Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

2 073 komentarze
 1. Klaudia

  1. Caly czas podnosic swoje kompetencje by byc atrakcyjnym na rynku pracy
  2. Brac odpowiedzialnosc za swoje zycie, miec sprawczosc na nim i byc kowalem swojego losu.

 2. Joanna

  1. Puszczam przeszłość, biorę odpowiedzialność za swoje życie, skupiam się na swoich mocnych stronach, doceniam się :) 2. Przede wszystkim DZIAŁAM :) Dziękuję i pozdrawiam ?

 3. Agata

  1. Nie ma drug na skróty, magicznych guzików – jest praca nad sobą, determinacja i dyscyplina.
  2. Zacznij od pogodzenia się z przeszłością – bo czy ma sens pisać na zabazgrolonej kartce? lepiej zacząć pisać na czystym papierze.

  Dziękuję za video!
  Pozdrawiam ciepło

 4. Małgorzata

  Moje lekcje to:
  – pielegnuj swoje sukcesy, ciesz sie nimi i zauważaj nawet te najdrobniejsze
  – żyj swiadomie i działaj , pracuj nad sobą , nie tylko słuchaj

 5. Małgorzata

  Super video. Doszłam do wniosku, że ja bardziej „celebruje” swoje niepowodzenia porażki – wciąż je przypominam – chociaż boli. Natomiast sukces jeśli był to był i tyle. Ważne są osoby, wokół mnie tylko pozytywnie nastawieni (toksyczni aut). Kamilo bardzo dziękuję.

 6. Beata

  Dziękuję za super nagranie
  Moje lekcje
  1.Jestem odpowiedzialna za moje życie, pracuję nad swoim zdrowiem, kondycją oraz rozwijam się mentalnie
  2.Odkrywam swoje mocne strony, więc zacząłam od prośby do najbliższych, mają jeden dzień na określenie mnie.

 7. Marta

  Ja oczywiście wyciągnęłam o wiele więcej lekcji niż dwie ale wg prośby zamieszczam dwie :
  1. Zrób listę swoich sukcesów aby czuć, że jest się osobą sprawczą a z porażek wyciągać wnioski i iść dalej.

  2. Ciesz się z każdego etapu na drodze do swojego celu. Zacznij działać! Ja już wiem teraz jeszcze muszę robić;-)

 8. Ola

  Działać od razu!
  Doceniać siebie!

 9. w-edyta

  Lekcji mogłabym wypisywać jak każda z nas, alee te dwie najważniejsze:
  1. Żeby pielegnować swoje skarby(marzenia, wartości) i nigdy ich nie wypuszczać i nie oddawać. Całe życie byłam przebojowa, zawsze mnie za to krytykowano, dostawałam młotkiem w łeb, że pazerna, pyskata, itd, uwierzyłam, odpusciłam, wyrownałam do szeregu a nawet dałam krok do tyłu, żeby nikomu nie przeszkadzać…
  2. Proaktywność – jeśli tylko bedę aktywna w swoim życiu, w końcu osiągnę swoje plany.

 10. Urszula

  1. Przejąć odpowiedzialność za swoje życie i cieszyć się nawet z drobnych sukcesów.
  2. Dbać o relację z przyjaciółmi, znajomymi.

 11. Karolina

  1.Zaakceptować przeszłość,
  2.Działać natychmiast.

 12. Iga

  1.akceptacja przeszłości, odrzucenie roli ofiary i przejęcie odpowiedzialności, aby życie się „nie przytrafialo”
  2.zweryfikowanie relacji, które mi nie służą, aby zrobić miejsce na nowe oraz angażowania się w budowanie relacji.

 13. Elżbieta

  Moje lekcje:
  1. Zrozumiałam jakie błędy popełniam w rozliczeniu się, a następnie z pogodzeniem się z przeszłością. Ciągle coś się za mną ciągnie.
  2. I co robić, aby przekuwać plany/marzenia w działanie.
  Dziękuję i pozdrawiam Elżbieta

 14. KASIA

  + uznaj swój wpływ
  + przejmij odpowiedzialność

 15. Monika

  1.Skupić na swoich stronach i korzystać z nich. 2. Zaakceptować przeszłość i nie wracać do niej.

