Kobieta Niezależna w Poznaniu! Awanse i RODO. KULISY BIZNESU #6

Kulisy Biznesu to cykl podsumowań comiesięcznych służących motywacji, inspiracji, podsumowaniu, refleksji, planowaniu – oto dlaczego robię to, co miesiąc. 

Każdego miesiąca sporządzam podsumowanie działań i mam przygotowany zarys planu kolejnego. Dlaczego robię podsumowanie?

Ponieważ to ważne, aby spojrzeć z dystansu na to, czego dokonaliśmy i z perspektywy czasu ocenić, jaką to miało dla nas wartość i wyciągnąć lekcje.

Podsumowanie roku przeprowadzam w taki sam sposób, w jaki przeprowadzam podsumowanie tygodnia.

Zapraszam Cię do lektury, inspiracji i wyciągnięcia wniosków na potrzeby swojej działalności. Jeśli chcesz, abym rozwinęła którykolwiek z tematów, daj znać w komentarzu.

Możesz też umieścić w komentarzu swoje podsumowanie miesiąca. Z przyjemnością przeczytam!

POD VIDEO ZNAJDZIESZ WERSJĘ TEKSTOWĄ I ZDJĘCIA

 

KULISY BIZNESU — co się wydarzyło?

 • ponad 400 osób łącznie wzięło udział w szkoleniach stacjonarnych w Warszawie:
  >>„Asertywny Rodzic – Partner – Manager”<<
  >>„7 złotych zasad zarządzania sobą w czasie”<<
  >>„Zespół Marzeń”<<

 • wdrożyliśmy odpowiedni system do zarządzania projektem

  MONDAY >> DOWIEDZ SIĘ O NIM WIĘCEJ, KLIKNIJ TUTAJ<<,

  który pomaga nam planować wspólną pracę, zarządzać lepiej czasem i zadaniami. Sprawdza się naprawdę świetnie. Dla nas jest to idealne rozwiązanie;

 • wdrożyliśmy dwie osoby do naszego zespołu. Dołączy do nas Gosia i Kasia. Dział Obsługi Naszego Ulubionego Klienta działa teraz jeszcze sprawniej;

   

 • powstała grupa na >>FACEBOOK<< dla Czytelniczek, jak również dla Uczestniczek szkolenia, czy to w ramach kursu online, czy też na żywo „Kobieta Niezależna”.

  Jeżeli czytałaś książkę „Kobieta Niezależna” lub byłaś na szkoleniu, to wysłaliśmy do Ciebie e-maila z zaproszeniem do tej grupy. Jestem zachwycona, ponieważ już w pierwszych dniach 2500 Uczestniczek do niej dołączyło! Takiego wsparcia, kobiecej solidarności i ciepła jeszcze nie widziałam w żadnej grupie;

 • przygotowywaliśmy się do RODO. Czekają nas różnego rodzaju zabezpieczenia, praca nad CRM;

 • stworzyliśmy już specyfikację sklepu internetowego i teraz czekamy na harmonogram prac;

 • uruchomiliśmy sprzedaż szkolenia:
  >>„Kobieta Niezależna w Poznaniu”<<
  >>„Asertywny Rodzic – Partner – Manager” w Poznaniu”<<

  Poznań, zapraszam serdecznie!

  Szkolenia odbędą się w grudniu, ale im szybciej zakupi się bilet, to tym taniej i szansa, że bilet będzie dostępny.
  W jaki sposób wybieramy lokalizacje, w której się pojawimy? Jako prezes spółki ponoszę odpowiedzialność za jej działanie, za wyniki finansowe i za ludzi, których zaprosiłam na pokład i nie mogę pojechać na szkolenie z zespołem gdziekolwiek. Muszę wybierać takie lokalizacje, które z punktu widzenia biznesowego będą miały swoje uzasadnienie. Dlatego za każdym razem podejmując decyzję, sprawdzamy, jak duża społeczność RBC jest w takiej lokalizacji i jak duży jest jej potencjał.

 • W zorganizowanie szkolenia inwestujemy ogromne środki pieniędzy, czasu, a wokół tego wydarzenia pracuje kilkanaście osób, w związku z tym te decyzje muszą być rozsądne.

