Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 623 komentarze
 1. Joanna

  Moje dwie lekcje z tego wideo:
  – To ja odpowiadam za swoje życie. Przejmę w końcu za nie odpowiedzialność.
  – Będę pielęgnować swoje sukcesy i skupię się na swoich mocnych stronach

  Wyciągnęłam znacznie więcej lekcji i chciałabym się nimi podzielić:
  – Będę inwestować w swoją wiedzę (już zaczęłam), zwłaszcza w kompetencje, które potrzebuję być wejść na kolejny poziom biznesowy.
  – Pozbędę się toksycznych znajomych i znacznie ograniczę kontakty z członkami mojej rodziny, który sprawiają, że przestaję wierzyć w siebie i że czuję się głupia.
  – Będę asertywna i jasno wyznaczę swoje granice.
  – To, że wiem, nie oznacza, że to robię, więc po prostu zamiast się zastanawiać zacznę działać.

  – Realizując wielki cel, podzielę go na mniejsze cele, takie 7.dniowe i będę się cieszyć z ich realizacji.

 2. Ewa

  Asertywność
  Rezygnacja z niektórych osób w otoczeniu
  Pracą nad swoimi celami

 3. Justyna

  Moje dwie lekcje z tego wideo to:
  1) Nie tylko sluchac, ale DZIALAC – za chwile skontaktuje sie z miejscem, gdzie mam szanse podjac nowa prace oraz sporzadze krotkoterminowe cele zeby spelnic swoje marzenie o napisaniu ksiazki
  2) Chce pielegnowac swoje sukcesy, zbyt czesto o nich zapominalam do teraz, a wlasnie one dodaja mi pewnosci siebie!

 4. Justyna Nowicka

  Najważniejsze lekcje:
  1. każdy ma ciężko w życu na swój sposób, więc patrz na siebie, ucz się od mistrzów i działaj
  2. sukcesy nagradzaj, a z porażek wyciągaj wnioski.
  Dziękuję.

 5. Anna

  Moje lekcje:
  1. Wyznaczanie celów tygodniowych połączę z celebrowaniem sukcesów, gdy będę podsumowywała tydzień.
  2. Niezależnie od tego, czy miałam wpływ na to, co mi się przydarzyło czy nie – mam wpływ na to, co dalej z tym zrobię.

 6. Agnieszka

  moje lekcje po tym video
  – muszę przejąc odpowiedzialność za swoje życie to nie jest tak ze ono mi się tylko przydarza za większość odpowiadam sama i to po mojej stronie jest decyzyjność i sprawczość
  – celebrowanie swoich sukcesów , radość z osiągania drobnych celów i gratulować sobie na każdym etapie
  Zacząć działać nic się nie stanie samo bez mojego udziału

 7. Kasia

  Najważniejszy wniosek to taki, że bez działania nic się nie wydarzy. Niby wiem dużo, tylko ciężko przejść do działania. Bardzo spodobał mi się także pomysł z zapisywaniem sukcesów i stworzeniem słoika sukcesu.

 8. Monika

  Moje dwie lekcje:

  1. Pogodzenie się z przeszłością i zaakceptowanie jej.
  2. Wyznaczanie krótkoterminowych celi i ich konsekwentna realizacja.

 9. Agata

  ?Wytyczaj krótkoterminowe cele
  ?Rób skoro wiesz

 10. Maria

  1. Zmiana otoczenia.
  2. Asertywność wobec najbliższych.

 11. Karolina

  1) uświadomiłam sobie, jakie kroki dają możliwość zbudowania i wzmocnienia wewnętrznej siły;

  2) dotarło do mnie, że jeśli zacznę systematycznie pracować nad każdym z 7 kroków odzyskam wewnętrzną siłę i sprawczość, które niestety na przestrzeni ostatnich 2 lat znacznie utraciłam;

