Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

2 073 komentarze
 1. Joanna

  Moje dwie lekcje:

  1. Należy celebrować małe sukcesy, nie tylko duże projekty
  2. W wyznaczaniu celów trzeba wyznaczać małe kroki, koniecznie z terminem na ich wykonanie

 2. Marlena

  1. wziąć odpowiedzialność za swoje życie
  2. nagradzać się za sukcesy

  [email protected]

 3. Kinga

  Pierwszą ważną lekcją dla mnie jest, żebym pogodziła się z przeszłością, a raczej zostawiła ją za sobą i to powinnam zrobić najpierw. Właśnie jestem na etapie analizy przeszłości i wyrzucania zbędnego balastu z głowy, związanego z przeszłością. Drugą ale nie ostatnią ważną lekcją dla mnie jest to by DZIAŁAĆ :) Zaczęłam już dawno temu ale ciągle mam wrażenie, że moje postępy są zbyt wolne dlatego dobra analiza i wnioski są mi obecnie potrzebne i niezbędne aby szybciej dojść do wytyczonych celów.

 4. Agnieszka

  Moje najważniejsze lekcje:
  1. Uświadomić sobie swoje mocne strony i rozwijać się właśnie w tych obszarach, a co najważniejsze nauczyć się jak uczynić z ty swoje zalety, mocne strony swoim sposobem na życie zarówno zawodowe jak i prywatne na poziomie satysfakcjonujacym i mentalnie i ekonomicznie
  2. Podważyć się na podjęcie działania; nie dac się zniechęcić przez innych ale i przez jakieś przeciwności losu

 5. Katarzyna

  Moje dwie ważne lekcje jakie wyciagam to: 1. Wyciągać lekcje z każdego niepowodzenia, aby ustrzec się przed podobnymi sytuacjami w przyszłości. Aby więcej nie popełniać tych samych bledow, raz popełnionych błąd wystarczy później tylko nie dopuszczać aby znowu go popełnić. 2. Przestać rozpamietywac przeszłość i bać się (w sensie uprawiać czarnowidztwo) w temacie przyszłości. To nic nie zmieni myślenie o czymś co dawno się wydarzyło, a możemy przez to stracić szansę na lepszą teraźniejszość i przeszłość. Wyciągać lekcje z każdej dobrej i złej chwili i to jedynie pamiętać. :)

 6. Anna

  Pozdrawiam Panią Kamilę i Zespół RBC.

  Lekcje z dzisiejszego video (kolejność przypadkowa):
  1. Codziennie robić listę z osiągniętych sukcesów zawodowych, osobistych, z czynności wykonywanych codziennie, dzieki którym dzień był lepszy, był udany (już dzisia, dla mnie było to zrobienie porzadku w szafie dziecka, ćwiczenia z Ewą Chodakowską, zrobiona nowa potrawa dla członków rodziny, obejrzenie video, zapisanie się na kolejny kurs Pani Kamili)
  2. Poznać moje mocne stony i talenty, zrobić testy Gallupa, popytać rodzinę i znajomych co o mnie i o moich talentach sądzą, usiąść w spokoju i porządnie się nad nimi zastanowić, a potem je pielęgnować i rozwijać,
  3. Inwestować w swoje kompetencje!!!
  Pani Kamilo jestem na początku tej drogi, właśnie zrobłam pierwszy krok, jestem w trakcie czytania Pani dwóch ksiażek. I jeśli stwierdzenie „W piekle jest specjalne miejsce dla kobiet, które nie pomagają innym kobietom”(występowało min. dwa razy :-) ) to jestem pewna, że Pani trafi do nieba. DZIĘKUJĘ za to co Pani robi!

 7. Angelika

  Moje ważne lekcje:
  1. Przede wszystkim trzeba poznać siebie i wytyczyć sobie cele w każdym obszarze swojego życia, żeby wiedzieć do czego się dąży i aby było to zgodne z moją naturą.
  2. Należy uświadomić sobie, że każda z nas jest odpowiedzialna za swoje życie i nikt za nikogo życia nie przeżyje. To poczucie sprawczości daje ogromną motywację do działania.

