Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 594 komentarze
 1. Beata

  Moje wnioski to wyznaczanie sobie krótkoterminowych celów, wiara w swoje możliwości oraz poznanie i rozwój swoich mocnych stron.

 2. Teresa

  Dziękuje za wartościowy przekaz! Moje 2 lekcje: zaakceptować swoją przeszłość, oraz wziąść odpowiedzialność za swoje życie, którym sami kierujemy.

 3. Edyta

  Świetny materiał! Moje lekcje to celebruj swoje sukcesy i wyznaczaj cele krótkoterminowe :-)

 4. Kamila

  Moje lekcje po obejrzeniu wideo:
  1 prowadź dziennik sukcesów. Pomagają uwierzyć w swoją sprawczośc. Zamiast rozpamiętywać porażki, rozpamiętuj sukcesy i osiągnięcia.
  2. Szanuj się! Zakończ toksyczne relacje, nawet jeśli są wieloletnie, ale ciągną cię w dół, zatruwają, podcinają skrzydła – zamknij ten rozdział! Zrzuć niepotrzebny bagaż.

 5. Ewa

  1. Buduj swoje mocne strony
  2.przejmij odpowiedzialność za swoje zycie

 6. Kasia

  Lekcja pierwsza : doceń siebie. Zapisuj swoje sukcesy, nawet te, które uważasz za zbyt małe. Lekcja druga: inwestycja w kompetencje i ciągły rozwój aby nadążyć za zmieniającym się światem i przystosować się do nowych miejsc pracy.

 7. Aleksandra

  Moje lekcje:
  1. Zakończyć toksyczne relacje, takie które mnie nie wspierają tylko ciągną w dół.
  2. Celebrować swoje sukcesy i je spisywać aby o nich pamiętać.

 8. Sylwia

  1. Pogodzenie z przeszłością to chyba najważniejszy punkt. Dotąd nie potrafiłam się odciac od przeszłości, nie potrafiłam zostawic tego co bylo, rozgrzebywanie starych ran i paplanie w błocie przeszłości to nie droga do wolnosci. Teraz to wiem. Musze zamknąć ten rozdział.
  2. Odcięcie od toksycznych ludzi. Tak mam swoje zdanie, na pewne rzeczy parrze swoim okiem, nie każdy musi podzielac moje zdanie.
  3. Rozłożenie celu na poszczegilne etapy. Od razu nic sie nie dzieje
  4. Celebrowanie nawet najmniejszych sukcesów hmn no wlasnie czemu tego nie robimy?
  5. Podnoszenie kwalifikacji teraz to wiem ze trzeba kształcić sie. Nie ma ze nauczymy sie raz i na cale zycie wystarczy. Czlowiek w koncu uczy sie cale zycie
  Wiecej nie bede pisac zeby nie zanudzac bo w moim przypadku nad wszystkimi stkid 7 punktami trzeba poldacowac
  P. S. Jestes wspaniała? a zebys jeszcze wiedziała jakia jestes dla mnie motywacja do zmian? dziękuję ?

 9. Monika

  lekcja 1: nikt za ciebie niczego nie zrobi
  lekcja 2: doceniaj to, co robisz i celebruj nawet najmniejsze sukcesy!

 10. Paulina

  Cześć , moje dwa najważniejsze wnioski które teraz wydają się już oczywiste :
  1. Zauważaj , doceniaj i ciesz się z każdego nawet małego sukcesu
  2. Pielęgnuje i ćwicz swoje mocne strony, a nie skupiaj się na wyrównywaniu swoich słabych stron

 11. Elzbieta

  1 Najwazniejsze to zakonczyc relacje z toksycznymi ludzmi poniewaz oni nas osłabiaja i zatrzymuja przed dalszym dzialaniem
  2 wytyczajmy swoje cele ktorkoterminowe poniewaz jesli ich nie mamy to zawsze bedziemy w tym samym miejscu

 12. Beata

  1. masz siłę sprawczą – więc ją wykorzystuj
  2. rozpisuj cel na zadania

 13. Beata

  1. masz siłę sprawczą – więc ją wykorzystuj
  2. rozpisuj duży cel na mniejsze zadania

 14. Renata

  1. Zapomnij o przeszłości, bo i tak nic nie możesz zmienić.
  2. Pomyśl o przyszłości i zacznij działać, bo Twoje życie zależy tylko od Ciebie.

 15. Katarzyna

  Bardzo wartościowy materiał. Dwie lekcje dla mnie: celebruj sukcesy, nawet małe, skupiaj się na dniu dzisiejszym, działaj.

