Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

2 073 komentarze
 1. Anna

  1 weź odpowiedzialność za swoje życie bo 90 % tego życia to to co sama z nim robisz
  2 to że wiem nie oznacza że coś się zmieni tylko działanie zmienia

 2. Grażyna

  Moje najważniejsze lekcje:
  – pogodzić się z przeszłością, nie rozpamiętywać
  – koncentrować się na swoich mocnych stronach, nie brakach

 3. Weronika

  Dziękuje, cudowne podsumowanie wiedzy, którą ostatnio zdobywałam. Dla mnie najważniejszym przesłaniem jest fakt, że nie należy wiedzieć tylko robić i działać! :) zdobyta wiedza to jedno ale bez wdrażania jej w nasze życir nie ma opcji, żeby cokolwiek w naszym życiu mogło się zmienić. Drugą rzeczą, która jest faktycznie zazwyczaj pomijana to zapisywanie i celebrowanie swoich codziennych sukcesów. Od dziś wracam do dzienniczka sukcesów. Jeszcze raz dziękuję za ogromną wartość, którą dostałam. Cieplutko pozdrawiam :*

 4. Asia

  1. Weź życie w swoje ręce porzuć przeszłość zacznij działać
  2. Inwestuj w swoje kompetencji bo życie polega na ciągłym doskonaleniu się

 5. Ala

  Moje dwie lekcje z video:
  1. Buduj na swoich mocnych stronach, skup się na nich, doceń je i doceń to kim jesteś!
  2. Rozpraw się z przeszłością, nie wracaj tam, skup się na tym, na co masz wpływ.
  Dziękuję, Kamilo, za to, co robisz. Dajesz moc.

 6. Agnieszka

  Moje lekcje:
  1. Cały czas podnoś swoje kompetencje, stań się specjalistą w swojej dziedzinie.
  2. Nie umniejszaj swoich osiągnięć, celebruj je i świętuj każdy mały sukces.

 7. Izabela

  Lekcje dla mnie:
  1. Zostawić za sobą przeszłość i skupić się na tym co teraz jest najważniejsze
  2. Być przygotowanym na to, że w życiu raz są trudności a raz jest ich mniej ale łatwiej nam gdy jesteśmy na nie możliwie przygotowani.

 8. Sylwia

  1. Nie ważne co Ci się przytrafiło. Ważna jest Twoja na to odpowiedź
  2. Sukces to przekraczanie Twojego pudełka komfortu. Doceniaj takie sukcesy!!!!

 9. Magda

  Dla mnie osobiście NAJWAŻNIEJSZE wnioski to wzięcie odpowiedzialności za swoje życie bo nic nie wydarzy się bez naszej aktywności (przyznam że to u mnie kuleje niestety, całe życie czekałam aż ktoś inny podejmie za mnie ważne decyzje) i drugi wniosek to zamknięcie przeszłości aby spokojnie ze świeżością móc iść do przodu i nie czuć że coś hamuje nasz rozwój.

 10. Sylwia

  moje dwie lekcje to:
  1. koncentrować się i wzmacniać swoje mocne strony, ale pamiętać również o swoich rezerwach
  2. kontynuowanie prowadzenia dziennika sukcesów i celebrowanie ich ??

 11. Ela

  1. Weź odpowiedzialność za swoje życie na każdym etapie .
  2. Doskonal się w tym co robisz do bycia osoba niezastąpioną, pożądaną , ważną.

