Jak pokonać strach przed działaniem?

Strach przed działaniem jest naturalny. Jakkolwiek to nie brzmi, odczuwanie strachu przed działaniem jest dla naszego organizmu naturalną reakcją. 

Istnieją jednak proste sposoby, aby wykorzystać tę reakcję odwrotnie :) Zyskasz dzięki temu świetne narzędzie, które pomoże Ci przeprowadzić zmiany w swoim życiu! Chcesz dowiedzieć się jak pokonać strach przed działaniem? Czytaj dalej!

Czy potrafisz zliczyć, ile razy w życiu przymierzałaś się do zmian? W pracy, w swoim biznesie, w życiu osobistym, ale zawsze paraliżuje Cię strach. Z jednej strony chcesz coś zmienić, a z drugiej odczuwasz obawy przed działaniem. Niestety, ta druga opcja najczęściej bierze górę.

Ostatni raz jak przeprowadzałam ankietę wśród społeczności RBC, zadałam kilka szczegółowych pytań. Dostałam ponad 5000 odpowiedzi. Z zespołem przeanalizowaliśmy wszystko (co nie było takie łatwe!). Wiesz co najbardziej wybrzmiewało z odpowiedzi? Strach. A ściślej mówiąc pytanie: jak pokonać strach przed działaniem?

Jeśli też go odczuwasz, to nie jesteś z tym sama!

Są takie dwie najczęstsze sytuacje, w których ludzie boją się działać:

 1. Zmiana pracy – to trudne szczególnie wtedy, kiedy masz zobowiązania finansowe np. kredyty, albo dzieci. Boisz się, że zostaniesz bez środków do życia. Boisz się również zmienić pracę, bo nie masz odpowiednich kompetencji. Obawiasz się, że nie podołasz sytuacji i nowym obowiązkom.

 2. Zmiana swojej postawy – chcesz być niezależna finansowo i mentalnie. Boisz się, że Twój partner może to źle odebrać. Koniec końców decydujesz się na to, aby wszystko zostało tak jak jest.

A teraz posłuchaj.

To, że nie podejmujesz decyzji, jest już decyzją samą w sobie.

Jeżeli nie zaczynasz działać, decydujesz, że wszystko zostaje bez zmian. Nie idziesz dalej i nie podejmujesz nowej drogi – to Twoja decyzja.

George Bernard Shaw powiedział:

Postęp jest niemożliwy bez zmiany, a ci, którzy nie mogą zmienić swoich umysłów, nie mogą zmienić niczego.

Chcę Ci dać prostą i skuteczną instrukcję, abyś ruszyła ze zmianami.

Zależy mi na tym, abyś w sytuacjach życiowych była na pozycji uprzywilejowanej. Ona wyniknie z Twojej samodzielnej i świadomej decyzji. Pamiętaj, że jeśli nie Ty, to ktoś (czy życie) podejmie decyzję za Ciebie. Możesz z dnia na dzień znaleźć się w sytuacji trudniejszej do opanowania. Np. jeżeli pracodawca również zauważy, że nie jesteś idealną osobą na zajmowane stanowisko i zwolni Cię z pracy. Uprzedzi tym jakiekolwiek Twoje ruchy (nad którymi się wahałaś), zmierzające do zmiany pracy.

Jeśli nauczysz się, jak pokonać strach przed działaniem, życie przestanie Cię zaskakiwać. Przestaniesz wykonywać gwałtowne, paniczne, nieprzemyślane działania i podejmować nietrafione decyzje.

Czy dostrzegasz już, jak wiele korzyści zyskasz? Jak bardzo zmieni się Twoja życiowa sytuacja?

Jeśli tak, to czas na drugi krok. Zobacz poniższe wideo. Przedstawię Ci w nim, jak w 3 krokach pokonać strach przed działaniem. Z nagrania dowiesz się:

 • jak się przygotować do zmiany pracy,

 • w jaki sposób zabezpieczyć się finansowo oraz

 • jak rozmawiać z partnerem o planowanych przez Ciebie zmianach.

Bardzo Ci dziękuję za aktywność, pod poprzednim wideo. Ilość komentarzy, cenne lekcje są dla mnie bardzo budujące.

