Korzystasz z terminarza papierowego czy elektronicznego? Używasz aplikacji typu trello, nozbie, czy zapisujesz sprawy do zrobienia na kartce?

A nad celami, pracujesz z Dziennikiem Coachingowym czy plannerem?

Zadajecie te pytania cały rok, a w grudniu następuje kumulacja:)

Nagrałam na ten temat video. Zobacz je poniżej lub przeczytaj skrót pod video. 

                         

Do organizacji swojego życia używam 3 narzędzi. 

 1. Kalendarz elektroniczny, po prostu kalendarz google. 

To w nim zapisuję swoje stałe aktywności, wyjazdy, spotkania, urodziny, uroczystości, wizyty lekarskie. Wszystko to, co mogę ubrać w datę i godzinę. 

Jego przewagą jest fakt, że mam go zawsze przy sobie (w smartfonie), mogę go udostępnić dowolnej osobie (w moim przypadku mąż i asystentka) i mogę planować na więcej niż 12 msc do przodu, co jest trudne w przypadku kalendarza papierowego. 

Wydarzenia można duplikować, zapraszać mailowo ich uczestników, niektórzy cenią sobie formę powiadomień i przypomnień (ja z nich nie korzystam). 

2. Terminarz papierowy – MOLESKINE. 

Cienki, czarny, roczny kalendarz w formacie A5, z podziałem tygodniowym na każdej kartce. Od wewnątrz wygląda tak:

Wyposażony jest w zakładkę, schowek na paragony i faktury i gumkę, która trzyma go w ryzach. 

W tym kalendarzu nie zapisuję spotkań, rocznic, wizyt i innych spraw, które zapisuję w kalendarzu google.

Tutaj zapisuję PRIORYTETY na dany dzień. Z reguły mam 3-4 sprawy priorytetowe do wykonania dziennie, dlatego ta ilość miejsca jest dla mnie idealna. Po prawej stronie mam jeszcze miejsce na ewentualne notatki do projektów z tego tygodnia.

3. Dziennik Coachingowy

Czyli 4 tomy dziennika, który służy do pracy nad sobą, swoimi celami, afirmacjami, marzeniami, wyrażaniem wdzięczności, wzmacnianiu mocnych stron. 

Napisałam go dlatego, że wciąż byłam pytana o to: jakie ćwiczenia wykonuję codziennie i jakie ćwiczenia wykonują moi klienci coachingowi?

Wszystkie te ćwiczenia i pytania coachingowe umieściłam  w Dzienniku Coachingowym i podzieliłam na 4 tomy, aby nie nosić cały rok, wielkiej księgi z notatkami. 

Dziennik z reguły wypełniam w domu, a jeśli zabieram go w podróż, mieści się do pokrowca na komputer. 

Przy moim trybie życia duże plannery ze zdjęciami, wolnymi kartkami na zapiski, złotymi myślami nie mogą mieć miejsca, ponieważ po pierwszych 2 tygodniach z pewnością przestałabym je ze sobą nosić.

Dążę do tego, aby upraszczać proces planowania, dlatego po przetestowaniu aplikacji, wróciłam do kalendarza papierowego.

Każdy z nas jednak, biorąc pod uwagę swoją działalność, tryb życia, specyfikę pracy i planowania potrzebuje wybrać odpowiednią formę dla siebie.

Powodzenia w wyborze!


Czy to było dla Ciebie wartościowe?

Jeśli tak, to wspaniale, ponieważ prowadzenie bloga, wymaga zaangażowania i napracowałam się, aby przygotować dla Ciebie ten materiał.  

Teraz czas na Ciebie! Razem tworzymy tą relację. Będzie mi miło, gdy zareagujesz; 

Co możesz zrobić?

 • Skomentuj wpis. Dla Ciebie to minuta, a dla mnie istotna wskazówka; Co Cię zainspirowało? Jaki jest Twój punkt widzenia? Czego napisać/nagrać więcej, a czego mniej? Proste „dziękuje” też czyni cuda:)

 • Jeśli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy - udostępnij go innym i pozwól mi z tym przekazem dotrzeć dalej.

 • Subskrybuj mój kanał na YT, >>TUTAJ<< aby być na bieżąco z filmami, które publikuję. 

DZIĘKUJĘ!

Pięknego dnia!

Kamila Rowińska 

 

Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.

 

16 komentarzy
 1. Małgorzata

  Witam poszukuje kalendarza na2019 rok czerwonego. Koleżanka ma, zakochałam się w nim i nie wiem gdzie mogę go zdobyć

 2. Marta

  Dziękuję?

 3. Ania

  rewelacja – dziękuję i pozdrawiam

 4. Sylwia

  Pani Kamilo, dziękuję :) dla mnie osobiście zwykły kalendarz wystarcza, ale pewnie z czasem się przełamię na aplikacje w telefonie. ;) Ja jestem na początku drogi planowania konkretnego i wracam na tory swojego życia, także wszystko przede mną ;)

  • Author
   Kamila

   Jak najbardziej Sylwia, dopasuj dla siebie odpowiednią wersję planera :).
   Super, że zaczynasz planować, powodzenia!!

 5. Agnieszka

  Konkretny tekst, który szybko poukładał mi to, co do tej pory było chaotyczne. Delegowanie zajęć/obowiązków – cudowna rzecz! Do tej pory myślałam, że prosząc o pomoc obciążam proszonego, a chodzi o to, żeby każdy miał wkład w to, co dzieje się w domu. I ten czas, który zyskuje się przy okazji:) No i na pewno zacznę uważniej planować. Dziękuję bardzo:)

  • KAMILA

   Fantastycznie, że wyciągasz lekcję z mojego nagrania i wdrażasz to w życie!
   Super!

 6. teresa

  WITAJ kAMILA,DZIEKUJE !!! nARAZIE JESTEM W LEKKIM SZOKU NIEZNAM NIEKTORYCH TERMINOW.SERDECZNIE POZDRAWIAM TERESA

 7. Ania

  Nie ma nic bardziej przejrzystego i szybkiego w użyciu jak papier do planowania !

 8. Ania

  Super :) dziękuję!

 9. Anna Majcherek

  Czy nie masz potrzeby oddzielenia tego co prywatne od biznesu ? Info dla męża, asystentki itp.

  • Author
   Kamila Rowinska

   Niczego takiego intymnego w tym kalendarzu nie zapisuje. To, ze moja asystentka wie, ze mam angielski lub silownie nie jest niczym co potrzebowałabym zachować dla siebie.

 10. Agnieszka Kowalska

  A jak radzisz sobie kiedy okoliczności uniemożliwiają Ci realizację zadań? Przykład mam zaplanowane ćwiczenia, naukę języka o tu wstaję rano i okazuje się że moje dziecko jest chore i muszę z nim zostać w domu. Niestety planów nie da się zrealizować.

  • Kamila

   Przekladam je na inny termin. Dziele sie opieka z mezem lub to, co moge wykonuje przy dziecku.

 11. Anna

  Uwielbiam kalendarze tygodniowe moleskine! Dla mnie też się super sprawdzają, bo: mam cały tydzień na oku plus wolne miejsce na stronie obok, które idealnie się sprawdza do sporządzania list itp.

 12. bezarchitekta.pl

  Zawsze mi się wydawało, że kalendarze w formie drukowanej są przestarzałe, że wszystko teraz jest online i digital. Ale myliłam się. Piękny zeszyt/kalendarz/notatnik/dziennik to fantastyczna rzecz, która bardzo pozytywnie wpływa na organizację wszystkich aktywności, zapiski projektowe, cele, osiągnięcia. Super :)

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?