 16. Joanna

  Moja lekcja z tego video jest taka że muszę iść na kurs rachunkowości.
  Rowniez odcięcie się od ludzi którzy ciągną nas w dół jest ważne

 17. Katarzyna

  1. Uczyć się, uczyć się i jeszcze raz uczyć się.
  2. Osiągnięcie celu należy świętować.

 18. Katarzyna

  1. Uczyć się cały czas.
  2. Osiągnięcie celu należy świętować.

 19. Sylwia

  Dwie ważne dla mnie lekcje:
  1. Inwestuj w siebie, w swoje kompetencje, nie stój w miejscu. Rozwijaj się, doszkalaj, czytaj, słuchaj, bądź otwarta.
  2. Pogódź się z tym co było, nie bądź ofiarą, nie żyj w poczuciu krzywdy. Zaakceptuj to, co już się wydarzyło i idź dalej tworzyć nową siebie.

 20. Katarzyna

  Wszystkie punkty szkolenia były bardzo ważne i pouczające, jednak najbardziej otwierające oczy były wnioski, że:
  1. muszę przejąć odpowiedzialność za własne życie. To gdzie jestem i co mam dzieje się przeze mnie i dzięki mnie – nie jest sumą przypadków.
  2. mogę celebrować i być dumna również z małych sukcesów, nie tylko z tych dużych i bardzo widocznych w jakikolwiek sposób.
  Dziękuję Kamilo za kolejne inspirujące i motywujące nagranie. Wiele z nas jest Ci ogromnie wdzięcznych, że takie cenne materiały publikujesz bezpłatnie.

 21. Katarzyna

  1. Otaczaj się wśród życzliwych Ci ludzi.
  2. Podążaj za celem nie oglądając się w tył.

 22. Basia

  1. Wszystko działa, gdy ty działasz.
  2. Z porażek wyciągaj lekcje, pielęgnuj swoje sukcesy.

 23. Agnieszka

  1. Zaakceptować przeszłość, 2.Działać natychmiast.

 24. Blanka

  Moje 2 lekcje:
  1. Zaakceptować swoją przeszłość.
  2.Chcąc wieść lepsze życie, przez jakiś czas muszę robić więcej niż dotychczas, ciężej pracować, ale na końcu się to opłaci.

 25. Katarzyna

  1. Nie poddawaj się! Podarzaj wytrwake za celem!
  2. Nie koncentruje się na porażkach!

 26. Anna Otylia

  Swoje sukcesy należy celebrować by czuć i mieć świadomość swojej sprawczosci.
  Działanie nie należy odkładać na kiedyś. Samo nic się w życiu nie zdaży bez naszej inicjatywy.
  Pomyśl jakie wykształcenie, Kursy itp. pomogą Ci zmienić status swojego życia na taki o jakim marzysz.
  Pozdrawiam i dziękuję Anna

 27. Anna

  Zmknij za sobą drzwi przeszłości i idź do przodu, doceniajac siebie i kochając swojej wewnętrzne dziecko ?

 28. Dorota

  1. Życie to naprzemienny trening i test.
  2. Budowanie swojej wewnętrznej siły to cały proces przez który trzeba przejść.
  3. To ja jestem odpowiedzialna za swoje życie. Biorę tę odpowiedzialność w swoje ręce.
  4. Poszerzanie swojej strefy komfortu = rozwój.
  5. Inwestowanie w siebie to najlepsza inwestycja.

 29. Anna

  Dwie lekcje:

  1. Zaakceptuj swoją przeszłość !! przepracuj przeszłość
  2. Mocne strony – poznać i rozwijać – Instytut Gallupa

 30. Sylwia

  Ważne lekcje dla mnie:
  Istotne są myśli i bardzo ważne są czyny.
  Świadome poszukiwanie swojej drogi życia.

