Podsumowanie 2017 roku, lekcje oraz plany na 2018r.

Każdego roku sporządzam podsumowanie swojego poprzedniego roku i mam przygotowany zarys planu roku kolejnego. Dlaczego robię podsumowanie?

Ponieważ to ważne, aby spojrzeć z dystansu na to, czego dokonaliśmy w roku poprzednim i z perspektywy czasu ocenić, jaką to miało dla nas wartość i wyciągnąć lekcje. Dlaczego mam zarys kolejnego roku? Ponieważ wciąż się rozwijam i jestem w stanie dokładnie zaplanować max. 70-80% tego co się wydarzy w roku kolejnym.

Wiem, że za 6 msc. zarówno ja, jak i mój Zespół  będziemy bogatsi o nowe doświadczenia i będą spływały do nas coraz to nowsze pomysły, dlatego zostawiamy sobie na nie przestrzeń. 

Podsumowanie roku przeprowadzam w taki sam sposób, w jaki przeprowadzam podsumowanie tygodnia. 

Zapraszam Cię do lektury, inspiracji i wyciągnięcia wniosków na potrzeby swojej działalności. 

Co się wydarzyło w 2017 roku?

Był to rok niesamowitego rozwoju RBC, nowych projektów a także wyzwań. 

Wystąpienia: 

 • Spędziłam 47 pełnych dni w sali szkoleniowej w Polsce i Anglii ucząc Was m.in. budowania pewności siebie, asertywności, zarządzania sobą w czasie, sprzedaży, budowania zespołu.

 • Odbyłam ponad 60 lotów Bruksela – Warszawa – Bruksela.

 • W jedno i dwudniowych szkoleniach wzięło udział 6188 Uczestników!

 • Kilkaset osób dołączyło do mojego 18 miesięcznego programu szkoleniowego RBC Master Business Training, a wywiady z kilkudziesięcioma z nich możesz zobaczyć na www.MjakMaster.pl >> TUTAJ <<

 • Wystąpiłam podczas największych wydarzeń motywacyjnych i rozwojowych w Polsce, takich jak Życie bez ograniczeń, Queens of Life, Targi Motywacyjne.

  Dziękuję Wam ogromnie za zaufanie i przypominam, że samo pojawienie się na szkoleniu jeszcze wyników nie czyni. Liczy się wdrożenie wiedzy. 


  Zespół RBC:

  Kluczowy element układanki jaką jest moja firma. 

 • Do Zespołu RBC dołączyło sześć nowych osób! Obsadziliśmy stanowiska: office assistant, event&office animator, head of event coordination, finance manager, Master Business Training Members Administrator, office manager. 

  Był to dla nas szczególny czas, który wymagał wprowadzenia nowych osób do zespołu, dotarcia się, ustalenia nowych zasad, doprecyzowania komunikacji. Wciąż się wzajemnie dopasowujemy do siebie i uczymy się wzajemnie ułatwiać sobie pracę. 

 • Dwie osoby z Zespołu RBC awansowały na nowe stanowiska: Martyna Bednarek (social media expert) oraz  Agata Krzyżanowska (office manager).

   

 • Zespół RBC spędził ponad 200 godzin na szkoleniach zewnętrznych doskonaląc swoje umiejętności z dziedziny marketingu, budowania marki, księgowości, mediów społecznościowych, obsługi klienta, typów osobowości.  

 • Ponad 112 osób wspierało nas przez cały rok jako Zespół Organizacyjny RBC i korzystaliśmy z usług 24 podwykonawców. Rekrutację do Zespołu Organizacyjnego przeprowadza Mariusz Mszyca events@rowinskabusinesscoaching.com

 • Spędziliśmy wspólny weekend w Brukseli, podczas którego wybraliśmy się na koncert Agnieszki Chylińskiej, do fabryki czekolady, muzeum awiacji i samochodów i niezliczonej ilości restauracji, z których szczególną miłością obdarzyliśmy restaurację grecką i afrykańską. 

 • Zakończyła się nasza współpraca z Martą Chłodnicką i kilkoma podwykonawcami. Marta realizuje teraz swoje talenty w zespole naszego partnera biznesowego. 