 16. Anna

  1 lekcja: Wyciągam wnioski i uczę się na popełnionych błędach, tak aby ich w przyszłości więcej nie popełniać.
  2 lekcja: Dbać o relację z najbliższymi mi osób i dawać jak najwięcej od siebie.
  3 lekcja: Brać pełną odpowiedzialność za swoje życie, za wyznaczone cele, które są spójne z moimi wartościami.
  4 lekcja: Odciąć się do ludzi toksycznych, którzy mnie nie rozumieją, nie wspierają mnie w moich działaniach,
  5 lekcja: skupić się na mocnych stronach
  6 lekcja: Inwestować w siebie i zwiększać swoje kompetencje.
  Wiem, że miały być tylko dwie najważniejsze lekcje.
  A najważniejsza lekcja z tego video to: Działaj i przestań Jęczeć !!
  Wiem, że miały być dwie lekcje ale te lekcje dla mnie są najważniejsze i bardzo istotne. Dziękuję <3

 17. Edyta

  To nagranie porusza wiele ważnych tematów przedewszystkim mimo trudnej przeszłości należy się z nią pogodzić i nie wracać do niej.
  Druga ważna lekcja to pozbycie się toksycznych osób ze swojego otoczenia aby się móc cieszyć nawet małymi sukcesami dnia codziennego.

 18. Marta

  Dziękuję za fajne inspirujące spotkanie. Wyciągnęłam takie rzeczy, które uważam za ważne:
  1. Ważne jest celebrowanie sukcesów i świadomość swoich mocnych stron – oraz wykorzystywanie tychże w budowaniu swojej kariery, pozycji zawodowej a także rozwijanie się w oparciu o mocne strony. Świadomość tego, w czym jestem dobra, co mnie wyróżnia, co osiągnęłam są niezbędne w budowaniu własnej pewności siebie.
  2. Żeby coś zmienić trzeba zacząć działać – niby oczywiste, wiem:)

 19. Lidia

  Dziękuję za to nagranie! Całe video jest dla mniej ogromną lekcją i oczywiście odrobię zadanie, a dwie najważniejsze to: 1. Będę lepiej zarządzała swoim czasem, aby jeszcze bardziej i efektywniej inwestować w swój rozwój, 2. W chwilach zwątpienia będę przypominała sobie moje sukcesy, a nie analizowała porażki.

 20. Aneta

  Moje 2 lekcje:
  – zakończyć toksyczne znajomosci/ relacje
  – pogodzic sie z przeszloscia i zaczac skupiac sie na przyszlosci

 21. Magdalena

  1. Nie zbudujesz niczego nowego tkwiąc ciągle w tym samym bagnie- nawet gdybyś była drugim Bill’em Gates’em, to nie rozkwitniesz wśród ludzi małych mentalnie. Oni zrobią wszystko abyś siedziała w kącie i nie odważyła się podnieść głowy. ODETNIJ SIĘ OD NICH! :-*
  2. Czasami jesteśmy dla siebie niesprawiedliwi i surowi. Zupełnie niepotrzebnie, bo w każdym z nas drzemie siła, by zmienić swoje życie na lepsze. UWIERZ W SIEBIE! :-*

 22. Małgorzata

  Moje Lekcje:
  1) Powtarzaj sobie, że dasz radę
  2) Zapisuj sukcesy, w momentach kryzysowych sukcesy bywają ulotne

 23. Adriana

  1. Koncentruj się na mocnych stronach.Udoskonalaj je, aby wejść w tym zakresie na mistrzowski poziom.
  2. Sama wiedza nie wystarczy. Trzeba działać!

 24. Karolina

  Dziękuję za to wideo. Jest to dla mnie bardzo wartościowa lekcja. Myślę, że dwa najważniejsze wnioski po przeanalizowaniu tego materiału to: celebruj każdy nawet najmniejszy sukces oraz uwolnij się od toksycznych relacji, które zamiast budować-niszczą.

 25. Magdalena

  Moje ważne lekcje:
  1. Zakończ to co niesłuży
  2. Dziel duże cele na mniejsze kawałki – wtedy nie będą przerażały.

 26. Gabriela

  Witam
  Moje lekcje:
  1. Sukcesy należy pielegnowac
  2. Zakończ toksyczne relacje

 27. Agnieszka

  Moje lekcje:
  1.Wiesz czy robisz?
  2.Inwestuj w swoje kompetencje.

 28. Paulina

  Po pierwsze: bardzo ważne „pogodzenie się z przeszłością”. Mam to za sobą. Polecam:)
  Po drugie: i tego mi tu zabrakło… jeśli chcesz coś osiągnąć to absolutnie musisz uwierzyć w to, że się uda. Wizualizyj to, marz o tym kiedy się budzisz i kiedy zasypiasz… Z doświadczenia… połowa sukcesu :)

 29. Wiola

  Moje dwie lekcje:
  – zakończ lub ogranicz relacje, które Ci nie służą,
  – doceniaj małe rzeczy i traktuj je w kategorii codziennych sukcesów.

 30. Kasia

  1. Zamknąć przeszłość raz na zawsze, wyjść z roli ofiary – kata
  2. Skupiać się na sukcesach i doceniać a nie oceniać siebie

 31. Wioletta

  1. Zapisywanie swoich sukcesów jest bardzo ważne. Również ich celebrowanie.
  2. Rozbijanie celów na małe kroki.

 32. Kamila

  Przydatne video w budowaniu swej wewnetrznej siły w postaci komendium najistotniejszych aspektów. Wystarczy działać.:)
  Moje lekcje : Skupienie uwagi na swoich mocnych stronach, rozwijanie ich.
  Druga do tyczy relacji z otaczającymi ludźmi,co wnoszą w moje życie i ukierunkowanie się również na swoje umiejętności budowania i podtrzymywania relacji.

