Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 568 komentarzy
 1. Justyna

  Moje 2 ważne lekcje:
  1. Zrobię listę swoich sukcesów.
  2. Wytyczę cele krótkoterminowe.

  Pozdrawiam.

 2. Aneta

  1. Odciąć sie od przeszłosci i zaakceptować ją.
  2. Skupic sie na swoich mocnych stronach i je rozwijac.

 3. Sylvie

  Dziękuję za wspaniałe wideo. Moje 2 lekcje:
  1. Zaakceptuj przeszłość!
  2. Celebruj sukcesy!

 4. Olga

  Fantastyczny wykład. Oto moje lekcje:
  1. Zaakceptuj swoją przeszłość
  2. Każdego dnia małymi krokami realizuj swoje cele.
  3. Przejmij odpowiedzialność na swoje życie.

 5. Ola

  1. Tylko działając można coś zmienić
  2. Zapisywać sukcesy

 6. Krystyna

  1. Koniecznie przeprowadz test Gallupa. Pomoże skoncentrować się na moich m mocnych stronach. 2. Cele krótkoterminowe to małe kroczki, które pokazują, jak wiele już osiągnęliśmy. Inwestowanie w kompetencje jest konieczne na każdym etapie naszego życia.

 7. Aga

  7 rad:
  1. Pogódź się z przeszłością
  2. Przejmij odpowiedzialność
  3. Pilęgnuj sukcesy
  4. Poznaj swoje mocne strony
  5. Zakończ relacje z toksycznymi osobami
  6. Inwestuj w swoje kompetencje
  7. Wyznacz sobie cele

 8. Joanna

  1. zrozumialam,co wielokrotnie Kamilo nam powtarzasz ze pora uporac sie z przesloscia i zyc dalej, nawet jezeli wymaga to pomocy specjalisty.
  2. Zrozumialam, ze to my jestesmy sani odpoweidzialni za swoje zyie za swoj rozwoj nikt inny. I to my sami decydujemy czy poprawimy swoje komptenecje czy nie, wszystko jest w naszych rekach.

 9. Katarzyna

  Moje lekcje na dziś to: 1. Pielęgnuj sukcesy. 2. Poznaj swoje mocne strony. I zacznę pisać dziennik sukcesów już dzisiaj. Dziękuje Kamila.

 10. Katarzyna

  Dziękuję Kamilo za to nagranie. Sama jestem zaskoczona moimi lekcjami.
  1. Zakończ toksyczne znajomości.
  2. Celebruj jeszcze bardziej swoje małe sukcesy.

  Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Zespół RBC

 11. MAGDALENA

  Dziękuję. Słucham, piszę i wyciągam kwitesencje z mądrości Pani przekazu. Zaczęłam doceniać swoją wartość jako człowieka, pracownika, który ciężko na swój autorytet pracuje. Powoli zaczynam o siebie walczyć, działać.. pracować nad swoją pewnością i życiem. Nikt tego za mnie nie zrobi.

 12. Edyta

  1. Aby ruszyć do przodu i rozwijać się trzeba zaakceptować swoją przeszlosc.
  2. Aby wzmacniać swoją wewnętrzna sile codziennie doceniaj swoje małe sukcesy.

 13. Rado

  1. Pogódź się z przeszłością.
  2. Wyznacz cele.

 14. Klaudia

  1. Życie to test i trening przed kolejnym testem
  2. Trzeba wiedzieć o robić, a nie tylko wiedziec

 15. Katarzyna

  Dziękuję za tyle wskazówek, nie sądziłam, że tak to w życiu każdego z nas wygląda..
  Mam w planach zmienić swoją dotychczasową pozycje zawodowa, jak i finansową, także napewno postaram się dokształcać, dowiadywać się więcej w danym temacie, do którego się przymierzam, stawać się lepszą.
  Chcę również zacząć bardzie wierzyć w swoje mocne strony, talenty, szukać w nich siły do działania.
  Dziękuję

 16. Joanna

  Dziękuję Kamila za kolejną dawkę cennej wiedzy :)

  Moje najważniejsze lekcje:
  1. życie się samo nie zdarza
  2. „wiesz czy robisz”? – zacznij działać!

