Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 623 komentarze
 1. RosKa

  Lekcje:
  1. Jestem sumą swoich kompetencji.
  2. Moje życie zależy do mnie i biorę odpowiedzialność za nie.

 2. Alicja

  Kamila, dziękuję bardzo za Twoje wideo, bardzo mnie ono zachęciło do pomyślenia nad swoim dotychczasowym życiem. 2 lekcje, które wyciągnęłam z Twoich wskazówek:
  – warto zaangażować się w budowanie swojej odpowiedzialności względem życia zawodowego i osobistego, nic nie przychodzi bez własnego zaangażowania
  – wypisałam swoje kompetencje, które potrzebowałabym poszerzyć, aby móc się rozwijać w swojej pracy – jakoś dotychczas myślałam, że wystarczy pozostać na tym samym poziomie wiedzy i umiejętności
  Dziękuję jeszcze raz za Twoje wideo,
  Alicja

 3. Izabela

  To jest to czego teraz najbardziej potrzebowałam.
  1. Odciąć się od toksycznych ludzi i pogodzić z przeszłością
  2. Wypisać wszystkie swoje sukcesy i zacząć się doceniać

 4. Anna

  Moje lekcje:
  – żyj poniżej swoich możliwości finansowych
  – pielęgnuj sukcesy
  – zaakceptuj przeszłość i przejmij za nią odpowiedzialność

 5. Grażyna

  1. Zrób miejsce na nowe, zdrowe i dobrze służące ci relacje
  2. Wiedziec nie wystarcza… trzeba działać !!!!! Ja to wszystko wiem …tylko nie wiem dlaczego ja tego nie robię !!!

 6. Kasia

  Dziekuje za wideo ,ktore zmusza do refleksji . Dzieki niemu zrozumialam kilka bardzo istotnych spraw a dwie najwazniejsze z nich to :
  1. nie warto rozpamietywac przeszlosci , zycie jest TU i skupienie sie na czasie terazniejszym pomoze budowac lepsza przyszlosc.
  2. jestem kowalem wlasnego losu a to jakie zycie mam zalezy ode mnie i mojego nastawienia do swiata.

 7. Asia

  no cóż, tak proste i tak trudne zarazem :-) ale…
  1. co było, to było, nieprzespane noce niczego nie zmienią – jedyne wyjście – przepracować i zapomnieć, zamykając pewien rozdział;
  2. warto odwrócić proporcje – wyolbrzymiać swoje sukcesy, cieszyć się, mówić o nich, zerkać z uśmiechem w lustro i gratulować sobie, a nie porażki, bo zwykle chyba wszyscy tak robimy – smęcimy się, rozpamiętujemy i dokopujemy sami sobie

 8. Natalia

  Kamila to wystąpienie idealnie wpisało się w czas, w jakim jestem. Dałaś mi powera do działania, bo tak jak mówisz w filmie, jestem jedną z tych co dużo wiedzą, a nie działają. Dlatego przerabiam Twoje lekcje i zaczynam działać. Postaram się stworzyć w sobie nawyk systematyczności. Wpoję sobie, że nawet malutkie kroczki robione codziennie, przybliżają mnie do osiągnięcia sukcesu. Dziękuję za ten film :*

 9. Edyta

  Kamila, nigdy wczesniej nie pisalam zadnego komentarza, ale teraz chcialabym Ci powiedziec dziekuje!
  Moje lekcje, a zarazem cele na najblizszy czas to:
  1) zaakceptowac i pogodzic sie ze swoja przeszloscia, a takze bardzo uczciwie sama przed soba ustalic wlasne bledy i wyciagnac z nich lekcje;
  2) zakonczyc toksyczne relacje i bardzo swiadomie wybierac kogo chce zapraszac na wspolna podroz w przyszlosc ze mna.
  Pozdrawiam serdecznie!

 10. Kaśka

  Kamilo, te lekcje dla mnie najważniejsze to trochę dwa w jednym; przede wszystkim działać, działać z głową. Działanie daje satysfakcję, poczucie sprawczości. Jeśli lista spraw do załatwienia nas przytłacza, małe kroki, koncentracja na tu i teraz pomogło mi nie raz.:)

 11. Ewelina

  Moje 2 lekcje to:
  1) zostawić przeszłość za sobą i przebaczyć,
  2) zamienić wiem w działanie.
  Cały czas jestem na etapie gromadzenia wiedzy, której chyba w sumie nie wykorzystuję.

 12. sabina

  Dziękuję za wspaniałą naukę i uporządkowanie pewnych tematów.
  Dwie lekcje:
  1. Nie rozpamiętuj przeszłości
  2. Celebruj nawet te najmniejsze sukcesy.