 12. Monika

  Ja mam troszeczkę inne refleksje… Jak tak słuchałam o Tobie, nasunęło mi się porównanie sytuacji…
  -trudne dzieciństwo (wiadomo większość ma takie)
  -śmierć mojej bratniej duszy, mojej ukochanej babci
  -eksmisja z mieszkania
  -ciężka choroba męża, z której ledwie uszedł z życiem (ale przez to teraz nie zarabia)
  -guz na jajniku (na szczęście niezłośliwy)
  -brak pieniędzy (aktualnie mam ostatnie 10zł w portfelu i modlę się, żeby wszystkie klientki zapisane na piątek przyszły)
  i tak sobie pomyślałam, że dałaś mi nadzieję. To znaczy inaczej.. wierzę w to, że to są przejściowe trudności, że to, że jestem sama ze wszystkim (tak, rozwód też się raczej szykuje, ale na razie mam inne priorytety), że to tylko mnie wzmacnia. Widzę siebie po 30stym roku życia jako osobę spełnioną, kogoś, kto będzie miał ustabilizowaną sytuację. Nie siedzę z założonymi rękami, dążę do swoich marzeń, udało mi się kilka zrealizować, ciągle się dokształcam (i ciągle słyszę „po co ci to, co ty znowu wymyślasz”), przyjmuję przeszłość, stało się i już, trzeba wyciągnąć lekcję na przyszłość i nie popełniać więcej podobnych błędów, a to na co nie mieliśmy wpływu po prostu wywalić. Mam takich kilka swoich zasad, których się trzymam:
  -małymi krokami do sukcesu
  -jak nie drzwiami, to oknem
  -nie złość się na coś, na co nie masz wpływu
  To, co wprowadzę… to docenianie się, przyjmowanie swoich sukcesów, nie bagatelizowanie ich. Hej! Jestem silna! Radzę sobie ze wszystkim! Chcę, żeby moje dzieci widziały fajną mamę.
  Dziękuję Ci za to wideo, bo upewniłam się jeszcze bardziej w tym, że dam radę, że trudności się skończą i wyjdę na prostą.

 13. Basia

  Dla mnie, najważniejsze to
  1. zaakceptować przeszłość, w końcu porażka może być i powinna motorem do sukcesu.
  2. Ruszyć z miejsca z całą wiedzą, a nie tylko mówić wiem, to wiem, to wiem.
  -wyznaczyc cel, i sukcesywnie zapieprzac.
  3. Wziąć odpowiedzialnosc za wiedze za czyny za siebie, działać, wyciągać wnioski, i odhaczac sukcesy. :)

 14. Paulina

  1.Przejmuj odpowiedzialność za swoje życie i siebie
  2.Inwestuj w swoje kompetencje bo to inwestycja w siebie i swoją przyszłość

 15. Joanna

  1. Życie nie daje nic w prezencie, musisz sam na wszystko zapracować.
  2. Pielęgnuje swoje sukcesy, doceniam swoje atuty.

 16. Monika

  Wytyczyć cele, celebrować sukcesy te najmniejsze, cieszyć się drogą do celu DZIAŁAĆ – bo tylko działa jak działamy!!

 17. Bogusia

  1. Inwestuj w swoje kompetencje, rozwijaj się, aby Twoje życie mogło się zmienić, szukaj swoich mocnych stron
  2 Uwolnij się od toksycznych ludzi, ktorzy ciągną Cię w dół, zaakceptuj przeszlosc i przejmij odpowiedzialności za swoje życie.

 18. Justyna

  Pierwsza lekcja dotyczy konieczności pogodzenia się z decyzjami,które podjęłam w przeszłości i które nie przyniosły oczekiwanych efektów. Druga lekcja to konieczność podjęcia decyzji o wyborze kompetencji, które muszę rozwinąć, by pójść do przodu.

 19. Malgosia

  moje 2 lekcje,to
  – inwestuj w siebie
  – dbaj o rozwoj swoich kompetencji, nie spoczywaj na laurach
  – pamietaj o celebrowaniu swoich malych sukcesow
  zaakceptuj to co sie wydarzylo i czego nie zmienisz

 20. Ania

  Moje lekcje:
  1. Życie nam się nie przytrafia. Część odpowiedzialności za jakieś sytuacje jest po naszej stronie. Zacznij od siebie.
  2. Zakończ toksyczne relacje – zrób miejsce dla budujących relacji/wspierających i wartościowych ludzi.

