Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 568 komentarzy
 1. Jola

  Dziękuję…
  Moje 2 ważne lekcje:
  1. nie wystarczy wiedzieć, trzeba działać,
  2. warto odciąć się od toksycznych ludzi.

 2. Magda

  Ważne lekcje:
  1. Bez działania nic się nie wydarzy.
  2. Zrobić test Gallupa

 3. Ewelina

  Moje 2 lekcje to:

  1. To że ukończyłam studia w jednym kierunku, nie znaczy że muszę pracować w tym zawodzie do końca życia. Mogę robić w życiu to, co naprawdę sprawia mi radość i spełnienie :)
  2. Nawet małe sukcesy (sukcesiki :D ) należy celebrować i pielęgnować. Teraz zdałam sobie sprawę, że nie tylko zdanie matury, obronienie pracy dyplomowej czy zdanie prawa jazdy za 4 razem (tak, za czwartym razem, tak jak Ty Kamilo :) ) jest moim sukcesem :)

  Dziękuję! :)

 4. Aldona

  Zerwać stosunki z toksycznymi ludźmi, nie oglądać się wstecz. Uwierzyć w swoją siłę i działać.

 5. Aldona

  Jestem na etapie pracy nad sobą, szukam swoich pozytywnych stron i ciągle je rozwijam. Nie chcę marnować czasu i oglądać się wstecz. Ważny jest czas,który dopiero nastąpi.

 6. Aldona

  Najważniejsze dla mnie lekcje to znaleźć swoje mocne strony i je celebrować, rozwijać. Zdobyć się na odwagę i zacząć działać, bo samo nic się nie wydarzy.

 7. Aldona

  1. Zacznij działać, nic samo się nie wydarzy
  2. Znajdź w sobie pozytywne, mocne strony i celebruj je
  3. Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

 8. domi

  Dziękuję za bardzo wartościowe wideo. Moje dwie lekcje są następujące:
  1. Każdy z nas doświadczył czegoś trudnego.
  2. Wiem, ale w wielu kwestiach nie działam.

 9. Wioletta

  Ważne lekcje:
  Wzmacniaj swoje mocne strony.
  Zakończ toksyczne relacje.

  • Aleksandra

   1.Najwazniejsze celebruj i ciesz się swoimi sukcesami zamiast rozpamiętywać swoje porażki ponieważ głównie skupiam swoją uwagę na niedociągnięciach i błędach a nie dostrzegan lub marginalizuję sukcesy.
   2. Wyznaczaj sobie cele krótkoterminowe i działaj. Sama wizja lepszego życia /pracy nie wystarczy.Potrzeba realizacji tych założeń poprzez wyznaczanie i osiąganie stopniowo celów które wzmocnią pewnosc siebie i zmotywują do osiągania kolejnych. Czas ruszyć z miejsca !:)

 10. Ewa

  Dwie ważne lekcje: rozwijaj się -nie stój w miejscu, nie obwiniaj innych za swoje niepowodzenia – spójrz w głąb siebie i weź odpowiedzialność za zaistniałe sytuacje.

 11. Agata

  Cóż dla mnie dwoma najważniejszymi lekcjami są
  Informacja, że muszę znaleźć w sobie mocniej strony i dodatkowo je umacniać
  A drugą jak ważne są te małe cele które musimy sobie wytyczać i oczywiście dążyć do ich realizacji. Dużo pracy przede mną, ale to zaprocentuje. Wierzę w to i tak sobie będę powtarzać każdego dnia ? Dziękuję za wsparcie

 12. Agnieszka

  1. Czas przestać się bać swoich mocnych stron.
  2. Czas zacząć realizować plany

 13. Natalia

  Moje dwie ważne lekcje:

  Myślę, o tym co mogę zrobić by być jeszcze lepszym na obecnym stanowisku.

  Chcę ograniczyć kontakt z osobami, z którymi mam toksyczne relacje.

 14. Agnieszka

  Moje dwie ważne lekcje:
  1. Koncentracja na mocnych stronach, dążenie do poziomu mistrzowskiego.
  2. Docenianie siebie, celebrowanie sukcesów.

 15. Katarzyna

  Lekcja 1 to: odciecie sie od Ludzi dzieki ktorym stoje w miejscu a ktore nie pozwalaja mi rozwinac skrzydel, nie pozwalaja poniewaz jestem osoba ktora ma na wzgledzie dobro innych przed sama soba.
  Lekcja 2 to: Celebracja sukcesow, do tej pory wiedzielam ze jakis mam na swoim koncie, jednak nigdy nie postrzegalam ich w takim wymiarze.
  Lekcja 3 to: Rozwijac sie, ciagle i nadal. Wychodze z zalozenia ze na nauke nigdy nie jest za pozno jednak teraz wiem ze nie tylko ja tak mysle i ze nie jest to jedynie fanaberia mojej glowy w wieku 38 lat dzieki czemu moge osiagnac to co zaplanowalam.
  Lekcja 4 to: To ze posiadam marzenia ktore sa realne do spelnienia dzieki poprzednim trzem punktom :)

 16. Ola

  Witaj
  Najważniejsze lekcje z wideo:
  1). Pielęgnować i wzmacniać swoje mocne strony – bo faktycznie po obejrzeniu tego wideo uświadomiłam sobie w czym jestem dobra i lubię to robić.
  Co za tym idzie kolejna lekcja,
  2). Inwestuj w swoje kompetencje – dalsza nauka żeby być jeszcze lepszym, dokształcać się w tej dziedzinie, przejąć odpowiedzialność,
  3). Wytyczać cele krótkoterminowe.

