Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 623 komentarze
 1. Daria

  Bardzo dziękuje za to nagranie :)
  Lekcje, które wyniosłam to:
  – zerwanie kontaktów z ludźmi toksycznymi, którzy ciągną Nas tylko w dół i nie potrafią wspierać, a jedynie nakłaniają do swoich racji
  – realizowanie celów krok po kroku począwszy od małych postanowień, które będą Nas przybliżały do wielkich rzeczy
  Pozdrawiam serdecznie :)

 2. Aleksandra

  1.Celebuj również małe sukcesy
  2. Jeśli wiesz to rób!

 3. Małgorzata

  Dwie lekcje ze szkolenia „Wewnętrzna siła i wiara w siebie”:
  1.Wiesz a nie stosujesz, to twoje „wiem” nic nie znaczy. Żeby to, co wiem mogło przynieść efekt powinnam wiedzę zastosować w działaniu.
  2. Żeby zrealizować cele długoterminowe trzeba wytyczać także krótkoterminowe. Trzeba pamiętać także o sprawdzeniu ich realizacji i nagradzaniu się za sukces w ich realizacji.

 4. Iwona

  Moje dwie najważniejsze lekcje:
  Pogodzić się z tym co juz było i zacząć iść do przodu.
  Zaplanować działania na najbliższe tygodnie, wyznaczyć cele i jezadania realizować krok po kroku.

 5. Marta

  1. Zaakceptować przeszłość
  2. Doceniać siebie za każdy sukces

 6. Małgorzata

  Moje dwie lekcje ktore muszę odrobić to pogodzić sie z przeszłością i selebrować małe zwycięstwa a nie tracić czas co zrobiłam źle w przeszłości

  • Joanna

   Moje 2 lekcje z video:
   1) prowadzić systematycznie dziennik sukcesów, by szukać rzeczy, w których jestem dobra
   2) dzielić swoje plany na cele krótkoterminowe, najlepiej tygodniowe, by być bardziej sprawczym

 7. Ewa

  1. Wszyscy maja mocne strony.
  2. Nagradzaj sie za swoje sukcesy.

 8. Aleksandra

  1. Wiesz czy dzialasz? Wszystko dziala jezeli ty dzialasz.
  2. Kazdy cel realizuje metoda malych krokow.

 9. Annachcąc

  Moje lekcje:
  1. Załozenie dzienn8ka sukcesów i regularne uzupełnianie to krok na drodze do pewności siebie
  2. Krótkie cele dają możliwosc ich zweryfikowania i napełnisją checia do działania

 10. Wiola

  1.Odciąć toksyczne relację
  2. Działać krótkie cele

 11. Anna

  1. Zadbaj o swoje kompetencje, nie licz, że zadba o to Twój pracodawca.
  2. Wytyczaj cele, monitoruj przebieg ich realizacji i celebruj sukcesy!

 12. Anna

  Moje lekcje:
  1. Załozenie dzienn8ka sukcesów i regularne uzupełnianie to krok na drodze do pewności siebie
  2. Krótkie cele dają możliwosc ich zweryfikowania i napełnisją checia do działania

 13. Magdalena

  Dziękuję za ten materiał. Dał mi dużo do myślenia, dotknął tematów, które były przeze mnie przez lata pomijane…no tak, przecież wiedziałam co trzeba robić…ale tego nie robiłam…Czas na działanie.
  Moje lekcje:
  1. Przejmuję odpowiedzialność za moje życie.
  2. Wytyczam cele krótkoterminowe, sprawdzam stopień ich realizacji i celebruję moje sukcesy.
  Pozdrawiam serdecznie

 14. Christine

  Christine
  Moje lekcje:
  1.Uczyc sie przez cale zycie
  2.Byc proaktywnym
  Pozdrawiam i dziekuje za wartosciowe materialy

 15. Dominika

  2 Lekcje:
  -na pewno rób, a nie tylko myśl, że wiesz, bo to wciąż donikąd mnie nie zaprowadzi
  -przestań rozpamiętywać tylko porażki ( zamiast uświadamiać sobie jak wiele sukcesów już osiągnęłam, wypominam sobie wszystko to, co w życiu mi się nie udało, tym samym obniżając swoja wartość)

 16. Ewa

  Moje lekcje:
  1. Łatwo się słucha, ale trzeba zacząć działać! Nie tylko wiedzieć, ale przede wszystkim ROBIĆ.
  2. Przejmij odpowiedzialność za to, co spotyka Cię w życiu. To nie jest tak, że życie Ci się przytrafia. Twoje życie jest w Twoich rękach.

