Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 623 komentarze
 1. Anna

  Moje lekcje:
  1. Akceptacja aktualnego stanu, odpowiedzialność za siebie i zaczynamy od nowa.
  2. Zrobić listę potrzebnych jeszcze kompetencji i zaplanować ich zdobycie.
  Dziękuję i pozdrawiam

 2. soniaprim

  Dziękuję za to inspirujące video! Moje dwie lekcje :
  -inwestuj w siebie
  -chwal się i nagradzaj swoje sukcesy

 3. Joanna

  Dwie ważne lekcje
  Dzieł duże rzeczy na małe projekty i monitoruje ich realizację
  Dbaj o siebie dziennik sukcesów nie gadaj tylko rob

 4. Basia

  Znaleźć swoje mocne strony , które można wykorzystać do działania . Koniec podcinania skrzydeł .

 5. Agnieszka

  1. Koniecznie skup się na swoich talentach/mocnych stronach i wykorzystaj je zawodowo, żeby robić to co daje Ci satysfakcję.
  2. Stwórz na każdy projekt mapę myśli, która pomoże go zwizualizować, co ułatwi zarządzanie nim w czasie.

 6. Katarzyna

  Moje dwie lekcje:
  1. Zrób listę swoich sukcesów. Często nie doceniamy siebie a to jest bardzo ważne zeby o tym pamiętać i zapisywać żeby w trudnych chwilach sobie przypomnieć po co to robimy.
  2. Twoje mocne strony. To jest prawda że za mało pielęgnujemy swoje mocne strony bo dla nas są takie oczywiste.
  Dziękuję za cenne wskazówki.

 7. Katarzyna

  Moje dwie lekcje:
  1. Zrób listę swoich sukcesów. Często nie doceniamy siebie a to jest bardzo ważne zeby o tym pamiętać i zapisywać żeby w trudnych chwilach sobie przypomnieć po co to robimy.
  2. Twoje mocne strony. To jest prawda że za mało pielęgnujemy swoje mocne strony bo dla nas są takie oczywiste.

 8. Kamila

  Wyciągnęłam bardzo ważne lekcje, żeby osiągnąć sukces muszę działać od razu, i zacząć się doceniać. Nawet za najmniejsze sukcesy.

 9. Aneta

  1.swiadomosc koniecznosci ciaglego ksztalcenia sie. nikt nie dostaje awansu przez zasiedzenie tylko przez ciezka prace,
  2. zycie nam sie nieprzytrafia, to my kreujemy je i jest zalezne od naszych wyborow postaw itp. to jakie mamy zycie zalezy od nas samych

 10. Grażyna

  Witam moje lekcje:
  1. Niezależnie od sytuacji w jakiej się znajdujemy możemy mieć realny wpływ na na naszą przyszłość
  2. ważne jest wyznaczanie celów krótkoterminowych ponieważ są one mniejsze i wydają się na bardziej realne do zrealizowania

 11. Agnieszka

  Wow, ale piekne lekcje tu mozna przeczytać :)

  Moje dwie lekcje to:

  1. Pogódź się z przeszłością. Rzeczy nie przydarzają się nam, tylko dla nas. Przepracuj przeszłość, wyciągnij wnioski
  2. Weź odpowiedzialność za to co się dzieje i za swoje życie. Część historii jest w Tobie.

 12. Marta

  Dziękuję bardzo za wspaniały, inspirujący materiał wideo.

  Dwie lekcje które zapamietam:
  1. Wypominaj sobie sukcesy, a nie porażki.
  2. Twoje życie zależy od Ciebie.