 12. Weronika Kremer

  1. Bardzo mi pomogl przyklad z pisaniem ksiazki. To znaczy, zilustrowal jak mam podchodzic do swoich wiekszych zadan. Stosuje juz zasade 2 minut i sprawdza sie super, o ktorej wspominalas na ktoryms z Power Poniedzialkow, ale ciezej jest z wiekszymi celami. Zaczne stosowac i na pewno sie uda.
  2. Najtrudniej bedzie z punktami 3 i 5. Bo zeczywiscie ciezko zauwazyc swoje drobne sukcesy, a jesli inni ich tez nie zauwazaja to duzo czasu mi zajmie wykonanie tego zadania. A co do znajomych, no coz, jestem osoba lojalna i bedzie niezmiernie cieszko przesegregowac ich. Szczegolnie, ze zawsze staram sie ich zrozumiec i wytlumaczyc ich zachowanie. Np. ze mieli gorszy dzien lub ze nie sa w humorze. Wiem jednak, ze jak odrobie ta lekcje bedzie mi lzej.

 13. Ania

  Moje wnioski:
  -przejąć odpowiedzialność za swoje życie. Dbać o swoją wartość i cenić się za to. Nie zaniżać swoich zdolności i umiejętności . Domagać się odpowiedniej pensji za swoją pracę
  – nie czekać, aż coś się w moim życiu Samo! zmieni A działać! w kierunku poprawy swojej sytuacji( w moim przypadku znalezienie dobrze płatnej i satysfakcjonującej pracy)
  – nie być za skromną i uległa.
  – pielęgnować sukcesy
  -odsunąć się od toksycznych ludzi tzw. Wampirów Energetycznych. Pierwsze kroki mam za soba;)
  I bardzo ważne dla mnie: Inwestycja w siebie i doskonalenie swoich kompetencji. Szkolenia też podniesie moja samo ocenę i wiarę w sukces.

 14. Sonia

  1.Uczyć się nie odpuszczając sobie -poszerzać swoje kompetencje bez względu na wiek
  2. Być pewną siebie i tego co robię na 100%, opuścić toksyczne środowisko!

 15. Katarzyna

  Dzień dobry :)
  1. Bierz życie w swoje ręce, nikt Ci niczego nie da, tylko dlatego, że żyjesz
  2. Doceniaj siebie i swoje życie. Celebrując swoje sukcesy zwiększamy swoją pewność siebie i stajemy się pełni energii i motywacji do działania.
  Pozdrawiam serdecznie

 16. Aneta Nosal

  Praca nad asertywnością. Bycie stanowczą i bardziej pewną siebie. Właściwe wyznaczanie celu i co ważne pilnowanie realizacji.

 17. Ewelina

  W pierwszej kolejności. Dziękuję za całego serca za kolejne bardzo motywujące nagranie.

  Moje wnioski i cele dotyczące mojej osoby, to praca nad ciągłym kształceniem się i wykorzystywanie swoim talentów.

  Wierzę, że jestem kompetentną i zdeterminowaną kobieta. Ale wiem, że muszę pracować nad swoją pewnością siebie.

 18. Irena

  Cześć :)
  1.Uczyć się nie odpuszczając sobie dążyć do celów zapieprzać jak kiedyś – produktywność
  2. Nauczyć się iść do przodu bez pytania czy mam rację, być pewną siebie i tego co robię na 100%
  3.Potrafić mówić, opisywać, tłumaczyć, ze zrozumieniem dla sluchacza.
  Dziękuję i Pozdrawiam naprawdę Serdecznie :)

 19. Agnieszka

  Moje dwie lekcje?‍♀️
  1.Miłość i akceptacja to czego zmienić nie można.
  2.Małymi krokami wyznaczam cele, to są moje małe sukcesy które dają mi siłę.?

  • Monika

   Najważniejsze dla mnie:
   * zaakceptowanie swojej przeszłości, pogodzenie się z nią,
   *odkrywanie, nazywanie i celebrowanie swoich sukcesów (których wcześniej nawet bym nie zauważyła)

 20. Kasia

  Ważne dla mnie :
  – doksztalcaj się bez względu na wiek,
  – doceniaj i pielęgnuj zdobyte sukcesy.