 13. Kasia

  Mam dwie ważne lekcje po dzisiejszym wideo:
  1. Nic się nie dzieje, jak Ja nie działam.
  2. Jak już sobie uświadomie czego chcę, mogę zrobić wszystko.
  Dziękuję ?

 14. Katarzyna

  Dziękuję za to video. Zmienia perspektywy. Dla mnie niezwykle istotne jest zobaczenie swoich sukcesów. Słoik sukcesów zamierzam wcielić w życie dziś po południu. Pozdrawiam

 15. Anna

  Malymi krokami do sukcesu. Zaczynam dzialac a nie Tylko myslec o dzialaniu :)

 16. Magda

  Moje dwie lekcje

  1. dostrzegać nawet najmniejsze sukcesy
  2. wiesz czy działasz ?

 17. Olga

  Moje dwie lekcje z tego wideo:
  1. Wyznaczać cele krótkoterminowe, łatwiej je kontrolować i szybciej można celebrować – pozytywne wzmocnienie.
  2. Celebrować i PIELĘGNOWAĆ swoje sukcesy! Cały czas mieć je pod ręka aby w każdej chwili podładować siebie pozytywna energia i pokonywać strach przed kolejnymi wyzwaniami.

 18. Anieszka

  1- zdziwiło mnie , ze trzeba zacząć od przebaczenia.
  2-docenienie wszystkich sukcesów – kupiłam już dziennik sukcesów i dziś zaczęłam go wypełniać. Może i mnie się uda w życiu zarabiać więcej pieniędzy?

  P.S. Koło życia i cała reszta jest mega trudna , bez specjalisty trenera to ja nie wiem kto to potrafi zrobić dobrze..

  Gdyby te Gliwice były bliżej to z chęcią bym się do Was wybrała z CV. Szczęściarzami jesteście grupo RBC – pozytywnie zazdroszczę:)

 19. Agnieszka

  Pozegnaj się z przeszłością
  Odpowiedzialność za swoje Życie

 20. Agnieszka

  Dziękuję Kamila za wideo. Otwierasz oczy na oczywistości. Moje dwie lekcje, które wyniosłam dzisiaj to 1. Pielęgnuj swoje talenty i je rozwijaj a nie ucz się czegoś do czego nie masz smykalki. 2. Celebruj swoje sukcesy. Uświadomiłam sobie że do wszystkich sukcesów podchodzę że to nic wielkiego, że trzeba pracować dalej i nie zastanawiam się nad tym ani nie rozpamietuje. Muszę to zmienić. Dziękuję Agnieszka

 21. Sylwia

  Najważniejsze dla mnie stanie się zapisywanie moich sukcesów i cieszenie się nimi.
  Druga Lekcja to zaczynam wyznaczać sobie małe tygodniowe cele.
  Ps. mam nadzieję, że uda mi się wciągnąć w to męża. Zaczynamy działać

 22. Kinga

  * Bardzo ważne jest przejmowanie odpowiedzialności za siebie i swoje życie – tylko wtedy możemy sobie kreować coś naprawdę pięknego i to co chcemy :) (Inaczej ktoś wybierze za nas i nie tak jak chcemy, a po co nam to? )
  * Mam tę moc! Wato ją docenić :)

 23. Karolina

  Jestem naprawdę zainspirowana tym wideo, dziękuję za nie?.
  1- przepracuj swoją przeszłość, odetnij się od niej i zamiast rozpamietywac i obwiniac (innych i siebie) zacznij działać
  2- zainwestuj w siebie, kursy i szkolenia traktuj jako inwestycje a nie wydatek
  3- pomysl nad mocnymi stronami i rozwijaj je zamiast „na siłę” poszerzać kompetencje które Ci słabiej wychodzą (to niby banalne ale po prostu wspaniałe!)

 24. Monika

  1.Wiesz czy robisz
  2. Księga sukcesów.

 25. Karolina

  Moje lekcje:
  1. Pracuj nad swoimi talentami
  2. Inwestuj w kompetencje

 26. Marta

  Lekcja nr 1 : Nie dostaniemy awansu lub wyzszego wynagrodzenia za samo „zasiedzenie sie”
  Lekcja nr 2 : Fakt, że znamy kogos od 20 lat nie oznacza, że musimy trwac w tej relacji jezeli ta osoba ciągnie nas w dół

 27. Ewelina

  Pierwsza lekcja dla mnie to usuniecie sie od toksycznych ludzi a druga to dzialanie. Moj cel na ten tydzien to test Gallupa i praca z dziennikiem coachingowym

 28. Dorota

  1.celebruj sukcesy 2 wyznaczają cele krótkoterminowe

 29. Agnieszka

  Dziękuję za inspirujące wideo. Najbardziej do myślenia dało mi pytanie: „Wiesz czy robisz?”. Co z tego, że dużo czytam, dbam o swój rozwój, mam sporą wiedzę w interesujących mnie dziedzinach, skoro wiele kwestii nie pociąga za sobą działania. To na pewno będę starała się zmienić. Plan działania rozpisany. Od dziś będę też spisywała swoje małe sukcesy.