 21. Iga

  1. Celebruj swoje sukcesy
  2. Poszerzaj swoje pudelko komfortu, zdobywaj nowe kompetencje
  3. Ustalaj cele i dzialaj-weź odpowiedzialność za swoje życie.
  Ty decydujesz o tym jak daleko zajdziesz i jakimi myślami siebie karmisz.
  Jak już wiesz to rób.

 22. Magda

  Dziękuję za naukę Kamilo,
  lekcje które wyciągnęłam:
  1. Życie jest w moich rękach i pamiętam, że mam moc sprawczą! Przejmuję odpowiedzialność za swoje życie i do moich obowiązków należy aby dbać o swoje finanse, relacje, kondycję.
  2. Godzę się z przeszłością, wyciągam nauki i lekcje, trudne sprawy przepracowuje.
  3. Codziennie wieczorem zapisuję w dzienniku swoje mniejsze i większe sukcesy, celebruję osiągnięcia, nowe dobre nawyki i jestem z Siebie dumna. Pamiętam, że mam moc sprawczą.
  4. Odkrywam swoje mocne strony, pielęgnuję je i rozwijam.
  Jestem Ci z Serca bardzo wdzięczna Kamilo!

 23. Magda

  1. Pogodzić się z przeszłością.
  2. Działać!

 24. Joanna

  1. Zacząć działać to podstawa. Zacząć pracę z dziennikiem coachingowym. Jak najwięcej zapisywać także sukcesy najlepiej dziennie. 2. Zająć się mocnymi stronami, odnaleźć je i pielęgnować, odnaleźć moja drogę zawodowa lepsza taka która mnie usatysfakcjonoje.

 25. Agata

  Najważniejsze lekcje dla mnie, które wyciągam z powyższego wideo to pogodzenie się z przeszłością i zaakceptowanie tego na, co w przeszłośi nie miałam wpływu. Mogę albo być ofiarą, albo wziąć za siebie odpowiedzialność i sama zadbać o swoją przyszłość. Wybieram wykreowanie swojej przyszłości na własnych warunkach. :)

 26. Aga

  1. Nie czekaj działaj.
  2. Cuda się nie dzieją same. Życie to nie bajka. Muszę być kowalem własnego losu.

 27. Magda

  1) aż 90% stanowi nasza reakcja na to, co nam się w życiu przytrafiło
  2) ważne jest celebrowanie naszych sukcesów, zawsze o tym zapominam:)

 28. Kamila

  1. Pogódź się ze swoją przeszłością, wyciągnij wnioski, żebyś mogła ruszyć dalej.
  2. Rozpoznaj swoje talenty, mocne strony i korzystaj z nich świadomie każdego dnia.

 29. Agnieszka

  1. Zaakceptuj przeszłość, porażka jest najlepszą nauczycielką, działaj!
  2. Systematycznie rozwijaj się, wiedza dodaje pewności siebie, poszerza horyzonty i pozwala być zawsze na fali.

 30. Dagmara

  1. Pamiętaj o swoich sukcesach
  2. Zakończ toksyczne relacje

 31. Magdalena

  Moje ważne lekcje
  1. Zaakceptuj swoją przeszłość
  2. Zakończ toksyczne relacje

 32. Magdalena

  1.cele krótkoterminowe
  2.dziennik sukcesów
  Wprowadzam od dziś!
  [email protected]

 33. Adrianna

  Dwie ważne lekcje dla mnie, tak naprawdę to ja potrzebuję „jednej” – wiem, jaką wartość mam w sobie, wiem co mam robić, tylko nigdy nie mogę zacząć, zawsze jest coś, co „niby nie pozwala” mi zacząć: poranne ćwiczenia, nauka języka angielskiego, zorganizowanie galerii rękodzieła w mojej miejscowości – zajęcie dodatkowe do pracy zawodowej w innej branży.
  Mąż zawsze mnie motywuje, ale ja chyba potrzebuję motywacji od kobiety – bo kobieta kobietę inaczej zrozumie. Dziękuję za tą lekcję, bardzo się cieszę, że dotrwałam do końca – to też muszę w sobie wytrenować – wytrwałość.

