Myślisz czy robisz? Jak przestać zwlekać? Czy Ty jesteś również jedną z tych osób, które spotykam bardzo często na swojej sali szkoleniowej, które mogłyby już wystartować i osiągnąć kolejny poziom wtajemniczenia i wejść na kolejny poziom swojego sukcesu, ale ciągle zwlekają?

Wydaje im się, że jeszcze nie są wystarczająco dobrzy, gotowi i przygotowani do tego, aby wystartować. Cały czas czekają na idealny moment. Moment, w którym nie wiem co się wydarzy. Głos z nieba powie im „OK, jesteś gotowy, możesz iść, możesz działać, zaczynaj, realizuj jakiś projekt.”

Jak często zdarza Ci się obserwować kogoś innego, kto nie jest idealnie przygotowany, ale działa, osiąga później wyniki, ma swoje sukcesy, z roku na rok staje się coraz lepszy i kilka lat później patrzysz na niego, kiedy on jest na szczycie i myślisz sobie „O kurcze, przecież on zaczynał wtedy, co ja!” To prawda, on zaczynał w tym samym czasie, tylko, że on zaczynał i robił, a Ty być może zaczynałeś i wyłącznie myślałeś o tym co by można było zrobić. Tak naprawdę nigdy nie nadejdzie ten moment, w którym poczujesz się idealnie przygotowany do tego, żeby coś zrobić.

Ja pamiętam najważniejsze momenty w moim życiu, kiedy rodziłam moje dzieci, zdawałam prawo jazdy, maturę, albo wychodziłam za mąż. Za każdym razem gdy podejmowałam się tego wyzwania, nie byłam w stu procentach przekonana, że jestem gotowa. Miałam ochotę przełożyć maturę, zdawanie egzaminu na prawo jazdy oraz porody. Na szczęście tego się nie da przełożyć na jutro i trzeba to po prostu zrobić, ponieważ najczęściej to nie Ty decydujesz o tym kiedy będzie ten termin.

W przypadku biznesu albo w podjęciu nowego wyzwania masz czas na to, żeby zdecydować, więc ciągle to odwlekasz. Nie chodzi mi o to, że masz teraz wszystko robić na przysłowiowe „Odwal się”. Chodzi mi o to, abyś robił/robiła najlepiej jak potrafisz na dzień dzisiejszy i doskonalił/doskonaliła się w trakcie tego działania. Tylko i wyłącznie w ten sposób jesteś w stanie zdobywać doświadczenie. Ja nie wszystko co robię, robię idealnie, ale to, co mnie odróżnia od innych ludzi, to to, że ja to robię. Pomyśl o tym.

Jutro będę chciała Ci powiedzieć o tym jak przeprowadzam narady ze swoim zespołem. Do zobaczenia.

4 komentarze
 1. Monia

  Czy to znaczy , że są to też osoby ,które poznała Pani na własnym szkoleniu?

 2. Author
  Kamila

  Szukalam sposrod osob, ktore znam . Dalam ogloszenie na fb i czekalam na polecenia.

 3. Monia

  Pani Kamilo a jak Pani dobierała zespół , pod jakim kątem szukała zespołu, czy to były ogłoszenia w parsie, czy internecie.
  Jak wyglądała rozmowa z potencjalnym pracownikiem .

  Pozdrawiam
  Monika S

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?