  Pozdrawiam Cię serdecznie

 17. Aneta

  Moje lekcje dotyczą:
  1. odcięcia się od toksycznych osób, taką osobą w moim życiu jest mój przełożony w pracy, bardzo boi się o swoje stanowisko, dręczy mnie psychicznie, wyszukuje najdrobniejsze błędy, byle tylko mieć pretekst do poniżenia mnie, co chwile zmienia moje treści, nanosząc „poprawki”, bo wg niego tak jest lepiej… gdzie merytorycznie naprawdę staram się wykonywać swoją pracę prawidłowo.. przez niego dostałam kolejną umowę na czas określony – krótszy niż się spodziewałam (wszystko przez jego strach) – bo wielu bojach myślowych, załamaniu – stwierdzam, że ta sytuacja nie ma sensu a ja nie mogę ruszyć do przodu tkwiąc w takim miejscu, gdzie blokowane są wszystkie moje pomysły i rozwój… szukam pracy, jestem już po 2 – ch rozmowach rekrutacyjnych. Nie będę się więcej zadręczać, że powinnam robić wszystko tylko po to, że mam pracę i mam zrobić wszystko żeby się w niej utrzymać, bo mam pracę… KROK 1 – ODCIĘCIE SIĘ OD TOKSYCZNYCH OSÓB!
  2. traktować porażki jako doświadczenia, wyciągać wnioski i działać dalej – nie rozpamiętywać.. dotyczy to zarówno mojej pracy, a także życia osobistego – w tej ostatniej sferze bardzo ciężko jest mi zmienić myślenie – cały czas dręczę, się, że gdybym podjęła inne decyzje, dziś byłabym w kompletnie innej sytuacji mieszkaniowej, finansowej, miałabym inną pracę, być może także i dzieci… Ale Kamila ma rację, należy się odciąć od przeszłości, potraktować to co się wydarzyło jako lekcję i iść do przodu, rozwijać się i NIE PRZEJMOWAĆ INNYMI!!
  Dziękuję za to video!!
  Pozdrawiam
  Aneta

 18. Joanna

  dla mnie trudnosći do pokonania, które wynikaja z tego video to głownie zerwać z toksycznymi relacjami oraz wytyczać cele krótkoterminowe anie tylko cieszyc się z wielkich i długotrwałych osiagnieć, i ogóle sie z nich cieszyc i je celebrować

 19. Marta

  Wiesz? Czy robisz? Ja bym jeszcze dodała: po co tego nie robisz?
  Oczywiście jak zawsze zrobiłam notatki… jak zawsze kolorowe i jak dla mnie przejrzyste. Teraz czas na działanie, bo tak jak pisałaś wyżej…pewnie teraz masz trudny moment w życiu- tak jest! czyli idealny moment do działania! :)
  Zacznę sprawdzać co Ja wnoszę w życie innych ludzi, od prawie roku chodzę na terapię (najlepsza decyzja w życiu jaką podjęłam!), zacznę szukać swoich mocnych stron (wciąż mam z tym ogromne trudności), zacznę szukać szkoleń dla siebie i zapisywać drobne sukcesy, bo cieszyć już się z nich nauczyłam! :)
  Pół roku temu usłyszałam o Tobie po raz pierwszy… Ale to teraz jest ten moment kiedy jestem gotowa, żeby przyjąć wiedzę! :)

 20. Monika

  Moimi wnioskami jest to aby częściej otaczać się ludźmi myślącymi podobnie, ambitnym i motywujacymi a starać się odciąć od tych negatywnych (często to trudne bo jest to bliska osoba). Drugi to brać konsekwencje za błędy, wyciągnąć wnioski, otrzepac się i zacząć żyć. Dziękuję.

 21. Bogusia

  1. weź odpowiedzialność, za swoje czyny. nie rozpamiętuj porażek, wyciągnij z nich lekcje i żyj dalej.
  2. pielęgnuj swoje codzienne sukcesy. codziennie zapisuj to co danego dnia zrobiłaś dobrze, co osiągnęłaś.