 33. Monika

  1. Pamiętać o sukcesach nie porażkach
  2. Być asertywnym w stosunku do osób toksycznych, jeśli nie można zakończyć relacji z taką osobą

 34. Magdalena

  Fantastyczne nagranie :) Moje lekcje po jego obejrzeniu to: 1) podziel wielki cel na mniejsze i celebruj osiągnięcie już małych postępów; 2) pogódź się ze swoją przeszłością. To ważne wskazówki, które na pewno zastosuję. Na co dzień pracuję z Dziennikiem Coachingowym i on mnie uskrzydla do działania, szczególnie ta strona, gdzie wypisuje się cele. Zawsze, gdy już je wypiszę, nie potrzebuję nawet kawy, od razu siadam i działam. To zdecydowanie najlepiej zainwestowane pieniądze w zeszłym roku. Pozdrawiam :)

 35. Katarzyna

  Moje dwie lekcje?
  Po pierwsze że nikt na tacy nie przyniesie mi gotowego rozwiązania, że trzeba przejąc odpowiedzialność za swoje życie. Po drugie, że wielkie projekty nie zrealizują się nagle. Trzeba podzielić wielkie projekty na małe cele, tak aby nie zdemotywować się już na początku.

  Dziękuję! :)

 36. lidka

  Dzień dobry
  Moje 2 lekcje to:
  1 lista osiągnięć
  2 wytyczanie krótkoterminowych celów

 37. lidka

  Dzień dobry. Dziękuję za wspaniałe video.
  moje 2 ważne lekcje
  – lista sukcesów i celebrowanie sukcesów a nie porażek
  – wytyczanie krótkoterminowych celów i ta ścieżka: wytyczanie celów –> kontrola ich realizacji –> cieszenie się efektem/ sukcesem

 38. Agnieszka

  Moje dwie lekcje
  – to co dziś jest wyzwaniem jutro może być moja siła, prowadzę dziennik sukcesów
  – działanie nad poszerzeniem moich kompetencji dziś, może dać mi wolny wybór w przyszłości

 39. Magdalena

  Nagranie jest niesamowite. Moje dwie lekcje to wyznaczać cele krótkoterminowe i inwestować w swoje kompetencje.

 40. Katarzyna

  Lekcja nr 1. Nic samo się nie wydarzy, jeśli sama o siebie nie zadbam. Trzeba działać, działać i jeszcze raz działać.
  Lekcja nr 2. Cały czas trzeba się rozwijać zawodowo, dokształcac i uczyc. Aby być konkurencyjnym trzeba wyprzedzic konkurencję.

 41. Katarzyna

  Pani Kamilo, bardzo dziękuję za inspiracje. Jest Pani wspaniałą wizytówką tematyki, której się poświęciła i przykładem dla innych. Trafiłam na Panią w dobrym momencie. Nagrany materiał mobilizuje do działania zgodnie z wytyczonymi krokami a cel, jaki sobie założyliśmy wydaje się troszkę bardziej realny. Trzeba jednak rzeczywiście uważać na słabsze momenty zwątpienia i im nie ulegać, gdzie nie tyle osoby trzecie mogą nas demotywować, co słaba wiara we własne możliwości i nieodparta potrzeba analizowania wciąż na nowo swoich potknięć, czy też utraconych korzyści. Myślenie życzeniowe jest dużym problem i trzeba najpierw nauczyć się odpowiednio kierować własną uwagę. Samorealizacja stanowi nagrodę samą w sobie. Niezmiernie ważna jest też wdzięczność za to co mamy, czego doświadczamy. Jeszcze raz dziękuję.

 42. Magda

  Jak zwykle – mega merytorycznie, energetycznie i konkretnie. To lubię :) Po pierwsze- małe kroczki, ale codzienne wyznaczanie zadań prowadzących do celu. Po drugie- odcięcie się od ludzi ciągnących mnie w dół, ludzi toksycznych i bez ambicji.

 43. Alex

  1. Małymi krokami do przodu. Duże cele mogą Nas przerastać dlatego warto podzielić je na mniejsze krrtkoterminowe cele/ zadania. Należy celebrować swoje sukcesy.
  2. Ważne, aby otaczać się ludźmi którzy pomigą Ci wzrosnąć. Ważne też, aby codziennie wykonyeac czynności w kwestii osobistego rozwoju.

 44. Ola

  1. Małymi krokami do przodu. Duże cele.mogą Nas przerastać dlatego warto podzielić je na mniejsze kr[tkoterminowe cele/ zadania.
  2. Ważne, aby otaczać się ludźmi którzy pomigą Ci wzrosnąć. Ważne też, aby codziennie wykonyeac czynności w kwestii osobistego rozwoju.

 45. Sandra

  7 kroków o których mowa w video to dla mnie instrukcja do budowania wlasnego samokonceptu. Przestrzegając te punkty będę skuteczniejsza w działaniu bo będę znała swoją wartość, będę wiedziała dokąd zmierzam i kim będę na końcu ścieżki!