 8. Justyna

  Najważniejszą lekcją jest to by zacząć działać!!! Dużo wiem, ale nic z tą wiedzą nie robię i dlatego nie osiągam swoich celów i niszczę swoje poczucie wartości w ten sposób. Dlatego DZIAŁANIE w tym momencie jest najważniejsze.
  A drugą lekcją jest wyznaczanie małych, ale ambitnych celów. Ja wyznaczałam sobie cele za ambitne i to mnie demotywowało i powodowało, ze ich nie osiągałam. Czas to zmienić!
  Dziękuję za nagranie :)

 9. Kasia

  Moje 2 lekcje:
  1. Ja kreuje moje życie
  2. Ja kreuje moje relacje

 10. Kasia

  Po pierwsze: nic samo się nie zadzieje, jeśli ja nie będę działać!
  Po drugie: przeszłość już się wydarzyła, należy ją pożegnać, by móc iść dalej!

 11. Wioleta

  Super wideo!

  Moje 2 lekcje z czego pierwsza najważniejsza bo najbardziej intymna.

  1: Przejmij odpowiedzialność za swoje życie. Wielu ludziom wydaje się tylko, że panują nad swoim życiem, a rzeczywistości gdy coś im się nie udaje to odsuwają od siebie myśl, że mieli w tym swój udział i zrzucają winę na „widocznie tak miało być” albo”czemu zawsze ja”. Ja prawie rok pracowałam z psychologiem aby poczuć co oznacza bycie odpowiedzialnym za swoje życie, i przyznam, że kiedy to zrozumiałam to poczułam się tak wolnym i silnym człowiekiem jak nigdy za całe swoje życie.
  Moja lekcja nr 2: Nigdy się nie zatrzymuj w rozwijaniu i podnoszeniu swoich kompetencji. Nie czekaj aż ktoś ci zaproponuje rozwój, typu szef szkolenie. Najpierw szkol i chciej się szkolić, a później szukaj osoby która to doceni.

 12. Aśka

  1. Zrobienie listy osiągnięć – w ogóle oraz robienie takiej listy codziennych osiągnięć każdego dnia. To pokazuje jak jestem silne, jak wiele osiągnęłam, jak wiele mogę!
  2. Inwestycja w kompetencje – będę częściej wykorzystywać kursy, szkolenia w pracy, zwłaszcza że część jest w formie webinarów i nie wymaga kosztów, dojazdu. Ważne – filtrować kursy pod kątem przydatności w moich celach.

 13. Dominika

  1) Koncentracja na mocnych stronach
  2) Rozwijanie kompetencji mistrzowskich

 14. Kamila

  Moje dwie lekcje:
  1. Aby móc ruszyć do przodu zaakceptuj swoją przeszłość, wyciągnij z niej wnioski.
  2. Działaj! Nic samo się nie zrobi ;) Pamiętaj o tym :)

 15. Ksenia

  Bardzo poruszające i autentyczne :) dziękuję Kamilo, dajesz mi nadzieje
  1. po pierwsze nie zmienię mojej przeszłości, nie cofnę błędów, nie jestem tą samą osobą i jestem w stanie poprawić kompetencje i pewność siebie. Pomimo zaniedbania swojej kariery i poczucia wartości, życia dla kogoś mogę zdobyć lepszą pracę i odzyskać zaufanie do siebie.
  2. Powinnam skupić się na swoich mocnych stronach, nie myśleć w kółko czego nie umiem i źle robię, ale wypisać, znać i rozwijać dobre cechy. Dokarmianie tej korzystniejszej strony siebie pomoże zdobyć pracę.

 16. Renata

  1.Ciesz się z najdrobniejszych sukcesów ,celebruj je.
  2.Inwestycja w własne kompetencje opłaca się na każdym etapie życia (w każdym wieku).

 17. Angelika

  Witam
  Moje dwie ważne lekcje z tego nagrania to:
  1.Eliminować toksyczne osoby ze swojego otoczenia i otaczać się osobami od których uzyskujemy pozytywną energię.
  2. Aby osiągnąć sukces trzeba systematycznie nad sobą pracować i doskonalić swoje umiejętności
  Dziękuję Pani Kamilo za szkolenie pozdrawiam Angelika

 18. Marta

  1. Dziennik sukcesów – wpisywać nawet drobne sukcesy, codzienne.
  2. Uznać swoją odpowiedzialność za sytuację obecną.

 19. Katarzyna

  Dziękuję bardzo za to każde video, które udostępniasz :-) Będę długo wyciągać z niego lekcje, ale już wiem, że:
  1. Zakładam dziennik sukcesów bo do tej pory nic takiego nie miałam, a to faktycznie dobry pomysł na przetrwanie gorszych momentów.
  2. Wiem, więc działam czyli będę od razu wdrażać to czego się nauczę.
  Pozdrawiam serdecznie :-)

 20. Marta

  1. zacznij zmieniać życie od siebie, a nie cudze. 2 W życiu to my musimy wziąść. za siebie odpowiedzialność.

