Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 623 komentarze
 1. Marta

  Dziękuję za to wideo.
  Moje lekcje:
  1) na pewno dla mnie najtrudniejsze uporać się z przeszłością, gdyż widzę, że to ona nie pozwala mi iść dalej
  2) zacząć wierzyć w swoje mocne strony

 2. Anita

  1) Bądź proaktywny, weż odpowiedzialność za sowje życie i ….
  2) zapieprzaj ‚;-) tylko mądrze

 3. Renata

  Pierwszy raz poczułam, że mogę coś więcej zrobić dla siebie. Obecnie czuję się mało komfortowo szukając nowej pracy. Nie lubię zmian, ale teraz poczułam, iż warto wyjść ze swojej strefy komfortu. Cel….szkolić się, zrobić coś dla SIEBIe, poczuć się pewnie. Uwierzyć w swoje możliwości. Duże dawka motywacji.

 4. Emilia

  Pani Kamilo, jest Pan przecudowna. Z tego wartościowego filmu wyciągam dwie najważniejsze lekcje :
  1. Naprawdę nie ma sensu biczować się za to , co nie tak poszło w przeszłości, wszystko dzieje się po coś
  2. Wszystko działa – jeśli TY działasz !- nic dodać , nic ująć

 5. Edyta

  Skupię się na odkrywaniu i rozwijaniu moich mocnych stron i nauczeniu się wytyczania sobie celi krótkoterminowych, mapa myśli to bardzo fajny sposób, pozdrawiam gorąco:)

 6. Małgorzata

  Moje lekcje:
  – trzeba pogodzić się z przeszłością, wyciągnąć z niej wnioski i ją zaakceptować
  – trzeba wyznaczać sobie mniejsze cele i celebrować nawet małe sukcesy
  – trzeba cały czas się rozwijać i powiększać swoje kompetencje

 7. Agnieszka

  Dziekuje Tobie Za Twoja sile i nieustanna wiare!!
  Konczenie toksycznych znajomosci
  Ucz sie rozwijaj i dzialaj

 8. Gosia

  Dziekuje za nagranie!

  Lekcje:

  1. Wiesz czy Robisz?
  2. Inwestuj w swoje kompetencje
  3. Pielegnuj swoje sukcesy – regulanie – aktywnie notuj.

 9. Sandra

  Moje dwie lekcje:
  1. Zacznij działać, skup się na małych sukcesach, które osiągnoleś
  2. Wykorzystać swoją wiedzę, do tworzenia relacji jak i pracy nad sama sobą.

 10. Sandra

  Moje dwie lekcje:
  1. Zacznij działać a nie tylko mówić. Bez działania nie jesteś w stanie nic zmienić w swoim zyciu
  2. To, że wiesz jeszcze nic nie zmienia.wiedze,którą posiadasz, musisz wprowadzić w czyny. Tylko wtedy osiągniesz wymarzony sukces

 11. Tatiana

  Dziękuję za cenne wskazówki. Moje 2 lekcje to:
  1. Wiesz czy robisz?
  2. Zacznij działać teraz.
  Pozdrawiam serdecznie

 12. Ania

  2 lekcje jakie wyciągnęłam z tego video:
  1. Aplikuj to ‚co wiesz’ w życie i działaj. Czas jest teraz, nie odkładaj rzeczy na później.
  2. Świętuj zwycięstwa i planuj make kroki
  Dziękuje za motywacje!

 13. Valentina

  Po tym wideo wyciągnęłam dla siebie 2 ważne rzeczy mianowicie
  Żeby pielęgnować swoje sukcesy nie tylko te duże ale te drobne również,nagradzać siebie
  pielęgnować i wznosić na wyższy poziom swoje mocne strony a nie skupiać się na słabych stronach.

 14. Valentina

  Po tym wideo wyciągnęłam dla siebie 2 ważne rzeczy mianowicie
  Żeby pielęgnować swoje sukcesy nie tylko te duże ale te drobne również,nagradzać siebie
  pielęgnować i wznosić na wyższy poziom swoje mocne strony a nie skupiać się na słabych stronach. Podnosić swoje kompetencje i cały czas sięuczyć

 15. Magdalena

  1. Warto zrobić w naszym życiu miejsce dla ludzi dużych mentalnie.
  2. Warto rozprawić się z przeszłością, aby iść przez życie z lżejszym bagażem.

 16. Gosia

  Dziekuje Kamila. Lekcje juz odrobilam?.
  1. Jesli nie pogodze sie do konca z przeszloscia I nie zakoncze toksycznych zwiazkow to nie rusze z miejsca. 2. Jesli nie wytycze realnego celu z planem dzialania i data jego realizacji to go nigdy nie osiagne.

