Jak sprzedawać więcej_

Jak sprzedawać więcej? To pytanie nierzadko spędza sen z powiek niejednym przedsiębiorcom. Nieważne, czy jesteś freelancerem, właścicielem zakładu produkcyjnego, nauczycielem w szkole językowej…

Większa sprzedaż daje większe zyski, a za tym idą większe możliwości.

Być może jesteś fryzjerem, kosmetyczką, doradcą finansowym, wedding planerem, a być może współpracujesz z branżą MLM – dla Ciebie również zwiększenie sprzedaży to większe zarobione pieniądze i niejednokrotnie spełnione marzenia.

Zajmuje się sprzedażą od 21 lat i przez cały ten czas doskonaliłam swoje umiejętności, poznawałam nowe metody. Wszystko po to, aby wiedzieć jak sprzedawać lepiej.
Coraz większa wiedza i nowa metodologia na pewno pomogły. Jednak dopiero, kiedy poukładałam wszystko, co wiem i umiem, w logiczny i poznany na szkoleniu „Mistrz sprzedaży” proces, moja skuteczność i sprzedaż eksplodowała!

Przeczytaj, czym jest i z czego składa się skuteczny proces sprzedaży, poukładaj go u siebie i realizuj niebywałe wyniki sprzedażowe.

Proces sprzedaży to powtarzalne działania, których celem jest pozyskanie, a następnie przeprowadzenie potencjalnego klienta od momentu poznania Twojej marki poprzez zakup, aż do polecenia Twojej oferty kolejnym osobom.

Poszczególne etapy procesu możesz dopasować zarówno do pojedynczego produktu, usługi jak i wielkich projektów, które zamierzasz sprzedać. Pomaga to w uporządkowaniu wszelkich działań i ułatwia codzienną pracę, za czym idzie wzrost sprzedaży i satysfakcja klienta.

Z czego składa się proces sprzedaży?

 

 

Jak sprzedawać więcej

 

PROSPEKTING

Pierwszym etapem procesu sprzedaży jest PORSPEKTING, czyli inaczej poszukiwanie klienta.

Do tego etapu zaliczają się wszystkie te działania, dzięki którym możesz znaleźć osoby, przedsiębiorstwa czy instytucje zainteresowane Twoją usługą czy produktem.
Szukasz, a czasami tworzysz środowiska, w których „siejesz ziarno”, czyli budujesz zainteresowanie swoją marką. Możesz to robić na wiele sposobów m.in.: pisać blog, prowadzić ciekawy kanał na Youtube, prowadzić ekspercki profil na Facebooku czy pisać artykuły do prasy.

Do prospektingu świetnie nadają się wszelkiego rodzaju spotkania networkingowe, wydarzenia branżowe (np. targi) czy wydarzenia rozrywkowe, a nawet kulturalne. Wszystko po to, aby uzyskać kontakt do swojego przyszłego klienta.

W tym etapie warto zadać sobie pytanie: kim jest mój idealny klient? Im więcej czasu poświęcisz na odpowiedź i im lepiej zbudujesz obraz swojego klienta, tym skuteczniej wzbudzisz zainteresowanie idealnej grupy docelowej, a pozostałe etapy sprzedaży będą łatwiejsze.

NAWIĄZYWANIE KONTAKTU

Nawiązanie kontaktu to ten moment, w którym Twój potencjalny klient ma okazję poznać Ciebie i Twoją markę. Może to być pierwszy telefon, pierwsze spotkanie na żywo lub poznanie Twojego profilu w mediach społecznościowych.

Przedstaw siebie, swoją markę, produkt lub usługę w taki sposób, aby klient nie miał wątpliwości, co dokładnie robisz, czym się zajmujesz, jakie potrzeby i problemy rozwiązujesz.

Często nawiązanie kontaktu wiąże się z pierwszym wrażeniem. Zadbaj więc o swój wizerunek oraz zastanów się jaki komunikat wysyłasz do świata, poprzez strój, komunikację czy postawę. Przy tym wszystkim pamiętaj o uśmiechu, on często ratuje nasze pierwsze wrażenie.

BADANIE POTRZEB

Gdy ze sprzedawcy zmieniasz się w dobrego detektywa szukającego prawdziwych pragnień swoich klientów to znaczy, że pamiętasz o niezbędnym etapie w sprzedaży, czyli badaniu potrzeb klienta.

Zadaj pytania otwarte (to takie, które wymagają od rozmówcy odpowiedzi bardziej złożonych, niż równoważniki zdań), aktywnie słuchaj i zapamiętuj. W międzyczasie możesz sparafrazować usłyszane wypowiedzi, aby upewnić się, czy dobrze wszystko zrozumiałeś.

W tym etapie pamiętaj o jednym: NIE RÓB ZAŁOŻEŃ, które często są powodem niskiej i nieskutecznej sprzedaży.

Pozbądź się schematów, stereotypów i utartych ścieżek myślenia. Z ciekawością dziecka zadawaj pytania i z radością oczekuj odpowiedzi klienta. Niejednokrotnie zaprowadzą Cię do zaskakujących wyników i wniosków.

Jeżeli dobrze wykonasz swoją pracę (moim zdaniem jedną z najtrudniejszych) poznasz prawdziwe pragnienia, potrzeby i problemy swojego klienta, to oprócz tego, że odniesiesz sukces w sprzedaży, to jeszcze zadbasz o zadowolenie i nierzadko o radość klienta.

Jeżeli natomiast ominiesz badanie potrzeb lub wykonasz je niedokładnie, nieszczerze – kolejne etapy procesu sprzedaży będą jak strzelanie na ślepo. Sukces będzie mocno zależał od Twojego szczęścia lub (co gorsza) możesz pokusić się o przekonywanie, nacisk czy manipulację.

Jeszcze jedno…
Zanim zaczniesz zadawać wszystkie pytania i zachowywać się jak na przesłuchaniu, warto, abyś uprzedził swojego rozmówcę. Wystarczy krótkie zdanie, którym zaprezentujesz swoją prawdziwą intencję np.:„…aby najlepiej dopasować rozwiązanie do twoich potrzeb, chciałabym zadać ci kilka pytań i poznać ciebie bliżej”.

PREZENTACJA KORZYŚCI

Dopiero w tym etapie możesz swobodnie opowiedzieć o swoim produkcie, firmie, usłudze, rozwiązaniu czy ofercie.

Poznałeś lepiej klienta. Wiesz, co dla niego jest ważne i jakim językiem się posługuje. Pamiętaj o tym w swojej prezentacji i dopasuj ją do odbiorcy lub odbiorców.
Być może słucha Cię analityk, dla którego ważne będą liczby, fakty i logiczny ciąg zdarzeń, a który słysząc o certyfikatach bezpieczeństwa zdecyduje się na zakup. A może masz do czynienia z osobą, dla której ważne będzie tempo, emocje, prestiż, i która z gwiazd dokonała podobnego zakupu.