  Będąc przeciętnym pracownikiem nigdy nie osiągnę sukcesu.

  Każdy kto zdobył najwyższe szczyty świata najpierw ćwiczył wchodzenie na małe górki i był za każdym razem dumny.

  Najlepsza inwestycja to inwestycja w siebie.

  Rób to co przychodzi Ci z łatwością, do czego masz talent, a droga do celu będzie prostsza.

 46. Justyna

  Dwie ważne dla mnie lekcje to:
  1. Przy dużych celach/projektach dzielenie ich na dużo mniejsze zadania i cieszenie się z ich wykonania.
  2. Siła „pytania „wiesz czy robisz?”. Wielość czytanych motywacujnych książek czy oglądanych filmów nie wykona za mnie moich zadań.

 47. Marta

  Ja potwierdzam że to wszystko działa. Kilka lat temu zaczęłam się interesować rozwojem osobistym. Zaczęłam od różnych małych szkoleń, konferecji, czytanie książek, robienie afirmacji. Zrobiłam studia podyplomowe, teraz robię kolejne. Moja wiara w siebie bardzo wzrosła, wiem że dam sobie radę w każdej sytuacji. Moje wynagrodzenie zwiększyło się o ponad 100%. Zainwestowalam w nieruchomość. Nie osiągnąłem jeszcze mojego celu głównego ale wierzę że dzięki ciężkiej pracy na pewno mi się uda.
  Powodzenia dla wszystkich którzy są na początku swojej drogi. To długi proces i nie zawsze będzie łatwo ale warto.

 48. Olga

  Dopiero co obejrzałam zakupione webinarium o budowaniu pewności siebie, a tutaj pojawia się kolejne nagranie o tym jak budować wewnętrzną siłę. :) Po tym kolejnym nagraniu po pierwsze wypisałam wszystkie swoje mocne strony oraz sytuację, w których je wykorzystałam. Wypisałam też wszystkie swoje dotychczasowe sukcesy i moja pierwsza lekcja jest taka, że jestem super! Już tyle osiągnęłam. Druga lekcja – no właśnie, OSIĄGNĘŁAM. Nie udało mi się, nie poszczęściło, tylko ja to OSIĄGNĘŁAM! Ważna lekcja dla mnie: celebrować swoje sukcesy i nie zrzucać ich na los, szczęście czy inne wypadkowe. Ja to wszystko osiągam sama! :)

 49. Anna

  Oto moje dwie lekcje:
  1. w każdym z bas drzemie siła i wiara, która pozwala na realizacje wyznaczonych celów.
  2. Przeszkód nie generuje naszej przyszłości. To od nas zależy, jakie wnioski wyciągniemy z „życiowych testów” i czy coś z tym zrobimy.
  Wspaniałe wideo, czekam z niecierpliwością na konferencje .

 50. Sonia

  Dwie ważne lekcje?

  1. Nic samo się nie wydarzy, a moja praca będzie miarą mojego sukcesu w życiu.
  2. Kiedy odniosę sukces, powinnam go celebrować, by wzmacniać w sobie poczucie własnej wartości i wewnętrznej siły.

  Kamilo, kolejny raz dziękuję za inspirację, kopa do działania i wiarę w to, że w nas – kobietach, drzemie ogromna siła. Musimy ją tylko odnaleźć i właściwie spożytkować! Pozdrowienia!

  P.S. Z niecierpliwością czekam na konferencję online! :)

 51. Iwona

  Jestem na etapie ,że nic mi się nie chcę, kompletnie.
  Widziałem już kilka poleceń Twojego bloga i w końcu zajrzałam i trafiłam na ten film.
  Jest super.
  Moje 2 punkty to :zainwestuj w swoje kompetencje i wytycz cele krótkoterminowe.
  Trzymajcie kciuki

 52. Tatiana

  Witam!
  Jestem z RBC od niedawna, ale bardzo dobrze się tutaj czuję :)
  Moje lekcje z video:
  – celebruj drobne sukcesy,
  – ciągle inwestuj w swój rozwój.
  Pozdrawiam serdecznie!

 53. Justyna

  Wartościowe nagranie! Dziekuję :)
  1. Podwyższanie / inwestowanie w swoje kompetencje.
  2. Widzieć swoje mocne strony, zrobić listę osiągnięć.

 54. Eliza

  Moje 2 lekcje z teho video:
  1) Ogranicz lub zrezygnuj z kontaktów z osobam toksycznymi , które ciągną Cię w dół a otaczaj się ludzmi dużymi mentalnie.
  2) Nie rozpamiętuj porażek lub upadków tylko wyciagaj z nich lekcje ale za to celebruj nawet drobne sukcesy codziennie.

 55. paulina

  z tego wideo wyciągnełam masę wniosków ale najważniejsze to
  1 że byciem przeciętnym nie osiągnę sukcesu
  2 że trzeba iść do przodu mimo przeciwności losu mimo braku kompetencji i nie wolno tracić wiary w siebie bo wszystko siedzi w nas

  • Barbara Małgorzata

   1. Wszystko zadziała, jeśli JA zacznę działać! BEZ MOJEJ PRACY nic się nie zmieni!
   2. Zbudować pewność siebie ( swoje stabilne JA) w oparciu o zbiór swoich sukcesów (każdy je ma, ja na pewno też) oraz inwestując i rozwijając swoje mocne strony.
   GO! DO IT!