Podziel się i tym razem swoimi lekcjami, doświadczeniami i spostrzeżeniami. Jeśli także ten materiał jest dla Ciebie wartościowy – proszę, udostępnij go swoim znajomym. Zalejmy internet wartościowymi treściami :)

 

Dziękuję, że rozwijasz się ze mną!

 

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak pokonać strach przed działaniem?
– Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa)

Jak przestać się przejmować tym, co pomyślą sobie inni?
– wkrótce –

Jak kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– wkrótce –

51 komentarzy
 1. Katarzyna Jaroszewska

  Dwie lekcje:
  – nie ma na co czekać, strach sam się nie przełamie
  – nawet jeżeli nic nie będę robić, nie spowoduje to że będę bardziej lubiana. Przecież ja też nie wszystkich lubię. Nie ma co skupiać się na ocenianiu.

 2. Lu

  test

 3. Stanisław Mirosław Modzelewski

  Stanislaw Modzelewski

  „Akademia Sprzedaży”

  „NAGRANIU DODATKOWYM” są

  dwa zadania do zrobienia .Wysyłam do nich odpowiedzi ,i poproszę o prezęnty (bonusy).

  „Jak pokonać strach i zarabiać
  godziwe pieniądze”.

  1ZADANIE PIERWSZE.

  1Odp:Nie traktuj odrzucenia personalnie,bo klient odmawia twojej ofercie ,a nie tobie.

  2 Odpowiedź;Przekonania ,wiele sprzedawców boi sie rozpocząć proces sprzedaży ;Co powidza inni . Wstydzą sie powiedzieć o swojej oferuje . Uznają ich za nachalnych.Boja sie odmowy.

  2 ZADANIE DRUGIE

  JAK SPRZEDAWAĆ KAŻDY PRODUKT:

  opisz :cechy ,zalety .
  1 Odp:Krem. Cecha to rok jego wytworzenia ,zawartość składnika ,opakowanie w mililitrach,jakes składniki, opatentowany

  2 Odp:Zaleta ,ten krem jest w tubce i co z tego wnika? Jak będziemy używali nawet z cala rodzina, to każdy będzie mógł używać i będzie chigniczne , ponieważ nie beda wkładali swoich paluszków, Jest w tubce i nie będzie mial kontaktu z tlenem.
  Pozdrawiam

 4. Kasia

  Tylko działanie tu i teraz może zapoczątkować drogę do zmiany. Dziękuję że wspierasz nas kobiety do działania i budzisz realna potrzeba bycia niezależna na wielu płaszczyznach życia .

 5. halina

  Świetny materiał, mam wrażenie, że to o mnie, też tak mam, wszystko zrobię ale za chwilę, jeszcze nie teraz. Mój problem, to wyjść ze strefy komfortu, jak już przekroczę ten próg, jest dobrze.
  Przede mną dużo pracy.
  Te wszystkie obawy dokładnie mnie dotykają, a stoję właśnie przed dylematem zmiany pracy, na taką, która będzie mnie satysfakcjonować i rozwijać. Dlatego tu jestem.
  Cieszę się, że tu jestem.
  Najbardziej daje mi do myślenia poduszka finansowa.
  Serdecznie pozdrawiam :-)

 6. Katarzyna Gadocha

  Dziękuję za wideo. Uświadomiła sobie:
  1. Że lęk można pokonać,
  2. Ile niepotrzebnych rzeczy mam :) które można sprzedać.

 7. Edyta Dullin

  Wiatm Kamilo
  Moje dwie lekcje to :
  1.Mozemy dac sobie prawo do skladnia oferty, sa ciagle osoby wokol nas ktorzy nie wiedza dokladnie czym sie zajmujemy
  2. Zawsze znajdzie sie ktos kto skrytykuje lub niezaakceptuje nasza oferte , aby nie brac tego personalnie
  Edyta Dullin

 8. Sandra

  Zdaj sobie sprawę z tego, czego naprawdę się boisz. Być może za powierzchowną obawą kryje się coś o czym do tej pory nie miałaś pojęcia. Kiedy wiesz dokładnie, co Cię blokuje, poszukaj prostych rozwiązań i działaj od razu.

