Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 568 komentarzy
 1. Monika

  Moja pierwsza lekcja:
  Zrób listę swoich suksesów i zacznij je pielęgnować !!
  A druga :
  Wiesz czy robisz ??!!! Przystąp do działania ??

 2. Marta

  1. Doceniać to co już osiagnełam, nawet najmniejszr sukcesy
  2. Zadbaj o swoja wiedzę nic od nikogo ci sie nienalezy, jesli chcesz osiagnac sukces, awans itp. Zainwestuj w to

 3. Elżbieta

  Droga Kamilo, nigdy nie doceniałam swoich osiągnięć, być może zaczęło się to już w dzieciństwie, gdyż byłam bardzo dobrą uczennicą, a nigdy nie zostałam pochwalona przez rodziców za to i myślę że lekcja dla mnie z Twojego wideo dotyczy i mnie osobiście i jednocześnie mojego podejścia w tym temacie do moich synów.
  Druga lekcja to ta, która bardzo często pojawia się w przeczytanych przeze mnie komentarzy a mianowicie żeby zaakceptować i pogodzić się ze swoją przeszłością.
  Masz oczywistą rację w tym o czym mówiłaś na końcu, że co z tego że coś tam się wie, jeśli nic się nie robi. Wiele razy wiem że powinnam zrobić to i to, a kończy się na niczym, co doprowadza mnie do rozpaczy.
  Pozdrawiam Cię serdecznie i dziękuję.
  Elżbieta

 4. emilia

  Kamilo,
  moje wnioski:
  – moje życie jest w moich rękach, jestem odpowiedzialna za nie – wpływam na nie swoimi decyzjami i wyborami.
  – wykonywanie swojej pracy na 100% to za mało, jeśli chcę osiągnąć sukces zawodowy muszę dać o wiele więcej od siebie, podnosić swoje kompetencje i umiejętności

 5. Joanna

  Lekcje:
  1. Mieć oddzielny zeszyt do sukcesów, nie z innymi notatkami -> już kupiony i rozpoczęty.
  2. Listy to do z czasem trwania danych zajęć (po pierwsze dla samodyscypliny podczas wykonywania danych czynności, po drugie dla realnej oceny, ile jestem w stanie zrobić).

 6. Jolanta

  Swietne video – moja lekcja z obejrzenia to : jeśli już wiem jak coś zrobić po Twoim szkoleniu, a tego nie robię to podjęłam decyzję, i to wróci ze zdwojoną siła, będzie karą za opieszałość. Dlatego biorę się do działania, robię też ćwiczenia. Każdy kontakt z Twoimi video Kamilo to kopniak do działania, bardzo mobilizuje i pokazuje drogę. Bardzo Ci dziękuję.

 7. Katarzyna

  1. ZaAkceptuj swoją przeszłość.;
  2. Twoje mocne i słabe strony, inwestuj w swoje kompetencje

 8. Iwona

  Dziękuję za ten przekaz i te siedem kroków. Moje lekcję to pogódź się z przeszłością i załóż dziennik sukcesów.

 9. Monika

  Dziękuję za takie przekazy, nigdy nie celebrowalam najmniejszych rzeczy. Najważniejsze lekcje to :
  _ celebruj swoje sukcesy, nawet te najmniejsze
  _ porzuc toksyczne znajomsci
  Najbardziej trafione zdanie to niby wiesz to czemu nie robisz? Dziękuję za dzis! Czekam z niecierpliwością na więcej!

 10. Ewa

  Dla mnie najważniejszą lekcją jest uświadomienie sobie już po raz kolejny, jak bardzo często mamy tendencję do ubolewania nad porażkami, a jak niewiele wagi przywiązujemy do naszych sukcesów. Mówimy „udało mi się” albo „e tam, to nic takiego” kiedy zrobimy coś dobrze, a kiedy popełnimy nawet najmniejszy błąd, to miesiącami się biczujemy. Dziennik sukcesów do wspaniały pomysł. Moją drugą najważniejszą lekcją jest skupienie się na naturalnych talentach, mocnych stronach. Dzięki nim możemy wejść na poziom mistrzowski, ale tylko kiedy będziemy je odpowiednio wzmacniać i pielęgnować.

 11. Renata

  Kamilo,życzę Ci jeszcze większych sukcesów i pomysłów na jakie jeszcze nikt nie wpadł- podziwiam Cię i dziękuję,że dzielisz się tym jaka jesteś, jak do tego doszłaś. Moje lekcje:
  1.Przejmij odpowiedzialność
  2.Nie wystarczy wiedzieć,trzeba to robić

 12. Małgorzata

  Moje lekcje: 1. Pogodz się z przeszłością. 2. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie. 3. Wypisz swoje mocne strony. 4. Zwiekszaj swoje kompetencje. 5. Działaj!!!