 17. Milena

  Moje lekcje to:
  1. Przestań zyc przeszłością bo liczy się tu i teraz
  2. Zacznij działać małymi krokami, by móc wreszcie doceniać sama siebie A nie tylko ganic

 18. Inga

  1 lekcja do przerobienia to zastanowienie się dlaczego mimo energii, która wkładam w organizację, nie mogę zbudować zespołu. Poszukać odpowiedzi w sobie zamiast myśleć o tym,że współpracownicy są winni. 2 lekcja do przerobienia to wyłuskanie swoich talentow i praca nad nimi oraz nad wzmacnianiem swoich kompetencji. Dziękuję ?

 19. Klaudia

  1 trzeba wziąć odpowiedzialność za swoje życie
  2 trzeba działać i nie szukać wymówek, nawet jak będzie trudno, a na pewno będzie :)

  Dziekuję Kamila !

 20. Patrycja

  Kamilo, postanowiłam sporządzić porządną listę swoich sukcesów. Mam już 30 pozycji, a dopiero zaczęłam. Coś niesamowitego!

 21. Monika

  1) Wiedza to jedynie pierwszy krok, przede wszystkim trzeba działać!
  2) Powinnam dostrzec i zacząć bardziej pielęgnować w sobie pozytywne rzeczy, które widzą we mnie inni, a ja niekoniecznie.

 22. Marlena

  Pani Kamilo, super lekcja! Brawo!

  1) Przede wszystkim nie szukaj wymówek, nie obwiniaj innych tylko działaj i inwestuj w siebie.
  2) Zapomnij lub pogódź się z tym co było. Ważne jest tu i teraz. To, co teraz zrobisz będzie miało wpływ na Twoje lepsze jutro.

 23. Kasia

  Sporo lekcji za mną. Jednak są jeszcze takie, które muszę jeszcze odrobić do końca:
  1. Zaakceptuj swoją przeszłość.
  2. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie.
  Biorę je do serca i stają się u mnie teraz priorytetem.

 24. agata

  1. trzeba robić a nie tylko wiedzieć
  2. doceniaj codziennie drobne sukcesy

 25. Katarzyna

  Witam
  Moje lekce-ważne dla mnie-zakończyć rozmyślanie o przeszłości, zapisywać i uznać nawet drobne sukcesy i pielęgnować je- no i zdobytą tu wiedzę wdrożyć wżycie, zacząć działać już dziś najlepiej . zapiszę swe osiągnięcia, zaplanuję, ciekawi mnie mapa myśli i odkrycie mocnych stron.
  Dziękuję pozdrawiam.

 26. Ewa

  1 zawsze pamiętaj o każdym sukcesie A z porażek wyciągam lekcję
  2 nie licz, że ktoś zaproponuje Ci awans pracuj na niego i dąż do niego każdego dnia

 27. Wioletta

  1. Doceniaj swoje sukcesy, nawet najbardziej oczywiste
  2. Każdy ma swoje zdolności i predyspozycje, tylko trzeba je odkryć

 28. Anna

  1. Dzięki własnej pracy, działaniu zdobyłam już bardzo dużo. Mam TĘ moc ;)
  2. Czy to już granica moich możliwości? Co mnie powstrzymuje? Nie patrz na innych, że mają łatwiej bo to czy tamto.. Skoro osiągnęłam już tak dużo, dzięki działaniu mogę jeszcze więcej. Wyznacz cele, potrzebne środki (kompetencje) i do DZIEŁA.

 29. Anna

  1. Osiągnęłam bardzo dużo. Dzięki własnej pracy, działaniu zdobyłam już bardzo dużo. Mam TĘ moc ;)
  2. Czy to wszystko co mogłam osiągnąć? Czy to już granica moich możliwości? Co mnie powstrzymuje? Nie patrz na innych, że mają łatwiej bo to czy tamto.. Skoro osiągnęłam już tak dużo, dzięki działaniu mogę jeszcze więcej. Wyznacz cele, potrzebne środki (kompetencje) i do DZIEŁA.

 30. Magda

  Jak zwykle fantastyczne wideo <3
  Najważniejsze lekcja to lekcja podsumowująca wszystko naraz: Nie pozwól by to co mówią i myślą inni o Tobie, hamowało Cię w osiąganiu i celebrowaniu Twoich sukcesów, nawet jeśli są małe jak główka od szpilki :), myśl o swoich mocnych stronach oraz kompetencjach i inwestuj w rozwój bo tylko on przybliży Cię do realizacji Twoich celów krótko- i długoterminowych.