 22. Basia

  Moje lekcje:
  1- odciąć się od toksycznych osób
  2- nie rozpamietywac porażek lecz celebrować sukcesy nawet te najmniejsze
  3- ciągle dokształcac się

 23. Basia

  Moje lekcje:
  1- odciąć się od toksycznych osób
  2- nie rozpamietywac porażek lecz celebrować sukcesy nawet te najmniejsze
  3- ciągle dokształcac się

  • Ania

   1. Zacznij działać weź sprawy w swoje ręce
   2. Poznaj swoje mocne strony i zacznij je pielęgnować

 24. Marta

  Przede wszystkim zakończenie toksycznych relacji lub praca nad asertywności w relacjach, których nie mogę zakończyć. Przejecie odpowiedzialności i sprawczosci w życiu, reagowanie na to, co mi się przytrafia.

 25. Marzena

  Jak dla mnie dwie lekcje są najważniejsze : 1) ciągle inwestować w siebie i 2) ograniczenie relacji które mi nie służą

 26. Daria

  1. Zakończ toksyczne znajomosci. Im prędzej tym lepiej ;)
  2. Inwestuj w siebie, w swoje kompetencje.

 27. Wiesława

  1.Celebruje sukcesy
  2.Wyznaczaj cele
  3.Dzialaj

 28. Bożena

  1. Koncentracja na mocnych stronach i wzmacnianie,
  2. Życie się nie zdarza, nic mi się nie udaje!
  Kamilo, jak zawsze niesamowita dawka energii, siły i motywacji ? Serdecznie dzieluję!

 29. Ewelina

  1) Codzienne spisywanie swoich nawet najmniejszych osiągnięć i celebrowanie ich.
  2) Większe zaangażowanie w relacje z przyjaciółmi
  3) Tworzenie map myśli na każdy tydzień i wytyczanie krótkoterminowych celi.

 30. Agata

  Witam.
  Pani Kamilo chciałam na początku podziękować za wszystkie wspaniałe lekcje które w ostatnim czasie Pani udostępnia na wszystkich swoich kanałach, są one dla mnie bardzo wartościowe. Już kilka lat temu dzięki Pani ksiażkom i szkoleniu Kobieta Niezależna uwierzyła w siebie, że to ja decyduje jak ma wyglądać moje życie i pomogła mi Pani pogodzić się z tym co było kiedyś, teraz głęboko wierzę że wszystko w naszym życiu dzieje się po coś :) wiem że to dzięki Pani poukładałam swoje życie prywatne tak że po nie udanym związku, stworzyła dom pełen szczęścia ale mojego syna :) teraz chce zająć się swoją kariera i wiem że muszę wrócić do Pani lekcji, wtedy wszystko mi się uda :)
  Dwie najważniejsze lekcje z tego szkolenia to wyznaczanie sobie krótko terminowych celów i celebrowanie ich oraz inwestycja w swoje kompetencje.
  To jest ten czas i zaczynam działać :)
  Dziękuję Pani Kamilo:)

 31. Wioleta

  Dwie lekcje :
  1- Celebruj każdy mały sukces w drodze do celu.
  2- Wiesz, czy robisz? Działaj.

 32. Gabriela

  moje dwie lekcje:
  1. odciąć się od toksycznych osób
  2. pracować nad mocnymi stronami, aby osiagnąć poziom mistrzowski

 33. Gabriela

  Moje dwie najważniejsze lekcje:
  1. Wzmacniaj swoje mocne strony.
  2. Nic się nie wydarzy, jesli temu nie pomożesz.

 34. Justyna

  Witam,
  Bardzo dziekuje za bardzo wartosciowy material. Dla mnie dwie nowe lekcje to:
  – zauwazanie, pielegnowanie i celebrowanie swoich sukcesow
  – wytyczanie krotkoterminowych celi by zbudowac poczucie sprawczosci zamiast dalekosieznych planow

 35. Mag

  Najtrudniejszym dla mnie zadaniem, które przed sobą widziałam, było zrobienie listy swoich sukcesów i celebrowanie ich. Dlatego teraz przystępuję do wypisania ich. Dziękuję Ci Kamilo, że swoim zaangażowaniem, dołożyłaś kolejną cegiełkę do mojego rozwoju. Może kiedyś będziemy miały okazję poznać się osobiście, a wtedy pokażę Ci cały katalog moich osiągnięć :)

 36. Renata

  Moje dwie lekcje to:
  1. Ważne jest, aby po osiągnięciu czegoś, nad czym pracowałam, uhonorować ten sukces, pocelebrować, a nie przechodzić nad tym do porządku dziennego.
  2. Ważne jest, by codziennie, choćby przez minutkę, zrobić mały kroczek w kierunku realizacji celu, niż z racji tego, że mam dużo innych spraw, w ogóle zaniechać pracy nad celem, odłożyć na jutro, bo to że zrobię ten wyłom spowoduje, że jutro łatwiej mi będzie przedłużyć tę przerwę w działaniu, potem za dwa dniu będę już skłonna znowu odpuścić, bo już dwa dni nic nie robiłam, za trzy dni będę już z siebie niezadowolona i zwątpię w sens całego przedsięwzięcia. Po prostu nie robić przerw, stale i stale, choćby odrobinkę, ale poruszać się do przodu.