Ludzie różnią się od siebie i w różny sposób podejmują decyzje, ale jedno jest pewne: klienci kupują korzyści z oferty, a nie samą ofertę.

Co to oznacza dla Ciebie?
Że jeżeli chcesz mieć lepsze wyniki prezentuj rozwiązanie językiem korzyści, opierając się na argumentach zarówno liczbowych, logicznych, jak i emocjonalnych.

PYTANIA/OBIEKCJE

Muszę Ci się do czegoś przyznać. Kiedyś najbardziej bałam się dwóch etapów procesu sprzedaży: obiekcji oraz finalizacji sprzedaży.

Przecież pięknie, wręcz idealnie nagadałam się i zapoznałam klienta z marką. Przedstawiłam językiem korzyści całą ofertę, ba, nawet przygotowałam specjalną promocję… Jednak zawsze istnieje ryzyko odmowy, albo co gorsza – pojawi się na pewno jakieś „ALE”.
Być może coś mu nie pasuje. Być może cena jest za wysoka, albo opakowanie za małe. A może nie ma czasu skorzystać z usługi lub odwrotnie – moja oferta trwa za krótko.

Strach przestał mnie paraliżować, gdy uświadomiłam sobie coś ważnego!

Wyrażania obiekcji, zadawanie kolejnych pytań, czy wtrącanie tych „ALE” to informacja, że klient mnie słuchał. Być może pomyślał nawet, że moja oferta to dobry pomysł, „ALE” …trochę się boi.

Nie walcz z obiekcją.
Nie atakuj, nie broń się…
Wysłuchaj, podziękuj, okaż zrozumienie dla emocji i raz jeszcze przypomnij najważniejsze argumenty.

Wyobraź sobie, że zachęcasz klienta do tego, aby przeszedł przez most nad urwiskiem, a na drugim brzegu czekają na niego skarby, które wiesz, że są mu potrzebne i są dla niego dobre.
Twój klient widzi skarb i chce iść za Tobą, ale się piekielnie boi.
Co robisz?

Popychasz i mówisz, że da radę? A może zostawiasz go na brzegu i sugerujesz, aby to jeszcze przemyślał?

Poradzenie sobie z obiekcją klienta jest jak wyciągniecie do niego ręki i powoli, krok po kroku, przeprowadzenie go przez most do jego skarbu. Zapewniam Cię, że oboje poczujecie satysfakcję oraz sukces.

ZAMKNIĘCIE SPRZEDAŻY

Finalizacja sprzedaży jest po Twojej stronie.
Twoim zadaniem jest w inicjować podjęcie decyzji przez klienta zakładając, że jest on na TAK!

Możesz to zrobić poprzez pytanie: kiedy dostarczyć zamówione produkty lub jaki sposób wysyłki wybiera?
Wezwij swojego klienta do akcji.

Przestań się martwić i bać, że klient może myśleć inaczej.
Zapewniam Cię, że jeżeli wzbudziłeś prawdziwe zaufanie i zbudowałeś relację, ale klient nie będzie jeszcze gotowy na zakup, to Ci o tym powie. Wtedy wrócicie do etapu obiekcji i dodatkowych pytań.

Ty masz prawo zapytać i zaproponować, a Twój klient ma prawo kupić u Ciebie lub nie.

REKOMENDACJE

Rekomendacja jest dobrym sposobem na reklamę Twojego produktu i zachęcenia do jego kupna innych potencjalnych odbiorców.

Po sprzedaży możesz poprosić osobę, która już wie o Twoim produkcie dużo, a nawet w międzyczasie zdążyła go przetestować, aby pomogła Ci go zarekomendować i rozwiać wątpliwości innym potencjalnym klientom.

ZARZĄDZANIE RELACJĄ

Pamiętaj, aby dbać o relacje z klientami i nie być „jednorazowym” sprzedawcą.
Twoim zadaniem jest przypominanie się klientowi. Może to być kartka urodzinowa lub telefon z pytaniem o wrażenia z zakupionego produktu. Może to być również wsparcie w montażu przez wysłanie linku do filmiku na Youtube lub wysłanie na rocznicę znajomości miłej wiadomości.

Takie dbanie o dobrą, szczerą relację z klientem może sprawić, że do Ciebie wróci i kupi jeszcze więcej lub przyprowadzi swoich znajomych.
Na pewno buduje to jakość i dobre imię Twojej firmy.

Każdy z przedstawionych tutaj opisów elementów procesu sprzedaży można pogłębić i wzbogacić. Warto rozwijać umiejętności zadawania pytań czy prezentacji językiem korzyści, albo można szukać nowych sposobów pozyskiwania klientów.

 

Nie przyniosą one jednak efektów, jeżeli nie zaczniesz działać systematycznie i konsekwentnie.
Zacznij od dziś i realizuj swoje marzenia poprzez większą sprzedaż.

Karolina Kozielska

Dział Rozwoju Zespół RBC

 

 

 

Jak sprzedawać więcej?

 

Karolina Kozielska jest prawdziwym Mistrzem Sprzedaży, którego być może miałaś lub miałaś okazję już spotkać na szkoleniach stacjonarnych organizowanych przez RBC. Do niedawna, Karolina była opiekunem uczestników półtorarocznego programu szkoleniowego RBC Master Business Training. Obecnie pracuje w Dziale Rozwoju RBC, który pozwala dobrać idealną ścieżkę rozwoju dla Twoich indywidualnych potrzeb.

Chcesz poznać nasz Dział Rozwoju? Wypełnij krótką ankietę i daj nam znać, czego potrzebujesz [KLIKNIJ TUTAJ]

 

153 komentarze
 1. Dagmara

  Prospekting:
  1. Aktywnie prowadzę mój Fp na Facebooku, Instagramie
  2. Posty o tipach dotyczących nauki języków obcych
  3. Zapraszanie na bezpłatne lekcje pokazowe

  Korzyści:
  1. Swoboda komunikacji zagranicą
  2. Możliwość awansu i wyższych zarobków
  3. Wyższa samoocena

  Sposoby na zarządzanie relacją:
  1.Ankiety badające zadowolenie z usług
  2. Rabaty na kolejne kursy
  3. Kartka świąteczna z życzeniami
  4. Aktualności na stronie i fp

 2. Małgorzata S.

  Prospekting:
  1. Aktywnie prowadzę mój Fp na Facebooku, Instagramie oraz nagrywam filmy, w których opowiadam o korzyściach danego produktu
  2. Filmy o problemach skórnych i jak sobie z nimi poradzić oraz jakie produkty będą najlepsze na dany problem
  3. Daje próbki każdej kobiecie np. w sklepie aby mogła przetestować je w domu i sprawdzić efekt na własnej skórze( ładnie zapakowane z numerem telefonu)
  4. Prowadzenie grupy zamkniętej na Facebooku, gdzie pokazuje makijaż, triki, jak używać produktów itp
  5. Udzielanie się na forach dotyczących makijażu i pielęgnacji, rozdanie i konkursy

