Jak sprzedawać więcej? To pytanie nierzadko spędza sen z powiek niejednym przedsiębiorcom. Nieważne, czy jesteś freelancerem, właścicielem zakładu produkcyjnego, nauczycielem w szkole językowej…

Większa sprzedaż daje większe zyski, a za tym idą większe możliwości.

Być może jesteś fryzjerem, kosmetyczką, doradcą finansowym, wedding planerem, a być może współpracujesz z branżą MLM – dla Ciebie również zwiększenie sprzedaży to większe zarobione pieniądze i niejednokrotnie spełnione marzenia.

Zajmuje się sprzedażą od 21 lat i przez cały ten czas doskonaliłam swoje umiejętności, poznawałam nowe metody. Wszystko po to, aby wiedzieć jak sprzedawać lepiej.
Coraz większa wiedza i nowa metodologia na pewno pomogły. Jednak dopiero, kiedy poukładałam wszystko, co wiem i umiem, w logiczny i poznany na szkoleniu „Mistrz sprzedaży” proces, moja skuteczność i sprzedaż eksplodowała!

Przeczytaj, czym jest i z czego składa się skuteczny proces sprzedaży, poukładaj go u siebie i realizuj niebywałe wyniki sprzedażowe.

Proces sprzedaży to powtarzalne działania, których celem jest pozyskanie, a następnie przeprowadzenie potencjalnego klienta od momentu poznania Twojej marki poprzez zakup, aż do polecenia Twojej oferty kolejnym osobom.

Poszczególne etapy procesu możesz dopasować zarówno do pojedynczego produktu, usługi jak i wielkich projektów, które zamierzasz sprzedać. Pomaga to w uporządkowaniu wszelkich działań i ułatwia codzienną pracę, za czym idzie wzrost sprzedaży i satysfakcja klienta.

Z czego składa się proces sprzedaży?

 

 

 

 

PROSPEKTING

Pierwszym etapem procesu sprzedaży jest PROSPEKTING, czyli inaczej poszukiwanie klienta.


Do tego etapu zaliczają się wszystkie te działania, dzięki którym możesz znaleźć osoby, przedsiębiorstwa czy instytucje zainteresowane Twoją usługą czy produktem.
Szukasz, a czasami tworzysz środowiska, w których „siejesz ziarno”, czyli budujesz zainteresowanie swoją marką. Możesz to robić na wiele sposobów m.in.: pisać blog, prowadzić ciekawy kanał na Youtube, prowadzić ekspercki profil na Facebooku czy pisać artykuły do prasy.

Do prospektingu świetnie nadają się wszelkiego rodzaju spotkania networkingowe, wydarzenia branżowe (np. targi) czy wydarzenia rozrywkowe, a nawet kulturalne. Wszystko po to, aby uzyskać kontakt do swojego przyszłego klienta.

W tym etapie warto zadać sobie pytanie: kim jest mój idealny klient? Im więcej czasu poświęcisz na odpowiedź i im lepiej zbudujesz obraz swojego klienta, tym skuteczniej wzbudzisz zainteresowanie idealnej grupy docelowej, a pozostałe etapy sprzedaży będą łatwiejsze.

NAWIĄZYWANIE KONTAKTU

Nawiązanie kontaktu to ten moment, w którym Twój potencjalny klient ma okazję poznać Ciebie i Twoją markę. Może to być pierwszy telefon, pierwsze spotkanie na żywo lub poznanie Twojego profilu w mediach społecznościowych.

Przedstaw siebie, swoją markę, produkt lub usługę w taki sposób, aby klient nie miał wątpliwości, co dokładnie robisz, czym się zajmujesz, jakie potrzeby i problemy rozwiązujesz.

Często nawiązanie kontaktu wiąże się z pierwszym wrażeniem. Zadbaj więc o swój wizerunek oraz zastanów się jaki komunikat wysyłasz do świata, poprzez strój, komunikację czy postawę. Przy tym wszystkim pamiętaj o uśmiechu, on często ratuje nasze pierwsze wrażenie.

BADANIE POTRZEB

Gdy ze sprzedawcy zmieniasz się w dobrego detektywa szukającego prawdziwych pragnień swoich klientów to znaczy, że pamiętasz o niezbędnym etapie w sprzedaży, czyli badaniu potrzeb klienta.

Zadaj pytania otwarte (to takie, które wymagają od rozmówcy odpowiedzi bardziej złożonych, niż równoważniki zdań), aktywnie słuchaj i zapamiętuj. W międzyczasie możesz sparafrazować usłyszane wypowiedzi, aby upewnić się, czy dobrze wszystko zrozumiałeś.

W tym etapie pamiętaj o jednym: NIE RÓB ZAŁOŻEŃ, które często są powodem niskiej i nieskutecznej sprzedaży.

Pozbądź się schematów, stereotypów i utartych ścieżek myślenia. Z ciekawością dziecka zadawaj pytania i z radością oczekuj odpowiedzi klienta. Niejednokrotnie zaprowadzą Cię do zaskakujących wyników i wniosków.