 17. Agnieszka

  1 Faktycznie nie doceniamy swoich sukcesów które w miarę upływu czasu jakby straciły na znaczeniu

  2 Inwestuj w swoje kompetencje- test Galluopa o którym czasem wspominasz pora wykonać ?

 18. Misia

  1. Uporaj się z negatywnymi doświadczeniami życiowymi tak, aby wyciągnąć pozytywną lekcję dla siebie na przyszłość.
  2. Za każdym sukcesem stoi przede wszystkim działanie – aby się rozwijać musisz działać, a nie tylko analizować, planować i czekać na dobry moment.

 19. Justyna

  Świetne nagranie.
  Najważniejsze lekcje to:
  1 – znam swoje mocne strony je pielęgnuję i swoje rezerwy – nad nimi pracuję
  2 – wytyczam cele krótkoterminowe, wywiązuję się z ich realizacji i celebruje swoje sukcesy.

  Zdanie o tym, że nic Ci się nie należy od świata, bo był tu pierwszy – to najlepsze zdanie z nagrania! Bardzo mi się podobało :)

 20. Beata

  Dziękuje moje lekcje to
  1.Celebruj swoje sukcesy nawet te małe
  2.Przejmij odpowiedzialność za swoje zycie

  • Joanna

   Moje lekcje:
   1. Oranicz kontakt z ludżmi, którzy Ciągną mnie w dół i podcinają mi skrzydła.
   2. Założyć dziennik sukcesów i już wiem jakie mam sukcesy, kilka mi się przypomniało… Dziękuję

 21. Paulina

  Moje lekcje:
  1. Nie odkładaj relaizacji swoich celów na później, zacznij działać teraz, przestań oglądać się na innych i skupiać na przeszkodach.
  2. Systematyczność i cierpliwość to podstawa dzięki temu jesteśmy w stanie osiągnąć więcej.

 22. Dorota

  Moje lekcje:
  1. zaakceptuj przeszłość, weź za siebie odpowiedzialność
  2. zerkaj na swoje sukcesy, wyznaczaj krótkoterminowe cele i działaj

 23. Anna

  moje lekcje: 1. przejmij odpowiedzialność, 2. zrób listę sukcesów, 3. inwestuj w swoje kompetencje by stać się masterem. Dziękuję za to szkolenie :)

 24. Barbara

  1 nie mów że wiesz, ale zacznij działać
  2 znajdź swoje talenty

 25. Paulina

  Moje lekcje:
  1. Nie odkładaj siebie i relaizacji swoich celów na później, zacznij działać teraz, przestań oglądać się na innych i skupiać na przeszkodach.
  2. Systematyczność i cierpliwość to podstawa.

 26. Aga

  1. Wiecej dzialania, mniej czytania ;)
  2. Mocne strony nadal trzeba rozwijac pomimo, ze sa juz mocne…
  Kamilo, bardzo dziekuje za wszystkie darmowe materialy ktorymi sie dzielisz i za wspaniale ksiazki!

 27. Agnieszka

  Lekcja numer 1 – uświadomienie sobie, że posiadam cechy, których inni mi tak pozytywnie „zazdroszczą”.
  Lekcja numer 2 – podjąć systematyczne działania w kierunku samorozwoju.
  Lekcja bonus – pamiętać o drobnych codziennych sukcesach a nie tylko tych wow.

 28. Anka

  1)zaczynam rozwijać się, a nie tylko bazować na dotychczasowych kompetencjach 2) skoncentruje się na swoich mocnych stronach, umiejętnościach i predyspozycjach

 29. Marta

  Moje lekcje to :
  1. Zaakceptuj przeszłość wszystko dzieje się z jakiegoś powodu.
  2. Wytycza małe cele tygodniowe i rusz tyłek!!!.?

