Kilka lat temu w drzwiach mojego gabinetu stanął młody chłopak.

Spojrzał na mnie i powiedział: „Dzień dobry, nazywam się Marcin Kokoszka i mam ponad 1 000 000 zł długu”.

Miał wtedy 23 lata, prowadził biznes, który przez kilka niefortunnych zdarzeń niestety upadł, a Marcinowi zostały ogromne długi. Nawet gdyby udało się jakoś dogadać z wierzycielami, to przecież jest to tak ogromna kwota, że spłata mogłaby się ciągnąć dłuuuugimi latami.

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że od tak dużej kwoty odsetki rosły, jak szalone. Nie było więc na co czekać. Niejedna osoba załamałby się i porzuciła wszelką nadzieję, bo przecież jak to wszystko oddać i jeszcze godnie żyć?

Ale nie Marcin…

Nie schował głowy w piasek i nie siedział z założonymi rękami, czekając, aż sprawa przybierze jeszcze bardziej dramatyczny obrót. Ustaliliśmy wspólnie konkretny plan działania na najbliższy czas, który miał mu pomóc w wyjściu z sytuacji, w której się znalazł.

Trwało to dwa lata, ale wszystko się udało i obecnie Marcin zatrudnia ponad 100 osób i jest udziałowcem w 11 spółkach.

Jak z tego wyszedł i odwrócił swoją sytuację życiową o 180 stopni? Wszystkiego dowiesz się z nagrania zamieszczonego poniżej.

Kamila, dlaczego publikujesz to nagranie?”

Z prostego powodu. Wiele kobiet czuje się przytłoczonych swoją obecną sytuacją. Nie widzą szans na to, aby zarabiać więcej i w końcu coś zmienić w swoim życiu.

Wiem, że nie da się tego zrobić z dnia na dzień. To proces, który musisz przejść, aby zbudować takie życie, o jakim zawsze marzyłaś.

Wierzę, że przykład Marcina pokaże Ci, że jeśli się czegoś bardzo chce, to można to osiągnąć. Jednak stanie się tak tylko wtedy, kiedy wyznaczysz konkrety cel, plan działania i zaczniesz działać.

Być może nie masz długów, ale inne problemy, które sprawiają, że czasami odechciewa Ci się żyć? W takim razie koniecznie zobacz to nagranie, bo jak się okazuje nie ma sytuacji bez wyjścia.

Właśnie ruszyły zapisy na kolejną edycję kursu „Kobieta Niezależna” ONLINE. 

Jeżeli:

 • Nie wiesz, jak pogodzić karierę i życie rodzinne?

 • Chcesz zarabiać więcej, ale nie wiesz, jak możesz to zrobić?

 • Czujesz się przytłoczona codziennymi obowiązkami?

 • Paraliżuje Cię strach z obawy przed tym, co powiedzą inni ludzie?

 • Zostawiasz swoje potrzeby na koniec?

 • Potrzebujesz motywacji, żeby w końcu wystartować?

Jeśli choć na jedno z tych pytań odpowiedziałaś „TAK”,
zapisz się na kurs „Kobieta Niezależna” ONLINE >>

Koniecznie zobacz pozostałe nagrania z tej serii: 

Jak odkryć wewnętrzną siłę i uwierzyć w siebie?
– Kliknij Tutaj (video + wersja tekstowa)

Jakie przekonania blokują Cię przed sukcesem? 
– Kliknij Tutaj (video + wersja tekstowa)

Dlaczego kobiety nie odnoszą sukcesów?
– Kliknij Tutaj (video + wersja tekstowa)

Dlaczego kobiety wpadają w kłopoty finansowe?
– Kliknij Tutaj (video + wersja tekstowa)

41 komentarzy
 1. Kamila

  Moja lekcja którą otrzymałam dzięki Wam i dzięki temu nagraniu brzmi NIDGY SIĘ NIE PODDAWAJ! ZAWSZE SĄ JAKIEŚ ROZWIĄZANIA Dziękuję za tę lekcję.

 2. Daniel

  Wszystko fajnie. Ale nie przeczytałem jak Pan wyszedł z tego milionowego długu. Mówił Pan tylko o rozwoju osobistym i budowaniu zespołu.

  • Marcin Kokoszka

   Zacząłem od nowa rozwijać firmy i zarobiłem na spłatę zobowiązań.
   Szczegółowo będzie można wszystko przeczytać w książce http://coachingwartmilion.pl/

 3. Kasia

  Gratulacje Panie Marcinie, że pomimo przeciwności losu miał Pan w sobie tyle determinacji i siły, że udało się Panu z tego wyjść i jest Pan dziś w takim miejscu, a przede wszystkim jest Pan szczęśliwy i uśmiechnięty! Wspaniały wywiad. Sprawia Pan wrażenie nie tylko człowieka sukcesu ale i albo przede wszystkim dobrego i pogodnego człowieka. Miło się słuchało Państwa rozmowy. Bardzo motywująca:) serdecznie pozdrawiam:)

  • Marcin Kokoszka

   Dziękuję to bardzo miłe.