 13. Ania

  Chyba najbardziej kluczowe przejęcie odpowiedzialności, bo dotyczy kazdego z tych punktów :) oraz pielęgnowanie sukcesów, bo faktycznie porażki przeżywamy, obwiniamy sie, a jak cos osiągniemy, to skupienie na tym nierzadko trwa krócej niz zaciesz po sukcesie.
  Dzięki :)

 14. Kamila

  1. Celebrować sukcesy
  2. Działaj, nie tylko wiedz

 15. Aga

  1. Pogódź sie z przeszłością
  2. Twoje życie to 10 % to co Ci się przytrafia a 90% to Twoja reakcja na to co Cię przytrafia
  3. Działaj bo nic samo sie nie wydarzy

 16. Zuzanna

  1. Celebruj sukcesy.
  2. Działaj!

 17. Anna

  Dwie lekcje: 1. Nie wystarczy wiedzieć , trzeba działać
  2. Poszerzać swoje kompetencje po to aby wejść na poziom mistrzowski lecz także po to aby móc działam na obecnym poziomie

 18. Katarzyna

  Dziękuję za materiał. Moje wnioski.
  1. Doceniaj siebie i swoje sukcesy.
  2. Wyznaczaj sobie małe cele które warunkuja osiagniecie większych sukcesów

 19. Celina

  1. co innego jest wiedzieć a co innego robić.
  2. nic samo się nie wydarzy, jeśli temu nie pomożesz.

 20. Beata

  dwie lekcje z video:
  1. pogódź się z tym, co zdarzyło się w przeszłości
  2. weź odpowiedzialność za to, jaka będzie przyszłość.

 21. Anna

  Lekcja nr 1:
  Niezależnie od przeszłości, można osiągnąć sukces – nie stawiaj się w roli ofiary,lepiej wykorzystać trudną przeszłość do wzmocnienia siebie.
  Lekcja nr 2:
  Osiągnięcie sukcesu wymaga zmian. Nauka oraz krótkoterminowe wyznaczanie celów do podstawa.

 22. dagmara.janczyk

  Lekcje traktuje zdecydowanie jako wyzwania…dorosłe, odpowiedzialne, radosne…ambitne i realne:).
  Najważniejsze to umieć doceniać przeszłość to nasza tożsamość, celebrować teraźniejszość, i marzyć mieć wizję przyszłości – pragnienie zawarte w formie i treści. Głównie być dumną ile doświadczyłam i jak sobie poradziłam z zasobami i deficytami które miałam czyli akceptacja przeszłości. Zdobywać nowe kompetencje bez obaw, że jest za późno za pomocą narzędzia – wyznaczania celów krótkoterminowych. Najtrudniejsze bo związane z innymi obszarami czyli toksyczne relacje. Dostrzegać nowych pozytywnych ludzi. Stare znajomości – cieszyć się nimi w aspekcie co dałam i co dostałam pozwolić innym się rozwijać w ich własnych przestrzeniach – bez poczucia winy czy naruszania granic – wyznaczać swoje granice. Dziękuję dobrego dnia pełnego małych sukcesów:)

 23. Urszula

  1 Przejąć odpowiedzialność ,życie się nie przytrafia.
  2 Zacznij działać.

 24. Anna

  Dziekuje!
  Lekcja 1: poszukac mocne strony.
  Lekcja 2: przemyslec moje Kontakty, i odsunac Kontakty toksyczne, ktore kosztuja mnie zaduzo energi.

 25. Joanna

  1. Nie sposób dywan na laurach, pielęgnuj i rozwijaj swoje mocne cechy
  2. Just do IT! Rusz się! Samo się nie zrobi

 26. Karola

  1. Jestem ważna , dbam o sobie i celebruje sukcesy. Nie zaniżam swojej wartości .
  2. Odcinam się od toksycznych relacji. Ufam sobie a nie innym .

 27. Marta

  Moje lekcje;

  1. Nie czekaj, działaj, samo nic się nie zrobi.
  2. Sukces jest dla każdego, niezależnie od jego przeszłości.

  • Aleksandra

   Ważne dla mnie lekcje to między innymi założenie i codzienne uzupełnianie zeszytu sukcesów. Dzięki temu bardzo wzmocni się moja wartość. Kolejną lekcją bardzo dla mnie ważną będzie wytyczanie celów krótkoterminowych. W ten sposób zapanuję nad ważnymi dla mnie zadaniami.