 31. Justyna

  Po raz kolejny Kamila mega Ci dziękuję za to wideo i za to co robisz dla innych kobiet, Zainspirowana Twoją pracą, zaczełam działać i sama dziś motywuję kobiety na swoimm IG i dostaję już feadback, że to co robię jest super i że motywuje to kolejne kobiety do działania.
  Moje lekcje z dziś:
  – pielęgnuj swoje sukcesy, zapisuj je i niech one będą twoją siłą. Nawet te najmniejsze są ważne zarówno dziś jak i w przyszłości.
  – wzmacniaj swoje mocne strony – to jest to nad czym teraz bardzo pracuję, a jest to praca trudna, gdyż wystawiam swoje mocne strony na ocenę innych co wymaga ode mnie opuszczenia strefy komfortu i narażeniem się na krytykę.
  Ale wiem, że bez tego nie ma rozwoju.
  Dziękuję Ci Kamila jeszcze raz!!!!!

 32. Anna

  1. Celebruj swoje sukcesy i doceniaj swoje osiągnięcia.
  2. Zakończ toksyczne relacje i otacza się wspierającymi osobami ?

 33. Jagna

  Lekcji wyciągniętych z powyższego video jest więcej lecz dwie najważniejsze to:
  1. Pielęgnuj swoje sukcesy. Niby mam świadomość, że osiągnęłam sporo, że włożyłam mnóstwo pracy aby być tu gdzie jestem lecz fakt, skupiam się nieustannie na tym, czego nie mam, nie potrafię, w czym jestem gorsza czy słabsza. Plan na ten tydzień to wypisanie dotychczasowych sukcesów i ich pielęgnowanie
  2. Nieustanny rozwój nie jest mi obcy lecz…zdalam sobie sprawę z tego, ze niekoniecznie czasami tracę czas, energię oraz pieniądze na to, co nie nie sprawi, że będę jeszcze lepsza w tym co robię. Muszę się skoncentrować na szkoleniach i rozwoju, który jest stricte związany z moją branżą

 34. Joanna

  Dziękuję Kamila za inspirujące wideo!
  Moje lekcje do przepracowania:
  1. Uwierz w swoją sprawczość – zacznij działać! Stwórz mapę działań, mapę myśli i realizuj, zacznij Aśka!
  2. Nie rozpamiętuj swoich porażek, zrób listę sukcesów! To Cię wzmocni. A z tych porażek wyciągnij ważne wnioski.

 35. Im

  1.dzialaj z tym co masz
  2. Kompetencje i podnoszenie kwalifikacji pozwoli zrealizować plan
  3.swiadomosc sprawczości

 36. Agnieszka

  1. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie i zacznij działać.
  2. Inwestuj w swoje kompetencje.

 37. Agnieszka

  Wnioski:pozbyc sie toksycznych osob ze swojego zycia i zapisywac sukcesy zarowno te małe jak i duże.

 38. Kasia

  Hej, dla mnie najważnieszymi lekcjami są
  1. Zaakceptuj swoją przeszłość
  2. Przejmij odpowiedzialność

  Pozdrawiam

 39. Edyta

  1. Docenić małe sukcesy. Mam wrażenie, że to ja najbardziej sama sobie podcinam skrzydła a tak nigdy nic nie zmienię na lepsze.
  2. Poruszyło mnie, żeby żyć poniżej swoich dochodów. Jestem pewna, że popełniałam duży błąd przez ostatnie 2 lata.
  Jest jeszcze więcej wniosków w moim notesie ale miały być dwa więc wymieniłam te z wielkim wykrzyknikiem. Przy okazji chciałabym ogromnie podziękować za wszystkie filmy, wydaje mi się jakbym się „przebudzała” z jakiegoś letargu.

