Kulisy Biznesu nr 11 Kamila Rowińska

Kulisy Biznesu to cykl comiesięcznych podsumowań służących motywacji, inspiracji, refleksji, planowaniu – oto, dlaczego robię to co miesiąc. 

Każdego miesiąca sporządzam podsumowanie działań i mam przygotowany zarys planu kolejnego. Dlaczego robię podsumowanie?

Ponieważ to ważne, aby spojrzeć z dystansu na to, czego dokonaliśmy i z perspektywy czasu ocenić, jaką to miało dla nas wartość i wyciągnąć lekcje.

Podsumowanie miesiąca przeprowadzam w taki sam sposób, w jaki przeprowadzam podsumowanie tygodnia.

Zapraszam Cię do lektury, inspiracji i wyciągnięcia wniosków na potrzeby swojej działalności. Jeśli chcesz, abym rozwinęła którykolwiek z tematów, daj znać w komentarzu.

Możesz też umieścić w komentarzu swoje podsumowanie miesiąca. Z przyjemnością przeczytam!

 

POD VIDEO ZNAJDZIESZ WERSJĘ TEKSTOWĄ I ZDJĘCIA

 


KULISY BIZNESU — co się wydarzyło?

 • Zakończyliśmy proces rekrutacji.

  Poszukiwaliśmy osoby na stanowisko specjalisty do spraw marketingu. W poprzednich Kulisach Biznesu opowiadałam Wam o tym, jak przebiegał ten proces. Do naszego zespołu dołączyła Jolanta Oleszko-Przybylska. Cieszymy się bardzo, ponieważ to oznacza, że Agnieszka Kądziołka, która jest szefową działu marketingu w RBC, ma już więcej czasu, więcej przestrzeni na zbieranie swoich myśli. Jednocześnie też wdraża Jolantę. Przed startem kursu z produktywności online, jak również przed startem czwartego kwartału, który jest bardzo mocny sprzedażowo potrzebujemy dodatkowych rąk do pomocy.

Jolanta Oleszko-Przybylska_Specjalista ds. marketingu RBC

Jolanta Oleszko-Przybylska Specjalista ds. marketingu RBC

 

 • Premiera granatowych bluz #jedzieszbejbe.

  Teraz można wybrać pomiędzy białą a granatową. Na czerwone szybko się nie zapowiada — odpowiadając już na Wasze pytanie. Zorganizowaliśmy również konkurs na INSTAGRAMIE dla Społeczności #jedzieszbejbe. I TU UWAGA. Jeżeli będziecie organizowali konkursy, to pamiętajcie proszę o regulaminie. Zauważyłam, że mnóstwo osób robi konkursy, ale są one niezgodne z prawem — każdy konkurs musi mieć swój regulamin. Możesz się zapoznać z naszym i postarać się zrobić taki sam, ale generalnie odsyłałam Cię do tego, aby skorzystać z kancelarii prawnej.

Zamów bluzę jedzieszbejbe [kliknij]

 • RBC szkolił się z Excela.

  Cały zespół przeszedł zaawansowane szkolenie z Excela, by zdobyć wiedzę na temat tabel przestawnych i innych specjalistycznych funkcji, które może wykorzystywać w swojej pracy. Pomaga to w większym porządku i bez względu na to, na jakim kto jest stanowisku musi się po prostu w Excelu odnaleźć.

Zespół RBC podczas szkolenie z Excela

Zespół RBC podczas szkolenie z Excela

 

 • Koniec ery, w której jesteśmy start-upem.

