Kulisy Biznesu to cykl podsumowań comiesięcznych służących motywacji, inspiracji, podsumowaniu, refleksji, planowaniu – oto dlaczego robię to, co miesiąc. 


Każdego miesiąca sporządzam podsumowanie działań i mam przygotowany zarys planu kolejnego. Dlaczego robię podsumowanie?

Ponieważ to ważne, aby spojrzeć z dystansu na to, czego dokonaliśmy i z perspektywy czasu ocenić, jaką to miało dla nas wartość i wyciągnąć lekcje.

Podsumowanie roku przeprowadzam w taki sam sposób, w jaki przeprowadzam podsumowanie tygodnia.

Zapraszam Cię do lektury, inspiracji i wyciągnięcia wniosków na potrzeby swojej działalności. Jeśli chcesz, abym rozwinęła którykolwiek z tematów, daj znać w komentarzu.

Możesz też umieścić w komentarzu swoje podsumowanie miesiąca. Z przyjemnością przeczytam!

POD VIDEO ZNAJDZIESZ WERSJĘ TEKSTOWĄ I ZDJĘCIA

Co się wydarzyło?

 • w Brukseli nagrywaliśmy pozostałe nagrania do kursu on line, który będzie do sprzedaży na przełomie maja/czerwca. Kurs dotyczy asertywności. Przygotowywaliśmy zarówno kampanie, jak i nagrania do tego kursu.

   

 • przeprowadziłam dwa warsztaty >>”Mistrz Sprzedaży”<< oraz >> „Zespół Marzeń”<< w Warszawie.

   

 • Zespół RBC również się szkolił. Nasz dział marketingu: Martyna Bednarek i Agnieszka Kądziołka pojechały na szkolenie, by poznać narzędzie o nazwie FastTony, którego używa się na Facebooku, Karolina Kozielska i Angelika Chrapkiewicz-Gądek pojechały na szkolenie z Copywritingu, a do nich później dołączyła Magdalena Saganowska i razem szkoliły się ze Structogramu, czyli z biostruktury mózgu.

 • testowaliśmy kolejne narzędzie do zarządzania projektem.

 • wdrożylismy Freshdesk, aby lepiej odpowiadać na Wasze maile

 • Zespól RBC rozpoczął wspólne środowe treningi

 • dużo się działo z Fundacją Mam Marzenie, z która mam przyjemność współpracować. Oprócz tego, że zasiadam tam w loży ekspertów, to też byłam jedną z osób, które można było wylicytować w ramach kolacji.

   Kluczowa była loża ekspertów, która miała za zadanie zebrać ludzi o doświadczeniach w wielu dziedzinach np. biznesu i mediów. Mam tą ogromną przyjemność znać wielu wspaniałych ludzi, skutecznych biznesowo, takich którzy mają piękne serca i chcą pomagać, dlatego zaprosiłam ich na spotkanie loży ekspertów i podczas tego dnia razem ze mną pracowali i doradzali Fundacji w jaki sposób może ona jeszcze bardziej pomagać i być bardziej skuteczna w wspieraniu dzieci.

   

 • wystartowały POWER PONIEDZIAŁKI, czyli seria krótkich nagrań. Krótko, ale na temat, abyście w nowy tydzień weszli z energią do działania i nowymi pomysłami. Zobaczysz go w każdy poniedziałek na moim kanale YouTube bądź na Facebooku.

  Zobacz POWER PONIEDZIAŁEK [kliknij]

 • zainwestowaliśmy w mieszkanie w Warszawie dla naszego Zespołu RBC. Nie przenosimy siedziby do stolicy, nadal stacjonujemy w Gliwicach, ponieważ tam jest Zespół i cały kręgosłup firmy. Jednak z punktu widzenia biznesowego zauważyliśmy, że ponosimy duże koszty na noclegi wtedy, kiedy Zespół RBC przyjeżdża do Warszawy na szkolenia. Jako firma koncentrujemy się na tym jak zarabiać pieniądze, ale również na tym, jak nie wydawać ich głupio. Po obliczeniach okazało się, że lepiej będzie dla nas, jeśli zainwestujemy w mieszkanie, które pozwoli nam obniżyć koszty. Dodatkowo ma ono spełniać taką funkcję, że w okresie, kiedy nie będziemy z niego korzystać, będzie wynajmowane na krótki termin. Inwestycja kosztowała nas 527 tyś i 100 tyś trzeba w niego jeszcze zainwestować, żeby móc z niego korzystać. Taki jest jego stan obecnie.

Z czego jestem dumna?

