Jak rekrutować zespół? Kamila Rowińska

Jak rekrutować zespół, aby był skuteczny i efektywny? Należy zrekrutować właściwe osoby we właściwym czasie. Brzmi prosto, a w praktyce okazuje się często drogą przez mękę… 

Jeżeli

 • jesteś przedsiębiorcą, lub planujesz nim być?

 • jesteś managerem i masz swój zespół, albo dopiero go budujesz?

Mam dla Ciebie nowe wideo z serii o budowaniu zespołu marzeń. Chcesz zaoszczędzić masę czasu, stresu i pieniędzy? Czytaj dalej.

Czy masz tak, że:

 • Twój zespół ma w nosie to, co mówisz?

 • Podczas spotkań pracownicy w ogóle się nie angażują, bo bardziej skupiają się na swoim smartfonie niż na tym co mówisz?

 • Ciągle rekrutujesz, bo ludzie sami odchodzą, albo Ty ich musisz zwalniać?

A być może jest tak, że jeszcze nie masz zespołu i czujesz się jak chomik w kołowrotku? Ciągle biegasz, coś załatwiasz, robisz wszystko za wszystkich? Może masz czasem ochotę powiedzieć

STOP!

Przygotowałam dla Ciebie materiał wideo, w którym dzielę się konkretnymi wskazówkami i moim podejściem do tego, jak rekrutować i jak ja buduję zespół.

Wielu moich klientów, po latach współpracy, przyznaje że gdyby od razu zastosowali to czego ich uczę, to zaoszczędziliby masę pieniędzy. Czasami są to kwoty od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych! Przyznasz, że robią wrażenie…

Mam taką zasadę, że buduję zespół, aby wspierał mnie w realizacji moich marzeń. Zaś moją rolą jest wspieranie ich w tym, aby wykorzystywali swój potencjał. Od 2010 roku prowadzę zespół RBC. Wcześniej przez kilkanaście lat zarządzałam zespołem sprzedażowym składającym się z 3500 osób.

Te wieloletnie doświadczenia oraz fakt, jak aktualnie wygląda moja praca i zarządzanie zespołem, sprawiają, że mam wiedzę, która może Ci się przydać.

Zastanawiasz się, czy aby na pewno to wideo jest dla Ciebie? Jeżeli:

 • zarządzasz zespołem w jakiejś firmie,

 • masz swoją firmę,

 • zastanawiasz się jak rekrutować właściwe osoby,

 • działasz w strukturach marketingu sieciowego,

 • lub szykujesz się do objęcia stanowiska managera, to

TAK, to nagranie jest dla Ciebie.

Chcesz:

 • by wszystko działało sprawnie?

 • móc pojechać na wakacje, wiedząc, że masz do czego wracać?

 • mieć więcej spokoju i nie denerwować się codziennie, że ktoś coś może zrobić nie tak?

 • rozwijać się i zwiększać przychody firmy i swoje?

Zrób pierwszy, kluczowy krok.

Zacznij rekrutować! Nie bój się zaprosić pierwszej i kolejnych osób do zespołu.

Prawdą jest, że zła rekrutacja na samym początku Twojej działalności może być też początkiem końca firmy. Może się okazać, że wpadniesz w problemy finansowe i działalność będziesz musiała zamknąć. Dlatego

Twoim zadaniem jest:

 1. znalezienie takich osób, które odpowiadają misji Twojej firmy,

 2. mają odpowiednie kompetencje,

 3. mają również komplementarne do Twoich talenty.

Wiesz, że wg badań (przeprowadzonych przez Instytut Gallupa) po dobrej rekrutacji możesz spodziewać się takich rezultatów jak:

 1. nieobecność pracowników spadnie o 41%,

 2. produktywność wzrośnie o 17%,

 3. a to wszystko przełoży się na wzrost sprzedaży przynajmniej o 20%!

Dzieję się tak, gdy ludzie pracują w zgranym zespole, w oparciu o wspólny cel, wykorzystując swoje unikalne talenty.

Skup się na tym, aby zacząć zapraszać właściwe osoby, przestań się bać. Jak rekrutować, aby współpracować z właściwymi osobami?

Powiem Ci od czego zacząć. Zobacz poniższe wideo!

