Jak rekrutować zespół? Kamila Rowińska

Jak rekrutować zespół, aby był skuteczny i efektywny? Należy zrekrutować właściwe osoby we właściwym czasie. Brzmi prosto, a w praktyce okazuje się często drogą przez mękę… 

Jeżeli

 • jesteś przedsiębiorcą, lub planujesz nim być?

 • jesteś managerem i masz swój zespół, albo dopiero go budujesz?

Mam dla Ciebie nowe wideo z serii o budowaniu zespołu marzeń. Chcesz zaoszczędzić masę czasu, stresu i pieniędzy? Czytaj dalej.

Czy masz tak, że:

 • Twój zespół ma w nosie to, co mówisz?

 • Podczas spotkań pracownicy w ogóle się nie angażują, bo bardziej skupiają się na swoim smartfonie niż na tym co mówisz?

 • Ciągle rekrutujesz, bo ludzie sami odchodzą, albo Ty ich musisz zwalniać?

A być może jest tak, że jeszcze nie masz zespołu i czujesz się jak chomik w kołowrotku? Ciągle biegasz, coś załatwiasz, robisz wszystko za wszystkich? Może masz czasem ochotę powiedzieć

STOP!

Przygotowałam dla Ciebie materiał wideo, w którym dzielę się konkretnymi wskazówkami i moim podejściem do tego, jak rekrutować i jak ja buduję zespół.

Wielu moich klientów, po latach współpracy, przyznaje że gdyby od razu zastosowali to czego ich uczę, to zaoszczędziliby masę pieniędzy. Czasami są to kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych! Przyznasz, że robią wrażenie…

Mam taką zasadę, że buduję zespół, aby wspierał mnie w realizacji moich marzeń. Zaś moją rolą jest wspieranie ich w tym, aby wykorzystywali swój potencjał. Od 2010 roku prowadzę zespół RBC. Wcześniej przez kilkanaście lat zarządzałam zespołem sprzedażowym składającym się z 3500 osób.

Te wieloletnie doświadczenia oraz fakt, jak aktualnie wygląda moja praca i zarządzanie zespołem, sprawiają, że mam wiedzę, która może Ci się przydać.

Zastanawiasz się, czy aby na pewno to wideo jest dla Ciebie? Jeżeli:

 • zarządzasz zespołem w jakiejś firmie,

 • masz swoją firmę,

 • zastanawiasz się jak rekrutować właściwe osoby,

 • działasz w strukturach marketingu sieciowego,

 • lub szykujesz się do objęcia stanowiska managera, to

TAK, to nagranie jest dla Ciebie.

Chcesz:

 • by wszystko działało sprawnie?

 • móc pojechać na wakacje, wiedząc, że masz do czego wracać?

 • mieć więcej spokoju i nie denerwować się codziennie, że ktoś coś może zrobić nie tak?

 • rozwijać się i zwiększać przychody firmy i swoje?

Zrób pierwszy, kluczowy krok.

Zacznij rekrutować! Nie bój się zaprosić pierwszej i kolejnych osób do zespołu.

Prawdą jest, że zła rekrutacja na samym początku Twojej działalności może być też początkiem końca firmy. Może się okazać, że wpadniesz w problemy finansowe i działalność będziesz musiała zamknąć. Dlatego

Twoim zadaniem jest:

 1. znalezienie takich osób, które odpowiadają misji Twojej firmy,

 2. mają odpowiednie kompetencje,

 3. mają również komplementarne do Twoich talenty.

Wiesz, że wg badań (przeprowadzonych przez Instytut Gallupa) po dobrej rekrutacji możesz spodziewać się takich rezultatów jak:

 1. nieobecność pracowników spadnie o 41%,

 2. produktywność wzrośnie o 17%,

 3. a to wszystko przełoży się na wzrost sprzedaży przynajmniej o 20%!

Dzieję się tak, gdy ludzie pracują w zgranym zespole, w oparciu o wspólny cel, wykorzystując swoje unikalne talenty.

Skup się na tym, aby zacząć zapraszać właściwe osoby, przestań się bać. Jak rekrutować, aby współpracować z właściwymi osobami?

Powiem Ci od czego zacząć. Zobacz poniższe wideo!

Jeśli uznasz ten materiał za wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Bardzo bym chciała, aby do wartościowych treści, jak najwięcej osób miało dostęp.