 • wdrożyliśmy nowy system magazynowo-księgowy COMARCH OPTIMA, który pomoże nam lepiej współpracować z biurem rachunkowym;

 • w ramach naszego superzarządzania sobą w czasie, kiedy byłam w Gliwicach, zrobiliśmy sesję zdjęciową naszych nowych członków zespołu, czyli Gosi i Kasi, ale ponieważ w Gliwicach jestem bardzo rzadko, musieliśmy zorganizować sesję, którą dopiero w lipcu będziemy Wam pokazywali. Mówię Wam to po to, abyście wiedzieli, w jaki sposób planować swoje działania. My w lipcu będziemy się przygotowywali na coś, co nastąpi dopiero w grudniu, a nie w grudniu będziemy się zastanawiali, co teraz;

 • przenieśliśmy serwery na nowy dedykowany serwer i w ten sposób przygotowujemy się do tego, aby tym razem, kiedy zorganizujemy kampanię z informacjami na temat asertywności, która rusza już niedługo, a Wy będziecie zapisywali się bądź brali udział w bezpłatnym webinarium, nasze serwery były też przygotowane i aby nie padły.


  KULISY BIZNESU — z czego jesteśmy dumni?

 • z grupy Kobieta Niezależna na Facebooku, która naprawdę bardzo pozytywnie nas zaskoczyła;

 • z awansów: Ania Górka awansowała na szefową działu Obsługi Naszego Ulubionego Klienta oraz zarządza całym sklepem online, Agnieszka Kądziołka jest teraz szefową marketingu;

 • zespół RBC realizuje regularnie, co środę treningi sportowe i jestem z nich naprawdę dumna. W ramach tego otrzymał ode mnie dodatkowo treningi, które odbywają się  w poniedziałek w godzinach pracy, z samego rana i wszedł do ich programu trening z samoobrony dla kobiet.


  KULISY BIZNESU — co mogliśmy zrobić lepiej i jakie wyciągamy wnioski?

 • dotarliśmy do kolejnych informacji, że  ktoś nielegalnie sprzedaje e-booki mojego autorstwa albo książki. Teraz non stop to sprawdzamy i przeszukujemy Internet pod tym kontem. Jest to uporczywe, ponieważ wolelibyśmy zajmować się tym, czym mamy się zajmować, niż wchodzić w rolę policjantów;

 • na BLOG pojawił się artykuł o Avicii, który był jednym z najsławniejszych DJ-ów na świecie i popełnił samobójstwo. Przeżyłam to osobiście, ponieważ w moim życiu też była bliska osoba, która popełniła samobójstwo, w związku z tym wiem, jakie uczucia mogą wtedy towarzyszyć innym. Avicii wielokrotnie mówił o tym, że towarzyszyła mu ogromna presja, jaką czuł na sobie – oglądałam film na ten temat, wiele czytałam i słuchałam tego wszystkiego, co powiedział o swojej depresji, o tym, jak się czuje w swoim zawodzie i jak bardzo jest on dla niego wykańczający i czuje, że prędzej czy później go zabije.

 • Napisałam artykuł na swoim BLOGu  >>Avicii. Gdy sukces kosztuje zbyt wiele…<<  po to, aby pomóc Wam jeszcze bardziej zrozumieć jego decyzję, ponieważ wiele osób nie rozumiało, co może spowodować, że młody człowiek, który teoretycznie miał wszystko, podejmuje taką decyzję.

  Z jednej strony mnóstwo osób podziękowało mi za ten artykuł, ale z drugiej strony dostałam dużo pogróżek i przykrych wiadomości. Takich, że skoro mówię o tym głośno, skoro docieram z nim do jak największej ilości osób, skoro ośmielam się promować ten artykuł, to chcę jakoś zabłysnąć albo zbudować sobie wizerunek na czyjejś śmierci. To było niesamowicie przykre. Na początku było mi bardzo przykro, że ktoś coś takiego mógł o mnie pomyśleć i czułam się niezrozumiana, zajęło mi trochę czasu, zanim spuściłam powietrze z siebie. Później sobie pomyślałam: „Kurczę, Kamila, powinnaś to przewidzieć, że ludzie za każdym razem tak robią”. Może powinnam mieć czasami mniejszą wiarę w ludzi i wtedy nie będę musiała tego odchorowywać. Ta sytuacja pokazała mi również, że jeśli jesteś człowiekiem rozpoznawalnym, za każdym razem masz przypinaną łatkę, każdy ma swoje wynurzenia na Twój temat, a im większa popularność, tym większa ilość hejterów.

  Bądźmy bardziej uważni na innych ludzi i najpierw zapytajmy, jaka jest czyjaś intencja, zanim go od razu oskarżymy, ponieważ bardzo często mylimy się, a możemy komuś wyrządzić krzywdę i zniechęć go do tego, aby czynić dobro.


  KULISY BIZNESU — jakie mamy plany na maj?