 21. Monika

  1. Odkryj swoje mocne strony
  2. Zacznij działać – bez działania nic się nie wydarzy.

 22. maria

  1) pielęgnować swoje sukcesy. Zakładam zeszyt sukcesów, w którym będę doceniać swoje małe i duże osiągnięcia,
  2) wyznaczać cele. Widząc cel mogę ułożyć ścieżkę do jego osiągnięcia, krok po kroku, zaplanować kolejne etapy do jego osiągnięcia

 23. Kasia

  Przejmij odpowiedzialność i działaj: ,,Nasze życie w 10% jest tym co nam się przytrafia, a w 90% tym co my robimy w odpowiedzi na te sytuacje.”Dziękuję za to, że jesteś i uświadamiasz mi, że bezwzględu na życiowe okoliczności, dzięki wymagającej pracy nad sobą, można żyć życiem ze spełnionych marzeń!

 24. Joanna

  Moje dwie lekcje
  1. Nie ważne to co było jesteś kowalem swego losu zacznij go wykuwać bo nie zawsze będzie super i kolorowo, ale czym trudniej tym sukcesy smakują lepiej.
  2. Zacznij planować i działać tylko to może zbliżyć Cię do życia jakie chcesz miec. Nie godź się na bylejakość życie jest za krótkie by takie było niech będzie cudowne w każdym aspekcie, choć czasami z różnymi wyzwaniami byśmy odrobili nasze lekcje. Powodzenia Dziewczyny jedziesz bejbe.

 25. Katarzyna

  Moje lekcje:
  1. prowadzić dziennik sukcesów
  2.wytyczać i zapisywać cele krótkoterminowe i te długoterminowe :)
  Dziękuję za wszystkie lekcje :)

 26. sylwia

  pierwsze – działać, działać i ciężko pracować dwa- uwolnić się od toksycznych relacji.

 27. Joanna

  Super wideo , super temat i tradycyjnie „ kopalnia” wskazówek .
  Dla mnie najważniejsze lekcje , które muszę u siebie wprowadzić i dowieźć to:
  1. Zapomnieć o przeszłość i skupić się na teraźniejszości ?
  2. Przejąć odpowiedzialność za swoje życie ?
  3. Zacząć pielęgnować sukcesy ?

  Toksycznych relacji nie dzierżę, inwestuje w swoje kompetencje a cele wyznaczam głównie dzięki Wam z dziennikiem couchingowym .

 28. MAGDA

  1.bardzo ważna lekcja dla mnir:doceniać siebie, swoje osiągnięcia, sukcesy. Mam z tym mega problem
  2.Nowe pokolenie – zaczynam coraz dotkliwiej to odczuwać.
  Podjęłam decyzję o rozpoczęciu studiów podyplomowych

 29. Kinga

  Moje lekcje:
  1. Nie musisz być dobra we wszystkim, odpuść rzeczy w których jesteś przeciętna…
  2. Ciesz się małymi sukcesami, sama droga ma cieszyć, a nie jedynie cel

 30. Katarzyna

  Lekcja
  1.Twoja przyszłość zależy tylko od Ciebie a nie od tego w jakiej rodzinie sie urodziłaś
  2. Działanie. Nic się samo nie zrobi.

 31. Ewa

  Wspaniałe!
  Lekcja 1
  Na każdym etapie życia można wprowadzać zmiany.
  Lekcja 2
  Rozbijanie projektów na małe cele i je CELEBROWAĆ

 32. Krystyna

  1. Dzięki uczciwości, własnej pracy i zaangażowaniu też można wejść na szczyt.
  2. Szukaj rozwiązań, pracuj, angażuj się a nie narzekaj i szukaj wymówek.

 33. Kinga

  Moje lekcje:
  1. Nie musisz być dobra we wszystkim
  2. Ciesz się małymi sukcesami

 34. Renata

  Dziękuję! Najważniejsze lekcje:
  1. Wiem czy robię? – No właśnie! Te wszystkie kursy, książki, materiały rzucam się jak rekin, z realizacja już jest o wiele gorzej.
  pozdrawiam z wietrznej Belgii

 35. Jowita

  1. Najważniejsze, aby koncentrować się na rozwijaniu swoich mocnych stron, choć mamy tendencje do pracy nad tymi słabymi.
  2. Bardzo ważne jest wyznaczanie sobie celów krótkoterminowych, które dają nam poczucie sprawczości i celebrowanie sukcesów, nawet tych malutkich. To nas buduje.