 40. Małgorzata

  Żyć poniżej swoich możliwości oraz walczyć do końca

 41. Agnieszka

  Notatki zrobione ? dwie ważne lekcje:
  1. Inwestuj na bieżąco w swoje kompetencje, by je podnosić i być pewniejszą siebie.
  2. Pielęgnuj małe sukcesy i codziennie je zapisuj, by wzmacniać się wewnetrznie i móc iść dalej (osiągać wiecej) ?
  Dziękuję za to wideo i do zobaczenia na konferencji on line?

 42. Magda

  Moje lekcje to:
  1) Awans nie przychodzi przez zasiedzenie, inwestuj w swoje kompetencje!
  2) Nie oczekuj, że wielkie projekty zrealizują się nagle.
  Bardzo dziękuję za wartościowe video :)

 43. Malwina

  1. Nie zbieraj wiedzy w nieskończoność. Działaj z tym co masz.
  2. Inwestuj w siebie. Podnoś ciagle swoje kompetencje.

 44. Emilia

  1. Rozwijanie swoich talentów, mocnych stron, umiejętności. Nie oglądanie się za siebie. Wyznaczanie celów i dążenie do nich
  2. Przestać bujać w obłokach. Zabrać się do DZIAŁANIA

  P.S Wbrew pozorom nie jest to łatwe podsumować w/w video w dwóch lekcjach. Treści przekazane są bardzo rzeczowo ale jak dochodzi do samodzielnego zapisu sprawia mi to trudność ( chciałam się z Wami tym podzielić ?)

 45. Anna

  1. Będę CODZIENNIE robić dziennik sukcesów
  2. Zrobię listę kompetencji, które chce rozwinąć

 46. Dorota

  1. Zrób listę swoich sukcesów -bądź świadoma swoich atutów.
  2. Wytycz cele krótkoterminowe – celebruj sukcesy po osiągnięciu każdego etapu.

 47. Angela

  Celebruje swoje sukcesy, nawet te najmniejsze! Uwierz we własne możliwości i umiejętności.
  Działaj!

 48. Ania

  1. Wszystko dziala jeśli Ty działasz.
  2. Dawaj z siebie więcej, patrz co dajesz od siebie.
  3. Zaakceptuj przeszłość

 49. Ewa

  Mega nagranie! Moje dwie lekcje z nagrania to:
  1. Wzmacniaj swoje mocne strony. Nie próbuj pływać jak kaczka i rozpaczać, że Ci to gorzej wychodzi, gdy Ty akurat jesteś orłem. :)
  2. Inwestuj w swoje kompetencje. Kto się nie rozwija, ten się zwija.

 50. Agnieszka

  1. Wracanie do porażek z przeszłości utrudnia i ogranicza możliwości rozwoju osobistego. 2. Cele rozłożone na etapy są bardziej czytelne, mniej stresujące i ułatwiają skuteczne działanie.

 51. Ewa

  Pierwsza lekcja: umiejętność zaakceptowania swojej przeszłości, pogodzenie się z nią przy jednoczesnym przeorientowaniu się na przyszłość i skupieniu się tylko na niej.
  Druga lekcja: bycie proaktywnym, odpowiedzialnym za swoje życie oraz ciągłe inwestowanie w siebie, w swoją wiedzę i kompetencje.

 52. Kamila

  Lekcja nr 1 Oszczędzaj n podniesienie swoich kompetencji
  Lekcja nr 2 Otaczaj się ludźmi którzy maja pozytywny wpływ na twoje życie

 53. Małgorzata

  Przede wszystkim zrobiłam listę swoich sukcesów i jestem pod wrażeniem. Nie zdawałam sobie sprawy że tyle dokonałam. Wytyczylam sobie cele, bardzo odważne, może nawet zbyt odważne, ale małymi kroczkami chcę je zrealizować. Kończę relacje z ludźmi, którzy ciągną mnie w dół. Nie ma powodu tracić na nich czas i energię. Kiedy przelałam to wszystko na papier spojrzałam na to z innej perspektywy, stało się o wiele łatwiejsze do wykonania.

 54. Beata

  Zakończ toksyczne relacje, aby zrobić miejsce dla nowych.
  Inwestuj w swoje kompetencje, aby osiągnąć poziom mistrzowski w swoim zawodzie.