 • odbędą się szkolenia stacjonarne w Warszawie:
  >>Zbuduj swoją wewnętrzną siłę”<<
  >>„Kobieta Niezależna”<<
  >>Konferencja dla Uczestników programu „RBC Master Business Training”<<podczas której oprócz mnie wystąpią i podzielą się swoimi doświdczeniami fenomenalni prelegenci: Edyta Kurek, Kuba Karliński oraz Jacek Walkiewicz.

 • będziemy pracowali nad nowym wydaniem książki „Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale”. I tutaj potrzebuję Waszej pomocy. Są dwie okładki, nad którymi się zastanawiamy. Zdecydujcie, która bardziej Wam się podoba: 1 czy 2 i napiszcie proszę swój typ w komentarzu;

 • 15 maja odbędzie się live Q&A w grupie Kobieta Niezależna na >>FACEBOOK<< Jeśli czytałaś książkę bądź byłaś na szkoleniu, to koniecznie DOŁĄCZ TERAZ

 • będzie świętowanie sukcesów z  całym zespołem RBC;

 • będziemy spełniali marzenia! Jak wiecie, napisaliśmy książkę z Marcinem Kokoszką „Coaching Wart Milion”, z której 100% dochodu przeznaczamy na cele charytatywne, na Fundację Mam Marzenie. I w tym miesiącu będziemy spełniać marzenia dzięki Wam, ponieważ gdybyście nie kupili tej książki, te marzenia nie miałyby szansy być spełnione. Ogromnie Wam za to dziękuję! A Ci z Was, którzy jeszcze chcieliby dołączyć do tej akcji, to książka lub e-book są do zamówienia na stronie: www.coachingwartmilion.pl

 • 29 maja startuje KAMPANIA NA TEMAT ASERTYWNOŚCI. Będę chciała, aby cała Polska dowiedziała się, czym jest asertywność, jak budować zdrowe relacje ze swoją rodziną, jak również ze swoimi współpracownikami. Na stronie www.kamilarowinska.pl będą video, artykuły, bezpłatne webinaria. Oczywiście, jeśli ktoś z Was będzie chciał, to będzie możliwość zakupu kursu online na temat asertywności i będzie jego premiera, ale to dopiero w czerwcu, a już w maju wystartujemy z kampanią informacyjną.

  A na DESER:

 • w kwietniu wydarzyła się dla mnie osobiście fajna rzecz, wzięłam udział w Konferencji na temat „Turkusowych Organizacji”, ponieważ chciałam posłuchać, co ma do powiedzenia prof. Jacek Blikle oraz ludzie, którzy pracują w takich organizacjach. Polecam Wam branie udziału w takich konferencjach, nawet wtedy, kiedy przez innych będziecie uznawani za ludzi, którzy dużo wiedzą, to zawsze ważne jest to, aby uczyć się dalej.


Zobacz inne wideo z cyklu:

KULISY BIZNESU [kliknij]

 


Czy to było dla Ciebie wartościowe?

Jeśli tak, to wspaniale, ponieważ prowadzenie bloga, wymaga zaangażowania i napracowałam się, aby przygotować dla Ciebie ten materiał.  

Teraz czas na Ciebie! Razem tworzymy tą relację. Będzie mi miło, gdy zareagujesz; 

Co możesz zrobić?

 • Skomentuj wpis. Dla Ciebie to minuta, a dla mnie istotna wskazówka; Co Cię zainspirowało? Jaki jest Twój punkt widzenia? Czego napisać/nagrać więcej, a czego mniej? Proste „dziękuje” też czyni cuda:)

 • Jeśli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy - udostępnij go innym i pozwól mi z tym przekazem dotrzeć dalej.

 • Subskrybuj mój kanał na YT, >>TUTAJ<< aby być na bieżąco z filmami, które publikuję. 

DZIĘKUJĘ!

Pięknego dnia!

Kamila Rowińska 

 

 