 31. Ewelina

  1. Wyciągnij wnioski z niepowodzeń w przeszłości i nie bądź ofiarą okoliczności.
  2. Skoncentruj się na swoich mocnych stronach i buduj na nich swoją karierę.

 32. Katarzyna

  1. Przejmij odpowiedzialność. Szukaj rozwiązań w życiu. Idź do przodu ciesząc sie sukcesami, a z porażek wyciągaj wnioski.
  2. Zakończ toksyczne relacje. Bądź asertywna. Poznaj nowych fajnych ludzi z pasjami, dążących do swoich celów

 33. Ania

  Dwie lekcje:
  1. Doceniaj wszystkie swoje małe sukcesy i celebruj je.
  2.Wyznaczaj konkretne cele i zadania. Działaj!!

 34. Magdalena

  Moje lekcje to przede wszystkim : pożegnaj się z przeszłością. Zaakceptuj i weź odpowiedzialność za swoje kroki.
  Działaj.
  Dziękuję Ci bardzo.

 35. Monika

  Ważne lekcje dla mnie to, że:
  Mogę zmienić swoje życie, bo wszystko zależy ode mnie.
  Wdrażaj w życie porady i zdobytą wiedzę.

 36. Marta

  Bez działania nic się nie wydarzy. Trzeba przejąć odpowiedzialność za swoje czyny i życie.

 37. Katarzyna

  Bardzo dziękuję za to video.
  Moje dwie lekcje to: 1. Bez wyznaczania celów i konsekwentnej realizacji nie pójdę na przód. 2 wiąże się z poprzednim – DZIAŁAJ!!! ale w konkretnym celu. Codzienna krzątanina się nie liczy ;-)
  Pozdrawiam

 38. Wojciech

  Najważniejsza lekcja z tego filmu (i chyba wszystkich pozostałych) to działanie!
  Trzeba wdrażać każdego dnia, co się usłyszało czy zanotowało.
  Bez tego jest to tylko bezwartościowa wiedza , dzięki której przez moment czujemy się bardziej zmotywowani.

  Druga lekcja to koncentracja na swoich mocnych stronach. Czasami jest tak, że staramy się rozwijać całych siebie ogólnie, zostawiajac swoje mocne strony gdzieś w tyle, sądząc że z nimi już nie damy rady nic zrobić. Okazuje się jednak, że trzeba się na nich skoncentrować i wokół nich budować swój biznes!
  Dziękuje za te dwie lekcje.

 39. Anna

  Dziękuję za merytoryczne i inspirujące wideo.
  Dla mnie 2 nowe i najważniejsze lekcje to:
  1. Przejdz z Wiem do Działam.
  2. Zrob liste sukcesow

 40. Anna

  1. Życie się nie przytrafia, ono jest w moich rękach.
  2. Inwestuj w siebie i nieustannie się rozwijaj bez względu na wiek.

 41. Magdalena

  Duże cele podzielić na małe cele – wiem ale nie stosuje :) ale zacznę!
  Zaakceptuj trudne wydarzenia z przeszłości oraz nie oczekuj, ze przyszłość bd łaskawa

 42. Katarzyna

  1. Przejmij świadomie odpowiedzialność za to co się dzieje w Twoim życiu – nie pozwól aby ono Ci się „przydarzało”. Reaguj na to co się dzieje, cegła po cegle buduj swoją codzienność.
  2. Cały czas się ucz i poszerzaj swoje kompetencje. Nie zatrzymuj się w rozwoju. Rozwijaj do perfekcji swoje mocne strony, szkoda czasu na „doganianie innych” w Twoich słabych stronach, bo to poprowadzi Cię do bycia „średniakiem”. Buduj swoją siłę na swoich atutach i na nich się skupiaj.
  Pozdrawiam, K

 43. Dorota

  Dzięki za solidnego kopa do działania :)
  1. Pogódź się ze swoją przeszłością
  2.Zakończ toksyczne relacje i przejmij ster swojego życia w swoje ręce :)
  Jeszcze raz dziękuję, taka dawka pozytywnego myślenia była mi bardzo potrzebna, tym bardziej, że jestem właśnie na etapie zmian zawodowych – a co za tym idzie i osobistych :). Wstrzeliłaś się w punkt – miałam wielkie plany, które były trudne do zrealizowania i zniechęcały mnie, teraz podzielę je na drobne kroki …i do działania :)

 44. Agnieszka

  1. Koncentruj się na swoich mocnych stronach i rozwijaj je, zamiast próbować „dociągnąć” do poziomu średniego w sferach, w których jesteś słaby (najlepiej je oddeleguj!).

