Jedziesz Bejbe totalnym hitem. KULISY BIZNESU #10

Kulisy Biznesu to cykl comiesięcznych podsumowań służących motywacji, inspiracji, refleksji, planowaniu – oto dlaczego robię to co miesiąc. 

Każdego miesiąca sporządzam podsumowanie działań i mam przygotowany zarys planu kolejnego. Dlaczego robię podsumowanie?

Ponieważ to ważne, aby spojrzeć z dystansu na to, czego dokonaliśmy i z perspektywy czasu ocenić, jaką to miało dla nas wartość i wyciągnąć lekcje.

Podsumowanie miesiąca przeprowadzam w taki sam sposób, w jaki przeprowadzam podsumowanie tygodnia.

Zapraszam Cię do lektury, inspiracji i wyciągnięcia wniosków na potrzeby swojej działalności. Jeśli chcesz, abym rozwinęła którykolwiek z tematów, daj znać w komentarzu.

Możesz też umieścić w komentarzu swoje podsumowanie miesiąca. Z przyjemnością przeczytam!

 

POD VIDEO ZNAJDZIESZ WERSJĘ TEKSTOWĄ I ZDJĘCIA

 


Co się wydarzyło?

 • Nagraliśmy z Zespołem RBC kurs online „Maksymalna produktywność”.

   

  Już w listopadzie zobaczysz kampanię, jak również będzie możliwość dołączenia na pokład kursu online #maksymalnaproduktywnosc, w którym opowiadam o tym, w jaki sposób zarządzam sobą w czasie, swoją energią i swoimi projektami — również w zespole — tak, aby móc w tym samym czasie osiągać więcej. To będzie kompletna petarda — 6 dni, dzień w dzień, nagrywałam ten kurs i mam tutaj szczególnego gościa, a mianowicie absolwenta tegorocznej edycji Akademii Trenera RBC, który jest fanem produktywności. Poznasz go już w listopadzie.

 • Przeprowadziłam dwa szkolenia stacjonarne w Warszawie:

  >>„Zespół Marzeń”<<
  >>„7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie”<<  

  Wakacje to jest szczególny czas, kiedy ludzie, na przykład z Polonii, przy okazji swojego przyjazdu do Polski, odwiedzaniu rodziny, przyjeżdżają również na szkolenia.

 • KULISY BIZNESU EXTRA

  W związku z tym, że jestem też inwestorem i jedną z naszych inwestycji jest mieszkanie na wynajem krótkoterminowy na Racławickiej w Warszawie to wiele razy pytaliście mnie: jak idzie ten wynajem, jak się za to zabrać, czy to się opłaca, jak urządzić takie mieszkanie, jak je kupić, jak zadbać prawnie o niektóre aspekty. Dlatego w sierpniu przygotowywaliśmy serię EXTRA KULIS BIZNESU, która będzie temu zadedykowana. Już niedługo pojawi się na kanale YouTube, dlatego subskrybuj kanał >>https://bit.ly/RBCsubskrybcja Wtedy na pewno Cię to nie ominie, ponieważ dostaniesz powiadomienie.

 • Kluczowa i ważna rzecz – odbyły się dwie PREMIERY

  PREMIERA bluz #jedzieszbejbe — to niesamowite, ale Wy naprawdę, jeżeli mówicie, że czegoś pragniecie, że chcecie mieć takie bluzy jak my, to faktycznie je kupujecie. Ponieważ czasami jest tak, że Społeczność mówi, że ona by chciała to i tamto, a potem nie zawsze to kupuje. Zamawiając 1000 bluz wiedzieliśmy, że to ryzyko, a ja powiedziałam sobie — raz się żyje, najwyżej będę miała 1000 bluz. Trochę się oczywiście śmiałam, bo nie wierzyłam tak do końca, że tak fatalnie może być, ale też nie szłam w produkcję masową. Zrobiłam to na początek na próbę. Okazało się, że 14 dni wystarczyło, żeby cały nakład bluz zszedł, w związku z czym później postanowiliśmy, że w takim razie damy Wam jeszcze szansę zamówienia bluz granatowych,. Ponieważ zbliża się jesień, to może ktoś będzie chciał bluzę w takim kolorze i one też się doskonale przyjęły.
  Znak towarowy #jedzieszbejbe został już zastrzeżony, tak że już zrobiliśmy wszystko, to co trzeba.