 56. Joanna

  1. Aby zastanowić się, jakie kompetencje warto zdobyć, podnieść oraz, żeby iść za swoimi mocnymi stronami i właśnie je wykorzystywać w drodze zawodowej.
  2. Że wystarczy kierunek i cele krótkoterminowe. To bardzo uwalniające, bo kierunek potrafię określić, ale już celów nie lubię. Te krótkie są do przełknięcia :-)

 57. Weronika

  Moje lekcje:
  1) Zacznę robić listę sukcesów – nie będę tylko się skupiać na tym co mi nie wyszło, czego jeszcze nie umiem, nie wiem, a zacznę doceniać moje osiągnięcia
  2) będę wytyczać małe cele – nie będę oczekiwać, że wielki sukces osiągnę od razu, zacznę lepiej planować kroki, aby w dalszej perspektywie osiągnąć założenia, na które zacznę cierpliwie czekać

 58. Kasia

  Wow! To był dla mnie zimny prysznic, od kilku miesięcy słucham ludzi którzy są tam gdzie ja chce być, zrobiłam kurs w kierunku kariery która jest moim marzeniem od dwóch lat, czytam książki i słucham wielkich umysłów…zakładam cele i panikuje, blokuje siebie i swoje działania! Dość! Jestem mama dwójki dzieci i traktuje to często jako wymówkę, bo mało czasu bo zmęczona jestem itp itd. Mieszkam w Irlandii i bardzo się cieszę ze Panią odkryłam poniewaz widzę jasno gdzie leży wina, w znacznej mierze po mojej stronie! Masz wszystko co potrzebne do osiągnięcia sukcesu pod nosem tylko działania brak. Dziekuje z całego serca!

 59. Daria

  Dwie najważniejsze lekcje dla mnie to :
  1. Kontynuować inwestycje w kompetencje. Przyłożyć się potem do korzystania z nabytych kompetencji. By działać w oparciu o nową wiedzę, a nie tylko mówić że „wiem/znam”.
  2. Celebrować sukcesy. Wciąż podkrecam sobie śrubę i pracuję nad sobą, zapominając, „że istotna jest też radość z drogi, która pro-
  wadzi do osiągnięcia celu”. Wytyczaj i osiągaj kolejne cele,ale traktuj
  je jak sukcesy.

 60. Wiktoria

  Dla mnie wszystkie punkty są bardzo wartościowe. Wybierając dwa z nich zdecydowałabym się na: pogodzenie z przeszłością i pielęgnowanie sukcesów.

 61. Natalia

  1. Trzymaj się zdała od ludzi małych mentalnie -lekcja odrobiona dawno temu, 80% znajomych nie ma już ze mną kontaktu, czasem warto podjąć niekomfortowy krok aby pójść do przodu.
  2. Chciałabym znalesc się w gronie ludzi, którzy sa otwarci na świat, rozwojowi, którzy wniosa same nowe pomysły do mojego życia i do tego dąże

 62. Ewelina

  Wszystkie wskazówki w wideo – bezcenne! W zasadzie mogłabym je tu wszystkie wymienić, ale chyba najważniejsze dla mnie to: rozpisać cel na konkretne działania i rozprawienie się z przeszłością.

 63. Katarzyna

  Warte przypomnienia i wdrożenia podejście, aby uwagę skupiać na pozytywach! Aby rozpamiętywać swoje sukcesy i mocne strony! Bo to na czym skupiasz uwagę rośnie w sile!:) No i oczywiście noszenie notesiku przy sobie, aby notować wszelkie pomysły itp

 64. Dorota Sochacka

  Moje 2 lekcje z tego wideo to :
  1 – rozpisz cel na mniejsze elementy i doceń siebie za ukończenie ich w wyznaczonym terminie
  2 – wiedza to nie wszytsko, trzeba działać aby osiągnąć sukces

 65. Sylwia

  Lekcja 1. Celebruj sukcesy, zapisuj je.
  Lekcja 2. Rozwijaj się, wyłączyć bierność – włączyć sprawczość- Działać.

 66. Adrianna

  1. Buduj odpowiednie środowisko wokół siebie, które Cię będzie wspierać
  2. Dbaj o swoje poczucie wartości celebrując KAŻDY sukces i pielęgnując swoje mocne strony

 67. Ewelina

  Moje lekcje:
  1) cele krótkoterminowe – duże sukcesy nie spadają na nas z nieba ot tak, to wynik małych kroków – realizacji celów krótkoterminowych
  2) ogranicz toksyczne relacje do minimum

 68. Anna

  Niesamowita lekcja!
  Jestem do teraz pod wrażniem i jakaś nakręcona. Notatki zrobione, plan na najbliższy tydzień również. Moje dwie lekcje… trudno wybrać bo jest ich wiecej, ale te które mam w głowie cały czas to:
  1. ograniczyć spotkania z osobami ktore zle na nas działają i podcinają nam skrzydła;
  2. Wiedzę należy wprowadzać w życie, działać. Wyznaczać sobie cele, zadania do zrobienia w realnym czasie, wyznaczyć go sobie.
  Dziękuję Kamila za kolejną super lekcję.