 

Kliknij tutaj, aby przeczytać wersję tekstową (pdf)

Zapraszam Cię do zobaczenia dzisiejszego odcinka lub odsłuchania podcastu:

Mam dla Ciebie PREZENT!

Jeżeli masz już decyzję, że chcesz rozwijać firmę, budując swój zespół marzeń, to skorzystaj z mojego prezentu! Czas przeprowadzić rekrutację mądrze i skutecznie, wybierając idealną osobę. Mój prezent Ci w tym pomoże. To lista pytań rekrutacyjnych. Licze, że to narzędzie zainspiruje Cię podczas rozmowy z kandydatem do pracy. Dowiesz się z niego:

 • o co pytać podczas rozmowy,

 • o co nie warto pytać,

 • jakie pytania są absolutnie zakazane podczas rekrutacji z punktu widzenia Prawa Pracy.

Aby odebrać bonusowy załącznik (listę pytań):

 1. wyciągnij 1 najważniejszą lekcję z powyższego wideo;

 2. napisz ją w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do listy – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.


UWAGA!

Wystartowała premierowa sprzedaż mojego najnowszego kursu online Zbuduj skuteczny zespół!

Dołącz na pokład kursu online Zbuduj skuteczny zespół, znajdziesz w nim wszystko co musisz wiedzieć, aby zbudować zespół o jakim marzysz i z którym rozwiniesz swój biznes. Kurs jest odpowiedzią na potrzeby szefów, liderów, menedżerów i kierowników. Podzieliłam go na 6 modułów:

 1. Być liderem – moduł o Twojej postawie, o kluczowych cechach lidera, odpowiedzi na to, jak być liderem, za którym ludzie będą chcieli podążać.

 2. Rekrutuj mądrze – wszystko o rekrutacji od momentu decyzji, że kogoś potrzebujesz, poprzez tworzenie profilu kandydata, ogłoszenia, przez proces rekrutacji aż do zatrudnienia.

 3. Wizerunek lidera (moduł z ekspertem) – o tym jaki komunikat wysyłasz swoim wyglądem, o najczęstszych błędach i o zasadach, które warto znać i stosować w kwestii ubioru opowiada osobista stylistka.

 4. Talent i co dalej? (moduł z ekspertem) – moduł w całości poświęcony odkrywaniu talentów oraz dobieraniu członków zespołu na zasadzie uzupełniania talentów. Tu moim gościem jest certyfikowanym trener Instytutu Gallupa.

 5. 3 filary firmy, bez których trudno będzie osiągnąć sukces: misja, wizja i kodeks honorowy.

 6. Narzędzia menedżera, czyli Twoje know-how, które może się przydać w różnych sytuacjach. Omówimy standardy, exposé, narady, szkolenia pracowników, coaching kompetencyjny oraz model coachingowy.

Weź biznes w swoje ręce i zacznij działać prężniej, odważniej, szybciej i zuchwale. Zapewniam Cię, że jak tylko kupisz kurs i zaczniesz z nim pracować, zobaczysz pierwsze efekty. I to szybciej niż się spodziewasz!


 

 

Podczas kampanii kursu online opublikowałam 3 wartościowe wideo.

Zobacz je teraz.

 

1 664 komentarze
 1. Agnieszka

  Podstawa efektywnego funkcjonowania firmy / biznesu jest dobry zespół!

 2. Justyna

  Już wiem że muszę kogoś zatrudnić I rekrutować odpowiednio z twoją lista

 3. Ewa

  Trzeba zrekrutować ludzi o odpowiednich kompetencjach w odpowiednim czasie, a nie na ostatnią chwilę. Trzeba mieć czas na przyjrzenie się kandydatom.

 4. Paulina

  Rekrutacji nigdy nie rób na ostatnią chwilę i pod wplywem emocji.
  Zaufaj innym i deleguj zadania.
  Buduj, dobieraj Zespół na podstawie talentów gallupa, aby potencjalni pracownicy i ich talenty współgraly z Twoimi talentami i misją Twojej firmy

 5. Karolina

  Ważne jest aby rekrutować osoby z odpowiednimi kompetencjami, wiedzą, także doświadczeniem i aby ta osoba była chętna do pracy i do rozwoju.