 37. Ewa

  Moje lekcje:
  1. Przekształć swoją wiedzę w czyn! Dobrze, że wiesz, ale to nie wystarczy, zacznij działać.
  2. Życie Ci się „nie przydarza”, wżyciu Ci się „nie udaje”. To Ty kierujesz i masz największy wpływ na to, co dzieje się w Twoim życiu.
  pozdrawiam

 38. Janina

  Po raz kolejny dostaję od Ciebie kubeł zimnej wody. Dziękuję.
  Moje dwie najważniejsze lekcje:
  1. Pielęgnuj sukcesy!!!! – typowa ja, pracuję na coś ciężko, robię to, a potem przechodzę nad tym osiągnięciem do porządku dziennego, odhaczam ja gdyby nigdy nic i mówię oj tam oj tam, to chyba nic takiego skoro mi się udało. Zdecydowanie muszę stworzyć dziennik sukcesów i zacząć siebie doceniać.
  2. Poznaj swoje talenty – tą lekcję już zaczęłam odrabiać, zaraz po wysłuchaniu video. Test Gallupa zrobiony, moje talenty to Zgodność (bardzo mnie to zadziwiło), Wizjoner, Bezstronność, Poważanie, Rozwaga i Dyscyplina. Test osobowości również wykonałam i według niego jestem Obrońcą. Teraz pracuję z tymi danymi i wyznaczam nowy kurs.

 39. Alina

  Kamila!
  Serdeczne dzięki za kolejną dawkę power motywacji. Zawsze byłam silną i zdecydowaną kobietą. Niestety utrata pracy kilka lat temu zupełnie podcięła mi skrzydła. Jest jeszcze pewna rzecz, którą muszę zakończyć w związku z tamtym etapem, aby mieć poczucie że przeszłość dała mi to mi to czego oczekiwałam (a raczej moja praca w przeszłości przyczyniła się do mojego rozwoju i osiągnięcia celu).
  Teraz jestem na zupełnie innym etapie życia, mam o kilka lat więcej i dzięki temu i poprzednim video wyciągnęłam wiele wniosków i lekcji. Gdybym miała wskazać dwie najważniejsze, byłby to:
  1. Przestań oglądać się za siebie, wyciągnij wnioski i zaakceptuj przeszłość, na którą już nie masz żadnego wpływu.
  2. Jestem kowalem swojego losu, ja muszę przejąć odpowiedzialność i działać . Realizować swoje cele będąc asertywna i nie raniąc innych. Pomijać uwagi tych, którzy podcinają mi skrzydła, mimo, że są to niestety najbliższe mi osoby.
  Pozdrawiam serdecznie!

 40. Kasia

  Moje dwie lekcje to:
  1. Wziąć odpowiedzialność za swoje życie, do tej pory, tak jak mówisz, mam wrażenie, że ono bardziej mi się przytrafia niż ja decyduję. Tkwię w miejscu, w którym nie chcę być,ale ze strachu nic nie zmieniam.
  2. Wyznaczać małe cele i je realizować! Dużo czytam, słucham, ale nie robię. A to nierobienie jeszcze bardziej mnie osłabia i daje poczucie, że nie dam rady. Chcę przerwać to błędne koło.

  Już samo to, że zapisałam te lekcje, a nie odpowiedziałam sobie tylko w głowie poruszyło moje serce. Niesamowite!

 41. Ania

  Moje dwie lekcje:

  1. Działanie to podstawa – samo nic się nie zrobi
  2. Bierz odpowiedzialność za to, co robisz, przestań obwiniać cały świat o swoje niepowodzenia :)

 42. karola.krzystek

  Moje najważniejsze lekcje wyciągnięte z tego materiału to:
  1. BEZ DZIAŁANIA NIC SIĘ NIE WYDARZY!!!!!
  2. Zakończenie toksycznych relacji; zrobienie miejsca na nowe wartościowe relacje.

 43. marta

  Inspirujacym pomyslem jest mapa mysli-na pewno skorzystam i bardzo dziekuje!
  Wiesz czy robisz? Mam ogromna wiedze, ale nie do konca wiem jak ja wykorzystac-to pytanie motywuje mnie by spojrzec w nowe kierunki celem wykorzystania swojej wiedzy.

 44. Iwona

  Witam. Dla mnie dwie najważniejsze lekcje to punkt 6 i 7. Mam 46 lat i wiem co chciałabym robić i osiągnąć. Ciężko jednak mi się za to zabrać, a czas goni. Dlatego też muszę zainwestować w swój rozwój i nauczyć się nie tyle wyznaczać cele, co je realizować. Mam nadzieję , że teraz kiedy trafiłam na te nagrania będzie już z górki. Pozdrawiam i dziękuję za dodanie wiary w siebie!

