Jak uwierzyć w siebie? Kamila Rowińska

Wewnętrzna siła i wiara w siebie są jak paliwo w samochodzie. Bez niego nie pojedziesz. Możesz jeszcze auto pchać, aby je rozpędzić i próbować na chwilę do niego wskoczyć. 

W pewnym momencie opadniesz jednak z sił… Zresztą takie działanie jest bez sensu…

Tak właśnie dzieje się z Tobą. Jeśli brakuje Ci mocy, paliwa, siły napędowej. Czujesz, że więcej nie dasz rady. W myślach przewijają się co rusz tylko słowa piosenki niech ktoś zatrzyma wreszcie świat, ja wysiadam.

Jeśli Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie praktycznie nie istnieją, to nie masz siły sprawczej. Ostatecznie najczęściej godzisz się na codzienność i realizowanie cudzego planu. Bylejakość, nielubiana praca, kolejna kłótnia w domu, comiesięczne odliczanie czy wystarczy do kolejnej wypłaty… Podwijasz rękawy i robisz coś – bo musisz!

A gdybyś robiła, to co chcesz, a nie to co musisz?

Znasz to powiedzenie Siła jest kobietą? Jak uważasz – prawda to czy fałsz?
Co widzisz, słysząc Siła jest kobietą? Co najbardziej z tych słów do Ciebie trafia? Czy słowo „siła” utożsamiasz z bardzo silnym mężczyzną? A może słowo „kobieta”, kojarzysz z cichą, wątłą i delikatną istotą?

Na ten cytat być może często trafiasz. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Podpisać się pod nim obiema rękami albo odwrócić ostentacyjnie na pięcie. Realizować go codziennie z uporem lub traktować jako nieosiągalne marzenie.

To, co kojarzy Ci się w pierwszej chwili z tym hasłem, to Twoje przekonania. Przekonania wyrosłe na gruncie rodzinnym, wyniesione z domu, ze środowiska, w którym dorastałaś lub przebywasz aktualnie.

Jeśli zapytam się Ciebie teraz, jaka jesteś? Czy pewność siebie to Twoja mocna strona? Opowiesz mi, jak spełniasz marzenia i realizujesz swój plan na życie? Czy Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie niosą Cię jak na skrzydłach? Chciałabym usłyszeć: Tak, Kamila! Spełniam się i robię to, co chcę!

A tymczasem…

…spodziewam się TEJ poniższej odpowiedzi.

Prawdopodobnie powiesz mi: mam teraz trudny moment w życiu. Tak naprawdę, to on już trwa tygodnie i miesiące. Czuję się jakbym była na równi pochyłej. Czuję, że wszystko, zamiast się rozwiązywać, zapętla się jeszcze bardziej.

Powodów powyższej sytuacji może być wiele:

 • niedawno zakończony związek,

 • a może rozważasz jego zakończenie,

 • problemy finansowe bądź biznesowe,

 • konfliktowe sytuacje w pracy,

 • bezradność, przemęczenie, brak czasu,

 • problemy zdrowotne,

 • dołująca sytuacja rodzinna itd.

I być może teraz myślisz, że siła kojarzy Ci się z tym, że jej po prostu już nie masz. Nie masz siły do walki, do zmiany, do rozwoju, do podjęcia decyzji. Na podejmowane próby zmian od najbliższych słyszysz np., że Twój pomysł nie ma sensu, że ten projekt nie wypali, że jesteś za stara lub za młoda, że powinnaś się cieszyć z tego co masz, że taka jest Twoja rola i nie odwracaj porządku do góry nogami itp.

Chcę Ci powiedzieć, że to wszystko są ich przekonania o Tobie. Prawda o Tobie jest inna. Tę prawdę znasz i czujesz tylko Ty sama. Pozwól jej się tylko uzewnętrznić, bez względu na to co słyszysz z zewnątrz. Uwierz mi, że w Tobie drzemie wewnętrzna siła i wiara w siebie, która pozwoli Ci zdobywać świat!

Skąd to wiem? Bo tego doświadczyłam.

Byłam w takiej sytuacji. Miałam w swoim życiu testy, które przyszły znienacka (jak zwykle) i w najmniej odpowiedniej chwili. Opowiem Ci o nich za chwilę.

W życiu nie chodzi jednak o to, aby licytować się, kto miał gorzej czy trudniej. Ile ciosów dostaliśmy i które były mocniejsze. Chodzi o to, jak podchodzimy do naszych życiowych testów. Czy nasza wewnętrzna siła i wiara w siebie wzrasta dzięki tym próbom?

Przeżyłam w swoim życiu Dom Dziecka, śmierć rodziców, zerwanie ze mną kontraktu, gdy zaszłam w ciążę, guzy piersi, rozwód. Gdy wchodziłam w dorosłość nie miałam wsparcia finansowego ze strony rodziny, nie dostałam też spadku, mieszkania, auta itp.

Sama nauczyłam się być sprawcza.

Działać i iść w tym kierunku, który sama sobie obiorę. Chciałam decydować o moim życiu. Nie chciałam, aby ono mi się przytrafiało. Po moich doświadczeniach wiedziałam jakiego życia z całą pewnością nie chce. Konkretnie określiłam jakie życie chcę wieść i zabrałam się do działania. Wiedziałam, że kluczem do sukcesu jest moja wewnętrzna siła i wiara w siebie.

