiego robić samemu .

 9. Anna

  Najwazniejsza lekcja: pracownik ma autonomię w realizacji celów. Bycie częścią projektu oraz odpowiedzialność za realizację dla mnie to bardzo ważne.

 10. Justyna

  Dosc nianczenia pracownika

 11. Ania

  Aby być spełnionym potrzebujemy być częścią czegoś większego.

 12. Anna

  Najważniejsza lekcja to: aby być spełnionym potrzebujemy być częścią czegoś większego.

 13. Olga

  Zespół to ludzie , którzy czują się potrzebni -ważni .To relację i poczucie odpowiedzialności za wspólny Cel bez pokazywania palcem ….

 14. Olga

  Przestać pokazywać palcem :) ludzie muszą wziąć odpowiedzialność za swoje działania lub ich brak ….

 15. Wojciech Rozewski

  Pracownik / zespół musi mieć satysfakcję z tego co robi. Czyli zadania do wykonania muszą mieć sens i przynosić widoczne korzyści dla firmy i dla pracowników. Pracownik musi czuć się partnerem w pracy i czuć, że jego zaangażowanie jest doceniane.

 16. Dorota

  Dać kompetentnym pracownikom przestrzeń do działania i autonomię, ufać ich odpowiedzialności, uświadamiać, że ich działania są ważną częścią projektu, mają sens i są potrzebne

 17. Joanna

  Dajesz zadanie do wykonania – daj autonomię. Patrz na efekty i na cel, a nie sposób jak do niego pracownik dochodzi.

  • Diana

   Bardzo ciekawe nagranie,dziekuje.
   Najwazniejsza lekcja;delegowanie pracy i zostawianie przestrzeni do wykazania sie.

 18. Anna

  Poczucie, że masz wpływ na to, co robisz, że nie wykonujesz powierzonych zadań pod dyktando i w ściśle wyznaczonych ramach. I że to, co robisz, ma sens.

 19. Agnieszka

  Należ tez coś dawać pracownikom, a nie tylko wymagać i oczekiwać.

 20. Agnieszka

  Nagrody są istotnym czynnikiem w motywowaniu ludzi do pracy.

 21. Aga

  Przede wszystkim zapewnienie autonomii pracownikom i delegowanke zadań. W związku z tym podnoszenie odpowiedzialności za pracę i konsekwencji za jej nie wykonanie.

 22. Olga

  Metoda kija i marchewki- ograniczenia, autonomia- wolność , ciągły rozwój …i wyznaczenie celu,misji …dla czego my to robimy…

 23. Olga

  Medota kija i marchewki – daję ograniczenia , autonomia – daję wolność i ciągły rozwój, ale najważniejsze wyznaczamy cel, misje …dla czego…. to wszystko my robimy.

 24. Paulina

  Najważniejsze wnisoki to pracownik musi na siebie zarabiać. Musi czuć się częścią czegoś większego, znać misję i ja czuć. Dać miejsce do rozwoju, wykazania się .

 25. Magdalena

  Być partnerem, nie policjantem, dać autonomię, a także odpowiedzialność za wykonywane zadania, dać przestrzeń do rozwoju.

 26. Zuza

  lekcja 1: oddać pracownikowi odpowiedzialność za wykonywane zadania
  Lekcja 2: być wsparciem, nie niańką :)

 27. Patrycja

  Dla mnie lekcja jest słowo odpowiedzialność! Brać odpowiedzialność za swoje czyny. Dotyczy to zarówno przełożonych jak i pracowników szeregowych.

 28. Emilia

  Być graczem, nie pionkiem jak do tej pory. Wyznaczyć cel i zrobić wszystko, by go osiągnąć.