  Działalność operacyjno – finansowa i wzrost wyników:

 • Zmieniłam biuro doradztwa księgowego. 

 • Rozszerzyłam formy prawne działalności. Działalność gospodarczą zostawiłam na potrzeby zakupu nieruchomości. RBC natomiast zmieniło formę prawną na Rowińska Business Coaching Sp z o.o. Sp. komandytowa. Otworzyłam również spółkę w Anglii do swoich międzynarodowych transakcji.   

 • Dokonałam wyceny swojej marki. Zobacz video podczas którego Jacek Basiukiewicz, mój doradca księgowy, Jacek Basiukiewicz z Capital Business Links, opowiada mi na ten temat>>.  ZOBACZ VIDEO TUTAJ<<

 • Rowińska Business Coaching w porównaniu do roku poprzedniego zarejestrowała 101,13% wzrost dochodów. 


Wydawnictwo RBC:

Na swojej sali szkoleniowej poznaję ludzi, którzy mają niesamowitą wiedzę i pasję w obszarach, które pasują do naszej strategii. Niektórym z nich proponuję wydanie ich książki, aby szersze grono ludzi mogło zapoznać się z ich wiedzą i doświadczeniem.Wydaliśmy 3 nowe książki:

 •  „Jak stworzyć swój pierwszy biznes” Mariusz Mszyca, Patrycja Mstowska Borysiewicz,

 • „Zdobądź swój szczyt” Angelika Chrapkiewicz Gądek,

 • „Jak ubrać się do pracy”  Biznesowy dress code dla kobiet. Aleksandra Frątczak Biś.


  Nowe projekty.

  Kluczowe dla nas było powstanie projektu, który pozwoli osobom z całego świata korzystać z mojego doświadczenia bez konieczności osobistego pojawiania się na szkoleniach w Warszawie. Wiem, że 87% moich klientów to kobiety, które wciąż rzadziej niż mężczyźni podróżują w celach szkoleniowych dlatego:

 • Powstała nowa platforma VOD RBC Master Club, na której umieszczamy kursy on line oraz wystąpienia, do których dostęp on line możesz wykupić. 

  Drugim powodem, dla którego platforma była istotna jest fakt, że przy moich wartościach i życiu rodzinnym nie jest możliwe, abym pracowała na scenie więcej niż dotychczas. Skalowanie biznesu jest więc możliwe tylko wtedy, gdy odbywa się to bez mojego bezpośredniego udziału. Bezpieczeństwo Zespołu RBC zapewnia więc nasza tzw. druga noga. Jedną nogą stoimy na szkoleniach stacjonarnych, drugą na szkoleniach on line. 

 • W sprzedaży ukazały się 2 nowe kursy online: „Jak ubrać się do pracy” oraz „Kobieta Niezależna”. 


  Społeczność RBC. 

  Większość osób ma ze mną swój pierwszy kontakt poprzez media społecznościowe i w nich w tym roku działo się naprawdę wiele. 

 • Społeczność na Facebooku wzrosła do 75 465 osób. Z czego 41 702 to nowe osoby, które dołączyły w 2017r.

 • Społeczność na Instagramie wyniosła odpowiednio: InstagramKobietaNiezalezna.pl: 4.010 obserwujących, InstagramKamilaRowińska: 16.100 obserwujących

 • Kanał YouTube liczy 8200 Subskrybentów. Dołącz do nich>> http://www.youtube.com/KamilaRowińskaRBC

 • Łącznie spędziliście na nim 4 722 249 minut korzystając z bezpłatnych treści!


  Działalność charytatywna:

  Jest dla mnie bardzo ważna i jedynie ograniczenia czasowe powstrzymują mnie od założenia własnej fundacji. Póki co wspieram działalność innych Fundacji. 

 • Przeznaczyłam ponad 50.000 złotych na cele charytatywne, w ramach których wspieraliśmy m.in.: Akademię Przyszłości, Fundację Mam Marzenie, Szlachetną Paczkę, Niebieską Linię, leczenie wielu dzieci w tym akcję charytatywną, o której codziennie przypomina nam ten obraz.  