 30. Ela

  Najważniejsze rzeczy, których dowiedziałam się z tego szkolenia to:
  – pogodzenie się z przeszłością oraz przejęcie odpowiedzialności za swoje życie (jest to bardzo trudne a brak tych umiejętności blokuje pewność siebie i podejmowanie nowych działań),
  – pielęgnowanie swoich mocnych stron zamiast ciągle skupiać się na tych słabych (skupiając się tylko i wyłącznie na słabych stronach zapominamy, że w ogóle posiadamy jakieś mocne strony i przestajemy wierzyć w siebie).

 31. Malgorzata

  Dziekuje za wartosciowe iformacje. Dwie wazne lekcje dla mnie:
  1. Planowac cele krotkoterminowe, rozpacowac te cele np. za pomoca mapy mysli i sprawdzac efekty
  2. Inwestowac w kompetencje i wiedze
  Dziekuje

 32. Ania

  1. Nic sie samo nie wydarza, jeśli Ty temu nie pomożesz.
  2. Przeszłość nie definiuje przyszłości, trzeba ja zaakceptowac, ale nie dac jej zdeterminowac naszej przyszlosci.

 33. Magda

  Dwie lekcje. 1. Wyznaczaj male cele. 2. Wiesz czy robisz.

 34. Ania

  1. Nic samo się nie wydarzy, jeśli Ty temu nie pomożesz.
  2. Przeszłość nie definiuje przyszłości. Zaakceptuj to co było i przejmij odpowiedzialność za to co będzie – uznaj swoją siłę i wpływ.

 35. Magda

  Moje najwazniejsze lekcje:
  1. Przejąć odpowiedzialność
  2. Doceniac każdy mały krok i cieszyc sie drogą.

 36. Sylwia

  Dziękuję za te słowa!!
  Dwie najważniejsze lekcje:
  1. Uświadomić sobie jak wiele osiągnęło się do tej pory.
  2. Nagradzaj samą siebie.

 37. Joanna

  Przede wszystkim dziękuję za to video, właśnie jestem na etapie „budowania siebie na nowo”. Bardzo ważna lekcja dla mnie na ten moment to zakończenie toksycznych relacji, jak również skupienie uwagi na swoich mocnych stronach… Zaczynam działać ?

 38. Anna

  1) Zrób listę sukcesów i przejmij odpowiedzialność
  2) Poznaj swoje mocne strony i działaj pamiętając o CHSS

 39. Magdalena

  1. Rób liste swoich sukcesów i celebruj je:)
  2. Przejmij odpowiedzialność za swoje życie!

 40. Ania

  1. Dobrze zrobiłam, że dwa dni temu nie przyjęłam oferty pracy, która nie była zgodna z moim „ja”
  2. Dziadek robił mi krzywdę,kiedy byłam dzieckiem i powtarzał często, że dziewczynka powinna być skromna.teraz mam problem z wiarą w siebie

 41. sandra

  Video bylo bardzo interesujace i lekcje ja wyciagnelam to:
  – zamknac przeszlosc za soba gdyz nie mmay wplywu na to co bylo
  – stac sie mentalnie i finansowo niezalezna dla Corki

 42. Lidia

  Kamilo, dziękuje że dzielisz się swoja pracą i swoim zżyciem.
  Dwie najważniejsze dla mnie lekcje:
  1) Przejmij odpowiedzialność
  2) Poznaj swoje mocne strony

 43. Lidia

  Dzięki za wartościowe nagranie! Pozdrawiam?
  Przemyślenia co muszę zrobić??
  – Odpuść sobie i trochę wyluzuj!
  – Masz prawo korygować kurs na każdym etapie życia!
  – Daj sobie szansę i działaj CHSS!!