Jeżeli dobrze wykonasz swoją pracę (moim zdaniem jedną z najtrudniejszych) poznasz prawdziwe pragnienia, potrzeby i problemy swojego klienta, to oprócz tego, że odniesiesz sukces w sprzedaży, to jeszcze zadbasz o zadowolenie i nierzadko o radość klienta.

Jeżeli natomiast ominiesz badanie potrzeb lub wykonasz je niedokładnie, nieszczerze – kolejne etapy procesu sprzedaży będą jak strzelanie na ślepo. Sukces będzie mocno zależał od Twojego szczęścia lub (co gorsza) możesz pokusić się o przekonywanie, nacisk czy manipulację.

Jeszcze jedno…
Zanim zaczniesz zadawać wszystkie pytania i zachowywać się jak na przesłuchaniu, warto, abyś uprzedził swojego rozmówcę. Wystarczy krótkie zdanie, którym zaprezentujesz swoją prawdziwą intencję np.:„…aby najlepiej dopasować rozwiązanie do twoich potrzeb, chciałabym zadać ci kilka pytań i poznać ciebie bliżej”.

PREZENTACJA KORZYŚCI

Dopiero w tym etapie możesz swobodnie opowiedzieć o swoim produkcie, firmie, usłudze, rozwiązaniu czy ofercie.

Poznałeś lepiej klienta. Wiesz, co dla niego jest ważne i jakim językiem się posługuje. Pamiętaj o tym w swojej prezentacji i dopasuj ją do odbiorcy lub odbiorców.
Być może słucha Cię analityk, dla którego ważne będą liczby, fakty i logiczny ciąg zdarzeń, a który słysząc o certyfikatach bezpieczeństwa zdecyduje się na zakup. A może masz do czynienia z osobą, dla której ważne będzie tempo, emocje, prestiż, i która z gwiazd dokonała podobnego zakupu.

Ludzie różnią się od siebie i w różny sposób podejmują decyzje, ale jedno jest pewne: klienci kupują korzyści z oferty, a nie samą ofertę.

Co to oznacza dla Ciebie?
Że jeżeli chcesz mieć lepsze wyniki prezentuj rozwiązanie językiem korzyści, opierając się na argumentach zarówno liczbowych, logicznych, jak i emocjonalnych.

PYTANIA/OBIEKCJE

Muszę Ci się do czegoś przyznać. Kiedyś najbardziej bałam się dwóch etapów procesu sprzedaży: obiekcji oraz finalizacji sprzedaży.

Przecież pięknie, wręcz idealnie nagadałam się i zapoznałam klienta z marką. Przedstawiłam językiem korzyści całą ofertę, ba, nawet przygotowałam specjalną promocję… Jednak zawsze istnieje ryzyko odmowy, albo co gorsza – pojawi się na pewno jakieś „ALE”.
Być może coś mu nie pasuje. Być może cena jest za wysoka, albo opakowanie za małe. A może nie ma czasu skorzystać z usługi lub odwrotnie – moja oferta trwa za krótko.

Strach przestał mnie paraliżować, gdy uświadomiłam sobie coś ważnego!

Wyrażania obiekcji, zadawanie kolejnych pytań, czy wtrącanie tych „ALE” to informacja, że klient mnie słuchał. Być może pomyślał nawet, że moja oferta to dobry pomysł, „ALE” …trochę się boi.

Nie walcz z obiekcją.
Nie atakuj, nie broń się…
Wysłuchaj, podziękuj, okaż zrozumienie dla emocji i raz jeszcze przypomnij najważniejsze argumenty.

Wyobraź sobie, że zachęcasz klienta do tego, aby przeszedł przez most nad urwiskiem, a na drugim brzegu czekają na niego skarby, które wiesz, że są mu potrzebne i są dla niego dobre.
Twój klient widzi skarb i chce iść za Tobą, ale się piekielnie boi.
Co robisz?

Popychasz i mówisz, że da radę? A może zostawiasz go na brzegu i sugerujesz, aby to jeszcze przemyślał?

Poradzenie sobie z obiekcją klienta jest jak wyciągniecie do niego ręki i powoli, krok po kroku, przeprowadzenie go przez most do jego skarbu. Zapewniam Cię, że oboje poczujecie satysfakcję oraz sukces.

ZAMKNIĘCIE SPRZEDAŻY

Finalizacja sprzedaży jest po Twojej stronie.
Twoim zadaniem jest w inicjować podjęcie decyzji przez klienta zakładając, że jest on na TAK!

Możesz to zrobić poprzez pytanie: kiedy dostarczyć zamówione produkty lub jaki sposób wysyłki wybiera?
Wezwij swojego klienta do akcji.

Przestań się martwić i bać, że klient może myśleć inaczej.
Zapewniam Cię, że jeżeli wzbudziłeś prawdziwe zaufanie i zbudowałeś relację, ale klient nie będzie jeszcze gotowy na zakup, to Ci o tym powie. Wtedy wrócicie do etapu obiekcji i dodatkowych pytań.

Ty masz prawo zapytać i zaproponować, a Twój klient ma prawo kupić u Ciebie lub nie.