 30. Ania

  1. Skupić sie na jeszcze wiekszym działaniu
  2. Celebrowac kazdy najmniejszy sukces, jako kolejny krok na szczyt, a nie tylko jako zadanie do odchaczenia. Celebracja sukcesow prowadzi do świętowania SUKCESU, odchaczanie zadań dewaluuje SUKCES do poziomu SUKCESIKA.

 31. Ewa

  Prowadzę swój dziennik sukcesów i pielęgnuję radość i satysfakcję z każdego z nich. Inwestuję w swoje kompetencje, kończę różne szkolenia i wprowadzam je w życie. A ogromną wartością dodaną jest grupa MASTERMIND, którą współtworzę po szkoleniu Kamili.

 32. Agnieszka

  1. Wzmacniać swoje mocne strony
  2. Zakończyć toksyczne relacje
  3. Zapisywać swoje sukcesy

  Dziękuję za film:)

 33. Anka

  1)powinnam rozwijać się, a nie tylko bazować na dotychczasowych kompetencjach 2) powinnam skoncentrować się na swoich mocnych stronach, umiejętnościach i predyspozycjach

 34. Anna

  1. Pogódź się z przeszłością
  2. Rozwijaj się ucz się nowych rzeczy, podwyższaj swoje kompetencje a raczej zwiększaj swoją atrakcyjność na rynku pracy

 35. Ewa

  Inwestuj w siebie, nie oglądaj się na innych, działaj nawet wtedy kiedy inni mówią Ci „Po co się tak starasz? Że Tobie się chce…”, bądź odpowiedzialna za swoje życie, pracuj i sięgaj po wszystko to, co przynosi radość i satysfakcję?

 36. Edyta

  1) Zaakceptuj swoją przeszłość. Coś stało się po coś.
  2) Ciesz się sukcesami. Codziennie! Pielęgnuj je i pomnażaj.
  Bardzo dziękuje Kamila. Pomagasz mi odnaleźć się i zacząć funkcjonować po ciężkiej chorobie.

 37. Marysia

  Dziekuję za wspaniałe wideo. Moje lekcje: 1. Zostaw za sobą przeszłość i zacznij działać i budować przyszłość. 2. Ciesz się nawet z małych osiągnięć, w tym pomoże dziennik sukcesów.

 38. Katarzyna

  Moje lekcje:
  1. „Pielęgnować” i pamiętać o swoich codziennych sukcesach, które podnoszą poczucie mojej wartości
  2. Otaczać się wartościowymi ludźmi
  3. Wyznaczaj w swoim życiu cele i realizuj je. Dążenie do ich osiągnięcia wymaga pracy, samodyscypliny i sprawia, że czuję się silna, odważna, mądra, NIEZALEŻNA

 39. Katarzyna

  Moje lekcje:
  1.Zamknąć przeszłość
  2.Co mam zrobić dziś robie dziś
  3.Inwestycja w siebie ,szkolenia

 40. Anna Górka

  Moje lekcje:
  1. Nie czekaj na idealny moment, tylko zacznij działać.
  2. Doceniaj swoje sukcesy.

 41. Aleksandra

  1. Pogódź się z przeszłością, patrz naprzód.
  2. Wyznaczaj sobie cele krótkoterminowe i nagradzaj się za ich wykonanie.

 42. Anna

  1. zaakceptuj przeszłość
  2. bądź odpowiedzialna za swoje życie

 43. Natalia

  Moje dwie lekcje:
  1. Wyznaczaj krótkoterminowe cele- dzięki temu będziesz mieć poczucie, że cały czas działasz, nie stoisz w miejscu i masz wpływ na to jak wygląda Twoje życie
  2. Rozpoznaj i skupiaj się na swoich mocnych stronach

 44. Iza

  Moje lekcje:
  1. Nawet najbardziej zakompleksiona osoba, która zacznie pracować nad sobą, wykonywać (naprawdę!!!) ćwiczenia swojego mentora, może stać się pewną siebie, silną mentalnie osobą.
  2. Nie poddawaj się gdy spotka Cię trudna sytuacja, zawsze szukaj rozwiązania i pracuj na swoje szczęście, bo życie niczego Ci nie przyniesie w prezencie.