 34. Agnieszka

  1. Uporządkowanie przeszłości. Wyciągnięcie lekcji. Przejęcie odpowiedzialności za nią, bez ciągłego obwiniania o nią innych.
  2. Rozwijanie kompetencji. Inwestowanie w siebie.

 35. Magda

  1. Nie rozpamiętuj przeszłości, wszystko co się wydarzyło miało jakiś cel!
  2. Zadbaj o swoją przyszłość, rozwijaj się konkurencja nie śpi!!

 36. Karolina

  1. Nie narzekaj – tylko działaj , napisz plan działania i konsekwentnie krok po kroku go realizuj , nic samo się nie zrobi. Sukces leży w Twoich rękach .
  2. Inwestuj w siebie ! rozwijaj swoje umiejętności , zdobywaj nowe kompetencje .

 37. Paulina

  1. Znajdź swoje mocne strony, koncentruj się na nich i wykorzystaj je, aby wejść na poziom mistrzowski.
  2. Wyznaczaj sobie cele krótkoterminowe. Małe, realne, ambitne, określone w czasie i sukcesywnie je realizuj. To da Ci poczucie sprawczości. I koniecznie celebruj każdy etap.

  Ps. Kamila dziękuję za to szkolenie, jesteś niesamowita! Było konkretnie w punktach i bez mydlenia oczu :)

 38. Ewelina

  1. Pogódź się z przeszłością
  2. Inwestuj w swoje kompetencje

 39. Anna

  1. Zaakceptuj to co się zdarzyło i wyciągnij z tego wnioski. Życie dało ci lekcję.
  2. Odetnij się od toksycznego otoczenia, skup na rozwoju

 40. Agnieszka

  Przejmij odpowiedzialność za swoje życie
  Świętować sukcesy małe i duże

 41. Monika

  * przejmij odpowiedzialność za swoje życie i inwestuj w swoje kompetencje ( chcę żyć powyżej średniej)
  * wytyczaj cele krótkoterminowe i od razu działaj ( dziś robię jeden krok w przód dwa w tył)

 42. Alicja

  wszystko małymi krokami – stawiać sobie krótkoterminowe cele to pozwoli uniknąć chaosu, uporządkuje myśli i działania
  określić swoje mocne strony i pracować nad nimi.

 43. Gosia

  1. Przestać żyć przeszłością, bo ona nigdy nie pozwala iść naprzód
  2. Pokochać siebie samą za swoje sukcesy, zamiast bez przerwy nienawidzić siebie za najmniejsze potknięcia.

  • Martyna

   Dwie najważniejsze lekcje dla mnie :)

   1. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie i bądź proaktywna. Stwórz plan i działaj „step by step”. Tylko tak-przez działanie można stopniowo rozwijać siłę sprawczą i tym samym budować wewnętrzną pewność siebie :)
   2. Zainwestuj w swoje kompetencje i mocne strony. Nic nie dzieje się tak po prostu i nam się przytrafia. Sukces jest efektem pomysłu, planu i konsekwentnej pracy. Miej przy tym otwarty umysł! Świat ciągle się zmienia, to co dziś uchodzi za przyjętą normę, za parę lat może być nieaktualne. Dbaj całe życie o swój wewnętrzny rozwój!

   P.S. Pani Kamilo, dziękuję za to wideo i mnóstwo nowych inspiracji :) Pozdrawiam serdecznie!

 44. Gosia

  Odcięcie się od toksycznych, niewspierajacych ludzi.

  Podnoszenie swoich kompetencji, inwestowania w rozwój, aktualizowanie wiedzy.