Jeśli uznasz ten materiał za wartościowy – udostępnij go swoim znajomym. Bardzo bym chciała, aby do wartościowych treści, jak najwięcej osób miało dostęp.

 

Kliknij tutaj, aby przeczytać wersję tekstową (pdf)

Zapraszam Cię do zobaczenia dzisiejszego odcinka lub odsłuchania podcastu:

Mam dla Ciebie PREZENT!

Jeżeli masz już decyzję, że chcesz rozwijać firmę, budując swój zespół marzeń, to skorzystaj z mojego prezentu! Czas przeprowadzić rekrutację mądrze i skutecznie, wybierając idealną osobę. Mój prezent Ci w tym pomoże. To lista pytań rekrutacyjnych. Licze, że to narzędzie zainspiruje Cię podczas rozmowy z kandydatem do pracy. Dowiesz się z niego:

 • o co pytać podczas rozmowy,

 • o co nie warto pytać,

 • jakie pytania są absolutnie zakazane podczas rekrutacji z punktu widzenia Prawa Pracy.

Aby odebrać bonusowy załącznik (listę pytań):

 1. wyciągnij 1 najważniejszą lekcję z powyższego wideo;

 2. napisz ją w komentarzu tutaj na blogu (poniżej);

 3. podaj swój adres e-mail – sprawdź czy nie ma w nim literówek!

 4. otrzymasz ode mnie e-mail z dostępem do listy – sprawdź swoją skrzynkę, zobacz także do folderu ze spamem lub ofertami.


UWAGA!

Wystartowała premierowa sprzedaż mojego najnowszego kursu online Zbuduj skuteczny zespół!

Dołącz na pokład kursu online Zbuduj skuteczny zespół, znajdziesz w nim wszystko co musisz wiedzieć, aby zbudować zespół o jakim marzysz i z którym rozwiniesz swój biznes. Kurs jest odpowiedzią na potrzeby szefów, liderów, menedżerów i kierowników. Podzieliłam go na 6 modułów:

 1. Być liderem – moduł o Twojej postawie, o kluczowych cechach lidera, odpowiedzi na to, jak być liderem, za którym ludzie będą chcieli podążać.

 2. Rekrutuj mądrze – wszystko o rekrutacji od momentu decyzji, że kogoś potrzebujesz, poprzez tworzenie profilu kandydata, ogłoszenia, przez proces rekrutacji aż do zatrudnienia.

 3. Wizerunek lidera (moduł z ekspertem) – o tym jaki komunikat wysyłasz swoim wyglądem, o najczęstszych błędach i o zasadach, które warto znać i stosować w kwestii ubioru opowiada osobista stylistka.

 4. Talent i co dalej? (moduł z ekspertem) – moduł w całości poświęcony odkrywaniu talentów oraz dobieraniu członków zespołu na zasadzie uzupełniania talentów. Tu moim gościem jest certyfikowanym trener Instytutu Gallupa.

 5. 3 filary firmy, bez których trudno będzie osiągnąć sukces: misja, wizja i kodeks honorowy.

 6. Narzędzia menedżera, czyli Twoje know-how, które może się przydać w różnych sytuacjach. Omówimy standardy, exposé, narady, szkolenia pracowników, coaching kompetencyjny oraz model coachingowy.

Weź biznes w swoje ręce i zacznij działać prężniej, odważniej, szybciej i zuchwale. Zapewniam Cię, że jak tylko kupisz kurs i zaczniesz z nim pracować, zobaczysz pierwsze efekty. I to szybciej niż się spodziewasz!


 

 

Podczas kampanii kursu online opublikowałam 3 wartościowe wideo.

Zobacz je teraz.

 

1 664 komentarze
 1. Natalia

  Najważniejsza lekcja: jeżeli na ostatnią chwilę rekrutujemy zazwyczaj zatrudniamy osobę, która zupełnie nie pasuje na dane stanowisko, nie realizuje misji i celów naszej firmy.

 2. Monika

  Lekcja – przemyślana rekrutacja, nie w ostatniej chwili, tylko w momencie gdy widzimy, że brakuje kogoś w zespole, ale nie jesteśmy jeszcze pod ścianą.