 45. Justyna

  Moje najważniejsze lekcje :
  1. Załóż dziennik sukcesów i wpisuj tam codzienne nawet małe sukcesy.
  2. To że raz studiowałaś w dzisiejszym świecie nie wystarczy. Musisz ciągle się douczac i dbać o najnowsze potrzebne kompetencje.

 46. Kasia

  1. Dowiem się bo inwestuję w siebie!
  2. Skoro już wiem to działam.

 47. Agnieszka

  1. Wierz zawsze w siebie. 2. Wszystkie siły na ziemi pomogą Ci w osiągnięciu zamierzonego celu.

 48. Magda

  1. Odpowiedzialność
  2. Działanie
  3. Zamknąć przeszłość

 49. Małgorzata

  1/Wiesz czy robisz !!!!
  2/Wytyczaj cele w krótkim terminie i ciesz się drogą.

 50. Edyta

  1. Planowanie i kontrolowanie osiągnięć i pokochanie swojej wytyczonej drogi na jest koniecznością w bezstresowym osiągnięciu zamierzonego celu.
  2. Odpowiednie środowisko silnie wpływa na samopoczucie i niezbędna motywacje do działania.

 51. Jola

  Moje lekcje:
  Przystąp do działania. Bez działania nic się nie wydarzy
  Założ dziennik sukcesów i ciesz się drogą do swojego celu i celebruj swoje sukcesy.

 52. Gosia

  Moje dwie lekcje:
  1. Istota wiedzy jest, zeby ja stosowac jak juz sie ja posiadzie
  2. Pogódź się z przeszłością.

 53. Katarzyna

  Moje lekcje :
  1. Pogodzić się z przeszłością…
  2. Mam mocne strony, nad którymi muszę pracować i rozwijać je.

 54. Jola

  Moje lekcje:
  Wiesz czy robisz?Przystąp do działania. Bez działania nic się nie wydarzy
  Założ dziennik sukcesów i ciesz się drogą do swojego celu i celebruj swoje sukcesy.

 55. Alicja

  1. Musisz pogodzić się z przeszłością i ją zaakceptować, pamiętać ale nie zbliżać się za bardzo, żeby nie pochłonęła w otchłań
  2. Prowadź życie poniżej swoich możliwości finansowych, nie konsumuj wszystkiego

 56. Kasia

  Uświadomiłam sobie, że nie potrafię się docenić. Oczekuje spektakularnych sukcesów, zamiast dostrzegać te mniejsze. Czas to zmienić!
  Krótkoterminowe cele wdrazam już w tym tygodniu :) dziękuję :)

  • Agnieszka

   Lekcja 1 Przestań szukać wymówek- działaj.
   Lekcja 2 Wdrożyć cele krótkoterminowe.

 57. Agnieszka

  1. Pamiętaj o wszystkich swoich sukcesach.
  2 Zdobywaj nowe kompetencje,

 58. Agnieszka

  1. Staraj się dochodzić do poziomu mistrzowskiego w dziedzinach w których jesteś mocny. 2. Niezłomna wiara w siebie zawsze Ci pomoże.

 59. Ewa

  1. Zaakceptować i pogodzić się z przeszłością .
  2. Przejęcie odpowiedzialności za moje życie a w szczególności za swoją sytuacje finansową.
  3. Określić swoje cele krótkoterminowe.
  Zacząć działać !

 60. Beata

  1. Pamiętaj o swoich mocnych stronach i lista sukcesów.
  2.przyjmij odpowiedzialność, nie jęcz i nie narzekaj tylko podejmij odpowiedzilnosć za swoje życie za swoje sprawy, marzenia i cele.