  Nigdy swojej firmy tak nie nazywałam. Dopiero niedawno podczas burzy, która odbywa się regularnie, z kilkoma zaprzyjaźnionymi przedsiębiorcami rozmawiałam o wyzwaniach, które mamy w firmie i doszliśmy do takiego momentu, że stwierdziłam, że RBC skończyło fazę start-upową. Co to znaczy? To nie tylko i wyłącznie chodzi o zarobki czy o wielkość biznesu, ale też o to, w jaki sposób zasilana jest firma, czy jest ona zbudowana w oparciu o energię właścicielską, tak jak bardzo wiele początkowych takich biznesów, czy już jednak potrzebuje przejść w jakiejś bardziej ustandaryzowane działania. Niektórzy je nawet nazywają korporacyjnymi działaniami i faktycznie u nas coraz więcej osób jest w zespole. Już nawet czasami zapominam ilu nas jest, bo szybko się to zmienia — czasami 12, czasami 15, czasami ktoś jest zdalnie na jakiś czas do projektu, więc już nawet nie korzystam z liczb. W firmie, w której ja jestem w Belgii, a zespół w Gliwicach i wspólnie robimy tak wiele projektów to potrzebowaliśmy przeorganizowania. Oczywiście non-stop się organizujemy, ustalamy zasady, procedury, ale wtedy kiedy firma jest w fazie maksymalnego wzrostu przychodzi taki moment, kiedy trzeba wszystko układać na nowo i dlatego zdecydowaliśmy się na zewnętrznego eksperta. Co to znaczy? To znaczy, że zatrudniliśmy osobę z zewnątrz, która przyjdzie do nas do firmy i będzie przyglądała się wszystkim naszym procesom, będzie rozmawiała z wszystkimi członkami zespołu RBC, sprawdzała czym się zajmują. Będzie na nowo opisywała zakres ich obowiązków, bo z każdym nowym projektem albo się one rozszerzają, albo się zawężają i od czasu do czasu trzeba to po prostu odświeżać i uporządkować. Jest u nas dużo pracy, o której Wy nie widzicie ani jako obserwatorzy, ani jako klienci. To jest niesamowite, bo jak ktoś patrzy na naszą firmę z boku to myśli sobie — jakaś tam Rowińska jakieś 7 książek ma, występuje na szkoleniach, ileż to roboty? Tak by można było na to z boku spojrzeć, natomiast jest tak dużo pracy z tym do zrobienia, że to się w głowie nie mieści. To jest coś, nad czym teraz bardzo mocno pracujemy po to, żeby móc wejść na większą skalę, ponieważ jeżeli na tym etapie nie zrobimy porządku i pewne rzeczy nie będą działały się automatycznie i będziemy tylko zatrudniać ludzi, którzy będą to wszystko robić to, gdy zwiększymy skalę, to stracimy rentowność naszego biznesu i płynność finansową, dlatego bardzo musimy na to uważać. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy ile materiałów trzeba przygotować wcześniej na szkolenie, chociażby Kobieta Niezależna, ile osób pracuje przy organizacji takiego wydarzenia i jak mocno trzeba rozbujać firmę, żeby w ogóle coś takiego mogło się wydarzyć. Ile pieniędzy trzeba wsadzić w marketing, ile pieniędzy trzeba zainwestować w kanał YouTube — nie wiem, czy wiecie, że umieszczanie filmów na YouTubie jest bezpłatne, ale to nie znaczy, że prowadzenie kanału jest bezpłatne. Jest to też bardzo często błąd myślenia wielu przedsiębiorców.

 • Przygotowujemy kurs online „Maksymalna produktywność”.

  W sierpniu mówiłam Wam o tym, że nagrywam odcinki do nowego kursu online — „Maksymalna produktywność”. Są osoby, które myślą — nagrasz kurs, wrzucisz na platformę i już się po prostu sprzedaje i masz przychód pasywny. Od razu Wam mówię — to jest jakaś bzdura. Ktokolwiek Wam to mówi niech Wam pokaże rzetelne liczby. Tak nie jest. Nagrywasz kurs, a potem musisz się zająć montażem, transkrypcjami, grafikami, robieniem napisów, plików PDF, składaniem zeszytu ćwiczeń — to wszystko to czas i pieniądze. Potem trzeba uruchomić kurs na określonej oczywiście platformie, za którą też, jeżeli to robisz w takiej jakości jak my, to trzeba zapłacić, a potem ją utrzymać. Do tego dochodzi cała obsługa osób, które kupią kurs. Pracujemy więc nad „Maksymalną produktywnością” i w listopadzie będzie mocniejsze uderzenie.

 

 

 • Projekt Dziennika Kobiety Niezależnej i uruchomienie sprzedaży.

  Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi pod ostatnim odcinkiem KULIS BIZNESU, ponieważ pisaliście w komentarzach, że bardziej Wam się podoba kolor malinowy. I to oznacza, że zamówiliśmy bardzo dużo malinowego Dziennika Kobiety Niezależnej i trochę sztuk granatowego, ponieważ to był Wasz drugi wybór.

  DZIENNIK KOBIETY NIEZALEŻNEJ_KOLORY

  Dziennik Kobiety Niezależnej

   

   

  Na stronie Dziennika Kobiety Niezależnej na początku wystartowaliśmy z zapisami na przedsprzedaż i później uruchomiliśmy jego przedsprzedaż.

  Grafika_Dowiedz sie pierwsza_Dziennik Kobiety Niezaleznej

  Sprawdź dostępność Dziennika Kobiety Niezależnej [kliknij]

 • Zakończyła się IV edycja Wyzwania Kamili Rowińskiej i wystartowała kolejna.