 17. Iga

  Moje lekcje:
  * Przestań żyć przeszłością, wyciągnij z niej wnioski i pogódź się z tym, ze to co minęło to czas przeszły – nie zmienisz wydarzeń i zachowań, które wtedy miały miejsce.
  * Inwestuj w swoją wiedzę, inwestuj w siebie. To ty jesteś odpowiedzialna za swoje życie, nie mąż, rodzice czy dzieci. Musisz ciągle się szkolić, uczyć, obserwować zmieniający się świat, jeżeli tego nie robisz kiedyś możesz być zaskoczona tym, ze dzieci wyfruwają z gniazda, koleżanka awansuje, mąż odchodzi.

 18. Renata

  Nie oglądać się za siebie i swoją przeszłość nic nie zmienię .Przeanalizować swoje mocne strony i bardziej się rozwijać w tym kierunku. Być dumną nawet z najmniejszych sukcesów.Wyznaczyć cele i konsekwentnie małymi kroczkami je realizować.Dziękuję za motywację!

 19. Jola

  Moje dwie ważne lekcje, to po pierwsze ważne, żeby być proaktywnym. Ktoś kiedyś na długo mi skutecznie ją zablokował. I „nie porównuj swojego zaplecza do cudzej wystawy” lekcji jest o wiele więcej. Za wszystkie dziękuję, bo mam już swoje efekty naszej współpracy :) Na szkoleniu zresztą powiedziałam Ci, że jesteś dla mnie pięknym przykładem, że można być aktywną zawodowo, biznesowo kobietą i mieć udane życie rodzinne. Wykopałas wiele fałszywych przekonań z mojej głowy :) dziękuję

 20. Aleksandra Szulińska

  Dzięki temu nagraniu dostałam kolejnego power do działania za co serdecznie dziękuję :
  1. Kompetencje, które już mam i dalsze je pielęgnowanie.
  2. Stworzenie mapy myśli i notowanie przez tydzień, moich pomysłów, stawianie celów i realizacja. Działanie ?
  Pięknego dnia!

 21. A

  1. Przejdz do działania, planuj, chociazby to co jest dla Ciebie istotne na kolejny dzień; niech to beda nawet małe rzeczy ale satysfakcje przyniesie Ci wykonanie ich
  2. Bądź asertywny, rozpoznawaj swoje potrzeby i ambicje; nie żyj potrzebami innych ludzi.

 22. Monia

  Rozwijaj swoje mocne strony i działaj = weź odpowiedzialność za swoje życie!
  Dzięki Kamilo!

 23. Anna

  Moje ważne lekcje:
  1. Zaakceptować przeszłość, nie wracać do niej, bo już nic nie zmienimy. Patrzmy w przyszłość i kreuj ją według własnych wartość.
  2. Codziennie cieszyć się drobnymi sukcesami bo to one poprawią naszą samoocenę i pokażą jak dużo zrobiliśmy, pielęgnować te sukcesy i zapisywać.
  Cudowna lekcja!! Notatki zrobione, teraz działamy!
  Pozdrawiam!

 24. Ewa

  Dziękuję za motywujące nagranie.
  Dla mnie najważniejsze lekcje to takie, że to ode mnie zależy moja przyszłość i tylko ja mogę ją zmienić. A druga lekcja to odcięcie się od osób toksycznych, co wcale nie jest takie proste ;).

 25. Ewa

  Działać! Wyznaczać sobie kolejne kroki, etapy do osiągnięcia celu i konsekwentnie je realizować. Cieszyć się z każdego, choćby małego sukcesu. Inwestować w swój rozwój i doskonalić swoje umiejętności. Nie zaprzątać sobie głowy przeszłością oraz osobami, które mają na nas destabilizujący wpływ.

 26. Ola

  1. ZACZNIJ DZIAŁAĆ, bez działania nic się nie wydarzy.
  2. Pielęgnuj i celebruj sukcesy

 27. Beata

  moje lekcje
  1. trzeba działać a nie tylko wiedzieć
  2. podnoszenie kwalifikacji to mój obowiazek

 28. Magdalena

  Dziękuję Kamila za bardzo wartościowy materiał. Moje 2 lekcje: 1. Wszystko działa, jeśli ty sam zaczynasz działać. 2. Wyznaczaj sobie cele krótkoterminowe, które spowodują, że będziesz systematyczny, będziesz trzymał się wyznaczonego zadania w czasie a to z kolei przybliży Cię do twojego celo głównego.

 29. ALEKSANDRA

  HEJ KAMILA BEZCENNA LEKCJA..
  TO MÒJ ODWIECZNY PROBLEM ŚWIETNIE TO UJEŁAS TO ZE,SIĘ WIE NIE ZNACZY ZE SIĘ ROBI.
  MAM Z TYM PROBLEM JAK TO ZROBIC BO TAK NAPRAWDE WSZYSTKO JEST WAZNE..I W KONCU NIE ROBIE NIC…
  PRZYCHODZI FRUSTRACJA I ZAL ZE SIE ZNOW ZAEIODŁAM NA SOBIE.
  PROSZE O WIECEJ VIDEO TEGO TYPU..
  DZIĘKUJE?