  Korzyści:
  1. Rewelacyjne jakościowo produkty, po których użyciu widać efekty
  2. Znaczna poprawa kondycji skóry
  3. Rozwój, szkolenia i niezależność finansowa
  4. Moja opieka, zaangażowanie, dobór idealnych produktów do potrzeb skóry i zainteresowanie
  4. Gwarancja 100% satysfakcji i złoty serwis

  Sposoby na zarządzanie relacją:
  1. Follow Up- dzwonie do niej po dwóch dniach od sprzedaży, aby zapytać jak się czuje, co u niej, czy jest zadowolona z efektów i z produktów, które zakupiła
  2. Przedstawiam jej promocje oraz nowości, które aktualnie mamy w ofercie
  3. W dniu urodzin dzwonie do niej z życzeniami i składam ofertę urodzinową w postaci prezentu do zakupionego produktu
  4. W dniu urodzin jej męża dzwonię, aby zapytać czy ma pomysł na prezent i proponuję jej pomoc
  5. Pytam również czy ma koleżanki, które chciałyby skorzystać i proponuje domowe SPA

 3. Maria Anna

  Prospecting:
  Aktywne prowadzenie swoich stron, typu: Fanpage, Instagram, You Tube, komunikacja z ludźmi.
  Korzyści:
  Przyjemność z używania wysokiej jakości produktów aloesowych, doskonałe samopoczucie, poprawa kondycji finansowej.
  Relacje:
  Umiejętność słuchania potrzeb innych ludzi, zainteresowanie klientem, chęć niesienia pomocy.

 4. Justyna

  Prospekting:
  1. Blog
  2. Posty eksperckie
  3. Networking
  Korzyści:
  1. Gładka i nawilżona skóra
  2. Idealnie wyglądający podkład i trwały makijaż każdego dnia
  3. Młodość zachowana na dłużej
  Zarządzanie relacją:
  1. Dodanie do grupy na FB i live na grupie
  2. Telefon
  3. Zaproszenie na profil FB

 5. Katarzyna

  To świat, którego nie znałam, wszystko co przeczytałam jest nowe. Muszę to na spokojnie prztrawić. Chcę się na razie skoncentrować na Poznaniu potrzeb moich klientów.

 6. Kinga

  Prospekting:
  1. Dodawanie wartościowych postów na temat produktu, zdrowia, życia prywatnego.
  2.Bezpośredni kontakt w relacji.
  3. Aktywność na stronie na FB.
  4. Promowanie produktu, którego używam i jestem zadowolona.
  Korzyści z moich usług/ produktu:
  1. Możliwość rozwoju osobistego oraz nauka przedsiębiorczości. Kursy, szkolenia.
  2. Dodatkowy dochód.
  3. Nowe, wartościowe znajomości.
  4. Gwarantowana poprawa zdrowia i wiedzy o nim.
  Zarządzanie relacją:
  1. Doradztwo.
  2. Pytanie o samopoczucie.
  3. Życzenia urodzinowe/świateczne.
  4.Zaproszenie na spotkanie.

 7. Izabela K

  Prospekting
  1. Ciągłe rozwijanie Instagram, oraz grupy zamkniętej dla klientów na FB.
  2.Składanie propozycji klientom
  3. Oznaczenie pojazdu logo firmy
  Korzyści:
  1. Ciągły rozwój
  2.Niezależność finansowa
  3.Profesjonalizm
  Zarządzanie:
  1. Kontakt z klientem w każdej formie
  2.Informowanie o nowościach
  3.Praca w grupach zamkniętych

 8. Paulina Stolarczyk

  1. PROSPEKTING:
  posty dające wartość budujące moją markę osobistą
  zamknięta grupa, gdzie promuję zdrowy styl życia, jak również opowiadam o produktach w moim domu, inspiruję i pokazuję różne tipy zdrowotne
  jestem produktem produktu (pokazuję czego używam w różnych miejscach, używam też loga marki np. na parasolce, termosie)

  2. KORZYŚCI Z UŻYTKOWANIA PRODUKTU:
  produkty budujące zdrowie: wzmocnienie organizmu i nauka zdrowych nawyków
  większa świadomość dzięki bezpłatnym szkoleniom z zakresu zdrowia
  zakupy bezpośrednio u producenta z dożywotnią zniżką na naturalne certyfikowane produkty

  nauka przedsiębiorczości bez ryzyka – ze sprawdzonym biznesplanem, narzędziami i zespołem wsparcia
  dywersyfikacja dochodów – zabezpieczenie finansowe (poza pracą podstawową, która raz może być, a raz nie)
  elastyczność miejsca i czasu pracy

  3. ZARZĄDZANIE RELACJĄ:
  zapraszanie na spotkania/ szkolenia
  rozmowy telefoniczne o tym co słychać u drugiej osoby (z troski)
  30dniowa gwarancja satysfakcji – po 2 tyg telefon z pytaniem o produkt

 9. Justyna

  Prospekting:
  1. Regularne posty w mediach społecznościowych informujące o produktach ale też o zaletach pracy w branży MLM
  2. Cykliczny program na żywo na funpage mówiący o problemach ale tez i rozwiązaniach w celu przybliżenia branży i możliwości
  3. Komentowanie postów innych, udzielanie się na forach

  Korzyści:
  1. Rozwój osobisty i możliwość uczestnictwa w wielu szkoleniach
  2. Dodatkowy dochód, poczucie bezpieczeństwa
  3. Niezależność czasowa (elastyczność)

  Zarządzanie relacją:
  1. Praca w grupach zamkniętych na fb
  2. Fallow-up, kontakt z klientem, prowadzenie klienta, doradztwo i pomoc
  3. Mailing – informacje, spersonalizowane życzenie urodzinowe

 10. Lilianna

  Prospekting: live, pasty z radami, wywiady z ekspertami

  Korzyści: rozwój osobisty, inne spojrzenie na stary problem, poszerzanie kręgu znajomych/odbiorców treści

  Zarządzanie: grupa na FB, YT, rabaty lojalnościowe :)

 11. Emila Brzyska

  Mój prospekting;
  -regularne posty na Facebooku, fanpag, Instagram
  – wrzucanie relacji
  -Aktywność na grupach związanych z mlm/urodą /zdrowiem
  -wywiady z wartościowymi ludźmi
  -spotkania ofline z klientem

  Korzyści ;
  -poprawa wyglądu skóry i klientki(zadowolony klient)
  -tworzenie dodatkowego źródła dochodu
  -rozwój osobisty
  -darmowe szkolenia
  -wysoka jakość produktów
  Zarządzanie relacją;
  -kontakt telefoniczny /konsultacje /zapytanie o wrażenia po zakupie
  -informacja o nowosciach
  -informacja o spotkaniach tematycznych
  -życzenia urodzinowe /świąteczne
  -upominki /rabatu przy większych zakupach

 12. Sylwia Pogorzelska

  Mój prospeking;
  – regularne posty i relacje na instagramie
  – angażowanie sie w rozmowy na grupach, i na forach związanych ze zdrowiem, biznesem i rozwojem osobistym
  – komentować posty innych użytkowników na ig i fb.