 36. Ilona

  Video utwierdziło mnie w przekonaniu, że podążam właściwą drogą. Dziękuję za uporządkowanie mojego toku myślenia.
  Moje lekcje
  1. Punkty 1-7 jestem na dobrej drodze
  2. Punkt 7 – muszę systematycznie pracować, aby osiągnąć swoje cele

 37. Evanessa

  Kamila dla mnie najważniejszą lekcją jest to, że sami decydujemy o tym co powinniśmy robić i co jest dla nas ważne. Mam na myśli, że nawet jeżeli Kamila Rowińska powie mi, że powinnam robić to, koleżanka powie co innego, a mąż jeszcze coś, to ja muszę zastanowić się czego ja chcę, co ja zrobię i wziąć na siebie ODPOWIEDZIALNOŚĆ za swoje czyny. Tak jak mówisz niby to każdy wie, ale czy robi? Czasami, łapię się na tym, że ktos mowi mi ze tak jest lepej i ja bez analizy , dochodze do wniosku ze skoro ludzie tak mowia, to moze faktycznis tak jest? STOP, to moje zycie i musze bardziej zastanawiac sie co naprawdedla mnie jestdobre. 2. Wszystko wiem, alw czy robię? Moze zamiast siegac po youtube, trzeba siegac po dlugopis i dzialac.

 38. Justyna

  Kamila, świetne wideo!

  Moje 2 lekcje to:

  1. Koncentruj się na swoich mocnych stronach i rozwijaj je.
  2. Małe cele prowadzą do sukcesu.

 39. Gosia

  Moje lekcje :
  1.Odsuń ze swojego otoczenia osoby toksyczne
  2. Wytyczaj któtkoterminowe ele, wielkie projekty nie zrealizują się nagle.

 40. Aneta

  1 lekcja: stale się ucz i rozwijaj bo młodsze pokolenie nadchodzi, 2 lekcja: podziel swój cel na małe kroki

 41. KAROLINA

  Moje lekcje:
  1. Bądż dumna z najmniejszych sukcesów.
  2. Inwestuj w swoje kompetencje, bo najlepsza inwestycja to inwestycja we własny rozwój.
  3. Wytyczaj choćby małe cele i je sukcesywnie realizuj- działaj!

 42. Katarzyna

  Moje dwie lekcje:
  1. Żeby ruszyć do przodu zaakceptuj swoja przeszłość, wyciągnij z niej wnioski i rusz mocniejsza o doświadczenia!
  2. Wytyczaj ambitne ale realne cele krótkoterminowe, które przybliżają Cię do realizacji tych długoterminowych, a po każdym małym sukcesie celebruj go i wytyczaj kolejne aby ciągle rozwijać się poprzez działanie!

 43. Anna

  Przejmij odpowiedzialność za swoje życie- nic się samo nie wydarzy, musisz inwestować w siebie, bo nikt za Ciebie tego nie zrobi
  Wytyczaj cele krótkoterminowe i celebruj sukcesy. WSZYSTKO JUŻ WIESZ, TERAZ ZACZNIJ ROBIĆ!!! :)

 44. Izabela

  1 – Inwestuj w siebie i ucz sie caly czas.
  2. musze byc bardziej odpowiedzialna stawiajac sobie cele

 45. Ola

  1. Uczymy się całe życie, trzeba się rozwijać.
  2. Wiele rzeczy wiedziałam, ale ich nie robiłam :)
  Bardzo dziękuję za to video!

 46. Iwona

  Przejąć odpowiedzialność za to co dzieje się w życiu.. planować i działać!
  Czy jest możliwość obejrzenia konferencji nie mając Facebooka? Ostatnio nie miałam takiej możliwości :(

 47. Małgorzata

  1.Nie oceniaj ludzi , bo nie wiesz jaka droge pokonali i jaka cenę zapłacili za swój sukces
  2. Rozpocznij pracę nad sobą, rozwijaj się, pokonuj słabości, podnoś swoje kwalifikacje.

 48. Marianna

  działać
  działać

 49. Monika

  1. małe cele
  2. lista sukcesów

 50. Ewa

  Moje lekcje ze szkolenia:
  1. Nie porównuj swojego zaplecza do czyjejś wystawy.
  2. Kiedy ostatnio dzwoniłaś do przyjaciół?