 29. Anna

  Moja lekcja to: Dać autonomię w działaniu

 30. Urszula

  Ja mam trochę inną lekcję z tego wideo a mianowicie kwestia konsekwencji ze strony przełożonych. Co z tego że mój przełożony zna te zasady, co z tego że potrafi układać okrągłe zdania jeżeli to puste słowa i w konsekwencji czyny, które jak słomiany zapał palą się po tygodniu. Ja mam wiele doświadczeń jako pracownik gdzie hucznie ogłasza się zmiany, nowe otwarcie, nowe podejście, po czym przy pierwszych sytuacjach nerwowych lub nawet innych niż dotychczas okazuje się, że ” Ja jestem szefem i Ja wiem lepiej (guzik prawda), proszę Cię abyś jednak dostosowała się do zespołu”. I super gdy to faktycznie jest zespół, jednak najczęściej jest to grupa ludzi którzy dobrze wiedzą, że lepiej siedzieć cicho, z określonymi osobami lepiej nie zadzierać bo to rodzina itd. W mojej ocenie nie ma mowy o motywacji dopóki nie postawimy na prawdę i transparentność. Mam takie powiedzenie, że prawda nie potrzebuje komentarza, sama się obroni. Ręce mi opadają gdy przychodzę z pomysłem i słyszę Super (bo podręczniki mówią pochwal :):): ) po czym ale wiesz my musimy delikatnie obchodzić się z pracownikami bo boją się zmian, wiesz jak coś zechcemy zmienić to odejdą … krótko mówiąc – mamy grupę przedszkolaków która nic nie umie i nic nie rozumie. Osobiście nie chciałabym aby ktoś tak mnie traktował i o mnie myślał. Dla mnie budowanie zespołu jak zresztą każdy proces powinien zaczynać się od chwili prawdy – jakie ja mam kompetencje i czy nie powinienem ich podnieść aby być partnerem dla moich pracowników i ich rozwijać. Nie mówię już nawet o umiejętnościach zarządzania ludźmi z doświadczeniem , talentami – posucha!

 31. Monika

  Sukces, to zespół Ludzi, którzy są precyzyjnie wyselekcjonowani oraz idealnie się dopełniają, uzupełniają.

 32. Agnes

  Najważniejsza lekcja: Rodzimy się by być graczami nie pionkami…

 33. Katarzyna

  notatki zrobione, jeden z wniosków to stworzenie pracownikowi przestrzeni
  do działania, aby mógł przejąć inicjatywe i odpowiedzialność za zadanie, ktore jemu przekazesz. Nie podawaj na tacy rozwiązań.

 34. Marta

  Trzeba dać pracownikowi miejsce na wykazanie się, na pokazanie jego pomysłów, dobry szef powinien wysłuchać pracowników, a nie tylko nimi rzadzic

 35. Agata

  Być częścią czegoś wielkiego i brać odpowiedzialność za swoje samodzielne działania

 36. Margo

  Pracownik musi sam zarabiać na siebie

 37. Małgorzata

  Myślę, że trzeba sprawić aby człowiek poczuł się ważnym elementem czegoś wielkiego i pozwolić mu się wykazać. Czasem słowo: ”dobra robota” potrafi zdziałać cuda

 38. Justyna

  Autonomia – pięknie zinterpretowana , cudownie potrafić tak prowadzić swój zespół – biorę to … . Dziękuje

 39. Ania

  Dać pracownikowi swobodę do działania i informować jakie rezultaty dla niego/dla firmy przyniesie realizacja celu

 40. Paulina

  Dac ludziom autonomię

 41. Ania

  Przekazać współpracownikom odpowiedzialność za swoją pracę, nie kontrolować na każdym kroku, informować jaki wpływ na nich/ na firmę będzie miała realizacja określonego celu.

 42. Donna

  Rodzimy sie, aby być graczami nie pionkami!

 43. Jolanta

  Mnie najbardziej motywuje bycie częścią czegoś wielkiego. Jeśli mam misje i cele z datą to wiem dokąd zmierzam, cel mam zawsze przed oczami zaktualizowany. Fajnie jest pracować w grupie wtedy mogę poczuć się graczem nie pionkiem.

 44. Weronika

  Więcej autonomii, mniej kontroli.

 45. Sandra

  Wewnętrzne motywatory są lepsze dla pracownika bo działa na dluższą metę. Nagrody i kary wywołują presje u pracownika, ktorzy działa tylko aby zdobyć nagrodę lub uniknąc konsekwencji.

 46. Monika

  Pozwolic pracownikowi osiagac cele firmy ale wedlug wlasnych pomyslow realizacyjnych.

 47. Ewelina

  Rodzimy się graczami a nie pionkami

 48. Magdalena

  Nie bać się przyznać do samej siebie jeśli się nie znalazlo odpowiedniej osoby. Jak ta osoba się nie sprawdza to zatrudnienie jej było nietrafna decyzja. Nie będę się czuć to to ja ponoszę odpowiedzialność za ciagle dopilnowane ten osoby jak małego dziecka… trzeba szukać kogoś innego!

 49. Marta

  Pracownik musi mieć poczucie, że jest elementem czegoś większego…

 50. Tomasz

  Zespół musi znać cel i jego wpływ na otoczenie.

 51. Lidia

  Cenna myśl: Nie niańczyć zespołu

 52. Kinga

  Rodzimy się by być graczami A nie pionkami😍

 53. Agnieszka

  Zostawić pracownikom przestrzeń do działania, Bycie częścią czegość większego, znajomość celu i misji jest bardzo ważna.

 54. Kasia

  Moja lekcja-autonomia. Mi jest potrzebna od zawsze. Nie sądziłam, ze każdy pracownik tego potrzebuje.