 3. Tina

  Delegować zadania, być najlepszym liderem dla swoich pracowników

 4. Tina

  Dobrze przygotować się do rekrutacji, znalezienie osoby z kompetencjami, a jak się zatrudnia kogoś znajomego trzymać się zasad jak dla reszty pracowników.

 5. Agnieszka

  Moja najważniejsza lekcja, odpowiedzialne szukanie ludzi do zespołu. Tak aby nie tylko byli zmotywowani do pracy, ale również posiadali odpowiednie umiejętności i kompetencje.

 6. Jadwiga

  Pospieszna rekrutacja może przynieść więcej problemów w dłuższej perspektywie niż korzyści. Wybór właściwej osoby jest kluczowy, warto do niego dobrze się przygotować i czasami dłużej poczekać na właściwa osobę niż na prędzej rekrutować „nieidealnego” kandydata

 7. Karolina

  Najważniejsza lekcja to taka, że należy zatrudniac ludzi, którzy będą podzielać naszą misję i miec komplementarne talenty. Dotarło do mnie, że osoby nie rozumiejące misji mogą wręcz hamowac produktywność i rozwój działalności.

 8. Paula

  Bez pracowników nie będzie skalowania biznesu

 9. Weronika

  Rozpocznij szukanie pracowników odpowiednio szybko, bo to pozwoli znalezienie osoby z odpowiednimi kompetencjam

 10. marta

  Nauczyc sie delegować.

 11. Maria

  Moją podstawową lekcją jest żeby rekrutować nowe osoby do mojego zespołu w sposób spokojny i przemyślany.

 12. iwona

  Moja lekcja: podstawą rozwoju firmy jest delegowanie zadań. Samemu skupić się na priorytetach, i zadaniach z najwyższej stawki godzinowej.

 13. Iwona

  Lekcja moja jest taka że w zespole jest łatwiej

 14. Ewa

  Zanim zatrudnisz upewnij się czy osoba posiada takie umiejetnosci dzięki którym wspólnie będziecie mogli odniesc sukces.

 15. Teresa

  Zatrudniając nowego pracownika może być sytuacja, że nie wszystko będzie robił tak dobrze jak byśmy tego chcieli, on też potrzebuje czasu, aby w to wszystko się wdrożyć.

 16. Marlena

  Do rekrutacji trzeba się przygotować, nie może to być rekrutacja z przypadku i nie dajboże z litości!

 17. Edyta

  Niepowodzenie mojej firmy nie musialo wynikać z tego, że miałam na nią nietrafiony pomysł, ale z nieudolnosci i haosu w kierowaniu grupą. To moja lekcja :(

 18. Edyta

  Czas nauczyć się delegować zadania!

 19. Monika

  Moje najważniejsze lekcje nie zatrudniać po znajomości i bez wymaganych kompetencji

 20. Alina

  Zostawianie rekrutacji nowej osoby na ostatnią chwilę to bardzo zły pomysł.

  • Ania

   Najważniejsza lekcja aby delegować zadania ze swojej niskiej stawki godzinowej na innych pracowników i że pracownik musi zarobić na siebie sam.

 21. Agnieszka

  Według mnie ważna lekcja z tego nagrania to jest to że nie jesteś w stanie na dłuższą metę wszystko wykonywać sama. Trzeba zatrudnić kogoś do pomocy i dać mu zadania za których wykonanie będzie podnosił odpowiedzialność

 22. Agnieszka

  Moja lekcja:
  Oddeleguj to, co jest w niższej stawce godzinowej.
  Pomimo, że jesteś perfekcjonistą warto oddać część zadań osobie, nawet jeśli zrobi to w 80% tak jak Ty

 23. Katarzyna

  Najważniejszą lekcje jaką wysnułam z nagrania to fakt, że nie można zatrudnić kogoś po znajomości, a trzeba przyjrzeć się kompetencjom pracownika. W pracy jednak chodzi o biznes, nie sentymenty.

  • Ania

   Najważniejsza lekcja aby delegować zadania ze swojej niskiej stawki godzinowej na innych pracowników i że pracownik musi zarobić na siebie sam. Zaufaj innym, daj szanse nawet jesli nie zrobia zadan na 100%

 24. Aneta

  Umiejętne delegowanie zadań to to czego muszę się nauczyć!