 51. Anna

  Wyciągam z tego video znacznie więcej niż 2 lekcje, ale głównie zwróciłam uwagę na : 1. Ja jestem odpowiedzialna za to jak wygląda moje życie. 2. Jedyna osobą mająca główny wpływ na jakość mojego życia jestem ja.

 52. Joanna

  Witam Pani Kamilo

  Kolejny mega motywujący i dający kopa artykuł za który bardzo dziękuję :)

  Moje najważniejsze lekcje:
  1. Nie pozwolić przeszłości zawładnąć swoim życiem, przejąć odpowiedzialność za swoje działania i wyciągać wnioski z porażek.
  2. Poznać swoje mocne strony oraz inwestować w ich rozwój i DZIAŁAĆ!!
  3. Nie od razu Rzym zbudowano także wyznaczać realne cele z podziałem na etapy i pamiętać aby każdy mały sukces celebrować. To wzmacnia pewność siebie!!

 53. Jola

  1) wyznacz cele, małe, krótkoterminowe
  2) inwestuj w kompetencje spójne z talentami i działaj

 54. Lucyna

  Pierwsza lekcja dla mnie: w każdym momencie życia mogę zacząć od nowa i nigdy nie jest dla mnie na nic za późno.
  Druga lekcja: To wyciągnięte wnioski na temat 2 toksycznych ludzi, którzy mnie otaczają.

  Dziękuję Ci, Kamilo, za cały Twój ogromny wkład w rozwój innych! Dzięki Tobie po trochu poprawiam jakość swojego życia. Pozdrawiam serdecznie Ciebie oraz Twój zespół, Lucyna.

 55. Stasia

  Moje dwie lekcje to:
  1. Nie wystarczy wiedzieć, trzeba działać.
  2. Zauważ swoje dobre strony, zdolności i kwalifikacje i to właśnie w nich się rozwijaj. Wejdź na wyższy poziom w dziedzinie która już znasz zamiast dokształcać się w nowym kierunku i stać się przeciętnym w obu.

 56. ANIA

  Po pierwsze:
  1. nie gdybaj, nie planuj, nie rozmyślaj…ale działaj.
  2. Nic nie jest dane na zawsze. Ale też- złe rzeczy nie trwają cały czas- tylko ode mnie zależy co jest w moim zyciu.

 57. ania

  zapomnij o przeszlosci
  planuj planuj

 58. ANIA

  Po pierwsze:
  1. Działaj- nie gdybaj, nie planuj, nie rozmyślaj…ale działaj.
  2. Nic nie jest dane na zawsze. Ale też- złe rzeczy nie trwają cały czas- tylko ode mnie zależy co jest w moim zyciu.

 59. Magda

  * nikt nie zadba o Twoje życie lepiej niż Ty sama
  * dbaj o swój rozwój, wyznaczaj cele i idź cały czas naprzód

 60. Magda

  * przejmij odpowiedzialność za swoje życie, nikt nie zadba o nie lepiej
  * inwestuj w siebie, wyznacza sobie cele i dąż do ich realizacji

 61. Magda

  * przejmij odpowiedzialność za swoje życie, nikt nie zadba o nie lepiej
  * inwestuj w siebie, wyznacza cele i dąż do ich realizacji

 62. Kasia

  Dziękuję za ten film.
  Moje lekcje:
  1. Zastanów się co wkładasz w relację z drugim człowiekiem
  2. Codziennie zapisuj swoje sukcesy.

 63. Anna

  Zawsze drzyc do celu, nie raniac przy tym innych. Badz otwarta i pozytywna

 64. Marzena

  Dziękuję bardzo z Twoje lekcje Kamilo!
  1). Nie wystarczy wiedzieć czy umieć coś robić, aby osiągnąć sukcesy trzeba po prostu wdrożyć wiedzę i umiejętności w życie i altywnie działać!
  2). Zamiast wyznaczać sobie kolosalnie duże cele a potem ich nie realizować wystarczy podzielić takie cele na „etapy- cele krótkoterminowe” których osiąganie buduje wiarę e siebie i wzmacnia poczucie własnej wartości.

 65. Kasia

  1. Stawiaj cele i celebruj ich osiagniecie. Rob liste sukcesow i je pielegnuj, szczegolnie te male. Byc mniej skromna i doceniac swoje osiagniecia.
  2. Robienie mape mysli, zapisywac swoje pomysly w jednym miejscu.
  3. Dzialaj!