  2. Nie rozpamiętuj w kółko przeszłości, to już historia, z kolei jutro jest wielką niewiadomą…koncentruj się na TERAZ i na działaniu.

 45. Kasia

  Bardzo wartościowe wideo. Zrobiłam listę moich mocnych stron i listę sukcesów i od raz pewność siebie wzrosła:-)

  Moje lekcje
  1. Buduję na swoich mocnych stronach.
  2. Pielęgnuję swoje sukcesy, aby rozwijać w sobie świadomość, że jestem osobą sprawczą.

 46. Anna

  2 najważniejsze lekcje dla mnie to:
  1. Zaakceptuj Swoją przeszłość oraz 2.Przejmij odpowiedzialność. Bez wątpienia dlatego te 2 lekcje znalazły się na samym początku listy p. Kamili. Dziękuję za wszystkie lekcje p. Kamilo. Pozdrawiam, A

 47. Asia

  1. Trzeba wyznaczać sobie cele krótkoterminowe i cieszyć się tymi małymi sukcesami bo one zaprowadzą nas do celów długoterminowych.
  2. Nie wystarczy wiedzieć, bo większość tylko wie. Trzeba zacząć coś robić czyli działać by mieć rezultaty.

 48. Sylwia

  Kamilo moje dwie najważniejsze lekcje to:

  1. Przejmij odpowiedzialność za: (swoją przeszłość, miejsce w którym jesteś, ludzi którymi się otaczasz, postawę, talenty, kompetencje).
  2. Wiesz czy robisz….? (Odp. Patrz punkt 1)

  Dziękuję

 49. Brygida

  Moje 2 lekcje:
  -dzięki pracy nad sobą od 2 lat, 5 z tych punktów już mam dobrze przerobione i wprowadzone w życie
  -muszę dopracować nad moimi mocnymi stronami (a jest ich kilka?), oraz lepiej wyznaczać cele.

 50. Klaudia

  1. Wyznaczaj sobie małe cele
  2. Celebruj każdy sukces
  3. Przestań słychać zacznij robić ;-)

 51. Agata

  Moje dwie lekcje-pierwsza przeszłość to przeszłość, koncentruje się na teraźniejszości, druga-że wszystkiego można się podnieść, nie tylko ja doświadcza cierpienia, ewidentnie nie tylko ja tak myślę bo nie mogę wysłać komentarza, że niby duplikat, witaj mój mentalny blizniaku??

 52. Agata

  Moje dwie lekcje-pierwsza przeszłość to przeszłość, koncentruje się na teraźniejszości, druga-że wszystkiego można się podnieść, nie tylko ja doświadcza cierpienia

 53. Sylwia

  Dwa punkty, ktore najbardziej zwróciły moją uwagę:
  1. Zaakceptuj przeszłość. Nie można żałować czegoś czego już sie zmienić nie da. Ale można zmienić to co dzieje się teraz:)
  2. Wyznaczaj sobie małe cele. Te duże przerażają i wydają się niemożliwe, stąd łatwo je porzucić.

  Super wideo! Dziekuje! <3

 54. Agnieszka

  1. Nie odkładaj w nieskończoność.
  2. Odetnij się od przeszłości, nie zmienisz je. Na przyszłość masz wpływ.

 55. Bożena

  Dla mnie najważniejsza lekcja i taka myślą było zakończenie toksycznych relacji, siedzę i patrzę teraz, wypisałam tych ludzi i myślę i dziękuję Ci za to że o tym powiedziałaś, że to że ktoś jest nasza rodzina, bądź 20 lat w naszym życiu nie musi nam życzyć dobrze. Nie musi być w naszym życiu na zawsze :) a druga równie odkrywcza są nasze talenty i mocne strony, muszę się im przyjrzeć :) obserwuje Cię już długi czas Kamila jesteś dla mnie inspiracją i pomimo tego że mam szczęśliwe życie i się realizuje, wciąż dzięki Tobie się czego uczę :) dziękuję i pozdrawiam !

 56. Monika

  Moje lekcje:
  1. Pogodzenie się z przeszłością (z teraźniejszością też).
  2. Działanie, nawet (na początku) powolne ale działanie.