 69. Karolina

  Super podbudowujące nagranie. Lekcje które w pierwszej chwili przyszły mi na myśl:
  1. Nauczyć się żyć tym co jest tu i teraz i przestać rozpamiętywać swoją przeszłość. Zamknąć tamten rozdział swojego życia chociaż to nie jest łatwe.
  2. Znaleźć to co mnie wyróżnia. Moje mocne strony te które mogą mnie wyróżnić ale i dodać mi odwagi. Sęk w tym, że nic mi się nie chce i czuję się zniechęcona i zmęczona.Wielokrotnie wytyczałam sobie cele, ale łatwo z nich rezygnowałam…

 70. Doris

  1. Mocne strony – rozwijanie ich, a ja rzeczywiście skupiałam się na tych słabych aby je poprawić.
  2. Toksyczni ludzie – próbowałam już zakończyć relacje, ale łatwe to nie jest. Nie chcą mnie puścić, choć wciąż podcinają skrzydła, zasłaniając się troską o mnie.
  Dziękuję za video, niby wszystko wiem i coś tam już zaczęłam robić, ale muszę chyba zacząć „na porządnie” z notesem. Cieszę się, że Panią „odkryłam”. Z pewnością książkę przeczytam. Pozdrawiam.

 71. Magda

  Dwie podstawy:
  1. Zaakceptuj to co było i już nigdy do tego nie wracaj,
  2. Czytaj, słuchaj, oglądaj ale najważniejsze – działaj bo tylko dzięki temu będą widoczne efekty!

 72. Aga

  Kamila ! Jesteś niesamowita. Dzięki za wszystko co robisz! Nawet jeśli nie piszemy czasami komentarzy, wiedz, że każdy free webinar jest kilka razy odsłuchany i złote myśli zanotowane!
  Moje 2 lekcje? …. 1) Tylko działanie daje pewności siebie i pozwala testować scenariusze i znajdować te właściwe rozwiązania, 2) Planuj konkretnie i krótkoterminowo w okienkach tygodniowych.
  Do zobaczenia :)

 73. Małgorzata

  Lekcja 1. Inwestuj w swoje kompetencje.
  Lekcja 2. Chcesz zarabiać więcej? Ucz się!

 74. Hanna

  Dziękuję za wideo:-)
  Moje lekcje:
  1. Pielęgnuj swoje sukcesy.
  2. Wytyczaj cele krótkoterminowe, dziel na mniejsze etapy, których realizacja da ci poczucie sprawczości.
  Pozdrawiam serdecznie

 75. Ewa

  1. pogodzić się z przeszłością i 2. zacząć działać po wytyczeniu celów

 76. Anna

  1. Gdy działam nabieram poczucia sprawstwa i to buduje moją wewnętrzną siłę
  2. Mądre rady działają, gdy ja działam

 77. Małgorzata

  Moje dwie lekcje :
  1. Nie rozpamiętuj przeszłości, pogódź się z tym co było, wyciągnij wnioski i idź do przodu.
  2. Najważniejsze jest działanie !!!

 78. Karolina

  1. Działaj , działaj , działaj….nie tylko gadaj!
  2. Zaakceptuj przeszłość jakakolwiek jest!

 79. Katarzyna

  Moje 2 lekcje z video, to:
  – nie rozpamiętuj przeszłości, bo ona wpływa na to jak się czujesz, osłabia twoje poczucie własnej wartości, pogódź się z tym co miało miejsce i w końcu idź do przodu, spróbuj uwierzyć w siebie, odkryj swoje mocne strony,
  – zauważaj swoje sukcesy, nawet te najmniejsze i bądź z siebie dumna.

 80. Dorota

  Lekcje, które wyciągałam z Twojego nagrania :
  1) Muszę działać, wprowadzać w życie Twoje lekcje – a nie tylko w teorii o nich wiedzieć
  2) Muszę pamiętać o moich sukcesach i mocnych stronach a nie tylko rozpamiętywać porażki
  Dziękuje za nagranie – Twoje wypowiedzi są niesamowicie motywujące i podbudowujące :)

 81. Dominika

  Materiały, które Pani nagrywa są bezcenne.
  Nigdy nie interesowałam się tym aby poprawić sobie jakość życia.
  Żyłam z dnia na dzień.
  Dziś wiem, że nie chce by tak moje życie wyglądało i chcę się rozwijać chcę iść do przodu.
  Chcę poznać swoje mocne strony.
  Chcę być kobietą niezależną.
  Brakuje mi jeszcze takiego kopniaka żeby to nie skończyło się tylko na słowach a na działaniach.
  Moje wnioski :
  – celebruj małe sukcesy,
  – zacznij działać, a nie tylko biernie się przyglądać Twojemu życiu

 82. Angela

  1. Przejmij odpowiedzialność za zwoje życie i za to co robisz. Działaj.Nie oglądaj się wstecz.
  2. Pielęgnuj swoje sukcesy nawet te najmniejsze. Celebruj je.