  Korzyści:
  -poprawa zdrowia oraz samopoczucia swojego i swojej rodziny.
  -rozwój osobisty i wsparcie
  – wygenerowanie dodatkowego dochodu, a nawet możliwość osiągnięcia stabilizacji finansowej.

  Usługa po sprzedażowa:
  -kontakt telefoniczny i mailowy
  -wysłanie zaproszenia do grupy dla klientów
  -zaproszenia na webinary i spotkania.

 13. Edyta

  Prospekting to co tygodniowe live gdzie na żywo gotuje, oceniam danie i mowie o urządzeniu Thermomix.

  3 korzyści:
  Zdrowe odżywianie, oszczędność czasu w trakcie przygotowywania dań, poznawanie nowych smaków

  3 sposoby na zarządzanie relacja:
  Kontakt z klientem (nie tylko w trakcie promocji lecz z troska), inspiracje do dan, pomoc w obsłudze urządzenia.

 14. anna

  Cześć Kamila
  ;) właśnie przerabiam kolejny etap twojego kursu. Oto odpowiedzi.:
  Prospekting
  -publikowanie postów na FB, INSTAGRAMNIE
  -nagrywanie filmików produktowych, live o problemach klientów z informacją jak im zaradzić
  -poznawanie potrzeb klienta przez ankiety oraz zadawanie pytań w relacjach.

  Korzyści
  -rozwój osobisty
  -niezależność
  -uznanie
  -pracuje kiedy chce, jak chce, gdzie chce

  Zarządzanie
  -kartki urodzinowe
  -zapraszanie klienta na darmowe wyjazdy firmowe( traktowanie klienta jak VIPa)
  zapraszanie do grupy zamkniętej(wyjątkowej)gdzie znajdzie więcej informacji o problemach, produktach

 15. Jola

  Mój pomysł na prospekting:
  – live’y tematyczne na profilu i fanpageu
  – wywiady z osobami
  – wspólna grupa zainteresowań, dawanie ludziom wartości
  – spotkania networkingowe

  Korzyści z zastosowania mojego produktu:
  – poprawa jakości życia i zdrowia
  – tworzenie dodatkowego źródła dochodu, zabezpieczającego naszą przyszłość
  – elastyczność pracy

  Sposoby na zarządzanie relacją:
  – grupa wsparcia
  – kontakt poprzez messenger i telefon
  – spotkania indywidualne lub grupowe integracyjne

 16. Marta Mierzwińska

  Mój prospekting:
  – regularne posty na Fb i instagramie
  – branie udział w wydarzeniach np. targach lub innych imprezach
  – budowanie relacji ( odpowiadanie na komentarze)

  3 korzyści:
  – rozwój osobisty
  – uznanie
  – niezależność finansowa

  3 sposoby:
  – pokazywanie opinii zadowolonych klientów
  – wiadomości prywatne z podziękowaniem za zakup produktu
  – zaproszenia na wydarzenia np webinar który organizuję

 17. Natalia

  Prospekting:
  Posty na facebooku i instagranie
  Spotkania networkingowe
  Wyjście do klienta, tam gdzie on spędza czas

  Korzyści:
  Lepsze zdrowie
  Więcej energii
  Niezależność i wolność finansowa

  Sposoby na zarządzanie relacja:
  Wysyłanie prezentów w formie przepisu z wykorzystaniem tego produktu
  Traktowanie klienta jak VIP’a, zaproszenie np na wirtualną kawę w większym gronie
  Składanie życzeń urodzinowych (oczywiście jeśli znam datę)

 18. Magdalena Forystek

  Mogę przeprowadzić prospekting w formie ankiety. W ten sposób sprawdzę jakie oczekiwania mają moi klienci wobec mnie.
  Moja usługa sprawi, że biznes moich klientów rozkwitnie. Sprawie, że klient będzie miał wsparcie i jasno określone cele. Oferuje wzrost przychodów firmy oraz wysoka jakość moich produktów.
  Co miesięczne sprawdzanie co słychać u moich klientów. Aktywne komentowanie ich profili w social mediach oraz cykliczne spotkania.

 19. Malgorzata Sdzuj

  Prospekting:
  Wrzucanie regularnie postów na FB i Instagram
  Wrzucanie relacji
  Tworzenie relacji z potencjalnym klientem
  Poznanie problemów klianta
  Korzyści:
  Motywacja osób aby osiągnęli swój cel
  Pokazania korzyści stosowania naszych produktów
  Pokazania przemian innych podopiecznych
  Sposoby na zarządzanie relacja:
  Kontakt z podopiecznymi
  Podsyłanie przepisów i treningów
  Wysłuchanie potrzeb i problemów podopiecznych
  Budowanie więzi i relacji z podopiecznym i przyszłym podopiecznym

 20. Katarzyna Wysocka

  W jaki sposób możesz przeprowadzić prospekting?
  – aktywność na grupach związanych ze zdrowiem i urodą
  – regularna publikacja na swojej grupie
  – używanie na co dzień produktów, które sprzedaję

  3 korzyści z zastosowania produktu:
  – zbudowanie odporności
  – usunięcie toksyn z organizmu
  – pomoc np. w chorobach skórnych

  3 sposoby na zarządzanie relacją:
  – spotkania i zaproszenia na wydarzenia
  – regularny kontakt na fb
  – kontakt telefoniczny po zakupie

 21. Danusia

  Dzień dobry, Kamilo
  Jestem po kolejnym etapie Twojego kursu
  Moje pomysły na prospekting to:
  – regularne live,y na facebooku z dostarczaniem merytorycznych informacji
  – obserwowanie stron parentingowych i reagowanie na sygnalizowane tam problemy rodziców
  – zapraszanie do bezpłatnych działań (np. Tydzień Eksperta w grupie POZYTYWNA DYSCYPLINA SPEŁNIENI RODZICE) ponad 20 tys członków i zapraszanie uczestników na wydarzenia płatne

  Korzyści jakie otrzyma osoba, korzystająca z mojej usługi:
  – rzetelna wiedza na temat rozwoju i potrzeb rozwojowych dzieci i nastolatków
  – zrozumienie przyczyn niegrzecznego zachowania dziecka i narzędzia skutecznej długofalowo reakcji na takie zachowania
  – wzmocnienie relacji w rodzinie, budowanie motywacji wewnętrznej dziecka, wzmacnianie silnych stron i przede wszystkim szacunek do siebie i własnych dzieci