REKOMENDACJE

Rekomendacja jest dobrym sposobem na reklamę Twojego produktu i zachęcenia do jego kupna innych potencjalnych odbiorców.

Po sprzedaży możesz poprosić osobę, która już wie o Twoim produkcie dużo, a nawet w międzyczasie zdążyła go przetestować, aby pomogła Ci go zarekomendować i rozwiać wątpliwości innym potencjalnym klientom.

ZARZĄDZANIE RELACJĄ

Pamiętaj, aby dbać o relacje z klientami i nie być „jednorazowym” sprzedawcą.
Twoim zadaniem jest przypominanie się klientowi. Może to być kartka urodzinowa lub telefon z pytaniem o wrażenia z zakupionego produktu. Może to być również wsparcie w montażu przez wysłanie linku do filmiku na Youtube lub wysłanie na rocznicę znajomości miłej wiadomości.

Takie dbanie o dobrą, szczerą relację z klientem może sprawić, że do Ciebie wróci i kupi jeszcze więcej lub przyprowadzi swoich znajomych.
Na pewno buduje to jakość i dobre imię Twojej firmy.

Każdy z przedstawionych tutaj opisów elementów procesu sprzedaży można pogłębić i wzbogacić. Warto rozwijać umiejętności zadawania pytań czy prezentacji językiem korzyści, albo można szukać nowych sposobów pozyskiwania klientów.

 

Nie przyniosą one jednak efektów, jeżeli nie zaczniesz działać systematycznie i konsekwentnie.
Zacznij od dziś i realizuj swoje marzenia poprzez większą sprzedaż.

Karolina Kozielska

Dział Rozwoju Zespół RBC

 

Karolina Kozielska jest Mistrzem Sprzedaży, którego być może miałaś lub miałaś okazję już spotkać na szkoleniach stacjonarnych organizowanych przez RBC. Do niedawna, Karolina była opiekunem uczestników półtorarocznego programu szkoleniowego RBC Master Business Training. Obecnie pracuje w Dziale Rozwoju RBC, który pozwala dobrać idealną ścieżkę rozwoju dla Twoich indywidualnych potrzeb.

Chcesz poznać nasz Dział Rozwoju? Wypełnij krótką ankietę i daj nam znać, czego potrzebujesz [KLIKNIJ TUTAJ]

 

851 komentarzy
 1. Marta Radzikowska

  Cześć Kamila. Moje propozycje prospektingu: Prowadzenie konta na Instagramie, Prowadzenie konta na FB, zapraszanie znajomych na pokazy. 3 korzyści z zastosowania mojego produktu to: oszczędność czasu i energii,
  pomysły na codzienne menu, wspieranie zdrowia rodziny poprzez zdrowe odżywianie. # sposoby na zarządzanie relacja: kontakt z klientem telefoniczny i przez media społecznościowe, prezenty za polecenie,przypisy sprawdzone przeze mnie. Pozdrawiam :)

 2. maja

  Czesc Kamila, oto moje propozycje prospectingu
  – regularne publikowanie w mediach spolecznosciowych, tworzenie ciekawych postow, urzywajac narzedzi typu Canva, Quik itd
  – spotkania online i offline
  – nawiazanie reakcji reagujac na like, czy komentarze
  KORZYSCI:
  – produkty najwyzszej jakosci, receptury autorskie, polska firma, wlasne plantacje,
  – mozliwosc zakupu w aktrakcyjnej cenie, mozliwosc powadzenia wlasnego sklepu internetowego, atrakcyjne wynagrodzenia
  – rozwoj osobisty, zdobywanie wiedzy porzez zoomy czy szkolenia
  ZARZADZANIE RELACJA:
  – czy wiesz jak uzywac dermokosmetykow (czy potrzebujesz pomocy), po kilku tyg pytam czy dostrzega roznice i proponuje dodanie kolejnego produktu, info o nowosciach -staly kontakt z klientem
  – nowe osoby nie pozostaja bez opieki
  -pamietam np o urodzinach czy innych okazjach

  Dziekuje za bardzo wartosciowy kurs, pozdrawiam

 3. Katarzyna Fras

  Cześć Kanila
  1.Prospekting – posty produktów na FB
  – pytanie o polecenia zadowolonych klientów
  – np ufundowanie upominków związanych z moją firmą na spotkaniach np Dzień Kobiet
  2. Korzyści ze współpracy – stabilność finansowa
  – poprawa urody i zdrowia
  – podwyższenie samooceny
  3. Zarzadzanie relacją – po sprzedaży tel do klienta za 3-4 dni z zapytaniem Czy paczka dotarła i czy
  wszystko jest jak należy
  – zapraszanie na wydażenia on-line np webinary produktowe ,
  – powiadamianie o promocjach, nowościach, zapytania o wrazenia z uzywania
  produktów

 4. Magdalena Nosek

  Witaj Kamila :) Przerabiam Twój kurs „Jak zbudować stabilny biznes online”.

