Koronawirus

Odkąd się znamy, powtarzam na każdym kroku, że życie jest testem i treningiem. Trenujesz każdego dnia, aby gdy przyjdzie test, możesz zobaczyć jak to jest, gdy życie powie „sprawdzam”. Przeczytaj do końca i zobacz wideo…

Od kilku dni mamy test. Test odpowiedzialności grupowej. Test działania w poczuciu niewiadomej. Test solidarności. Test empatii. Test stabilizacji zatrudnienia i biznesu. Test wyobraźni. Test służby zdrowia. Test dla Rządu. Test dla mediów. Test dla rodzin, przyjaciół i sąsiadów. Test dla Kościoła i innych organizacji religijnych.

Gdy widzimy się na szkoleniach mówię Wam o tym, co jest przeciwieństwem ODPOWIEDZIALNOŚCI.

Początkowo ludzie stosują:

 • ZAPRZECZENIE (udają, że to się nie dzieje, to mnie nie dotyczy, bo umierają tylko osoby starsze). Kolejno stawiają…

 • OPÓR (ja się nie zgadzam z tym rozporządzeniem, nie idę do szkoły, ale za to pójdę do pubu). Następnie przychodzi czas na…

 • OBWINIANIE INNYCH (gdyby nie Ci cholerni Chińczycy, to nie byłoby problemu, albo Jak ta Rowińska mogła odwołać szkolenia, przez nią przepadnie mi bilet na samolot!).  Dalej przychodzi czas na…

 • WYMÓWKI (18 urodziny ma się raz w życiu i muszę zrobić imprezę dla chociaż kilku znajomych. Przecież nie mogę tego dnia spędzić przed telewizorem). I na końcu…

 • ODPUSZCZANIE (jak ja jeden nie podpisze petycji, to nic się nie stanie. Mój głos nie ma znaczenia, inni myli ręce i im to nie pomogło, więc ja też nie myję).

Te dni to również dni testów dla Liderów (mówię o tym na szkoleniu Zespół Marzeń). Lider rodzi się w kryzysie. Podejmuje odpowiedzialne decyzje. Być może niepopularne, trudne, ale jego zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo.

Dla mnie przyszedł czas decyzji. Prywatnych i zawodowych.

 1. Jak zadbać o dzieci w domu?

 2. Jak im wytłumaczyć, że nie pójdą na piłkę, tenis, pianino, nie spotkają się ze znajomymi?

 3. Jak zadbać o Babcię? Tak aby czuła się bezpiecznie, ale jednocześnie zrezygnowała z uczestnictwa w Mszy Św.?

 4. Jak wytłumaczyć jej, że potrzebuje postawić granice nastoletnim wnukom, które nie zdecydują się zostać w domu w najbliższym czasie, a później będą chciały ją odwiedzić na imieniny?

 5. Jak wspierać klientów bez organizowania szkoleń stacjonarnych?

 6. Jak przeorganizować prace Zespołu RBC?

 7. Jak ułatwić im prace i opiekę nad dziećmi jednocześnie?

 8. Jak ułożyć kalendarz na resztę roku, aby zobowiązania nas nie zawaliły?

ODPOWIEDZIALNOŚĆ nakazała mi:

 • Zostać w domu i unikać jakichkolwiek spotkań. Nie idę na siłownie, paznokcie, na spotkanie, na kawę, nie poleciałam nagrywać audiobooka do Warszawy I NIGDZIE SIĘ NIE WYBIERAM.

 • Omówić z Zespołem i mężem plan na wypadek, gdybym okazała się osoba zarażona wirusem, która musi być zamknięta w izolatce bez telefonu lub czuje się fatalnie. Kto klika przelewy, kto prowadzi biznes w tym czasie, podejmuje decyzje i działa zamiast mnie. Mamy plan B.

 • Omówić z Zespołem, plan na ewentualność, gdyby ktokolwiek z nich wymagał izolacji. Kto przejmuje jego działkę i zna odpowiedzi na pytania, które mogą paść.

 • Upewnić się u podmiotów współpracujących z RBC, jak sobie radzą. Co jest dla nich trudne, w czym możemy być pomocni. Jak wzajemnie możemy sobie ułatwić życie.

 • Skupić się na swojej formie psychicznej i faktach, aby móc podejść do wszelkich decyzji na trzeźwo i nie pisać do Was bzdur ;) i być wsparciem.

 • Zaplanować najbliższe tygodnie tak, aby wykorzystać ten czas maksymalnie na to, co jest po mojej stronie wpływu, na co dotychczas nie miałam czasu.

 • Poprosić i przekonać każda osobę, do której mam dostęp, aby zrobiła wszystko co w jej mocy, aby zostać w domu. I wychodzić TYLKO w sytuacjach bezwzględnie koniecznych.

Wiem, że każdy test uczy wyciągnąć wnioski, gdy jesteśmy gotowi. Zastanawiam się, jakie wnioski przyniesie pandemia…

Dbaj o siebie, zrób wszystko aby zostać w domu.

Absolutnie nie jedź jutro w Alpy na wycieczkę na narty!

Prowadź dyskusje na argumenty z pracodawcą, który oczekuje, że stawisz się w pracy, jeśli to nie jest NIEZBĘDNE I KONIECZNE.

Zero placów zabaw, wycieczek, odwiedzin znajomych i konfabulacji, że Ciebie to nie dotyczy.