 45. Beata

  Moje lekcje:
  1. Pogodzić się z tym co już było, a na co jako dziecko wpływu nie miałam
  2. Iść swoją drogą i wierzyć, że sobie poradzę

 46. Krystyna

  Lekcje:
  1. Celebrować sukcesy, nawt te najmniejsze.
  2. Sama odpowiadam za swoje życie.
  Dziękuję, za wszystkie materiały.

 47. Nina

  1. Skup się na sobie. Solidny „rachunek sumienia” to dobry początek
  2. Działaj- nawet niewielki krok zbliża do celu

 48. Agnieszka

  Dla mnie ważnymi lekcjami, które zapadły mi w pamięć po oglądnięciu tego wideo było:
  1. „Pogódź się z przeszłością”. Uświadomiłam sobie, że jeszcze chyba nie do końca to zrobiłam. Z pewnością muszę, aby ruszyć dalej. A bardzo pragnę nie oglądać się za siebie a patrzeć przed siebie. Dlatego muszę włożyć więcej siły w pracę nad tą sprawą.
  2. „Zakończ toksyczne relacje”. Niestety mam w swoim otoczeniu osoby, które zamiast dmuchać w moje skrzydła to je naginają w dół i depczą. Jedną z relacji ograniczyłam do minimum i to uważam za swój sukces. W planie mam zlikwidowanie tej relacji całkowicie. Nad resztą relacji muszę trochę dłużej popracować, ale wiem już że to zrobię, bo jestem zdeterminowana na sukces w tym temacie.
  Pani Kamilo dziękuję za to wideo…mam bardzo dużo przemyśleń z nim związanych.

 49. Ania

  Dziękuję za video.

 50. Jolanta

  Moje lekcje to:
  1. Rozwijaj i podnoś swoje kompetencje
  2. Rób swoje i idź przez życie tak, jak tego pragniesz :) Działaj

 51. Jadwiga

  1. Zaakceptu przeszłość i idź dalej.
  2. Buduj swoją sile na swoich mocnych stronach, podnoś swoje kompetencje.

 52. Dorota

  Muszę:
  1) koniecznie wytyczać cele i rozliczać ich realizację!
  2) celebrować wszystkie, nawet małe, codzienne sukcesy!

 53. Anita

  Pierwsza lekcja to samemu doceniać swoje sukcesy, nawet te najmniejsze, zawsze zapisywać każde.

  Druga to koncentrować się na swoich mocnych stronach – pielęgnować je i rozwijać, by były jeszcze silniejsze.

 54. Justyna

  1) Trzeba robić małe kroki, które mogą doprowadzić do naszego celu.
  2) Przede wszystkim inwestycja w samego siebie jest największa inwestycja.

 55. Ewa

  1. Start może być rożny, liczy się jednak to, w jaki sposób pokierujemy swoim życiem sami i czy weźmiemy odpowiedzialność za ten wynik.
  2. Człowiek uczy się całe życie i jeśli nie chce wypaść z wybiegu to warto, by przyzwyczaić się do myśli, że podnoszenie swoich kompetencji i kwalifikacji jest konieczne.

 56. Ania

  Moje lekcje z video:
  1) Życie mi się nie przytrafia. Trzeba brać odpowiedzialność za swoje życie, za swoją sytuację. Sytuacje losowe będą się zdarzać, ale ważne jest to jak do nich podejdę. Mam sprawczość.
  2) Należy ciągle się rozwijać. Trzeba znać swoje mocne strony i talenty, aby je rozwijać, jak również należy ciągle podnosić swoje kompetencje, aby osiągnąć poziom ekspercki w swojej dziedzinie. To buduje pewność siebie i niezależność.

 57. Lilla

  1.wiesz czy robisz? 2. Buduj na mocnych stronach :-)

 58. Justyna

  1) Trzeba robić małe kroki, które miga doprowadzić do naszego celu.
  2) Efekty nie muszą pojawić się od razu.