 55. Kasia

  Moja lekcja-autonomia. Ja jej potrzebuje jak wody. Nie zdawałam sobie sprawy że pracownik również.
  Pani Kamilo dziekuje za swietne filmiki. I szkolenia również.

 56. Anna CELINSKI

  Potrzeba lepszego „pakietu motywacyjnego” dla osob ktore pracuja dluzej niz 8 12 m cy

 57. Klaudia

  Najważniejsza lekcja: rodzimy się, aby być graczami a nie pionkami

 58. Katarzyna

  Przydatne lekcje, dzięki takim wideo jak i książką można się nauczyć jak nie popełniać błędów mając takiego pracownika, któremu cały czas trzeba mówić co ma robić i czasem sprawdzać jak to wykonał.
  Obecnie buduję nowy zespół i korzystam z cennych rad, za które dziękuje.

 59. Sabina

  Powinnam byc w swoim zyciu graczem a nie pionkiem. Trzymam sie wyznaczonego celu!

 60. Sylwia

  Szalenie interesujacy wyklad, chetnie bym go poglebila. Miejsce, w ktorym obecnie pracuje jest pelen ludzi, ktorzy nie posiadaja tej wewnetrznej motywacji.
  Najwazniejsza lekcja dla mnie- przestac pokazywac ludziom palcem, co maja zrobic.

 61. Monika

  Jeśli odczuwasz konieczność bycia nianią dla swoich pracowników to znaczy, że coś jest nie tak z twoją strategią zarządzania ponieważ to wyuczona bezradność.

 62. Agnieszka

  Moja lekcja: dać pracownikowi przestrzeń, żeby czuł się ważny, że jego praca jest ważna i to co robi ma sens

 63. Sylwia

  To że pracownik powinien być nastawiony na realizację wizji, misji i celów firmy a nie na zdobycie nagród bo to zabija kreatywność i przyczynia się do błędnego koła gdzie pracownik chce więcej i więcej.

 64. Dariusz

  Dać autonomię dla własnych pomysłów do realizacji celów firmy.

 65. Goka

  Poczucie, że jest się ważnym elementem czegoś większego – czegoś wyjątkowego.

 66. Kasia

  „Każdy z nas rodzi się po to by być graczem a nie pionkiem”

 67. Goka

  Kluczowe punkty/lekce:
  1) Rodzimy się graczami, a nie pionkami!
  2) Należy dać ludziom autonomię,
  3) Trzeba dać ludziom poczucie, że jest są ważnym elementem czegoś większego.

 68. Małgosia

  Jestem odpowiedzialna za swoją pracę – delegowanie kluczem do sukcesu.

 69. Marta

  Nauczylam sie ze ludzie potrzebuja przestrzeni do dzialania zeby czuli sie czescia tego co robia.. nie mozna stac im nad glowa i drygowac..

 70. Dorota

  Ważne jest też rozbudzić inwencję twórczą ludzi- zaufać i okazywać wdzięczność. Gdyż zaufanie i wiara w możliwości każdego potęgują potrzebę sprostaniu zadania. Tak naprawdę wszystko od siebie zależy i jedno wynika z drugiego. Swoista gra, jaką prowadzimy jest jak podróż rwącą rzeką, a zespół im silniejszy razem, tym bliższy zwycięstwa.

 71. Agnieszka

  Pracownikom, zespołowi należy dać przestrzeń, swobodę do działania, autonomię.
  W firmie wyznaczamy misję, dążymy do realizacji określonego celu.

 72. Anna

  rodzimy się graczami, a nie pionkami

 73. Anna

  1) Rodzimy się graczami, a nie pionkami
  2) dać ludziom autonomię,
  3) poczucie, że jest się ważnym elementem czegoś większego.

 74. Dorota

  Najważniejsze to zaufać w inwencję twórczą ludzi, rozbudzić radość tworzenia i wdzięczność za bycie w projekcie razem, gdyż cel tak naprawdę w każdym przypadku nie jest tylko mój- jest wspólny. Jedno z drugim się wiąże i zależy od siebie.

 75. Agnieszka

  Nie nianczyc ludzi i nie kontrolować za bardzo

 76. Ania

  Wiedzieć co chcę, jak i w jakim czasie uzyskac, to polowa sukcesu do tego by rozdzielic zadania na wspolpracownikow, aby wspólnie osiągnąc zamierzony cel.

 77. Alicja

  Zastanowię się w jaki sposób sprawić ,ująć w słowach ,przekazać ludziom poczucie bycia częściom czegoś większego .dla mnie to wazne w każdej dziedzinie życia …nie wiem dlaczego zapomniałam ze jazdy tak ma :)

 78. sylwia

  moja lekcja : nagroda i kara zabija to co najważniejsze we współpracy – partnerstwo, bez tego nie ma zaufania, rozwoju a energia szefa idzie głównie w kontrole. Mam problem z misją firm które nie mają szczytnych celów a jedynie wyprodukowanie lub wyhodowanie czegoś i sprzedanie i przekazanie tej misji pracownikom fizycznym pracującym np. przy taśmie.