 13. Agnieszka

  Dziękuję :)
  Lekcja nr 1 – działać, oprócz tego, że planuję; wyznaczać osobiste cele i kreować życie zawodowe, tak żebym je osiągała;
  Lekcja nr 2 – odpowiedzialność za swoje życie i komfort funkcjonowania – co się wydarzyło, z czego jestem dumna, co mogę lepiej, jakie dalsze plany; akurat pracuję sezonowo i po każdym sezonie mogę zrobić takie podsumowanie; odpowiedzialność to również szukanie szukanie swoich mocnych stron i w oparciu o nie alternatywnych źródeł dochodu poza pracą (choć moja praca też opiera się o moje wartości)

 14. Milena

  Dziękuję, za kolejny wartościowy materiał!
  Moje lekcje z video:
  1. Życie nie jest przypadkiem, mamy wpływ na to co nas spotyka.
  2. Obejrzałam video, ale to nie wystarczy aby moje życie się zmieniło. Trzeba zacząć działać!

 15. MILENA

  Bardzo się cieszę z tego widea. Jest bardzo wartościowe i pomaga małymi krokami zmienić swoje życie, aby było takie jakie my chcemy.

  Dwie najważniejsze lekcje to:

  1. zaakceptowanie swojej przeszłości. Trzeba pogodzić się z tym co było, wyciągnąć wnioski i iść dalej.
  2. Zrobienie listy swoich osiągnięć po to, aby pielęgnować swoje sukcesy. Trzeba cieszyć się każdego dnia z osiągniętych małych celów.

 16. Anna

  Moje lekcje:
  1. Zastanów się jakich kompetencji jeszcze Ci brakuje aby awansować i zdobądź je
  2. Zerwij z toksycznymi ludźmi

 17. Iwona

  moje lekcje z tego video to
  1.Ruszyć do działania , bo przecież wiedza to nie działanie.
  2.Wyjść do ludzi pokazując swoje kompetencje i chęć uczenia się dalej.

 18. Agnieszk

  Moje lekcje:
  1. Bądź zawsze przygotowany.
  2. Pielęgnuj swoje sukcesy i mocne strony.
  3. Małe cele – planuj wszystko, monitoruj postępy.
  4. Wszystko działa jeśli TY działasz.

 19. Sabina

  Moje wnioski: 1. Podnoś swoje kompetencje cały czas.
  2. Wyznaczaj swoje cele te mniejsze i większe i celebruj nawet małe sukcesy. Dzięki

 20. Gosia

  Kamila dziekuje za to ze jestes!!!
  Moje lekcje: pogodzic sie z przeszloscia, przejac odpowiedzialnosc za swoje zycie i wyznaczac sobie krotkoterminowe cele i dzialac, dzialac i jeszcze raz dzialac:-)

 21. Edyta

  Lekcje: życie wymusza zmiany, znać swój cel, cieszyć się drogą do celu, otaczać się ludźmi przyjaznymi, wiedzę przekuć w działanie.

 22. Jola

  Dziękuję Kamilo? Moje lekcje po obejrzeniu nagrania są następujące: 1. Życie nam się nie przytrafia. Życie to w 90% nasza reakcja na to, co się przytrafiło. 2. Lista sukcesów. Nie rozpamietujemy porażek, skupiamy się na osiągnięciach. Pozdrawiam

 23. Agnieszka

  Moje najważniejsze lekcje:
  1. Zrób listę swoich sukcesów i celebruj je.
  2. Koncentruj się na swoich mocnych stronach.

 24. Monika

  Dziekuje za to video. Uswiadomilo mi to ze ja zawsze odpowiadam „wiem“, ale na tym sie konczy i za tym nie stoi dalsze dzialanie – nie wykonuje najwazniejszej pracy!
  Kolejna rzecza, ktora sobie uswiadomilam, jest to, ze zbyt rozpamietuje i koncentruje sie na porazkach zamiast dzialac dalej.
  Jestem zbyt skromna i umniejszam swoje zaslugi! Cale dotychczasowe zycie wierzylam w to, ze ktos kiedys mnie znajdzie i doceni.

 25. Monika

  1.Nie oglądaj się za siebie,nie rozpamiętuj porażek,wyciągnij wnioski.
  2.Zapisuj swoje „małe”sukcesy,to bardzo budujące.
  3.Nic samo się nie zrobi,nie wystarczy wiedzieć,trzeba działać.

 26. Renata

  Moje lekcje:
  1. Celebruj sukcesy.
  2. Wyznaczaj krótkoterminowe cele.