 44. Agnieszka

  Najważniejsze to pielęgnacja mocnych stron, koncentracja i pamiętanie o nich, rozwijanie tych cech. Druga rzecz to ciągły rozwój – doszkalanie się i podążanie za zmieniającą się rzeczywistością

 45. Maly

  1.Zacznij działać, a owoce przyjdą same. 2.Uwierz w siebie i nie słuchaj pseudoprzyjaciol osetnik źle relacje skup się na celach

 46. Barbara

  Moje ważne lekcje:
  1. Nie jestem świadoma swoich mocnych stron przez co nie wiem w którym kierunku podążyć, na jakie studia się wybrać żeby bardzo dobrze zarabiać i żebym czuła, że to jest to co chcę robić. Mój cel na ten tydzień? Zrobić test Gallupa :)
  2. Po obejrzeniu tego materiału obiecałam sobie, że jeszcze raz przeczytam Twoje książki tym razem tak jak należy z notatnikiem i długopisem, przeproszę również dziennik coachingowy za porzucenie, aż wstyd się przyznać po 18 dniach i to pół roku temu… Pora się ogarnąć, samo oglądanie, słuchanie czy czytanie nic nie da. Koniec ze słomianym zapałem, czas na codzienną pracę nad sobą. Od dziś działam, a moim pierwszym krokiem jest ten komentarz. Dziękuję za pozytywnego kopa :)

 47. Karolina

  Dwie ważne lekcje:
  1. Zakończ toksyczne relacje które umacniają Cię w złych przekonaniach na własny temat i mimo twojego wysiłku nie pozwalają zmienić Twojego życia na lepsze.
  2. Pielęgnuj sukcesy gdyż zważając na to że jestem z Tobą czyli przeczytałam Twoje publikacje śledzę Twojego bloga to pomimo wszystko borykam się z ta 7 która podałaś i w tym wszystkim zapominam, żeby doceniać te sukcesy które potrafią wnieść wiele dobrego Moim pierwszym sukcesem jest to, że podjęłam decyzje o zmianie i Twoja wiedza którą się ze mną dzielisz pozwala mi wrócić na prawidłowa drogę, drogę do mojego własnego sukcesu.

 48. Katarzyna

  2 ważne lekcje:
  1. Weź większą odpowiedzialność za swoje życia, swoje decyzje i za celebrowanie swoich sukcesów.
  Zatrzymaj się i nie szukaj przyczyn na zewnątrz, tylko zacznij od siebie.
  Stań w postawie szczerości przed samym sobą przed lustrem.

  2. Inwestuj w swoje mocne strony i kompetencje. Ucz się.

  Stwórz sobie listę umiejętności, kompetencji, praktycznych rzeczy które chcę się nauczyć w tym i następnych latach. Listę kursów, szkoleń które wiem, że podniosą moje kompetencje,
  Od zawsze wiedziałam, że inwestycja w swoje kompetencje jest najlepsze, niezależnie co będę w życiu robić.

  Dodałabym 3 lekcję – wizja i cele, mimo, że wiem jak jest to ważne, ostatnio złapałam się, że wiele celów już zrealizowałam i zabrakło mi w życiu czegoś nowego, większych celów do których mogę dążyć, czegoś dużego, w dalszej perspektywie czasu.
  Ostatnio mocno nad tym pracowałam i to jest klucz do mojej motywacji wewnętrznej – marzenia, cele, wizje :)

  Dziękuję za to wideo, bardzo inspirujące.

 49. Katarzyna

  1 Celebruję sukcesy i wyciągają wnioski z porażek nie zatrzymywać się Długo nad ich rozpamietywaniem.
  2 Cele wyznaczamy małe ale realizowane systematycznie przynoszą duże efekty

 50. Ania

  Moje lekcje o których mogę powiedzieć oczywiście, że to wszystko wiem :-) ale często zapominam się do nich stosować…
  1/ Zaakceptuj przeszłość -nie wracać do życiowych lekcji, które bolały,sprawiły przykrość;
  2/ Pielęgnuj sukcesy i swoje mocne strony-często wydaje się, że to co robię jest takie zwyczajne,ze każdy by tak mógł, oraz że moje mocne strony to też coś zwykłego… a tak nie jest :-)

 51. Anna

  Moje najważniejsze lekcje to pogodzenie się i zaakceptowanie przeszłości i przejęcie odpowiedzialności za swoje życie.

 52. Emila

  Wiem i robię ;) bardzo dużo wskazówek już wprowadziłam w swoje życie. Lekcje z tego wideo:
  1. Koncentruj się na Twoich mocnych stronach tak aby jeszcze szybciej urosły.
  2. inwestuj w swoje kompetencję. Jeśli chcesz zarabiać coraz więcej to zacznij się douczać i szkolić