 79. Agata

  Najważniejsza lekcja dla mnie – rodzimy się, aby być GRACZAMI a nie pionkami.
  Dziękuję Kamila !

 80. Katarzyna

  Miałam taki przypadek pracownika, ktoremu trzeba było wszystko mówić, skończyło sie to tym że współpraca się zakończyła. Korzystając z rad w filmikach oraz książkach zatrudniłam pracownika kierując się konkretami i podobnie stworzyłam liste pytań.

 81. Agnieszka

  Ludzi do działania można motywować przez danie im pełnej Autonomii w dążeniu do mistrzostwa.
  Każdy z nas jest odpowiedzialny za swoją pracę i każdy z nas powinien mieć świadomość bycia częścią czegoś większego niż tylko powierzone mu zadanie. Ja jeszcze dodam ze dla mnie najważniejszy jest szacunek do pracy którą się wykonuje i ludzi .Tylko tyle aż Tyle.

 82. Małgosia

  Nie bać sie zatrudniać

 83. Justyna

  Jestem odpowiedzialna za swoja prace!

 84. Beata

  „Nieistotny trybik w maszynie” .. bardzo utkwiło mi w głowie.

 85. Marianna

  Rodzimy się, aby być graczami a nie pionkami

 86. Sylwia

  Najważniejsza lekcja to wskazanie pracownikom celu, do którego zmierzają ich działania. Tak, aby wiedzieli co dzięki ich pracy osiągniemy.

 87. Kamila

  Świetne nagranie Kamila. Temat jest mi bardzo bliski. Pracowałam z managera i którzy właśnie kierowali się takimi podejściem o którym mówisz. Dawali ludzia przestrzeń do działania. Jako kierowniczka działu to wolność dała mi i mojemu zespołowi niesamowita energię i chęć do pracy. Odnieslismy ogromny sukces. W mojej ostatniej prący właśnie tego zabrakło i nie chciało mi się pracować. Jak znalesc/rozpoznać firmę w której panuje właśnie taką zdrowa kultura nastawiona na rozwój?

 88. Aga

  Wybrać osoby do zespołu wg ich kompetencji i potrzeby, dać autonomię pracownikowi

 89. Nata

  Dać pracownikom autonomie

 90. Monika

  Daj przestrzeń swoim pracownikom. Pozwól im poczuć że wykonywane przez nich zadania maja sens i ich praca jest ważna że prowadzi do czegoś większego.

 91. Grazyna

  Najważniejsza lekcja: Sprawić ażeby pracownicy poczuli sens i cel swojej pracy oraz nie być ciągłym opiekunem , nianią.

 92. Anna Bronk

  „rodzimy się by być graczami, a nie pionkami” 😍

 93. Justyna

  Motywacja zewnętrzna działa na krótką metę i w długofalowej perspektywie może zadziałać odwrotnie niz założono.

 94. Anna

  „nie jesteś nianią zespołu” takie oczywiste, a takie trudne…

 95. Jola

  „Przekaż ludziom odpowiedzialność za ich obowiązki”. Mam poczucie, że ten materiał jest przeznaczony idealnie dla mnie. U mnie zarówno w pracy jak i w domu. Dziękuję za uzmysłowienie tej kwestii, mam nad czym pracować.

 96. Monika

  Moja lekcja – kompetentnych ludzi zarazić celem i dać autonomię w działaniu.

 97. Anita

  Metoda kija i marchewki już się nie sprawdza. Nie tylko pieniędzmi można motywować pracowników. Pozwól im na większą swobodę w podejmowaniu decyzji ważnych A to sprawi że poczują sens swojej pracy co przełoży się na lepszą i trwalszą wspołpracę

 98. Kasia

  Moja lekcja: Rodzimy sie, aby być graczami a nie pionkami

 99. Natalia

  Bycie częścią dużego projektu i świadomość finalnego celu, dla mnie to duże motywatory.

 100. Ola

  Najważniejsza lekcja – bycie częścią czegoś większego. Jeśli masz misję, cel, wiesz do czego dążysz to zaangażowanie w pracę jaką wykonujesz wzrasta,

  • Małgosia

   Wskazanie pracownikom celu, do którego zmierzają i mogą doprowadzić ich działania oraz co dzięki nim możemy wspólnie osiągnąć . Tak, aby wiedzieli co dzięki ich pracy osiągniemy! :)

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?