 4. Małgorzata

  Jestem pod wielkim wrażeniem tego wywiadu. Trzeba mieć naprawdę silną osobowość, żeby po utracie wszystkiego szybko się pozbierać i zacząć odbudowywać swoje życie zamiast się nad sobą użalać i szukać winnych.
  serdecznie pozdrawiam

 5. Maria

  Ja też czytam różne książki, byłam na szkoleniu UMYSŁ MILIONERA, TRY THE TRAINER i nie wiem co ja źle afirmuję, CO BYM CHCIAŁA TAK NAPRAWDĘ ROBIĆ. Potrzebuję więcej pieniędzy, miłości sukcesu i nie wiem kompletnie jak się do tego zabrać.
  Jestem na emeryturze, staram się słuchać Twoich wykładów Kamilo,pięknie to robisz a ja całę życie pracowałam na etacie – jestem z zawodu inżynierem telekomunikacji, trochę miałAm swoją firmę bo pracowałam jako inspektor nadzoru w swoim zawodzie. Uczę się języków niemieckiego i angielskiego-chciałabym mówić płynnie ale mam wciąż komunikatywny. Lubię podróżować i to robię ale raz w roku tylko bo trochę oszczędzam. Pozdrawiam i podziwiam .

 6. Adrian

  Jestem w podobnej sytuacji kiedy Marcin miał 23. JA obecnie mam 27 i po bankructwie firmy mam długi w wysokości 40 tys. niby mała skala patrząc na sumę bohatera wywiadu, ale splata tego sprawia mi wielka trudność jak się zarabia na etacie 2000 -2500 tys (praca nie sprawia mi przyjemności). a większość zobowiązań jest to spłaty „na teraz”. Może powinienem nie zamykać biznesu i ciągnąć dalej ale miałem firmę handlową niestety bez kapitału. Po wywiadzie wiem że tez jestem w stanie się podnieść i powrócić do biznesu. Zobaczę co z tego wyjdzie

  • Marcin Kokoszka

   Działaj mądrze, rozwijaj się , szukaj dodatkowych źródeł dochodu i szybko sobie z tym poradzisz.

 7. Anna

  Dla mnie najważniejszym wnioskiem jest ten, że jeśli mam problemy, to muszę zacząć działać inaczej niż w taki sposób, który mnie do tych problemów doprowadził. Tylko jak?!
  Zyskałam też trochę nadziei, że może z każdej sytuacji daje się znaleźć wyjście.

  • Marcin Kokoszka

   Wiedziałem że skoro moje myślenie doprowadziło mnie w te miejsce w którym jestem to muszę sprawdzić myślenie kogoś innego, po tym zacząłem zastanawiać jak sprawdzić kogo mam słuchać wymyśliłem ze muszę zobaczyć jakie dana osoba ma wyniki jeżeli ma takie które mnie interesują to powinienem takiej osoby słuchać. Wydaje mi się że to jest klucz żeby wzorować się i słuchać ludzi którzy mają wyniki takie jak my chcemy osiągnąć.

 8. […] 5. Miał 23 lata i ponad MILION ZŁOTYCH długu rozmowa z Marcinem Kokoszka – Kliknij Tutaj (video + wersja tekstowa) […]

 9. Patrycja

  A jak zareagowali najblizszi Pana? Rodzice, rodzenstwo, dziewczyna?
  Nie byli przerazeni? Czy za taki dług można isc do wiezienia?

  • Marcin Kokoszka

   Większość osób wiedziało że mam długi ale o tym ile tego jest dowiedzieli się jak już sporą część spłaciłem, wtedy dalej informacja ta była szokująca ale kiedy spłacałem to było widać światełko w tunelu i łatwiej było mówić o tym że sobie z tym poradzę.

 10. Sebastian

  Po jakim czasie wyszedłes na prostą? I jak teraz wygladaja te biznesy?

  • Marcin Kokoszka

   Wyjście z długów zajęło mi ok 2,5 roku a po tym jeszcze wyjaśnianie i czasami dopłacanie albo wyrównywanie niektórych płatności i uzyskiwaniu zaświadczeń o spłacie i niezaleganiu kolejny rok.
   Dziś prowadzę kilka firm od kilkunastu miesięcy wchodzę w niektóre projekty jako inwestor, staram się dywersyfikować i mam kilka takich na których się opieram ale mam też takie w które inwestuję z zamiarem zbudowania wartościowej firmy i sprzedaży jej.