 45. Małgorzata

  Zaczynam regularnie prowadzić Zeszyt sukcesów, który leży na szafce w sypialni od kilku miesięcy – A nie jak dotychczas robiłam to bardzo rzadko.
  Zrobić test Gallupa- Już kupiłam, teraz do dzieła
  Duży cel podzielić na małe kroki ;-)

  A tak naprawdę to prawie każda lekcja dla mnie jest . DZIĘKUJĘ Kamila ??????

 46. Edyta

  Moje dwa najważniejsze wnioski:
  – Trzeba nieustanne rozwijać swoje najmocniejsze kompetencje!
  – Do dużego celu łatwiej dojść małymi kroczkami! Trzeba wytyczać sobie małe, realne cele, a następnie zrobić wszystko, aby je zrealizować! Realizacja każdego celu jest sukcesem :)

 47. Paulina

  1. Z samej wiedzy nic się w moim życiu nie zmieni. Muszę zacząć działać.
  2. Wyznaczanie krótkoterminowych celów, które pomogą mi w osiągnięciu sukcesu, a ich realizacja bedzie dla mnie kolejną siłą napędową.

 48. Iwona

  1. Akceptacja przeszłości – od tego chce zacząć działanie.
  2. Wiem, że cele wytycza się małymi krokami a jednak tego nie robię. Chce to zmienić.

  Dziękuję za każde materiały, wiedzę którą nam przekazujesz!;)

 49. Kamila

  1. Koncentrowanie się na swoich mocnych stronach
  2. Małe rzeczy w drodze ku wielkim – konkretnie określone w czasie małe cele oraz celebrowanie także małych sukcesów

  A co najważniejsze – działać i wykorzystać przekazaną przez Ciebie wiedzę :)

 50. Małgorzata

  2 lekcje
  Dzielenie zadań na krótkoterminowe cele
  Zapisywanie i celebrowanie osiągnięć i nawet małych sukcesów.
  Małe sukcesy przekładają się na duży sukces.

 51. Aleksandra

  Z tego wideo można wyciągnąć wiele wartościowych wniosków.
  Dla mnie najważniejsze przesłanie dotyczy nagradzania siebie za każdy sukces .I to że nawet ” błachostkę” , jak np. wykonanie telefonu należy zapisać na koncie sukcesów. Takie koncentrowanie myśli wokół spraw, które zostały pomyślnie rozwiązane sprawi , iż zaczynamy wierzyć w swoją moc sprawczą, która w konsekwencji ulega wzmocnieniu.
  Ważne jest też aby droga, która prowadzi do sukcesu sprawiała nam radość. Gdy każdy kolejny krok na drodze do celu sprawia , że jesteśmy szczęśliwi, możemy mieć pewność, że obrany przez nas kierunek,jest naszym osobistym wyborem podyktowanym przez serce oraz intuicję.

 52. Dorota

  1 przejęcie odpowiedzialności za własne życie. Podnoszenie swoich kwalifikacji. Inwestowanie w siebie.
  2 lista sukcesów nawet tych małych sprawi że poczujemy się lepiej. Zobaczymy że na codzień mamy więcej sukcesów niż porażek A to doda nam wiary w siebie i w swoje możliwości

 53. Joanna

  1. Zdefiniuj swoje mocne strony i sukcesy – na pewno takie są.
  2. Działaj! – nie tylko słuchaj o tym jak działać.

 54. Wioleta

  Przebacz sobie i działaj.
  Uznaj porażki jako ważne lekcje.

 55. […] Zobacz wideo, jak wzmocnić pewność siebie i odbierz bonus! […]

  • Justyna

   Zacznij działać.
   Celebruj swoje sukcesy.

 56. Kasia

  1.Najtrudniejszy pierwszy krok. Nie zawsze tak po prostu można pogodzić się z przeszłością. Jeżeli to przerasta, to zdecydowanie warto skorzystać z pomocy terapeuty.
  2. Jestem fanką inwestowania w swoje kompetencje. Informacje przekazane przez Kamilę potwierdziły, że obrałam dobry kierunek.
  3. Cele – fantastyczne podzielenie dojścia do celu na mniejsze, mniej bolesne, etapy.

  Będę śledzić strony
  Dziękuję

 57. Wioletta

  1. Pewne sprawy, znajomości trzeba zamknąć, aby zrobić miejsce na nowe i uwolnic się od rozproszenia ( to troszkę porzerzone o moje spostrzeżenia :)
  2. Życie się nie przytrafia, wiele zależy od naszego odpowiedzialnego działania.

  Pozdrawiam i dziękuję za wiele cennych doświadczeń :)

 58. Basia

  1. Celebracja jest ok! A nawet BARDZO OK!
  2. Nie oglądać się ani na przeszłość, ani na innych, tylko działać TERAZ.

 59. Kasia

  1. Ważne, żeby działać i wprowadzać wszystko w życie, nie tylko odsłuchiwać motywujące przemowy.
  2. Ograniczyć kontakt z ludźmi, którzy nie wierzą, że mogę osiągnąć sukces a swoją postawa mnie demotywuj.