  Moje propozycje prospektingu:
  1) Zwiększenie aktywności poprzez częstsze pokazanie się w mediach społecznościowych i pokazanie swoich swoich wartości, podparte zdobytym doświadczeniem,
  2) Przeprowadzanie wywiadów z ekspertami i osobami które mają silne doświadczenie i konkretne wyniki.
  3) Publikowanie treści o produktach, firmie, planie marketingowym i o możliwości dodatkowego zarobku do domowego budżetu do grupy ludzi którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i swojej rodziny.

  3 Korzyści z zastosowania produktu:
  1) Lepsze samopoczucie, więcej sił w ciągu dnia, lepsze zdrowie, utrata zbędnych kilogramów bez efektu jojo itp.
  2) Rozwój osobisty, wolność finansowa oraz dochód pasywny
  3) Realizacja marzeń i pragnienie na nowo zacząć marzyć

  3 sposoby na zarządzanie relacją:
  1) Regularne pytanie klienta o efekty używania produktu i prośba o rekomendacje!
  2) Podtrzymywanie kontaktu i zaproszenie na fanpage, instagram, profil na fb
  3) Stały kontakt i dzielenie się kolejnymi nowymi odkrytymi nowinkami z działania produktu

 5. Anna Łuczyńska

  Witam serdecznie  podaje odpowiedzi 
  1)
  – posty i relacje
  – przedstawienie swojej historii produktowej i historii swoich podopiecznych
  – pokazywanie swojego zdrowego stylu życia – budowanie swojej marki
  2 )
  – więcej energii, lepsze samopoczucie, zdrowie, kondycja, wymarzona sylwetka
  – możliwość dochodu pasywnego
  – rozwój osobisty
  3)
  – kontakt z klientem jak sobie czuje jak sobie radzi
  – sprawdzanie jadłospisu
  – zapraszanie na aktywności : wspólne ćwiczenia, wykłady z doktorami itp.

 6. Anna Łuczyńska

  Witam serdecznie  podaje odpowiedzi 
  1) W jaki sposób możesz przeprowadzić prospekting?
  – posty i relacje na FB
  – przedstawienie swojej historii produktowej i historii swoich podopiecznych
  – pokazywanie swojego zdrowego stylu życia – budowanie marki osobiste 
  2 ) 3 korzyści z zastosowania Twojego produktu lub usługi (używanie produktu, dołączenie do zespołu itp.).
  – więcej energii, lepsze samopoczucie, zdrowie, kondycja, wymarzona sylwetka
  – możliwość dochodu pasywnego
  – rozwój osobisty
  3) 3 sposoby na zarządzanie relacją (obsługa posprzedażowa).
  – kontakt z klientem jak sobie czuje jak sobie radzi
  – sprawdzanie jadłospisu
  – zapraszanie na aktywności : wspólne ćwiczenia, wykłady z doktorami itp.

 7. Karol Jastrząb

  Witaj Kamila :) , właśnie przerabiam Twój kurs „Jak zbudować stabilny biznes online”

  Moje propozycje prospektingu:
  1) Wyjście ze strefy komfortu i pokazanie się w mediach społecznościowych i pokazanie swoich swoich wartości podparte swoim doświadczeniem
  2) Przeprowadzanie wywiadów z ekspertami i osobami które mają silne doświadczenie i konkretne wyniki.
  3) Publikowanie treści o produktach, firmie, planie marketingowym i o możliwości dodatkowego zarobku do domowego budżetu do grupy ludzi którzy chcą zadbać o swoje zdrowie i swojej rodziny.

  3 Korzyści z zastosowania produktu
  1) Lepsze samopoczucie, więcej sił w ciągu dnia, lepsze zdrowie, utrata zbędnych kilogramów bez efektu jojo.
  2) Bardzo duży rozwój osobisty(w szkole nigdy tyle się nie nauczysz), wolność finansowa
  3) Realizacja marzeń i pragnienie na nowo zacząć marzyć

  3 sposoby na zarządzanie relacją
  1) Nie bać się pytać klienta o efekty używania produktu i prośba o rekomendacje
  2) Podtrzymywanie kontaktu i zaproszenie na fanpage, instagram, profil na fb
  3) Stały kontakt i dzielenie się kolejnymi nowymi odkrytymi nowinkami z działania produktu

 8. Monika Luberda

  Witaj Kamila! Jestem bibliotekarzem, więc skupimy się na książce:)
  Prospekting: relacje z odbytych spotkań autorskich; ciekawe recenzje nowości wydawniczych; wywiady z autorami; plakaty informacyjne przed imprezami kulturalnymi; słuchowiska radiowe; Dyskusyjny Klub Książki.
  Korzyści: miło spędzony czas na czytaniu (relaks); wzbogacanie słownictwa i wiedzy ogólnej; temat do rozmów z innymi ludźmi – zdobywanie pewności siebie.
  Zarządzanie relacją: szeroko rozumiany mailing (karta na święta, zaproszenie na imprezę, podziękowanie za kolejny rok bycia czytelnikiem); wyróżnienia dla sympatyków biblioteki; wyjazdy np. na targi książki jako nagroda za dużą ilość wypożyczeń.
  Dziękuję za tyle wartościowych treści, które usłyszałam, przeczytałam podczas tego kursu. Ślę moc uścisków :)