  Sposoby na zarządzanie relacją:
  – informowanie o kolejnych wydarzeniach
  – udzielanie konsultacji i pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych
  – stała i regularna obecność w mediach społecznościowych

 22. Agnieszka Kłos

  Cześć Kamila :) Pora na wykonanie kolejnego zadania z Twojego kursu :)
  Prospekting :
  – prowadzenie bloga skierowanego do mojej grupy docelowej
  – aktywne prowadzenie profilu na Instagramie, codzienne posty , relacje , transmisje na żywo, pozyskiwanie nowych osób obserwujących
  -udzielanie się i komentowanie w grupach tematycznych związanych z moimi zainteresowania i równocześnie na których znajdują się moi potencjalni klienci

  3 korzyści zastosowania mojego produktu :
  – zadbanie o zdrowie i odporność
  – zrzucenie zbędnych kilogramów i oczyszczenie organizmu
  – zadbanie o skórę od wewnątrz za pomocą suplementów wysokiej jakości

  3 sposoby na zarządzanie relacją ( obsługa posprzedażowa )
  – zamknięta grupa na facebooku dla klientów używających produkty
  – kontakt z klientem z zapytaniem o wrażenia i efekty używania produktu, zapytanie czy jest zadowolony z zakupu
  – wysyłanie ciekawego newslettera z wartościowymi informacjami

 23. Katarzyna Kiernicka

  Cześć Kamila!
  Przerabiam kolejny moduł Twojego szkolenia – Jak zbudować stabilny biznes online.

  W jaki sposób możesz przeprowadzić prospekting?
  – komentarze pod postami na profilach gdzie jest moja grupa docelowa
  – wywiady i live – crossy
  – noszenie odznaki firmowej – tak aby ludzie sami pytali mnie co to jest i wtedy mam możliwość opowiedzenia czym się zajmuje

  3 korzyści z zastosowania produktu:
  – zbudowanie odporności
  – silny i zdrowy organizm
  – smukła sylwetka i pozbycie się kilku zbędnych kilogramów

  3 sposoby na zarządzanie relacją:
  – życzenia/gratis na urodziny
  – regularny mailing
  – kontakt telefoniczny po zakupie i późnej relacyjny

 24. Monika Anioł

  Moje sposoby na prospekting:
  *rozwijanie profilu na fb i praca z ciepłym rynkiem
  *rozwijane konta na instagramie i praca z zimnym rynkiem
  *wspominanie o swojej pracy podczas wizyty u fryzjera, kosmetyczki, w restauracji

  3 korzyści z zastosowania mojego produktu
  *lepsza jakość życia
  *większa energia i witalność
  *poprawa odpornosci

  3 sposoby na zarządzanie relacja
  *zaproszenie do zamkniętej grupy klientów gdzie doradzamy, dzielimy się pomysłami, radami i efektami
  *regularne dowiadywanie się, co słychać
  *informowanie o nowościach i sezonowych produkach

 25. Ewelina Kozakiewicz

  Cześć Kamila,
  poniżej moje pomysły :)

  1) Propsekting:
  – regularne posty na IG + nagrywanie story
  – dołączenie do grup, komentowanie i udzielanie się na forach
  – komentowanie profili, na których może znajdować się moja grupa docelowa

  2) Korzyści:
  – budowanie niezależności finansowej i dochodu pasywnego
  – rozwój osobisty
  – elastyczność i możliwość wykonywania pracy wszędzie, gdzie jest dostęp do Intenetu
  – zadbanie o swój organizm poprzez zażywanie suplementów

  3) Zarządzanie relacją:
  – zachęcanie do śledzenia mojego IG
  – sms z informacją o nowościach
  – pytanie o opinię po zakupie
  – pomysły na zakupy/prezenty związane z różnymi okazjami, np. święta, dzień mamy, itp.

 26. Anna

  Dzień dobry, moje pomysły to:
  PROSPEKTING
  -trafianie do potencjalnych klientów poprzez reaktywowanie mojego bloga kulinarnego na fb i insta juz z wypracowana spolecznoscia i jej poszerzanie przez nowe posty i relacje
  -rozmowy o produkcie podczas relacji biznesowych w innej pracy powiazanej takze z kulinariami,
  -kontakt osobisty lub telefoniczny z osobami ktore w moim mniemaniu moga byc zainteresowane danym produktem

  KORZYŚCI
  -oszczędność czasu i pieniędzy
  -nowe możliwości kulinarne w zasięgu własnych możliwości
  -nowa jakość życia w wielu dziedzinach na które to urządzenie będzie miało wpływ

  ZARZĄDZANIE RELACJĄ
  -zamknieta grupa na fb z klientami i wymiana doswiadczen, inspiracji, pomoc
  -kontakt telefoniczny i osobisty co jakis czas (2 miesiace) plus drobne upominki
  -zachecanie do sledzenia mojego bloga kulinarnego wraz z dostepem do webinarow i ebookow i zapraszanie na wydarzenia

  dziekuje!

 27. Jacek

  Sposobem na prospekting jest to co poniżej napiszę :

  Składanie propozycji nowym klientom i znajomym
  Badanie rynku w internecie oraz w otoczeniu moim jak i moich znajomych
  Korzyści usług: Wzrost zysku
  Profesjonalizm, gwarancja, dobry produkt.
  Rozwój, współpraca, nowe znajomości.
  Zarządzanie relacją;
  Cykliczne spotkania i raporty.
  Częsta pomoc i dalsza współpraca.

 28. Jacek

  Moim sposobem na prospekting jest to co poniżej napiszę :

  Składanie propozycji klientom i znajomym
  Badanie rynku oraz klientów w internecie oraz w otoczeniu moim jak i moich znajomych
  Korzyściami z zastosowania moich usług są: Wzrost zysku
  Profesjonalizm oraz gwarancja.
  Ciągły rozwój i współpraca.
  Zarządzanie relacją;
  Cykliczne spotkania i raporty.
  Częsta pomoc i dalsza współpraca.

 29. Jacek

  Moim sposobem na prospekting jest to co poniżej napiszę :

  – Składanie propozycji klientom i znajomym
  – Badanie rynku oraz klientów w internecie oraz w otoczeniu moim jak i moich znajomych
  Korzyściami z zastosowania moich usług są:
  – Wzrost zysku
  – Profesjonalizm oraz gwarancja.
  – Ciągły rozwój i współpraca.
  Zarządzanie relacją;
  – Cykliczne spotkania i raporty.
  – Częsta pomoc i dalsza współpraca.