 59. Ewa

  Wartościowe video. Dziękuję. Moje dwie lekcje:
  1. Weź życie we własne ręce, to Ty odpowiadasz za to jak ono wygląda.
  2. Ucz się, inwestuj w siebie, bądź ciekawy – tylko tak masz szansę na awans i budowanie swojej kariery zawodowej, a tym samym swojej niezależności.

 60. Paulina

  Pamiętaj, ja juz bede ;) 1.Dbaj o swoje mocne strony i wzmacniaj je. 2. Wyznaczaj cele oraz kontroluj je.

 61. Joanna

  Moja nauka:
  – robić listę sukcesów
  – wzmacniać swoje mocne strony

 62. Joanna

  Moje lekcje:
  1) Nie rozpamiętuj porażek, a wyciągaj z nich wnioski.
  2) Pamiętaj o sukcesach – spisuj je i koncentruj się na umacnianiu mocnych stron.

 63. Beata

  Zaakceptować swoją przeszłość
  Zakończyć toksyczne relacje

 64. Sylwia

  1. Zaakceptuj swoją przeszłość.
  2. Zakończ toksyczne relacje.

 65. Marta

  1 skup się na swoich mocnych stronach, osiągnij poziom mistrzowski
  2 nie wystarczy wiedzieć, trzeba wdrażać i działać

 66. Małgorzata

  1. Nic się w naszym życiu samo nie wydarzy
  2. Wszystko zależy od nas i to my mamy moc sprawczą

 67. Irena

  1. Awans nie przychodzi przez zasiedzenie. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie. Inwestuj w siebie, w swoje kompetencje. Rozwijaj się, doszkalaj, czytaj książki. Nie czekaj az pracodawca sfinansuje ci szkolenie czy studia.
  2. Żyj poniżej swoich możliwości finansowych i oszczędzaj. Buduj swoją stabilizację finansową. Nigdy nie wiadomo co może się wydarzyć.

 68. Ewelina

  1) Doceń swoje sukcesy z przeszłości
  2) Doceniaj swoje sukcesy bieżące – nawet drobne – jak np etap, lub krok do większego celu.

 69. Karolina

  Moje lekcje:
  1. Uwierz w siebie, masz siłę i liczne kompetencje – rowzijaj je!
  2. Weź odpowiedzialność za swoje życie i swój sukces!

 70. Dominika

  Dzięki Kamila?
  Lekcje na dziś to przejąć odpowiedzialność za moje życie i inwestować w moje kompetencje i cieszyć się z małych sukcesów w życiu

 71. Dominika

  1) Cały czas rozwijaj swoje kompetencje i umiejętności
  2) Wiesz czy robisz ? Bo to jest ogromna różnica

 72. Beata

  1. Pogodzenie się z popełnionymi błędami. Nierozpamiętywanie przeszłości. Wyciąganie wniosków z niej i pójście do przodu.
  2. Życie jest testem albo treningiem.

 73. Izabela

  Moje Lekcje z Twojego wideo :
  1. Czas na odcięcie sie od osob małych mentalnie, ktorzy ciągnął mnie w doł a niestety mam kilka takich osób blisko siebie. Trzeba skończyć z tymi relacjami.
  2. Zdecydowanie musze zrobic test Gallupa i określić swoje mocne strony ponieważ ich nie znam tak naprawdę.
  3. Zamiast marzyc o wielkim celu, ktory mnie przerasta musze podzielić swoj cel na etapy.
  4. Czas na zeszyt sukcesów :)
  BArdzo dziekuje za to Wideo :)

 74. Monika

  Moje lekcje :
  1.Nie odkładam zadań na później
  2. Świętuję i pamiętam o swoich nawet najmniejszych sukcesach.

 75. Marta

  1. Zdecydowanie będę prowadzić liste swoich sukcesów (dopiero po wysłuchaniu tego materiału zrozumiałam jakie to ważne).
  2. Będę pielęgnować i rozwijać swoje mocne strony (rzeczywiście częściej zajmujemy się swoimi słabościami; moją mocną stroną jest dobra organizacja, poszukam szkoleń, które pomogą mi jeszcze lepiej rozwinąć się w tym kierunku).