Czy było łatwo? Czy się bałam?

Nie było łatwo i oczywiście, że miałam na początku obawy. Byłam sama. Nikt mnie nie trzymał za rękę, nie prowadził mnie bezpieczną i prostą drogą. Wszystko też wymagało czasu.

Natomiast przechodząc cały ten proces, doświadczyłam na sobie różnych sytuacji, przeżyć i emocji. To był czas, w którym się wiele nauczyłam. Tę wiedzę mogłam w kolejnych latach – gdy byłam już coachem – wdrażać u moich klientów. Każdego dnia widziałam, jak im to doskonale pomaga. Dzisiaj dzielę się moim doświadczeniem z Tobą.

Poznaj 7 kroków, dzięki którym Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie urosną!

Uważaj tylko na jedno – to jest naprawdę skuteczna metoda, która przynosi efekty! Zrób ją tak, jak o to proszę, ale tylko wtedy, jeśli naprawdę chcesz zmienić swoją codzienność :) Jeśli chcesz poczuć moc sprawczą, pewność siebie i doświadczyć swojej wewnętrznej siły!

Poniżej znajduje się wideo, które nagrałam specjalnie dla Ciebie. To bardzo wartościowy materiał, więc zarezerwuj sobie godzinę na zapoznanie się z nim. Przeznacz czas, który poświęcisz tylko sobie i swojemu rozwojowi. Podejmij tę próbę, podczas której Twoja wewnętrzna siła i wiara w siebie mogą zacząć wzrastać.

Jeśli ten materiał Ci pomógł, zainspirował, zmotywował do działania, czujesz, że jest wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Zależy mi bardzo na tym, aby wartościowe treści wypełniały przestrzeń internetową i aby jak najwięcej osób miało do nich dostęp.

Na koniec mam dla Ciebie niespodziankę – bonusowe wideo!

Mam dla Ciebie prezent! Chcesz otrzymać dodatkowe, bonusowe wideo, aby jeszcze bardziej wzmocnić to, o czym mówiłam przed chwilą w nagraniu? Dzięki niemu przeprowadzisz ćwiczenie coachingowe, dzięki któremu spojrzysz na obszary Twojego życia z lotu ptaka. To pomoże Ci ustalić priorytety i plan działania. Innymi słowy dowiesz się, od którego obszaru powinnaś zacząć działania.

Jak otrzymać bonusowe nagranie?

 1. wyciągnij 2 ważne lekcje z powyższego wideo;

 2. napisz je w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do wideo – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– wkrótce –

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

1 634 komentarze
 1. Ewelina

  Moje 2 ważne lekcje z tego video to:
  1. zaakceptuj swoją przeszłość,
  2. pielęgnuj nawet najmniejszy sukces.

 2. Marzena

  1.Przestać myśleć o przeszłości.
  2. Z porażek wyciągać wnioski.
  3.Cieszyć się z każdego małego sukcesu
  ???.

 3. Karolina

  Przede wszystkim to uświadomiłam sobie, że wiem, ale nie robię. Poza tym doprowadzam się do frustracji planując zbyt wiele – zacznę planować krótkoterminowo. Niestety nigdy nie myślałam o swoich sukcesach. Chcę to zmienić.

 4. Barbara

  Dziekuje za wideo wzmocnilo ono zakres przemyslen jak i podsumowalo istotne watki. Cenne lekcje to: 1. Proaktywne dzialanie 2. Analiza wlasnego potencjalu i inwestowanie w ciagly rozwoj umiejetnosci.

 5. Kamila

  Dziękuję za to video :-)
  Moje lekcje po obejrzeniu to:
  1. Pielęgnowanie swoich sukcesów, bo to one powodują,że bardziej wierzymy w siebie i stajemy się silniejsi.
  Z reguły cieszę się moimi sukcesami przez chwilę, w danym momencie a później o nich zapominam. Zeszyt z zapisywaniem sukcesów to super pomysł, w każdej chwili można do niego zajrzeć i podbudować się.
  2. Nic się samo nie wydarzy. Jeśli będę tylko czytać,słuchać,oglądać i robić notatki to mogę latami się tak inspirować i ciąglę będę w tym samym miejscu.Dobrze jest wiedzieć,ale prawdziwe efekty przyjdą gdy będzie się tę wiedzę wprowadzać w życie. A więc podejmuję działanie!

 6. Ania

  Dwie najważniejsze lekcje:
  1. Przestań marudzić, zacznij działać.
  2. Zaplanuj swoje działania i małymi kroczkami idź do przodu, a każdy etap świętuj.

 7. Natalia

  1 to co w życiu nam się przydarza nawet pozornie niedobrego jest nam potrzebne nawet jeżeli teraz jest to niezrozumiałe
  2 trzeba odciąć się od ludzi toksycznych by zrobić miejsce na nowe zdrowe relacje

 8. Beata

  Witaj Kamila!Bardzo cenne video!Mnie utkwily przede wszystkim twoje slowa,ze jak sie chce osiagnac wiecej niz inni to trzeba dzialac wiecej od innych.Do tej pory mialam bledne zapewne przekonanie,ze niektorym sie bardziej udaje,ze maja wieksze szczescie odemnie..itd.I zamiast dzialac od razu stawialam siebie na przegranej pozycji,bo tak bylo prosciej,wymowka jakich wiele w moim zyciu.Nie mysl sobie,ze nic nie robilam wczesniej,zeby to zmienic.Mam juz nawet pomysly na ksiazki,mam nawet plan akcji,czego potrzebuje,zeby wyjsc z tego marazmu.Jedyne czego zabraklo do tej pory to systematycznosc w dzialaniu i rak samodyscypliny.Mam z tym duzy problem,szybko sie rozpraszam i w rezultacie robie tylko zamieszanie a efekty sa dosc mizerne.Chcialabym byc bardziej zorganizowana.Mam nadzieje,ze czytajac i sluchajac Ciebie w koncu poskladam ten plan i zaczne,tak jak wspomnialas-od mniejszych projektow!Moze to okaze sie w moim przypadku strzalem w dziesiątkę,Pozdrawiam,dziękuję,ze jesteś.