 25. Aleksandra

  Moja Lekcja 1 to kompetencje .zaufanie i dobra współpraca w harmoni i spokoju

 26. Piotr

  Nie bój sie rekrutować. Najważniejsze są kompetencje.

 27. Ewelina

  Pracownicy nie robią więcej niż wymaga od nich tzw. lider, umiejętność komunikacji , jasno wytyczone cele działania.

 28. Jola

  Zapraszaj do swojego zespołu osoby z konkretnymi ustalonymi wcześniej kompetencjami, nie bój się delegować zadań swojemu zespołowi, nie rób rekrutacji na ostatnią chwilę.

 29. Agnieszka Rożek

  Dobre przygotowanie do rekrutacji pozwoli mi zatrudnić właściwe osoby

 30. Kinga

  Perfekcjonizm może przeszkodzić w rozwoju firmy.

 31. Asia

  Dobór kompetentnych osób, pasujących do zespołu, delegowanie zadań.

 32. Marcinek Katarzyna

  Moje lekcje:
  1. Ciągły rozwój samej siebie i współpracowników;
  2. Delegowanie zadań;
  3. Świadomość zarobienia na siebie;
  4. Być skuteczna, sprawczą.

  • Joanna

   Jaki lider,taki zespół. Trzeba zacząć od siebie żeby móc wymagać od innych.

 33. Paulina

  1. Budowanie zespołu zaczyna się od właściwej rekrutacji.
  2. Należy zacząć od wypisania wszystkich zadań, które możesz delegować, czyli takie z niskiej stawki godzinowej lub takie, których nie trzeba wykonywać osobiście.
  3. Nie należy bać się zapraszania ludzi do zespołu! Pamiętaj, że to nie Ty masz zarobić na tę osobę, tylko ona sama na siebie.

 34. Agnieszka

  Rekrutacja właściwych osób we właściwym czasie – taak to problem w firmie, w której pracuję. Gaszenie pożarów – tak to się głównie robi. A w konsekwencji brak rąk do pracy i rozpadający się zespół.

 35. Marek

  Rekrutować z rozwagą.

 36. Ania

  Moje lekcje to pracownik powinien na siebie zarobić, zaufanie.

 37. Iwona

  Zatrudniając pracownika zwracaj uwage na kompetencje komplementarne do swoich. Jak to powiedziała Sarah Blakely – hire your wekanesses.

 38. Maria

  Moja najwazniejsza lekcja to nauczyc sie na delegowac zadania.

 39. Małgorzata

  Wybierać osoby do zespołu mające podobne cele do naszych

 40. Małgorzata

  Wybierać osoby do zespołu mające podobne cele do naszych i nie bać się ich zapraszać.

 41. Jolanta Pawelec

  Moja lekcja : Przestań się bać. To nie Ty masz zarobić na osobę która zapraszasz do współpracy ,ale to ona sama ma na siebie zarobić.

 42. Dominika

  Moja lekcja: Naucz się delegować zadania, nie wszystko musisz robić sama.

 43. Elżbieta

  Moja lekcja to: najważniejsze są odpowiednie kompetencje a nie chęci.

 44. jola

  Twój zespól jest odzwierciedleniem Ciebie.

 45. Dorota

  Moja lekcja: wybieraj pracownika pod względem jego talentów i umijętności.

 46. Agnieszka

  Moja ważna lekcja – Robienie wszystkiego samemu w myśl idei, że samemu zrobię najlepiej, w konsekwencji przynosi skutek odwrotny…

 47. Bożena

  1. Osoba, którą zatrudniam musi na siebie zarobić.
  2. Nie zatrudniam z przypadku

 48. Emilia

  Najważniejsze wypisać zadania (ponieważ jest dużo takich, które robimy sami a nie zdajemy sobie sprawy z tego, że możemy je komuś powierzyć) i oddelegować je pracownikowi z odpowiednimi kompetencjami.

 49. Kasia

  Mój wniosek: nie pracuj za niską stawkę godzinową, tylko deleguj

 50. Karolina

  To co ważne to : najpierw określ zakres obowiązków danego stanowiska, niezbędne kompetencje, potem rekrutuj osobę pod dane stanowisko i pod potrzebne talenty.