  Pozdrawiam

 27. Basia

  Kamilo! Uświadomiłaś mi jedną ważną rzecz, a mianowicie, że pomimo zdobywania przeze mnie coraz to nowych kompetencji, budowania wiedzy eksperckiej i zaangażowania w nowe zadania nie awansuję. Kolejni pracodawcy (w tej samej firmie pracuję 14 lat) tłumaczą to brakiem środków a jeżeli już dochodzi do jakiejkolwiek podwyżki to jest to podwyżka rzędu 50 – 100 zł. i to taka ogólna. Kiedyś awansowałam na wyższe stanowisko ale nie poszła za tym żadna podwyżka. Natomiast widzę, że inni wcale nie muszą się tak wysilać i mają ten awans. Ale to historia na kiedy indziej. Nie mam chyba żalu do nikogo lecz do siebie, że straciłam co najmniej 10 lat licząc na mrzonki. Mimo wszystko dalej zdobywam nowe kompetencje, chcę odejść i zbudować własną firmę choć niektóre wtajemniczone osoby twierdzą, że powinnam siedzieć na tyłku i dopracować do emerytury. A ja chcę pracować na emeryturze albo przejść na nią nieco później. Nie chcę doczekać momentu, kiedy będę spychana ze stołka, bo i takie sytuacje bywają w mojej firmie. Chcę wykorzystać moje kompetencje i wierzę w moje kompetencje. To czego mi brakuje jestem w stanie się douczyć. Jedyne czego się obawiam tak naprawdę, to długa droga i czy uda mi się zbudować odpowiednią poduszkę finansową. To taka refleksja dzięki Tobie.

 28. G

  Najważniejsze wnioski dla mnie to:
  1. Różnica między wiedzieć i robić. Bo tak się składa, że ja to wszystko wiem, ale trudniej jest z robieniem. Czasem trzeba coś słyszeć i słyszeć by potraktować to na poważnie i wykonać to.
  2. By rosnąć w tą wewnętrzną siłę trzeba świętować swoje, nawet najmniejsze, sukcesy.
  Dziękuję bardzo za to nagranie. jest bardzo pomocne

 29. Magdalena

  Cześć,

  Z mojej strony to co wydaje się istotne to:
  1. Świadomość swoich mocnych stron. Dzieciaki w szkołach są zwykle posyłane przez rodziców na korepetycje z przedmiotów, które im „nie idą” zamiast na te, które im „idą”. W efekcie osiągają przeciętny / niezły poziom ze wszystkiego, ale nie osiągają poziomu mistrzowskiego w niczym.
  2. Przerzucenie odpowiedzialności za swój rozwój na siebie, nie na pracodawcę. Wielu ludzi ma bardzo roszczeniowe podejście, bo przecież „wykorzystam tą wiedzę w pracy dla tego pracodawcy, więc powinni mi zafundować te studia!”. Warto o to pytać pracodawcę, warto poprosić, warto być może wspólnie ustalić ścieżkę rozwoju dla nas, która będzie z korzyścią i dla nas i dla pracodawcy, ale nie warto siedzieć i czekać. Takie studia mogą być potem pretekstem do rozmowy o podwyżce lub awansie.

  Pozdrawiam!

 30. Ewa

  To bardzo ważne co powiedziałaś na koniec, że można wiedzieć co trzeba trzeba zrobić, jak zmienić swoje życie ale bez działania nic się nie wydarzy… Druga ważna lekcja to zakończenie rozpamiętywania porażek, rzeczy, które nam nie wyszły. Zamiast tego należy wyciągnąć wnioski i iść dalej! Dziękuję za ten film!

 31. Joanna

  Wszystkie lekcje są ważne, trzeba działać przede wszystkim, wybrane dwie spośród wszystkich:
  stawianie wyraźnych granic toksycznym znajomym/członkom rodziny oraz radość z drogi do celu :)

 32. Gosia

  Dziękuję Kamila za kolejne profesjonalne wideo.
  Dla siebie wezmę:
  1. Nie rozpamiętywanie tego co minęło
  2 Rozpisywanie celów i zadań tygodniowych
  Pozdrawiam

 33. Malwina

  Bardzo inspirujące wideo.
  Moje lekcje:
  1. Na 90% tego co się dzieje w naszym życiu mamy bezpośredni wpływ, więc trzeba podejmować decyzje ze świadomością dalszego scenariusza, rozwijać swoje mocne strony i inwestować więcej w siebie.
  2. Wyznaczanie celów krótkoterminowych ale i wypisywanie sukcesów – dziedzina nad którą koniecznie muszę popracować.

 34. Eliza

  Bardzo fajny i motywujacy filmik. Z przyjemnoscia sie oglada i wyciaga wnioski.
  Dla mnie najwazniejszymi lekcjami byly:
  1. Spisuj swoje sukcesy i celebruj je. Zalozyc denniczek sukcesow.
  2. Wytyczyc cele krotkoterminowe. Nalozyc sobie deadline, robic male kroki , droga jest rownie wazna jak cel.