  Lekcji jest więcej, ale prosiłaś i dwie. :)
  Jesteś wspaniała!
  Dziękuję

 57. Żaneta

  1 lekcja to przepracuj przeszłość , żeby móc pójść dalej
  2 lekcja zakończ toksyczne relacje bo one powodują że twoja siła napędowa do działania słabnie

 58. Iwona

  Dziękuję za to wartościowe wideo. Lekcji jest dużo więcej, ale dwie dla mnie najważniejsze najważniejsze to:
  1. Wyznaczanie sobie małych celów, ich realizacja i celebrowanie ukończenia poszczególnych etapów. Życie to droga… <3
  2. Sama wiedza nie wystarczy, potrzebne jest działanie. Oj to chyba było moje wczorajsze odkrycie, że głównie zajmuję się zdobywaniem wiedzy a mniej energii poświęcam na wdrażanie jej w życie.
  Pozdrawiam serdecznie cały zespół RBC

 59. Żaneta

  1. Przejmij odpowiedzialność i zacznij działać.
  2.Zaakceptuj swoją przeszłość i przejdź do przyszłości.

 60. Karolina

  Dajesz naprawdę wiele motywacji ludziom, to ile dla nas robisz jest wspaniałe! <3
  Myślę, że dla mnie ważnymi lekcjami, które pomogą mi pójść dalej i stać się bardziej pewną siebie i odważną kobietą są cieszenie się ze swoich sukcesów oraz zakończenie relacji z toksycznymi ludźmi. Zarówno rozpamiętywanie porażek jak i otaczanie się niewłaściwymi ludźmi ciągnie mnie w dół. Poraz coś z tym zrobić..
  Pozdrawiam Karolina ;)

 61. Weronika

  Dziękuję za ten materiał! Mimo iż już dawno przerobilam swoją przeszłość i biorę odpowiedzialność za siebie, moje 2 lekcje to 1) nagradzaj siebie za każdy mały sukces niech to będzie mobilizacją do czegoś dużego 2) każdy cel, marzenie i sukces zapisuj i rozpisuj nawet ten blahy bo również on może stać się krokiem mu znalezieniu rozwiązania bądź nowej drogi.

 62. Zuzanna

  Ten film dał mi dużo do myślenia i wskazał jak rozwiązać swoje rozterki odnośnie pracy i kilku spraw związanych z życiem prywatnym

 63. Ania

  Dziękuję za ten film. Moje lekcje to:
  – musisz wiedzieć dokąd zmierzasz żeby móc tam dotrzeć,
  – nie ważne ile mądrych książek przeczytasz i na ile szkoleń pójdziesz, bez wdrażania zdobytej wiedzy w życie i praktykowania nowych nawyków nic się w Twoim życiu samo nie zmieni.

 64. Dorota

  1. Jeszcze dociera do mnie, że mogę być wewnętrznie silna i że mogę korzystać z tej siły dla własnego dobrostanu. Teraz pytanie: jak mogę korzystać z tej mojej siły? A jak mi wyjdzie?? ?? 2. Pisanie punktu pierwszego uświadomiło mi że cały czas jestem posłuszną dziewczynką i wykonuje polecenia. Tylko nikt nie powie mi, co mam zrobić, żeby wieść takie życie jakie chcę. A jakie chcę?☺

 65. Danuta

  1 Docenianie siebie i swoich sukcesów, zawsze wydawało mi się takie nieważne to co robię i normalne, że konczę studia, kursy itp.
  2) Male cele, skupienie się na teraz.

 66. Kamila

  Dziekuje za wspaniałą lekcję
  1.Moje mocne strony
  2.Wytyczanie celow krótkoterminowych
  Pozdrwawiam

  • Joanna

   1. pielęgnuj swoje sukcesy
   2. inwestuj w swoje kompetencje

 67. Dominika

  Dzięki Twojej pomocy robię już dwie rzeczy, które opisałaś w tym filmie:
  1. Celebruję sukcesy (już od lat, ale teraz wiem, że to jest baaardzooo dobre)
  2. Zaczęłam wyznaczać sobie male cele (bo kiedyś to wadomo, albo 200% albo nic, i później zostawało nic… :)

 68. Kalina

  Robic tu i teraz.
  Nie odkładać na pozniej.
  Skoncentrowac sie na sobie.