 • z premiery Coaching Wart Milion. Dostajemy od Was wiele wiadomości, że ta lektura jest dla Was cenna i przydatna! >> ZAMÓW KSIĄŻKĘ TUTAJ<<

 • ze Społeczności na moim kanale YouTube, w tym miesiącu jest już 10 000 subskrybentów i ta liczba ciągle rośnie. Jestem dumna z Was, z siebie i dziękuję ❤️ >> DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI<<

 • z szybkiego wdrożenia automatycznych narzędzi w zespole

 • z Agnieszki Kądziołki, która zakończyła proces wybierania firmy do budowy sklepu on line i z Mariusza Mszycy, który przeprowadził negocjacje.

Co można było zrobić lepiej?

 • lepiej uszczelnić wypełnianie ankiet i pobieranie ebooka. Prosiliśmy Was o to, abyście wypełnili ankiety, które pomogą nam lepiej Was poznać. W zamian otrzymaliście prezent – bezpłatnego ebooka książki mojego autorstwa. Niestety zdarzyły się sytuacje, w których jedna osoba wypełniła cztery ankiety, po to by dostać cztery różne prezenty. Zależało nam bardzo, aby poznać Wasze potrzeby, dlatego jednokrotne wypełnienie materiału było tu kluczowe. Zaburzenie wyników nie było fajne, a sytuacja, kiedy ktoś oszukuje, przykra. Mamy wnioski na przyszłość.

Jakie wyciągam wnioski?

 • kochaj i kontroluj jednocześnie. Miłość nie zwalnia nas z bycia uważnym i czujnym. Nie każdy z nas ma bowiem takie same wartości. Przyjmuję tą lekcję z pokorą. 

Jakie mamy plany na marzec?

 • szkolenie Kobieta Niezależna na Śląsku dla ponad 500 Uczestników;

 • spotkanie z Czytelnikami Coaching Wart Milion na Śląsku;

 • przejdziemy audyt pod względem RODO;

 • aktualizacja materiałów na stronie, w sklepie on line, dodawanie nowych wiadomości do zeszytów ćwiczeń na szkolenia;

 • nagrywamy RBC SUCCESS CLUB – roczny pakiet szkoleń on-line. Wszystkie wiadomości, które mogę przekazać Ci ja, jak również trenerzy, z którymi współpracuję;

 • wyjeżdżam na urlop :)

 • będziemy podpisywać nowy Testament z instrukcją oraz Ubezpieczenie kapitałowe.


Czy to było dla Ciebie wartościowe?

Jeśli tak, to wspaniale, ponieważ prowadzenie bloga, wymaga zaangażowania i napracowałam się, aby przygotować dla Ciebie ten materiał.  

Teraz czas na Ciebie! Razem tworzymy tą relację. Będzie mi miło, gdy zareagujesz; 

Co możesz zrobić?

 • Skomentuj wpis. Dla Ciebie to minuta, a dla mnie istotna wskazówka; Co Cię zainspirowało? Jaki jest Twój punkt widzenia? Czego napisać/nagrać więcej, a czego mniej? Proste „dziękuje” też czyni cuda:)

 • Jeśli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy - udostępnij go innym i pozwól mi z tym przekazem dotrzeć dalej.

 • Subskrybuj mój kanał na YT, >>TUTAJ<< aby być na bieżąco z filmami, które publikuję. 

DZIĘKUJĘ!

Pięknego dnia!

Kamila Rowińska 

 
18 komentarzy
 1. Anna

  Zakup mieszkania z opcją wynajmu – świetne rozwiązanie!
  Chciałabym też dowiedzieć się więcej o ubezpieczeniu kapitałowym, obecnie szukam również takiego produktu dla siebie.
  Dziękuję za wartościowe video!

  • Oczywiście że trzeba kontrolować, miłośc może nas w niezłe tarapaty zagodnić. Mówię z doświadczenia.

   Faktycznie dobre rozwiązanie!

 2. Helena

  Dziękuje Kamilo za inspiracje ,by podsumowywać moje działania w czasie krótszym niż rok. Zobaczyłam jak może to być motywujące i inspirujące .

 3. Ewa

  ebe
  Jestem pod wrażeniem zarówno Ciebie, jak i mocy oraz wszechstronności procedury 5 pytań. Sprawdza się w tak wielu sytuacjach: prowadzenie zespołu, rozliczanie siebie, pracownika, wychowanie dziecka, rozmowa z partnerem…
  Jest to niezwykle wszechstronne narzędzie i chcę mieć taką konsekwencję jak Twoja w jego stosowaniu.

 4. Jola Fi

  Dziękuję za nagranie. Moje spostrzeżenia:
  1. nieźle wymyśliliście z tą inwestycją, ale remontu nie zazdroszczę,
  2. ludzie to mają pomysły, szkoda że nie zawsze uczciwe (chodzi o ebooki).
  Przy tym nasuwa mi się pytanie: czy można powymieniać się ebookami, albo podesłać innej koleżance ebooka, żeby „poznała Rowińską”?
  Z jednej strony pożyczanie książek jest ok, a z drugiej strony powielanie czyjejś twórczości jest zabronione.

