Wczoraj szukałam pokoju konferencyjnego w Brukseli do przeprowadzania coachingów.

Odwiedzam jedno z miejsc, które ogłasza się aktywnie, że dysponuje takimi pomieszczeniami i…

Pani mnie oprowadza, pokazuje wszystko, pięknie opowiada
i NIE ZAMYKA SPRZEDAŻY!!!

Na zakończenie, gdy proszę o ofertę mówi mi, że ona się tym nie zajmuje, tylko koleżanka z działu sprzedaży i ta koleżanka jest teraz na spotkaniu.

Myślę sobie, zaprosi mnie teraz na kawę i wyciągnie spod ziemi kogoś z działu sprzedaży albo jak jest sprzedażową sierotą to poprosi mnie pewnie o wizytówkę i ktoś zadzwoni za 5 minut.

Nic z tych rzeczy! Wręcza mi wizytówkę koleżanki i mówi, że mam do niej zadzwonić i się umówić na zapoznanie z ofertą.

Yyyy. Słów mi zabrakło. Wzięłam wizytówkę i poszłam dalej. Oczywiście, że nie zadzownię, bo to nie było jedyne miejsce, które planowałam tego dnia odwiedzić. Pewnie wybiorę takie, w którym od razu przedstawią coś ekstra.

Jeśli jesteś sprzedawcą lub właścicielem firmy, w której sprzedajecie cokolwiek, pamiętaj, że w ZESPOLE WSZYSCY SPRZEDAJĄ. Nawet gdy nie sprzedają, to też sprzedają. Klient nie jest od tego, aby zadzwonił później. Ty jesteś od tego, aby zadzwonić. Ty masz się wykazać większą energią. Ty masz prowadzić relację!

Nie jesteś od rozdawania wizytówek, tylko od ich zbierania i dzwonienia.

Jeśli Twój pracownik kompletnie nie zna oferty, to nie ma odpowiadać: „Ja nie wiem, ja tu tylko sprzątam, zarobiony jestem, proszę przyjść jutro”. Ma odpowiedzieć: „Najszybciej jak to możliwe skontaktuje się z Panią/Panem nasz specjalista w tej sprawie i odpowie Pani/Panu na wszystkie pytania. Będzie miał dla Pani/Pana doskonałą propozycję” i weź numer telefonu.

Jak nie ma wizytówki, zapisz na kartce, jak nie masz kartki, to zapisz na ręce i nie myj jej, dopóki nie znajdziesz kartki. Jak nie masz długopisu, to zapisz szminką. A jak nie masz szminki, to sobie kup:)

ZAWSZE! ZAWSZE! ZAWSZE! Dzwonisz TY!

 

Pozdrawiam serdecznie!

Kamila Rowińska 


Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt; „Zasługujesz na sukces”. Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem  sprzedażowym  3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innym w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej. 
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych.  Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze. 
4 komentarze
  1. Bardzo ciekawe spojrzenie na sprzedaż. Dziękuję za prowadzenie bloga, dużo się dowiedziałam juz.

  2. Beata Bulakowska

    2gi post poprawiony i zaktualizowany.dziekuje :)

  3. Beata Bulakowska

    Pani Kamilo.Zdecydowanie zgadzam sie z Panią, niemniej jednak po 15tu latach pobytu w Szwajcarii to zjawisko mnie juz nie dziwi.Oni (te spoleczenstwa, w ktorych ten pieniadz-biznes juz sie na dobre zakorzenil, sprawiaja wrazenie, jakby ten, ktory sie o cokolwiek stara, byl zobligowany walczyc o swoje cele.w tym (Pani konkretnie) wypadku pewnie uwazali, ze skoro to Pani szuka miejsca to raczej lezy to nie w ich interesie ni w gestii, skoro nie Oni wystepuja jako osoby zainteresowane.niestety.tak to dziala przynajmniewe Fr, Sui i pewnie tez w Belgii.nasz polski bizness jest mlody, a Pani jest perfekcjonistka, czego tu niestety im brakuje.niemniej jednak ten system, ktory oni kultywuja jest u nich skuteczny.nawet jesli niw zabiegaja o wzgledy klienta, ten , jesli jest przyzwyczajony do danej firmy, ktora od dlugiego czasu istnieje na rynku i cieszy sie uznaniem, nie pracuja zbyt nad rozwojem swojego wizerunku.”jada” na tzw.laurach.i jeszcze jedno.te spoleczenstwa bardziej dbaja o to by bizness nie przyslanial im zycia osobistego, ktore traktuja jak swietosc.prace konczy sie generalnie o okreslonej godzinie i za to sie placi duze pieniadze.nikogo nie interesuje ze chce sie wyjsc przed szereg i zrobic cos ponadto.oni juz to przerobili dawno temu i to do czego doszli teraz procentuje ta stabilizacja.mnie takie podejscie osobiscie zniecheca (bo jestem Polka) i jestem dumna z naszego dazenia do perfekcjonizmu.dla mnie jest Pani absolutnym objawieniem, jak powinien funkcjonowac i wygladac biznes z prawdziwego zdarzenia.jako Narod powinnismy byc dumni z tego, ze nie emanujemy bylejakoscia.a Pani jest tego zywym przykladem.tym Parowozem dla skonczenia z tym naszym narodowym malkontenctwem.pozdrawiam serdecznie z Genewy i zycze sobie, bym mogla wziac udzial w organizowanym przez Pania szkoleniu. Beata Bulakowska

  4. Beata Bulakowska

    Pani Kamilo.Zdecydowanie zgadzam sie z Panią, niemniej jednak po 15tu latach pobytu w Szwajcarii to zjawisko mnie juz nie dziwi.Oni (te spoleczenstwa, w ktorych ten pieniadz-biznes juz sie na dobre zakorzenil, sprawiaja wrazenie, jakby ten, ktory sie o cokolwiek stara, byl zobligowany walczyc o swoje cele.w tym (Pani konkretnie) wypadku pewnie uwazali, ze skoro to Pani szuka miejsca to raczej lezy to nie w ich interesie ni w gestii, skoro nie Oni wystepuja jako osoby zainteresowane.niestety.tak to dziala przynajmniewe Fr, Sui i pewnie tez w Belgii.nasz polski bizness jest mlody, a Pani jest perfekcjonistka, czego tu niestety im brakuje.niemniej jednak ten system, ktory oni kultywuja jest u nich skuteczny.nawet jesli niw zabiegaja o wzgledy klienta, ten , jesli jest przyzwyczajony do danej firmy, ktora od dlugiego czasu istnieje na rynku i cieszy sie uznaniem, nie peacuja zbyt nad rozwojem swojego wizerunku.”jada” na tzw.laurach.mnie to osobiscie zniecheca (bo jestem Polka) i jestem dumna z naszego dazenia do perfekcjonizmu.dla mnie jest Pani absolutnym objawieniem, jak powinien funkcjonowac i wygladac biznes z prawdziwego zdarzenia.jako Narod powinnismy byc dumni z tego, ze nie emanujemy bylejakoscia.a Pani jest tego zywym przykladem.tym Parowozem dla skonczenia z tym naszym narodowym malkontenctwem.pozdrawiam serdecznie z Genewy i zycze sobie, bym mogla wziac udzial w organizowanym przez Pania szkoleniu. Beata Bulakowska

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?