 55. Anna

  Moje wnioski: zacznij działać oraz odseparuj się od toksycznych osób, żeby zrobić miejsce nowym. Niby proste, ale czasem trzeba wysłuchać po raz kolejny :) Dziękuję, że tak cierpliwie tłumaczysz, Kamilo! :) Pozdrawiam i już czekam na konferencję.

 56. Agnieszka

  Moje dwie ważne lekcje z tego materiału to:
  1. Pamiętaj o swoich sukcesach! I nigdy nie zmniejszaj ich wartości.
  2. Realizuj swoje marzenia, żyj w zgodzie z sobą i swoimi wartościami.

 57. kasia

  i jeszcze tylko dodam,że przeczytałam już prawie całe drugie wydanie Kobiety Niezależnej. Choć mam pierwsze wydanie i je przeczytalam dawno temu to mam wrażeżenie jakbym czytała zupełnie nową dla siebie książkę. Ogromną ,nową wartością są wywiady za które bardzo dziekuję. Dzielenie się trudnościami,dzielenie się procesem drogi do momentu,w którym znalazły sie wypowiadające się tam wspaniałe kobiety jest takim świadectwem siły, odwagi i właśnie tej wiary ,nieustającej wiary w siebie.
  Po dzisiejszym filmie zakupiłam też i Dziennik 365 dni. Do tej pory wydawał sie banalny. No własnie przecież ja to wszystko wiem, po co mi to. I własnie Kamila mi dzis uświaodmiła,że byłam często po stronie tych co WIEDZĄ! Ale czy ROBIA? :-) Niech mi ten dziennik ułatwi przejście na stronę ROBIĘ:-) WIEM ALE I ROBIĘ! DZięki!

 58. Agnieszka

  Dziękuję za wartościowy materiał.
  Moje dwie lekcje:
  1. Pielęgnowanie porażek powoduje, że tkwimy w przeszłości i rozpamiętujemy to co nam nie wyszło. Wyciągnij wnioski i działaj!
  2. Inwestowanie w kompetencje i ciągły rozwój są niezbędne dla rozwoju kariery i wzmacniania swojej pozycji na rynku pracy.

 59. Karolina

  1) Działaj, bez działania nawet najrozleglejsza wiedza nie zmieni obecnej sytuacji.
  2) Inwestuj swój czas i uważność w osoby duże mentalnie, ogranicz do minimum obecność małych mentalnie, którzy ciągną Cię w dół.
  Dziękuję za wideo, pozdrawiam serdecznie:)

 60. Jesica

  1) odciąć się od ludzi, którzy mają negatywny wpływ na mnie, uważają się za lepszych
  2) myśleć o swojej przyszłości – wyznaczać krótkoterminowe cele i małymi krokami je osiągać, a przy tym spełniać się zawodowo (podejmować się nowych zadań, szkoleń, wyzwań i rozwijać się)

 61. Monika

  1.To jak wygląda nasze życie zależy od nas samych. My je ksztaltujemy przez to jakimi ludźmi się otaczamy, jak postępujemy, co robimy aby zmienić te elementy życia które nam nie odpowiadają.
  2. Pamietaj, żeby na błędach sie uczuć. Wyciągaj lekcje z porażek, starać się ich nie ponawiać ale nie biczować się w nieskończoność.

 62. Katarzyna

  1. Musze wziac.odpowiedzialnosc za relacje z przyjaciolmi.
  2. Dzialam.dobrze ,wyznaczam.male.cele..ale.nie celebruje ich. Mysle.ciagle.o ostatecznym sukcesie. Bede.celebrowac male sukcesy.