 5. Joanna

  Hej:-)
  Dla mnie ten film to ponowne potwierdzenie, że sposób działania, wypracowany przez Kamilę i jej zespół, to najlepsza droga do realizacji celów. Przede wszystkim jest tu logika w działaniu i mega jasno określone kolejne kroki do zrealizowania. Jest tu konsekwencja i myślenie. Nieustanne myślenie i działanie intencjonalne. Nie widzę tu chaosu i przypadkowego działania. To po prostu pięknie i mądrze poukładany świat.

  Postępowanie w ten sposób, nie tylko w kontekście zawodowym ale i w życiu prywatnym, to moim zdaniem bardzo dobry sposób na wejście na wyższy (lepszy) sposób funkcjonowania (życia).

  Dziękuję Kamilo. Jesteś dla mnie wzorem i ogromną inspiracją.

  Pozdrawiam
  Joanna

  • Kamila Rowinska

   Dziękuję Joanna, że to zauważasz i o tym wspominasz. Dziękuję!!

 6. Klaudia

  Oczywiście, że zostałam do końca wideo :)
  Dla mnie ważnymi lekcjami na pewno będzie to, żeby doceniać ludzi którzy są gotowi wspierać nasze działania. Druga lekcja natomiast, dotyczy wyciągania wniosków z sytuacji jakie się przydarzają i tego, ze należy zapobiec im w przyszłości.
  Kamilo, jak zawsze mogłam liczyć na inspirujące wideo, dziękuję :)

  • Marcin

   Ja tez do końca , super inspiracja i dawka wiedzy . Nieoczywiste ale kto potrafi wyciągnie dla siebie wnioski

 7. K.

  Bardzo dziękuje za materiał, jest on niezwykle pomocny w zrozumieniu, ze sukcesy same się nie dzieją, a błędy to nie powód do lamentu i krytyki. Ważna jest systematyczna praca i obiektywna refleksja.
  Dzięki!

  • Marcin

   To prawda !

 8. Karolina

  Obserwuję Panią i Pani działania już długi czas, a jednak ciągle brakuje mi czegoś, być może jakiegoś wpisu czy rad dla kogoś początkującego, dla kogoś kto tak naprawdę cały czas szuka swojej drogi w życiu, jak odnaleźć tę życiową misję i siebie?

  • Kamila Rowinska

   Karolina, czy czytałaś jakąś moją książkę? Np. „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale” ? Zrobilaś zawarte w niej ćwiczenia? Warto też abyś zobaczyła video z http://www.kobietaniezalezna.tv i ten wpis https://rowinskabusinesscoaching.com/kamilarowinskawiekopiniemazmotywacja/

  • Marcin

   Pewnie dlatego Karolina ze Kamili się nie obserwuje . Z nią się pracuje . Z jej książkami , dziennikiem coachingowym, szkoleniami . Samo obserwowanie to 2% możliwości jakie można wyciągnąć z tej relacji .

   • Anna Kramarz

    O, to to – dokładnie tak jest. Nie omijaj ćwiczeń, nie pozostawaj tylko przy czytaniu – to stanowczo za mało. Oglądaj video, wypisuj ważne lekcje, myśl nad nimi – niech w Tobie pracują. Odrabiaj ćwiczenia. Poszukiwacze złota zawsze wiedzieli, że muszą wziąć w ręce sito, pokopać w ziemi, trochę się umoczyć i naprawcować, by w końcu zobaczyć te upragnione grudki :)
    Na znalezienie swojej życiowej misji warto poświęcić trochę czasu, nie bać się zajrzeć w siebie, zaufać procesowi, który Kamila podaje jak na tacy. A potem próbować – raz za razem, małymi krokami ale ROBIĆ. Iść do przodu chociaż odrobinę, bez założenia, że od początku wszystko ma być super. I nie przywiązywać się tak strasznie do tego, że skoro obrałaś jakąś ścieżkę, to musisz nią iść całe życie – Ty się zmienisz, okoliczności mogą się zmienić, czasem pojawią się niespodziewane sytuacje, które wymuszą reorganizację. Dlatego skup się przede wszystkim na poznaniu siebie, swoich mocnych stron i pomyśl, jak możesz je wykorzystać, by najlepiej służyć innym i sobie – niezależnie od obranej formy.

    • Kamila Rowinska

     Pięknie Ania to opisałaś :)! Dziękuję!

 9. Ewa

  Kobieto, to czysta przyjemność wysłuchać Cię do końca. Wyciagam wnioski dla siebie. Dziękuję

  • Kamila Rowinska

   Dziękuję Ewa! Miło mi:)

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?