Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 565 komentarzy
 1. Renata

  Należę do tych osób, które „wiedzą”, a nie „robią” :( I najwyższa pora to zmienić. Zaczynam wyznaczać cele krótkoterminowe i rozliczać się z ich realizacji. Pora też na odnajdywanie sukcesów, bo przestałam je zauważać i pewnie dlatego znalazłam się w czarnej d….

 2. Natalia

  Po tym materiale uświadomiłam sobie jak wiele sukcesów osiągam każdego dnia. Zawsze myślałam że pewne rzeczy po prostu robię, ale teraz widzę że to są moje własne sukcesy. Zrozumiałam też jak istotne jest wyznaczanie celów krótkoterminowych jak daleko moge zajść gdy powoli lecz systematycznie i konsekwentnie będę wchodziła na małe schodki aż w końcu dotrę na zupełnie nowy poziom. Dziękuję 😊

 3. Katarzyna

  Z tego video nauczylam sie :
  -ze toksyczni ludzie ciagna mnie w dol, a nie pomagaja mi sie rozwijac
  – zobaczylam il mam mocnych stron i ze naprawde jestem wartosciowa kobieta

 4. Ania

  Dzięki temu wideo i pracy z pytaniami:
  1. zdałam sobie sprawę z mojej odpowiedzialności w wielu obszarach mojego życia, które uważam za nieudane, za co dotąd czułam żal „do świata” – np. niezbyt udane relacje partnerskie, mało wsparcia w przyjaźni – teraz wiem, że mogę na te sytuacje wpływać i zmieniać je;
  2. dostrzegłam potencjał w poznawaniu i wzmacnianiu swoich mocnych stron, i korzystaniu z nich właśnie w celu dążenia do lepszego życia i lepszej siebie, zamiast prób stawania się kimś innym, kimś, kim nie jestem.

 5. Kinga

  1. Wyznaczenie celu krótkoterminowego i jego celebracja.
  2. Poszerzanie swojego pudełka (strefy) komfortu.

 6. Joanna

  1. zapisywać sukcesy
  2. rozłożyć cel na tygodnie

  Dziękuję za podzielenie się swoim doświadczeniem i wiedzą:)

 7. Kasia

  Po pierwsze, że powinnam zabrać się do działania, a nie ciągle odwlekać coś na później. Bo tak jak Kamila powiedziała, wszystko wiemy, a nic nie wdrażamy. Dlatego główny wniosek wziąć się za siebie i działać, metoda małych kroków wyznaczając sobie cele tygodniowego, które pomogą zrealizować nawet najbardziej ambitne plany.
  Po drugie poznać dokładnie swoje mocne strony, które umożliwią osiągnięcie wymarzonego sukcesu.

 8. Ela

  Serdecznie dziękuję za ten materiał, jest ogromnie inspirujący dla mnie!

  Chcę dokładniej poznać i staranniej pielęgnować moje mocne strony, tak, aby tworzyć z nich moją niepowtarzalność, wartość i siłę napędowa do życia.

  Pragnę bardziej świadomie cieszyć się moimi sukcesami, aby każde, nawet niewielkie osiągnięcie, każdy zaplanowany i zrealizowany cel stanowił dodatkową motywację do stawiania odważnych kroków w moim życiu.

 9. Aneta

  Zaakceptuj swoją przeszłość myślę że to najważniejszy wniosek i tak się jej nie zmieni A od niej bardzo dużo zależy.

 10. Olga

  1. Lista sukcesów (tych najdrobniejszych też)
  2. Inwestycja w swoje kompetencji , ciągły rozwój…

 11. Kalina

  Moje lekcje z tego video:
  1. Pogodz sie z przeszloscią – oczyszczajace
  2. Wzmacnianie swoich mocnych stron i osiaganie mistrzostwa
  Dziekuję

 12. Ania

  1. Uwierz w siebie. Jestes tego warta.
  2. Zaslugujesz na wiecej.

 13. Małgorzata

  Lekcje dla mnie …
  Pierwsza dla mnie ważna to: Pogódź się z przeszłością …
  Druga to: Pielęgnuj swoje sukcesy …
  Te dwie sprawy są dla mnie najistotniejsze na teraz … jak to wprowadzę w życie to pójdę dalej :)
  Dziękuję!!!