 61. Paulina

  1. Inwestuj w swoje kompetencje… kilka lat temu mój mąż zapytał mnie jaki mam pomysł na siebie jaki plan??? pomyslałam sibie no jak to przecież w pracy realizuję swoją pasję psychiatria/psychologia więc o czym on do mnie mówi…. ale on nie podawał się, ale młodsza nie będziesz… więc pomyślałam sobie co za bezczelność …. teraz wiem, że nie bezczelność tylko motywacja do zaplanowania działan, zadbania o przyszłość „polityka uprzedzania faktów” oraz do 2. Zainwstowania w poszerzanie swoich kompetencji… podczas rozmów z moim mężem on zawsze zwracał mi uwagę na fakt, że na wykształceniu sprzed 20 lat nie pociągnę dalej na wyższe stanowiska z każdy rokiem będę obejmowac stanowiska gorsze, mniej płatne, bo w pewnym momencie nie nadążę za rozwojem rynku…. 3. zakończ toksyczne relacje – ja to nazwałam „nie ciągnij za sobą ogonów” odcinam i żegnam wszystko to, co w moim życiu mi nie służy … 4. działanie….. już podjełam, bo od samego słuchania nic się nie wydarzy!!!!
  dziękuję !!!

 62. Ewa

  Przejęcie odpowiedzialności za moje życie a w szczególności za swoją sytuacje finansową.
  Określić swoje cele krótkoterminowe.
  Zacząć działać !

 63. Agnieszka

  1. Zostaw przeszłość i działaj w teraźniejszości. 2. Niezłomna wiara w siebie będzie Cię wspierać na każdym kroku.

 64. Jola

  Lekcje:
  1. Pozbycie się toksycznych osób wokół siebie, takich które krytykują wszystko co robię, podcinają skrzydła, po dłuższym zastanowieniu jest ich jednak sporo….niestety, wiem że ograniczenie kontaktów spowoduje radość z ego że się coś dzieje i się udaje
  2. Inwestowanie w siebie musi być na mistrzowskim poziomie, nie mogę stawiać na BYLEJAKOŚĆ

 65. Joanna

  1. Zaakceptuj swoją przeszłość, bo ona Cie nie determinuje.
  2. Otaczaj sie w życiu ludźmi dużymi mentalnie,towrzystwo ludzi toksycznych ogranicz do minimum (a najlepiej do 0 :))

 66. Klaudia

  Kamilo, dziękuję Ci za to wideo. Jestem pełna podziwu dla Ciebie.
  Moje lekcje:
  1. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie. Nie myśl, że życie Ci się przytrafia, weź je w swoje ręce. Pamiętaj, by rozpocząć od siebie i pomyśl co Ty wnosisz relacje czy też pracę.
  2. Załóż dziennik sukcesów i wypisuj je wszystkie, nawet najmniejsze. Niezwykle ważne jest by pielęgnować swoje sukcesy i przepełniać nimi głowę.

 67. Asia

  Moje lekcje
  1 celebruj małe sukcesy
  2 wiesz czy działasz… Zacznij działać!
  Musze wreszcie zacząć działać działać działać. Już trochę wiem.

 68. Iwona

  Kamilo, dziękuję za video, jak zawsze konkret!
  Dwie z moich lekcji:
  – życie to w 10% to co się przydaża, ale 90% to twoja rekacja na to, co się przydażyło.
  – wiesz, czy robisz?

 69. Irena

  Moje dwie lekcje
  1. Pogódź się z przeszłością. Wychowałam się w rodzinie w jakiej się znalazłam – skutecznie zaprogramowano mnie – nie masz prawa do niczego. Ciągle chodzi za mną złość i gorycz w stosunku do rodziców, którzy nie potrafili dać wystarczająco miłości, którzy pozostawili mnie samej sobie, jednocześnie hamując każde moje działanie, po prostu komentarzem.
  2. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie. Dalej gdzieś głęboko mam zakodowane w mózgu, że tym się ktoś za mnie zajmie – tak jak mama wyrywała mi z rąk moją odpowiedzialność.
  3. Najważniejsza lekcja. Wiesz czy robisz, Ja to wszystko, co mówi Kamila wiem, to jest takie oczywiste, ale hamuje mnie to, że wyobrażam sobie spotkanie się z krytyką.
  Hamuje mnie to, że znowu od swojej rodziny usłyszę, że mój tok myślenia jest niewłaściwy, że jak zwykle nie mogę tak myśleć. W ogóle nie wolno mi myśleć, bo jestem od tego żeby wykonywać zadania jakie zleci mi moja rodzina w duchu patriarchatu – ” jesteś najmłodsza, więc twoim obowiązkiem jest się słuchać, wykonywać najprostrze zadania, z trudniejszych cie wyręczymy, na niczym się nie znasz, niczego nie wiesz”.