 69. Izabela Sandera

  Iza

  Kamila to jest wspaniale !!!
  Moje lekcje to:

  1. Lista sukcesow i ich celebracja.
  2. Wytaczanie krotkoterminowych celow i dzialanie.

 70. Kasia

  Moje dwie najważniejsze lekcje:
  1.zakończyć wszystkie relacje, które od zawsze ciągną cię w dół, negują to co robisz i demotywują,
  2. Zacząć działać i doceniać swoje działania. Założyłam swój zeszyt sukcesów i zaczynam sobie uświadamiać, jak bardzo w siebie nie wierzyłam.

 71. Aleksandra

  Moje lekcje to zacznij działać ( zazwyczaj strach ma wielkie oczy o czym się przekonałam wiele razy w przeszłości), i to żeby celebrować małe sukcesy (niby się z nich cieszę ale w końcu to „nic” takiego żeby od razu zapisywać..)

 72. Kasia

  Wzmacnianie i wypisanie mocnych stron oraz wybór zajęć i pracy zgodnie z nimi.
  Lista sukcesów.
  Inwestowanie w swoje kompetencje.

 73. Joanna

  Moje lekcje
  1. Inwestuj w swoje kompetencje.
  2. Rozwijaj swoje mocne strony.

 74. Iwona

  Moje 3 ważne lekcje:
  1. AKCEPTACJA PRZESZŁOŚCI (z tym mam spory problem). Zbyt często się zastanawiam (roztrząsam to) nad tym, co już było, co się już wydarzyło. Zbyt często zapominam o tym, że nie jest ważne co było i jak było, ale… ważne co ja z tym zrobię i jak się zachowam w przyszłości.
  2. SUKCESY należy się nimi cieszyć i nagradzać. To duża frajda, kiedy coś osiągnę i do czegoś dojdę – zbyt szybko o tym zapominam i nie nagradzam się – nie sprawiam sobie żadnej przyjemności za to.
  3. DZIAŁANIE sama wiedza w niczym nie pomoże, jeśli nie będzie się z niej korzystać.

 75. Magdalena

  Żałuję, że tak późno dołączyłam do grona Twoich fanów. Zgodnie ze wskazówkami z dzieiejszej lekcji nię będę tego rozpamietywać. Stało się dołaczyłam dopiero niedawno ale slucham uważnie szybko się uczę a Twoje rady są bezcenne. Ze swojej strony jestem bardzo wdzieczna za więcej niż 2 lekcje ale o tyle prosiłaś więc wybrałam:
  1. Pozbycie się toksycznych relacji, którr ciągną się za mną być może za zasiedzenie aby oczyścić swoje życie i zrobic miejse dla nowych ekscutujacych inspirujących i świeżych osób które mogą mnie wiele nauczyć a ja mogę wiele nauczyć te osoby bo slw tych trudnych czasach musimy sobiw pomagać. Kto inny jak nie my sobie nawzajem? To że się czymś podzielimy wieloma życiowyni lekcjami czy też wiedzą nie znaczy, że przestaniemy to wiedzieć. Ludzie o tym dziś zapomnieli… 2. Nagradzanie siebie pielęgnowanie sukcesów. Mimo ciągłego rozwoju, mimo sił sprawczych tak wiele rozpamiętujw zamiast wyciągnąć wnioski i zacząć zużywać energię na kolejne działania. Nie chwalę się tak jak mówisz… nauczono mnie skromności. Zacznę bardziej doceniać swoje sukcesy, pomysły i być dumna nawet jeśli spróbowałam ale poległam bo przecież mogłam nic nie zrobić.
  Dziękuję serdecznie, bardzo doceniam Twoją pracę!

 76. Marzena

  Moje lekcje:
  1. Koncentrujemy się na naszych mocnych stronach
  2. Zapusujemy sukcesy

  • Klaudia

   1.przestać rozpamiętywać przeszłość i szukać w niej powodów dzisiejszych stanów, a zacząć myśleć i działać na rzecz przyszłości
   2. Zapisywać cenne lekcje, plany , cele, pomysły, bo dotychczas miałam ich dużo a stale umykają wśród spraw codziennych

   Dziękuje! :)

  • Klaudiaa

   1.przestać rozpamiętywać przeszłość i szukać w niej powodów dzisiejszych stanów, a zacząć myśleć i działać na rzecz przyszłości
   2. Zapisywać cenne lekcje, plany , cele, pomysły, bo dotychczas miałam ich dużo a stale umykają wśród spraw codziennych

   Dziękuje! :)

 77. Ewa

  1.Bardzo podobało mi się wytyczanie krótkoterminowych celów, małymi krokami i sprawdzanie ich wykonania.
  2.NAJWAŻNIEJSZE dla mnie : ZACZNIJ DZIAŁAĆ !!!!