 28. Magdalena

  Moja dwie bardzo cenne lekcje to wzmacniaj swoje mocne strony oraz poznanie ich poprzez zrobienie testu Galupa.
  Druga lekcja to nauka asertywnosci szczegolnie pomocna w rodzinnych toksycznych relacjach, ktorych nie moge definitywnie zerwac. To milosc do rodzicow.

 29. Kasia

  Dwie najważniejsze rzeczy:

  Pielęgnować małe sukcesy,
  Wzmacniać kompetencje – dodają pewności siebie

  Dodałabym jeszcze jedno dzielić duży cel na małe kroki.

 30. Gosia

  1. Pogodzić się z przeszłością i wyciągać wnioski ze złych rzeczy, które nam sie przytrafiły – czego staram sie uczyć od kilku miesięcy.
  2. Celebrować drobne sukcesy i zrobić listę tych sukcesów, bo chyba faktycznie bardzo czesto o tym zapominamy, a za bardzo skupiamy sie na porażkach.
  No i skoro wiesz to zacznij stosować ;) – to chyba najtrudniejsze

 31. Sylwia

  1. wszystko co potrzebne jest we mnie
  2. zacznij działać, rób!

 32. Marta

  Moje lekcje:
  1) Nie jestem na etapie „od zera”, nie jestem w przełomowym etapie życia, na krawędzi czy po spektakularnych sukcesach. Jestem w dobrym momencie do zwiększenia swojego działania, wejścia na wyższy poziom życia. Spis konkretnych kompetencji, umiejętności i działań, żeby dokonać dużego :)
  2. Pamiętać o tych wielkich mentalnie przyjaciołach, doceniać że ich mam, że tylko otwarte umysły są dookoła mnie. I nie dopuszczać nigdy więcej tych toksycznych.

 33. Grażyna

  1. Rób wszystko odpowiedzialnie i najlepiej jak potrafisz.
  2. Nie szukaj przyjaciół, a bądź przyjacielem dla ludzi i dla siebie przede
  wszystkim.
  Pozdrawiam- życze miłego dnia.

 34. Elżbieta

  Moje lekcje to
  1. Nie ważne kim jesteś możesz zmienić swoje życie a poprzez szkolenia podnieś swoje kompetencje
  2. świetowanie malych sukcesow i spisywanie pomysłów w notatniku jest drogą do większej wiary w siebie

 35. Ala

  Dziękuję, Kamilo! Dajesz kopa:) To, było dla mnie najcenniejsze w Twoim filmie, to strategia małych kroków. Rozkładanie wszystkiego na małe, ogarnialne kroki i celebrowanie radości i satysfakcji, jakie daje ch osiągnięcie. Druga lekcja – wznoś swoje mocne strony na poziom mistrzowski. Szczerze? Do tej pory myślałam, jak większość, że muszę pracować nad tymi, które są moją pięta achillesową. Dziś, dzięki Tobie, widzę ze to bez sensu:)
  ros. [email protected]

 36. Aleksandra

  W życiu nie ma nic za darmo.
  Każdego dnia trzeba stawiać malutki kroczek żeby za jakiś czas osiągnąć cel.
  Nie poddawać się.
  Nie oglądać na innych bo każdy ma inne życie, problemy, zdrowie.

 37. Joanna

  Moje dwie najważniejsze lekcje po pierwsze największym problemem dla mnie są toksyczne relacje zwłaszcza że mam je w bardzo bliskiej rodzinie staram się odwiedzać ich jak najrzadziej ale jednak muszę to robić i za każdym razem wracam z frustrowana
  Listy sukcesów tworze już od jakiegoś czasu ale nie robię tego codziennie bo są takie dni że nie mogę znaleźć nic spektakularnego co mogłoby być nazwane sukcesem być może za bardzo się potępiam I biczuje ?