 6. Marzena

  Dobrze dobrany zespół to podstawa pracy

 7. Marta

  Ważne jest to, żeby zatrudnić osobę z odpowiednimi kompetencjami i żeby uwierzyć, że inni pracują tak samo dobrze jak Ty.

 8. Teresa

  Moją lekcją jest odpowiednie przeprowadzenie rekrutacji, utworzenie standardów, dawanie dobrego przykładu i nie kontrolowanie ciągle oraz nie być nianią.

 9. Joanna

  Najważniejsze jest, aby zatrudniać osoby o podobnym systemie wartości, podobnych wizjach i celach do tego jakie ma firma, dzięki temu jest większa szansa na bardziej efektywną współpracę.

 10. Agnieszka Ramm

  To ona ma zarobic na swoje wynagrodzenie.

 11. Agnieszka Ramm

  Wazna jest nie tylko postawa ale tez kompetencje.

 12. Ala

  Moja najważniejsza lekcja z tego video, to konieczność bycia świadomym talentów i mocnych stron swoich pracowników, aby dać im możliwość ich rozwijania podczas codziennej pracy. Warto dawać pracownikom powody do tego, aby im się chciało przychodzić do pracy i spędzić w niej czas, a żeby nie była to dla nich przykra konieczność.

 13. Sabina

  Zatrudniona osoba musi zarabiać na siebie .

 14. Mateusz

  Najważniejsza lekcja – niby masz zespół specjalistów, dobrych w swym fachu ale każdy działa w pojedynkę. Spotkania to prężenie muskułów zamiast pracy zespołowej. Szczerze to nie można tego nazwać zespołem. Ten materiał uświadomił mi, że zgrany zespół może osiągnąć znacznie więcej i sięgnąć dalej niż jakikolwiek fachowiec działający w pojedynkę.

 15. Hania

  NIe ma można iść na kompromis zatrudniając osobę bo to poźniej skutkuje negatywnie.

 16. Karolina

  Główna lekcja:
  JAKI LIDER TAKI ZESPÓL!
  Pomimo, że mam na razie tylko 2 osoby w swoim teamie, a w najbliższym czasie będę go mocno rozbudowywać, muszę więc mocno przyjrzeć się sobie i 2 cechom, których mi brakuje:
  INTEGRALNOŚĆ I SKUTECZNOŚĆ.
  Bardzo trafiły też do mnie słowa, że zespól rośnie do poziomu, jaki reprezentuje lider.

 17. Justyna

  Moje lekcje z video to:
  1. nie bój się zaprosić kolejna osobę do zespołu. Jeśli nie zaprosisz nikogo do współpracy, to ty sama nie urosniesz. Jest taki moment, ze sama dalej nie pójdziesz.
  2. Nie ma potrzeby robić wszystko samemu, nawet jeśli ktoś zrobi zadanie tylko na 80%, to i tak jest dużo lepiej niż jakby nikt tego nie miał zrobić.
  3. Zaufaj nowej osobie, ale to nie ty masz zarabiać na jej utrzymanie, ona musi zrobić to dla siebie samej.

 18. Ewa

  Należy w odpowiednim czasie zrekrutować właściwą osoba o odpowiednich kompetencjach

 19. Ewa

  Pracownicy zrekrutowani muszą mieć odpowiednią wiedzę, postawę i umiejętności.

 20. Aga

  Co jest wazne przy rekrutacji odpowiedniego kandydata: wiedza, umiejetnosci, motywacja i postawa, trzeba zrekrutowac odpowiedznich ludzi w odpowiednim czasie

 21. Maria

  Moja lekcja było to, że należy jak najszybciej zatrudnić pierwszego pracownika, bo sami wszystkiego najlepiej nie zrobimy na dłuższą metę.

 22. Wioletta

  „Zaufaj temu, że inni również pracują dobrze – może na
  początku tylko w 80% tak dobrze jak Ty, ale to i tak pozwoli Ci pójść dalej.”

 23. Monika

  Ważne jest, by otoczyć się ludźmi z właściwymi kompetencjami, żeby osiągnąć zamierzone cele i odnieść sukces.

 24. Monika

  Ważne jest, by stworzyć dobry, pracowity i zaangażowany zespół, żeby osiągnąć zamierzone cele i odnieść sukces.

 25. Dorota

  Wybór osoby, która będzie chciała i mogła. Osoby, która myśli długofalowo.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?