 70. Agnieszka

  1. Zostaw przeszłość i zamknij te drzwi. 2. Wiedz, że Twoje życie jest w Twoich rękach i działaj. 3. Pracuj nad mocnymi stronami.

 71. Agnieszka

  1. Zostaw przeszłość i zamknij te drzwi. 2. Wiedz, że Twoje życie jest w Twoich rękach i działaj. 3. Pracuj nad mocnymi stronami. 4. Zostaw za sobą nie wspierających Cię ludzi i itaczaj się ludźmi dużymi mentalnie.

 72. Izabela

  Pierwsza lekcja dla mnie to bycie odpowiedzialnym za swoje kompetencje, inwestowanie w swój rozwój zawodowy, kursy, szkolenia.
  Druga ważna lekcja to wyeliminowanie ze swojego otoczenia toksycznych ludzi, którzy demotywują, starają się zepchnąć w dół, krytykują każdy pomysł.

 73. Monika

  Założyć dziennik sukcesów.
  Inwestować w siebie bo na to nigdy nie jest za późno.
  Zycie mamy jedno więc warto być w nim spelnionym i szczęśliwym.
  Dziękuję Kamila, bo bardzo dużo dodajesz mi siły w dążeniu do swoich celow.

 74. Agnieszka

  1. Zostaw przeszłość i zamknij te drzwi. 2. Wiedz, że Twoje życie jest w Twoich rękach i działaj. 3. Pracuj nad mocnymi stronami. 4. Zostaw za sobą toksycznych ludzi.

 75. Joanna

  Moje dwie lekcje: 1. Zacznij działać zamiast mówić że wszystko już wiesz. 2. Dziennik sukcesów zapisywać wszystko co się osiągnęło

 76. Monika

  Nie oglądać się za siebie, podążać przed siebie w wyznaczonym celu

 77. Bożena

  1. Rozliczenie się z tym co minęło, zamknięcie przeszłości
  2. Nieustanny rozwój, inwestowanie w swoją głowę ?

 78. Iwona

  1. Uznaję swoją siłę i swój wpływ. Zawsze część odpowiedzialności jest po mojej stronie.
  2. Akceptuję wszystko, co wydarzyło się w moim życiu, gdyż było z jakiegoś powodu potrzebne.

 79. dorota.glowacka93

  1. Zaakceptuj swoją przeszłość i wytresuj swoje demony :) To jest niezbędne minimum do budowania siebie na nowo. Można wiedzieć jakie posiada się mocne trony jednak, gdy obudzą się w głowie krytycy, potrafią wszystko co w nas najlepsze zamrozić w najważniejszym dla nas momencie.
  2. Zakończ toksyczne relacje. To czasem jest trudna umiejętność, zwłaszcza gdy przyjaciel mojego przyszłego męża sprowadza mnie do parteru gdy wychylam głowę z nad stołu.

 80. Sylwia

  1.Nie wystarczy wiedzieć ,trzeba działać !
  2.Zaakceptowac przeszłość by ruszyć dalej.

 81. Kaśka

  Dla mnie chyba najważniejszą lekcją z tego filmu jest przejęcie odpowiedzialności. Mi się zawsze „przytrafiało”, „nie udawało”, „nie wiodło”. Od kiedy zrobiłam to ćwiczenie, a było to już jakiś czas temu, zupełnie inaczej spojrzałam na swoje życie i moją w nim rolę. Więcej we mnie aktywnej aktorki, mniej bezwolnej widzki.
  No i drugą rzeczą, którą wynoszę w tego filmu to cele krótkoterminowe, z których realizacji mogę być dumna. Na tym etapie życia i zmiany, która we mnie zachodzi, duma z siebie jest mi bardzo potrzebna.

 82. Wiktoria

  Dziekuje Kamilo za to wideo i ze chcesz sie dzielic tak waznymi lekcjami. Duzo dalo mi to do myslenia i moje najwaznieksze lekcje to :
  Zacznij dzialac ! Nie wystarczy tylko że wiem i jestem świadoma tego co mówisz ale że muszę to wydrążyć w swoje życie.
  2. Przejmij odpowiedzialność za swoje zycie! Aby dążyć do tego co jest dla mnie ważne i nie czekać aby mi to z nieba spadło.