 21. Sylwia

  ?Siła małych kroków ku skutecznemu osiąganiu obranych celów
  ?magia przelania myśli na papier

 22. Katarzyna

  Nie rozpamiętywać porażek, wyciągać z nich wnioski, pamiętać o sukcesach!
  Nic się nie zmieni, bez zmiany nawyków, bez zmiany sposobu działania.

 23. Natka

  Moje 2 ważne punkty, lekcje ktore biorę:
  – pełniejsze pogodzenie się z przeszłością
  – docenianie nawet małych sukcesów

 24. Natka

  Dwie ważne lekcje dla mnie:
  – zapisywanie i celebrowanie nawet małych sukcesów
  – pełniejsze pogodzenie się z przeszłością

 25. Ewa

  Ewa
  1. Wyznaczać krótkoterminowe cele, które w efekcie końcowym składają się na duzy wytyczony cel/kierunek działania
  2. Zacząć działać, zacząć robić cokolwiek by iść do przodu, wystarczy malutki krok (konsekwentnie każdego dnia) ale do przodu w kierunku celu

 26. Dorota

  Dziękuję bardzo za ten film. Rzeczywiście wiedzieć a robić to dwie różne rzeczy ?
  Najważniejsze lekcje dla mnie to to, że sukcesem są nawet drobne rzeczy i muszę nauczyć się je wyłapywać i pielegnować, a nie czekać jedynie na te duże sukcesy.
  Druga ważna lekcja to wyznaczanie krótkich osiagalnych celów, które pomogą budować poczucie sprawczości i staną się jednocześnie tymi małymi sukcesami.

 27. Beata

  Dwie ważne lekcje:
  1. Określ swoje mocne strony i pracuj nad doprowadzeniem ich do mistrzostwa
  2. Zacznij działać (bo przecież już wiesz :)), wytyczaj krótkoterminowe cele i ciesz się z ich osiągnięcia

 28. Katarzyna

  – Warto kończyć toksyczne relacje, wiara w siebie wzrasta.
  – Podnoszenie swoich kompetencji doskonale sie sprawdza i warto działać, nie stać w miejacu, bo samo nic się nie zmieni

 29. Kinga

  Świetne video.
  Najważniejsze wnioski dla mnie
  1. Zacznij działać.
  2. Ciesz się i celebruj sukces każdego etapu, nie tylko efekt końcowy.

 30. PaulaKrÖ

  Dwie najwazniejsze lekcje jakie wyciagnelam z tego video- chociaz tak na prawde moglabym powiedziec, ze kazdy z tych pkt byl bardzo wazny- jest ppgodzenie sie z przeszloscia oraz lista sukcesow.

  Kazde nagranie video sygnowane RBC, ktore ogladam, badz artykul, ktory czytam, wnosi do mojego zycia tak wiele, ze nie jestem w stanie nawet tego opisac… wszystko pomaga mi budowac siebie na nowo, zyc tak jak ja sobie to zaplanowalam.

  Bardzo dziekuje ?❤️

 31. Justyna

  Jestem człowiekiem sukcesu! Materiał otwiera oczu na to ile i sukcesów osiągamy na codzień. Przemyślałam na szybko ostatnie kilka lat i doszłam do wniosku że mam całkiem sporo sukcesów na swoim koncie – to bardzo podbudowuje :). Druga lekcja jaka odebrałam że muszę odciąć od przeszłości! bardzo mnie ona blokuje i myślę że mogę osiągnąć jeszcze więcej gdy się z tą kwestią uporam bo blokuje mnie ona przed poczuciem bycia wartościowym i poczuciem bycia człowiekiem sukcesu.