 35. Magdalena

  Pani Kamilo, bardzo dziękuję za to wideo, właśnie oglądam je jadąc na targi pracy :) Moje dwie ważne lekcje to
  1. Awansu nie dostaje się z zasiedzenia, trzeba stale zwiększać swoje kompetencje
  2. Poznaj swoje mocne strony i pracuj nad nimi

  Pozdrawiam :)

 36. Kasia

  1. założyć dziennik sukcesów i zapisywać je a następnie celebrować zamiast rozmyślać o porażkach
  2. pogodzić się z przeszłością czyli zaakceptować to, co już się zdarzyło; nie marnować energii na rozpamiętywanie tego co niepomyślne w przeszłości stało się moim udziałem, co mi ktoś zrobił i w nieskończoność zadawanie sobie pytania „dlaczego”?
  3. zrezygnować z relacji, które mnie osłabiają, nawet jeśli jest to życzliwa osoba ale spotkania z nią sprawiają, że czuję się źle; zrobić miejsce dla wspierających relacji

 37. agnieszka.slak

  1. Nie tkwij w przeszłości wyciągnij z niej lekcje i idź dalej.
  2. Celebruje sukcesy – za mało się na nich skupiam.

 38. Katarzyna

  1. Zamiast skupiać się głownie na poprawianiu swoich najsłabszych miejsc, będę rozwijać swoje mocne strony.
  2. Zacznę doceniać swoje sukcesy- nawet te, które wydają mi się niewielkie.

 39. […] Zobacz wideo, jak wzmocnić pewność siebie i odbierz bonus! […]

 40. Dorota

  Dziękuję Ci Kamilo.
  *Rozpamiętywanie przeszłości nic nie da, trzeba się wziąć w garść i żyć tu i teraz.Zycie jest tylko jedno i trzeba iść do przodu
  *Moje mocne strony, spisywanie celów, ich realizacja i celebrowanie sukcesów.Jest to napewno lekcja, która muszę odpracować ?

 41. Dora

  Fantastyczny materiał, Kamilo! Jak zwykle same konkrety. Dziękuję Ci bardzo za niego!
  Moje dwie główne lekcje:
  1) Nie rozpamiętuj porażek, skup się na sukcesach i pielęgnuj je.
  2) Działaj, stale się rozwijaj i inwestuj w swoje kompetencje.

 42. Kasia

  Kamilo dziękuję za świetny materiał i bardzo cenne wskazówki.
  Dla mnie najważniejsze to: pielęgnuj swoje sukcesy i cały czas pracuj nad swoimi kompetencjami.

  • Joanna

   Moje dwie lekcje :
   1. Przeszlosc nie musi mieć i nie ma wpływu na to co dzieje teraz.
   2. Nie wystarczy wiedzieć – należy to wdrożyć – działać !

 43. Paulina

  Lekcje, które wyciągnęłam z nagrania:
  * W trudnych sytuacjach nie stawiać siebie w roli ofiary, lecz przejmować odpowiedzialność za swoje zachowania i emocje,
  * poznanie swoich mocnych stron i skupianie się na działaniach, w których będę mogła wykorzystać własny potencjał .
  Dziękuję za ogromną dawkę motywacji !

 44. Paulina

  1. Wziac odpowiedzialnosc za to co dzieje sie w moim zyciu
  2. Spisywac sukcesy, podkrealajac ich wartosc- porazki same dosc mocno zapisuja sie w pamieci…

  Dziekuje za kolejny wapanialy material ?

 45. Kamila

  1. Przejąć odpowiedzialność za swoje życie. Szukać rozwiązań.
  2. Zrobić listę osiągnięć i sukcesów i je pielęgnować.

 46. Dorota

  Moje lekcje to:
  1. Lista sukcesów;
  2. Inwestowanie w swoje kompetencje.

 47. Paulina

  Moje dwie lekcje z tego wideo :
  1. Godzę się z moja przeszłością oraz biorę odpowiedzialność za swoje zycie
  2. Celebruje swoje sukcesy i skupem się na nich. Działam !!!
  Dziekuje ?

 48. Magdalena

  Dla mnie kluczowe to
  1.zaakceptowanie i zamknięcie przeszłości
  2. krótkoterminowe cele i docenienie sukcesów
  dziękuje :)

 49. Marta

  dwie lekcje:
  1) Nasze życie jest w naszych rękach powinniśmy przyjąć odpowiedzialność na swoje życie
  2) Zakończenie toksycznych relacji

 50. Sylwia

  1) Pielęgnuj swoje sukcesy.
  2) Stawiaj małe kroki, krok po kroku realizuj realne do osiągnięcia cele i ciesz się z ich osiągnięcia.

 51. Edyta

  Doceniac i zapisywac swoje sukcesy.
  Nie tylko zdobywac wiedze, ale przede wszystkim dzialac.