 11. Sebastian

  Gratuluję! Niesamowita historia. Słyszałem ze piszecie książkę razem? To bedzie opisane tam dokladnie? O czym bedzie?

  • Marcin Kokoszka

   Tak, piszemy razem książkę, po więcej informacji można zapisać się na stronie http://www.coachingwartmilion.pl
   Będzie bardzo szczegółowo opisane jak wpadłem w tarapaty finansowe i jak z nich wychodziłem z dużą ilością lekcji i wskazówek nie tylko jak wyjść z długów ale jak radzić sobie w trudnych sytuacjach.

 12. Marcelina

  Marcin, a od ktorej ksiazki Kamili zaczaleś i ktora najbardziej polecasz?

  • Marcin Kokoszka

   Zacząłem od Buduj swoje życie odpowiedzialnie i zuchwale, a polecam różnie, w zależności od tego w jakiej sytuacji jest dana osoba i czego potrzebuje ostatnio chyba najczęściej Zasługujesz na Sukces!

 13. Tomasz

  Panie Marcinie, zauważyłem, że w wiekszości przypadków Pani Kamila pracuje z kobietami. Nie myslał Pan wtedy, ze to tylko dla Kobiet Niezależnych? Zastanawia mnie to trochę, z czystej ciekawości. Wiem, że wielu mezczyzn poszłoby do innego faceta i myslaloby , ze kobieta tego nie ogarnie

  • Marcin Kokoszka

   Nigdy nie myślałem że jakakolwiek kobieta może czegoś nie ogarnąć, szczerze powiedziawszy po przeczytaniu pytania musiałem się zastanowić o co chodzi bo nigdy nie myślałem w ten sposób zarówno o Kamili jak i jakiejkolwiek innej Kobiecie.
   Jeżeli dobrze pamiętam to w momencie kiedy zaczynaliśmy Kamila jeszcze nie wydała książki Kobieta Niezależna i nie wiedziałem czy wśród klientów Kamili było więcej Kobiet czy Mężczyzn,
   Obecnie na sali szkoleniowej jest zdecydowanie więcej Kobiet niż Mężczyzn co uznaje raczej za plus dla tych którzy się zdecydowali.

 14. Tomasz

  Przeczytałem wszystkie ksiązki pani Kamili i widziałem rozmowe z Panem Marcinem w Zaslugujesz na sukces. Od tego czasu jestem pod wrazeniem. jednoczesnie rozumiem, ze wiedza i charyzma p. Rowinskiej jest tak wielka, ze chociażby człowiek bardzo się pogubił to jest w stanie przy jej pomocy powstać.
  Ja już po samych ksiazkach jestem silniejszy i wiecej zarabiam, a co dopiero po spotkaniach osobistych!

  • Marcin Kokoszka

   Po spotkaniach osobistych to dopiero będzie moc!

 15. […] 5. Miał 23 lata i ponad MILION ZŁOTYCH długu rozmowa z Marcinem Kokoszka – Kliknij Tutaj (video + wersja tekstowa) […]

 16. Magdalena

  Gratuluję panu wytrwałości i dyscypliny.

  Jest mi jednak trudno uwierzyć, że uporał się pan tak stosunkowo szybko z tak wielkimi długami. Przecież odsetki od długów rosną, a człowiek potrzebuje nie tylko dachu nad głową, musi się przecież w coś ubrać, jakoś się wyżywić, to są niemałe koszty. Ponadto, czy było łatwo znaleźć panu zatrudnienie, przecież niektórzy chyba wiedzieli o pana długach?

  • Tomasz

   Kobieto, jakie zatrudnienie? Jak sie ma milion długu i jest sie wlascicielem firmy to sie nie szuka zatrudnienia. Marcin spał za zapleczu swojej firmy i pewnie ostatnie o czym myslał to „w co ja się dziś ubiorę? „

  • Marcin Kokoszka

   Jeżeli chodzi o jedzenie to nie zwracałem wtedy dużej uwagi na to czy coś jest zdrowe tylko czy jest tanie i czy jest tego dużo, wiem ze to złe dla zdrowia ale wtedy nie kupowałem ubrań nie miałem kosztów związanych z mieszkaniem i nie szukałem zatrudnienia, cały czas szukałem dodatkowych dochodów prowizyjnych głównie sprzedażą i marketingiem.
   Brian Tracy w jednym z audiobooków mówi że jeżeli masz problemy finansowe zacznij sprzedawać i sprzedawaj tak długo aż pozbędziesz się problemów finansowych wiec jedna z rzeczy jakie robiłem to sprzedaż uwielbiam sprzedawać w każdej formie, bezpośrednio, przez telefon, w internecie.

   Dziś kiedy zatrudniam ludzi nie raz nie dwa wiem że są to osoby zadłużone ale nie widzę w tym problemu, za to wiem że maja motywacje.