 32. Katarzyna

  Wartościowy materiał. Ja już od pewnego czasu inwestuje w siebie, czytam różnorodne książki, odcięłam się od toksycznych osób i od razu mi ulżyło. Korzystałam też z testu Gallupa i wiem jakie są moje mocne strony :)

 33. Aleksandra

  Dla mnie najważniejsze lekcje to przede wszystkim:
  aby pielęgnować, dostrzegać również swoje sukcesy, i ze wpojona nam w dzieciństwie skromność i inne podobne sprawy nie zawsze są najlepsze i najważniejsze;
  aby wzmacniać jeszcze bardziej swoje mocne strony – nie uśredniać swoich cech;
  i w końcu bolesne ale konieczne – zakończyć lub ograniczyć kontakty z toksycznymi dla nas osobami, podjąć odpowiedzialność za nasze samopoczucie i życie i nie dopuszczać tych osób do siebie;
  i na koniec ;) nie wystarczy wiedzieć – zacznij działać Olka!! :)

 34. Malgorzata

  Dziękuję bardzo za video. Dwie ważne lekcje to:
  1. Nasza przeszłość nie determinuje naszej przyszłości, ale należy wyciągać z niej wnioski.
  2. Nie czekaj na idealny moment, zacznij mały krok, ale zrób to dzisiaj.

 35. Lesia

  1. Chcesz czegoś osiągnąc-dzialaj
  2. bojisz sie-dzialaj!

 36. Ewa

  Moje lekcje 1 zrob liste swoich osiagniec 2 zacznij dzialac.

 37. Agata

  1. Przeanalizowanie najbliższego otoczenia i zweryfikowanie toksycznych znajomości, w drugim etapie nauka jak sobie z nimi poradzić
  2. Nauka wyznaczania krótkoterminowych celów i konsekwencja w ich realizowaniu, a w drugim etapie budowanie celów długoterminowych

 38. Anna Charasz

  1. Samo obejrzenie video lub czytanie książek nie pomoże jeśli nie zacznę działać
  2. Mam siłę sprawczą nad własnym życiem

 39. Magdalena

  Och… Mnóstwo ważnych spraw poruszonych w tym materiale… Dziękuję
  Dla mnie dwie najważniejsze lekcje to:
  1. Zacząć działać – bo nic samo się nie wydarzy!
  2. Porzucić wyuczoną skromność i zacząć celebrować swoje sukcesy!

 40. Joanna

  Bardzo ciekawy materiał.
  Najważniejsze lekcje dla mnie:
  1 – permanentnie się rozwijać, szczególnie wzmacniając i wykorzystując swoje mocne strony
  2 – stawiać przed sobą realne, krótkoterminowe cele i celebrować ich osiągniecie

 41. Zuza

  Należę do osób „wiem, ale nie robię, bo…(milion przeszkód)”, zatem moje lekcje:
  1. Przejmij odpowiedzialność i działaj
  2. Doceniaj siebie i pielęgnuj sukcesy

 42. Anna

  1. Przejęcie odpowiedzialności
  2. Pielęgnowanie sukcesów
  Dziękuję za wideo :) Pozdrawiam

 43. Małgorzata

  Moje dwie cenne lekcje:
  1. Zastosuj metodę małych kroków i celebruj sukcesy.
  2. Działaj!
  Bardzo, bardzo dziękuję za to cenne nagranie.

 44. Justyna

  Doceniaj swoje sukcesy
  Działaj

 45. Sylwia Flaga

  Dla mnie najważniejszą lekcją jest wyznaczenie moich mocnych stron.. druga to pielęgnowanie sukcesów, nawet tych najmniejszych. Dziękuję za nagranie! :)

 46. Joanna

  Najbardziej zastanowiła mnie lekcja o tym, że życie w 10% jest tym co się przydaża a w 90% tym jak na to reaguję.
  Następne to skupienie się na mocnych stronach zmierzającym do mistrzostwa zamiast wyrównywać słabe punkty.
  Bardzo dziękuję to wideo jest dla mnie budujące.