 9. bogusia19811

  Witam.
  1. Jeśli umiesz liczyć to w życiu licz tylko na siebie.
  2. Wiara w siłę sprawczą samej siebie sprawi, że dokonasz w życiu jeszcze nie jednego cudu.
  Pozdrawiam

 10. Hanna

  1. Małymi krokami twórz wielkie rzeczy.
  2. Doceniaj swoją pracę, wkład i zaanagażowanie, nigdy sobie nie umniejszaj.

 11. Halina

  zrobic liste nawet małych osiągnięc / z porażek wyciągac tylko wnioski na przyszłosc / przejąc za siebie odpowiedzialnosc /bez działania nic sie nie wydaży. dziekuje Kamilo.

 12. Halina

  zrobic liste nawet małych osiągnięc / z porażek wyciągac tylko wnioski na przyszłosc / przejąc za siebie odpowiedzialnosc .

 13. Joanna

  2 Lekcje: Zapomnij o przeszłości. 2. Zacznij działać a nie czekaj

 14. Danuta

  1. Prowadź dziennik sukcesów 2. Pozbądź się toksycznych relacji moje dwie lekcje.

 15. MAGDALENA

  Wspaniałe nagranie! Dla mnie najważniejszy wniosek, to konsekwentna realizacja wytyczonego celu oraz izolacja od toksycznych ludzi, którzy „podcinają skrzydła”.Wtedy jest o wiele trudniej, pojawiają się wątpliwości, czy idziemy słuszną drogą. Szczęściem jest mieć wokół siebie wspierające nas osoby.

 16. MAGDALENA

  Wspaniałe nagranie! Dla mnie najważniejszy wniosek, to konsekwentna realizacja wytyczonego celu oraz izolacja od toksycznych ludzi, którzy „podcinają skrzydła”.

 17. Dorota

  Po dzisiejszej lekcji wyciagam wniosek,po pierwsze musze wyznaczyc swoje cele,i druga konsekwentnie je realizowac

 18. Magda

  1. Masz wplyw tylko na siebie i to Ty decydujesz o tym co uda Ci sie osiagnac w zyciu 2.Ciesz sie z kazdego malego osiagniego celu a to doprowadzi Cie na wyzyny sukcesu

 19. Ewa

  1.Po spisaniu sukcesów odkryłam, że odniosłam więcej niż myślałam. Dlatego pierwsza ważną lekcją jest to, aby spisywać sukcesy regularnie, inaczej o nich zapominasz.
  2. Po prostu „wszystko działa jak Ty działasz” – piękne!

 20. Katarzyna

  Kamila na początku bardzo dziękuje za inspirujący i wartościowy materiał. Od początku jak tylko Cię poznałam zaczełam działać i to dzięki towje sprawczości. Moje lekcje to :tylko działanie doprowadzi mnie do mojego celu lub marzenia. Osiągnięcie sukcesu i spełnienia zalezy wyłącznie od nas samych.

 21. Małgorzata

  Wyeliminować toksyczne relacje i przejąć odpowiedzialność za swoje życie!

 22. Milena

  1. Pielęgnuj sukcesy – dziś dostałam pracę gdzie będę zarabiać 1,5 razy więcej niż w obecnej pracy, a mimo to widziałam niepowodzenie w innej dziedzinie, zamiast się cieszyć z takiego sukcesu.
  2. Znajdź swoje mocne strony- swoje mocne strony znam, Mam wrażenie tylko, że ich nie doceniam i niedostatecznie wykorzystuję, Wiem, że muszę popracować nad maksymalną produktywnością, To moje hasło na ten rok.
  Nie mam np. problemu z podnoszeniem swoich kompetencji, bo cały czas to robię mimo, że skończyłam studia już trzy lata temu. Poza tym wiem, że jakie jest to ważne i jakie daje możliwości swobodnego wyboru pracodawcy. I przede wszystkim duże pieniądze.

 23. Natalia

  Jedna z lekcji jakie wyniosła to trzeba działać. Druga lekcja to celebrować swoją sukcesy.

 24. Katarzyna

  1. Wyeliminować z życia toksycznych ludzi. Otaczać sie cudownymi ludźmi.
  2. Zapisywać swoje sukcesy.

 25. Zuzanna

  Właśnie zdałam sobie sprawę że dużo umiem rzeczy które są dla wielu problemem.
  Łatwo o tym zapomnieć.
  Będę się częściej cieszyć i doceniać swoje umiejętności

 26. Joanna

  Doceniaj swoje sukcesy

 27. Ewela

  1. Wziąć odpowiedzialność za swoje życie i zacząć działać.
  2. Lista sukcesów-bardzo dobry pomysł do budowania swojej wartości.