 63. Iwona

  Witam. Jedna z ważnych lekcji po obejrzeniu video jest dla mnie pkt 6 tj. Inwestowanie w swoje kompetencje. Uważam, że to naprawdę ważne, aby w każdym wieku (a mam 42 lata) kształcić się i rozwiac swoje umiejetnosci tak aby nie zostac w tyle za innymi. Ja od dawna planuje i zrobię to- chce się uczyć j.angielskiego. Myślę że przyda mi się to w kolejnej pracy do której zmierzam, a wiadomo konkurencja nie spi. Bardzo spodobał mi się takze pkt 3 z video, czyli Lista moich sukcesów. Do tej pory nie zdawałam sobie sprawy jakie to może być ważne zapisywac sobie takie rzeczy a potem przypominac o nich i cieszyc sie z tego co człowiek osiagnął w zyciu. Nawet jesli to sa drobne sprawy i male rzeczy, male sukcesy to razem tworza duzy sukces. Dodam że od dzis, od zaraz wdroże w moje życie wszystkie przedstawione przez Ciebie Kamilo lekcje. Jesteś fantastyczną kobieta. Wdrażając w życie Twoje rady zajdziemy daleko. Pozdrawiam i dziekuje za kolejna lekcje ❤❤❤

 64. Iwona

  Codziennie, po przebudzeniu pytać siebie „Wiesz czy robisz?”
  Dbać o siebie, o swój wygląd, dogadzać sobie, wtedy rośnie moja wartość w oczach innych – kiedyś nie zwracałam na to uwagi, bycie szarą grzeczną myszką myślałam że jest oki. Starałam się jak najwięcej zaoszczędzić pieniędzy, a to nie tędy droga, oszczędzaniem się nie wzbogacę, a inwestowaniem w siebie, w swój wygląd, dobre samopoczucie, elegancki wygląd. Teraz część oszczędzam, część inwestuję. Jestem dopiero na początku tej drogi, ale czuję po kościach że to będzie to, i podoba mi się. Potrzebna jest właśnie taka motywacja Kamili.

 65. Agnieszka

  Moje lekcje:
  1. Zawsze żyj poniżej swoich dochodów
  2. Pamiętaj o swoich sukcesach! I nigdy nie zmniejszaj ich wartości.
  3. Realizuj swoje marzenia, żyj w zgodzie z sobą i swoimi wartościami.

 66. Patrycja

  Moje dwie lekcje to:
  – dostrzeżenie i docenienie swoich najmniejszych sukcesów,
  – bazowanie na swoich talentach oraz rozwijanie ich.

 67. Anna

  Lekcje
  przejmuj odpowiedzialność za swoje życie. Nie czekaj aż ktoś Ci coś da, myśl, co Ty możesz dać innym, co ja mogę zaoferować innym, co ja wnoszę w relację. Nie wypominaj
  Inwestuj w kompetence. Nawet jeśli w tej pracy się to nie przyda, to może przydać się w kolejnej. Nawet jeśli nie, to chociaż mózg pracuje na wyższych obrotach. Nie musi mi firma sponsorować wyjazdów/ szkoleń. Mnie stać na nie, więc sama dla siebie mam się doskonalić!

 68. Katarzyna

  Dla mnie ważne było stwierdzenie że trzeba przejąć odpowiedzialność za swoje życie, pracę i wybory bo tylko ja mam siłę sprawcą żeby coś zmienić I drugie żeby nie rozpamietywać porażek ale myśleć o swoich sukcesach chociaż to trudne będę próbować

 69. Patrycja

  1. Ciągły rozwój tzn nie opieranie swojej kariery na wiedzy zdobytej na studiach
  2. Celebrowanie małych sukcesów czyli realizacji celów krótkoterminowych

 70. Danuta

  Odkryj swoje atuty, uwierz w swoje możliwości i zacznij działać małymi systematycznymi krokami.

 71. Monika

  Po pierwsze – wytyczec cele, po drugie – działać, realizować je.

 72. Aga

  1. Podzielę moje cele na jeszcze mniejsze kroki i skoncentruje się na jednej rzeczy a nie kilku na raz.
  2. Zacznę celebrować po każdym etapie mój mały sukces.

 73. Joanna

  1. Raz na zawsze odseparować się od toksycznych ludzi.
  2. Inwestować w kompetencje – przed chwilą zakupiłam ”Model coachingowy”.