 47. Maria

  2 ważne lekcje to:
  1. moje sukcesy – nie dostrzegałam ich, skupiając się ciągle na tym, co jest „do poprawki”, a sukcesów jest sporo :-)
  2. teraz zadanie numer 2 odkryć swoje mocne strony :-)

 48. Małgorzata

  Bardzo ciekawe i przydatne video. Wysłuchałam uważnie, zrobiłam kolejne kroki na papierze. Dwie najważniejsze dla mnie lekcje? 1. Inwestuj w swoje kompetencje (nowe kompetencje = nowy błysk, nowa energia) 2. Wytyczaj cele krótkoterminowe (świetny przykład z pisaniem książki), dbaj o nagradzanie się za sukcesy cząstkowe – to coś o czym na pewno będę pamiętać ???

 49. Marianna

  Dwie ważne lekcje?1)Nie będzie łatwo,ale nie poddawaj się 2)Zawsze pamiętaj o swoich sukcesach i mocnych stronach

 50. Marlena

  Moje wnioski:
  1. Wideo uświadomiło mi, że mam znacznie więcej sukcesów na swoim koncie, niż mi się wydawało :) i należy je pielęgnować.
  2. Pielęgnować mocne strony.
  3. Odciąć się od toksycznych ludzi, związków.

 51. Aniwa

  Zacząć działać i sprawdzać postęp
  Zostawić ludzi małych mentalnie

 52. Agnieszka

  Dziękuję Ci Kamila za świetny bezpłatny materiał. Odkąd pamiętam zmagam się ze zbyt niską wiarą w siebie i swoje możliwości. Po przepracowaniu tego tematu z Twoimi materiałem udało mi się wywnioskować dlaczego myślę o wielu sprawach w pewien sposób, a nie inaczej. Moje dwie najważniejsze lekcje jakie wyniosłam to zaakceptowanie swojej przesyłości oraz wyborów, jakie dokonywałam i prowadzenie listy z sukcesami, kiedy z zaskoczeniem stwierdziłam, że jest ich bardzo dużo. Pozdrawiam serdecznie!

 53. Justyna

  1. Rozłożyć realizację celu głównego na mniejsze i bardziej szczegółowe.
  2. Cieszyć się z drobnych osiągnięć, bo w nich siła i motywacja do realizacji celów wyższego rzędu

 54. Joanna

  Cieszę się że mogłam obejrzeć to nagranie.
  Zacznę od wypisania sukcesów nawet tych najmniejszych. Potem zabiorę się do działania. Wyznaczę cele krótkoterminowe i będę je realizować. Dziękuję za cenne myśli i wskazówki.

 55. Ewa

  Wszystkie rady bardzo cenne. Nigdy nie wypisywalam sukcesow, dodam to wiec do wzmacniajacych rytualow. Skupie sie tez bardziej na moich mocnych stronach, ktore niestety przestalam pielegnowac. Bardzo dziekuje. Sledze pania od niedawna i uwielbiam pania.

 56. Ewa

  Bardzo ciekawy material. Wszystkie rady bardzo cenne. Nigdy nie wypisywalam sukcesow, dodam to wiec do wzmacniajacych rytualow. Skupie sie tez bardziej na moich mocnych stronach, ktore niestety przestalam pielegnowac. Bardzo dziekuje. Sledze pania od niedawna i uwielbiam pania.

 57. Renata

  Należę do tych osób, które „wiedzą”, a nie „robią” :( I najwyższa pora to zmienić. Zaczynam wyznaczać cele krótkoterminowe i rozliczać się z ich realizacji. Pora też na odnajdywanie sukcesów, bo przestałam je zauważać i pewnie dlatego znalazłam się w czarnej d….