 83. Jagoda

  Słuchając tej lekcji wyciągnęłam kilka ważnych lekcji, a dwie najważniejsze z nich to:
  1. Podziel długoterminowy cel na mniejsze i skupiaj się tylko na jednnej rzeczy w danym tygodniu – unikniesz rozproszenia.
  2. Zrób listę swoich sukcesów i myśl o nich. Nie rozpamietywuj swoich porażek.

 84. Dorota

  Jest to bezcenna wiedza, jaką przekazujesz, żeby pomóc innym w osiągnięciu swoich marzen, celów albo uwierzeniu w siebie, w swoje mozliwosci bo od tego trzeba najpierw zacząć, żeby móc ruszyć z miejsca w ogóle… Najważniejsza lekcja dla mnie to: zaangażować się na tysiąc procent w to co jest dla nas ważne, zakasac rękawy i poprostu wziąć się do roboty. Konsekwentnie i wytrwale dążyć do do celu pomimo trudności jakie mogą się po drodze wydarzyć oraz inwestować w swoj rozwój bo to czego się nauczymy nikt nie jest w stanie nam zabrać a możemy pomóc jeszcze innym w osiąganiu swoich celów. Dziękuję za tą wiedzę i wszystkiego dobrego☺️

 85. Anna

  Moje 2 wyciagniete lekcje to:
  1) aktualuzuj swoje umiejetnosci oraz wiedze, aby wejsc na wyzszy poziom wtajemniczenia
  2) przepracuj swoje problemowe sprawy, zanim zaczniesz przenosic gory. Nie chcesz, zeby zlapal cie przyslowiowy skurcz, w najmniej odpowiednim momencie.

  Dziekuje za przyzwolenie na bycie ‘inna’.

 86. Aleksandra

  -zacznij działać, a nie tylko biernie się przyglądać Twojemu życiu
  -pamiętaj, że samo się nic nie wydarzy

 87. Aneta

  Moje lekcje:
  1. życie nic Ci nie da w prezencie!
  2. ciesz się drogą do swojego celu (celebruj kolejne etapy sukcesu)!

 88. Katarzyna

  Piękne video.
  Kamilo jesteś jednym z nielicznych trenerów, którzy mówią wprost jeśli masz problem z przeszłości, z którym sobie nie radzisz idź do specjalisty i go przepracuj. Nie fundujesz wszystkim tej samej śpiewki i za to wielkie dzięki. Jesteś wyjątkowa.
  1. Wiesz czy działasz? Wszystko działa jeśli i Ty działasz.
  2. Celebruj sukcesy ;)

 89. Bogusława

  Zapamiętałam, że muszę sobie wyznaczyć wszystkie małe cele i wpisywać ile dni na to sobie daję, to mnie zmotywuje i da mi kopa do działania a nie czekanie lub odwlekanie bo mam przecież cały miesiąc na to! Kolejne to, abym zakończyła relacje z ludźmi, którzy nie wnoszą w moje życie wartości – bo ciągłe słuchanie marudzenia i narzekania i porónawania, że Ty to masz super a ja to mam takie beznadziejne życie. No i wtedy zamiast działać myślę sobie, że skoro mam tak super i inni mają gorzej to ja już nic nie muszę robić…

  Dziękuję Ci Kamila, że dajesz Kobietą tyle możliwości do rozwoju <3

 90. Julita

  Kamilo,

  Jak zwykle super przekaz, ktore daje pozytywnego „kopa”.

  Moje lekcje to

  – zapisuj swoje sukcesy codziennie, bardziej je celebruj
  – wejdz na poziom mistrzowski w tym, w czym naprawde jestes dobra

  Dziekuje!!

 91. Barbara

  Celebruj małe sukcesy….ja je nie celebrowałam, zawsze myślałam, że sukces do świętowania to musi być taki mega wielki. Jak lot w kosmos. No i brak wiary w siebie. Zmieniam to małymi krokami i cieszę się z sukcesów, jak się okazało jest ich całkiem dużo.

 92. Kasia

  1. zamknąć przeszłość, pogodzić się z nią i nie rozpamiętywać tego, co mnie dotknęło.
  2. obudzić się z letargu i przypomnieć sobie, że mogę, umiem i chcę, bo już wiele w życiu osiągnęłam.

  Kamila, dziękuję za to wideo. Jak sama powiedziałaś w filmie: są osoby, które słuchają wszystkiego, co mówisz i wiedzą, co robić, a nie działają – to o mnie. Faktycznie straciłam tę wewnętrzną siłę i energię, próbuję tylko przetrwać. Generalnie nie mam powodów do narzekań jeśli chodzi o moje życie pod względem prywatnym czy zawodowym. Jednak czuję się wypalona, zniechęcona, zmęczona. Nic mi się nie chce. Robiłam wielokrotnie koło życia, wytyczałam cele, ale jakoś mi chyba było z nimi nie po drodze, skoro łatwo z nich rezygnowałam… Jedyne czego teraz pilnuję, to każdego wieczora zapisuję sukcesy z danego dnia – czasami są to naprawdę fajne i duże rzeczy, jak np. zatrudnienie nowych pracowników czy wynegocjowanie dobrych warunków umowy, a czasami to zwyczajne „wstałam z łóżka” albo „dojechałam bezpiecznie do pracy” (mam 5 km, więc nie jest to specjalnie trudne ;)). Wierzę, że jeśli zastosuję również pozostałe Twoje rady, to będę w stanie znów cieszyć się życiem.