 30. Maria

  Dziękuję Kamila!

  Moje lekcje to:
  1) rozprawić się z przeszłością
  i nie rozpamiętywać jej;
  2) ruszyć tyłek i podnosić swoje kwalifikacje, bo młodsza nie będę i nie będę miała więcej czasu;

 31. Justyna

  Super materiał, bardzo Ci Kamilowi za niego dziękuję ?
  Lekcje, te najważniejsze:
  – inwestycja w swój rozwój
  – kończenie toksycznych znajomości
  Pozdrawiam

  • Justyna

   Ten słownik…. miało być oczywiście Kamilo, a nie Kamilowi.

 32. Kamila

  Wyznaczam cele krótkoterminowe.
  Celebruję sukcesy.
  Otaczam się ludźmi którzy wnoszą dużo dobrego do mojego życia.

 33. Dorota

  1. Należy wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Tylko ty jesteś odpowiedzialna za swoje życie osobiste, relacje i karierę zawodową.
  2. Pracuj na swoich mocnych stronach, stawiaj sobie małe cele i sukcesywnie je realizuj, celebruj sukcesy, nawet te małe.
  To moje dwie lekcje z wideo (oczywiście jest ich więcej).
  Pozdrowienia dla całej Społeczności!

 34. Agata

  Moje lekcje:
  1. Wiedzieć to tylko połowa sukcesu, zacznij działać
  2. Spisuj swoje sukcesy, nawet małe i je celebruj

 35. Ania

  Kamila jak zawsze mega dawka inspiracji i konkretnych wskazówek! Dzięki 7 krokom uporządkowalam chaos myśli w mojej glowie ?
  Lekcji dużo, najważniejsze to te:
  – obrać kierunek, a następnie rozłożyć go na czynniki pierwsze czyli cele, te z kolei na male kroki
  – przeszłość ukształtowała mnie i lubię siebie taka jak teraz, bo dzięki tym wszystkim kopniakom w tyłek, które dostalam w przeszłości, teraz mogę powiedzieć, ze jestem mentalnie DUZYM człowiekiem!!!
  Kamila ❤

 36. Monika

  Moje lekcje:
  1. Wyznaczaj swoje życiowe cele i małymi krokami, ale ciągle i konsekwentnie podążaj do ich realizacji.
  2. Nieustannie pogłębiaj swoją wiedzę, bierz udział w szkoleniach, otaczaj się ludźmi, którzy idą w tym samym kierunku co TY.

 37. Aga

  Dwie najważniejsze lekcje, które wyciągnęłam z wideo:
  1) umiejętność kończenia toksycznych relacji. Dziękuję Kamila, że poruszyłaś ten temat. Dla mnie zawsze było to mega frustrujące i smutne, kiedy bliska osoba odchodziła z mojego życia, nawet jeśli jej zachowanie wobec mnie nie było do końca w porządku. Było mi szkoda tej relacji, a tak naprawdę większą szkodą była obecność tej osoby w moim życiu.
  2) akceptacja przeszłości – jest to wyjątkowo oczyszczające przeżycie. Wiele razy przekonałam się, że bez pogodzenia się z tym co było, nawet jeśli było to złe i bardzo raniące, nie pójdzie się dalej. Bo to co było, to było. Najważniejsze, żeby co będzie było lepsze, a to już jest w naszej gestii.

 38. Barbara

  Najważniejsza lekcja przejmij odpowiedzialność, uznaj swoją siłę i swój wpływ na własne życie.
  Zaakceptuj to że twoje dzieciństwo nie było idealne

 39. Kasia

  To video otworzyło mi oczy. Nie ważne jak długo znam się z kimś, warto wreszcie pomyśleć o sobie i ograniczyć kontakty z osobami, które mnie ograniczają :(

 40. Malgorzata

  Moje wnioski?! Takie naj…..naj….najwazniejsze!? To: dzialaj! przestaje tylko o tym myslec ale zaczynam dzialac…rzucam sie ale mam oczy szeroko otwarte. A drugi wniosek to: zacznij wreszcie myslec o sobie dobrze…podziwiac sie…i zeby to stalo sie nawykiem, bede….od dzisiaj… moje sukcesy, sukcesiki zapisywala…konsekwentnie kazdego dnia. Dzieki Kamila!!! Dtieki dziewczyny za swietne komentarze!

 41. Marta

  – Otaczaj się ludźmi, którzy pomogą Ci wzrastać
  – Po prostu działaj, bez działania nie ma efektów. Nie wystarczy w nieskończoność oglądać filmiki :-) ;-)
  NO TO DZIAŁAM!!!!!!