Książki w bibliotekach

 • Wiem, że nie każdy z różnych względów może pozwolić sobie na zakup książek. Od wielu lat przesyłamy do bibliotek książki. Wcześniej nie rejestrowaliśmy liczby ani bibliotek, od tego roku będziemy. W 2017r. zaopatrzyliśmy 78 bibliotek w książki mojego autorstwa. Ich listę znajdziesz tutaj>> 


Bezpłatne szkolenia dla członków zespołu Fundacji Mam Marzenie. 

 • Kiedy zgłosiła się do nas Fundacja Mam Marzenie z prośbą o ufundowanie dla kilkunastu członków ich zespołu szkolenia Zespół Marzeń nie mieliśmy wątpliwości, że chcemy to zrobić. Ponieważ mieliśmy sprzedane już wszystkie bilety na to szkolenie na ten rok, zrobiliśmy dodatkową edycję w Katowicach. To dopiero początek naszej współpracy. 

 


Dołączyłam do projektu „Kolacja marzeń”

 • 25 grudnia została wylicytowana kolacja ze mną za kwotę 2397zł i kwota ta zasili konto Fundacji wspierającej realizację marzeń dzieci, których życie jest zagrożone. 


Wyzwanie

 • Po raz 4 ogłosiliśmy roczne Wyzwanie Rowińskiej. To roczne wyzwanie, podczas którego prowadzę Uczestników przez rozwój ich osobowości. Można do niego dołączyć bezpłatnie. Jest ono prowadzone w ramach naszej działalności charytatywnej i pomimo tego, że zajmuje nam sporo czasu przygotowanie, prowadzenie go i weryfikowanie wyników, chcieliśmy je kontynuować. W 2017 roku 42 osoby ukończyły 3 edycję wyzwania, a w październiku do 4 edycji dołączyło 2397 osób, które przez rok będą przekraczały ze mną swoje granice.  


Bizneswoman Roku

Zasiadałam w jury konkursu Bizneswoman Roku organizowanego przez Sukces Pisany Szminką. Konkurs Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku to pierwszy ogólnopolski i jedyny stricte biznesowy konkurs dla przedsiębiorczych kobiet, w którym od ośmiu lat honorowane i doceniane są kobiety realizujące ambitne projekty zawodowe. Wyróżnienie, poza prestiżem i satysfakcją, jest także okazją do nagłośnienia ich sukcesów.

Kobiety coraz odważniej zdobywają różne obszary świata biznesu. Rozwijają firmy na skalę międzynarodową, sięgają po najwyższe stanowiska w korporacjach, angażują się w prospołeczne inicjatywy.

W dalszym ciągu jednak, nie są widoczne w mediach. Inicjatywa Bizneswoman Roku powstała by to zmienić. >>ABY WYSŁAĆ SWOJE ZGŁOSZENIE DO KONKURSU, WEJDŹ TUTAJ<<

 

 


Co się Wam najbardziej podobało? 

 1. Najbardziej wartościowym dla Was wpisem na blogu, wraz z video okazało się „Jak uwierzyć w siebie>>ZOBACZ TUTAJ<<„

 2. Najchętniej kupowaną książką była: „Zasługujesz na sukces” Zarób swój pierwszy i kolejny milion.  >> ZOBACZ TUTAJ <<

 3. Topowym wystąpieniem on line było:  „5 strategii budowania pewności siebie”  >> ZOBACZ TUTAJ <<

 4. Ulubione wywiady, których udzieliłam to:

Dla Anny Maruszeczko z magazynu Uroda Życia „Myślałam, że będę Prezydentem”

oraz

dla Łukasza Jakóbiaka w jego kawalerce 20m2. >> ZOBACZ TUTAJ<<


Prywatnie

Na moje życie zawodowe i decyzje, które podejmuję ma wpływ na moje życie osobiste. Kilka spraw, które zaplanowaliśmy na 2017 rok i które się wydarzyły to: 

 • Spędziliśmy 3 rok w Brukseli.                                                                                                     

 • Ze względu na plany rozwojowe moje i mojego męża był to rok kompromisów, komunikacji i planowania. Mój mąż kontynuował swoją naukę i zdawał kolejne egzaminy przygotowujące go do uzyskania licencji pilota linii lotniczych.  Więcej na ten temat pisałam na blogu  On chce zostać pilotem, ona nagrywa kurs on line. >> CZYTAJ TUTAJ<<

 • Nasze dzieci coraz płynniej mówią po angielsku i francusku, co było jednym z powodów naszej przeprowadzki. Cieszymy się za każdym razem, gdy widzimy ich postępy.