  Jak zwykle świetny materiał, bardzo za niego dziękuję.

 76. Renata

  Wzmacniaj swoje talenty!
  Opuść toksycznych ludzi!
  Nagradzaj się!
  Działaj!
  Dostrzegaj sukcesy!
  Planuj!

 77. Renata

  Wzmacniaj swoje talenty!
  Opuść toksycznych ludzi!
  Nagradzaj się!
  Działaj!
  Dostrzegaj sukcesy!
  Planuj!
  ❤️

 78. Ewa

  1. Przejrzyj sie sama w lustrze, tzn. co ty(ja) wnosisz w relacje z innymi ludzmi. Zastanow sie nad samym soba! Co ty mozesz poprawic, ulepszyc w relacjach?
  2. Wazne jest pielegnowanie swoich sukcesow! nagradzac siebie sama;)

 79. Katarzyna

  1. Wszystko działa, gdy Ty działasz.
  2. Inwestycja w siebie i swoje kompetencje, nieustanny rozwój.

 80. Agnieszka

  Samo czytanie, oglądanie filmików motywacyjnych nie zmieni naszego życia, musimy te mądrości wprowadzić w życie, aby ta wiedza zaowocowała.
  Ponadto, mamy ogromny wpływ na swoje życie, tylko 10% to zdarzenia losowe.

 81. Daga

  Najważniejsze dla mnie lekcje to pogodzenie się ze swoją przeszłością, bo to w jakim miejscu się teraz znajduję jest głównie wynikiem moich działań i decyzji oraz systematyczne stawianie małych kroków, aby osiągnąć wyznaczony cel.
  Pozdrawiam

 82. Magdalena

  1. To my jesteśmy kreatorami swojego życia. To co się dzieje jest tylko i wyłącznie za naszą sprawą. Nie ma przypadków, przydarzania się lub szczęścia.
  2. Jest duża różnica między wiedzieć a robić. Od samej wiedzy na jakiś temat nic się nie wydarzy, ale jeżeli tą wiedzę wprowadzimy w życie to zaczną się dziać rzeczy o których marzyliśmy.

 83. Marta

  1. Wytyczaj, zapisuj i kontroluj swoje cele
  2. Do działania potrzebna jest wiedzą, jeśli ją masz => DZIAŁAJ ❤

 84. Anna

  Kolejne świetne motywujące wideo. Dla mnie odcięcie się od przeszłości to podstawa, nie można wiecznie nią żyć. Uważam, że to co nam się przytrafia w życiu te 90 % co z tym zrobimy to dało mi dużo do myślenia. Całe video jest inspirujące i trafione w sedno.

 85. Barbara

  Wdrażam te lekcje w życie, wciąż jednak najważniejsze są dla mnie te dwie bazowe: 1. Zaakceptuj swoją przeszłość i 2. Przejmij odpowiedzialność. Nad nimi cały czas pracuję :)

  • Anna

   Moje dwie lekcje:
   1. Podziel cel na etapy i ciesz się z osiągnięcia każdego z nich!- ważna jest droga do celu!
   2. Zacznij działać! – nie tylko posiądź wiedzę, ale też zacznij ją stosować!

 86. Teresa

  Moje dwie lekcje:
  1. Niezależnie od tego jaką będziemy mieli wiedzę to jeśli nie wdrożymy jej w życie, nie zaczniemy działać to na nic ona nam się nie przyda.
  2. Osiągając swój cel ważna jest ta droga, którą pokonaliśmy, ponieważ dzięki tej drodze mogliśmy się rozwinąć, sprawdzić siebie a przez to urosnąć.