  Niedługo będziemy mogli Wam powiedzieć ile osób ukończyło Wyzwanie, w którym startowało blisko 2400 osób.

  5 edycja Wyzwania ruszyła 1 października. Co to za Wyzwanie? To projekt społeczny RBC, w którym chodzi mi o to, aby dotrzeć do ludzi poprzez zachęcenie ich do aktywności sportowej, jak również do zwiększania produktywności, do budowania biznesu i zwiększania pewności siebie. Transformacja ludzi, którzy przeszli przez Wyzwanie jest niesamowita. Bardzo często jest tak, że ktoś zaczyna ze mną robić 2 km dziennie, czyta książkę jedną, drugą, trzecią, zmienia swoje myślenie, zmienia swoje nastawienie i nagle po roku na koniec Wyzwania, na przykład otwiera firmę. Dwie rzeczy, które teoretycznie w ogóle się nie łączą, ale ta osoba przez rok zdobyła takie ogromne zaufanie do siebie, koncentrację na zadaniu, że nagle zaczęła realizować coś, o czym od zawsze marzyła. Dla nas jest to projekt społeczny — każdy może do niego dołączyć bezpłatne. Myślę, że to dobry sposób na to, żeby zainspirować ludzi do działania. Poprzednie edycje pokazywały nam, że warto.

 • Gary Vaynerchuk.

  Czyli postać ze świata marketingu i social media, która jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób w Internecie. Wiele z Was pytało mnie o to, dlaczego nie wystąpiłam na scenie w tym roku ani z Garym, ani nie wystąpię z Kim Kiyosaki czy z Nickiem Vujicicem. Otóż tak jak Wam pisałam niedawno umówiłam się z Łukaszem Milewskim, który jest organizatorem tych wszystkich wydarzeń, że w 2018 r. potrzebuje się skoncentrować na swoich projektach, jakimi są kursy online i rebranding marki. Zdaję sobie sprawę z tego, że wystąpienie na dużych eventach jest ważne. Natomiast jeżeli tylko i wyłącznie będę realizowała działania PRowe i występowała na tego typu dużych eventach, a nie zajmę się również prowadzeniem firmy i przygotowywaniem produktów, to nie skończy się to dobrze. Zdaję sobie z tego sprawę, że nie można po prostu być jedną dupą na pięciu weselach — wielokrotnie Wam to powtarzam. I czasami trzeba zrezygnować z rzeczy, która jest cenna, ale mniej ważna, mniej priorytetowa, jeżeli chodzi albo o wysokie życiowe wartości, albo o stawkę godzinową. Również w biznesie trzeba to robić. Natomiast zespół RBC pojechał na to wydarzenie i zyskał nowe kompetencje.

 • Przeprowadziłam dwa szkolenia stacjonarne we Wrocławiu:

  >>„KOBIETA NIEZALEŻNA”<< we Wrocławiu.

  Kilkanaście tysięcy kobiet ukończyło już to szkolenie, a we Wrocławiu zawsze jest największa sala, największa energia. Opanowaliśmy Halę Stulecia i była prawdziwa petarda! Planujemy kolejny raz podbić Wrocław.

  Podczas tego szkolenia mieliśmy również premierę koszulek Kobieta Niezależna, o które też prosiliście. To był też temat, który chodził za mną latami i został bardzo pozytywnie przyjęty. Koszulki są bardzo delikatne, jeżeli chodzi o fakturę, ponieważ są wykonane z bawełny organicznej. Mieliśmy dwie wersje kolorystyczne: białą i czarną. Cieszę się, że się spodobały.

  Kamila w koszulce Kobieta Niezależna

  Koszulka Kobieta Niezależna

  >>„Szkolenie Asertywny Rodzic – Partner – Manager”<<   we Wrocławiu.

  Szkoleniowy weekend — najpierw Kobieta Niezależna, a później Asertywność. Do grona Masterów, czyli mojego półtorarocznego programu szkoleniowego, dołączyła rekordowa ilość osób. Szkolenie z Asertywny Rodzic – Partner – Manager i Kobietę Niezależną (tak dzień po dniu) powtórzymy w Poznaniu, więc jeżeli jeszcze z jakiegoś powodu nie byliście to koniecznie polecam.

  SPRAWDŹ TERMINY i ZAREZERWUJ MIEJSCE DLA SIEBIE!

Kobieta Niezależna DOŁĄCZ TUTAJ [kliknij]

Asertywny Rodzic – Partner DOŁĄCZ TUTAJ [kliknij]

 


KULISY BIZNESU — z czego jesteśmy dumni?

 • Jestem dumna z Ani, Agnieszki i Agaty.