 53. Bożena

  Pierwsza lekcja ! wdrożona już od jakiegoś czasu ! Kilka osób dostało ode mnie taką wiadomość:
  – kontakty i relacje z osobami, które będą stosowały wobec mnie, moich dzieci, mojej rodziny i moich przyjaciół mowę nienawiści w jakiejkolwiek formie ulegają przeze mnie natychmiastowemu zamknięciu i usunięciu zarówno z grona znajomych, przyjaciół jak i rodziny. Nie ma znaczenia czy będzie to miało miejsce w sieci czy w życiu – więc apeluję o chwilę refleksji i rozwagę zanim zdecydujesz w jaki sposób i w jakim tonie chcesz ze mną prowadzić dialog. Nie biorę udziału w „rozmowach” (czyt. przepychankach słownych) w których szacunek, życzliwość i dobra wola zostały zamienione na agresję, wyzwiska, manipulację i oskarżenia. Nie biorę udziału w rozpowszechnianiu nieprawdziwych treści i niepotwierdzonych u źródła/źródeł informacji oraz celowym nakłanianiu innych do szkalowania mojego dobrego imienia i dobrego imienia innych osób posługując się przy tym językiem nie mającym nic wspólnego z ogólnie przyjętymi normami społecznego współżycia.
  Szanuję swój czas, energię i emocje.
  Zachęcam i polecam to samo innym.
  Przemocy słownej, psychicznej, emocjonalnej i fizycznej stanowczo mówię NIE !

  Druga lekcja !
  – zaakceptuj przeszłość, wszystko zadziało się po COŚ – przepracuj to, wyciągnij wnioski i rozpocznij od nowa, z nową, czystą energią i szczerymi i zdrowymi relacjami. Ty decydujesz jak chcesz żyć !

  Kamila dziękuję za to video :)

 54. Mariola

  Dwie lekcje z wideo:
  1. Prawdziwi liderzy szukają przyczyny w lustrze.
  2. Odpuść relacje z ludźmi małymi mentalnie.

 55. Zuzanna

  Moje ważne lekcje:
  1. Rozwijaj się i inwestuj w siebie całe życie.
  2. Celebruj codzienne małe sukcesy, a z błędów/porażek wyciągaj cenne lekcje.

  Dziękuje!

 56. Sylwia

  1. Pozegnaj się bez żalu z ludźmi małymi mentalnie.
  2. Podejmuj małe działania każdego dnia.
  Te są aktualne top 1 ale nie ukrywam, że wszystkie są dla mnie bardzo ważne

 57. Magdalena

  Moje dwie główne lekcje z tego video to:
  *przejmij odpowiedzialność za swoje życie, ciągle mam momenty, kiedy czekam, aż los mi przyniesie profity, czekam zamiast działać, a przecież to ode mnie zależy w jakim miejscu jestem i w jakim będę za rok czy kilka lat, muszę wziąć się w garść
  *zakończy toksyczne relacje, niestety mam kilka takich relacji, które zamiast ciągnąć mnie w górę to popychaja mnie do dołu, relacje, gdzie nie życzy mi się dobrze, pora z tym skończyć

 58. Marzenna

  Bardzo dziękuję. Moje lekcje: dostrzegaj swoje sukcesy i ciesz się nimi, nie stój w miejscu, rozwijaj swoje kompetencje

 59. Paulina

  1. Dąż do tego, aby być w pełni sprawczą 2. Nieustannie planuj, osiągaj coraz lepsze wyniki i uzbrój się w cierpliwość na nadejście wymarzonego sukcesu życiowego

 60. Sylwia

  1. Nie bój się marzyć o zmianach w swoim życiu, planowanie i działanie krótkoterminowe doprowadzi Cię do celu.
  2. Zapisuj swoje najmniejsze sukcesy, one utwierdzą Cię w tym, że krok po kroku dasz radę również zrealizować swoje największe marzenia.
  3. Działaj!

 61. Anna

  Droga Kamilo, dziękuje za Twoją pracę, za to co robisz dla kobiet.
  Moje dwie lekcje:
  1. Zakończ toksyczne relacje.
  Nie muszę spotykać się z ludźmi przez tzw. zasiedzenie, tylko dlatego, znam taką osobę od wielu lat, a spotkania z nią mnie dołują, czuję jad, zawiść, złe emocje, narzekanie, obgadywanie innych znajomych.
  2. Wiesz czy robisz?
  Nic się samo nie wydarzy. Działaj!
  A może wciąż tylko się inspirujesz? ;-)

 62. Kinga

  Moje najważniejsze lekcje po obejrzeniu tego materiału to:
  1. Przestać ciągle żyć przeszłością i rozpamiętywać tego co było. Przeszłości już nie zmienię,ale mogę wyciągnąć z niej lekcje na przyszłość.
  2. Tylko wyznaczanie sobie celów, trzymanie się wytyczonych zasad i ich konsekwentne realizowanie,może mnie doprowadzić do osiągnięcia sukcesów. Bo tak naprawdę tylko ja jestem sama odpowiedzialna za siebie,za swoje życie i to co się w nim dzieje.

 63. Gosia

  1Nic się niewydarzy jeżeli nie będziemy działać,
  2 trzeba samemu zdobywać wiedzę a nie czekać aż ktoś łaskawie pośle nas na
  Szkolenie, kurs ect.