 87. Anna

  Najważniejsze lekcje dla mnie to:
  1. Uznaj swoją siłę i wpływ na swoje życie, czyli przejmij odpowiedzialnośc za swoje życie i swoje wybory.
  2. Otaczaj się ludźmi „dużymi mentalnie” i otwartymi – zakończ toksyczne relacje.
  3. Celebruj swoje sukcesy i bądź pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.
  4. Rozpoznaj swoje mocne strony.
  5. Przystąp do działania – to wszystko działa, jeśli Ty działasz!!!!!

 88. Monika

  1. Jestem najważniejsza – walczę codziennie o swoje marzenia.
  2. Żyj w zgodzie ze sobą i światem

 89. Sylwia

  Moje lekcje to 1. Pogodzeniesie. Z przeszłością pozwoli mi otworzyć się na przyszłość i wytyczyć cele zgodnie ze swoimi wartościami 2. Otwarcie się na nowe relacje przy jednoczesnym kontrolowaniu relacji z ludźmi podcinającymi mi skrzydła

 90. Beata

  Moje lekcje
  1.przejecie odpowiedzialności za swoje życie, zdrowie
  2.mocne strony praca nad znalezieniem ich korzystając z pomocy najbliższych
  Dziękuję za nagranie wysyłam powtórnie coś mi nie przeszło

 91. Ania

  1) Beznadziejny start niczego nie warunkuje. I tak całą robotę trzeba wykonać samemu, więc po prostu ma się gorszą pozycję startową.
  2) Wszystko w życiu jest testem lub treningiem. Jeśli przyłożę się do treningu – mam szansę na zdanie testu.

 92. Sylwia

  Moje dwie lekcje: 1. Nieustannie rozwijaj się, doskonal swoje mocne strony. 2. Działaj! Sama wiedza nie wystarczy, mus być również praktyka.

 93. Malgorzata

  1. Życie nie przydarza Ci się, Ty nim kierujesz!
  2. Wiesz, czy działasz?! To zasadnicza różnica!

 94. Kamila

  Pierwsza wskazówka, która mocno ze mną rezonuje, to „zakończ toksyczne relacje”.
  Druga, to RÓB i DZIAŁAJ – sama wiedza nic nie zmieni!

 95. Ola

  Pierwsza lekcja, to przejęcie odpowiedziałnosci za siebie i swoje życie. Wyjście z roli ofiary. Druga to ciągły rozwój i podnoszenie kwalifikacji.

 96. Dominika

  1. Uwierz w siebie. Zasługuję na sukces, na awans, na lepsze życie. Bez przesadnej skromności określę swoje mocne strony, moje kompetencje, które już posiadam i wypiszę sukcesy. Taka postawa pozwoli mi wytyczać bardziej ambitne cele, rozwijać się szybciej i zacząć przebijać szklane sufity :)
  2. Mam głos i nie zawaham się go użyć! Moja wewnętrzna siła, to też mój głos w pracy, w dyskusjach, rozmowach z innymi ludźmi z branży, w życiu prywatnym. Przejmuję odpowiedzialność za swoje życie, a więc nie pozwalam innym narzucać mi ich widzenia świata. Korzystam mądrze z rad innych ludzi, ale wierzę w swoje wartości.

 97. Monika

  1. Uznaj swoją sprzeczność, to Ty tworzysz swoje życie, a nie przypadek.
  2. Wyznaczają krotkoterminowe cele oraz celebruj ich ukończenie.

 98. Magdalena

  1. Zaakceptuj swoją przeszłość.
  2. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie i inwestuj w swoje kompetencje.

 99. Agnieszka

  1)rozwijaj swoje talenty i kompetencje
  2)wytyczaj cele krótkoterminowe i od razu działaj! A później ciesz się z ich realizacji ?

 100. Monika

  Dziękuję za wideo, moje dwie ważne lekcje:
  1. Pielęgnuj swoje sukcesy, będą Twoim murem obronnym
  2. Wykorzystuj w pełni zdobytą wiedzę i działaj

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?