 66. Agata

  Najważniejsze lekcje:
  1. Pielęgnuj swoje sukcesy, a nie tylko rozpamiętuj porażki;
  2. Działaj! Chociaż to jeszcze trudniejsze dla mnie niż to pierwsze ;)

  Dziękuję za super motywujący przekaz :)

 67. Sylwia

  Moje dwie ważne lekcje, które jeszcze mam do nadrobienia, to doceniaj siebie za swoje sukcesy, doceniaj i dobrze wyceniaj swoją pracę, a także rozwijaj się konkretnie w kierunku, w którym chcę iść. Reszta jest już w miarę wypracowana ;)

 68. Monika

  Po wysluchaniu tego wideo przeanalizuj wyzej wymienionych 7 punktow, zrob notatki do kazdego punktu, przemysl co tak naprawde jest dla ciebie wazne i dzialaj! Przede wszystkim nie stoj potem w miejcu, tylko rusz swoj tylek i zacznij dzialac!

 69. odyn

  Dwie lekcje ciężki wybór pielęgnacja sukcesów z przed lat , oraz porażki które są nie przepracowane mogą zatrzymać działanie. dziękuje za przypomnienie.

 70. Ewe

  Dziękuję!
  Moje 2 lekcje- zapisywać i działać!

 71. Angelika

  1. Działaj! Tylko Ty masz wpływ na to kim jesteś i gdzie jesteś.
  2. Wziąć odpowiedzialność za swoje życie. Obwinianie innych, siebie, otoczenia i porownywanie się do innych nie spowoduje przybliżenia do wmarzonego „JA”.
  3. Pogodzić się z przeszłością.

 72. Ewelina

  Prowadzić przez rok zeszyt sukcesów. Wytyczać kierunki w których idę np. 5-letnie i adekwatnie do tego wytyczać sobie cele krótkoterminowe.

 73. Monika

  Zaplanowanie celów krótkoterminowych, rozłożenie ich na małe kroki. Mapa myśli – to coś dla mnie!

 74. Ela

  Moje cele:
  spisuj swoje sukcesy i pielęgnuj je;
  uwierz w siebie i zacznij działać!

 75. Mada

  Bravo Kamila – czysto i prosto wytlumaczone, jak zawsze! Co nowego wycignelam z wideo:

  1. ZERWAC ZNAJOMOSCI NIC NIE DAJACE –>przez lata nie tylko utrzymylwalam zwiazki toksyczne ale tez i zwiazki bez sensu z ludzmi ktorzy nic nie dodawali do mojego zycia, ani zbynie nie cieszyli sie moja obecnoscia w ich zyciu. Ostatnio wyeliminowalan te osoby ktorych data waznosci juz sie przyterminowala. spedzanie czasu z tymi osobami to equiwalent ogladania tego samego filmU 10-ty raz (a film nam sie nie zabardzo podobal juz za pierwszym razem!)

  2. INWESTOWAC W SIEBIE W STREGICZNY SPOSOB –>zawszye inwestowalam w swoje kompetencje ale nie stategicznie, czesto robiac kursy do niczego potrzebne, teraz lepiej planuje to co potrzebuje sie nauczyc i jak konkretnie wykozystam ta wiedze :))))

 76. Ada

  1 Przebaczać ludziom
  2. Brać sprawy w swoje ręce

 77. Aneta

  -NIC SAMO SIĘ NIE WYDARZY
  -WIESZ CZY ROBISZ

 78. IZABELA

  Na pewno zrobienie listy moich sukcesów podniesie moją samoocenę . Muszę także zastanowić się nad swoimi mocnymi stronami :-*

 79. Julita

  Dzień dobry
  1. Najważniejsza lekcja i takie pozytywne szturchnięcie to, to że trzeba wreszcie zacząć działać zgodnie z posiadaną wiedzą…bo ja „wiem” tylko, że w niektórych aspektach nie działam,
  2. Pochylić się wreszcie nad kompetencjami jakie są mi potrzebne by wejść na „wyższy poziom” a zwłaszcza nad pracą z postawami, które zaprogramowane sprawiają mi najwięcej problemów.