  Dziękuję bardzo.

 78. Aleksandra

  1. trzeba działać!
  oraz
  2. planować i realizować małe cele, żeby dojść do dużych efektów :)

 79. Kasia

  Kamilo, dziekuje za kolejne fantastyczne wideo. Lekcje, które wyniosłam z niego to:
  1.Aby zapisywac i doceniac każdy mały sukces, bo to on buduje moje poczucie pewności siebie zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym.
  2.Aby działać. Ja dużo rzeczy wiem i wiem też, że mam tendencję do odkładania rzeczy na później. Staram się obecnie pracować nad swoją samodyscypliną i konsekwencją – przejąć odpowiedzialność za swoje życie.

 80. Klaudia

  Dzien dobry :)
  Moje lekcje:
  1. Skupic sie na swoich mocnych stronach a nie tylko na dolowaniu siebie ze czegos sie nie umie.

  2. Dzialaj! Co z tego, ze cos sie wie jak sie nic z tym nie robi…

 81. Aga

  Kamila, dziękuję za pierwszą sprawę by zaakceptować przeszłość. Właśnie dziś zakończyłam terapię. Podsumowując ją z terapeutką poczułam jak wszystkie złe smutne zdarzenia odleciały, jak z ziejącejmczarnej dziury przepracowałam to w po prostu piasek, który czasem może wpaść w oko, dym z papierosa, który może rozwiać wiatr…OGROMNE miejsce zrobiłam w głowie na codzienność i bycie TU. Drogie Kobiety jesteśmy piękne dobre wspaniałe mądre. Mamy prawo do bycia sobą. Dziękuję za tą rozmowę, a to z czy zostaję na dalsze kroki to
  1 dobrych stron, nazwać je, i ROZWIJAĆ
  2 celbrować małe sukcesy

 82. Monika

  1. Inwestuj w swoje kompetencje, ucz się, wyznaczaj sobie cele
  2. Pogódź się z przeszłościa
  Bardzo mi się spodobał tez pomysł ze słoikiem, do którego będę wrzucać swoje sukcesy każdego dnia, już zaczęłam ☺️

 83. Malwina

  Moje lekcje:
  1. Inwestuj w siebie. Badz ciagle bardziej kompetentna
  2. Celebruj sukcesy. Nawet te male.

 84. Paulina

  Kamila, milam okazje być na Twoim wystąpieniu w Holandii. Zarażasz ludzi swoją postawa i osoba. Dziękuje , ze dzielisz się z nami tym wszystkim. Napewno nie jest łatwo o tym wszystkim mówić.
  Moje lekcje z tego wideo:
  1. Przejście z mówienia ze się o czymś wie do robieni tego.
  2. Jestem jedyna osoba od której zależy moja przyszłość… szczęście… rozwój.

 85. Daria

  1. Nie wystarczy słuchać /czytać, tylko trzeba się naprawdę wziąć do pracy – postawić sobie cele i przejść do ich realizacji!!!
  2. Najlepiej każdego dnia podsumować swoje małe sukcesy. To pomoże nam je w ogóle dostrzec, ponieważ często na pierwszy rzut oka wcale nie uznajemy ich za coś, z czego możemy być dumni /zadowoleni :)))

 86. Agnieszka

  Moje dwie lekcje to:
  – wytyczanie celów krótkoterminowych – zawsze koncentrowałam się na tych długoterminowych, co często działało demotywująco, ponieważ nie miałam poczucia, że je realizowałam
  – zacznij działać – bardzo dużo wiem, ale muszę w końcu zacząc wcielać tę więdzę w życie – nikt inny za mnie tego nie zrobi

 87. Magdalena

  Dziękuję Kamila za to bardzo konkretne wideo.
  Dwie lekcje jakie zapamiętałam najbardziej:
  1. Wszystko działa, ale pod warunkiem, że zacznie się działać.
  2. Wyznaczanie małych celów, ich realizacja i cieszenie się z nawet tych małych sukcesów. Podobało mi się również Twoje zdanie, że „…należy cieszyć się z drogi do określonego celu!”

  Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

 88. Gabriela

  – Nie oglądaj się wstecz! Jedynie po to by wyciągnąć wnioski.. wybacz sobie samej porażki i nie popełniaj tych samych błędów
  – Poznaj swoje mocne strony, pracuj nad sobą i osiągnij poziom mistrzowski w danej dziedzinie

 89. ANNA

  1. Stale inwestuj w swoje kompetencje i bazuj na mocnych stronach, skupiaj się na nich.
  2. Wiedz, ale działaj…

 90. Marta

  Moje lekcje:
  1. Celebrować każdy nawet mały sukces i zapisywać je w dzienniku oraz wracać przeglądowo w chwilach słabości do podbudowania się!
  2. Wszystko działa kiedy ja działam – moja siła sprawcza zależy tylko ode mnie.

 91. Marlena

  Kamila, na wstępie dziękuję za video i za to co robisz ♥️

  Moje lekcje:

  1. Świat nie jest moim dłużnikiem, był tutaj przede mną.

  2. Jestem jedyną osobą od której zależy moje życie i szczęście.

 92. Kamila

  W życiu trzeba robić to co się lubi,
  a ludzi toksycznych omijać, aby nasze skrzydła nie przestały nas prowadzić do celu.

 93. Daria

  Słucham Pani od jakiegoś czasu i te wszystkie punkty, o których Pani wspomina nie są dla mnie nowością, wywnioskowałam z innych Pani filmów, z tego wszystkiego co Pani mówi, bo to takie podstawy, a jednak zebrane w jedną całość pokazały mi, że nie mogę ruszyć z miejsca, bo nie zrealizowałam punktu NR. 1, czyli pogodzenia się z przeszłością, która jest też teraźniejszością i nie przeszłam do punktu 2, w którym analizujemy sytuację i bazujemy na własnym działaniu. To dla mnie najważniejsze lekcje, bo mimo, że wiem, że są podstawą do sukcesu, to też są trudne do zrealizowania.

 94. Dominika

  Dziękuję Kamila za cudowną lekcje.

  1. Pogódź się z przeszłością.
  2. Robię zamiast wiem.

 95. Ewa

  Dziękuję Kamili za pozytywnego „kopa” ❤️ potrzebuję go teraz bardzo.
  Biorę dla siebie dwie najważniejsze lekcje:
  1. Przejść od wiem do robię
  2. Wyznczaczyc sobie małe cele i cieszyć się z ich realizacji aby dać sobie dobrej energii i poczuć swoja sprawczosc

 96. Ewa

  1. Nie ważne ile wiesz, jeśli nie robisz
  2. Sama odpowiadasz za swój rozwój i poprawę swoich kompetencji

 97. Helena

  Po pierwsze: zamiast katować się myśleniem o porażkach- wyciągać z nich wnioski i cieszyć się z sukcesów. Po drugie: pamiętać, że można się cieszyć z tych sukcesów na każdym etapie pracy nad czymś- nie tylko w „wielkim finale” ;) … Tak więc: przestaję katować się myśleniem o porażkach, cieszę się z moich sukcesów pamiętając o tym, jak ważne jest celebrowanie każdego etapu, którego osiągnięcie doprowadza mnie do celu :)

 98. Ilona

  Moje 2 lekcje:
  1. Inwestuj w swoje kompetencje
  2. Ciesz się z Małysz sukcesów

 99. Karolina

  Wiem, ale nie robię… To prawda, udaje mi się z prawie wszystkimi punktami z listy, jestem pewna siebie, ale czasami wciąż zdarza mi się zapominać o tym, jak jestem wartościowa. Dlaczego? Bo za rzadko celebruje swoje sukcesy i łatwo o nich zapominam. Nie wybiorę dziennika, ale zaopatrzę się w słoik, który wypełnię swoimi osiągnięciami.

 100. Bogumiła

  2 ważne lekcje jakie wyciągnęłam to:
  1. Każdy z Nas ma swoją siłę sprawczą, dzięki której może ułożyć swoje życie według swoich zasad.
  2. Zamkniecie i akceptacja swojej przeszłości oraz przejęcie odpowiedzialności za swoje życie powoduje, że mamy świadomość tego, że to tylko my tworzymy swoje życie.

  Kamila! Bardzo dobry przekaz! I slogan „Wszystko działa, jeśli Ty działasz” staje się moim mottem życiowym od dzisiaj! ;)
  Pozdrowienia i do zobaczenia na szkoleniach.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?