 9. Agata Woźniak

  I: Prospekting: 1.Umawianie prezentacji z zaproszonymi gośćmi u obecnych klientów , 2. Publikowanie postów w mediach społecznościowych 3. Mówienie o Thermomixie przy okazji różnych rozmów z nowo poznanymi osobami
  II: Mój produkt Thermomix to: 1. to szybsze i łatwiejsze gotowanie, 2. Zdrowsza kuchnia 3. Różnorodna kuchnia- ponad 4000 przepisów na cookidoo
  III: 1.druga wizyta posprzedażowa, 2. wysyłanie wiadomości z listą propozycji, inspiracji kulinarnych, 3. być pod telefonem, zapewnić o dyspozycyjności i pomocy w razie potrzeby

 10. Radek

  Cześć Kamila. Właśnie przerabiam twój kurs.
  Pomysł na Prospekting;
  od jakiegoś czasu Prowadzę własny sklep internetowy i głównie skupiam się na promowaniu własnego produktu na Facebooku ponadto zacząłem dodawać posty i relacje z tego jak wygląda mój dzień czym się zajmuje oraz na jakie rzeczy zwracam uwagę z myślą ze to kogoś zainteresuje i przyciągnę w ten sposób do siebie nowych klientów. Próbuję w ten sposób uchylić rąbek tajemnicy z swojego prywatnego jak i zawodowego życia.

  Korzyści z zastosowania mojego produktu lub usługi:
  1) Zmiana nawyków żywnościowych
  2) Odbudowa własnego zdrowia na własnym przykładzie
  3) Oszczędności płynące z zastosowania i wykorzystania produktów które sprzedaje i promuje
  4) Rozwój osobisty i ułatwienie w życiu codziennym

  Zarządzanie relacją:
  1) Stałe podtrzymywanie relacji z klientem zakładając grupę do wzajemnej komunikacji
  2) Wymienianie się pomysłami i chęć niesienia pomocy klientowi w rozwiązywaniu problemów
  3) Inicjowanie klienta w celu własnego rozwoju osobistego

 11. Paula Przybyla

  W jaki sposób mogę przeprowadzić prospekting?
  – zdecydowanie przez pokazywanie siebie i swoich wartości, swojego dlaczego w postach i livach
  – publikacja tresci ,ktora bedzie dopasowana do grupy docelowej
  – wywiady
  3 korzyści z zastosowania mojego produktu:
  – zdrowie, dobre samopoczucie, uroda
  – wolnosc finansowa, realizacja marzen
  – rozwój, druga noga dochodowa
  3 sposoby na zarządzanie relacją
  – pytanie o zadowolenie klienta i prosba o rekomendacje
  – zaproszenie na fanpage,instagram,profil
  – życzenia świąteczne i urodzinowe

 12. Czesc Kamila !
  Mam jakiś problem i wpisuje komentarz po raz kolejny a on Się nie zapisuje…
  Liczę , że ten się uda…
  Właśnie kończę twój kurs.

  -Dobre posty na fb, realne i prawdziwe dające obraz mnie samej w ramach współpracy z marką, którą reprezentuje.
  -dzielenie się spostrzeżniami na temat produktów i ich dzialania na mnie i moją rodzinę oraz dzielenie się czym jest dla mnie szansa współpracy z firmą.
  Korzysci z dzialania produktów i planu marketingowego
  1. DOskonałe samopoczucie, utrata zbędnych kilogramów , moc energii po C9
  2. Stabilnosć finansowa.
  3. Ogromny rozwój osobisty.
  Zarządzanie relacją
  1. Odważne pytanie klienta o działanie produktu.
  2. Podtrzymywanie relacji , obserwowanie potrzeb klienta i oferowanie mu adekwatnych do potrzeb produktów.
  3. Dzielenie się z klientem tym co odkryliśmy i co nam ostatnio pomogło lub , że powtarzamy np. C9.

 13. Cześć Kamila. Właśnie przerabiam twój kurs.

  Prospecting
  Ponieważ jestem już menagerem w Firmie Forever –
  -dzielenie się spostrzeżeniami i doświadczeniem dotyczącym dzialania produktów i planu marketingowego
  – prowadzenie tzw. Szans na biznes
  -pokazywanie siebie bo ja jestem marką osobistą. Dzielenie się ze swoim otoczeniem jak działają produkty na mnie oraz cała moją rodzinę
  -rozmowa ze znajomymi oraz rodziną przekazują czym się zajmuję.

  Korzyści z produktów i dołączenia do zespołu
  1. Doskonałe samopoczucie , pełnia energii i utrata zbędbych kilogramów po C9
  2. Samorozwój
  3. Stabilność finansowa
  Zarządzanie relacją:
  1. Stałe podtrzymywanie relacji z klientem.
  2. Dzielenie się z klientami o osobistych powrotach np. do programu C9
  3. Interesowanie się klientem i jego zmiennymi potrzebami i oferowanie adekwatnego do potrzeb asortymentu.