 93. Ania

  Wyciągnęłam dwa wnioski:
  1) Jeśli siebie nie zaczniesz wynagradzać i doceniać za swoje sukcesu to jak mają to robić inni. Podnosić to będzie moją pewność siebie oraz poczucie sprawczości;
  2) Inwestowanie w swoje kompetencje to już nie tylko luksus bycia na topie, lecz często być albo nie być w swojej pracy czy biznesie. Świat nieustannie i dynamicznie się zmienia i goni do przodu, a więc ja również muszę dotrzymywać mu kroku.

 94. Justyna

  Lekcja 1. Wiesz czy robisz?
  Lekcja 2. Inwestuj w swoje kompetencje.

  Dziękuję

 95. Emilia

  Wartościowe nagranie…moje lekcje
  1. Wazne jest to co jest tu i teraz . zostaw przeszłość i walcz o swe marzenia, cele czy ideały
  2. I mimo tego szukaj tego co Cię wyróżnia. Twoje mocne strony te które są Twoje mogą Cię wyróżnić ale i dodać odwagi!
  Dziękuję!

 96. Wiktoria

  Zawsze wzruszam się słuchając Twojej historii i obserwując Twoją wewnętrzną siłę ❤️ Moje 2 lekcje: rozpisuj duży cel na mniejsze i wyznaczaj cele krótkoterminowe oraz aby skupiać się na swoich mocnych stronach.

 97. Małgorzata Kubala

  Na wstępie chciałam bardzo podziękować za kolejną dawkę wiedzy, doświadczenia i ćwiczeń, którymi się z nami dzielisz Kamila :)
  Po Szkoleniu Kobieta Niezależna w Gdańsku 2018, „oświeciło mnie” – zwłaszcza jeśli chodzi o przejęcie odpowiedzialności za ówczesną sytuację życiową oraz rozpoczęłam edukację finansową uświadamiając sobie jak wiele błędów popełniłam. Zdałam sobie sprawę, że chcę coś zmienić w swoim życiu: aktualnie spodziewamy się z partnerem dziecka i pracuję nad niezależnością finansową w innej dziedzinie niż tą, którą dotąd realizowałam. DZIĘKUJĘ!
  Lekcje z nagrania:
  1. Pielęgnowanie mocnych stron – dotąd pracowałam 6 lat w korporacji i tam mocne strony „sobie były”, a skupialiśmy się na „pracy nad słabymi”… Efekt był taki, że przestawało się skupiać na tych mocnych – jakby były czymś „zwykłym”, „nieważnym”, a musiało się wymyślać przymusowe zadania które wcale nie poprawiały jakości
  2. Lista moich osiągnięć. Od dzisiaj startuję ze słoikiem na „SUKCESY” i będę je pielęgnować, by po miesiącach/latach zobaczyć jak wspaniały progres osiągnęłam i co kiedyś było dla mnie „ogromnym wyczynem” podczas gdy teraz jestem już na innym etapie :)
  Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam cały zespół RBC! :)

 98. Anna

  Moje dwie ważne lekcje.
  Pierwsza celebtowanie codziennych sukcesów, a tym samych rozpoczęcie prowadzenia osobistego dziennika. Porzucenie ciągłego porównywania się z innymi i rozpamietywnia porażek, które są cennymi lekcjami na przyszłość.
  Druga ważną lekcją dla mnie jest, ciągły rozwój, podnoszenie kwalifikacji zawodowych i wprowadzanie dobrych codziennych nawyków. Książki, szkolenia online i codzienna praca nad sobą jest dla mnie bardzo ważna, a najważniejszą kompetencja od której zaczynam jest przejęcie odpowiedzialności za swoje życie i wybory. Bardzo trafiła do mnie zdanie Kamili „Uznaj swoją siłę i swój wpływ na życie”.
  Dziękuję za bardzo ważny przekaz. Jestem kobietą i dla dobra siebie i swojej maloletniej córki, codziennie walczę o nowe życie,lepsze dziś od wczorajszego.

 99. Beata

  Po tym video zaczęłam od :
  – zrobienia listy moich sukcesów ( nie zdawałam sobie sprawy że może być to być takie ważne, inaczej odbieram to teraz )
  – napisania pierwszego celu krótkoterminowego ( mam cel długoterminowy z wyznaczoną datą, ale faktycznie odkładałam małe kroki na później, na kiedyś tam….. na szczęście tylko do dzisiaj )
  Dziękuję :)

 100. Barbara

  Dziękuję za to nagranie :)

  Moje dwie lekcje:
  – zakończ toksyczne relacje,
  – zdobywaj nowe kompetencje.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?