 28. Paulina

  Moje ważne lekcje:
  1. Zacząć wytyczać cele krótkoterminowe,
  2. Inwestuj w swoją wiedzę i kompetencje.

 29. Karolina

  1.”Wiesz czy działasz?” Wiedza nie jest gwarancją sukcesu. Działanie i praca.
  2. Pamiętaj o sukcesach a z porażek wyciągam lekcje.

 30. Iwona

  Lekcja 1
  Zaakceptuj swoją przeszłość- przede wszystkim nie rozpamiętuję jej już i to najlepsza póki co metoda, nie mam na to czasu.
  Lekcja 2
  Przejmij odpowiedzialność- nawet jeżeli mam na siebie pomysł, szukam poparcia u innych, nieczęsto go dostaję albo jest to takie dwulicowe-„tak, tak” a naprawdę jest na nie
  Lekcja 4
  mocne strony- „siedzę” z dziećmi w domu, więc muszę dobrze się zastanowić, bo wiele rzeczy poszło leżeć odłogiem i zapomniałam w czym jestem dobra
  Lekcja 7
  Trochę klarowniej się w głowie robi, gdy ma się plan i podzieli go na mniejsze kawałki, szybciej widzimy jakiekolwiek postępy ?
  Skupię się głównie na określeniu swoich mocnych stron i wyznaczeniu celów ☺️
  Dziękuję za to video ??

 31. IZABELA

  Najważniejsza lekcja. Słuchaj mądrzejszych od siebie. Notuj, a potem działaj.

 32. asia

  Kamila ponownie postawiłaś mnie do pionu i przypomniałaś,że trzeba walczyć o siebie. To z czym mam problem to przeszłość którą ciągle rozpamiętuję a raczej błędy które popełniłam i mam wrażenie,że ludzie patrzą na mnie przez pryzmat tych błędów. A druga rzecz to wypominanie i przypominanie sobie o słabych stronach i porażkach (przez to już na starcie spisuję się na porażkę i tworzę czarne scenariusze) zamiast skupiać się na zaletach i sukcesach .No i przede wszystkim trzeba działać bo o wielu rzeczach wiem ale co z tego jak ich nie wdrażam w życie. A stać mnie na wiele więcej. Kamilo dziękuję,że jesteś.
  Pozdrawiam

 33. Joanna

  Dziękuję za film. Bardzo pomocny. Pieknie otwierasz oczy, uszy, umysl?
  Moje lekcje to pielęgnowanie i umacnianie swoich mocnych stron, oraz wyznaczanie celów krótkoterminowych.

 34. Marta

  1. Zaczać już DZIS – a nie czekac na odpowiedni moment, bo zawsze znajdzie się jakaś wymówka na to, aby cos odwoływać w czasie.
  2, Cieszyć się i celebrować każdym najmniejszym sukcesem – w trakcie słuchania tego filmu myślałam, że przecież nie mam na swoim koncie żadnych sukcesów, a tak naprawde wiele, tylko nie odbierałam tego jako moje sukcesy :)

 35. Małgorzata

  Moje dwie lekcje:
  1. Koncentruj się na swoich mocnych stronach, aby wzmacniać swoją wewnętrzną siłę. Wybieraj zajęcia i buduj swój biznes w oparciu o swoje talenty i mocne strony, ponieważ wówczas łatwiej osiągniesz swoje cele.
  2. Inwestuj w swoje kompetencje, aby wejść na poziom mistrzowski. Wytyczaj cele krótkoterminowe i małymi krokami osiągnij to co chcesz.

 36. Katarzyna

  Moje dwie lekcje:
  1. Czas wziąć odpowiedzialność w życiu tylko i wyłącznie za siebie, a nie za innych. Moje życie jest w moich rękach.
  2. Po rady udaję się tylko do osób, które osiągnęły więcej ode mnie w danej sferze.

 37. Ewa

  Dla mnie istotną lekcją było „Wiesz, czy robisz”, zabrałam się natychmiast za robienie notatek i przygotowanie ćwiczeń. Kiedy wypisałam wszystkie sukcesy, popatrzyłam na to, zdałam sobie sprawę, że jestem w stanie osiągać znacznie więcej.

  Drugą istotną lekcją jest wypisanie kompetencji, które chcę podnieść. Już zrobiłam swój własny harmonogram rozwoju, książek do przeczytania i kursów do odbycia.

 38. Emilia

  1. Celebruj małe sukcesy.
  2. Pilelęgnuj swoje mocne strony.

 39. Magdalena

  Po obejrzeniu wideo przemyślałam sobie dwie ważne rzeczy :
  1. Nie mogę rozpamiętywać przeszłości, powinnam się z nią pogodzić i zacząć traktować jak lekcje, nie jak przekleństwo.
  2. Zamiast ciągle się inspirować, tylko myśleć o zmianie i mieć chęci do zmian swojego życia muszę również to w życie wprowadzać, zacząć działać konsekwentnie i systematycznie. Bez tego nie będzie efektu.