 38. Karolina

  Moje lekcje :

  1. Wiesz czy robisz ?
  2. Absolutnie każdy może osiągnąć duży sukces, czy z dobrego domu czy też nie.

 39. Lidia

  Moje 2 najważniejsze lekcje to:
  1)Nie ważne ile wiesz, ważne ile robisz.
  2)Rozkładaj zadanie na małe cele, którym narzucisz ramy czasowe.
  Dziękuję Ci bardzo Kamilo,a filmikiem który opublikowałaś na pewno podzielę się z kilkoma koleżankami :)

 40. Ewa

  Moje lekcje:
  1. Pielęgnuj i celebruj swoje sukcesy np. prowadząc dziennik sukcesów.
  2. Działaj. Tylko ruch przynosi życie.

 41. Aneta

  Witam serdecznie. Moje lekcje:
  1. Pogodzić się z przeszłością i zacząć działać rozwijając swoje kompetencje.
  2. Celebrować sukcesy oraz skupiać się na mocnych stronach i je rozwijać.
  3. Zacząć działać a nie tylko słuchać i inspirować się.
  4. Zakończyć toksyczne relacje i poznawać nowych ludzi którzy będą mnie motywować a na pewno nie przeszkadzać.
  Kamilo dziękuje ?

 42. Emilka

  Dla mnie ważną lekcją jest to że zawsze jest czas na zmiany oraz żeby coś się zmieniło trzeba coś zmienić :)

 43. Anna

  1. Przestać zrzucać odpowiedzialność na przeszłość, zacząć żyć tu i teraz oraz plany zamienić w działanie.
  2. Zacząć doceniać swoje sukcesy i być z nich dumną, znaleźć kompetencje, które są mi potrzebne do osiągnięcia celów i konsekwentnie je zdobywać.
  Dziękuję Kamili za te konkretne wskazówki. To było mi bardzo potrzebne :)

 44. Ania

  Dziękuję za kolejne fajne video. Bardzo mnie zainspirowało do działania. Moje lekcje które wprowadzę w życie to
  1. Codziennie spisuje swoje cele do osiągnięcia.
  2. Prowadze dziennik sukcesów, codziennie, nawet tych malych bo one budują moja wewnętrzna siłę.
  Pozdrawiam serdecznie

 45. Magdalena

  Zadbać o własne interesy
  Uwierzyć w siebie i swoje możliwości

 46. Ania

  Dziękuję za kolejne fajne video. Moje lekcje to:
  1. Codziennie spisuj swoje cele.
  2. Prowadź dziennik sukcesów, codziennie, nawet tych malych

 47. Marta

  Moje lekcje:
  1. Pogódź sie ze swoją przeszłością. Weź odpowiedzialność za to co się wydarzyło i wyciągnij lekcje na przyszłość.

  2. Dbaj o swoją wysoką samoocene. Celebruj i doceniaj każdy swój sukces.

 48. Kasia

  Nieustannie musimy na sobą pracować, rozwijać się i działać nawet jak się nie chce.
  Żyć tak żeby słowo muszę zamienić na CHCĘ a słowa: nie chce mi się- na -nie chce mi sie i dlatego to zrobię teraz.
  Kochać życie, ludzi i działać.

 49. Joanna

  1. Przejmij odpowiedzialność za swoje zycie. Nie wychodz z zalozenia, ze zycie Ci się „przytrafia” i nie masz na nie wpływu. W większości sytuacji (poza zdarzeniami losowymi) – również tymi, które uznajesz za negatywne – jest Twój udział. Uznaj i przeanalizuj swój udział w tych sytuacjach, wówczas możesz cos zmienić, a to buduje poczucie sprawczości i pewność siebie.
  2. Ty to wiesz, czy Ty to robisz? Nie wystarczy wiedzieć, trzeba jeszcze te wiedze wdrazac w praktyce. Od samego posiadania wiedzy i słuchania tego video nawet latami:) nic się nie zmieni. Zacznij dzialac – wszystko działa, jak Ty działasz.