  Ania Górka szefowa naszego sklepu online, Agnieszka Kądziołka szefowa marketingu, Agata Kurek nasz manager finansowy wdrażały system księgowy.

 • Kanał YouTube fantastycznie się rozwija.

  Wyniki, które mamy, jeżeli chodzi o rosnące subskrypcje, klikalności miniatur, długość oglądania filmów są bardzo imponujące. Jeżeli chcielibyście, żebym nagrała Wam kulisy prowadzenia kanału na YouTubie to dajcie znać w komentarzu.

 • Uhonorowaliśmy certyfikatami Akademii Trenera RBC uczestników zeszłorocznej edycji.

  Raz w roku organizuję Akademię Trenera RBC — czterodniowe szkolenie, podczas którego dzielę się swoim warsztatem trenerskim od kulis — zarówno uczę Was szablonu, z jakiego każdy trening się powinien składać, jak i również pokazuję Wam ten biznes od strony finansowej. Później rok trwa, zanim odbędzie się certyfikacja uczestników — osoby oprócz tego, że są na moich szkoleniach mają zadania domowe do zrealizowania. 15 osób przeszło przez certyfikacje: Marzena Ramotowska, Patrycja Jaksim, Sylwia Bekier, Tamara Owczarska, Iwona Iwanowicz, Karol Gorzechowski, Diana Pakulska-Okraska, Barbara Grześ, Anna Piaseczna, Alina Korczyk, Anna Słowińska, Joanna Zielińska, Joanna Tomala, Małgorzata Leszczyńska i Diana Reich-Wajda. Osoby, które przeszły przez certyfikację będziecie mogli zobaczyć, być może na sali szkoleniowej.

  W 2019 r. w lipcu zapraszam na Akademię Trenera w Gdyni. Tylko 20 miejsc [kliknij]


KULISY BIZNESU — co można było zrobić lepiej i jakie wyciągamy wnioski?

 • System mailingowy zaciął się na cały dzień i nie wysyłał się bezpłatny ebook.

  Nasz Dział Obsługi Ulubionego Klienta zawalony był wiadomościami e-mail pod tytułem: nie mam ebook. Za każdym razem, kiedy mamy jakąkolwiek techniczną usterkę generuje to dodatkową pracę i automatycznie dostaje się po głowie naszemu Działowi Obsługi Ulubionego Klienta. Następnego dnia informatycy robili jakąś aktualizacje wtyczki WordPress w naszym sklepie i coś włączyli, przełączyli i bach nie działa sklep online, więc za chwilę dzwonią Gliwice: Kamila przestań, nic nie sprzedawaj, bo nie działa sklep. Mówię: co ja mam robić ebook nie mogę powiedzieć, o żadnej książce nie mogę powiedzieć, bo nie można jej zamówić to w ogóle to, co mam leżeć i pachnieć. Mieliśmy taki wesoły dzień — taki śmiech przez łzy, bo wtedy kiedy się ma 15 osób na pokładzie i określoną ilość wypłat do zapłacenia miesięcznie, no to sprzedaż miesięczna musi się zgadzać. Jak się nie zgadza to po prostu nie ma pieniędzy w budżecie i są problemy. Oczywiście my nie jesteśmy w takiej sytuacji, że jeden dzień jest w stanie zaburzyć pracę naszej firmy, ale zdecydowanie jest w stanie zaburzyć pracę naszego Działu Obsługi Ulubionego Klienta.

 • Błędy link w wiadomości e-mail o POWER PONIEDZIAŁEK.

  Przygotowywała go nowa osoba i tutaj został podklejony kolejny Power Poniedziałek, który jeszcze nie był aktywny. Agnieszka, która nadzoruje tę pracę musiała szybko zareagować  i za chwilę wysłać do kilkuset osób informacje o tym, że ten link, których kliknęli nie działa, ale mają użyć innego, więc to jest taka niby mała rzecz, ale jednak robi zamieszanie.

 • 380 zamówień zostało oznaczonych jako zrealizowane.

  Firma zewnętrzna, która pakuje nasze zamówienia dla Was pomyliła się i został kliknięty zły przycisk. To spowodowało, że 380 osób dostało e-mail, że zamówienie zostało zrealizowane, tymczasem tak nie było. Zaczęły się telefony i cały jeden dzień wycięty z życiorysu i gaszenie pożaru.