 14. Aga

  Przeanalizuj swoje otoczenie i wyeliminuj toksyczne osoby.
  Sukcesywnie buduj swoja sile

 15. Sandra

  Pierwsza lekcja jest wartosc zeszytu sukcesow, zalozylam go miesiac temu, ale nie wypelnialam go jeszcze regularnie. Zamierzam to zmienic i wpisywac w niego wszystkie moje male sukcesy.

  Bardzo trudno jest zerwac kontakty z ludzmi z ktorymi znam sie od lat. Jest wiele toksycznych znajomosci, ktore dzialaja negatywnie na moja energie. To jest postanowienie, ktore bedzie ciezkie to wykonania, ale mysle, ze jest to bardzo wazny w krok aby ruszyc dalej i poznac nowych wartosciowych ludzi.

 16. Anna

  Anna
  Moje wnioski to: jeśli nie zacznę działać nie ruszę z miejsca, nikt za mnie nie przeżyje mojego życia , tylko ode mnie zależy jakie ono będzie

 17. Katarzyna

  Cele krótkoterminowe
  Pielęgnowanie mocnych stron i celebrowanie sukcesów
  ZACZNIJ DZIAŁAĆ!!!

 18. Malgorzata

  Najważniejszą lekcją dla mnie to pielęgnowanie sukcesów.
  Druga to mocne strony.

 19. Aldona

  1. Zobaczyłam, że osiągam sukcesy, które bagatelizuję, nie doceniam, nie zauważam, nie postrzegałam jako sukces, mimo iż dla mnie były to duże kroki.
  2. Zrozumiałam, że udział w dodatkowych kursach to szansa, a nie porażka.

 20. Barbara

  Najważniejsze lekcje dla mnie to poznać swoje mocne strony i skupić się na ich rozwoju oraz technika planowania i realizacji celów. Dziękuję za to, że dzielisz się z nami Twoimi doświadczeniami Kamila.

 21. Sabina

  1) Zacznij działać
  2) Nie poddawać się nigdy i pamiętać o sukcesach bo to one są wyznacznikiem a nie nasze porażki !

 22. Monika

  Tylko dwie lekcje? było tego dużo. Mocno premówiło do mnie podnoszenie kompetencji bo własnie się nad tym zastanawiam. I pielęgnowanie sukcesów…życie sie składa z małych chwil-więc ma to sens. Dziękuje

 23. Joanna

  Najważniejsze lekcje dla mnie to po pierwsze pielęgnowanie sukcesów – nie potrafię tego robić i jest to dla mnie duże wyzwanie. Druga ważna i trudna lekcja – ograniczenie kontaktu z toksycznych ludźmi.
  Cieszy mnie to, że pozostałe punkty intuicyjnie, gorzej lub lepiej, wdrażam w życie już od jakiegoś czasu.

 24. Małgorzata

  Z materiału wideo można wynieść wiele istotnych lekcji, potrzebnych do swojego rozwoju.
  Lekcja nr 1: Pielęgnować nawet najmniejsze sukcesy.
  Lekcja nr 2: Stale rozwijać swoje kompetencje i zdobywać nowe.
  Lekcja nr 3: Wytyczać cele krótkoterminowe, ZACZĄĆ DZIAŁAĆ, sprawdzać postęp.

 25. Monika

  1. Celebrować sukcesy.
  2. Skoro dużo już wiesz to zacznij działać.

 26. Agnieszka

  1. Szczegółowe plany.
  2. Odkryć swoje mocne strony.

 27. Kasia

  Moje wnioski oraz dwie lekcje ,które wyniosłam z tego nagrania dotyczą głównie punktów to 4,5 oraz 7. Otrzymałam odpowiedz na moje pytanie ,które od dawna sobie zadawałam ,podświadomie czułam ,że to właśnie w tym problem ,że nie mogę skutecznie rozwijać się na płaszczyźnie biznesu. Potrzebowałam to usłyszeć .Dziękuję

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?