 60. Edyta

  Po 1. Pogodzić się ze swoją przeszłością. Nie masz na nią wpływu. Pracuj na swoją przyszłość.
  Po 2. Wytyczaj cele krótkoterminowe i celebruj ich zakończenie. Skup sie na tym co masz robić. Doprowadzaj sprawy do końca.

 61. Ilona

  Moje lekcje: 1.sukces zalezy od mojego dzialania nie od syt zew. 2. wyznaczaj male cele. 3. celebruj male sukcesy

 62. Agnieszka

  Rewelacyjny materiał do pracy nad sobą, a co najważniejsze energia która motywuje aby zacząć działać a nie tylko wiedzieć. Dla mnie najważniejsze lekcje to: zaakceptuj swoją przeszłość i zakończ toksyczne relacje. I właśnie siadam do swojego dziennika zmian. Do dzieła! Bardzo dziękuję!

 63. Martyna Bała

  Moje ważne lekcje:
  1. Sama motywacja nie spowoduje sukcesu. Ważne jest systematyczne działanie a po osiągnięciu każdego sukcesu jego celebrowanie.
  2. Inwestycja w kompetencje. Im większe kompetencje, tym większe możliwości.

 64. Beata

  Kamili, cały ten materiał to jedna wielka lekcja o ogromnej wartości. Trudno wybrać dwie najważniejsze rzeczy. Ale to co zachowam dla siebie na zawsze to:
  1. Wydarzenia z przeszłości nie determinują mojej teraźniejszości. Trudne przeżycia mnie wzmacniają. Krzywda której doświadczyłam to nie moja słabość, więc wybaczam.
  2. Działaj, codziennie krok po kroku, każdy mały sukces przybliża do celu. Jestem wdzięczna sobie za każdą trudność którą pokonuję.

 65. Magda

  1.Pielegnuj swoje sukcesy codziennie,nawet te malutkie.Z porazek wyciagaj wnioski.Nie rozpamietuj porazek,pamietaj o sukcesach.O tym co robisz zle,zawsze Ci ktos przypomni.
  2. Zakonc,ogranicz stosunki z „wampirami energetycznymi”,otaczaj sie ludzmi,ktorzy dodaja ci sil i pozwalaja uwierzyc,ze mozesz gory przenosic,wspieraja cie,sprawiaja,ze usmiechasz sie i chcesz jeszcze wiecej.

 66. Martyna

  1. Bardzo BARDZO ważnym jest, aby pamiętać o swojej mocy sprawczej i tym, na ile rzeczy mamy faktyczny wpływ. Stąd pamięć o swoich sukcesach, drobnych czy wielkich, jest kluczowa do zbudowania swojej tożsamości; której późniejszym owocem będą kolejne sukcesy w życiu :)
  2. Poznanie i pielęgnowanie mocnych stron ma większy potencjał i stymuluje nasz rozwój bardziej niż pilnowanie i tuszowanie naszych słabszych stron.

  Świetna kampania, bardzo mnie cieszy, że mogę wziąć udział w każdej z nich :) Nawet jeśli jestem zajęta w momencie, kiedy odbywa się live, to mogę zawsze dołączyć do wspólnego oglądania na fb bądź przeczytać wersję pdf (także wielki plus dla osób niesłyszących). Strzał w dziesiątkę!

 67. Agnieszka

  Chcesz mieć efekty, zasuwaj solidnie.
  Koniecznie celebruj sukcesy, nawet te oczywiste.

 68. Patrycja

  1. Pierwsza lekcja to: każdy może wypracować w sobie motywację i siłę do działania. Nie ważne jaki, kto miał start, ciężka praca można osiągnąć swoje marzenia. Sama tego doświadczyłam i nauczyłam się motywować siebie wewnętrznie.
  2. Druga lekcja to: wypisując swoje osiągnięcia i mocne strony uświadomiłam sobie jak wiele już osiągnęłam i to, że moje życie jest wartościowe.
  Podsumowując, to świetny filmik, wszystko to co potrzeba każdemu, aby zacząć budować swoje życie na nowo i osiągać cele.

 69. Ula

  Moje lekcje:
  1) trzeba dzialac a nie tylko sie motywowac
  2) pielegnwac swoje male sukcesy

 70. Magda

  Planowanie krótkoterminowe i świętowanie nawet tych najmniejszych sukcesów ;-)

  Dzięki za świetny materiał!

 71. Aleksandra

  Najważniejsze lekcje, które wyciągnęłam z tego nagrania to:
  1) jeszcze raz uświadomienie sobie, że mam moc w swoim życiu, jeśli tylko przejmę całkowitą odpowiedzialność
  2) zapisywanie(!) swoich małych sukcesów. Niby to wiedziałam, gdzieś już o tym słyszałam, ale ponownie dotarło to do mnie. Powinnam doceniać siebie i swoje działania na bieżąco.

