Wizualizacja to jedno z  narzędzi wspierających Cię w osiąganiu celu.

Dlatego też chcę Cię zachęcić do wykonania swojej mapy marzeń!

Jak zrobić mapę marzeń?

Samodzielnie, z rodziną, przyjaciółmi lub z zespołem poświęćcie 1 – 2 godziny na rozmawianie o swoich marzeniach i celach. Niech każdy z Was swobodnie wypisuje wszystko co chciałby osiągnąć w swoim życiu. Wszystko może znaleźć się na Waszej liście. Możecie wypisywać i wypisywać, 110, 215 i więcej rzeczy, które chcielibyście mieć, zdobyć, doświadczyć, przeżyć.

Ważne jest aby nikt nie dawał sobie prawa do tego, aby studzić zapał innych osób. To, że dla Ciebie licencja pilota jest poza zasięgiem wcale nie oznacza, że Twój brat nie może jej mieć. (I nie szkodzi, że teraz nie ma nawet karty rowerowej).

Każde marzenie, którego intencją nie jest ranienie innych osób, jest odpowiednie do wpisania na listę.

Kolejno przygotujcie sobie;

 • kolorowe magazyny

 • kredki, mazaki, farby,

 • fotografie

 • katalogi z samochodami, domami, samolotami i wszystkim co Wam na myśl przyjdzie

 • klej, taśmę klejącą, spinacze

 • kartki z brystolu (dla każdego Uczestnika)

 • inne przybory, które przychodzą Wam na myśl.

Uruchomcie swoją kreatywność i ozdabiajcie swoją kartkę wszystkim tym, co uważacie, że powinno się znaleźć na Waszej mapie marzeń. Możecie wyklejać, wycinać, rysować, malować … każdy styl jest dowolny!

Możecie zadbać o to, aby na Waszej mapie marzeń znalazły się marzenia z obszarów takich jak te, które ujęłam w kole życia. Są to: małżonek/partner , rodzina, przyjaciele, relaks, rozwój osobisty, zdrowie, finanse, kariera, środowisko fizyczne.

Co dalej?

Powieś swoją mapę marzeń w widocznym dla siebie miejscu, aby móc przypominać sobie o tym wszystkim pięknym, co Cię w życiu czeka i co jest dla Ciebie ważne.

Oczywiście mapa jest tylko narzędziem pomocniczym, jej wykonanie nie zdziała cudów, jeśli nie przystąpisz do zamiany wybranych marzeń w cele i ich realizacji. 

Owocnej pracy!

Kamila Rowińska

3 komentarze
 1. ASIA

  Na wielu stronach poświęconych mapom marzeń jest ogrom dodatkowych informacji – kartka musi być podzielona na konkretne strefy, wklejamy/wpisujemy/rysujemy konkretne marzenia dotyczące danej strefy, umiejscowienie obszarów na mapie nie jest dowolne, co więcej, najlepiej, gdyby każda strefa była kwadratem w konkretnym kolorze… :-) zastosowałam się do tych założeń i wiecie co jest fajne – prawie w każdej strefie/obszarze jest Kamila! :-) zaczyna się to wszystko dziać w realu, znaczy mapa działa! do zobaczenia! :-)

 2. Sylwia

  Dziekuje Ci, tego potrzebowałam!

 3. Bardzo cenne wskazówki. Przyznam, szerze, że wolę namalować sobie mapę marzeń, która odzwierciedla wszystko tak jak ja to widzę. Oczywiście, każdy ma swój sposób. Moje rysunki wprawdzie pozostawiają wiele do życzenia, ale gdzieś przeczytałem, że warto samodzielnie narysować swoją mapę marzeń. :) Ja to zrobiłem, ale też, by było ładnie, bo lubię gdy jest ładnie, postanowiłem, powklejać w Wordzie zdjęcia z google z moją wizualizacją, by to wyglądało ładnie. Wiec mam dwie. Na dzień dzisiejszy się wstydzę, pokazać, bo tam są bardzo osobiste rzeczy, ale wiem, że kiedyś odważę się. Gdy już będę miał swoje mieszanie i swoją sypialnie, taką mapę marzeń zawieszę sobie, tak, by była pierwszą rzeczą jaką widzę po przebudzeniu i taką, którą widzę ostatnią przed zaśnięciem. :) Wizualizacja działa, przekonałem sie o tym. Warto poświęcić na to czas. :) Pozdrawiam.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?