 64. Małgorzata

  Pani Kamilo, bardzo dziękuję.
  1. rozwijaj się
  2. Samo nic do mnie nie przyjdzie. Uwierzyć w siebie.

 65. Daria

  1. Nic samo się nie wydarzy, jeśli Ty temu nie pomożesz.
  2. Z porażek wyciągaj wnioski a sukcesy pielęgnuj.

 66. m

  Moje lekcje to:
  – przez cały czas należy inwestować w swój rozwój osobisty i wychodzić poza swoją strefę komfortu.
  – należy zakończyć toksyczne relacje i nie przebywać w towarzystwie osób, które ciągną w dół.

 67. Dominika

  1. Zakończ toksyczne relacje. Odkąd pamiętam chciałam żyć inaczej niż większość ludzi, którymi się otaczalam. Na moje plany dotyczące założenia w przyszłości własnego biznesu, większość osób reagowania śmiechem, twierdząc że mi się nie uda, bo się nie nadaje, bo jestem kobieta, bo nie mam pieniędzy. Teraz wiem, że sama siebie znam najlepiej i znam swoją wewnętrzna siłę.
  2. Drugi punkt wiąże się z pierwszym i jest to inwestowanie w swoje kompetencje. Na samych ujęciach niczego nie osiągnę. Muszę zacząć się rozwijać, doksztalcac, by przejść na poziom mistrzowski.

 68. Kinga

  Bardzo długo rozpamietuje co źle zrobilam bądź co zlego się wydarzylo w moim życiu… Dziś zdałam sobie sprawę, że potrzebuję listy sukcesów, listy rzeczy, za które mnie chwalono oraz za , ktore sama jestem dumna z Siebie ?
  Warto rozwijać swoje talenty i kompetencje, teraz już dokładnie wiem od czego musze zacząć ? Dziękuję ?

 69. Alicja

  1. Pielęgnuj swoje sukcesy – czyli załóż zeszyt i codziennie wpisuj sukcesy z dnia.
  2. Zwiększaj swoje kompetencje. Ucz się i dokształcaj na każdym etapie życia.

 70. Anna

  Obejrzałam wszystkie materiały na kanale YT Kamila Rowińska, zarówno Kulisy Biznesu, Power Poniedziałki, Q&A czy wywiady z uczestnikami programu Master. Zamówiłam też książkę „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale” i oczywiście przeczytałam ją. W gratisie do książki otrzymałam roczny dostęp do nagrania „5 kroków do budowania pewności siebie” i także obejrzałam od deski do deski.
  Żeby napisać ten komentarz zmotywowała mnie tylko obietnica „nagrody”…. ale w momencie gdy go piszę, czuję, że rozliczam się sama ze sobą, że przez ostatni rok oglądałam tylko materiały i nic dalej z tym nie robiłam, „czułam się zainspirowana” i „wracałam do życia sprzed tego wideo”. Przeczytałam książkę i rzuciłam gdzieś na półkę. I teraz kiedy widzę końcówkę tego nagrania i minę Pani Kamili mówiącej: „Oh, poczułam się zainspirowana”, to śmieję się w głos sama siebie. I to jest chyba właśnie dla mnie lekcja z tego wideo, bo przecież ja to wszystko wiem, ale nie robię, nie działam i siedzę na d*pie w miejscu.

 71. Ilona

  Dziękuję Kamilo za wspaniały materiał :)
  Moje dwie lekcje:
  – nic się samo nie wydarzy!!!
  – wiesz… czy robisz???
  No właśnie… wiem… Teraz zaczynam działać! Dziękuję :)

 72. Alina

  Bardzo dziękuję za to wideo!
  Po obejrzeniu tego wideo wnioski przyszły dość łatwo. Przede wszystkim:
  1. Znalezienie moich mocnych stron wcale nie należy u mnie do prostych zadań… Częściej bazuję na tym, co inni mówią na temat moich dobrych cech, niż sama o nich myślę… Czas to zmienić!
  2. Docenienie własnych osiągnięć. W tym punkcie również przyłapałam się, że często porównuję się z innymi, jestem pełna podziwu dla ich sukcesów, a często nie dostrzegam swoich. Wydaje mi się, że są one niewielkie w stosunku do innych…
  3. Chyba najważniejsze… Brakuje mi motywacji, by w końcu przejąć stery mojego życia, zacząć działać tak, jak tego naprawdę chcę, nie będąc podatna na sugestie najbliższych…
  Czas zabrać się za wdrożenie tych przemyśleń w życie i ostro wziąć się do pracy, do walki o siebie!
  Dziękuję!