 72. Ula

  Nauka planowania i celebrowanie małych sukcesów :)

 73. karolina

  celebruj swoje sukcesy i zacznij dzialać

 74. karolina

  zacznij działać i celebruj swoje sukcesy!

 75. Ania

  Moje najważniejsze lekcje to:
  1) zacznij działać
  2) zapisywanue swoich codziennych sukcesów

 76. Kinga

  1. Wyznaczanie celów krótkoterminowych i celebrowanie przede wszystkim małych sukcesów.
  2.Pogodzenie się z przeszłością, trudny krok, ale podstawa do tego aby ruszyć z miejsca.
  Dziękuję Kamila za to wartościowe video :)

 77. KAMILA

  Moje 2 lekcje z powyzszego video:
  Musze pogodzic sie z przeszloscia. Intuicyjnie to czulam, ale od Ciebie dostalam kopa”. Dziekuje!
  Wszystko trzeba sobie zapisac czarno (lub granatowo) na bialym

 78. Malgosia

  zaakcepowac przeszlosc i wytyczyc cele.
  Dziekuje ze jestes:-*

 79. Monika

  1. Celebruj małe sukcesy
  2. Sprecyzuj swoje obawy

 80. Monika

  Moje dwie najwazniejsze lekcje:
  1. Naucz się planować krótkoterminowo.
  Odkąd pamietam byłam osobą, która robiła długoterminowe plany. Miałam rozpisane, co osiągnę w skali roku, pieciu lat. Najczęściej osiągałam większość rzeczy, które sobie założyłam. Wiązało się to jednak z nadganianiem zaległości w momemncie, gdy zbliżał się termin realizowacji celu, który przecież sama sobie wyznaczyłam. Było dużo stresu, nerwówki. Nauczyłam się planować krótkoterminowo, na przestrzeni kwartału, miesiąca, rozbijając to na cotygodniowe aktywności. Była to dla mnie ogromna zmiana.
  2. Nauczyłam się doceniać swoje sukcesu. Nawet te maleńkie. To ważne, buduje poczucie własnej wartości, ale także uzmysławia nam, że sami jesteśmy odpowiedziali za to, jak wygląda nasze życie. Każdy sukces, który osiagnęłam, nawet ten najmniejszy, wiązał się z wykonaniem przeze mnie jakiejś pracy. Nic samo nie przyszło. Zaczęłam doceniać swoje osiągnięcia, ale także wartość pracy samej w sobie ;)

 81. Agnieszka

  1. Pamietac o sukcesach-zwlaszcza tych malych.
  2. Wziasc odpowiedzialnosc za swoja rozwoj, nie czekac az ktos zaprosi, zaproponuje, zaplaci, przycisnie zeby zrobic jakis kurs. Oplacic za swoje pieniadze, zainwestowac w siebie

 82. Anna

  1.Najważniejsze dla mnie to zacząć działać krok po kroku. 2. A działać w oparciu o przeanalizowanie swoich mocnych stron i przemyśleniu jak zainwestować w swoje kompetencje.

 83. Henia

  Moje wnioski :
  1 inwestycje w rozwój osobisty , wdrażanie
  teorii w praktykę , krótkoterminowe cele
  2 nie oglądać się do tylu, nie myśleć co inni
  powiedzą, jak podejmę dane kroki.

 84. Julia

  Moje dwie ważne lekcje:

  1)Pogódź się z przeszłością i zdecyduj, że to co ci się wydarzyło z jakiegoś powodu było potrzebne.
  2) Przejmij odpowiedzialność za siebie i swoją przyszłość- inwestuj w swoje kompetencje.

 85. Dominika

  Dla mnie przejęcie odpowiedzialności oraz wytyczanie celów krótkoterminowych… niestety ma Słomiany zapał, ale walczę z tym…;-)

 86. edytazakrzewska

  Dla mnie całość materiału ogromnie wartościowa. Dwie bardzo ważne lekcje:
  Małe i krótko okresowe cele określać je i realizować. Małymi krokami iść w kierunku większych. – dla mnie to droga do realizacji tych dużych projektów celów, które często wydają się trudne do osiągnięcia, które jeszcze nie zaczęte przytłaczają, wowołują strach i obawy że nie dam rady…
  Druga lekcja to umiejętność odnajdywania w naszych codziennych zajęciach pracach itp małych osiągnięć i nazywania ich sukcesami. Celebrowanie naszych małych sukcesów. Cieszenie się nimi. Skupianie się na nich a nie na porażkach czy potknięciach. Z porażek czy potknięć wyciągać wnioski i lekcje. Sukcesy nawet te najmniejsze „celebrować”. Tego z jeszcze większym przekonaniem będę uczyć swoich dzieci. „Pudełeczko czy słoik ich codziennych sukcesów” na ich biurkach i codzienne wrzucenie tam obowiązkowo 1 karteczki mam nadzieję że będzie budować w nich poczucie własnej wartości i umiejętność dostrzegania swoich małych i większych osiągnięć i nazywania ich sukcesami, słowem które wydaje się być tak niedoścignione gdy zmierzymy się z jego ogólnie pojętą definicją. ….