 14. Paulina Rogowska

  Cześć Kamila,
  Oto moje propozycje prospektingu:
  Częste dodawanie postów na facebooku, pokazanie czym się zajmuję i jak wygląda moje życie codzienne, produkty które używam jak wpływają na mnie, oraz jak wpływają na moich klientów, pisać posty zapraszające do wydarzeń z osobami z którymi współpracuję.

  3 korzyści z mojego produktu;
  + Poprawa swojego samopoczucia
  + Utrata zbędnych kilogramów
  + Osiągnięcie swoich celów

  3 sposoby na pozostanie z klientem;
  + Częsty kontakt z klientem
  + Uświadomienie klienta o jego nawykach
  + Propozycje z zajęciami sportowymi

 15. Sylwia Duda-Warzecha

  W jaki sposób mogę prowadzić prospekting?
  -Aktywnie prowadzić grupę on-line na FB
  -Założyć profil na FB utożsamiany z marką
  -Organizować spotkania tematyczne, np. spotkania makijażowe
  -Pokazywanie siebie i swoich wartości, swojego dlaczego w postach, folmach w grupach na FB, na IG
  -Wywiady z ekspertami
  3 korzyści z zastosowania mojego produktu lub usługi
  -Zdrowa, piękna skóra
  – możliwości rozwoju oraz dodatkowe źródło dochodu
  -wsparcie grupy , szkolenia
  3 sposoby na zarządzanie relacją
  -kontakt z klientem po sprzedaży, zapytanie jak się czuje jego skóra po użyciu kosmetyków
  -zaproszenia na spotkania
  -darmowe materiały np. szkoleniowe
  -życzenia świateczne

 16. Joanna

  Prospekting mogę przeprowadzać za pomocą prowadzenia fanpage’a na facebooku, profilu na instagramie oraz yt za pomocą mówienia o produktach firmy z którą współpracuję, rozmowa ze znajomymi, pokazywanie siebie jako marki.
  Korzyści ze stosowania produktów to:
  poprawa samopoczucia oraz sylwetki,
  zdrowie, dożywienie organizmu,
  wzmocnienie odporności.
  Sposoby na zarządzanie relacją:
  – zapytanie o to, jak sprawdza się produkt, czy klient jest zadowolony,
  – zaproszenie do grupy produktowej i fanpage na fb,
  – zaproszenie na webinary produktowe, biznesowe

 17. Marta Zaręba

  W jaki sposób mogę przeprowadzić prospekting?
  – Pokazywanie siebie i swoich wartości, swojego dlaczego w postach i filmach na moim fanpage na FB i IG
  – Dodawanie wartościowych treści na fanpage i promowanie ich (reklama) ze wskazaniem mojej grupy docelowej
  – wywiad z osobą z branży beauty i wyświetlenie live’a na moim i jej profilu
  3 korzyści z zastosowania mojego produktu:
  – zdrowe, piękne ciało
  – świetne samopoczucie, energia
  – rozwój, druga noga dochodowa i plan B w niepewnych czasach
  3 sposoby na zarządzanie relacją
  – zapytanie o to, jak sprawdza się produkt, czy klient jest zadowolony
  – zaproszenie do grupy produktowej i fanpage biznesowego
  – życzenia świąteczne

 18. Edyta Puczynska

  -regularnie pisanie postów na swoich kanałach social media .
  Na początek się przedstawię, powiem kim jestem czym się zajmuje jak trafiłam na swoją markę.
  -Autentyczność to dla mnie podstawa wybiorę swój styl i zacznę nawiązywać relacje zadając pytania innym .
  -Publikacja produktów z opisami i zdjęciami
  -rozmowa ze znajomymi oraz rodziną przekazują czym się zajmuję z propozycją rozwiązywania problemów codzienności..
  Oto 3 korzyści współpracy z firmą w network marketingu
  1. Produkty odmieniły funkcjonowanie mojego organizmu
  2.Zarządzam swoim czasem, pracuję kiedy mam na to ochotę
  3.Osiągnę stabilność finansową
  Oto 3 sposoby na zarządzanie relacją :
  1.kontakt po sprzedaży po ok 2 tygodniach od zakupu produktu bo od produktu luźny by klient wiedział że się nim interesujemy.
  2.wykonanie rozmowy telefonicznej, na początek rozmowa ogólna a potem wzmianka o produktach które używam.
  3.jeżeli ktoś zakupił mój produkt to proszę o informacje zwrotną.