  Wyciągnęliśmy wnioski. Muszę zupełnie uczciwie powiedzieć, że nasz sklep jest mało wydajnym sklepem i nie możemy zrobić w nim wszystkiego, czego byśmy chcieli. Nie przewidzieliśmy takiego szybkiego rozwoju. Mój rozwój to jest takie wróżenie z kart. Możesz sobie myśleć, że moja marka w jakimś tam stopniu będzie rosła, ale nigdy tak do końca nie wiesz w jakim stopniu konkretnie. Oczywiście nie można się wstrzelić za wcześnie inwestycją w nowy sklep internetowy, która jest na poziomie około 150 000 złotych, bo wtedy się popłynie. My się wstrzeliliśmy w to za późno i też nie przewidzieliśmy tego, że budowanie nowego sklepu internetowego na naszym poziomie to rok pracy. Mamy taką lekcję, że musimy prognozować działania IT z rocznym przynajmniej wyprzedzeniem. W biznesie wszystko się bardzo szybko zmienia i trzeba się do tego dopasowywać.

  Wolny wniosek, jaki mamy teraz w zespole to koncentracja — każdy powinien bardzo mocno koncentrować się na swojej pracy, sprawdzać po sobie i brać odpowiedzialność za to, co wysyła, a nie liczyć na to, że ktoś inny z zespołu sprawdzi i nie pójdzie coś z błędem.


KULISY BIZNESU — jakie mamy plany na październik?

 • Ruszyło V Wyzwanie Kamili Rowińskiej.

 • 2 szkolenia stacjonarne w Warszawie

  >>„Mistrz Sprzedaży”<< zostało bardzo szybko sprzedane. Już dwa miesiące przed terminem nie było miejsc. Jeżeli ktoś planuje dołączyć na pokład TERMINY I MIEJSCA DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

  >>„Zbuduj swoją wewnętrzną siłę”<< mocne szkolenie, które uwielbiam, które pomaga ludziom w tym, aby budowali siebie wewnętrznie. TERMINY I MIEJSCA DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

 • Wróżenie na święta.
  Już teraz musimy złożyć zamówienie w drukarniach na książki i na wszystkie rzeczy, których potrzebujemy w magazynie, po to, żeby móc zapewnić sprzedaż grudniową, czyli na przykład Black Friday i święta. To jest bardzo ważne. Tutaj nie chodzi tylko i wyłącznie o to, że po prostu zamówmy 5000 sztuk danej książki. Najwyżej będzie leżeć. Za każdy miesiąc leżenia książki na palecie trzeba zapłacić. Musimy teraz wejść na wyższy poziom prognoz sprzedażowych, a im większa skala, tym większe niebezpieczeństwo, że jak się pomylisz to bardzo dużo tracisz.

 • Będziemy zamykać inwestycje kamienicy na Brzeskiej.

  Mówiłam Wam kilkukrotnie o tym, że na Brzeskiej w Warszawie jesteśmy z moim mężem jednym z inwestorów ponad stuletniej kamienicy. Kupowaliśmy ją wraz z innymi inwestorami. Była ona remontowana, odrestaurowywana, sprzedawana i teraz spodziewamy się już zamknięcia tej inwestycji. Jeżeli interesuje Was taki wątek w Kulisach Biznesu to napiszcie proszę w komentarzu.

 • Kolejne spotkanie loży ekspertów Fundacji Mam Marzenie.

  Fundacja Mam Marzenie wspiera dzieci, których życie jest zagrożone ciężką chorobą. Kiedy spotkałam prezes fundacji, Karolinę Adamską, to powiedziałam jej, że przedsiębiorcy organizują się w grupy, wspierają się nawzajem i tworzą taką lożę ekspertów. Niektórzy na to mówią Master Mind. Powiedziałam Karolinie, że fajnie by było zrobić taką lożę ekspertów, żeby zaprosić różnych ludzi z mediów, z biznesu, z korporacji, by mogli popatrzeć na działania fundacji ze swojego punktu widzenia i powiedzieć, co oni by jeszcze lepiej zrobili. Zaprosiłam do niej: Edyta Kurek, Jacka Walkiewicza, Kuba Karlińskiego, Łukasza Jakóbiaka i wiele innych wspaniałych osób, które zdecydowały się poświęcić swój czas i kilka razy w roku spotykamy się i debatujemy, co by tutaj zrobić, żeby Fundacja Mam Marzenie była jeszcze lepsza, jeszcze bardziej skuteczna. Są dwie organizacje, z którymi pracuje Fundacja Mam Marzenie i Akademia Przyszłości.

 • Na koniec pytanie, które ostatnio padło.