 52. Ewelina

  Kamilo, dziękuję za to wideo. Od dziś jeszcze bardziej będę koncentrować się na swoich mocnych stronach oraz będę jeszcze więcej inwestować w swoje kompetencje:-)

 53. Agnieszka

  Ważne lekcje:
  1. Cieszyć się z sukcesów, przestać rozpamietywac niepowodzenia.
  2. Zacząć działać – poszerzać wiedzę, doskonalić umiejętności zawodowe.

 54. Agnieszka

  Uprościć życie to raz, działać to dwa!

 55. Ania

  wyciągnęłam dwie wazne lekcje: zamykam przeszłość i zaczynam działać. Sluchanie to za mało, trzeba to wszystko wdrożyc w działanie :)

 56. Agnieszka

  Moje lekcje:
  1. Zacznij działać! od samego słuchania nic się nie wydarzy.
  2. Cały czas inwestuj w swoje kompetencje i się rozwijaj.
  Dziękuję!

 57. Ola

  Moje najważniejsze lekcje to
  1. Należy wziąć odpowiedzialność za swoje życie w swoje ręce.
  2. … A potem działać! Wyznaczyć swoje cele i krok po kroku je realizować!
  Cudny materiał, idealnie to czego teraz najbardziej potrzebuję :-)

 58. Ewelina

  Moje lekcje na dziś :
  1. Zaakceptuj swoją przeszłość aby iść dalej
  2.Wytyczaj krótkoterminowe cele i działaj ! samo się nie wydarzy !;)))

 59. Paulina

  Cudowne wideo!
  A dwie lekcje to takie:
  1) Nasze życie jest w naszych rękach, nikt nie przyniesie nam gotowych rozwiązań, powinniśmy przyjąć odpowiedzialność na swoje życie
  2) Inwestycja w nasze kompetencje, ciągła nauka, nauka, nauka, szkolenia i żeby nie tylko wiedzieć ale też robić :)

 60. Bożena

  Dziękuję za ten film.
  Najistotniejsze dla mnie z tego nagrania to
  1. Zaakceptuj swoją przeszłość, była ona dla mnie jakąś lekcją.
  2. Załóż zeszyt swoich sukcesów i codziennie dopisuj nowe.

 61. Sylwia

  1. UWIERZYĆ W SIEBIE – bo przecież mam mocne strony, trzeba jedynie je w sobie odkryć i uświadomić je sobie!
  2. ZACZĄĆ DZIAŁAĆ – samo nic nie przyjdzie! …żeby ogień płonął, potrzebna jest iskra!

 62. Kamila

  Kolejne wartościowe wideo :) Dla mnie najcenniejszą lekcją jest to, że jako kobiety, nie jesteśmy same. Możemy sobie nawzajem pomagać i coraz więcej z nas skutecznie to robi. Druga ważna lekcja to z pewnością ta, dotycząca tego, że w życiu albo trenujemy, albo przechodzimy przez test. Bardzo dziękuję i czekam z niecierpliwością na konferencję.

 63. Ewa

  Dwie lekcje:
  1. Poznać swoje mocne strony.
  2. Wyznaczyć sobie cele krótkoterminowe i zacząć je realizować.

 64. Ania

  1.Usłyszałam, że zrealizować marzenie o byciu w miejscu w życiu, w którym zawsze chciałam być muszę zacząć stawiać małe kroki.
  2. Zdałam sobie sprawę z sukcesów, które osiągnęłam do tej pory.

  Dziękuję za dawkę motywacji

  • Agnieszka

   1. Skupienie się na swoich mocnych stronach. Zaczęłam się nad tym zastanawiać i wiem, że muszę nad nimi popracować by być efektywniejszą.
   2. Małe cele. Tego mi brakowało, często duże cele były bardzo odległe i przez to nie wykonywane. Kiedy popatrzyłam na małe rozbite na kroki stwierdziłam, że mogę to zrobić od razu :)

 65. Ania

  1. Usłyszałam, że zrealizować marzenie o byciu w miejscu w życiu, w którym zawsze chciałam być muszę zacząć stawiać małe kroki.
  2. Zdałam sobie sprawę z sukcesów, które osiągnęłam do tej pory.

 66. Dominika

  Ważna lekcja dla mnie jest zrobienie listy swoich sukcesów i docenienie ich oraz wypisanie swoich mocnych stron i je wzmacniać.

 67. Katarzyna

  Pani Kamilo! Dziękuję za to wideo jak i wiele innych. „Śledzę” już Panią od jakiegoś czasu i „wprogramowuję” powoli w swój umysł Pani słowa. Trafiają do mnie bardzo, ale przekroczenie granicy z „wiesz” do „działasz” okazuje się najtrudniejsze i idzie mi powoli, choć nie bez drobnych sukcesów. Zakładam zeszyt i stawiam słoik z moimi małymi osiągnięciami. „Kobieta Sukcesu”, która dotarła do mnie w Dzień Kobiet ;) już się trochę zakurzyła. Ale koniec z tym odkładaniem na potem! Siadam do lektury! Najważniejsza lekcja dla mnie na dziś? Pielęgnuj swoje sukcesy, nie skupiaj się na porażkach i stawiaj sobie krótkoterminowe cele, których realizację celebruj. ?