 40. Marta

  1. Pamiętaj, że patrząc na innych ludzi widzisz jedynie „wystawę”, nie widzisz „zaplecza”.
  2. Zadbaj by Twoja wewnętrzna siła i wiara niosły Cię jak na skrzydłach :-)

 41. Anna

  Przede wszystkim ważnymi lekcjami dla mnie jest:
  1. Wyznaczanie konkretnych celów krótko i długoterminowych, przygotowanie konkretnego planu działania

  Trochę trudniejsze ale myślę do zrobienia:

  2. Wybaczenie sobie i pogodzenie się z przeszłością co ułatwi start w lepsza przyszlosc

 42. Joanna

  1. Wszystkie wydarzenia w życiu dzieją się po coś. Mają nam dać doświadczenie, z którego mamy wyjść mocniejsi i naprawić błędy. Gdy następnym razem spotka nas coś podobnego będziemy silniejsi.
  2. o nasze mocne strony powinniśmy jak najbardziej dbać i pielęgnować. To one mają nam pomóc w osiągnięciu niezależności i sukcesów.

 43. Monika

  1. Słucham Kamili od maja 2018 roku, pracuję z dziennikiem coachingowym i staram się wprowadzać w życie zmiany. Jednak jestem niecierpliwa i moja praca nie jest systematyczna. Po wysłuchaniu tego vloga uświadomiłam sobie, że praca nad sobą to jest proces, składa się z wielu kroków i właśnie wytrwałością i codzienną pracą dochodzi się do sukcesu. 2. Poszerzanie swoich kompetencji- nie ma awansu przez zasiedzenie ! Dałam sobie trochę czasu, żeby wychować dzieci- są już nastolatkami- więc teraz już czas na mnie ! Mam już nawet pomysł czym się zajmę, żeby wzbogacić moje dotychczasowe wykształcenie i dać sobie szansę na więcej.

 44. Karolina

  1 wzmacniaj swoje mocne strony
  2 wyznaczaj cele krótkoterminowe i celebruj je
  3 pamiętaj o wszystkich sukcesach , z porażek wynos tylko lekcje

 45. Jola

  Moje dwie ważne lekcje z tego video:
  1. Skupiaj się na rozwijaniu swoich mocnych stron i nie trać czasu na coś, w czym naturalnie nie jesteś dobra.
  2. Konsekwentnie odcinaj się od toksycznych ludzi i nie pozwól, aby mieli na Ciebie wpływ.

 46. Anna

  Moje 2 lekcje :) :1. Tylko Ty możesz sprawić, że Twoje życie ulegnie zmianie. 2. Nie szukaj wymówek dla swojego lenistwa i braku zaangażowania w swój własny rozwój.

 47. Marta

  1. Odwaga, proaktywność, otwartość, rozwijanie umiejętności i kompetencji.
  2. „Sprawdzam” co jakiś czas, gdzie jetem w swoim życiu.

 48. Małgorzata

  1. Po obejrzeniu wideo wiem, że za bardzo skupiam się na swoich porażkach, na tym czego mi brakuje, czego nie posiadam. A czemu by właśnie nie „zająć się” tym co jest we mnie super i tym co mi się udało, tym, że mam wspaniałych ludzi wokół siebie.
  2. Skupię się na konkretnych działaniach, a nie myśleniu, że coś bym chciała, ale to jest trudne, więc nie robię nic – małymi korkami osiągnę to co chce.

 49. Ewelina

  1.Doceniaj swoje sukcesy, nawet jeśli wydają się oczywistymi działaniami!
  2. Nie próbuj odgrzebywac starych relacji, które już cię nie budują, przebywaj z ludźmi wielkimi mentalnie i sama taka bądź.

 50. Ewelina

  1.Doceniaj swoje sukcesy, nawet jeśli wydają się oczywistymi działaniami!
  2. Stosuj metody małych kroków, byle codziennie do przodu!

 51. Ewelina

  Dwie ważne dla mnie lekcje:
  1. Trzeba pracować na swoimi mocnymi stronami. Należy je wzmacniać. Do tej pory myślałam ze więcej czasu i zaangażowania nalezy poświecić stronom słabym.
  2. Żaden awans nie przychodzi przez zasiedzenie. Trzeba zdobywać nowe kompetencje, nie czekać aż szef wyśle nas na szkolenie.

 52. Mariola

  1. Wytyczanie krótkoterminowych, a tym samym lepiej osiągalnych celów …oraz przekuwanie ich na sukcesy.
  2. Ciągłe podnoszenie kompetencji,

 53. Monika

  Moje 2 najważniejsze lekcje (a jest ich dużo więcej):
  1.przepracować i pogodzić się z przeszłością, nie porównywać swojego zaplecza do cudzej wystawy;
  2.Wziąć za siebie i swoje życie odpowiedzialność oraz zakończyć toksyczne relacje

 54. Monika

  1. Rozwijaj kompetencje
  2. Weź odpowiedzialność za swoje życie

 55. Katarzyna

  1. Celebruj swoje małe sukcesy.
  2. Z porażek wyciagaj lekcje i idź dalej.

 56. Marta

  1. Bądź dobry dla siebie.
  2. Otaczają się życzliwym osobami, które nie ciągną Cię w dół, a wspierają i cieszą się się z sukcesów.

 57. Marta

  1. To od Ciebie w dużej mierze zależy czy osiągniesz sukces, twoje działanie ma moc sprawcza.
  2. Otaczają się życzliwym osobami, które nie ciągną Cię w dół, a wspierają i cieszą się się z sukcesów.