  Czy RBC jest finansowane ze środków kredytowych, czy z własnych? Jakie jest lepsze rozwiązanie?
  Jest taka teoria, że lepiej jest inwestować pożyczone pieniądze. Nie w każdym biznesie jednak się ona sprawdza. RBC na chwilę obecną nie korzysta z żadnego dofinansowania z Unii i nie ma uruchomionego kredytu obrotowego, dlatego że nie potrzebuje, ponieważ ma dobrą płynność finansową. Gdybyśmy chcieli wdrożyć ogromny projekt, to może skorzystalibyśmy z takiego rozwiązania, ale tak długo, jak możemy to nie funkcjonujemy w oparciu o kredyty.

CZEKAM NA WASZE WAŻNE LEKCJE I ODPOWIEDZI NA ZADANE PRZEZE MNIE PYTANIA W KOMENTARZU.

Do zobaczenia w kolejnych Kulisach Biznesu!

Kamila Rowińska

Zobacz inne video z cyklu:

KULISY BIZNESU [kliknij]

 


Czy to było dla Ciebie wartościowe?

Jeśli tak, to wspaniale, ponieważ prowadzenie bloga, wymaga zaangażowania i napracowałam się, aby przygotować dla Ciebie ten materiał.  

Teraz czas na Ciebie! Razem tworzymy tą relację. Będzie mi miło, gdy zareagujesz; 

Co możesz zrobić?

 • Skomentuj wpis. Dla Ciebie to minuta, a dla mnie istotna wskazówka; Co Cię zainspirowało? Jaki jest Twój punkt widzenia? Czego napisać/nagrać więcej, a czego mniej? Proste „dziękuje” też czyni cuda:)

 • Jeśli ten wpis jest dla Ciebie wartościowy - udostępnij go innym i pozwól mi z tym przekazem dotrzeć dalej.

 • Subskrybuj mój kanał na YT, >>TUTAJ<< aby być na bieżąco z filmami, które publikuję. 

DZIĘKUJĘ!

Pięknego dnia!

Kamila Rowińska 

 

Kamila Rowińska

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.
33 komentarze
 1. Katarzyna

  Wprawdzie nie posiadam (jeszcze) żadnych nieruchomości ale materiał o kamienicy z ulicy Brzeskiej byłoby super zobaczyć. To jak uchylenie rąbka wiedzy a właściwie praktyki nie każdemu danej zobaczyć. Sama się zastanawiam w co zainwestować moje oszczędności. Narazie stawiam na kompetencje potem chciałabym mieć jakąś nieruchomość. Dziękuję!!!

 2. ANNA

  Bardzo chętnie obejrzę materiał z Brzeskiej:)
  Czy wszyscy pracownicy są zatrudnieni na umowę o pracę czy też działalnosc gospodarcza?

  • Kamila Rowinska

   Kazdy wybrał swoją opcję. Dla mnie to wszystko jedno. Byli tacy, którzy nie chcieli umowy o pracę i mają umowy działalność – spółka. tak, bardziej im się opłaca.

 3. Krystyna

  Kamila, proszę o materiał nt. prowadzenia kanału na YT oraz nt. inwestycji na Brzeskiej

 4. Ilona

  Interesujący materiał. Czekam na następny.

 5. Agnieszka

  Cześć, po raz 2 biorę udział w Wyzwaniu – i bardzo za nie dziękuję, dużo mi daje. Pomaga w pilnowaniu konsekwencji i samozaparcia. I uczy wyznaczania najważniejszych rzeczy dla mnie w dany dniu, aby ze wszystkim zdążyć.
  Kalendarz zamówiony – Granat, poprosiłam o niego w ostatnich Twoich nagraniach, zamówiłam i teraz czekam na niego i mój nowy rok!
  Kulisy YouTube bardzo poproszę – super byłoby poznać.
  Byłabym również zainteresowana Twoją drogą w MLMie, myślę że z uwagi na to jakie sukcesy w tej branży osiągnełaś, wielu osobom, w tym mnie ;) bardzo pomogłoby to w starcie i szybszym budowaniu swojej drogi do Sukcesu. Praca+mlm w drodze do wygenerowania dodatkowych środków finansowych w celu szybszej możliwości inwestycji.
  Dziękuję.

 6. Renata

  Dziękuję za dzisiejsze lekcje i proszę nagrywaj dalej.Bardzo chętnie zobaczę, jak wygląda tworzenie kanału YouTube i inwestycja na Brzeskiej.

  • KAMILA

   Renato, dziękuję za Twój głos, zobaczymy ile osób jeszcze opowie się za tymi tematami :)

 7. Natalia

  Tak! Chętnie posłucham o inwestycjach, o kanale na yt- bardzo interesujące tematy. Czekam z niecierpliwością ?

  • KAMILA

   Dziękuję za Twój głos :) ?