Dbaj o siebie i innych ♥️

 


W związku z tym, że otrzymuję ciągle masę pytań, jak zorganizować się z rodziną, biznesem, samemu w tej sytuacji, którą nas zastała, postanowiłam zorganizować LIVE. Opowiem Ci:

 1. jak wygląda organizacja pracy w RBC,

 2. jak działamy z zespołem oraz

 3. jak to wygląda w moim domu z mężem i dziećmi.

Zobacz nagranie liv’a, którego przeprowadziłam na moim profilu na Facebooku!

 

 

W powyższym wideo wspomniałam Ci o ważnych artykułach do przeczytania, kiedy jesteś rodzicem, pracownikiem lub pracodawcą. Zapoznaj się z nimi i udostępnij je osobom, które mogą ich potrzebować.


WAŻNE ARTYKUŁY do PRZECZYTANIA:

Dla Pracowników i Rodziców:

 

Jakie mają uprawnienia rodzice w związku z zamknięciem szkół i placówek oświatowych?

>> Przeczytaj <<

Jakie mają uprawnienia pracownicy? Na jakich zasadach mogą odmówić przyjścia do pracy?

>> Przeczytaj <<

 

Dla Przedsiębiorców i Pracodawców:

Jakie uprawnienia przysługują Twoim pracownikom, rodzicom, w związku z nieprzewidzianym zamknięciem szkół, żłobków?

>> Przeczytaj <<

Jaki dokument potrzebujesz wysłać do swoich pracowników, gdy decydujesz się odesłać ich do pracy zdalnej?

>> Przeczytaj <<

Koronawirus a przedsiębiorcy i straty oraz dodatkowe koszty – jak sobie z tym poradzić?

>> Przeczytaj <<

Koronawirus a RODO i ochrona danych osobowych – o co można pytać pracowników?

>> Przeczytaj <<

 

Jeśli jesteś rodzicem, partnerem, prowadzisz własną działalność gospodarczą lub zarządzasz ludźmi, to sprawdź ofertę serii webinarów, którą przygotowałam dla Ciebie w tej wyjątkowej sytuacji.

>> JAK PORADZIĆ SOBIE W KRYZYSIE? << 

 

Udostępnij proszę ten materiał znajomym, im więcej osób go zobaczy, tym szybciej powstrzymamy epidemię. Dziękuję.

 

10 komentarzy
 1. Beata

  potrzebuje uspokojenia i logicznego myślenia i działania – Ty nam to dasz swoimi materiałami ect

 2. Małgosia

  Słuchanie Ciebie Kamilo, to jak słuchanie dobrego nauczyciela, który sprawia że człowiek chce przychodzić na „lekcje” i chce się uczyć. Ale to coś więcej, chce się Ciebie poznać bliżej, wiedzieć jak wygląda Twoje życie. To co robisz i mówisz wpływa na wiele osób! Oby tym razem Cie posłuchali i zastosowali się do zaleceń! Pomimo strachu ludzi, dajesz nadzieję, no bo przecież kiedyś ten ciężki okres minie… :)

 3. Anna

  Udostępnione. Bardzo się cieszę, że zabrałaś głos w tej sprawie. Jesteś przykładem kobiety, która ma wysoką świadomość wartości jaką jest życie. Swoje, rodziny i innych. Cieszę się, że naświetliłaś te wszystkie etapy, w końcu ktoś to wyartykułował i wypunktował. Mi już ręce opadają, jak słyszę teksty np., że ktoś nie będzie robił zapasów, bo nie ma gdzie tego trzymać.. przecież to przejściowa sytuacja, trzymałabym nawet na środku pokoju. Poraża mnie świadomość, że ktoś jest w stanie narażać życie swoje i innych robiąc zakupy w czasie rozprzestrzeniania się wirusa, czy w kwarantannie tylko dla porządku w pokoju. Ja robiłam zapasy zanim się pojawił w PL, bo stwierdzony przypadek to efekt końcowy a to oznacza, że wcześniej ten ktoś już go rozsiewał. Anyway, jeszcze raz dzięki i zapisuję się na spotkania, fajnie, że przygotowałaś to dla nas i przypomniałaś aby się skupić na tym, nad czym mamy wpływ.

 4. Agnieszka Jędruch

  Dziękuję za poświęcony czas i spokojne, rzeczowe opanowanie tematu. Zawsze mogę na Ciebie liczyć

 5. Magdalena

  Niezbędne materiały, dzięki którym mogę zarządzać mądrze bezpieczeństwem moich bliskich i pracowników. Dziękuję

 6. Magdalena

  Kamila, co zrobić jeśli dotychczas nie zarzadzalismy mądrze naszymi finansami i nie mamy zabezpieczenia na awaryjne sytuacje, które właśnie przeżywamy? Co zrobić, żeby nie pogrążyć sie jeszcze bardziej, gdy stracimy płynność finansową?

 7. Kasia

  Widzę, że mój komentarz w związku ze straconymi biletami lotniczymi zainspirował ?
  Pani Kamilo, zapewniam że nikogo za nic nie obwiniam .W świetle zaistniałej sytuacji stracone bilety nie reprezentują nawet kropli w morzu tego co jest teraz realnie istotne . Dbajmy o siebie i o bliskich .
  Pozdrawiam gorąco .

 8. Łukasz

  Bardzo ciężkie decyzje, ale jak najbardziej ważne – trzeba uczyć się na błędach innych Państw i szybko planować rożne warianty.

 9. Magdalena Joanna

  Chętnie przyjdę zobaczymy. Toja postawa i reakcja jest całkiem ciekawa na to co się dzieje

  • Kamila

   Co dla Ciebie jest ciekawego w tej reakcji?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2021 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?