 19. Edyta Puczyńska

  -regularnie pisanie postów na swoich kanałach social media .
  Na początek się przedstawię, powiem kim jestem czym się zajmuje jak trafiłam na swoją markę.
  -Autentyczność to dla mnie podstawa wybiorę swój styl i zacznę nawiązywać relacje zadając pytania innym .
  -Publikacja produktów z opisami i zdjęciami
  -rozmowa ze znajomymi oraz rodziną przekazują czym się zajmuję z propozycją rozwiązywania problemów codzienności..
  Oto 3 korzyści współpracy z firmą w network marketingu
  1. Produkty odmieniły funkcjonowanie mojego organizmu
  2.Zasządzam swoim czasem, pracuję kiedy mam na to ochotę
  3.Osiągne stabilność finansową
  Oto 3 sposoby na zarządzanie relacją :
  1.kontakt po sprzedaży po ok 2 tygodniach od zakupu produktu bo od produktu luźny by klient wiedział że się nim interesujemy.
  2.wykonanie rozmowy telefonicznej, na początek rozmowa ogólna a potem wzmianka o produktach które używam.
  3.jeżeli ktoś zakupił mój produkt to proszę o informacje zwrotną.

 20. Edyta

  Oto moje propozycje prospectingu
  -regularnie pisanie postów na swoich kanałach social media .
  Na początek się przedstawię, powiem kim jestem czym się zajmuje jak trafiłam na swoją markę.
  -Autentyczność to dla mnie podstawa wybiorę swój styl i zacznę nawiązywać relacje zadając pytania innym .
  -Publikacja produktów z opisami i zdjęciami
  -rozmowa ze znajomymi oraz rodziną przekazują czym się zajmuję z propozycją rozwiązywania problemów codzienności..
  Oto 3 korzyści współpracy z firmą w network marketingu
  1. Produkty odmieniły funkcjonowanie mojego organizmu
  2.Zarządzam swoim czasem, pracuję kiedy mam na to ochotę
  3.Osiągnę stabilność finansową
  Oto 3 sposoby na zarządzanie relacją :
  1.kontakt po sprzedaży po ok 2 tygodniach od zakupu produktu bo od produktu luźny by klient wiedział że się nim interesujemy.
  2.wykonanie rozmowy telefonicznej, na początek rozmowa ogólna a potem wzmianka o produktach które używam.
  3.jeżeli ktoś zakupił mój produkt to proszę o informacje zwrotną.

 21. Edyta Puczyńska

  Oto mój plan na prospecting
  -regularnie pisanie postów na swoich kanałach social media .
  Na początek się przedstawię, powiem kim jestem czym się zajmuje jak trafiłam na swoją markę.
  -Autentyczność to dla mnie podstawa wybiorę swój styl i zacznę nawiązywać relacje zadając pytania innym .
  -Publikacja produktów z opisami i zdjęciami
  -rozmowa ze znajomymi oraz rodziną przekazują czym się zajmuję z propozycją rozwiązywania problemów codzienności..
  Oto 3 korzyści współpracy z firmą w network marketingu
  1. Produkty odmieniły funkcjonowanie mojego organizmu
  2.Zasządzam swoim czasem, pracuję kiedy mam na to ochotę
  3.Osiągne stabilność finansową
  Oto 3 sposoby na zarządzanie relacją :
  1.kontakt po sprzedaży po ok 2 tygodniach od zakupu produktu bo od produktu luźny by klient wiedział że się nim interesujemy.
  2.wykonanie rozmowy telefonicznej, na początek rozmowa ogólna a potem wzmianka o produktach które używam.
  3.jeżeli ktoś zakupił mój produkt to proszę o informacje zwrotną.

 22. Edyta Puczyńska

  Oto moje propozycje prospectingu
  -regularnie pisanie postów na swoich kanałach social media .
  Na początek się przedstawię, powiem kim jestem czym się zajmuje jak trafiłam na swoją markę.
  -Autentyczność to dla mnie podstawa wybiorę swój styl i zacznę nawiązywać relacje zadając pytania innym .
  -Publikacja produktów z opisami i zdjęciami
  -rozmowa ze znajomymi oraz rodziną przekazują czym się zajmuję z propozycją rozwiązywania problemów codzienności..
  Oto 3 korzyści współpracy z firmą w network marketingu
  1. Produkty odmieniły funkcjonowanie mojego organizmu
  2.Zasządzam swoim czasem, pracuję kiedy mam na to ochotę
  3.Osiągne stabilność finansową
  Oto 3 sposoby na zarządzanie relacją :
  1.kontakt po sprzedaży po ok 2 tygodniach od zakupu produktu bo od produktu luźny by klient wiedział że się nim interesujemy.
  2.wykonanie rozmowy telefonicznej, na początek rozmowa ogólna a potem wzmianka o produktach które używam.
  3.jeżeli ktoś zakupił mój produkt to proszę o informacje zwrotną.

 23. Maria Lasak

  Cześć Kamila, właśnie przerabiam twój kurs.
  Oto moje propozycje prospektingu:
  Systematycznie dodawanie postów na facebooku i instagramie, w których będę:
  -Pokazywać siebie, swoje, życie, jak funkcjonuję, jak wpływa na mnie program, który prowadzę, oraz jak wpływa na moich klientów. Pokazywać swoje pasje, by odbiorca czuł się u mnie dobrze.
  -Nawiązywać relację ze znajomymi poprzez komentowanie ich postów oraz odpowiedzi na komentarze pod moimi wpisami.
  -Dawać wartościowe posty, oraz edukacyjne.
  -Udzielać się na grupacha ze zdrowym odżywianiem.
  3 korzyści z udziału w programie:
  -Poprawa swojego samopoczucia
  -Utrata zbędnych kilogramów
  -Podniesienie własnej samooceny

  3 sposoby na zarządzanie relacją :
  -Indywidualne prowadzenie w dogodnej dla klienta formie, oraz kontakt z klientem każdego dnia. Zmiana menu wg zaleceń lekarza lub upodobań klienta.
  -Edukacja klienta, by nawyki, które wprowadza zostały z nim na zawsze.
  -Bezpłatny dostęp do szkoleń oraz darmowe dodatkowe atrakcje w postaci, zestawów ćwiczeń oraz prostych przepisów.