 42. Marta

  Moje dwie cenne lekcje:
  1.Zacznij intensywniej pracować.
  2.Zaakceptuj i pokochaj siebie.

 43. Justyna

  1. Otaczaj się ludźmi, którzy Cię wspierają. Wyeliminuj ludzi toksycznych.
  2. Ucz się i działaj!

 44. Monika

  1, zamknąć przeszłość
  2.wyznaczyć małe pośrednie cele
  3.być wytrwalą

  • Beata

   1. Nie wystawiać się na relacje które nic nie wnoszą do mojego życia.
   2. Zaakceptować przeszłość

  • Aleksandra Szulińska

   Dziękuję Pani Kamilo za Pani słowa i film:
   Dzięki temu nagraniu dostałam kolejnego power do działania :
   1. Wypisanie kompetencji, które już mam i dalsze i je pielęgnowanie.
   2. Stworzenie mapy myśli i notowanie przez tydzień, moich pomysłów, stawianie celów i realizacja. Działanie ?
   Pięknego dnia!

 45. Ania

  Moje dwie najważniejsze lekcje to dostrzegać i wzmacniać swoje mocne strony i realizować swoje cele małymi kroczkami ale zaplanowanymi w czasie i najważniejsza to konsekwencja i optymizm w działaniu. dziękuję Kamila :)

 46. Ana

  Moje wnioski to zamknąć przeszłość i skupić się na tym co tu i teraz.

 47. Agata

  Dziękuję za to video. Jestem w trakcie tych działań ale zawsze warto do nich wrócić aby trzymać dobry kurs na realizację celów.
  Moje 2 lekcje:
  – małymi krokami, bliskimi celami – droga do osiągnięcia swoich założeń
  – nie porównuj swojego zaplecza do czyjejś wystawy

 48. Karolina

  Moje lekcje: Przejęcie odpowiedzialności, mocne strony, zrobić test Gallupa, Cele krótkoterminowe. Idę odebrać dziennik z poczty! i działam :) Dziękuję Kamilo <3

 49. Milena

  Zgadzam się, że wiedzieć, a robić to różnica…. Moje lekcje:
  1.Rozpisuję moje cele krok po kroku i poprostu robię od teraz.
  2. Nie gonię, aby być najlepsza we wszystkim tylko z kartką z moimi mocnymi stronami rozpisuję co i gdzie mogę zrobić, aby ruszyć jak PETARDA?

 50. Ewelina

  1. Definitywnie zakończyć to co za mną
  2. Cieszyć się małymi sukcesami
  3. Ciągle się rozwijać

 51. Emilia

  Moje 2 ważne lekcje:
  1. Rozwijać trzeba się przez całe życie, a nie tylko przez pierwsze 25 lat;
  2. Toksyczni ludzie wokół zabierają Ci wolną przestrzeń na zdrowe i wspierające relacje, pozbądź się ich ze swojego otoczenia, a to miejsce zapełnij kimś wartościowym.

 52. Anna

  Dziękuję za te video, bardzo ważne wszystko to, co mówisz. Zaczynam kolejny etap życia, w nowym kraju- muszę trochę określić się na nowo i zaczą mocno pracować nad poczuciem pewności.
  Najważniejsze fla mnie w tym momencie to:
  1. Poczucie sprawczości. Przejęcie totalnej odpowiedzialności nad moim życiem, bo ono mi się nie przytrafia.
  2. Działanie- rozpisanie mojego celu w najdrobniejszych krokach ( tak- teraz widzę, że osiągnięcie tego nie będzie takie trudne) i konsekwentna realizacja wszystkich moich założeń, krok po kroku.
  Dziękuję Kamilo! Ty inspirujesz! Ja działam!
  Jak dobrze, że jesteś!

 53. Dorota

  Z przeszłością jestem rozprawiona, mocne strony znam, sukcesów nie umniejszam, cele realizuję małymi krokami ale:
  1/ od jakiegoś czasu wdrażam w życie – Nie musisz robić wszystkiego, zajmuj się tym, co przynosi Ci odpowiednio wysoką stawkę godzinową :-) Nie warto się rozdrabniać, zbyt dużo nie znaczy dobrze.
  2/ najpierw załatw sprawy ważne dla Cebie, a później zajmij się tematami innych. I mieć „pustą głowę” – do tego dążę :-)

 54. Renata

  Dwie lekcje: jesteś odpowiedzialna sama za kierowanie swoim życiem. Chcesz coś zmienić to rób to. Samo nie przyjdzie. Wytycza cele krótkoterminowe i ciesz się z realizacji- polub siebie i swoją aktywność.