 30. Jacek

  Moim sposobem na prospekting jest to co poniżej napiszę :

  – Składanie propozycji klientom.
  – Badanie rynku oraz klientów w internecie oraz w otoczeniu.
  Korzyściami z zastosowania moich usług są:
  – Wzrost zysku oraz dochodu firmy.
  – Profesjonalizm oraz gwarancja.
  – Ciągły rozwój i współpraca.
  Zarządzanie relacją;
  – Cykliczne spotkania i raporty.
  – Częsta pomoc i dalsza współpraca.

 31. Jacek

  Moim sposobem na prospekting jest:
  – Obserwacja firm w moim otoczeniu i polecanie im swoich usług.
  – Składanie propozycji klientom.
  – Badanie rynku oraz klientów w internecie oraz w otoczeniu.
  Korzyściami z zastosowania moich usług są:
  – Wzrost zysku oraz dochodu firmy.
  – Profesjonalizm oraz gwarancja.
  – Ciągły rozwój i współpraca.
  Zarządzanie relacją;
  – Cykliczne spotkania i raporty.
  – Częsta pomoc i dalsza współpraca.
  – Wzajemne rekomendacje

 32. Karina Kowalska

  Hej Kamila, właśnie jestem na kolejnym etapie Twojego kursu!

  W jaki sposób moge przeprowadzić swój prospekting?
  *Regularne dodawanie postów na fanpage’u oraz na instagramie
  *spotkania ze znajomymi, by ich zaciekawić oraz przedstawić produkty
  * dołączenie do grup społecznościowych gdzie mogą znajdować się moi potencjalni klienci.

  korzyści z zastosowania produktów oraz dołączenia do mojego zespołu
  *zadbanie o zdrowie od wewnątrz oraz od zewnątrz
  * finansowa niezależność, możliwość rozwoju i spełnienia.
  *praca z dowolnego miejsca

  sposoby na zarządzanie relacją z moimi klientami
  *informowanie o nowościach oraz nadchodzących wydarzeniach
  *osobisty kontakt, SMS, telefon lub mail
  *grupa na facebooku by wszyscy uczestniczyli w dyskusjach oraz mieli możliwość pozyskania rady
  *zaproszenie na spotkanie grupowe przy kawie i ciastku

 33. Karina Kowalska

  Hej Kamila, właśnie jestem na kolejnym etapie kursu!

  W jaki sposób moge przeprowadzić prospekting?
  *Regularne dodawanie postów na fanpage’u oraz na instagramie
  *spotkania ze znajomymi, by ich zaciekawić oraz przedstawić produkty
  * dołączenie do grup społecznościowych gdzie mogą znajdować się moi potencjalni klienci.

  3 korzyści z zastosowania produktów oraz dołączenia do mojego zespołu
  *zadbanie o zdrowie od wewnątrz oraz od zewnątrz
  * finansowa niezależność, możliwość rozwoju i spełnienia.
  *praca z dowolnego miejsca

  3 sposoby na zarządzanie relacją z moimi klientami
  *informowanie o nowościach oraz nadchodzących wydarzeniach
  *osobisty kontakt, SMS, telefon lub mail
  *grupa na facebooku by wszyscy uczestniczyli w dyskusjach oraz mieli możliwość pozyskania rady
  *zaproszenie na spotkanie grupowe przy kawie i ciastku

 34. Karina Kowalska

  Hej Kamila, właśnie jestem na kolejnym etapie kursu!

  W jaki sposób możesz przeprowadzić prospekting?
  *Regularne dodawanie postów na fanpage’u oraz na instsgramie
  *spotkania ze znajomymi, by ich zaciekawić oraz przedstawić produkty
  * dołączenie do grup społecznościowych gdzie mogą znajdować się moi potencjalni klienci.

  3 korzyści z zastosowania produktów oraz dołączenia do zespołu
  *zadbanie o zdrowie od wewnątrz oraz od zewnątrz
  * finansowa niezależność, możliwość rozwoju i spełnienia.
  *praca z każdego miejsca na ziemi

  3 sposoby na zarządzanie relacją
  *informowania o nowościach oraz wydarzeniach
  *osobisty kontakt
  *grupa na facebooku by wszyscy uczestniczyli w dyskusjach oraz mieli możliwość pozyskania rady
  *zaproszenie na spotkanie grupowe.

 35. Anna Szychowska

  1) W jaki sposób zrobić prospecting?

  Aby dotrzeć do moich potencjalnych klientów będę chodziła na zajęcia zumby w mojej okolicy i tam zabierałą ze sobą napój aloesowy. Ćwiczące osoby moga się zaciekawić tym napojem, bo zwykle pije sie wodę niegazowaną. Mog pwoiedzieć, że mogę zamówić dla nich taki napój i przy nastepnym spotkaniu im dostarczę albo od razu zalożyc konto w hurtowni.

  2) 3 sposoby, aby osoby dołączyły do mojego zespołu

  1. Dzięki moim profilom w mediach społecznosciowych będe pokazywała swoje życie i to jak sięzmienilam odkad pracuje w Forever. Osoby, które mnie obserwuja – moi znajomi bądź nieznajomi moga się zaciekawić tematem oraz zapytac, gdzie pracuję. Wtedy powiem, że maja możlwiość dołączyć do mojego zespołu.

  2. W rozmowach ze znajomymi z pracy powiem, że robie kurs Kamili Rowińskiej ktory na rynku kosztuje ponad 1700 zł a ja mam do niego darmowy dostęp. Osoby zainteresowane rozwojem osobotym beda pytac w jakis posb dolaczylam do firmy i czy one tez maja taka mozliwosc..

  3. Stałym klientom z rabatem 15% zaproponuje, czy chcuelo by zamawiac kosmetyki jeszcze taniej i zbierac punkty CC oraz budowac dochód pasywny. Jesli icha zamówienia sa duże- zapewne będzie to dna nich ciekawa propozycja.

  3) 3 spoosby, aby budować relacje z klientem

  1.Każdemu klientowi podam swój link do mediów spolecznościowych (Instagram / Facebook) aby mogli śledzić nowości. Poprosze o ich nr telefonu i będę raz w miesiacu wysyłąć sms o innym ciekawym produkcie, czy chcieliby go sprubować.

  2. Będę komentować ich posty i udostepniac, aby widzieli że interesuje sie tym co sie u nich dzieje.

  3. Będę pytać czy sa zadowoleni z produktów, jakości dostawy i czy mają uwagi. Pokażę, że ważna jest dla mnie ich opinia o produkcie oraz o marce Forever.