 8. Karolina

  Kamila, jestem zainteresowana kulisami biznesu o inwestycjach na Brzeskiej :)

 9. Agata

  Lekcje nie można być z dupa na kilku weselach, trzeba się na coś zdecydować.

 10. Sabrina

  Dziękuję za Twój czas, za zaangażowanie wiedzę i doświadczenie, z pełną odpowiedzialnością działa to bardzo motywujaco, oglądam i notuje, uczę się od Ciebie, wcielamy w życie. bardzo chętnie dowiem się o kulisach prowadzenia kanału yt.

  • KAMILA

   Dziękuję ?

 11. Aleksandra

  Mnie bardzo ciekawi natomiast inwestycja w nieruchomości, chciałabym wiedzieć więcej na ten temat. Jak na razie z mężem staramy się inwestować w grunty rolnicze, ale w przyszłości mamy w planach również inne inwestycje. Bardzo wartościowy był by materiał o kulisach prowadzenia kanału Youtube, chociaż tak owego nie mam, to nie wiem co przyniesie przyszłość, a warto w nią wejść z wiedzą niż bez niej. Kamila oglądam wszystkie Twoje Power Poniedziałki i Kulisy biznesu. Polecam je wszystkim :)

 12. Ania

  Pięknie dziękuję za wartość, którą daje ZESPÓŁ RBC, dziękuję za wartości, które od Was otrzymuję. Każda widza jest na wagę złota. Jak najbardziej interesuję mnie kanał You Tuble

 13. Katarzyna

  Witam. Ja chętnie obejrzę KB o tym jak się prowadzi kanał na Youtube i o inwestycji też.

 14. Izabela

  Bardzo merytoryczny odcinek! :) Dziękuję Kamila za to, że dzielisz się taką wiedzą, bo sporo można dla siebie wyciągnąć nawet nie mając biznesu. Jestem jak najbardziej za kulisami biznesu YT – świetny pomysł, pewnie wiele osób zainteresuje, choć pewnie niewiele zagłosuje. O inwestycji na Brzeskiej też chętnie posłucham.

 15. Justyna

  Bardzo chętnie zobaczę, jak wygląda tworzenie kanału YouTube, kto wie, może po rocznym wyzwaniu się przyda ;) inwestycja na Brzeskiej jest także bardzo interesująca i chciałabym czegoś się o tym dowiedzieć.

 16. małgorzata

  kulisy biznesu na temat inwestowania (Brzeska) poproszę :)

 17. Dorota

  Bardzo dziękuję za kolejny odcinek „Kulis”! Same konkrety i mnóstwo bezcennej wiedzy! Jako że zaczęłam się interesować inwestycjami w nieruchomości (aktualnie robię kurs z tej dziedziny), to bardzo bym chciała obejrzeć odcinek zawierający kulisy inwestycji na Brzeskiej. Już nie mogę się doczekać także, gdy „stuknie” na YT odpowiednia liczba subskrybentów, żeby można było obejrzeć wideo z poradami z zakresu inwestowania w nieruchomości! :) Jeszcze raz dzięki Kamila za dzielenie się niezwykle pomocnymi wskazówkami!

 18. Agata

  Bardzo byłabym wdzięczna za każdy materiał dotyczący inwestycji w nieruchomości.

 19. Ewelina

  Hej Kamila, super że nagrywasz kulisy biznesu, bo jest to bardzo duża dawka rzeczowej wiedzy.
  Gratuluję sukcesów z minionego miesiąca :)
  Bardzo chętnie usłyszę coś więcej na temat inwestycji na ul. Brzeskiej, z niecierpliwością też czekam na kulisy biznesu extra, ponieważ temat nieruchomości jest dla mnie jednym z ulubionych tematów.
  Mam pytanie dotyczące twojego zespołu. Powiedz mi proszę czy wszyscy pracownicy w RBC są „dociążeni”. Zastanawiam się na przykładzie osoby zajmującej się wyzwaniowcami. Domniemam, że w momencie startowania wyzwania i co kwartał jak lekko coś się zmienia w wyzwaniu to dana osoba ma sporo więcej pracy niż w pozostałych miesiącach. Czy wówczas w między czasie ta osoba wspomaga inny dział w danej pracy czy ma mniej pracy i to jest ok ? Pytam, ponieważ sama w swoim zespole mam mechanika który ma sporo pracy w momencie popsucia się maszyny lub prac konserwacyjnych, a w międzyczasie nie mam co dla niego wymyśleć, a widzę że działa to demotywująco na resztę pracowników.