 58. Joanna

  1. Nie rozpamietuj przeszłości.
  2. Wzmacniaj kompetencje.
  3. Pielęgnuj sukcesy.

 59. Marzena

  Dla mnie bardzo ważne jest:
  1. Uznanie swojej siły i swojego wpływu, gdyż być może w przeszłości za mało z siebie dałam aby osiągnąć pewne cele, które wtedy nie były dla mnie istotne, a teraz z perspektywy czasu byłyby na pewno ważne.
  2. Inwestuj w swoje kompetencje. W tym momencie mojego życia jest to dla mnie ważne, ponieważ studia dawno temu skończyłam, a dodatkowe kwalifikacje bardzo by mi się przydały.

 60. Agnieszka

  1 lekcja: Niezależnie co się dzieje w życiu zawsze idź do przodu-działaj na ile masz sił w danej chwili
  2 lekcja:Każdy ma mocne strony, skup się na nich :).

 61. Jolanta

  1. Podnosic swoje kompetencje , zeby wraz z posiadanym doswiadczeniem utrzymac sie w pracy , na ktorej nam zalezy
  2. Doceniac sie za drobne osiagniecia , o ktorych nie myslimy, ze nimi sa np. kolejne poziomy wyksztalcenia, ukonczone kursy itp.

 62. Ilona

  Dziękuję za kolejny bardzo wartościowy przekaz :-), moje lekcje to wzmacnianie i rozwijanie moich mocnych stron oraz wytyczanie celów krótkoterminowych, konsekwentna ich realizacja i celebrowanie sukcesów

 63. Paula

  1. Poznaj swoje mocne strony.
  2. Zakończ toksyczne relacje.
  3.Wyznaczaj cele świadomie.
  Moje motto jeżeli chcesz coś osiągnąć to szuka sposobów, jeśli nie to szuka wymówek :)

 64. Joanna

  Dwie najważniejsze lekcje:
  1. Wypisać swoje mocne strony. Wykonać test Gallupa.
  2. Przestać rozpamiętywać przeszłość. Zacząć działać, bo już dużo wiem.

 65. Adriana

  1. Nasze zycie w 90% nalezy od nas samych!
  2. Samo sie nie nie wydarzy!

 66. Ewa

  Dzięki wideo wiem, że chce zacząć nauke Lub przypomnienie sobie pewnych wiadomości, żeby w przyszłości mieć dodatkowe źródło dochodu. Wiązać się to będzie z podjęciem współprac, promowaniu własnej osoby. Po drugie wiem, że cele powinnam rozpisać deadlinem do konkretnej daty. Małymi krokami, konsekwentnie dążyć do celu.

 67. Marta

  Dla mnie istotne jest, aby poznać swoje mocne strony. Widzę tylko to, co mi nie wychodzi. Nie dostrzegam tego, w czym jestem dobra i mogę się rozwijać.
  Wyznaczanie drobrych celów, jest bardzo ważne, tylko taki rodzaj działania może zmotywować do realizacji swoich celów.
  Dziękuje za cenną więdzę jaką nabyłam oglądając to wideo.

 68. Monika

  Wyciągnęłam kila lekcji z tego szkolenia wideo, ale dwie najważniejsze są dość skrajne: przyjemna lekcja i okrutna. Ta przyjemna dała mi do zrozumienia jak wiele mam sukcesów na swoim koncie, a nie doceniałam siebie i nie nagradzałam za to co robiłam wartościowego. Okrutna lekcja uświadomiła mi, że unikam brania odpowiedzialności za swoje życie, że boję się spojrzeć krytycznie na swoją przeszłość i powiedzieć: „Ok źle to zrobiłaś, to nie działa, więc poszukaj innej drogi, innego sposobu.” Mam wiele refleksji po tym internetowym spotkaniu. Bardzo wartościowy materiał. Dziękuję RBC.

 69. Dorota

  1. Codzienna lista sukcesów
  2. Docenienie swoich mocnych stron.
  3. Zakończenie toksycznych relacji.

  Dziękuję.

 70. Dorota

  Pierwsza i najważniejsza lekcja, którą odrobiłam o wiele za późno to zakończenie toksycznych relacji. Jestem w dużej mierze introwertykiem, który nauczył się żyć w ekstrawertycznym świecie. I wiele osób, jeśli ma o mnie coś powiedzieć, to to, że jestem najbardziej otwartą osobą jaką znają. Kiedy to się stało? W momencie, kiedy zakończyłam relacje bardzo wieloletnie. Oczywiście usłyszałam od tych osób: kim jestem, co o mnie myślą, czego „dobrego” mi życzą dalej w życiu. Ja sądziłam, że zrobi mi się po zakończeniu tych relacji co najmniej przykro. Otóż nie. Odczułam ulgę, jakbym ze swoich barków zrzuciła po 50 kg. Odcięłam (jak to nazywam) „energetyczne wampiry”, poczułam, że (i to tez nie było łatwe) teraz to ja sama kieruję swoim życiem, przejęłam stery, odcięłam niewidzialne nitki kierujące mną i wysysające cała energię. I okazało się, że całkiem nieźle radzę sobie sama. I byłam przekonana, że wystarczy raz w życiu pozbyć się toksycznych ludzi i już. Jednak jest to proces ciągły – jedno odcinasz i gdzieś bocznym przejściem pojawia się coś jeszcze. To jednak jest proces, na którym trzeba pracować.