 51. Anna

  Najwazniejsza lekcja: nastawienie i checi nie wystarcza…niestety.
  Druga najwazniejsza lekcja: let go.. jesli bede nadal uwazac, ze tylko ja sama potrafie rzeczy zrobic dobrze, to nie wyrobie i jakosc calego przedsiewziecia runie. Dziekuje :) niby to wiem, a nie wiem.

 52. Mare

  Delegowanie zadań, aby efektywnie wykonywać swoją prace

 53. Anna

  Nie ja mam zarobić na wynagrodzenie osoby, którą zapraszam do zespołu, ale ona ma zapracować na swoje wynagrodzenie – moja lekcja

 54. Agnieszka

  Najważniejsze to przemyślana rekrutacja, aby znaleźć kogoś kto ma odpowiednie kompetencje i umiejętności do ustalonego wcześniej profilu kandydata; same postawy to nie wszystko.

 55. Justyna

  Jasno okresl sie czego oczekujesz od pracownika

 56. Magdalena

  Moje najważniejsze lekcje: zatrudnianie osób, które odpowiadają misji firmy oraz praca w zgranym zespole przy wykorzystaniu unikalnych predyspozycji powoduje spadek nieobecności w pracy, zwiększenie produktywności, rośnie również sprzedaż.

 57. Irek Wrobel

  Gratuluję naprawdę świetnego video i dziękuję, że dzielisz się swoja wiedzą i doświadczeniami! To jest niesamowite!!! Tyle dobrego i wszystko na wyciągnięcie ręki!!! Brawo!!!

 58. Jolanta

  Moja lekcja: wymagająca aktywność życiowa na wielu rożnych polach, nie wyklucza wewnętrznej harmonii i spokoju ducha

 59. Dorota

  Postawa współpracownika to nie wszystko – ważne są kompetencje, umiejętności i osobowość potrzebna do danej pracy.

 60. Mirek

  Dobrze przygotować się i nie zwlekać

 61. Aneta

  Nie warto rekrutować na ostatnią chwilę, trzeba pamiętać że chęci to za mało ważne są również wiedza i kompetencje l.

 62. Monika

  Zgrany zespół zwiększa zyski w salonie

 63. Andrzeja

  Wnioski: dobrze określić obowiązki pracownika, bowiem charakter jego pracy i nasze oczekiwania wobec niego wskażą nam jak prowadzić rekrutację

 64. Ewa

  Rekrutacje w sposob madry przemyslec i przeprowadzic. Kazdy powinien pracowac na swoje konto. Wazne sa kpmpetencje, talenty, pracowitosc i checi.

 65. Elwira

  Przemyślana rekrutacja.

 66. Ewa

  Checi to za malo.

 67. Monika

  Przygotowanie się do rekrutacji i oddelegowanie zadań, by samemu móc pracować w „wyższej stawce godzinowej”

 68. Magda

  Moja lekcja to rekrutowac ludzi w taki sposób by ich umiejętności i kompetencje działały na korzyść i sukces firmy a do tego atmosfera byla przyjazna

 69. Katarzyna

  Dla mnie najważniejszą lekcją jest nie bać się zapraszać ludzi do współpracy.

 70. Aga

  Pracownik musi na siebie zarobić

 71. Katarzyna

  Przemyślana rekrutacja, bez pośpiechu

 72. Katarzyna

  Moja Lekcja: delegowanie, aby skupić się na innych ważnych czynnościach

 73. Weronika

  Musze zaczac od ustanowienia misji i wizji firmy, zeby nastepnie przekazac to pracownikom.

 74. Joanna

  Rekrutuj odpowiednie osoby- zwracaj uwagę na kompetencje, właściwym osobom po prostu zaufaj.

 75. Monika

  Moja lekcja. Nie bój się rekrutować nowej osoby bo dzięki temu będziesz mógł wykorzystać swoje zdolności w wysokiej stawce! Będziesz mógł się rozwijać !

 76. Kasia

  Najważniejsza lekcja dla mnie, to nigdy nie zatrudniać kogoś, bo mi go żal, bo mnie prosi itp. To droga donikąd.