 73. Michalina

  1. Zdałam sobie sprawę, że potrzebuję listy sukcesów, listy rzeczy, za które mnie chwalono oraz rozbić listę kompetencji wymaganych na mniejsze, tygodniowe interwały.
  2. Warto rozwijać swoje talenty i kompetencje.

 74. Alicja

  Dwie najważniejsze lekcje dla mnie to pogodzenie się z przeszłością oraz skupienie na krótkoterminowych celach. Po wysłuchaniu tych dwóch punktów zrozumiałam, co mnie stopuje przed osiągnięciem swojego celu i zapisałam swoje pomysły jak temu zaradzić.

 75. Anna

  Moje 2 lekcje:
  1) celebruję swoje sukcesy i pamiętam o nich
  2) przestaję czekać i zaczynam działać

 76. Jadwiga

  Moje 2 najważniejsze lekcje z tego video:
  1. Pielęgnuj swoje talenty i rozwijaj swoje do poziomu mistrzowskiego

  Dotychczas skupiałam się na poprawie słabych stron aby dociągnąć „do średniej” a to właśnie w talentach jest klucz do sukcesu.

  2. Wiesz czy robisz?!!

  To o czym mówi Kamila to nie są żadne spektakularne nowości a jednak za każdym razem, gdy ją słucham odkrywam te prawdy na nowo, wciąż sobie trzeba o tym przypominać.

  Aby być skutecznym trzeba po prostu działać i to od razu nie czekając na nic. A na koniec dnia odczuwam niesamowita satysfakcję, że tyle udało mi się dziś zrobić. Ta satysfakcja jest niezwykle motywująca do dalszych działań!

 77. Dorota

  1. Nigdy nie jest za późno na zmiany.
  2. Nie ma tak trudnej sytuacji, z której nie byłoby wyjścia.
  3. Trzeba odciąć się od toksycznych ludzi.

 78. Barbara

  Moje wnioski :
  Nic nie dostajemy za darmo i na zawsze, na wszystko musimy ciężko zapracować jednocześnie podnosząc swoje kwalifikacje, dbać o to co już osiągnęliśmy.
  Nie rozpamietywac przeszłości z czym walczę i w pewnym stopniu udalo mi się
  Najtrudniejsza lekcja to znaleźć swoje mocne strony. Dużo pracy przede mną.
  Podając przykłady z jakich sukcesów możemy się cieszyć, będzie mi łatwiej wymienić też swoje. Nie ukrywam że normalnie nawet bym o nich nie pomyślała bo przecież to normalne że się ma maturę czy prawo jazdy.
  Dziękuję.

 79. Anna

  Zaakceptuj swoją przeszłość – różne decyzje podjęte w przeszłości, nawet te złe nie można już cofnąć, trzeba budować nowe w tej obecnej rzeczywistości
  Znajdź swoje mocne strony – to najważniejsza lekcja. Ludzie rzadko chwalą, częściej krytykują a to może skutkować tym, ze uwierzysz że nie ma w tobie nic dobrego

 80. Karolina

  1. pielęgnuj swoje sukcesy;
  2. wykorzystuj swoje mocne strony i wzmacniaj je;

 81. Magdalena

  Dwie ważne lekcje, które wyniosłam z twojego nagrania :
  1. To czego doświadczyłaś potwierdza tezę, że żadna wymówka nie stanęła Ci na drodze. Każdy z nas zamiast ciagle mówiąc „ale coś tam” powinien od razu działać! Brać się do działania! Bo nasz czas jest tu i teraz nie jutro czy pojutrze….
  Bardzo cenna rada dla mojej osoby
  2. Do wczorajszego dnia moje sukcesy były zapominane tego samego dnia kiedy się wydarzyły… porażki były rozpamiętywane dniami, jak nie tygodniami.
  Pokazałaś mi że, przecież odniosłam w swoim życiu nie jeden chociażby mały sukces… od dzisiaj sukces to coś co będę celebrować

 82. Justyna

  Moje ważne lekcje:
  1. Zaakceptować przeszłość.
  2. Zacząć prowadzić dziennik coachingowy.
  3. Doceniać swoje małe postępy, które prowadzą mnie do dużego sukcesu.

 83. Małgorzata

  Moje 2 ważne lekcje…. przestać się bać i pogodzić się z przeszłością! Od tego muszę zacząć by nie zniknąć, bo to właśnie mnie dusi i odbiera chęci i siły na tym etapie już do wszystkiego. Będzie mi bardzo ciężko bo ja żyję przeszłością i nie umiem się z nią pogodzić i zaakceptować oraz boję się zrobić jakikolwiek krok bo nie wiem czy znowu nie przyjdzie mi za to zapłacić… Teraz wiem, że aby coś ruszyło to muszę przerobić 2 pierwsze punkty. Bez tego nie pójdę do przodu… Będzie ciężko.