 58. Natalia

  Po tym materiale uświadomiłam sobie jak wiele sukcesów osiągam każdego dnia. Zawsze myślałam że pewne rzeczy po prostu robię, ale teraz widzę że to są moje własne sukcesy. Zrozumiałam też jak istotne jest wyznaczanie celów krótkoterminowych jak daleko moge zajść gdy powoli lecz systematycznie i konsekwentnie będę wchodziła na małe schodki aż w końcu dotrę na zupełnie nowy poziom. Dziękuję ?

 59. Katarzyna

  Z tego video nauczylam sie :
  -ze toksyczni ludzie ciagna mnie w dol, a nie pomagaja mi sie rozwijac
  – zobaczylam il mam mocnych stron i ze naprawde jestem wartosciowa kobieta

 60. Ania

  Dzięki temu wideo i pracy z pytaniami:
  1. zdałam sobie sprawę z mojej odpowiedzialności w wielu obszarach mojego życia, które uważam za nieudane, za co dotąd czułam żal „do świata” – np. niezbyt udane relacje partnerskie, mało wsparcia w przyjaźni – teraz wiem, że mogę na te sytuacje wpływać i zmieniać je;
  2. dostrzegłam potencjał w poznawaniu i wzmacnianiu swoich mocnych stron, i korzystaniu z nich właśnie w celu dążenia do lepszego życia i lepszej siebie, zamiast prób stawania się kimś innym, kimś, kim nie jestem.

 61. Kinga

  1. Wyznaczenie celu krótkoterminowego i jego celebracja.
  2. Poszerzanie swojego pudełka (strefy) komfortu.

 62. Joanna

  1. zapisywać sukcesy
  2. rozłożyć cel na tygodnie

  Dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą:)

 63. Kasia

  Po pierwsze, że powinnam zabrać się do działania, a nie ciągle odwlekać coś na później. Bo tak jak Kamila powiedziała, wszystko wiemy, a nic nie wdrażamy. Dlatego główny wniosek wziąć się za siebie i działać, metoda małych kroków wyznaczając sobie cele tygodniowego, które pomogą zrealizować nawet najbardziej ambitne plany.
  Po drugie poznać dokładnie swoje mocne strony, które umożliwią osiągnięcie wymarzonego sukcesu.

 64. Ela

  Serdecznie dziękuję za ten materiał, jest ogromnie inspirujący dla mnie!

  Chcę dokładniej poznać i staranniej pielęgnować moje mocne strony, tak, aby tworzyć z nich moją niepowtarzalność, wartość i siłę napędowa do życia.

  Pragnę bardziej świadomie cieszyć się moimi sukcesami, aby każde, nawet niewielkie osiągnięcie, każdy zaplanowany i zrealizowany cel stanowił dodatkową motywację do stawiania odważnych kroków w moim życiu.

 65. Aneta

  Zaakceptuj swoją przeszłość myślę że to najważniejszy wniosek i tak się jej nie zmieni A od niej bardzo dużo zależy.

 66. Olga

  1. Lista sukcesów (tych najdrobniejszych też)
  2. Inwestycja w swoje kompetencji , ciągły rozwój…

 67. Asia

  Proste i bardzo ważne rzeczy o których najczęściej zapominamy:
  1. Określ jasno swoje talenty/mocne strony i je rozwijaj
  2. Doceń siebie to co do tej pory osiągnęłaś, nawet najmniejsze sukcesy
  [email protected]

 68. Kalina

  Moje lekcje z tego video:
  1. Pogodz sie z przeszloscią – oczyszczajace
  2. Wzmacnianie swoich mocnych stron i osiaganie mistrzostwa
  Dziekuję

 69. Ania

  1. Uwierz w siebie. Jestes tego warta.
  2. Zaslugujesz na wiecej.

 70. Małgorzata

  Lekcje dla mnie …
  Pierwsza dla mnie ważna to: Pogódź się z przeszłością …
  Druga to: Pielęgnuj swoje sukcesy …
  Te dwie sprawy są dla mnie najistotniejsze na teraz … jak to wprowadzę w życie to pójdę dalej :)
  Dziękuję!!!