 74. Małgorzata

  Najważniejsze lekcje jakie wyciągnęłam dla siebie, to aby zacząć działać, samo bierne słuchanie nie wystarczy. Drugą ważną lekcją jest to, aby wziąć za swoje życie odpowiedzialność i przestać żyć w poczuciu, że życie nam się przytrafić, a my nie mamy na nie wpływu.

 75. Honorata

  1. Zapominamy o przeszłości
  2. Pielęgnujemy sukcesy.
  Niby wiemy ale często zapominamy działać lub pozwalamy innym podcinać skrzydła gdy działamy. Teraz potrzebuje iść dalej z naręczami swoich sukcesów z dumą ?

 76. Beata

  Moje lekcje ;)
  1.skupić się na Swoich Mocnych stronach a nie tylko na myśleniu o swoich błędach /poczucie wartości trzeba wzmocnić
  2.Inwestuj w swoje kompetencje (myślę o swoim rozwoju ,ale nie przechodzę do działania .Także postanawiam małymi kroczkami podążyć w tym kierunku teraz mam zeszyt wiec Niech stanie się moim mentorem ;) pozdrawiam

 77. Kamila

  Dziękuje za Wasze lekcje . Owocnego ogladania bonusowego nagrania !

  • Sylwia

   Serdecznie dziękuję za dzielenie się wiedzą, wspieranie w rozwoju, inspirowanie, ukazywanie możliwości, poszerzanie perspektyw, wzmacnianie postaw. Dziękuję.

 78. Alicja

  1.Celebruj sukcesy – super ważne a tak często o tym zapominamy.
  2. Weź odpowiedzialność za swoje życie i wyznaczaj cele.

 79. Justyna

  Moje lekcje:
  1. Zmiana to proces- nic nie dzieje się od razu
  2. Celebruj osiągnięte cele i ciesz się z drogi do ich osiągnięcia

 80. Katarzyna

  Dla mnie ważne było stwierdzenie żeby zaakceptować swoją przeszłość i drugie, że trzeba przejąć odpowiedzialność za swoje życie, pracę i wybory bo tylko ja mam siłę sprawcą żeby coś zmienić

 81. Anna

  Moje dwie lekcje:
  1. Wyznaczyc sobie cele i realizowac je systematycznie.
  2. Przeszłości nie zmienimy. Musimy walczyć dziś o lepsze jutro.

 82. Michał

  Wow !! Super , dziękuje za to video .
  Moje ważne lekcje . Zamknij przeszłość i weź odpowiedzialność za przyszłość ?? biorę się do roboty!

 83. Grażyna

  Dziękuję Ksmilo za dzisiejszy vlog.
  Każdy z podanych przez Ciebie punktów realizacji jest ważny. Im dalej w kolejności ich realizacji, tym są dla mnie trudniejsze i bardziej wymagające pracy, zaangażowania, determinacji, odwagi.
  Jestem kobietą w wieku tuż przed emeryturą. Nie osiągnęłam w swojej pracy zawodowej sukcesów i czegoś co można było by nazwać karierą. Ale w dalszym ciągu czuję w sobie ogromną potrzebę realizacji siebie i znalezienia swojej ścieżki życiowej i zawodowej.
  Śledzę Twoje nagrania i są dla mnie szalenie inspirujące.
  Dziękuję jeszcze raz i życzę wszystkiego dobrego.

 84. Magdalena

  Moje najważniejsze lekcje:
  1)przejmij odpowiedzialność – życie niczego nie przyniesie Ci w prezencie – dlatego uwierz w swoją sprawczość!
  2)doceniaj i celebruj swoje sukcesy!

 85. Bogna

  Działaj działaj działaj to od ciebie wszystko się zaczyna
  Planuj małe kroki sama wizja czy tez marzenie nie wystarczy!

 86. Iza

  Moje lekcje
  1. Muszę pogodzić się ze swoją przeszłością i zakończyć rozpamietywanie.
  2. Zastosuję metodę małych kroków. Będę wytyczać krótkoterminowe cele.