  • Kamila Rowinska

   Tak Ewelina, wszyscy mają zajęcie. Agata, gdy nie zajmuje się wyzwaniowcami zabiera zadania innym pracownikom.
   U nas zawsze jest cos do zrobienia :)

 20. Renata

  Witaj Kamila,
  To, co dla mnie ważne- dużo konkretów i praktycznych podpowiedzi. Jestem na etacie, ale mam marzenie, że wydam książkę i nie tylko.
  Dzięki Tobie porządkuję swoje pomysły i konfrontuję z rzeczywistością. Wiem już, że jestem typem wizjonera. Intensywnie myślę jak znaleźć ludzi do wdrożenia tych pomysłów i jak to uregulować, aby każdy czuł się w tej działalności bezpiecznie.
  Dziękuję i pozdrawiam serdecznie:)

 21. Jola

  Nie mam biznesu ,a było to dla mnie interesujące. Dziekuje.

 22. Alicja

  Bardzo chetnie obejrzalabym material na temat inwestowania na Brzeskiej.

 23. Justyna Czyzewska-Khan

  Swietne kulisy biznesu; mam pytanie: czy moglabys podzielic sie doswiadczeniami jak zakladac taki sklep online – jestem dopiero na paczatku drogi.
  Inwestycja na Brzeskiej jest tez interesujaca.

 24. Joanna

  Witaj Kamilo,
  Czekam na materiały o Brzeskiej z niecierpliwością . Kamienica jest prześliczna , ogrom pracy jaki tam został poczyniony daje mega efekt . Zgodnie z tym co powiedziałaś rozważasz przekazać nam więcej informacji na temat „Brzeskiej” to ja czekam , mam nadzieję ,że znajdzie się więcej zainteresowanych i uda się przygotować materiał o tej przepięknej nieruchomości . Pozdrawiam i czekam na publikacje

 25. Anna

  Witaj Kamilo,
  bardzo bardzo interesuje mnie produkcja filmów na YT i Twoje spostrzeżenia w tej materii :) Pozdrawiam i gratuluję tak udanego miesiąca i jego podsumowania. Jestem z Tobą od miesiąca i jeśli chodzi o moje „sukcesy” to mogę napisać : Jestem zapisana i czekam na spotkanie w Warszawie na szkoleniu KN, kupiłam sporo Twoich książek i już „Buduj życie …” jest za mną, pracuję co jakiś czas z „Dziennikiem C…”, zaczęłam już czytać „Kobieta Niezależna” i oczywiście jestem uczestniczką V edycji wyzwania! Przebrnęłam przez 5 rozmów kwalifikacyjnych i zdecydowałam się na podpisanie umowy z jedną firmą. Pod końca października zaczynam :) Mam rozpisane cele i często do nich wracam. Nie udało się tylko jedno … nie wszystkim jest pisane urodzić dziecko (a żyłam tylko tym przez ostatnie 2 lata!!!). Nie przekreślam siebie w roli rodzica – ale już czas odpocząć od klinik itp. i zająć się sobą i rozwojem.

 26. Edyta

  Dwie kwestie:
  1) Bardzo chętnie zapoznać się ze szczegółami kamienicy na Brzeskiej.
  2) To pytanie padło na instastory ale nie zdążyłam tam odpisać – jeśli jest możliwość to także chętnie zapoznałabym się przynajmniej z 5 książkami które Pani poleca, dla początkującego przedsiębiorcy, „zacznij od dlaczego” już zakupiłam :)

 27. Paulina

  Dla mnie kazde kulisy biznesu sa niezwykla inspiracja i lekcja. Z uwaga slucham, czytam i korzystam ze wszystkich publikowanych materialow – w tym rowniez platnych i przekladam na dzialania w zyciu codziennym – po paru miesiacach juz widze pierwsze, niemale wfekty na kilku polach. Wielkie DZIEKUJE.

  Przede mna przeprowadzka do Stanow, zupelnie nowy etap pelen nowych wyzwan i mozliwosci, do ktorego przygotowuje sie w duzej mierze na podstawie pozyskanej od Ciebie wiedzy.

  Jestem nadal na etapie inwestycji we wlasny rozwoj i edukacje, dlatego nie skorzystam wprost z materialow nt Brzeskiej, ale bardzo chetnie go wyslucham i wyciagne wnioski dla siebie na teraz i na przyszlosc. Natomiast material nt prowadzenia kanalu na youtube bedzie dla mnie strzalem w dziesiatke i bede bardzo wdzieczna za jego przygotowanie.

  Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje :)

 28. Agnieszka

  Pytanie związane z kwestią grona mentorów, liderów, z którymi można spotkać się i zrobić tzw. „burze mózgów” . Jak odnalazłaś Kamilo ludzi , z którymi spotykasz się by wymienić się doświadczeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2021 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?