 71. Aga

  Przeanalizuj swoje otoczenie i wyeliminuj toksyczne osoby.
  Sukcesywnie buduj swoja sile

 72. Sandra

  Pierwsza lekcja jest wartosc zeszytu sukcesow, zalozylam go miesiac temu, ale nie wypelnialam go jeszcze regularnie. Zamierzam to zmienic i wpisywac w niego wszystkie moje male sukcesy.

  Bardzo trudno jest zerwac kontakty z ludzmi z ktorymi znam sie od lat. Jest wiele toksycznych znajomosci, ktore dzialaja negatywnie na moja energie. To jest postanowienie, ktore bedzie ciezkie to wykonania, ale mysle, ze jest to bardzo wazny w krok aby ruszyc dalej i poznac nowych wartosciowych ludzi.

 73. Anna

  Anna
  Moje wnioski to: jeśli nie zacznę działać nie ruszę z miejsca, nikt za mnie nie przeżyje mojego życia , tylko ode mnie zależy jakie ono będzie

 74. Katarzyna

  Cele krótkoterminowe
  Pielęgnowanie mocnych stron i celebrowanie sukcesów
  ZACZNIJ DZIAŁAĆ!!!

 75. Malgorzata

  Najważniejszą lekcją dla mnie to pielęgnowanie sukcesów.
  Druga to mocne strony.

 76. Aldona

  1. Zobaczyłam, że osiągam sukcesy, które bagatelizuję, nie doceniam, nie zauważam, nie postrzegałam jako sukces, mimo iż dla mnie były to duże kroki.
  2. Zrozumiałam, że udział w dodatkowych kursach to szansa, a nie porażka.

 77. Barbara

  Najważniejsze lekcje dla mnie to poznać swoje mocne strony i skupić się na ich rozwoju oraz technika planowania i realizacji celów. Dziękuję za to, że dzielisz się z nami Twoimi doświadczeniami Kamila.

 78. Sabina

  1) Zacznij działać
  2) Nie poddawać się nigdy i pamiętać o sukcesach bo to one są wyznacznikiem a nie nasze porażki !

 79. Monika

  Tylko dwie lekcje? było tego dużo. Mocno premówiło do mnie podnoszenie kompetencji bo własnie się nad tym zastanawiam. I pielęgnowanie sukcesów…życie sie składa z małych chwil-więc ma to sens. Dziękuje

 80. Joanna

  Najważniejsze lekcje dla mnie to po pierwsze pielęgnowanie sukcesów – nie potrafię tego robić i jest to dla mnie duże wyzwanie. Druga ważna i trudna lekcja – ograniczenie kontaktu z toksycznych ludźmi.
  Cieszy mnie to, że pozostałe punkty intuicyjnie, gorzej lub lepiej, wdrażam w życie już od jakiegoś czasu.

 81. Małgorzata

  Z materiału wideo można wynieść wiele istotnych lekcji, potrzebnych do swojego rozwoju.
  Lekcja nr 1: Pielęgnować nawet najmniejsze sukcesy.
  Lekcja nr 2: Stale rozwijać swoje kompetencje i zdobywać nowe.
  Lekcja nr 3: Wytyczać cele krótkoterminowe, ZACZĄĆ DZIAŁAĆ, sprawdzać postęp.

 82. Monika

  1. Celebrować sukcesy.
  2. Skoro dużo już wiesz to zacznij działać.

 83. Agnieszka

  1. Szczegółowe plany.
  2. Odkryć swoje mocne strony.

 84. Kasia

  Moje wnioski oraz dwie lekcje ,które wyniosłam z tego nagrania dotyczą głównie punktów to 4,5 oraz 7. Otrzymałam odpowiedz na moje pytanie ,które od dawna sobie zadawałam ,podświadomie czułam ,że to właśnie w tym problem ,że nie mogę skutecznie rozwijać się na płaszczyźnie biznesu. Potrzebowałam to usłyszeć .Dziękuję

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?