 55. Regina

  Moje lekcje:
  Nie tylko mieć wiedzę ale rownież zastosować ją w życiu
  Codziennie doceniaj swoje sukcesy, nawet te najmniejsze,

 56. Agnieszka

  Moje życie znieniło się dwa lata temu. Był to punkt zwrotny, po którym można śmiało powiedzieć zaczęłam budować swoje życie od nowa. I od dwóch lat towarzyszysz mi Kamilo w tych zmianach. Dziękuję Ci za to.
  Moje dwie lekcje, a mogło by ich być znacznie więcej to :
  1. Zaufaj sobie, że wszystko wydarzy sie własnie wtedy, kiedy ma się wydarzyć. Wyciągnij z tego wnioski, zmień to co powinno ulec zmianie, nawet jeśli będzie to wymagało wyrzeczeń, ciężkiej pracy czy poświęcenia, nie raz łez czy wątpliwości.
  2. Nic się samo nie zrobi. Jeśli czegoś pragniesz, to musisz o to zawalczyć

 57. Betina

  Moje dwie ważne lekcje:
  – codziennie zapisywać swoje sukcesy i celebrować je
  – „tylko wiem, czy też robię?” – kontrolować to

 58. Agata

  Lekcja 1 : Wiara w siebie to proces pracy, którą nalezy wykonać.
  Lekcja 2: Łatwo się słuchaco nalezy robić, trudniej się przystępuje do działania, ALE …Bez działania nic się nie wydarzy.

 59. Marta

  Wspaniałe widoe – dziękuję! Właśnie zaczynam znow walczyc o siebie i swoją niezależność – dziś jest pierwszy dzień mojego nowego zycia!
  Moje dwie lekcje:
  1. Należy spisywać każdy swój sukces, nawet najmniejszy, bo to mi przypomni ile pracy włożyłam w sprawy ważne i w trudnych chwilach przywroci wiarę w siebie i przypomni moją sprawczość.
  2. Warto wytaczać cele krótkoterminowe – relane, mierzalne, ambitne, aby widzieć swoje postępy i aby widzieć swoją sprawczość, co zbuduje wewnętrzną siłę.

 60. Paulina

  Moje lekce:
  – odciąć się od przeszłości, pogodzić się z tym co się wydarzyło,
  – nic się samo nie wydarzy, trzeba zacząć działać, wyznaczać swoje cele i krok po kroku je realizować.

 61. Marta

  Moje lekcje:
  1. Zrób miejsce dla nowych wartościowych znajomości. Odciąć się od ludzi małych mentalnie. Trudne ale bardzo ważne.
  2. Nie wyrównuje do średniej. Odkrywam swoje mocne strony i staje się nieprzeciętną.

 62. Edyta

  Zaczynam od nowa. Twój dziennik mnie prowadzi.

 63. joanna

  1. Prowadz dziennik sukcesow , nawet tych malych, zeby pamietac o nich
  2.Rozwijaj swoje kompetencje – nic samo sie nie zrobi

 64. Barbara

  Moje dwie lekcje:
  1. „Pokochać” Kamilę bardziej niż światło w lodówce. Światła może zabraknąć, gdy nie zapłacę rachunku ?
  2. Celebrować „lodówkę”. To najważniejszy przedmiot w domu. Otwierasz drzwi a tam Kamila.. I to wcale nie żart, tego właśnie chcę. Chcę aby było Pani przy mnie „pełno”. Kiedy otwieram lodówkę po zakazane ciasto, abym natychmiast przypomniała sobie, że mam postanowienie i je realizuje, że słabościom umiem powiedzieć nie, że znalazłam swoje mocne i słabe strony i mocne wzmacniam, słabych się pozbywam. Jest Pani w moim życiu od pół roku a dzięki Pani poradom udaje mi się znaleźć moje drugie lepsze ja, stąd metafora do lodówki. Dziękuję za WSZYSTKO. Za Pani misję tworzenia Kobiet Niezależnych. Pozdrawiam Panią, cały Zespół i wszystkie Kobiety Zależne od siebie samych.

 65. Magda

  Zaczynam od początku, wlaściwie od zera…najawżniejsze lekcje dla mnieto: zakończenie toksycznych relacji, podnoszenie kompetencji i nauka, by w mojej dziedzinie stać się ekspertem, cele – podział na mniejsze cele, by realizować je „po kawałku”…

 66. Joanna

  P. Kamilo, tak jak Pani do wszystkiego dochodzilam sama i dzis obecnie jestem szczesliwa zona, matka, kobieta o dobrej sytuacji finansowej. Dlaczego wiec Pania slucham i czytam? Uwazam, ze zawsze moge sie dowiedziec czegos nowego, co ulatwi lub wzbogaci moje zycie. W zyciu nauczylam sie tego, ze nie na latwych pieniedzy, na wszystko trzeba zapracowac. I na wszystko mamy wplyw. Wybor tego co bedziemy robic i z kim isc przez zycie. Ja rowniez nie lubie stwierdzenia, ze cos mi sie udalo. Nie, to wynik moich swiadomych wyborow, a nie poddanie sie temu co los mi przyniesie. P. S. Szkoda, ze pani mama tak szybko odeszla. Na pewno bylaby z Pani dumna.