 50. Anna

  1. Zarządzaj świadomie swoim życiem, wyznaczaj cele krótkoterminowe.
  2. Określ swoje kompetencje i uzupełnij te, które są potrzebne do zmiany pracy

 51. Olga

  1. Pielęgnować sukces, doceniać swoją ciężką pracę i nie umniejszać swojej roli
  2. Nosić ze sobą zawsze notes

 52. Ewa

  1.Cierpliwie i wytrwale wyznacza cele i dążę do ich osiągnięcia.
  2. Moja przeszłość jest przeszłością, pogodzilam się z nią i patrzę tylko w przód.

 53. Beata

  Moje lekcje: cieszyć się z najmniejszych sukcesów i zdobywać nowe kompetencje. Dziękuję za wartościowe video.

 54. Ewa

  1. Przejmuję całkowitą odpowiedzialności za wszystko co się dzieje w moim życiu, nie ma żadnych przypadków są tylko świadome wyboru.
  2. Inwestuję codziennie w swój rozwój duchowy, psychiczny jak i fizyczny.

 55. Joanna

  Moje dwie lekcje:
  1.inwestuj w siebie, awans nie przychodzi za darmo
  2. Pielęgnuj swoje sukcesy

 56. Jolanta Magdalena

  Wspaniały wykład. Mówi Pani( z wdziękiem i energia) o rzeczach , które niby znamy, a jednak nie zatrzymujemy się nad nimi, nie analizujemy I nie uzmyslawiamy sobie, że mamy potencjał, swoje mocne strony, które są nasza siła. Dziękuję.

 57. Anna

  Moje dwie lekcje:
  1. Nie rozpamiętuj przeszłości, zaakceptuj to co było i skup się na tym co będzie. tylko na to masz wpływ.
  2. Doceń siebie. Nagradzaj swoje sukcesy, nawet te najmniejsze.

 58. Marzena

  1. Dziennik sukcesów , celebrowanie sukcesów ,
  2. Zacznij robić , działać , stosować ta wiedzę która masz

 59. Magdalena

  Dziękuje za wartościowe video. Moje główne lekcje: 1. Doceniaj i pielęgnuj swoje sukcesy 2. Wyznaczaj krótkoterminowe cele Pozdrawiam

 60. Mariola

  Dziękuję za nagranie, kolejny raz uzyskałam od Ciebie bardzo cenne konkretne informacje, moje lekcje to
  1. Należy brać odpowiedzialna za swoje życie, są czynniki niezależne od nas ale w dużej mierze to my mamy wpływ na to jak nasze życie wygląda
  2. Doceniaj i pielęgnuj swoje sukcesy.

 61. Iwona

  Rozwijaj swoje mocne stroy. Zaakceptuj przeszłość

 62. Iwona

  Skoncentruję się na rozwijaniu swoich mocnych stron
  Pogodzę się z przeszłością

 63. Paulina

  Moje dwie najważniejsze lekcje to celebtorować sukcesy które osiągam a także stawiać granice w relacjach z otoczeniem.

 64. Jagoda

  Moje lekcje to przede wszystkim chwalić się bo mam czym i działać zamiast ciągle rozmyślać.

 65. Agata

  1. Poświęcić czas w końcu dla siebie!
  2. Na początek zapisywać miło przeżyte chwile, swój udział w tych chwilach i swoje mocne strony. Nakarmić tym swoją podświadomość, żebyśmy obie szły w dobrym kierunku ?

 66. Katarzyna

  1. Wyznaczać sobie małe cele , realizować je, zapisywać sukcesy i mieć poczucie sprawczości.
  2. Nie chce żeby życie mi „się przytrafiało” Wszystko wiem , ale czy działam ?!!! Zacznę działać !