   

   

  Druga PREMIERA, która się odbyła, to była premiera „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”, czyli książki, która się pojawiła. Niektórzy pytają, dlaczego w III wydaniu usunęliśmy słowo „swoje”, bo wcześniej było „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”. Miałam takie swoje przemyślenia, że ten tytuł jest za długi, że słabo się zapamiętuje, ludzie go mylą, dlatego myślałam o tym, jak go skrócić. W inny sposób nie umiałam go zrobić, jak tylko wyrzucić słowo „swoje” — wiadomo, że jak trzeba budować życie, to swoje, w związku z czym stwierdziliśmy, że to domyślnie będzie wiadomo.

   

  Okładka książki „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”

  III wydanie „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”

  I tutaj mam fajne wnioski, jeżeli chodzi o webinarium, które było przy okazji premiery książki. Zapisało się na nie ponad 6500 tysiąca osób, z czego 2500 tysiąca osób faktycznie przyszło w dniu webinarium. To jest też ciekawe, że czasami ludzie się zapisują, potem nie przychodzą. Niektórzy powiedzą, że: „okej oni nie przychodzą, ale oni później oglądają retransmisję”. No cóż, jeżeli chodzi o retransmisję, to z tych 4000 tysięcy ludzi, którzy nie przyszli, retransmisję zobaczyło… 200 osób! Także czasami ktoś się zapisuje na coś, ale nie do końca ma okazję albo chęć, albo jest na tyle zdyscyplinowany, żeby po prostu z czegoś skorzystać. Tak że, tak to już jest. Takie mamy statystyki, jeżeli chodzi o webinarium.

  Jeżeli chodzi o „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale” nakład, który zamówiliśmy cały się sprzedał do końca sierpnia — mieliśmy 9 dni od premiery na sprzedaż całego nakładu i tutaj też mamy swoje wnioski. A mianowicie — chciałam dać tym ludziom, którzy kupili już wcześniej książkę „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale”, również jakiś powód do tego, żeby kupić jej nowe wydanie. Ponieważ zmieniła się ona głównie ze względu na szatę graficzną — gdyż teraz cała nasza firma przechodzi przez rebranding — to dlaczego ktoś miałby kupować książkę w innej okładce, a właściwie tę samą, jeżeli już ją przeczytał? Dlatego postanowiliśmy dołożyć w prezencie produkt, który uwielbiacie, a nie każdy z Was może od razu go kupić, czyli VOD „5 strategii budowania pewności siebie!”. Jeżeli ktoś chciał je zakupić, to teraz jeśli kupi książkę, to otrzyma je od nas w prezencie, jak również ebook, ponieważ w wakacje często ludzie czytają ebooki. To się sprawdziło, to była fajna akcja, w związku z czym myślę, że jak będziemy robili kolejne wydania innych książek, to również się do tego zastosujemy.

 • Podpisaliśmy wreszcie umowę na CRM.

  Bardzo zaawansowany program, który będzie pisany tylko i wyłącznie na nasze potrzeby. Z naszego punktu widzenia jest to inwestycja na ok. 100 tys. zł., ale ona ma spowodować, że będzie nam o wiele łatwiej zbierać w jedno Wasze potrzeby i listy szkoleniowe.

 • Wakacje z krótką przerwą na nagrania KULIS BIZNESU i na sesję Q&A.

   


Zobacz video z tej serii Q&A[kliknij]

 


Z czego jesteśmy dumni?

 • Przede wszystkim ze startu #jedzieszbejbe — pierwszy raz właściwie to robiliśmy. To jest nowe doświadczenie — jak sprzedawać bluzy, jak opisać tę bluzę, żeby każdy trafił z rozmiarem. Jak sprzedajesz książkę, to jest to proste. A bluza… a to nie takie, a to wytaliowane, a to, że ktoś myślał, że ma rozmiar L, a jednak ma M. To jest coś dużego, ale trafiliśmy. Wiadomości e-mail było więcej niż kiedykolwiek, inne pakowanie tych bluz, inne pudełka — wszystko trzeba było zrobić inaczej, ale tutaj daliśmy radę.

   

 • Cały nakład „Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale” i nowa oferta do klientów to jest też powód dla nas do dumy. Masa pytań, masa wiadomości e-mail — kiedyś dziewczyny odpisywały na 600-800 wiadomości e-mail tygodniowo, tak tutaj były takie sytuacje, że w ciągu 3 dni wpadało ich 500,600.

 • 15 tysięcy subskrybentów na kanale YouTube. Wiem, że dla niektórych to jest jakaś śmieszna liczba… ja to doceniam, że coraz więcej osób chce się rozwijać i nie tylko i wyłącznie „kotki” na YouTube rządzą, ale również taka treść.

  Dołącz i bądź na bierząco >>https://bit.ly/RBCsubskrybcja

 


Co można było zrobić lepiej i jakie wyciągamy wnioski?