Kamila Rowińska

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
30 komentarzy
 1. Ula

  Mój kwiecień był dla mnie dość trudny zdrowotnie – okazało się, że jestem najprawdopodobniej dość mocno chora, śmieję się, że odmłodniałam bo mam chore migdały i refluks czyli choroby wieku dziecięcego :), śmiesznie -nieśmiesznie ale choruje się nieprzyjemnie. I teraz moja reakcja jest absolutnie inna, nowa, zmiany, które zauważam u siebie zaskakują mnie. Podliczyłam ile kosztowały mnie choroby, ciągłe przeziębienia na które już nie mam wpływu, zajęłam się swoim zdrowiem. Okazało się, że na zabieg z NFZ czekać bym musiała 2 lata (w Gdańsku), znalazłam w rozsądnej cenie prywatną usługę, zapłaciłam i w najbliższą sobotę mam zabieg. Oczywiście że boję się trochę ale czas po prostu zająć się tym tematem i tu moje oszczędzanie, którym się zajęłam od stycznia br. po prostu się przydało, ponieważ stać mnie na leczenie zamiast użalać się nad sobą czy być zdaną na NFZ – na który nie ma co liczyć. Ja dwa lata czekać nie mogę, muszę pracować, mam określone plany.
  Plan na maj: doprowadzić temat zdrowia do końca, od nowa na bazie informacji od Kamili wziąć się za książkę, która już trochę jest ale nie ma – a ja chcę żeby była :). Kolejny cel – wrócić do pełnej sprawności fizycznej , ponieważ przez choroby musiałam odpuścić i ta forma trochę spadła ale tylko trochę bo w domu ćwiczę codziennie. Dalej szkolenie angielskiego – jestem z siebie mega dumna, uczę się już codziennie, taki nawyk, mniej lub więcej ale codziennie.
  Plan na maj-czerwiec: znaleźć super dobrą pracę za pensję, która będzie mnie satysfakcjonować w dobrej firmie (o dobrej renomie) z możliwością dalszego rozwoju.
  I w moim przypadku dalsza praca nad sobą – tutaj myślę także o kwestiach emocjonalnych i załatwianiu starych tematów, godzeniu się z przeszłością i witaniu przyszłości oraz radości z dzisiaj :) . Mam tez ważny cel a mianowicie mój syn wybiera się na studia za granicę – Wielka Brytania, i tutaj jest zaplanowanie, pomoc w ogarnięciu tematu.
  Pozdrawiam najserdeczniej :)

  • Agata Krzyżanowska

   Wow Ula! W takim razie działaj !
   Niech zdrowie pozwoli Ci zrealizować wszystkie Twoje cele!
   Powodzenia!

 2. Iwona

  Wciąż dziwię się, że niektórzy tak bardzo powierzchownie i bezmyślnie oceniają PUBLICZNIE innych (Avicii). Bo to, że oceniamy, no cóż. Większość z nas to robi w ten czy inny sposób… Przeczytałam dopiero dziś, Twój pełen emocji wpis Kamilo. Piękny i poruszający. Właśnie pomyślałam, że „rzucenie kamienia” o którym mówił Jacek Walkiewicz, a który jeszcze wczoraj odbierałam bardzo pozytywnie… może być bardzo niebezpieczne. Cóż z tego, że pozornie, ten kamień nas nie dosięgnie. Więc żyć i płacić cenę za marzenia, czy udawać życie i tracić marzenia?… :)

  A okładeczka, nr 2, układ zdjęcia mnie zachwycił.

  Zaczynam planować działania na kolejne miesiące :)
  Pozdrawiam i dziękuję!

 3. Magda

  okładka nr 2 :-)

 4. Paulina

  Pani Kamilo,:)
  wiara w ludzi…,to bardzo dobrze że ją Pani ma,a naiwność to może po prostu dobre serce…,którego nienawidzą źle o Pani piszący ludzie bo sami są pełni nienawiści…brak im miłości…
  Niech się Pani trzyma dzielnie nie tylko w tej sprawie ale w każdej! :-)).

 5. Paulina

  Oczywiście że okładka nr 2!

  • Agata Krzyżanowska

   Dziękuję, Paulino :)

 6. Anna

  Okładka nr 1 jest bardziej efektywna. Patrzę wyłącznie pod względem wizualnym : ciemniejsze tło i większa postać autorki – mnie bardziej by zaintrygowała :)
  I zapisuje w kalendarzu datę 29 maja po hasłem: Asertywność!
  Do zobaczenia :)

 7. Daria

  Okładka nr 2 :) Zdecydowanie :) Bardzo wartościowy wpis, lubię takie podsumowania miesiąca. Zawsze miło zobaczyć, jak wiele wspaniałych rzeczy osiągnęłam/ zrobiłam w tym okresie.
  Power poniedziałki również bardzo przypadły mi do gustu. Pani Kamilo, idzie Pani jak burza :)

 8. Joanna

  Okładka nr 2. Jest taka „ciepła”. Odbieram ją tak, jakby bliska koleżanka chciała coś przekazać z troski i sympatii. Mnie zachwyciło to, że opłaciłaś swojemu zespołowi lekcje z samoobrony. Po prostu szacun. ?Uświadomiłaś też, że planować i organizować projekty trzeba z wyprzedzeniem. Fajnie, że jesteś. I oczywiście cały zespół RBC.

 9. Agnieszka

  Okladka nr 2!