 67. Ewelina

  Lekcje wyciągnięte z wideo to:
  – pogodzić się z przeszłością
  – zrób listę swoich sukcesów

 68. Agnieszka

  Najważniejsze lekcje dla mnie to skończenie/ograniczenie toksycznych relacji. To chyba najbardziej ściąga mnie w dół.
  Kto się nie rozwija ten nie stoi już w miejscu, a cofa się do tyłu i daje zgodę na zajęcie swojego miejsca przez innych-druga ważna refleksja po obejrzeniu video. Dziękuję ;)

 69. Ola

  1. Duże cele składają się z małych osiągniętych kroków – w drodze do dużych celów skupiam się na tych małych i widzę ile już w tym kierunku zrobiłam.
  2. Nie ma sensu być w toksycznych relacjach bo one osłabiają mnie.
  3. Wszystko działa jeśli ja działam

 70. Grażyna

  1. Nie oczekuj, że wielkie projekty zrealizują się nagle.
  2. Zacznij działać!

 71. Agnieszka

  Najważniejsze lekcje:
  1. Przejmij odpowiedzialność za własne życie
  2. Zacznij działać!
  Przełomowe szkolenie. Bardzo dziękuję!

 72. Aga

  1. Pracuj mądrze
  2. Skup się na sobie

 73. Iwona

  !. Pogodzić się z przeszłością, w niej nic już nie zmienię.
  2. Pożegnać tych z którymi mi nie po drodzę, niech nie podcinają skrzydeł
  3. Wyznaczyć cel, narysować go, opisać i dążyć do jego realizacji

 74. Katarzyna

  Moje dwie najważniejsze lekcje :
  1. Bez działania nic się nie wydarzy
  2. Żaden awans nie przychodzi przez zasiedzenie

 75. Marta

  Moje lekcje:
  1. Przyjmij odpowiedzialnosc za to w jakim miejscu w zyciu jestes. To nie wydarzylo sie samo.
  2. Celebruj sukcesy – zauwazaj je i doceniaj.

 76. Magda

  1. Wesele sprawy w swoje ręce
  2. Sukcesy zawsze notuj

 77. Armine

  Moje lekcje jakie wyciągnęłam z video dla siebie to po pierwsze muszę wziąć odpowiedzialność za swoje życie bo nic od nikogo mi się nie należy a druga lekcja to celebrować swoje sukcesy nawet te najmniejsze, bo dzięki nim rosne w siłę.

  • Dariusz

   Dwie najważniejsze dla mnie lekcje z tego super materiału za który z serca dziekuje
   1. Pogodzić sie z przeszłością
   2. Przejac odpowiedzialność
   I na bonus ;) zerwać. Kontakty z toksycznymi ludźmi

 78. Agnieszka

  Moje dwie ważne lekcje to:
  1) zaakceptowanie swojej przeszłości bo jeżeli ciągle w niej tkwimy to odbiera nam to energię do działania.
  2) Przejmij odpowiedzialność za swoje życie ponieważ niczego nie dostaniemy w prezencie. Bądź proaktywna i szukaj rozwiązań.

 79. Anna Kornelia

  Moje lekcje:
  1. Pracuj nad uszczegółowieniem swoich celów w krótkoterminowej perspektywie. Dzięki temu zwiększysz poczucie sprawczości po ich osiągnięciu.
  2. Skup się na swoich mocnych stronach, motywuj się poprzez zapisywanie własnych sukcesów, rozwijaj swoje kompetencje.
  Ps. Dziękuję za ważny materiał. Warto wracać do podstaw i je umacniać.

 80. lena

  Dziękuję Ci Kamilo za to video!
  Moje lekcje,
  1) odciąć się od ludzi, którzy ciągną mnie w dół i poszukać nowych relacji z nowymi ludźmi.
  2) zacząć widzieć swoje sukcesy nawet te małe i je doceniać.