 77. Grazyna

  Zaufaj innym oni też mogą wykonać pracę dobrze
  Pracownik/osoba musi na siebie zarabiać

 78. Anna

  Ważne, aby zrekrutować właściwe osoby we właściwym czasie kierując się przy tym kompetencjami, nie chęcią pomocy. Kolejna ważna lekcja, że to nie ja mam zarobić na pracownika, a on ma zarobić na siebie, a ja dzięki temu mogę skupić się na innych czynnościach, które rozwiną mój biznes.

 79. Karola

  Ważna lekcja dla mnie to, ze nowa osoba ma mnie wspierać, ma być oparciem dla mnie, abym mogła pracować na dużej wydajności i jak najlepiej wykorzystywać swoje talenty i czas pracy.

 80. Aleksanra

  Ciekawe, że to pracownik ma odpowiedzialność za zarobienie na swoje stanowisko pracy.
  Zastanawiam się przy tym, czy taka zasada obowiązuje wszystkich stanowisk? pozdrawiam

 81. Paula

  Moja lekcja to:
  Przygotuj się odpowiednio do rekrutacji. Zatrudnij pracownika posiadającego kompetencje, które wspomogą Twoją firmę i zespół. Pozwól pracownikowi pracować samodzielnie, obdarz go kredytem zaufania i skup się na własnych zadaniach.

 82. sylwia

  Ciekawą radą jest to, aby podzielić swoje obowiązki na niskie i wyższe stawki godzinowe a następnie te z niższej stawki delegować komuś np. przyszłemu pracownikowi lub na początek współpracownikowi.

 83. Malgorzata

  Moja lekcja to osoba zatrudniona ma na siebie zarobić, a nie ja.

 84. Honorata

  Nie rektutowac na ostatnia chwile,bo wtedy na szybko sprawdzasz kompetencje i nie zawsze jestes obiektywny. Delegowac zadania, nowa osoba powinna na siebie zarobic.

 85. Sylwia

  Rekrutuj długo!

 86. Milena

  Swiadomosc wymaganych na danym stanowisku kompetencji pracownika oraz dopasowanie odpowiedniej osoby posiadajacej te kompetencje.

 87. Milena

  Najwazniejsze jest optymalne dopasowanie kompetencji pracownika do stanowiska

 88. Beata

  Pracownik musi mieć odpowiednią postawę oraz posiadać odpowiednie kompetencje. Nie rekrutować pracowników z tzw „litości”.

 89. Monika

  Nie zrobię wszystkiego sama, zatrudniając osobę do pomocy, która zarobi sama na siebie, mój biznes poszukuje w gore.

 90. Marzena

  Warto zaprosić nowe osoby do zespołu zawczasu, by delegowac zadania z niskiej stawki godzinowej

 91. Edyta

  Moja Lekcja: delegowanie, aby skupić się na innych ważnych czynnościach

 92. Paulina

  Moją najważniejszą lekcją jest to żeby szukać ludzi o odpowiednich kompetencjach oraz jasno określić zasady panujące w firmie, podział obowiązków i wartości jakimi kieruje się moja firma.

 93. Karo

  Moc firmy w zgranym u dobrze dobranym zespole, który się uzupełnia na poziomie kompetencji i talentów.

 94. RosKa

  1. Przygotuj się dobrze do rekrutacji
  2. Weryfikuj kompetencje i doświadczenie
  3. Jasno określ podział obowiązków

 95. Natalia

  Moją lekcja wyciągniętą z nagrania to, że od dobrze dobranych ludzi do współpracy zależy sukces firmy. I że do budowania zespołu dobrze jest szukać ludzi którym się chce coś więcej.

 96. EWELINA

  Najważniejszą lekcją dla mnie jest to, że bez współpracowników nie da się skalować biznesu i odpowiedni dobór ludzi decyduje o MOIM sukcesie

 97. Marta

  Ważne kompetencje i umiejętności, a nie tylko chęci.

 98. Agnieszka

  Powinnam nauczyć się delegować zadania, aby moc poświęcić czas i siły na wykonywanie usług w najwyższej jakości.

 99. Karolina

  Rekrutację nie można PR,wprowadzać na szybko, należy wcześniej o to zadbać, by nie robić tego w popłochu.

 100. Karolina

  To nie ja muszę zarobić na pracownika lecz on powinien zarobić na siebie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?