  Czasami jesteśmy tak owładnięci przez nadmierne analizowanie, że nasz strach przed działaniem jest większy niż faktyczne przeszkody. To moje najważniejsze refleksje po zapoznaniu się z materiałem: DZIĘKUJĘ:)

 9. Katarzyna

  Pani Kamilo,
  Pani charyzma wciąga i skupia 100% mojej uwagi.
  Wykonuję ćwiczenia z przyjemnością.
  Ja niby to wiem o czym mówi Pani w wideo a nawet zrobiłam pewne z tych rzeczy ale naprawdę warto mieć to uporządkowane, zapisane i sięgnąć po gotowca w sytuacji awaryjnej … gotowość na sytuacje awaryjne ?
  Dziękuję

 10. Olga

  Moje 2 lekcje:
  -zainwestuj w swoje kompetencje
  – pozbądź się zbędnych rzeczy

 11. Izabela

  Pełna motywacja do działania! Najbardziej zainteresował mnie plan poduszki finansowej. Uważam, że sprzedaż niepotrzebnych rzeczy powinnam nam wejść w nawyk, gdyż w dobie konsumpcjonizmu kupujemy jak opętani. Powinniśmy wyrobić nawyk coś na wzór sprzątania na świeta i dwa razy w roku przez wszystko przechodzić. Jeśli nie mamy czasu na sprzedaż można oddać potrzebującym, bo pamiętajmy, że są ludzie dla których może to być znaczna poprawa jakości życia.

 12. Anna

  Kamilo,
  świetne nagranie. Analizując wszystkie punkty uświadomiłam sobie, że:
  a) zabezpieczenie finansowe mam,
  b) kwalifikacje stale podnoszę (czytam, uczestniczę w webinarach i szkoleniach),
  c) na partnera zawsze mogę liczyć,
  strach jednak pozostaje – przewlekłe choroby i ograniczenia, które nie każdy nowy pracodawca zaakceptuje.

 13. Barbara Stawarz

  Wspaniałe nagranie ?
  Właśnie cały czas nad tym myślałam i przekonałam się że umiem myśleć i realizować swoje cele…..
  Utwierdza mnie to że mam siłę i mogę wszystko ?
  Jestem bardzo wdzięczna i dziękuję za tak cudownie przekazane wiadomości ?

 14. Maria

  – aby pokonać strach przed działaniem, najpierw muszę wiedzieć, czego konkretnie się boję.
  – osiąganie celów wymaga czasu i pracy.

 15. Joanna

  Kamilo dziękuje po raz kolejny . Pomogłaś mi dziś ruszyć i uświadomić sobie jakie kroki chce podjąć żeby przestać się bać , zapisywanie na papierze ma jednak moc , dostrzegamy i analizujemy to co ucieka w natłoku myśli.

 16. Magda

  extra filmik, teraz tylko to wszystko poukładać w głowie

 17. Maria

  W obecnej sytuacji rynkowej zaczęłam proponować klientom spotkania online, co jest dla mnie przerażające, ale wiem, że przybliży mnie to do sukcesu zawodowego
  :)

 18. vera

  Cześć wszystkim. Zobaczyłem komentarze osób, które już zaciągnęły pożyczkę z czystego serca, a potem zdecydowałem się złożyć wniosek zgodnie z ich zaleceniami i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na moim osobistym koncie bankowym kwotę 20 000 USD, o którą prosiłem. To naprawdę świetna wiadomość i doradzam wszystkim, którzy potrzebują prawdziwej pożyczki, aby złożyć wniosek za pośrednictwem poczty elektronicznej mattdeanloanfirm19 @ gmail
  .com) lub Whatsapp +14158907920 .. Cieszę się, że dostałem pożyczkę, o którą prosiłem

 19. Zainspirowana

  Zastanawiam się jednak,jak wybrnąć z sytuacji kiedy jesteś ekslopatowana w pracy na 150%,wiesz że już nie masz siły dalej tak ciągnąć, nie widzisz wartości dodanej dla siebie wykonując kolejne bezsensowne zadania,jesteś sfrustrowana,chcesz zmienić prace, nie masz czasu na szukanie nowej pracy (przejrzenie ofert ok,ale na rozmowy trzeba się przygotować,chociażby żeby wiedzieć coś o nowej firmie),to co jednak lepiej nie rzucać pracy nie mając nowej i czekać na lepsze czasy?chyba ciężko…