  Druga to inwestowanie w siebie. Podejmowałam wiele kursów i szkoleń wg zasady, nigdy nie wiesz kiedy jaki dokument się w życiu przyda. Wiedzę uaktualnić po drodze będzie szybciej. Na początek w pracy ważne, że spotkałam się z danym tematem i mam tego potwierdzenie. W czasie rozmów (mam bardzo męski zawód) często jestem postrzegana jako ta gorsza, bo nie dam rady, jako ta słabsza, bo jestem kobietą. I wystarczył raz, kiedy jeden mężczyzna z tego grona, wyciągnął rękę do mnie i powiedział: „chodź, pokaż co potrafisz, daję ci szansę, jak się sprawdzisz to to i to i to jest twoje”. I wtedy przypomniałam sobie co potrafię, czego uczyłam się, z czego jestem dobra. Wystarczyło sięgnąć do notatek, pokazać potwierdzenie uprawnień i rozwinąć skrzydła wiedzy. Pokazać, że tak, skończyłam kurs dwa lata temu, ale jestem na bieżąco ze zmianami i potrafię z nich korzystać.

  Dzięki za to wideo. Przypomniało mi o marzeniach sprzed lat. O energii, która im przyświecała. :)

 71. Agnieszka

  1. Dbanie o siebie. Docenianie własnych osiągnięć, a nie ich deprecjonowanie.
  2. Zostawić przeszłość za sobą. Iść do przodu.

 72. ania

  1. Pracowac ciezej niz inni
  2. nie rozpamietywac przeszlosci

 73. Magda

  1. Zakończ toksyczne relacje.
  2. Buduj o oparciu o swoje mocne strony (prowadź dziennik sukcesów :)

 74. Monika

  1.Nie rozpamiętuj porażek,skup się na sukcesach.
  2.Zrezygnuj z toksycznych znajomosci, albo ogranicz je do minimum.

 75. Ania

  Dziękuję za ten materiał! Bardzo lubię, gdy pokazany jest konkretny schemat, który możemy do siebie dopasować.
  Dwie najważniejsze dla mnie lekcje to:
  1. Pielęgnuj swoje sukcesy – będzie słoiczek :) Do dziś znaczenie częściej rozpamiętywałam swoje porażki. Koniec z tym.
  2. Inwestuj w swoje kompetencje – jestem na etapie sporządzania planu :).

  Pozdrawiam serdecznie!

 76. Beata

  Naprawdę warte posłuchania. Po pierwsze weź odpowiedzialność za swoje życie – ja odwrotnie , niż powidziałaś, czekam na to aby korporacja mnie zwolniła- wtedy to ja światu pokażę, spełnię marzenia itd …. a dlaczego właściwie sama nie odejdę? Tysiąc wymówek i jedna podstawowa brak oszczędności, aby otworzyć coś swojego. Po drugie należę, do tych osób, co już niby dużo wiedzą, nawet piszą- jak sprawdziłam co roku te same cele i nic z tym nie robią. Teraz chcę to zmienić i zniecierpliwością czekam na 13.04.2019 będę tam i JA ?

 77. Zofia

  Obejrzałam i wysłuchałam film z dużym zainteresowaniem. Bardzo dziękuję.
  Pkt 5 powinien dodać mi odwagi w zakończeniu toksycznych relacji. Owszem wiem, że jeśli jakieś relacje mnie ranią to powinnam je zakończyć. Ale cóż z tego, że wiem skoro nie działam.. sądzę, że są osoby podobne do mnie, które duszą się w toksycznych relacjach rodzinnych dla tzw „świętego spokoju”, aby nie ranić innych, bo są dobrze wychowane i grzeczne, bo należy ustąpić, bo są młodsze, bo należy okazywać szacunek, etc.. A po każdym spotkaniu z toksycznymi ludżmi czują smutek, żal, rozgoryczenir, wręcz fizyczną niemoc.

 78. Ola

  1. Pielęgnuj sukcesy
  2. Zacznij działać

 79. Agata

  Witam!
  Moje 2 ważne lekcje:
  1. WSZYSTKO działa jak JA działam.
  2. Jestem ODPOWIEDZIALNA za to jak wygląda moje życie.

 80. Anna

  1. ” Wiesz czy ROBISZ ???
  Wow – dobrze, ze wiesz ale dlaczego nie robisz ???”
  Zacznij działać – bez działania nic sie nie wydarzy!!!
  2. Inwestuj w swoje kompetencje ,
  3. Poznaj swoje mocne strony,
  4. Wytyczaj cele,
  5. Celebruj sukcesy

  • Jola

   1. Dostrzegaj i celebruj nawet male sukcesy ktore pojawiaja sie w drodze do duzego celu
   2. Skup sie na krotkoterminowym celu

 81. Agata

  Kurde, jak to jest Kamila, że w zasadzie faktycznie mówisz to, czego większość z nas ma świadomość. No niby wiem … a mimo to nie wykorzystuję tej wiedzy w praktyce.
  Otwierasz oczy Kobieto! Dziękuję
  1. Będę koncentrować się na swoich mocnych stronach
  2. Wiem jak, więc od teraz działam a nie teoretyzuję

 82. Natalia

  Dziękuję za to video. Najważniejsze kwestie dla mnie: sprawdzić swoje mocne strony z testem i wytyczyć cele krótkoterminowe.

 83. Joanna

  Moje dwie ważne lekcje:
  – jestem odpowiedzialna za swoje życie i mam wpływ na to jak reaguje na pojawiające się w nim trudności
  – jeśli chcę być wartościowym pracownikiem na rynku pracy powinnam zdobywać nowe kompetencje.