  Pozdrawiam

 87. Joanna

  Moje ważne dwie lekcje: 1. Życie składa się z lekcji i testów i to ode mnie zależy, jak to wykorzystam. Czy wyciągnę wnioski i pójdę dalej wzmocniona o te doświadczenia czy stanę w miejscu i będę biadolić. 2. Nic się samo nie wydarzy bez działania, sama wiedza nie wystarczy. Więc warto wyruszyć nawet małymi krokami, by pokonać cel – drogę, którą obralismy i celebrować, każdy przebyty jej etap.

 88. Ewa

  1. Rozpamiętuj sukcesy.
  2. Działaj.

 89. kasia

  Moje wnioski to przede wszystkich małe cele w tygodniowym odstępie czasu. Zacznę z taką myślą własnie uprawiać sport,ruszać sie i cieszyć sie każdym tygodniem z codzinnym ruchem!

  Druga rzecz to moja własna odpowiedzialność i własnie działanie.Wiem czy robię? :-) Będę siebie o to często pytać:-)

 90. Kasia

  1.Dać sobie samej sobie prawo do lepszego życia,lepszej pracy,lepszego związku itd…
  2.Zacząć od wytyczenia drobnych kroków.

 91. Beata

  1. Celebruj małe sukcesy;
  2. Zamiast tylko myśleć – działaj.

 92. Aga

  Lekcje do przepracowania:
  1.Odnaleźć swoje mocne strony
  2. Zakończyć relacje z ludźmi którzy mnie osłabiają.

 93. Ania

  Najważniejsze lekcje dla mnie to: dalej pracować nad sobą, szukać swoich mocnych stron i je rozwijać, biorąc za to pełną odpowiedzialność.
  Jednocześnie nie osiadać na laurach, wciąż się doszkalające w życiu zawodowych, podnosząc w ten sposób swoje kompetencje.
  Czas dalej działać i rozwijac siebie!

 94. Katarzyna

  Przede wszystkim dla mnie w chwili obecnej:
  1) zaakceptuj przeszłość
  2) celebruje swoje sukcesy
  … wciąż z tym problem czasem miewam. Pozdrawiam serdecznie.

 95. Maja

  Witam,

  moje dwie ważne lekcje:
  1. Zakończyć relację z toksycznymi ludźmi, zrobić miejsce dla nowych.
  2. Dać z siebie jeszcze więcej aby moje życie mogło się jeszcze bardziej zmienić na takie do którego dążę, inwestować w dalsze kursy, książki, szkolenia (…)
  JUŻ jestem w trakcie i za to Ci bardzo dziękuję :)

  Pozdrawiam,
  Maja

 96. Iwona

  Moje lekcje.
  1. Nic się nie zmieni w moim życiu jeżeli sama się nie zmienię.
  2.Zawsze myśl o tym co będzie ,a z tego co było wyciągaj wnioski.

  Dziękuję za wszystkie rady i inspiracje.
  Działają.

 97. Katarzyna

  1. określ swoje mocne strony i na nich się skup
  2. nie rozpamiętuj porażek

 98. Aleksandra

  Moje dwie ważne lekcje :
  1. To co się wydarzyło w przeszłości w naszym życiu miało jakiś sens.
  2. TWOJE ŻYCIE to 10% to co ci się przytrafia, a 90% to twoja reakcja na to co ci się przytrafia.
  Dziękuję za te wideo.
  Pozdrawiam

 99. Magdalena

  Skup się na swoich mocnych stronach i rozwijaj je.
  Nie dostaniesz awansu przez zasiedzenie.

 100. Monika

  1.Inwestuj w swoje kompetencje, szkolenia i kursy. Dokształcaj się, bo świat nie stoi w miejscu.
  2.Miej zawsze w pobliżu coś do zanotowania swoich myśli i pomysłów, tak aby nic Ci nie uciekło. Aby pamiętać o wszystkich swoich celach i pomysłach.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?