  Jeszcze raz dziękuję!

 83. Katarzyna

  Droga do sukcesu nie jest usłana różami. Trzeba działać i dużo pracy nieraz w siebie włożyć by coś osiągnąć. Wiec dużo pracy przede mną ale dam rade. Dziękuję za motywację i czas zrealizować moich 7 kroków.

 84. Izabela

  1. Wiesz, czy robisz?
  2. Miej wizję swojego życia, ale cele realizuj krótkoterminowo, po kawałku.

 85. Justyna

  Patrz w przyszłość, działaj rozwijaj się a przeszłość pozostaw za sobą.

 86. Monika

  moje lekcje :)
  1) bądź konsekwentny i nie zrażaj się porażkami- to tez lekcje
  2) inwestuj w kompetencje

 87. Justyna

  ZakcepTu przeszłość. Działaj na przyszłość.

 88. Ewelina

  Moje najważniejsze lekcje:
  1. Zaakceptuj swoją przeszłość, nie wracaj do porażek tylko wyciągaj z nich lekcje na przyszłość.
  2. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie i uczyń je takim jakiego pragniesz ;-)

 89. Barbara

  Czas zamknąć przeszłość i zacząć rozwijać się, inwestować w siebie! Doceniać siebie-swoje małe sukcesy! Dobieraj sobie wartościowe otoczenie!

 90. maria

  1) nigdy nie jest za pózno by dokończyć realizacji zostawionych celów 2) utwierdziłam się w przekonaniu że działanie i błyszczenie jest słuszne

 91. Ewa

  Moje najważniejsze lekcje to:
  1. Nie utrzymuj kontaktu z toksycznymi osobami.
  2. Inwestuj w swoje kompetencje.
  3. Idź do przodu nie patrz na przeszłość.
  4. Realizuj swoje cele małymi kroczkami.

 92. Joanna

  Moje wnioski/ lekcje
  1. Zacznij w końcu działać – faktycznie słucham Cie i podziwiam latami, jakies tam cele osiągnęłam, poza moim największym celem, który ciągle odkładam na później.
  2. Weź odpowiedzialność za to co sie dzialo w twoim życiu – to nie wina innych, ale konsekwencja Twoim działań.

 93. Marta

  Inwestuję w moje kompetencje i działam, choćby trochę.

 94. Klaudia

  1. Nie patrz za siebie. Zamknij za sobą drzwi przeszłości i otwórz kolejne, które nazywają się przyszłością , za która jesteś odpowiedziałam i możesz dokonać wszystkiego czego pragniesz!
  2. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie.

 95. Anna

  1.zaakceptuj przeszłość. 2.wez odpowiedzialność za siebie i swoje życie. Pozdrawiam i dziękuje za materiał

 96. Asia

  Moje dwie lekcje: 1. Zacząć działać a nie tylko mówić, że już to wszystko wiem.2.Inwestować w swoje kompetencje. 3.Założyć dziennik sukcesów. Zapisywać wszystko co się osiągnęło. 3. Przeszłość zamknąć za sobą.

 97. Anna

  Moje lekcje
  1.Wiesz czy robisz?, Zacznij działać,skoro to wiesz.
  2.Otaczaj się wartościowymi ludzmi.

 98. Joanna

  Moje dwie lekcje: 1. Zacząć działać a Anię tylko mówić, że już to wszystko wiem.2.Inwestować w swoje kompetencje. 3.Założyć dziennik sukcesów. Zapisywać wszystko co się osiągnęło. 3. Przeszłość zamknąć za sobą.

 99. Monika

  1.zapisuj swoje sukcesy
  2.inwestuj w siebie rozwijaj swoje kompetencje

 100. Ewa Karolina

  1. Nic mi sie od Świata nie należy, bo Świat był tutaj pierwszy.
  2. Wzmacnianie i pielęgnowanie swoich mocnych stron. Nie skupiać się na swoich słabszych stronach, tylko po to, żeby dorównać do średniej.
  Ps. Serdecznie dziękuję za wspaniłą konferencje!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?