Proste techniki sprzedaży są najskuteczniejsze. Ot taka, która może Ci bardzo pomóc w rozwoju Twojego biznesu!

Jestem w trakcie drogi na lotnisko, ponieważ lecę za chwilę do Dublina przeprowadzić szkolenie „Mistrz Sprzedaży”. Jak zawsze tydzień przed tego typu szkoleniem w mojej głowie krążą jedynie myśli związane ze sprzedażą. Moja najnowsza książka „Zasługujesz na sukces!” również zawiera rozdział o sprzedaży i właśnie w tym tygodniu go piszę.

Chcę się z Tobą podzielić dziś jedną, ważną techniką sprzedażową. 

Chodzi o bycie numerem dwa.

Wiem, że dziwnie brzmi i możemy to interpretować na wiele sposobów, jednak uwierz mi –  w sprzedaży jest to jak najbardziej dozwolone i nawet pożądane.

 Kiedy sprzedawca kieruje ofertę do swojego potencjalnego klienta, to czasami oczywiście spotyka się z odmową.

Niektórzy reagują na tę odmowę fochem, inni się załamują i płaczą w kącie, że nikt ich nie chce, jeszcze inni mówią „O, nie udało się, nigdy nic nie sprzedam, nikt mnie nie lubi”, albo „Temu klientowi już nigdy nic nie sprzedam”, „Nikt nie chce ode mnie kupować” itd.

Są oczywiście też tacy, którzy się nie poddają, idą dalej i mówią „Dobrze, ten nie kupił. Następny proszę”.

Polecam Ci, aby tej osoby nie skreślać, tylko zaproponować jej, aby rozważyła Cię jako swój numer dwa.

O co mi chodzi? Jeżeli konkretna osoba regularnie kupuje od kogoś  produkty lub usługi i mówi „ jestem zadowolony”, to proszę nie podważaj jej wyborów, takim sposobem nic nie zyskasz a raczej stracisz. Pozwól jej samej  zadecydować o tym, aby wybrała Cię jako numer dwa. 

Powiedz;

„OK, świetnie, bardzo się cieszę, że kupujesz teraz właśnie takie produkty, oczywiście szkoda że nie u mnie. Natomiast, czy możemy się umówić, że będę Twoim kołem ratunkowym? Jeżeli kiedykolwiek tamten sprzedawca nie mógłby z jakiegoś powodu Ci czegoś dostarczyć, albo nie mógł wykonać tamtej usługi, to czy możemy się umówić tak, że weźmiesz mnie wtedy pod uwagę?”

I tyle, wystarczy. Możesz również powiedzieć;

„Czy będzie w porządku, jeżeli za parę miesięcy zadzwonię do Ciebie i upewnię się, czy wszystko jest OK, czy tamten sprzedawca nadal dostarcza Ci te produkty lub usługi i jeżeli coś się zmieni, to wtedy ja będę mógł wejść na jego miejsce?” 

Jeżeli ta osoba się zgodzi, a najprawdopodniej tak będzie, to ustal z nią, za ile miesięcy zadzwonisz. Czy za kwartał, czy może za pół roku.

Co najważniejsze?

Zadzwoń wtedy, na kiedy się umówiłeś!

Zyskasz w oczach tej osoby, dodatkowo będzie miło zaskoczona, ponieważ większość sprzedawców zapomina o tym, co było pół roku wcześniej. 

Ja wielokrotnie w obszarze sprzedażowym byłam dla kogoś numerem dwa i dopiero po pewnym czasie stawałam się numerem jeden.

Być może dzisiaj dla Ciebie także jestem opcją, szkolisz się u kogoś innego, a moje video oglądasz tylko czasami. W porządku. Gorąco wierzę, że któregoś dnia dasz mi szansę i znajdziesz się na mojej sali szkoleniowej, aby nauczyć się czegoś ode mnie. 

Serdecznie Cię pozdrawiam i gratuluję, że oglądasz takie video i że chcesz nauczyć się jak najwięcej o sprzedaży i mam nadzieję, że spotkamy się na szkoleniu!  

Kamila Rowińska 

 

Tutaj możesz sprawdzić najbliższy termin szkolenia Mistrz Sprzedaży >>

 

 

 

 

Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.

 

1 Komentarz
  1. Sabina.

    Mnie mistrz sprzedaży powalił! W pozytywnym tego słowa znaczeniu!
    Jest Pani doskonała w swoim fachu.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2019 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?