 81. Magdalena

  moje lekcje:
  1. żyj tu i tera tj. nie oglądaj się na przeszłośc
  2. usuń ze swego życia toksyczne relacje tj. takie które zupełnie nie są kompatybilne z moją osobą, zabierają mi czas a nic nie wnoszą

 82. Joanna

  1. Pogodzić się z przeszłością. „Ale to już było…”
  2. Obrać cel i dbać o to, żeby nie zbaczać z droci. :)

 83. Justyna

  Witaj Kamilo dziękuję za kolejny motywujący wpis. Moje dwie lekcje to
  1. inwestuj w siebie i poszerzaj horyzonty
  2 w życiu nic samo się nie zrobi , działaj

 84. Anita

  Skoncentruję się na rozwijaniu swoich mocnych stron
  Pogodzę się z przeszłością

 85. Aga

  1. Działać
  2. Nie poddawać się

 86. Alicja

  Moje 2 lekcje to:
  1. Inwestuj w swoje kompetencje i wbijaj na poziom mistrzowski
  2. Celebruj i wypisuj swoje sukcesy nawet te malusie.

 87. Paulina

  Dziękuje Kamila, ze podzieliłaś ze mną swoją historią z najtrudniejszych momentów swojego życia, które Cię również ukształtowały jako niezwykle wartościowa i mądra kobietę. Moje dwie ważne lekcje z Twojego wykładu to przede wszystkim to, iż jestem dumna, ze przesłuchałam całe video i zapisałam wszystkie podpunkty w zeszycie. Pomyślałam na temat moich sukcesów i stwierdzam, ze założenie zeszytu sukcesów i codziennie skrupulatne zapisywanie w nim osiągnięć przyniesie mi ogromny spokój ducha i szczęście. Druga lekcja to walka z lenistwem oraz roztargnieniem w roznych kwestiach, myśle , ze to właśnie ono rozprasza mnie w osiąganiu moich celów.
  Pozdrawiam cie Kamila i dziękuje raz jeszcze za krakowskie szkolenie :)

 88. Magdalena

  Moje dwie ważne lekcje:
  1. W życiu nic Ci się nie należy od świata, trzeba wziàść odpowiedzialność i zadbać o swojàbstabilizacje zawodowa, osobista i relacje.
  2. Z porażek wyciàgaj wnioski, a pielęgnuj swoje sukcesy bo bez tego nie pójdziesz dalej.

 89. Joanna

  1. Skup się na tym co już osiągnęłas i na tym co mozesz jeszcze osiągnąć.

  2. Nieustannie sie rozwijaj- nie stój w miejscu.

 90. Kasia

  Lekcje jakie wyciągnęłam po obejrzeniu tego nagrania -to po pierwsze fakt, iż aby coś zmienić w swoim życiu nie wystarczy słuchać tego typu video czy czytać mądre książki ale trzeba działać, samo nie przyjdzie więc zacznij działać! Drugą cenną lekcją jest na pewno informacja , jak bardzo ważne jest wytyczanie celów krótkoterminowych a potem docenianie i celebrowanie ich, mimo tego, że są małe. Dzięki nim osiągamy ten duży, bo najważniejsze jest przecież cieszyć się samą drogą do osiągnięcia sukcesu.

 91. lisa

  1. Wzmacniać dobre strony, a nie skupiać się na słabych.
  2. Nie stój w miejscu.

  • Ana

   DZIĘKUJĘ KAMILA !
   Moje lekcje to:
   1) moje życie jest w moich rękach;
   2) mam być duża mentalnie

 92. Monika

  Świetne video Pani Kamilo !!! Akurat dzis tego bardzo potrzebowalam. Na pierwszym miejscu to lista osiągnięć, dzięki ktorej bedzie sie zauwazac wiecej tych dobrych rzeczy niż tych zlych. Ktore tez beda budujące. Druga to inwestycja w siebie. Jest to najcenniejsza rzecz jaka mozemy sami sobie dac, by żyło się lepiej z nami samymi :)

 93. Ala

  Moje dwie lekcje:
  1. Budowanie wewnętrznej siły to proces,nic większego nie wydarzy sie w dwa dni. Na to potrzebny jest czas i wysiłek podejmowany dzień w dzień.
  2.Przestań mówić,że wiesz. Zacznij działać.