 67. Beata

  Kamila, RBC, fajne wideo. Dobra robota! Dziekuje. Ja z tej grupy, co niby wiedziala, ale nie wszystko stosowala:).
  Lekcje najwazniejsze to:
  1. Dla mnie zas zaczac zapieprzac na efekty. 2. Uzupelnie brakujace umiejetnosci. 3. Swiadomie pracuje mad swoja niezaleznoscia finansowa. Do zobaczenia!

 68. Ania

  Za kazdym razem w tym temacie zmienia się mój punkt widzenia – moje dzisiejsze lekcje:
  – codziennie zapisywać swoje sukcesy bo z czasem powszednieją (celebrowanie!);
  – „tylko wiem, czy też robię?” – zadawać sobie to pytanie dla utrzymania kontroli nad realizacją swoich planów.

  Dziękuję! :)

 69. Luiza

  Zrób plan działania, nie rób nic na oślep. Konsekwentnie trzymaj się planu , który krok po kroku przybliży Ciebie do celu. Celebruj drogę którą idziesz i ciesz się każdym sukcesem. Niezależnie od tego ile masz lat i co do tej pory się w Twoim życiu działo jeśli tylko sobie postanowisz i zaczniesz działać możesz odmienić swoje życie. Musisz tylko podwinąć rękawy i iść na przód, iść drogą która nie zawsze będzie łatwa ale która w ostateczności uczyni Ciebie szczęśliwym człowiekiem.Samo działanie czyni Cię szczęściarzem! I zacząć od tych najważniejszych rzeczy do zrobienia , przemyśleć co odciąga mnie od planu działania i wyeliminować wszystkie zgubne bodźce. Otaczać się dobrymi ludźmi , którzy nas wspierają lub chociażby nie próbują nas odciągnąć od wytyczonego celu. Wszystko co destrukcyjne wyeliminować a jesli to nie możliwe ograniczyć do minimum. I tak naprawdę wszystko zaczyna się w głowie, jak podejdziemy do sprawy i jeśli potraktujemy siebie jak przyjaciela(przyjacielowi jesli coś obiecam stanę na głowie żeby dotrzymać słowa) to wtedy Wszystko się Uda!!!!! Ciasta też nie jesteśmy w stanie wyczarować tylko szukamy przepisu(ty dajesz nam przepis) analizujemy, przygotowujemy skladniki ,krok po kroku je łączymy, wylewamy na blachę,wkladamy do pieca ,wyciagamy i dopiero potem możemy go posmakować i tak jest z sukcesem(dla każdego sukcesem jest coś innego) jak przygotowujemy sobie plan i wg. Niego będziemy działać otrzymamy „ciasto” Czasami nie wychodzi od razu ale im więcej próbujemy tym wychodzi lepiej. Po jakimś czasie znamy już przepis na pamiec,dobre nawyki też poprzez wprowadzenie ich w życie stają się z czasem naszą częścią. Od samego patrzenia na skłdniki ciasto nie urośnie, tylko krok po kroku łączymy je razem, ale tak jak z ciastem jak już robimy to robimy krok po kroku a nie że w poniedziałek wyciagne formę ,w wtorek składniki ,w środę je połączę a w czwartek do pieca itd. Nic z tego najlepszego nie wyjdzie . Tak z naszym planem działania w zależności jaki on będzie tak go przeprowadzamy od A do Z . Dziękuję!

 70. Dana

  1. Odciac sie od przeszlosci. Przestac rozpamietywac co zlego sie wydarzylo w przeszlosci.
  2. Inwestowac w siebie i zmienic prace na lepsza.
  3. Zaczac DZIALAC !!!!!
  Dziekuje Kamilo za to video (i za inne tez).

 71. Urszula

  1. Pielęgnuj sukcesy
  2. Poznaj swoje mocne strony

 72. zofia

  Moj dwie lekcje
  1. Nic samo sie noe wydarzy w moim zyciu, jesli nie zaczne dziala.
  2. To ode njie zalezy co w zyciu mi sie przydazy.

  • Agnieszka

   Moje dwie lekcje: Wypisz swoje mniejsze i większe sukcesy,dzieki temu otworzyłam oczy na to że nie jest ze mną tak źle. Zacznij działać!!! Zacznij działać!!!

 73. Justyna

  Moje dwie lekcje to:
  1. Nic się samo nie wydarzy
  2. Pielęgnowanie codziennych małych sukcesów. Taki słoik z małymi sukcesami przydałby mi się w momentach, w których życie wydawało się zbyt przytłaczające.
  A tak poza tym: WIESZ, CZY ROBISZ?
  Ciągle potrzebuję sobie o tym przypominać, bo zazwyczaj kończy się na WIEM.