 20. Joanna

  Kamila, bardzo Ci dziękuję za to nagranie. Posłuchałam Cię. Zmieniłam podejście do życia i sprzedając tzw. „stare graty”, czy za małe ubrania po moich dzieciach zarobiłam w tym miesiącu 1100 zł :D Doszło nawet do tego, że idąc wyrzucić śmieci, znalazłam w osiedlowym koszu PRL-owskie krzesło, zabrałam go do domu, odnowiłam i sprzedałam z dużym zyskiem. Dotarło do mnie, że to prawda, że „pieniądze leżą na ulicy, wystarczy się tylko po nie schylić”. Czas przestać narzekać i zacząć działać! Bardzo mocno zweryfikowałam też nasz budżet domowy. Chociaż przez wiele lat razem z mężem sądziliśmy, że nie ma możliwości ograniczyć wydatki, ponieważ kupujemy tylko i wyłączenie te rzeczy, bez których nie da się żyć. Nic bardziej mylnego. Okazało się, że pilnując się, zbierając wszystkie paragony i analizując wydatki, zaoszczędziliśmy 1 340 zł tylko w tym miesiącu. A mamy grudzień, okres świąteczny, prezenty i masę jedzenia w lodówce. Gdybym mogła, to bym Cię wyściskała :D

 21. Jo

  Jak sobie poradzić jeżeli juz podjeło sie decyzje o pozostawieniu pracy ponieważ panowały w niej toksyczne sytuacje . Jak poradzić sobie ze strachem, ze mogę nie znaleźć wymarzonej pracy szczegolnie, że przez kilka dobrych lat nie pracowałam w dziedzinie w której chcę pracować a w kraju w ktorym mieszkam ( za granicą) liczy sie doświadczenie zawodowe a takiego doswiaczenia w tym kraju nie mam. Czy to już jest sytuacja patowa?

 22. Joanna

  Mój mąż tylko czeka na moje pomysły i chętnie mnie wspiera, ale nie zawsze mi wszystko wychodzi (efekty w mojej dziedzinie to lata) natomiast on zaraz chętnie mnie z tego rozlicza czego efektem jest brak mojego kolejnego dzialania, zatracanie wiary w siebie i bezsilnosc.

 23. Aneta

  Ja muszę w końcu zacząć działać. Musze dowiedzieć sie i poznać przepisy jak założyć własną działalność gospodarczą przy pracy na etacie. Niby takie proste a wykręcam się że nie mam czasu.?

 24. Aneta

  Ja muszę w końcu zacząć działać. To mnie powstrzymuje przed zmianą a konkretnie dowiedzieć sie i poznać przepisy jak założyć własną działalność gospodarczą przy pracy na etacie. Niby takie proste a wykręcam się że nie mam czasu.?

 25. Anna Charasz

  1. Aby pokonać strach przed działaniem, w pierwszej kolejności muszę wiedzieć, czego konkretnie tak właściwie się boję.
  2. Nic nie zadzieje się nagle. Wiem, że osiąganie celów wymaga czasu i sukcesywnej pracy.

 26. Angelika

  Uświadomiłam sobie , że sukcesem może też być urodzenie dziecka i w tym samym czasie ukończenie studiów. Sukces nie jest tylko w sferze zawodowej. Zaraz urodzę trzecie dziecko mając 27 lat i mam nadzieję że postanowione cele na zmiane kwalifikacji będą spełnione! Mam to szczęście, że mimo kłopotów finansowych spowodowanych firmą męża dajemy sobie wsparcia i staramy się razem rozwiązywać problemy, bo tak powinno być! Chociaż mojemu mężczyźnie ciężko przyznać się do popełnionych błędów pokazałam mu że dla mnie ważna jest szczerość i zaufanie a nie wielka kasa! Przy tych problemach uświadomiłam sobie że za dużo rzeczy zwaliłam na niego dlatego nie mogą go winić za całe zło jakie nas spotkało, ale mogę razem z nim przez to przejść gdzie ja oraz nasze małżeństwo wyjdzie z tego o wiele silniejsze, bo się kochamy ;) serii wszystko się uda gdy tylko tego chcemy i mamy jakiś plan, bez planu nic nie wypali… Nie da się żyć z dnia na dzień bo to nie jest życie, a tylko przetrwanie.