 17. Natalia

  Podnosić się i walczyć. 2 dni wyłączony, potem pobudka z letargu, bo jakaś obca kobieta dała nadzieję, że się uda. To jest szalone. ? gratulacje
  Skąd ta siła? Co Kamila mówiła że trzeba było być gotowym na sesje?
  Pozdrawiam

  • Marcin Kokoszka

   Jasno określony cel z datą powoduje że nie chcesz zawieść osób które Ci w tym pomagają ale przede wszystkim samego siebie, szczegółowo nie zacytuje ale po każdej sesji wiedziałem że warto i że te cele są realne, to nie była kwestia samej motywacji ale za każdym razem konkretny plan konkretnymi korzyściami popartymi faktami a po tym działaniem.
   Pozdrawiam

 18. Beata

  Swietny wywiad,ja przeczytałam go pierwszy raz w Twojej książce „z Zasługujesz na sukces”,wywiad i spotkanie z Marcinem daje „kopniaka”,ze mozna wszystko,i ze skrupulatna praca i działanie z planem dają sukcesy.Przeciez spłacić milion długu to nie bajka.????Pozdrawiam?

 19. […] 5. Miał 23 lata i ponad MILION ZŁOTYCH długu rozmowa z Marcinem Kokoszka – Kliknij Tutaj (video) […]

 20. […] 5. Miał 23 lata i ponad MILION ZŁOTYCH długu rozmowa z Marcinem Kokoszka – Kliknij Tutaj (video) […]

 21. Magda

  Piękny wywiad, Marcin pomimo tylu przejść jest niesamowicie silną osobowością. Myślę, że istotą jest to, aby przyznać się do błędów( przed samym sobą), co niejednokrotnie nie jest łatwe, wypisać z czym jest problem, ja długo tego unikałam, miałam to w głowie, ale jakoś nie chciałam zobaczyć perspektywy z góry i kiedy zobaczyłam w końcu swoje błędy w biznesie zrobiłam plan działania i po prostu działam. Jedno mnie tylko zastanawia, jeżeli masz tyle długów, to w jaki sposób uzyskać jakiekolwiek pieniądze choćby na coacha, jeżeli nie ma się już zdolności kredytowej, rozumiem, że przy takiej kwocie to już jest obojętne ten tysiąc w tą czy w tą, ale jak i skąd go wziąć :)? pozdrawiam serdecznie

  • Marcin Kokoszka

   Można sprzedać to co zostało, zrezygnować z wszystkich zbędnych wydatków, w moim przypadku łącznie z kosztem mieszkania i zarabiać, czasami nie będzie to wymarzona praca nie będzie to firma lub praca marzeń ale w takim momencie masz określony cel, np. sesja coachingowa lub inwestycja w coś co pozwoli Ci ruszyć od nowa. Cały czas szukać możliwości dodatkowego dochodu.

   • Magda

    Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź, życzę dalszych sukcesów i samych wspaniałych ludzi na twej drodze, pozdrawiam serdecznie.

 22. Anna

  witam,
  najbardziej cenne są dla mnie uwagi, że wszystko zaczyna od pracy nad swoją głową, nad swoim wnętrzem, nad sobą, wyznaczenia celu oraz eliminacji rzeczy, których nie chcemy. Jestem dokładnie w takiej samej sytuacji, w jakiej Marcin był na początku. I tak samo jak on, jeszcze się nie poddałam.

 23. Wiola K.

  To video sprawiło, że moja szczęka wylądowała między kolanami. Ogromne gratulacje dla Marcina i oczywiście dla Ciebie Kamila! To musi być wspaniałe uczucie widząc jak pod Twoimi skrzydłami ktoś przechodzi aż taką metamorfozę. Jeszcze raz GRATULUJĘ!!!

  • Tomasz

   Też jestem pod wrazeniem! Tym bardziej , ze Marcin poszedł do kobiety:)

   • Vika Nova

    Tomasz widzę, że masz jakieś głęboko zakorzenione przekonania na temat kobiet, nad którymi warto popracować zgodnie z radą zawarta w video: pracę nad zmianą zacznij od zmian mentalnych :)
    Przy okazji zachęcam Cię Tomasz do zapoznania się z wynikami badań: kobiet są lepszymi liderami, lepiej zarządzają czasem i finansami, są bardziej przedsiębiorcze i mniej ryzykują, przez to rzadziej popadają w długi. Choć wiem, że te badania Cię nie przekonają, nie przekonam Cię też ja, dlatego warto pracować nad własnymi przekonaniami, żebyś przekonał się sam :)
    Owocnego!
    Vika Nova

    • Bartek

     Wiele osób ma te przekonania, ale Kamila jest jedna z tych kobiet, która burzy stereotypy i pokazuje, ze kobiecość nie zawsze musi oznaczać nieporadność .

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłanie

©2018 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?