 74. Honorata

  Słucham Panią już prawie dwa lata! Wiele się u mnie zmieniło w tym czasie… Zostałam mamą, zmieniłam pracę i przede wszystkim dzięki Pani zaczęłam pracę nad sobą!!! Od Pani się wszystko zaczęło!!! To jest niesamowite jak teraz sobie o tym pomyslę!!! Przez te prawie dwa lata słuchałam już wielu mądrych ludzi ale nikt tak do mnie nie przemawia jak Pani!! To wideo traktuję jako BASIC tego co wiem! Właśnie „wiem”! Na pewno wiem że więcej wiem! Ale czy działam…!??? W przypływie odpowiednich hormonów kobiecych Tak! Ale są takie dni że wręcz się cofam!!! Dzieki takim wideo wracam na odpowiednie tory i pcham dalej ten wózek!!! Codzienne obowiązki zwyczajnej kobiety zabijają bardzo często to co sobie ułożę w głowie i zaplanuję. Dochodzi zmęczenie i stres i wtedy nic już nie wygląda tak samo jak zaraz po wysłuchaniu takiej przemowy!!! Ale staram się małymi kroczkami walczyć o siebie i o swoje szczęście!!! Dziękuję Pani za to że tchnęła Pani we mnie tą chęć walki i działania! Ma Pani ogromną moc! Tak trzymać!!! Bardzo Pani gratuluję sukcesów i trzymam kciuki za zrealizowanie wszystkich kolejnych celów!!!

  • Kamila

   Dziękuje Ci Honorata i gratuluje wytrwałości ! Działaj dalej ??

 75. Renata

  Świetne video, super prezentacja : konkretna, merytoryczna, jasno, klarownie wytłumaczona. Właściwie trudno wybrać dwie ważne lekcje, ponieważ tak naprawdę są one ze sobą spójne, a przede wszystkim istotna jest chronologia.
  Spróbuję wybrać jednak dwie dla mnie najważniejsze lekcje:
  1.Przejęcie odpowiedzialności
  2. Inwestowanie w swoje kompetencje
  Oczywista oczywistość-działanie ( cele krótkoterminowe, satysfakcja, celebrowanie )

 76. Kamila

  1 lekcja dla mnie to jest to zlaby znalezc mpcne strony! Okazalo sie ze jest w szczegolnosci taka jedna, ktora jest rowniez moją pasją. I aby pielegnowac te mocna strone to tu przychodzi lekcja nr.2 czylo doszkalanie i wchodzenie na poziom mistrzowski! Jak ja to uslyszalam na szkoleniu Kobieta Niezalezna… to mi oczy wyszly! Wiedzialam to.. ale co mi z gwj wiedzy jak nie podjelam konkretnych dzialan!

 77. Urszula

  Moje wnioski z konferencji to przede wszystkim przejecie odpowiedzialności za swoje życie, zrobienie listy sukcesow, zbadanie mocnych stron, wyznaczenie celów i do dzieła.
  Kamila, dziekuje za to video. Właśnie teraz potrzebuje takiego przypomnienia że tylko swoim działaniem moge coś zmienić aby podażać dalej. Koniec marudzenia, wiosna tuż tuż wiec o nowe siły łatwiej. Zabieram się do pracy, pa.

 78. Anna

  Dwie rady, które najbardziej biorę sobie do serca, to:
  1. Bądź proaktywna – działaj, rozwijaj się, weź odpowiedzialnośc za swoje życie.
  2. Doceniaj swoje sukcesy, nawet te najmniejsze, każdego dnia.

  Pani Kamilo, bardzo dobry i pouczający materiał, dziękuję! :)

 79. Aleksandra

  Moje dwie ważne lekcje z powyższego nagrania to:
  1) Pielęgnuj sukcesy, a z porażek wyciągaj wnioski i idź dalej
  2) Pracuj nad swoimi mocnymi stronami – wzmacniaj je
  Dziękuję:)

 80. Sylwia

  Dzięki za cenne wskazówki. :)
  Moje dwie lekcje to:
  1. Aby iść do przodu należy zaakceptować swoją przeszłość
  2. Zdobytą wiedzę należy zastosować w praktyce

 81. Sylwia

  Dzięki za cenne wskazówki. :)
  Moje dwie lekcje to:
  1. Aby iść do przodu należy zaakceptować swoją przeszłość
  2. Poznana wiedzę należy zastosować w praktyce

 82. Anna

  1. Określając swoje mocne strony, zastanów się, za co ludzie Cię chwalą/podziwiają. Rozwijaj właśnie te cechy.
  2. Celebruj również małe sukcesy – CODZIENNIE.