 24. Magdalena Moczulska

  Cześć Kamila jestem w trakcie przerabiania Twojego kursu.
  Znajduje swoich klientów pośród znajomych. Prowadzę grupę na fb i prowadzę konto na instagramie.
  Korzyści że stosowania produktu:
  Poprawa samopoczucia, lepsza kondycja skóry, lepsza odporność całej rodziny.

  • Magdalena Moczulska

   Pytam jak wrażenia? Wczym pomogło? Czy ma ochotę wypróbować coś jeszcze?

 25. Filip Głowiński

  Prospekting: prowadzenie miediów społecznościowych, wspominanie o produktach podczas spotkań ze znajomymi, rozdawanie wizytówek
  Korzyści ze stosowania produktów: Poprawa sylwetki oraz samopoczucia, wzmocnienie odporności i dożywienie organizmu

 26. Filip

  Prospekting mogę przeprowadzać za pomocą prowadzenia fanpage’a na facebooku lub instagramie, za pomocą mówienia o produktach firmy z którą współpracuję podczas spotkań ze znajomymi lub za pomocą wizytówek i ogłoszeń
  Korzyści ze stosowania produktów to między innymi poprawa samopoczucia oraz sylwetki, dożywienie organizmu i wzmocnienie odporności.

 27. Joanna

  Cześć Kamila. Właśnie przerabiam twój kurs.

  Oto moje propozycje prospectingu

  -regularne posty na FB , Ista
  -pokazywanie siebie bo ja jestem marką. Publikowanie relacji oraz postów i pokazywanie jak produkty działaja na mnie oraz cała moją rodzinę
  -rozmowa ze znajomymi oraz rodziną przekazują czym się zajmuję.

  Oto 3 korzyści współpracy z firmą w network marketingu
  1. Zapewniasz sobie i swojej rodzinie stabilność finansową oraz budujesz dochód pasywny
  2. Poprzez użycie produktów wspierasz zdrowie swoje oraz swojej rodziny od wewnątrz i zewnątrz
  3. Możesz pracować z domu dzięki czemu masz więcej czasu dla dzieci i rodziny

  Oto 3 sposoby na zarządzanie relacją :
  1.kontakt po sprzedaży po ok 2 tygodniach od zakupu produktu bo od produktu zaczyna się współpracę w network marketingu
  2.zaproszenie na webinary produktowe oraz dołączenie do grupy produktowej
  3.rozmowa po sprzedażowa, proszę o opinie na temat stosowanego produktu oraz rekomendacje

 28. Katarzyna

  Prospekting czyli poszukiwanie i znajdowanie klientów do mojej dzialalności w ramach Forever robię najczęściej przy okazji rozmow w drugiej pracy (pośrednik nieruchomości), rozmów w miejscach gdzie się angażuję oraz przez socj media. 3 sposoby na opiekę posprzedażną: 1)telefon z pytaniem o satysfakcję użytkowania i prośbą o możliwość wyslania linkow do wydarzen związanych z zakupionym produktem; 2) wysłanie zaproszenia do odsłuchania wykladu lub linkow 3) telefon z pytaniem o wrażenia po wydarzenia a za czas jakiś pytanie o zapotrzebowanie na kolejne rzeczy. Korzyści przykładowego produktu, np. mydełko aloesowe: 1) dobry sposób na kompaktowe pakowanie rodziny na wyjazd, bo jest ono uniwersalne-łączy funkcje: szamponu, płynu pod prysznic, płynu do higieny int, mydła dla dzieci i dorosłych, środka do demakijażu 2) delikatna formuła polecana dla osób wrażliwych, dzieci od pierwszych dni i podczas trądziku i do demakijażu oczu z zagęszczonymi rzęsami 3) wydajna formuła emulsji, duże opakowanie i pompka pozwalająca dozować od malenkiej do wielkiej kropli – to ukłon w kierunku ekologii, mniejszego zużycia plastiku i podazy detergentu.

 29. Katarzyna Kopyścinska

  cześć Kamila jestem w trakcie kursu
  1-prowadzenie FB i IG
  -częstowanie ugotowanymi potrawami
  -informacje o promocjach
  2-oszczędność czasu i energii
  -pomysły na codzienne menu
  -dbanie o siebie i swój czas
  3.-kontakt z klientem telefoniczny i przez media społecznościowe
  -prezenty za polecenie
  -przypisy sprawdzone przeze mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2021 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?