 84. Beata

  Moje dwie lekcje to:
  Uporządkuj relacje z rodzinami znajomymi aby toksyczna przeszłość nie miała w nasz sukces.
  Beata Obudź się! Uwierz we własne możliwości mój sukces zależy tylko odemnie i jak wyznacze własne cele

 85. Marlena

  Dziękuje Kamila za:
  – pokazanie siły, jaką masz w sobie,
  – upartość i dążenie do celu,
  – trzymanie swojego zdania!

 86. Jo.

  Moje lekcje:
  Wez odpowiedzialnosc za swoje bledy. Ja zawsze bralam odpowiedzialnosc Za bledy innych a lekcewazylam swoje.

  • Diana

   Dwie ważne lekcje DLA MNIE:
   1. Celebruj swoje nawet najmniejsze sukcesy, skupiaj się na nich, a z porażek wyciągaj wnioski i idź dalej.
   2. Inwestuj w swoje kompetencje cały czas, rozwijaj się, aby być konkurencyjnym na rynku pracy.

 87. Bartek

  Super nagranie! :D

 88. Magdalena

  Moje dwie lekcję z tego wideo to:

  1. Pogodzenie się z przeszłością .
  2. Docenianie siebie i dostrzeganie sukcesów tych małych, których jak się zastanowić jest dużo.

 89. Beata

  Beata
  -inwestuj w siebie
  -prowadź dziennik sukcesów

 90. Agnieszka

  1. Celebruj sukcesy wszystkie
  2. Dbaj o swoje kompetencje

 91. Izabela

  Doceniaj kazdego dnia swoje sukcesy, zacznij działać to, ze wiesz nie znaczy, ze robisz. Weź odpowiedzialność za swoje życie.

 92. Luiza

  1. Przeszłość nie definiuje przyszłości. Zaakceptuj to co było i przejmij odpowiedzialność za to co będzie – uznaj swoją siłę i wpływ.
  2. Zmiana wymaga czasu i wiedzy. Ale kluczem jest działanie.

 93. Marzena

  1. Dążyć do celu małymi krokami
  2. Nie zrażać się, kiedy wystąpi porażka
  3. Zauważać najmniejsze sukcesy

 94. Agnieszka

  Moje dwie lekcje:
  – nie dostajesz awansu przez zasiedzenie – rozwijaj się, zrób listę kometencji których zdobycie jest potrzebne do rozwoju;
  – podejmuj małe działania każdego dnia- rozwój to proces nic nie stanie się od razu i nic nie zrobi się samo, sukces nie spadnie z nieba, to ciężka codzienna praca która warto podjąć.

 95. Beata

  Bardzo wartościowy materiał, dziękuję. Moje wnioski- 1.Nowe kompetencje przyczyniają się do większej pewności siebie. 2.Zapisywanie pomysłów, cele tygodniowe, działanie.

 96. Marta

  1. Celebruj swoje sukcesy te małe i duże
  2. Nie rozpamiętuj/skupiaj się na porażkach, wyciągaj z nich wnioski i zapominaj
  3 . działaj wyznaczaj małe cele tygodniowe

  • Magda

   Moje główne lekcje – pożegnać się bez żalu z ludźmi małymi mentalnie, wyznaczyć cele i przejąć pełną odpowiedzialność za swoje działania (Y) Sukces jest w działaniu :)

 97. Anna

  Dla mnie pogodzenie się z przeszłością jest najtrudniejsze! To ona mnie blokuje i hamuje. Następnie to wszystko prowadzi do tego, że nie skupiam się na swoich mocnych stronach i nie patrzę na to co już mam. Można uznać to za autodestrukcje. Kamila do tej pory wiedziałam a nie robiłam. Zaczynam działać! Serdeczności.

 98. Agnieszka

  Dbaj o swoj rozwój i poszerzanie kompetencji oraz przejmij odpowiedzialność.
  Działaj, wdrażaj to czego się nauczyłaś.

 99. Ania

  1. Wytyczanie cei krótkoterminowych. Ważne, gdyż łatwo się podekscytować i zainspirować wizja dużej transformacji, a jak przyjdzie co do czego, to trudno się zabrać za mniejsze etapy, z których składa się sukces.
  2. Ciesz się drogą do celu, celebruj sukcesy i każdy etap procesu, czyli dążenie ma być przyjemnościa sama w sobie już, a nie osiągnięcie końcowego celu.

 100. Asia

  Moje lekcje :
  1.Dzialac zamiast mowic ze wszystko juz wiem
  2. Spisywac swoje sukcesy. Prowadzic dziennik sukcesow.
  3. Rowijac swoje mocne strony

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?