 83. Katarzyna

  1. Poznać swoje mocne strony i zrobić w końcu test osobowości
  2. Cieszyć się drogą do celu.

 84. Monika

  Dziękuję za bardzo ciekawe video
  Moje lekcje:
  1. Przejęcie odpowiedzialności za swoje czyny . Czasem zapominam że to moje życie i jeżeli nie zrobię kroku do przodu to nie powinnam myśleć, że nic się nie dzieje. Koniecznie muszę nad tym popracować .
  2. Wytyczyć cele krótkoterminowe. Pomysłów , marzeń w głowie pełno ( w większości dużych ) ciężko to poukładać żeby od czegoś zacząć, wiec odkładam w kółko i są na razie tylko w mojej głowie . Temat szczególnie do przerobienia.

 85. Daria

  Moje wnioski:
  pielęgnować, eksponować swoje mocne strony, doceniać siebie;
  inwestować w swoje kompetencje

 86. Viola

  Dwie najważniejsze lekcje dla mnie płynące z powyższego wideo to:
  1. pogódź się ze swoją przeszłością i
  2. DZIAŁAJ!! Zacznij w końcu robić, małe nawet, kroczki, które przybliżą Cię do osiągnięcia swojego celu.

  Dziękuję za bardzo wartościowe wideo.

 87. Jaga

  Najważniejsze dla mnie lekcje to rozwój i inwestycja w siebie, oraz wytyczanie i realizowanie i celebrowanie małych celów, które prowadzą do osiągnięcia celu głównego.

 88. Alicja

  Pielęgnuj swoją pewność siebie poprzez zauważanie i celebrowanie swoich nawet najmniejszych sukcesów oraz podnoszenie swoich kompetencji, poprzez szkolenia, kursy itp.

 89. Monika

  Pierwsza wazna lekcja: przestań ciągle wracać do ludzi, styuacji i decyzji z przeszłości ich już nigdy nie zmienisz a poświęcanie im czasu wcale nie wniesie żadnych zmian w teraźniejszości i przyszłości.
  Druga ważna lekcja: ja też mam swoje mocne strony, to czy i jak je wykorzystam zależy tylko i wyłącznie ode mnie.
  Dziękuję za sporą dawkę wiedzy. Nie pozostaje nic innego jak tylko wziąć się w garść i zawalczyć o swoje życie. Pozdrawiam

 90. hania

  -inwestuj w swoje kompetencje
  -wyznaczaj małe cele i konsekwentnie je realizuj

 91. Magdalena

  1. Zrobić listę osiągnięć
  Potrzebuję się teraz wesprzeć poprzez to, żeby bardziej uwierzyć w siebie.
  2. Zakończyć toksyczne relacje
  Dając sobie miejsce na nowe.

  I więcej działać! :-)

 92. Joanna

  1. Unikaj toksycznych ludzi – oni osłabiają
  2. Małe konkretne kroki przybliżają do celu

 93. Anna

  Lekcji wyciągniętych z wideo jest dla mnie znacznie więcej, ale skoro mam podać 2 to:
  – celebrowanie małych sukcesów
  -inwestycja w swoje kompetencje.
  Akurat jestem na drodze poszerzania swojej strefy komfortu i staram się uwierzyć, że uda mi się osiągnąć moje cele. Dlatego widzę, że rozwój osobisty to podstawa :)

 94. Anna

  Moje wnioski, wyznaczyc swoje cele i konsekwentnie je realizuj, oraz ws, ystk9 działa jak Ty działasz. Dziękuję!

 95. Teśka

  1. Zakończ toksyczne relacje i otaczaj się ludźmi, którzy Cię wspierają
  2. Doceniaj siebie i odnajdź swoje najmocniejsze strony

 96. Renata

  Celebruj małe sukcesy, poznaj swoje mocne strony i wyznacz sobie cele. W zasadzie trzy ważne lekcje, które zamierzam wyprowadzić jak najszybciej w życie.

 97. Marysia :)

  Dwie najważniejsze lekcje dla mnie to:
  1. Zapisywać swoje sukcesy w specjalnym Zeszycie Sukcesów i być z nich dumną.
  2. Zakończyć toksyczne relacje, które mi nie służą.
  3. Wyznaczać małe cele krótkoterminowe.

 98. Natalia

  1. Przepracuj przeszłość, pogódź się z nią, odetnij się od toksycznych ludzi.
  2. Celebruj każdy sukces. Ciesz się nim. Przyjmuj porażki, analizuj wyciągaj lekcje i idź dalej nie rozpamiętując ich

 99. Alina

  Moje lekcje:
  Nic nie jest nam dane na zawsze – trzeba podnosić swoje kompetencje, szkolić się i robić to w czym jesteśmy najlepsi.
  Jestem kobietą, która zasługuje na to, żeby wierzyć w siebie i realizować swoje marzenia.

 100. Marysia

  Dwie najważniejsze lekcje dla mnie to:
  1. Zapisywać swoje sukcesy w specjalnym Zeszycie Sukcesów i być z nich dumną.
  2. Zakończyć toksyczne relacje, które mi nie służą.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?