 27. […] Jak pokonać strach przed działaniem? – Kliknij Tutaj (wideo + wersja tekstowa) […]

 28. Elena

  Cześć wszystkim!
  Jestem Elena Vasil, obecnie mieszka w Lublinie, Polska. W tej chwili jestem wdową z Czwórką dzieci i utknąłem w sytuacji finansowej w styczniu i musiałem refinansować i zapłacić rachunki. Próbowałem szukać pożyczek od różnych firm pożyczkowych, zarówno prywatnych, jak i korporacyjnych, ale nigdy z powodzeniem, a większość banków odmówiła mi kredytu. Ale jak Bóg chciał, zostałem przedstawiony Spółdzielni Prowadzonej przez CZŁOWIEKA BOŻEGO, prywatnego pożyczkodawcę, który udzielił mi pożyczki w wysokości 80 000 euro, a dziś jestem właścicielem firmy, a moje dzieci dobrze sobie radzą, jeśli musisz skontaktować się z każdą firmą w celu uzyskania pożyczki bez zabezpieczenia, kontroli bez kredytu, bez podpisu z 2% stopą procentową i lepszymi planami spłaty oraz harmonogramem, skontaktuj się z Panem Dantym Paolą poprzez e-mail: [email protected] Nie wie, że to robię, ale jestem teraz bardzo szczęśliwy i postanowiłem dać ludziom więcej do zrozumienia na jego temat, a także chcę, aby Bóg bardziej go błogosławił. Możesz skontaktować się z nim za pośrednictwem jego e-maila: [email protected], aby szybko zadzwonić na czat lub WhatsApp / +35677926593

  Dzięki
  Elena Vasil

 29. Barbara

  cześć, wszyscy tu jestem, aby podzielić się z wami moim doświadczeniem / świadectwem. ożeniłem się, tak jak wszyscy, gdzie byliśmy szczęśliwi przez lata, awansowałem tam, gdzie pracuję, moje dzieci dostały dobre oceny w szkole w jeden wierny poranek mój mąż obudził się tak zły wiem dlaczego !! kiedy zapytałem, co złego mógł zrobić, to pokonać mnie i powiedzieć, że mnie nienawidzi, byłem zdruzgotany, nie wiem, co się dzieje, płakałem, ale to tylko pogorszyło moją sytuację. poszedłem szukać pomocy online. Widziałem zeznania o tym, jak mężczyzna zwany wielką lapolą pomagał ludziom w ich problemach, więc wziąłem jego adres e-mail i podpowiedziałem mu, że odpowiedział i zapytał, jak może mi pomóc, a ja powiedziałem mu, co się dzieje z powiedziałem, że jesteś we właściwym miejscu, powiedział mi rzeczy, w które trudno mi uwierzyć, ponieważ jestem chrześcijaninem. Wtedy przypomniałem sobie werset w Biblii, który mówi, że niebo pomaga tym, którzy nie mogą sobie pomóc. kazano mi to robić, ale miałem wątpliwości, ponieważ nie mam pojęcia, co się dzieje następnego dnia Greatlapola powiedział mi, że moje problemy zniknęły, że mój dom od dziś będzie wiedział tylko o szczęściu i wzroście. Byłem zszokowany i trudno mi było uwierzyć, że otrzymałem telefon od męża, mówiącego, że mnie kocha i dzieci, że my wszyscy jesteśmy nim. O mój Boże, byłem przytłoczony radością. Powiedziałem sobie, że będę nadal mówił światu o tobie i twoich mocach o tym, jak przyniosłeś mój świat, mój człowieku, z powrotem tam, gdzie on należy, i powiedział: wszystko działało dobrze dla mnie i mojej rodziny, odkąd poznałem ciebie, wielka Lapapo, i upewnię się, że cały świat wie o tobie i twoich duchowych mocach. może ci także pomóc. Skontaktuj się z nim w następujący sposób: Greatlapola67 @ gmail. com lub co go na +2349034970099