 87. Karolina

  Moje dwie ważne lekcje:
  1. Wyznaczyc mocne strony
  2. Celebrowac nawet małe sukcesy

 88. Marta

  Moje dwie najważniejsze lekcje:
  1.Wypisanie swoich sukcesów- to wzmocni poczucie mojej wartości i pozwoli uwierzyć w siebie, chciałabym kontynuować to systematycznie- codziennie
  2. Wypisanie wszystkich mocnych stron w każdej dziedzinie, skupienie się na nich i na tym jak je wzmocnić

 89. Kamila

  Dla mnie najważniejsze to: przejęcie odpowiedzialności i wytyczanie krótkoterminowych celów.

 90. Karolina

  Najważniejsze dla mnie to zacząć działać-bez pracy nie ma kołaczy ?pielęgnować swoje mocne strony oraz cieszyć się ze swoich małych sukcesów.

 91. Sabina

  Dla mnie 2 ważne lekcje to:
  1. W pierwszej kolejności by pogodzić się i zaakceptować przeszłość na którą już nie mamy wpływu, że przyczyn różnych sytuacji w naszym życiu należy szukać także w sobie, nie obarczać innych za wszystko, a przez to uwalniać się od odpowiedzialności… Dużo łatwiej jest rozłożyć ręce i powiedzieć, że „to” nie nasza wina… Jednak, jeżeli zyskamy już świadomość tego, że mamy chociażby po części wpływ na własne życie (oprócz sytuacji losowych) … nierobienie tego jest zwykłą ignorancją i lenistwem… ( oczywiście piszę ciągle o sobie)
  2. Druga lekcja dla mnie to to, że muszę wziąć odpowiedzialność, zacząć korzystać z sytuacji jakie stawia życie przede mną, cieszyć się z każdego nawet najmniejszego osiągniętego celu. Chcę sama napisać scenariusz do swojego życia… i spełniać własne marzenia.

 92. Iwona

  Dzielenie zadań na krótkoterminowe cele , celebrowanie osiągnięcia tychże.
  Małe sukcesy przekładają się na duży sukces. Poznanie swoich mocnych stron , rozwijanie tych kompetencji , dążenie do bycia mistrzem w swojej dziedzinie , wyspecjalizowania się w czymś , nie robienie wszystkiego na średnim poziomie .

 93. Karolina

  Moje dwie lekcje z video:
  1.Rozwijać swoje mocne strony,zrobić test Gallupa.
  2.Celebrować sukcesy :)

 94. Agnieszka

  Moje 2 lekcje to przede wszystkim ważny pkt 1 pogodzić się ze swoja przeszłością a 2 pkt to zaczynam działać bo dużo wiem „ja to wszystko wiem;)” ale czas zaczac dzialac! :D Kamila jestes cudowna! ?❤???

 95. Magda

  Dla mnie najważniejsze lekcje wyciągnięte z wideo to:
  1. Nie rozpamiętywać porażek a wyciągać z nich tylko wnioski.
  2. Pielęgnować swoje nawet najdrobniejsze sukcesy oraz doceniać i wzmacniać swoje mocne strony.

 96. Marlena

  Dla mnie z pewnością jest ważne, aby robić swoje i uwolnić się od osób, które demotywują i patrzą z pogardą na moje działania. A drugie przesłanie to to by zacząć działać, a nie tylko słuchać wykładów. Takze bardzo dziekuje za material oraz za motywujące słowa.

 97. Maja

  Wyciągnęłam dużo więcej wniosków :) NJważniejsze dla mnie to doceniać i pamiętać o swoich sukcesach oraz traktować ewentualne porażki jako coś co się po prostu zdarza ale nie powinno paraliżować tylko motywować do dalszych działań.

 98. Anita

  Wszystkie podane kroki są niezwykle ważne. Najważniejsze dla mnie są;
  1. Zapisywać swoje sukcesy, duże czy małe codziennie.
  2. Zacząć działać z określonym terminem.

 99. Grażyna

  Moje bardzo ważne lekcje.

  1. Wiedza nie poparta żadnych działaniem nie ma wartości, która mogłaby mieć wpływ na nasze życie
  2. Pogodzenie się z porażką jest bardzo ważnym krokiem do tego aby pójść dalej. Znacznie DALEJ.

 100. Magdalena

  Moje dwie najwazniejsze lekcje:
  1. Zacznij działać, sama wiedza nie wystarczy.
  2. Pielęgnuj Swoje sukcesy

  • Barbara

   Dla mnie najważniejsze to
   wzmacniać moje mocne strony i wytyczać krótkoterminowe cele.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?