 68. Gabi

  Bardzo dziękuję za video. Jest bardzo cenne. Dla siebie zabrałam:
  1.Tworzenie celów krótko terminowych, tydzień po tygodniu.
  2.Nie osiadanie na laurach.

 69. Patrycja

  1. Przejąć odpowiedzialność za swoje życie, odnaleźć swoje wartości i unikać ludzi małych mentalnie.
  2. Robić cele krótkoterminowe, zapisywać je i realizować.

 70. Justyna

  Dla mnie najważniejszymi lekcjami z tego artykułu jest:
  1. Pogodzić się z przeszłością : bo uzalanie się nad sobą nie pozwala ruszyć dalej, żyć normalnie
  2. Wyznaczać sobie małe cele i je realizować. Działać, działać i jeszcze raz działać.

 71. Karola

  Przygotuj się do zmian
  Pamiętaj, że wiele już osiągnęłas

 72. Ewelina

  Moje dwie lekcje:
  1. Boj sie ale rob..Bez tego nic sie nie wydarzy. Pomimo strachu, musisz zaczac dzialac.
  2. Zaakceptuj w pelni swoja przeszlosc. Idz do przodu i patrz w przyszlosc.

 73. Paulina

  1.Codzienna praca nad swoją siłą sprawczą. Przejęcie odpowiedzialności za to jak wygląda moje życie i odpowiednie dzialanie. Odpowiednie dzialanie czyli co o sobie myślę, czego muszę się nauczyć, jak się doceniam za swoje postepy, kim się otaczam i dokladnie do czego zmierzam krok po kroku
  2. Wyciagam lekcję z moich działań, idę do przodu i przygotowuję się do kolejnych wyzwań.

 74. Magda

  Super wideo a najważniejsze dla mnie to 1) „wiesz czy robisz” bo rzeczy o których mówiłaś wiem, ale z robieniem bywało różnie teraz już jest czas działania. Lista osiągnięć i mocnych stron w trakcie tworzenia mam.
  2) „inwestuj w swoje kompetencje” rozpoczęłam pracę nad sobą i wykonuje zadania z Twoich i nie tylko wideo edukacyjnych inwestuję w książki planuję szkolenia zwiększające moje umiejętności jeszcze w tym roku i rozwijam umiejętności językowe.

 75. Justyna

  Pierwsza lekcja dla mnie była jak oświecenie, bo nigdy nie myślałam o tym w ten sposób – skupienie się na doskonaleniu MOCNYCH stron. Zawsze starałam się raczej wzmacniać te słabe i nie pomyślałam nawet przez chwilę że to w gruncie rzeczy dążenie do średniactwa… Średniactwa które jest moja małą „zmorą” od zawsze. Ogromne dzięki Kamila za Twoje słowa!
  Druga lekcja to doceniane małych, krótkoterminowych celów. Zawsze traktowała je jak listę zadań do wykonania w ramach większego projektu. Nigdy ich nie celebrowalam. Czas na zmiany!

 76. Iza

  Kamilo, bardzo wartościowy materiał, dziękuję za to co nas robisz!
  1. Zaakceptuj swoją przeszłość. – To uświadomiło mi, że cały czas żyję przeszłością. Cały czas rozpamiętuję dlaczego coś stało się tak a nie inaczej. Dlaczego ktoś zrobił tak a nie inaczej. Przez to nie moge ruszyć z miejsca i iść dalej do przodu.
  2. Zakończ toksyczne relacje. Całkiem zakończyć się ich nie da, ale bardzo mocno je ograniczyłam od pewnego czasu i jest mi z tym bardzo dobrze.

 77. M

  pkt. 5 i 7 na ten moment najcenniejsze. Relacje to rzecz od której zacznę, bo jest tam największe spustoszenie. Krótkoterminowe cele wyznaczone w taki sposób jak to przedstawiłaś być może wreszcie zapanują nad moim słomianym zapałem. Dziękuję :)

 78. Agnieszka

  Moje 2 ważne lekcje:
  1. Zacząć doceniać siebie, swoje dokonania i pielęgnować sukcesy. Też tak myślę, matura..ah matura, co to za sukces, każdy ją prawie ma. Tym sposobem odbierałam sobie moje własne sukcesy.
  2. Przestać pielęgnować w sobie moje słabe strony, a zwrócić uwagę na to co potrafię, w czym jestem dobra i to rozwijać.