 10. Lexie Pe

  Okladka numer 2 – Jest swietna!
  Nie moge doczekac sie kursu asertywnosci!

 11. Henryka

  Okładka nr 2

 12. Kasia

  W pierwszym spojrzeniu 1, w drugim 2? te slowa podkreslone w tytule zapowiadaja wiecej niz w wersji 1

 13. Monika

  okładka nr 2 ;-).

 14. Krysrtyna

  Dla mnie okładka nr 2 bardziej przemawia, emanuje „świeżością” i radością z tworzenia oraz jest znakiem rozpoznawczym Twoich poprzednich książek – to już marka i nie warto zmieniać. Książki, które powstają we współpracy, mogą mieć różne okładki.

 15. Jola Fi

  Kulisy biznesu- ciekawe i inspirujące. Moje wrażenia:
  1. dziękuje za wspierającą fb grupę kobiet niezależnych,
  2. hejt zawsze dotyka osoby wrażliwe i wciąż się uczymy zakładać ochronną zbroję przed nim,
  3. brawa za akcje charytatywne ( ja dostałam ebooka „Coaching…” za ankietę, więc chyba nie mam udziału w spełnianiach marzeń ;(
  4. o „Turkusowych Organizacjach” nie słyszalam, ale doczytam…
  5. okładka 1, bo ma bardziej wyrazisty tytuł, choć wyrazy „odpowiedzilnie i zuchwale” są mało widocze, a w tytule są b. ważne.

 16. Izabela

  Wartościowe kulisy biznesu, jak zawsze! Okładki: okładka nr 1 bardziej przykuwa moją uwagę, prawdopodobnie przez kolor, przez co wyróżnia się też na tle Twoich innych wydań (już drugi raz się na tym zastanawiam, i ponownie uznaję że 1 bardziej przykuwa uwagę). Natomiast moim skromnym okiem, Okładka nr 2 jest ogólnie lepiej zbalansowana, w podobnym tonie do ‚Kobiety Niezależnej’ i przyznam, że bardziej podoba mi się tutaj rozłożenie czcionki. Ciężki wybór! Powodzenia :)

 17. Malgorzata

  Dziekuje za wartosciowe informacje. Jestem zdecydowanie za okladka 1, jest bardziej wyrazista i dobrze sie prezentuje. Pozdrawiam goraco.

 18. Kamila

  Zdecydowanie okładka numer 2 ?

 19. Klaudia

  Kulisy biznesu są w moim odczuciu bardzo wartościowe i dziękuję, że powstają :)
  Moje lekcje z tego wideo to przede wszystkim to by ze sporym wyprzedzeniem planować działania i także, że jest grupa przychylnych mi osób, wspierających się :) Mowa o grupie Kobieta Niezależna, która każdego dnia mnie zachwyca i będąc w niej czuję moc inspiracji i motywacji. Pozdrawiam :)

  • Agata Krzyżanowska

   Klaudia, cieszę się, że dajecie sobie takie wsparcie w grupie.

 20. Sabina

  Okładka Nr 2 – bije z niej „świeżością” :)) bardziej do mnie przemawia :)

 21. Malwina

  2 okładka :)

 22. Ewa

  Ogromne gratulacje dla Agnieszki! :) Agnieszko jestem twoim fanem :) wiesz o tym. Przykro mi Kamilo, że dotknęła Cię agresja ze strony smutnych ludzi. Oczywiście nie mam pojęcia jak to przeżywasz, natomiast życzę zdrowia, dużo zdrowia i siły wewnętrznej na najwyższym poziomie. Podsumowanie niezwykle cenne i jednocześnie proste w przekazie. Oczywiście biorę dla siebie lekcje. Dziękuję i pozdrawiam ciebie i oczywiście cały RBC! :)

  • Agata Krzyżanowska

   Dziękujemy Ewo! :)

 23. Małgorzata

  Rekomenduję 2 okładkę. Patrząc na nią widzę otwartość, bezpośredni kontakt z Tobą, tak trochę jakbyśmy rozmawiały twarzą w twarz. Jakbyś znajdowała się bezpośrednio w mojej przestrzeni, albo ja znalazłabym się w Twojej przestrzeni (zasięgu, w bezpośrednim kontakcie).
  pozdrawiam

  • Agata Krzyżanowska

   Małgorzato, dziękuję :)

 24. Anna

  Dziękuję Pani za to, że Pani jest :)

 25. Daria

  „My w lipcu będziemy się przygotowywali na coś, co nastąpi dopiero w grudniu, a nie w grudniu będziemy się zastanawiali, co teraz.” – dziękuję :)

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?