 30. Ela

  1 Pogodzenie z przeszłością,na którą nie mam wpływu.

  2 Napisać scenariusz do swojego życia i spełniać własne marzenia.

  • Magda

   extra film, teraz tylko przekuć w działanie

 31. małgorzata

  mega filmik…niesamowita energia siła i moc…mam 45 lat i przez większość mojego życia byłam i jestem aż lub tylko mamą…wiele lat temu straciłam mojego męża….świat stanął w miejscu….całkiem przypadkiem trafiłam na pani blog i….coś zaczęło się zmieniać ….każdy moment jest odpowiedni żeby zawalczyć o siebie….dziekuje za ten i tysiace innych filmików ….które towarzyszyc mi będą w moim Monte Everest..pozdrawiam cieplutko :)

 32. Kamila

  1. Koncentrowanie się na swoich mocnych stronach poprzez umacnianie ich (często byłam skupiona na słabych i to nie pozwalało mi działać)
  2. Małe rzeczy w drodze ku wielkim – konkretnie określone w czasie małe cele oraz celebrowanie także małych sukcesów

  A co najważniejsze – działać i wykorzystać przekazaną przez Ciebie wiedzę :)

 33. Igor

  Od lat boję się lviegen. Pewnego dnia zrobiłem krok, aby latać z parą wódek. Nadal się boję, ale teraz lecę! Moja rada to: Zrób to! :)

 34. Dorota

  Moje lekcje:
  -pozbycie się z otoczenia toksycznych ludzi.
  – działanie i zdobycie większych kwalifikacji.

 35. Henryk

  Super wideo najważniejsza lekcja to pogodzić się ze swoją przeszłością , wyciągnąć z tego wnioski . Przejąć odpowiedzialność za swoje życie i zakończyć wszystkie toksyczne znajomosci które nic nie wnoszą w Nasze
  życie

 36. Izabela

  Świetne video
  Zawsze miałam obawy i pytania co dalej. Noi zrobiłam sobie ten test i wyszło mi że mam osobowość pośrednika – mediator i moje pierwsze pytanie było „to w końcu kim jestem” i okazuje się że wszystko się zgadza. Tylko że teraz zupełnie nie wiem co mam zrobić czy w wieku 45lat można jeszcze coś zmienić, bo zawód który mam wyuczony i w którym pracuje kompletnie nie pasuje do tej mojej osobowości (fakt zadowolona nie jestem, ale pracować muszę) i tylko na tym się znam.
  Noi moje pytanie co dalej, co robić. Kurcze, ale mam mętlik w głowie.

 37. Mariola

  Dziękuję za video. Lekcje, które zabieram to: zacznij działać oraz nic samo się nie wydarzy.

 38. Anna

  Kamila, wspaniałe trafiłaś z tematami, jestem na takim etapie, kiedy właśnie one są mi potrzebne. Mimo ze na chwile obecna nie planuje zmieniać zawodu, to jednak chce stać się pewna siebie osoba. Myśle ze dużo tracę zarówno zawodowo jak i prywatnie przez to ze jestem wszystkiego niepewna. Codziennie wypełniam od lutego dziennik coachingowy i coraz bardziej poznaje siebie, to czego chce, jaka jestem i jaka chce być. To są niesamowite lekcje, bardzo rozwijające, tak samo jak te wideo. Jestem wdzięczna, ze jesteś, ze zadajesz sobie tyle trudu by realizować swoją misje. Wielkie podziękowania również dla Twojego wspaniałego teamu.

 39. Katarzyna

  Wspaniale, że mówisz o tym wszystkim. Temat jest mi bliski. Trudno było mi podjąć decyzję o zmianie pracy ale dzięki Twoim wskazówkom, udało się

 40. Dorota

  Po tym nagraniu przetrząsnęłam szafy i znalazłam sporo drogich rzeczy, które leżą nieużywane. Czas coś z nimi zrobić i pieniążki z nich odłożyć. Dziękuję. Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile wydaje na zupełnie niepotrzebne rzeczy

