Jest czerwiec 2008 r.

Podejmuję decyzję, aby zostać zawodowym trenerem i coachem.

Niemal wszędzie słyszę, że oszalałam, bo „coachów jak psów”…

Decyduję się na kilka kroków, którymi chce się z Tobą podzielić. Być może Ty również rozważasz opcje zmiany zawodu. 

1. Idę na pierwsze w Polsce studia coachingowe do Warszawy. Studiuję Coaching w Laboratorium Psychoedukacji przy Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Inwestuję w studiowanie kilkadziesiąt tysięcy zł. To dla mnie sporo pieniędzy. Rezygnuję z innych przyjemności na rzecz tej inwestycji.

2. Rozmawiam na ten temat tylko z osobami, które wiedzą o czym mówią doradzając mi. Kiedy mój ojczym pyta, co to za studia, odpowiadam „coaching”, kiedy pyta z rozbawieniem „KO co?” nie złoszczę się ponieważ wiem, że w jego świecie nie ma miejsca na takie historie. Gdy pracujesz jako górnik, martwisz się o to czy wyjedziesz na górę cały o 15.00 a nie o to, czy aktualnie wykorzystujesz swoje talenty na 100%.

3. Jestem pokorna i cierpliwa. Dziele się z ludźmi swoimi kompetencjami zdobywając zaufanie i rekomendacje. Zastanawiam się, jak mogę służyć innym. Piszę bloga, aby inni mogli mnie poznać. Nie liczę na oszałamiająca karierę w weekend. Wiem, że za ten sukces trzeba zapłacić.

4. Uczę tylko tego, na czym się znam, a nie tego, co jest na topie. Polegam na swoich doświadczeniach i wiedzy. Uczestnicy moich szkoleń, polecają mnie innym, frekwencja rośnie z dnia na dzień.

5. Uważnie wybieram osoby od których ja się uczę. Nie muszą być najsławniejsi, najbogatsi, ważne, aby byli spójni.

6. Gdy idę na szkolenie, daję z siebie 100%. Robię ćwiczenia, wdrażam zdobytą wiedzę.

7. Zamiast czekać, aż życie dopasuje się do mnie, dopasowuje się do sytuacji. Gdy jestem w ciąży, muszę leżeć 3 miesiące. Zamiast złościć się, że nie mogę w tym czasie podróżować i zdobywać świata, robię to, co mogę w obecnej sytuacji. Piszę książkę „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”.

8. Jestem żywym przykładem tego, co głoszę. To powoduje, że ludzie czują moją wiarygodność, podążają za nią a ja czuję wartość tego, co robię.

Ty tez idź za swoimi celami. Krok po kroku. Ty najlepiej wiesz, co jest dla Ciebie dobre.

 

Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
2 komentarze
  1. Świetny artykuł- krótko i na temat. Autentyczność jest tym, co sprawia, że ludzie nam ufają. Także jestem najlepszym dowodem nauk, które uczę inne kobiety. Nie ma rzeczy niemożliwych, a wszystkie bariery, które napotykamy, swoje źródło mają w naszych umysłach. Jestem znana z tego, że wierzę w innych bardziej niż oni sami w siebie :) Tak, każdy z nas wie najlepiej, co jest dla nas dobre. Pierwszym krokiem do zmian jest „mam dość”. Nie trzeba wiedzieć jak czegoś dokonać, bo tego można się nauczyć od tych, co już to dokonali, trzeba wiedzieć czego się chce i mieć czegoś na tyle dość, by zaczął działać pomimo wszystko i dokonywać zmian.
    Pozdrawiam serdecznie
    Vika

  2. […] Przeczytaj ten artykuł w wersji polskiej. […]

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?