 80. Monika

  1. Pielęgnuj swoje sukcesy, przypominaj sobie je jak najczęściej żeby przepełniły moje myśli
  2. Znajdź swoje mocne strony, dbaj o nie by osiągnąć w nich mistrzostwo

 81. Patrycja

  Dostałam więcej niż dwie lekcje o to i one :
  1. To historia Kamili
  Jasne chyba z tysiąc razy jej słuchałam zawsze będąc pełną podziwu, ale dopiero dzisiaj słowa Kamili trafiły do mnie. Zaczęłam studia w wieku 25 lat, porównywałam się do innych,że moi koledzy z klasy już kończą bądź skończyli studia. A ja ? Dopiero co zaczynam i wtedy dopiero dotarło do mnie,że to moja pierwsza ! decyzja gdzie postanowiłam pójść na psychologię, a wcześniej wszystkich się słuchałam i nie zrobiłam tego o czym marzyłam.
  2. To nie moje porażki mnie definiują, ale jak z nich wychodzę.
  Wyjechałam sama za granicę w wieku 19 lat i narobiłam sobie 200 000 tysięcy złotych długów. Nienawidziłam się za to, robiłam sobie wyrzuty, moja rodzina robiła mi wyrzuty. To wszystko mnie dobijało, aż w końcu po 4 latach zaczęłam się podnosić dzięki książkom o rozwoju osobistym, o zarządzaniu finansami, o nawykach. I tak w ciągu dwóch lat spłaciłam 70 tysięcy złotych.
  3. Pogódź się ze swoją przeszłością.
  W dzieciństwie byłam bita, a raczej katowana. Pałką policyjną, kijem, wężem ogrodowym, sprzączką od paska. Tak, że majtki ściągając je do kąpieli zrywałam ze skórą. Małe dziecko 7 lat było wyzywane od dziwek, kur*w i prostytutek. W szkole nie było lepiej . Nie miałam przyjaciół, byłam sama, obśmiewana, opluwano mnie, rzucano mi gumę we włosy. I tak z jednego koszmaru, szłam do drugiego. Nawet noce nie były spokojne. Bo byłam budzona biciem za to,że nie powlekłam poszewek na łóżko. Mimo to, dziś świetnie sobie radzę w kontaktach socjalnych, mam wspaniałego męża z którym wzajemnie pracujemy, aby rozwijać nasz związek i siebie samych.
  4. Małe kroczki i ” Wiesz, ale czy działasz”
  Chciałam o swojej historii i o tym jak się nie poddawać napisać książkę,ale wydawało mi się to za trudne. Teraz wiem,że muszę postawić sobie małe cele do których będę dążyć. I choć to już wiedziałam, ale jakoś nigdy nie działałam, bo strach paraliżował moje myśli. Teraz wiem,że muszę zacząć działać.
  5. Kamila i jej wiek
  Choć przed mną jeszcze 4 lata studiów to jednak wiem, że chcę tak jak Kamila wspierać ludzi poprzez coaching i kursy. I bałam się, że jak za te dwa lata jak skończę licencjat to już będzie dla mnie za późno, ale Kamila pokazała mi, że i ona swoją dzisiejszą karierę zaczęła „późno” i to kwestia determinacji i poświęcania, aby osiągnąć swój cel.

  W tym roku w lipcu kończę 27 lat, nadal mam 130 tysięcy złotych długów i jestem w trakcie studiów. Dla kogoś to nie jest ładnych obrazek, taki nieelegancki. Ktoś by wolał bym już lepiej powiedziała mam 32 lata, jestem trenerem i coachem i mam na koncie 1 mln złotych. Nikt nie chce oglądać,żmudnej powolnej drogi do celu bo ona nie jest ładna, a szczyt jest piękny tam możemy się zachwycać. Tyle,że to trudności budują nasz charakter i nawyki i ja jestem wdzięczna za wszystko, za wszystko co doświadczyłam za dobre i za mniej przyjemne sytuacje. Dzięki temu jestem silną, odważną i pewną siebie kobietą. Kobietą niezależną.

 82. Kinga

  Moje lekcje :
  1. Zacznij działać, wszystko zadziała, jeśli zaczniesz działać!
  2. Sama motywacja, przychodzenie na czas i długoletni staż nie jest gwarancją awansu. Rozwijaj sie, szkól na własną rękę i wychodz przed szereg!

  Dziękuję za kolejne wartościowe video?

 83. Anna

  1. Wytyczyć sobie cele, uwierzyć w siebie, zaczać działać i pomału dałżyć do celu.
  2. Nie pozwolić innym ludziom podcinać sobie skrzydeł, ingerować w nasze plany i marzenia, ponieważ oni często narzucaja nam swoje lęki i organiczenia. Iść do przodu z wiara, że zasługujemy na suckes i wszystko jest możliwe.

 84. Justyna

  Koncentruj się na swoich mocnych stronach i pielęgnuj je.
  Wszystko działa, ale tylko wtedy gdy Ty zaczniesz działać. ?