 • Cały czas szukamy odpowiedzi na to, jak poprawić naszą komunikację z Wami i gdzie jest granica pomiędzy dobrą obsługą klienta a czytaniem, bądź myśleniem za innych. Często dostaje wiadomości prywatne, w których znajdują się pytania: gdzie mogę kupić Pani książkę? Jaki jest adres Pani strony? Zastanawiam się, co ja ze swojej strony mogę zrobić lepiej, żeby ludzie nie musieli zadawać takich pytań. Już nie wiem, gdzie napisać, że adres to kamilarowinska.pl — w opisie  BIO na INSTAGRAM sprawdź w Google, jeżeli masz zadać jakieś pytanie. Gdy wysyłamy wiadomości, to wiadomo, że one wpadają do spam i nasi informatycy robią wszystko, aby jak najlepiej poprawić naszą dostarczalność e-mail, natomiast ciągle mamy jednak bariery komunikacyjne. Oczywiście ma je każda firma, która wysyła e-mail do swoich klientów, ale zastanawiam się, czy jest coś, co my jeszcze możemy zrobić lepiej i czy to jest czas najwyższy zacząć oczekiwać od ludzi, że zaczną myśleć, albo że sprawdzą skrzynkę spam, albo że gdy czegoś nie dostaną to napiszą e-mail, że czegoś im brakuje. Jest to temat, z którego za każdym razem po każdej kampanii, czy dużej wysyłce wyciągamy wnioski i się zastanawiamy, jak jeszcze bardziej, tak już naprawdę wprost i dokładnie, napisać e-mail i wystrzelić mu informacje, że teraz dostaniesz wiadomość, potwierdź, że możemy to robić. Tutaj szukam odpowiedzi na to, co my jeszcze możemy zrobić dla ludzi, żeby to było jeszcze były bardziej czytelne. Jeżeli jesteś osobą uważną, jeżeli uważnie czytasz nasze e-mail i jest coś, co uważasz, że moglibyśmy dodać w tych wiadomościach, to powiedź mi proszę w komentarzu.


Jakie mamy plany na wrzesień?

 • >>26 edycja „Kobiety Niezależnej”<< we Wrocławiu 29 września. Tam odbywa się największe szkolenie Kobieta Niezależna, ponieważ mamy dostęp do największej sali. Uwielbiam tam jeździć, gdyż jest tam niesamowita energia, a ludzie z Wrocławia od rana są nakręceni i gotowi do działania.

   

 • Tam też odbędzie się szkolenie >>Asertywny Rodzic – Partner – Manager – edycja 21<<, po raz pierwszy we Wrocławiu. Za każdym razem, gdy tam jedziemy uczestnicy pokazują, że naprawdę im zależy, o wiele wcześniej zajmują miejsca, są bardzo zdeterminowani i zaangażowani, więc automatycznie chce się tej Społeczności wyjść na przeciw i jeszcze coś dla nich zorganizować właśnie w ich mieście.

   

 • Przedsprzedaż Dziennika „Kobiety Niezależnej” — to jest coś, nad czym pracowaliśmy przez ostanie dwa miesiące, czyli terminarz, planner, kalendarz — każdy nazywa to inaczej — Kobiety Niezależnej na rok 2019. Tutaj mam do Was pytanie, ponieważ ostatnio głosowaliście na kolory. Mówiliście, że  najlepszy byłby granatowy dziennik i stwierdziliśmy, że posłuchamy Was i Dziennik „Kobiety Niezależnej” będzie granatowy. Dostaliśmy również możliwość, od firmy, która je nam produkuje (dziennik będzie ze skóry ekologicznej), że jeżeli będziecie mieli do wyboru 2 kolory, czyli granatowy i malinowy, to który wybierzecie?

   

   

  Zastanawiamy się, którego więcej zamówić, po to, aby wiedzieć, który jest Wam bliższy sercu i bliższy zamówieniu. Bardzo będę wdzięczna, jeśli napiszesz mi w komentarzu albo granat, albo malina.

Do zobaczenia w kolejnych Kulisach Biznesu!

Kamila Rowińska

 

Zobacz kolejne KULISY BIZNESU [kliknij]

 


Czy to było dla Ciebie wartościowe?

Jeśli tak, to wspaniale, ponieważ prowadzenie bloga, wymaga zaangażowania i napracowałam się, aby przygotować dla Ciebie ten materiał.  

Teraz czas na Ciebie! Razem tworzymy tą relację. Będzie mi miło, gdy zareagujesz; 

Co możesz zrobić?