 94. Magda

  Moje dwie lekcje z dzisiejszego materiału :
  1. Celebrować sukcesy , nawet ge najmniejsze, dzięki nim rośnie nasza sprawczosc , wiara w siebie.Trzeba sie nimi karmić i je pielęgnować .

  2.Pracowac nad swoimi mocnymi stronami-określić je .Skupic się na nich , pielęgnować je, zeby jeszcze bardziej rosły a my w raz z nimi.

 95. Ania

  1 Pogodzenie się z przeszłością.
  2 Pielęgnuj swoje sukcesy.

  Dziękuję ?

 96. Krystyna

  1. Zakończ toksyczne relacje. Moim zdaniem relacje z osobami które mnie otaczają ciągną mnie non stop w dół. Nie jestem w stanie się rozwinąć. Coś mnie ciągle blokuje.
  2. Inwestuj w swoje kompetencje. Miej na uwadze swoje dobro, swój rozwój. Nie uszczęśliwiaj innych. Czas pomyśleć tylko i wyłącznie o sobie.

 97. Magdalena

  1. Inwestuj w swoje kompetencje – idź do przodu, dokształcaj się, czytaj, bądź na bieżąco z nowinkami w swojej dziedzinie, nie opieraj się na wiedzy z przed 15 lat.
  2. Zrób listę swoich sukcesów – nigdy wcześniej się z tym nie spotkałam. W 100% jest racją to że człowiek zawsze myśli o swoich błędach i dużo bardziej zwraca uwagę na nie niż na swój sukces

 98. Karolina

  Moje lekcje:
  1. Skoncentruj się na rozwijaniu swoich mocnych stron,
  2. Samo zaangażowanie, lojalność i punktualność to za mało żeby awansować. Jeśli chcesz zarabiać więcej pieniędzy zainwestuj w szkolenia, książki, aby nabyć nowe kompetencje.
  3. Nagradzaj swoje sukcesy, te mniejsze również.
  4. Zrób miejsce na nowe relacje.

 99. Sylwia

  1. Uwolnij się od toksycznych ludzi w Twoim otoczeniu, którzy niszcza poczucie Twojej wartosci inie pozwalają Ci się rozwijać.
  2. Celebruj sukcesy bo to buduje Twoja wewnętrzną siłę i poczucie sprzeczności

  • dagmara.janczyk

   Lekcje traktuje zdecydowanie jako wyzwania…dorosłe, odpowiedzialne, radosne…ambitne i realne:).
   Najważniejsze to umieć doceniać przeszłość to nasza tożsamość, celebrować teraźniejszość, i marzyć mieć wizję przyszłości – pragnienie zawarte w formie i treści. Głównie być dumną ile doświadczyłam i jak sobie poradziłam z zasobami i deficytami które miałam czyli akceptacja przeszłości. Zdobywać nowe kompetencje bez obaw, że jest za późno za pomocą narzędzia – wyznaczania celów krótkoterminowych. Najtrudniejsze bo związane z innymi obszarami czyli toksyczne relacje. Dostrzegać nowych pozytywnych ludzi. Stare znajomości – cieszyć się nimi w aspekcie co dałam i co dostałam pozwolić innym się rozwijać w ich własnych przestrzeniach – bez poczucia winy czy naruszania granic – wyznaczać swoje granice. Dziękuję dobrego dnia pełnego małych sukcesów:)

 100. Sylwia

  1. Uwolnij się od toksycznych ludzi w Twoim otoczeniu
  2. Celebruj sukcesy bo to buduje Twoja wewnętrzną siłę i poczucie sprzeczności

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?