 85. Karolina

  Dwie lekcje:
  1) nagradzanie się za małe sukcesy po drodze do celu (to dla mnie wyzwanie, bo zwykle to ignoruję)
  2) jeszcze bardziej przyjrzę się ludziom którym się otaczam i relacjami z nimi.

 86. Katarzyna

  1. Życie to test i trening
  2. Sukcesy należy pielęgnować

  Dziękuję ???

 87. Katarzyna

  1. Życie to test i trening
  2. Sukcesy należy pielęgnować

 88. Iwona

  1. Zrób listę swoich sukcesów, by móc po nie sięgać i być świadoma w czym jesteś dobra
  2. Inwestuj w swoje kompetencje by byc coraz lepsza i rozwijaj się
  3. „Wiesz czy robisz?”

 89. Kasia

  Wspaniale skondensowana treść książki „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”
  Dla mnie najtrudniejsze to rozliczyć się z przeszłością oraz wyeliminować z otoczenia toksyczne osoby przycinające mi skrzydła!

 90. Kasia

  Wspaniale skondensowana treść książki „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”! Wszystko o czym mówisz jest procesem wymagającym czasu, wytrwałości i zawziętości.

 91. Klaudyna

  Moje lekcje to:
  1. Pogodzenie się z przeszłością i nie wracanie do tego co było. Często łapię się na tym, że teraz, bogatsza o wiedzę i doświadczenie, myślę sobie, gdybym mogła cofnąć czas, zrobiłabym to inaczej, lepiej. Teraz wiem, że to właśnie te „złe” wybory wpłynęły na to kim jestem teraz i że drugi raz nie popełnię tego samego błędu.
  2. Wziąć odpowiedzialność za swoje życie, przestać obwiniać innych za to co nas spotyka i przestać porównywać się do innych. Każdy z nas jest jedyny, niepowtarzalny i wyjątkowy ☺️

 92. Joanna

  1. Najważniejsze jest działanie. Nic się samo nie zrobi.
  2. Praca nad ciągłym rozwojem , podwyższaniem kompetencji.
  3. Dbanie o siebie w kontekście nagradzania za małe sukcesy
  4. Dobieranie sobie znajomych w oparciu o dobre relacje.

  • Patrycja

   Moje lekcje są takie, żeby
   1. Więcej działać z tym, co już wiem
   2. Wrócić do tematu moich mocnych stron i świadomie je wykorzystywać

 93. Adrianna

  1. Zakończyć toksyczne relacje. Tak jak powiedziałaś dopóki ich nie zakończymy nie ma miejsca na nowe pozytywne osoby. Niezależnie od tego jak jest to dla nas bolesne, abyśmy mogły pójść do przodu jest nieuniknione.

  2. Dokształcanie się. Nie tylko podnosi nasze kompetencje, ale również pewność siebie!

 94. Joanna

  1. Najważniejsze jest działanie
  2. rozwój , podwyższanie kompetencji.
  3. Dbaj o siebie w kontekście nagradzania za małe sukcesy
  4. Dobierać sobie znajomych w oparciu o dobre relacje.

 95. Asia

  1. przebaczyć, przeszłość mieć za sobą
  2. działać, życie w moich rękach
  Dziękuje…….

 96. Anna

  1. Doceniaj siebie- każdy swój sukces, nawet ten najmniejszy.
  2. Weź sprawy w swojej ręce i działaj …. tylko dlaczego jest to takie trudne?

 97. Ewa

  Super video! Dziękuję.
  Moje dwie główne lekcje:
  1. Wypisanie sukcesów.
  2. Radość z każdego etapu drogi do osiągnięcia celów.

 98. Kasia

  1. Pogodzić się z przeszłością
  2. Uwierzyć w siebie

 99. Kasia

  Bardzo ważna lekcja! Dziękuję!
  „Wiesz, czy robisz?” biorę ze sobą w dalszą drogę :)
  Usuwanie ze swojej drogi osób, które nie wspierają- zarówno tych z najbliższej rodziny, jak i z wieloletnich przyjaźni- tak, daję sobie prawo do ograniczenia kontaktu z nimi i zrobienie miejsca na nowe, inspirujące znajomości. Zainspirowana – działam!

 100. Gosia

  Wszystko zaczyna od pogodzenia się, od akceptacji i zauważenia siebie. Zaakceptowania przeszłości, przywrócenia sobie prawa do decydowania o swoim życiu, docenienia siebie (sukcesów, mocnych stron), prawa do wyboru osób, z którymi spędzamy czas (osoby, które nas inspirują, zamiast tych, którzy ciągną nas w dół).

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?