 • Skomentuj wpis. Dla Ciebie to minuta, a dla mnie istotna wskazówka; Co Cię zainspirowało? Jaki jest Twój punkt widzenia? Czego napisać/nagrać więcej, a czego mniej? Proste „dziękuje” też czyni cuda:)

 • Jeśli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy - udostępnij go innym i pozwól mi z tym przekazem dotrzeć dalej.

 • Subskrybuj mój kanał na YT, >>TUTAJ<< aby być na bieżąco z filmami, które publikuję. 

DZIĘKUJĘ!

Pięknego dnia!

Kamila Rowińska 

 

Kamila Rowińska

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
40 komentarzy
 1. Ala

  Ja wybrałabym granat!

 2. Julia

  Malina

 3. Malgorzata

  Witam, czy sa zaplanowane szkolenia we Wroclawiu na rok 2019? Dziennik w kolorze granatowym.

 4. Agnieszka

  Dziękuję za całokształt
  kolor dziennika MALINA?
  a jeśli chodzi o wiadomość email uważam że są bardzo czytelne
  Pozdrawiam

  • KAMILA

   Dziękuję! ?

 5. DOROTA

  Zdecydowanie malinowy

 6. Ania

  Zdecydowanie Malina! Kiedy odwiedzisz Dublin?

 7. Monika

  Cieszę się na #maksymalnąproduktywnosc?
  A nie mogę doczekać malinowego planera. Dziękuję za „Kulisy”, pozdrawiam.

  • KAMILA

   My też nie możemy się już doczekać! :)

 8. Ola

  Granatowy. Pozdrawiam:)

 9. Agnieszka

  Czekam na Granat!!

 10. Jolanta

  Graatowy

 11. Karolina

  Malina <3

 12. Dorota

  Wybieram granatowy planer. Kamilo masz tak klarowne informacje w meilach i na stronie, przyjazną nawigację i pod tyloma hasłami ” wyskakujesz w googlu”, że naprawdę nie sposób Cię nie znaleźć. Wg mnie to właśnie ta granica- pozwólmy innym pomyśleć?

 13. Joanna

  Granatowy

 14. Magdalena

  Granatowy

 15. Asia

  Malinka :)

 16. Agata

  malina!!!

 17. Katarzyna

  Kamila , a ja czekam na granat :) bardziej mi sie sprawdzi w pracy taki kolor, choc malina tez jest piekna :)

  • KAMILA

   Dziękuję ?

 18. Joanna

  Dziękuje! Zdecydowanie Malina :)

 19. Beata

  Wybieram dziennik w kolorze malinowym :)

 20. Anna

  Granatowy zamówię ?
  Do zobaczenia we Wrocławiu ?

 21. Krystyna

  malina

 22. Magda

  Lubię granat, ale dziennik malina

 23. Alicja

  Malina

 24. Agata

  Malina!

 25. Aurelia

  Dziekuje :-) zdecydowanie granatowy !!!

 26. Wioletta

  Granat :-)

 27. Monika

  Kamila, ja wybieram malinę, juz nie mogę się doczekać to będzie dopełnienia dziennika coachingowego. Twoje produkty są niesamowite, dziękuję. A ludzie słuchają a nie słyszą, patrzą a nie widzą. Tak już jest i oni po prostu nie są świadomi wielu rzeczy i ciężko ich za wszystko wyręczać. Ty dowozisz jak inni nie to oni są z tyłu i albo nadrobią albo nie. Pozdrawiam Cię serdecznie.

 28. Małgosia

  jak zawsze super wieści i energia. Ja wybieram malinę, jednak każdy z nich ma swój urok. Czy będzie dodruk książki Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale

  • Agnieszka Kądziołka

   Oczywiście. Książka będzie wysyłana za 5 dni. Można już zamawiać.

 29. Renata

  Czekam na ten terminarz, będzie pierwszym zakupem od Ciebie, cieszę się na kolor granatowy

 30. Ewelka

  Malina ?

 31. MONIKA

  MALINA

 32. Olga

  Kamila, czekam na spotkanie we Wrocławiu :) Dziennik wybieram granatowy.

 33. Alicja

  Malina zdecydowanie!! :) Piękny kolor i praktyczny – łatwiej znaleźć i na półce, i w torebce ;)
  Miłego dnia, pozdrawiam serdecznie!

 34. Agata

  Wybieram kolor granatowy dziennika ;) nie każdy może iść do biura lub na spotkanie biznesowe z malinowym dziennikiem :)

 35. Agnieszka

  Kamila, do mnie najbardziej przemawia Dziennik w kolorze malinowym.
  Gratuluję Tobie wszystkich sukcesów i życzę kolejnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2021 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?