 36. Magdalena

  Moim sposobem na prospekting jest:
  – Obserwacja firm w moim otoczeniu i polecanie im swoich usług.
  – Składanie propozycji klientom.
  – Badanie rynku oraz klientów w internecie oraz w otoczeniu.
  Korzyściami z zastosowania moich usług są:
  – Wzrost zysku oraz dochodu firmy.
  – Profesjonalizm oraz gwarancja.
  – Ciągły rozwój i współpraca.
  Zarządzanie relacją;
  – Cykliczne spotkania i raporty.
  – Częsta pomoc i dalsza współpraca.
  – Wzajemne rekomendacje

 37. Laura

  Mój sposób na prospekting :
  – Posty na Facebooku oraz Instagramie
  – Komentowanie postów docelowej grupie odbiorców ( również pod postami mojej firmy w celu wzmacnia więzi z klientem)
  – Instastories oraz relacje na Facebooku.

  Korzyści z zastosowania mojego produktu :
  – Wysoka jakość produktów
  – Trwałość i styl
  – Prestiż

  Sposoby na zarządzanie relacją :
  – Stały kontakt w mediach społecznościowych
  – Oferowanie nowości
  – Opinie zadowolonych klientów (testymoniale)

 38. Mirka

  Witam Pani Kamilo, jestem na kolejnym etapie szkolenia-dziękuje za pomoc

  Prospekty
  📌precyzyjne posty odnośnie marki i jakości produktów
  📌przedstawienie Zalet działania w MLM w firmie będącej na rynku ponad 42 lata
  📌Nagrywanie krótkich filmów

  Korzyści
  📌wysoka jakość, szczególnie selekcjonowanych produktów
  📌biznes plan, który świetnie prosperuje od 42 lat
  📌darmowe Szkolenia
  📌forma dodatkowego dochodu

  Sposoby zarządzania relacją
  📌drobne upominki przy większych zakupach
  📌pytanie o jakość i efekty oczekując wiadomości zwrotnej
  📌indywidualne podejście do klienta
  📌 odżywianie się raz na miesiąc np jak produkty? Czy czegos potrzeba ?

 39. JOANNA

  Kolejny moduł szkoleniowy za mną i kolejne zadanie
  Prospekting:
  -spotkania networkingowe
  -cykle i wpisy na funpage FB i Instagramie
  -crossowe spotkania z powiązanych ale niekolidujących ze sobą branż
  -wydarzenia kulturalne, artystyczne..
  Korzyści:
  -nowa jakość życia
  -dołączenie do zespołu – nowy sposób zarobkowania
  -rozwój i sięganie po więcej i lepiej w życiu
  Relacje:
  -kontakt via messenger, telefon, mail w celu podtrzymania relacji
  -podziękowania
  -drobne upominki na spotkaniach osobistych
  -inspiracje

 40. KrasnalowatyUP (Bartosz Grzelka)

  To Mój pomysł na PROSPEKTING :
  – Kanał na Instagranie, Fanpage na Facebook, Kanał na Youtube
  (filmy, vlogi, posty)
  Korzyści to na pewno :
  1. Rozwój
  2. Zdrowa i Silna Sylwetka
  3. Niezależność
  Relacja :
  – wiadomości po zakończeniu np. kursu, programu (np. Gratulacje), urodzinowe itd.
  – pomoc motywacyjna i informacje o nowościach produktowych
  – możliwości dodatków poprzez konferencje, zoomy itd.

 41. Joanna S

  Cześć Kamila przerabiam kolejny moduł.
  Prospekting:
  -poprzez rozmowy osobiste z być może potencjalnym klientem w różnych miejscach jak również okolicznościach, oczywiście sprzyjającym takiej rozmowie. Mówiąc bliżej o korzyściach produktu.
  -regularne posty i relacje na FB i Instagramie.
  -zwracanie uwagi na like i komentarze.
  Korzyści zastosowania produktu lub usług:
  -zdrowe odżywianie, wiem co jem.
  -oszczędność czasu, energii i pieniędzy.
  -uwierzenie we własne możliwości kulinarne.
  Zarządzanie relacją:
  -kontakt telefoniczny z klientem, rozmowa, wsparcie.
  -wysyłanie różnych nowości typu nowe kolekcje-inspiracje przepisami.
  -być otwartym i pomocnym w momencie kiedy nasz klient tego potrzebuje.

 42. Joanna

  Prospekting
  1) na pewno inaczej wyglądał, kiedy zaczynałam pracę w Vorwerk i nie miałam jeszcze bazy klientów, za to mnóstwo znajomych i rodzinę, a większość przychylna i chętna do tego, żeby poznać Thermomix
  2)fanpage na fb
  https://www.facebook.com/Thermomixowa-pracownia-smaku-110263933888836/
  3)profil na instagramie
  4)stwarzanie możliwości poznawania nowych osób: nowe aktywności fizyczne, szkolenia, kursy, itp.

  Korzyści z posiadania Thermomixa/Pracy w Vorwerk
  1)Jeśli uwielbiasz gotować – możliwość przygotowania przepisów z całego świata wprost z ekranu Thermomixa
  2)Jeśli nie umiesz gotować – w Thermomixie, gotując krok po kroku, uda Ci się każdy przepis
  3)Domowa piekarnia, a kto nie kocha zapachu domowego pieczywa:):)
  4)Masz wpływ na skład przygotowanych potraw – Wiesz, co jesz
  5)Jedno urządzenie do mycia, zamiast sterty garów
  6)Praca – połączenie pasji gotowania z pracą i zarabianiem
  7)Przełamanie barier w kontaktach z ludźmi
  8)Wzrost samooceny – ciągle się uczę, analizuję, dokształcam, testuję nowe przepisy

  Zarządzanie relacją:
  1)REGULARNE smsy z przepisami
  2)telefon z informacją zwrotną od klienta, czy udało mu się ten przepis spróbować
  3)Warsztaty kulinarne
  4)Prezentacja warsztatowa u klienta w domu z jego znajomymi, dzięki czemu on poznaje nowe przepisy, a ja nowe osoby i potencjalnych klientów
  Ahhhhh…. Kocham to, co robię
  Kamila i cały Zespół RBC – świetne, motywujące szkolenie.