 84. Olga

  1. Zmniejsz cele do bardziej krótkoterminowych i mierzalnych, a potem świętuj każdy z nich.
  2. WIESZ CZY ROBISZ?! – właśnie zawiesiłam sobie to zdanie na tablicy nad biurkiem!

 85. Katarzyna

  Samo się nie wydarzy. Zacznij działać.
  Pielęgnuj sukcesy a z porażek wyciągaj wnioski i idź dalej.

 86. Ewa

  1. Życie zależy tylko i wyłącznie od nas samych
  2. Najważniejsze jest DZIAŁANIE!

 87. Magdalena

  1. Nie czekam na idealny moment, jeśli mam 5min robię coś od razu, działam!
  2. Nie grzebię w przeszłości. Jeśli nie mam na coś wpływu, nie zaprzątam sobie tym głowy. Szkoda w niej miejsca na „pierdoły”

  • MARTA

   1. rozliczyć się z przeszłością
   2. spisywać sukcesy a nie porażki

   CZAS ZACZĄĆ DZIAŁAĆ

 88. Anna

  Moje 2 lekcje to
  1. na swoje życie i to co się w nim dzieje mamy wpływ i musimy przejąć odpowiedzialność za nie, przyglądać się co sie w nim dzieje, przemyśleć postępowanie i je skorygować odpowiednio
  2. Czy tylko słuchamy i wiemy czy robimy

 89. Agnieszka

  Dwie ważne lekcje:
  1 przestań rozpamiętywać przeszłość
  2 zasługujesz na sukces nic licz na to że ci się coś przytrafi i że ktoś odgadnie czego oczekujesz zacznij na ten sukces pracować sama.

  Świetnie przygotowany materiał. :)

 90. Patrycja

  Dziękuję za kolejną dawkę wsparcia. Moje najważniejsze lekcje:
  1. Zacznij wykorzystać wiedzę w praktyce. Nie bój się i działaj!
  2. Celebruj najmniejsze sukcesy.

 91. Dorota

  1. Otaczam się ludźmi, którzy dobrze mi życzą, wspierają mnie i mogę na nich liczyć, kończę relacje, które mi nie służą.
  2. Przestaję rozpamiętywać przeszłość

 92. Marta

  Moje lekcje z dzisiejszego wideo:
  – żeby pogodzić się z przeszłością (bo ciągle coś w środku gniecie),
  – żeby wytyczać krótkoterminowe cele (bo wielkie przytłaczają i sprawiają, że dużo trudniej się za nie zabrać),
  – żeby działać! bo od samej wiedzy nic się nie zmieni :)

  Dziękuję!!

 93. Kasia

  Po pierwsze trzeba działać by coś zmienić, a po drugie równie dobrze moglibyśmy nie znać różnych teorii jeśli ich nie wykorzystujemy. Szkolenie bez praktyki to jak pływanie leżąc na ręczniku.:)

 94. Aneta

  Najważniejsza lekcja to: ZACZNIJ DZIAŁAĆ!
  Wytycznie celów krótkoterminowych, by w połowie drogi do celu długoterminowego nie zwątpić.

 95. Hanna

  1.Codzienna lista osiągnięć.
  2.Skupic się na osiągniętych sukcesach.
  3. Poznać swoje mocne steony. Przeprowadzić test Gallupa.
  4.Sama droga do celu ma cieszyć.

 96. Anna

  1. Ucz się, rozwijaj, działaj. Nic samo się nie zrobi. Akcja – reakcja.
  2. Celebruj najmniejsze sukcesy.

  • Magda

   1 zakończyć toksyczne relacje, otaczać sie ludźmi którzy nas wspierają
   2. Robić listę swoich sukcesów-osiągnięć
   Pielęgnować swoje sukcesy a z porażek wyciągać wnioski

 97. Agata

  Pierwsze: nie koncentrować się na brakach, ale wzmacniać swoje mocne strony, by były jeszcze lepsze :)
  Drugie: dostrzegać małe osiągnięcia. Bardzo spodobał mi się słoik, a w nim karteczki z tym, co mi się dziś udało, począwszy od najmniejszych rzeczy. Mam już słoik, a w najblizszym czasie znajdzie się w nim „odkurzanie”, którego nie cierpię i które odkładam od ładnych kilku dni.
  No i ważne jest dla mnie pamiętać, że to jest PROCES.
  Dziękuję !

 98. Janina

  1. Do wieloletniego doświadczenia dokładaj nowe kompetencje, by pozostawać cenionym na rynku ekspertem.
  2. Zadaj sobie najważniejsze pytanie: WIESZ czy ROBISZ? I wybierz tę drugą odpowiedź.

 99. Klaudia

  1. Trzeba pogodzić się że swoją przeszłością, wyciągnąć lekcje z tego co stało się w przeszłości.
  2. Należy skupiać się na swoich sukcesach, a nie na porażkach.

 100. Sylwia

  Moją najważniejszą lekcją, którą wyciągnęłam z tego wideo jest to żeby przede wszystkim wierzyć w siebie i nie bagatelizować własnych sukcesów. Tylko wspominając sukcesy, a nie porażki można motywować się do dalszego działania.
  Po drugie nie należy rozpamiętywać błędów. Trzeba wyciągać wnioski i iść dalej.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?