 79. Ewelina

  Bardzo dziękuję za wartościowe wideo.
  O to jakie wnioski, lekcje wyciągnęłam:
  1. Branie odpowiedzialności za swoje czyny, nie zrzucanie winy na wszystkich dookoła.
  2. Szukanie i pielęgnowanie swoich mocnych stron i na ich podstawie, rozwijać się, szukać własnej ścieżki życiowej.
  To dla mnie najważniejsze lekcje.
  Jeszcze raz dziękuję za wideo. Pozdrawiam

 80. Ewa

  To jest tak Jak bym musiala przejsc na drugi brzeg rzeki,a tam to juz wszysko sie uda.

 81. magdaskut

  Dziękuję za bardzo wartościowe informacje podane w bardzo dostępny sposób. To co usłyszałam będę przekazywać innym. Moje lekcje: 1. Robić codziennie listę sukcesów 2. Pielęgnować je 3. Odważnie działać 3. Wierzyć w siebie. Bardzo dziękuję i pozdrawiam. Magda

 82. Karolina

  Pani Kamilo, ja nie mam 2, lecz 4 wnioski. Zacznę je wpisywać, zaczynając od punktów, które one dotyczą:

  3. Stwierdzam z całym przekonaniem, że uwielbiam się dołować i nie notuje swoich sukcesów, w efekcie czego o nich zapominam. A to powoduje, że w sytuacji kryzysowej lub w obliczu wyzwania nie mam się o co oprzeć.
  Dlatego z miłości do siebie od zaraz będę prowadzić dziennik sukcesów. Za tą radę pieknie dziękuję.

  5. Toksyczni ludzie często są słodcy jak miód i kochaja nas, ale dopókizyjemy tak, jak oni to widzą. Taka osoba w moim życiu jest i stwierdzam z całym przekonaniem, że ona w gruncie rzeczy nie lubi mojej chęci i dążenia do lepszego życia. Często mówi, że nas na coś nie stać i to nie dla nas. Ja się z tym nie zgadzam. Więc słyszę sarkazm i ironię, oczywiście ukryta pod płaszczem dowcipu, że ja mam marzenia o nie wiadomo czym. Dochodzę do wniosku, że ona nie lubi ludzi zamożnych albo takich, którzy chcą sie rozwijać. Bo sama taka jest! Czas z tym skończyć.

  4. Nie wiem, co jest moja mocną stroną i zrobię test, o którym Pani mówiła, bo::
  Chcę mieć satysfakcję z mojej kariery.

  7. Będę wyznaczać cele krótkoterminowe, co wiąże się z wyzwaniem dla mnie, jaka jest cierpliwość.

 83. Magdalena

  1. Aby osiągnąć sukces muszę przejąć odpowiedzialność za swoje decyzje i życie.
  2. Bez mojego działania i zaangażowania NIC się nie wydarzy!!!

 84. Izabela

  Moje wnioski:
  1. jeśli jestem w czymś dobra, mam być w tym jeszcze lepsza i w końcu najlepsza :)
  2. nigdy nie mogę myśleć, że to co robię to może drobnostki – życie z tego się właśnie składa, a poza tym nigdy nie wiadomo kiedy te drobnostki zaczną być pędzącą śnieżną kulą:) i złożą się na coś wielkiego :) i NIGDY nie zniechęcaj się ludźmi – oni zawsze będą wiedzieć „lepiej”, szczególnie ci, którzy nic nie robią…

 85. Izabela

  Dla mnie bardzo wartościowy materiał, dziękuję.

  Moje ważne lekcje:

  1.Tworzenie listy sukcesów i pielęgnowanie ich, Nagranie uświadomiło mi, że nie jest tak, że nie osiągnęłam żadnych sukcesów.

  2. Pielęgnowanie i wzmacnianie mocnych stron, nie dążenie do bycia „średnim”.

  Po wysłuchaniu nagrania, zakończyłam już jedną z moich toksycznych relacji, poczułam ulgę:)

 86. Beata

  Moje najważniejsze 2 lekcje:
  1. Przestać oglądać filmy i szkolenia i tylko się motywować. Lepiej obejrzeć/przeczytać mniej i wprowadzić je w życie.
  2. Skoncentrować się na wzmacnianiu swoich mocnych stron bardziej niż na walce ze slabymi stronami.

 87. Edyta

  Moje najważniejsze lekcje z tego video: to znalezienie sukcesów w moim życiu….wiecie nie miałam pojęcia Adobe tej pory że już tyle osiągałam. Nigdy tego nie robilam, nigdy się nad tym nie zastanawiałam.
  Toksyczny związek, strach, opinie innych długo miały wpływ na moje życie, ale od kilku lat jak zostałam sama z dziećmi walczę o siebie każdego dnia i teraz chcę wydobyć moje mocne strony które pozwoliłam w sobie zabić.
  Oraz zaprzestanie myślenia o przeszłości, chociaż nie żyje już tą przeszłością tak bardzo, ponieważ książka „kobieta niezależna” która przeczytałam i zaczęłam wdrażać w swoje życie dużo mi pomogła
  Kamilo dziękuję

 88. Karolina

  Moje lekcje to
  1. Muszę pogodzić się z przeszłością
  2. To ja jestem odpowiedzialna za siebie

 89. Ewa

  Moje 2 lekcje to:
  1. Akceptacja przeszłości
  2. Wzięcie odpowiedzialności za swoje działania.