 41. Karolina

  Świetne video! Ja właśnie wczoraj wystawiłam pół szafy ciuchów na sprzedaż! :) Chwila i pójdą sprzęty kuchenne, bo mam też ich ogrom a stoją.. I niby tu 10zł, tam 50zł, ale uzbiera się! I będą nowe niezbędne ciuchy, oraz odłożenie na konto. :)

 42. Klaudia

  Kamila, dziękuję Ci bardzo za to jak i za poprzednie wideo :) Dzięki tym materiałom coraz bardziej wierzę, że będę w stanie zrealizować cele, nad którymi już od dawna myślę. Twoje konkretne wskazówki jakie od Ciebie otrzymuję są dla mnie ogromnie budujące. Zabieram się do działania, pamiętając jednocześnie, że potrzebuję czasu aby osiągnąć to o czym marzę :) Dziękuję :)

 43. Armine Kulka

  Kamila dziękuję za to video i za poprzednie. Właśnie teraz potrzebuje tego najbardziej.

 44. Renia Pergal

  Kamila. Jestem właśnie w tej sytuacji o której omawiasz (strach przed decyzją) Dziękuję za te cenne rady. Jesteś wspaniała ‼️

 45. Justyna

  Dziękuję za to nagranie! W szczególności za przypomnienie że jeśli coś osiągnęłam, np dostałam pracę, to dlatego że na to zasłużyłam, że zostałam wybrana spośród grupy ludzi gdyż mam określoną wiedzę, że zainteresowałam kogoś moją osobą.

 46. Elżbieta Pajączek

  1. W trakcie słuchania wypisałam pytania do siebie: Czy podołam wykonać postawione sobie zadanie? Czy będę miała oryginalne i ciekawe pomysły na jego wykonanie? Co mnie osobiście blokuje?
  2. Uświadomiłam sobie, że po 1. – Jestem zbyt mało pewna siebie w tym konkretnym planie. A z tego wynika rzecz następna: 2. – Dobrze było by, gdybym spróbowała określić co mnie osobiście blokuje?
  Na konferencję już wcześniej zapisałam się.
  Kamilo, lubię Cię słuchać. Dziękuję Ela

 47. Anna

  Dzięki Kamilo!
  dla mnie: Zacznij zdobywać kwalifikacje!!
  jasno oznajmić Co chcę osiągnąć-> jaki mam plan-> jakiego wsparcia potrzebuję/ oczekuję

  • Jolanta

   Przekonałam się, że jak nad czymś się za długo zastanawiam i analizuję to zawsze znajdę powody na nie. Najlepiej jak robię wszystko z marszu i szybko. Najlepsze rozwiązania i pomysły znajduję w trakcie realizacji. Wtedy mój genialny umysł nie ma wyboru i czasu. Musi znaleźć najlepsze rozwiązanie, wystarczy mu zaufać.

 48. Joanna

  Dziękuję za to wideo!
  Moje lekcje dotyczą:
  – doceniania siebie i małych (pozornie nic nie znaczących) sukcesów. Masz rację w tym, że zawsze znajdzie się ktoś, kto wypomni nam porażkę, dlatego tak ważne jest docenianie samej siebie dostrzeganiem sukcesów i osiągnięć (nawet tych najmniejszych);
  – pozbycia się ze swojego otoczenia toksycznych ludzi. Często zdarza się, że osoby w naszym najbliższym otoczeniu podcinają nam skrzydła i ważne jest, żeby sobie tego (w miarę możliwości) oszczędzić i dzięki temu zyskać większy spokój psychiczny!

 49. Magda

  Ależ dałaś mi kopa! :) Strach przed działaniem jest większy niż strach w działaniu :) Moja dewiza na ten rok to „bój się i rób!” a to dzięki Tobie.
  Najważniejsze kwestie, które wyciągnęłam dla siebie to wnikliwe zapoznanie się z obawami, wręcz stworzenie mapy obaw, żeby w jak najdrobniejszym szczególe je opisać i uzmysłowić sobie. Często jest tak, że myślimy, że clue obawy jest w zupełnie innym miejscu, tymczasem podejście szczegółowe do problemu, zaskakuje. Co istotne, dzięki filmowi wiem, że to wszystko wymaga czasu, nic na hurra :) spokojnie, powoli, do celu. Dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

©2021 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?