 43. Patrycja Wielgus

  Prospekting:
  – poprzez kontakt osobisty z potencjalnym klientem
  – poprzez budowanie marki osobistej na profilu na FB i Instagramie, pozytywne motywujące do działania posty, grupa prywatna produktowa czyli wprowadzanie świat produktów.
  – obecność na grupach społecznościowych, które są w kręgu moich docelowych klientów
  3 korzyści:
  – dodatkowy dochód, który może pomóc w realizacji dawno odkładnych marzeń jak wakacyjny wyjazd, nowy samochód, a może studia dzieci za granicą
  – poprawa zdrowia twojej rodziny i Twojego
  – że tą pracę możesz zabrać ze sobą wszędzie nawet jak postanowisz zmienić kraj,bo potrzebny będzie Ci tylko telefon z dostępem do Internetu.
  3 sposoby na zarządzanie relacją:
  – telefonicznie i kontakt osobisty, pisanie wiadomości, zaczynając od „Co słychać ”
  – proponowanie szkoleń produktowych
  – pisanie postów po konkretną osobę, o tym jak zabrałam potrzebę, żeby mogła dostrzec korzyść dla siebie

 44. Monika Sz

  Witaj Kamilo kończę kolejny moduł.
  Prospekting;
  -budowanie relacji na moim fanpage i grupie bardziej prywatnej
  -pokazując swoje produkty np. na festynie gdzie będę mogła zachęcić i zainteresować moją markę
  -regularność i systematyczne publikowanie postów
  Korzyści;
  -poprawa samopoczucia i większej wiary w siebie
  -inwestowanie w swoją markę osobista by być kobietą niezależna
  -dołączenie do mojego zespołu
  -dodatkowy dochód
  -możliwość nawiązywania kontaktów i pozyskiwania nowych klientów
  Obsługa po sprzedażowa;
  -wiadomość z podziękowaniem za zakupienie produktu
  -pochwalenie się innymi zadowolonymi klientami
  -zainteresowanie nowym produktem co jest nowością i hitem
  -prośba bo rekomendacje znajomym

 45. Edyta Lagwa

  Hej Kamilo przerabiam kolejny modul.

  Prospekting:
  Relacje
  Posty
  Treningi live
  Kanal YouTube

  Korzysci stosowania produktu :
  dobór produktu do potrzeb klienta
  Mozliwosc dołączenia do mojego Teamu
  Osiągnięcie celu

  Sposoby zarządzania relacją:
  Ćwiczenia na live – zaproszenia na story
  Wiadomosci prywatne
  Grupa na facebooku

 46. Edyta Lagwa

  Hej Kamilo przerabiam kolejny modul.

  Prospekting:
  Relacje
  Posty
  Treningi live
  Kanal YouTube

  Korzysci stosowania produktu :
  Odpowiedni dobór produktu do potrzeb klienta
  Mozliwosc dołączenia do mojego Teamu
  Osiągnięcie celu

  Sposoby zarządzania relacją:
  Ćwiczenia na live – zaproszenia na story
  Wiadomosci prywatne
  Grupa na facebooku

 47. Katarzyna Roszak

  Cześć Kamila,
  właśnie ukończyłam kolejny moduł Twojego fantastycznego szkolenia.
  Moje pomysły na prospekting to:
  – fanpage na fb @Kaskapogodzinach
  – Ig @kaska_po_godzinach
  – Małe gratisy z dokaczoną moją wizytówką dla osób biorących udział w party/ prezentacji
  Korzyści z posiadania Thermomix to:
  – 27 urządzeń w 1 – czyli oszczędność miejsca w kuchni
  – Zdrowe posiłki
  – Oszczędność czasu
  – Oszczędność pieniędzy
  – Cookidoo pełne inspiracji
  – Systematycznie dodawane na cookidoo nowe kolekcje pełne pysznych przepisów
  – Posiadanie doradcy w postaci mojej osoby
  Korzyści ze współpracy z firmą Vorwerk:
  – Możliwość wypracowania własnego urządzenia
  – Dodatkowy dochód
  – Nowe kontakty – klienci z rekomendacji
  – Możliwość uczestniczenia w cotygodniowych spotkaniach, które prowadzą tez do mojego rozwoju
  – Możliwość uczestniczenia w szkoleniach
  – Samodzielnie planowane godziny pracy
  Zarządzanie relacjami:
  – Zaproszenie do obserwowania moich fanpages na fb i ig, które mogą być inspiracją
  – Telefoniczny, mailowy, poprzez messenger lub osobisty kontakt z klientami gdy należy dokonać aktualizacji urządzenia lub gdy dostępne są nowe kolekcje
  – Telefoniczny, mailowy, poprzez messenger lub osobisty kontakt z klientami z zaproszeniem do udziału w warsztatach (nie są dostępne w okresie pandemii)
  Pozdrawiam,
  Kasia tj. Kaśka po godzinach

 48. Małgorzata

  Prospekting:
  1) posty i relacje na Facebook i Instagram
  2) Reagowanie na Like i Komentarze
  3) Regularność w budowaniu marki osobistej
  Korzyści z dołączenia do zespołu:
  1) możliwość zbudowania stabilnego biznesu na lata z dochodem pasywnym
  2) wolność i czas – sam decydujesz o tym ile pracujesz i kiedy
  3) nowe szczere relacje i znajomości
  Sposoby na zarządzanie relacją:
  1) pomoc w podjęciu działań poprzez pokierowanie na odpowiednie szkolenia
  2) osobisty kontakt na każdym etapie i indywidualne podejście
  3) pytania o efekty i zadowolenie z wykonanej pracy

 49. Joanna K.

  Prospekting
  -posty na instagramie
  -posty na facebooku
  -nagrywanie live, storys i filmików
  Korzyści zastosowania produktu lub usług
  -dobór produktu do wymagań klienta
  -udział w szkoleniach i warsztatach
  -możliwość nawiązania nowych kontaktów
  -dodatkowe korzyści finansowe
  Zarządzanie relacja
  -grupa na Facebooku
  -telefon z zapytaniem o produkt i propozycja nowej oferty
  -mail z podziękowaniem za współpracę i propozycja nowych produktów

 50. Ludmila

  Moje sposoby na prospekting:
  1)budowanie relacji z klientkami na grupie zamkniętej na Facebooku i na Instagramie
  2)udział w wydarzeniach związanych z branżą beauty, szkolenia, warsztaty
  3)nawiązywanie kontaktów z klientkami, które skomentowały post, do polubienia strony

  Korzyści zastosowania produktu lub usługi:
  1)indywidualnie dobrana pielęgnacja do potrzeb skóry oraz nauka makijażu
  2)możliwość dołączenia do mojego zespołu
  3)poznanie inspirujących ludzi
  4)pewność siebie i niezależność

  Sposoby zarządzania relacją:
  1)informowanie o nowościach, możliwościach i rozwoju
  2)opinie zadowolonych klientek oraz zdjęcia
  3)kontakt i pomóc w przyszłości w sprawach pielęgnacyjno-wizażowych

  • Lidka

   Mój prospekting:
   – cykliczne posty na FB i Instagramie (więcej filmików, zdjęć, komentarzy)
   – uczestnictwo w imprezach, wydarzeniach, targach
   – zapraszanie kobiet do świata, którego większość z nas uwielbia i chce w nim przebywać
   3 korzyści:
   – niezależność finansową, uwolnienie się z etetu
   – osobisty rozwój
   – uznanie i prestiż
   3 sposoby na zarządzanie relacją:
   – telefon po każdym spotkaniu z klientką bez względu na wynik sprzedaży
   – informowanie o nowościach raz na kwartał
   – zapraszanie na organizowane przeze mnie warsztatów, wieczorów…

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?