 90. Justyna

  Kamilo, dziękuję, że podzieliłaś się swoją historią. Sama od dłuższego czasu borykam się z brakiem pewności siebie, który jest spowodowany różnymi czynnikami. Jednnym z nich jest rozpamiętywanie przeszłości. Tego co wydarzyło się złego, tęsknoty za bliską mi Osobą, ale też czasów świetności kiedy to żyło się pełnią życia. Abym mogła iść dalej konieczne dla mnie jest przejście przez krok 1. To co też do mnie m.in. bardzo trafiło z wypowiedzi to celebrowanie sukcesów i nie drazenie w porażkach. Z pewnością założę zeszyt sukcesów. :)

 91. Alicja

  Dziekuje za swietny material. Zrobienie listy sukcesow oraz wytyczanie celow krotkoterminowych to jest to!

 92. Dorota Sochacka

  Moje 2 lekcje z video to
  1) wiedza to nie wszystko, aby zobaczyc efekty trzeba dzialac na 120 % , dac z siebie wszystko
  2) to ja jestem odpowiedzialan za moje zycie, nie nikt inny I moja przeszlsc nie moze miec wplywu na to co dzisiaj robie. Wyciagam wnioski I ruszam dalej, silniejsza..

 93. Basia

  Bardzo dziękuję za ten materiał. Moje dwie najważniejsze lekcje, to:
  1. Ostatnie pytanie z materiału – wiesz czy robisz? – bo przecież ja już to wiedziałam, tylko dlaczego jeszcze/wciąż nie wprowadziła tego w życie…!!!!
  2. Jak ważne jest celebrowanie nawet tych najmniejszych sukcesów, które przydarzaja się każdego dnia.

 94. Aga

  Moje najważniejsze lekcje: zaakceptuj przeszłość, było minęło i zrób listę swoich sukcesów a nawet zapisuj sukcesy codziennie w dzienniku sukcesów

 95. Aga

  Moje najważniejsze lekcje: zaakceptuj przeszłość, było minęło i zrób listę swoich sukcesów a nawet zapisuj sukcesy codziennie w dzienniku sukcesów

 96. Joanna

  1. Zakończenie toksycznych relacji; nie wystawiać się, realizować siebie a w pracy gdzie tak naprawdę nie mamy możliwości nawet ograniczyć kontaktów to nauczyć się asertywnego funkcjonowania w relacjach z takimi osobami.
  2. To, że ktoś coś wie to nie znaczy, że to realizuje. Bez działania samo się nie zrobi. W zespole jasny komunikat kto co ma wykonać bo może się okazać, że nikt tego nie zrobi.

  • Beata

   Kmilo dziękuję Ci pięknie za kolejne wideo i przypomnienie o takich niby prostych, a jakże ważnych sprawach.
   Moke lekcje to:
   1. Zakończyć toksyczne relacje z toksycznymi dla mnie osobami, a jeśli jest to niemożliwe, to nauczyć się asertywnie funkcjonować wśród takich ludzi – w moim przypadku jest to praca.
   2. Założyć dziennik sukcesów i wypisywać je codziennie, nawet te najmniejsze!

 97. Gabriela

  1) Pomimo bardzo intensywnego zycia do tej pory przyszedl czas na weryfikacje , wszystkiego od nowa , od podstaw pod kazdym wzgledem .
  2) Sila jest kobieta tl. moje Kobieta jest Sila ,ale nawet mi przydarzylo lub wybralam byc saportem …… ale wszystko ma swoje granice . Pozdrawiam caly sztab na pewno wartosciowych KOBIET .

 98. Aleksandra

  Super wideo. Dziękuję. Moje 2 lekcje:
  1. Wyznacz sobie krótkie i małe cele (realne i określone czasem) oraz nie zapomnij celebrować ich realizację.
  2. Od robienia notatek i słuchania nic się nie stanie, RUSZ tyłek i DZIALAJ.

 99. Ola

  Moje lekcje to:
  Dzialaj, nie tylko rozmyslaj
  Wyznaczaj cele krotkoterminowe, ktore doprowadza do dlugoterminowego
  Najwazniejsza jest droga do celu, nie sam cel na koncu

 100. MAGDALENA

  Dziękuję Ci za lekcje która dużo dodala do mojego zycia. Ważne jest żeby sie cieszyc malymi rzeczami, nie żyć przeszłoscia, wziąść odpowiedzialność za swoje życie. Pozostaje mi tylko dzialać. Dziękuję że jesteś.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?