 • Dzięki temu, że kupiliśmy mieszkanie w Gliwicach i wyjechaliśmy na dwa wakacyjne miesiące do Polski, nasz młodszy syn miał okazję pobyć na polskiej półkolonii i poznał polskie piosenki i zabawy. Starszy natomiast ucieszył się z półkolonii w Warszawie i spotkań w Gliwicach z rodziną i znajomymi.  

 • Rozwijaliśmy się podczas konsultacji dla rodziców, aby jeszcze lepiej poznać nasze dzieci i psychologiczne etapy przez które przechodzą. Zastanawiało Cię kiedyś dlaczego rodzice tak często przestają czytać książki na temat dzieci, gdy tylko one się urodzą? Albo czynią to do max. 1-2 roku życia? My postanowiliśmy uczyć się o dzieciach dłużej:). Być z dziećmi to jedno, poznać ich rozwój psychomotoryczny to drugie. Polecam warsztaty dla rodziców, konsultacje z psychologiem i książki. 

 • Zgodnie z planem wyjechaliśmy raz na kwartał na wakacje, aby pobyć więcej czasu ze sobą i z dziećmi. Odwiedziliśmy Karaiby, USA, Austrię i Grecję. Spędzając czas rodzinnie, z przyjaciółmi lub uprawiając sport. Nasz młodszy syn już drugi sezon jeździ na nartach, co zwykle rodzica, który uczył się w wieku dorosłym bardzo cieszy:)

Z czego jestem najbardziej dumna?

Na to pytanie zawsze najtrudniej jest odpowiedzieć, ponieważ jest wiele powodów do dumy. Zarówno wtedy gdy patrzy się na wyniki firmy, działania charytatywne, pracę zespołową czy też naszych nowych autorów. Aby jednak nie przynudzać sukcesami  z zawodowych wybieram 2. :)

 • Z sukcesu jakim okazało się wprowadzenie kursu on line „Kobieta Niezależna” na rynek. Jego wprowadzenie zajęło nam sporo czasu i wymagało ogromnego zaangażowania.

  Platforma, nagranie kursu, przygotowanie transkrypcji, napisów dla osób niesłyszących, przygotowanie kampanii, sprzedaż, odpisanie na tysiące wiadomości i pytań – to był wręcz poligon. W przygotowaniach wspierał nas Bartłomiej Popiel, Maciej Sobol i Studio Kmin.  Nad całością czuwała Agnieszka Kądziołka, która spisała się znakomicie!

 • Z postawy Zespołu RBC, Zespołu Organizacyjnego i Przyjaciół w czasie naszej reorganizacji personalnej. Gdy zmienia się skład Zespołu i jest to decyzja, która następuje nagle, potrzebne są dodatkowe pokłady siły, cierpliwości, czasu i ludzi. W czerwcu nikt nie rozmawiał o urlopach tylko dawał z siebie wszystko co tylko mógł, a Przyjaciele (bardzo często Uczestnicy programu Master Business Training) wspierali nas przy organizacji szkolenia. 

Co można było zrobić lepiej? 

Na to pytanie odpowiadamy sobie co tydzień dlatego wciąż się zmieniamy. Patrząc jednak globalnie na cały rok to:

 • Mogłam trafniej przewidzieć sukces I edycji kursu on line i lepiej przygotować Zespół. Mieliśmy w listopadzie OGROMNĄ sprzedaż i ze swoich obowiązków wygrzebywaliśmy się dłużej niż zazwyczaj.  To skutkowało nadgodzinami i zmęczeniem. 

 • Mogliśmy wydłużyć proces rekrutacyjny i podpisać bardziej restrykcyjne umowy z naszymi podwykonawcami usług, aby ich odpowiedzialność za niedokończenie projektu była wyższa. 

Jakie wyciągamy wnioski? 

 • Zawsze mamy w biurze zapasowe 2 biurka, ponieważ nowy członek Zespołu RBC może się okazać być potrzebny szybciej niż nam się wydaje. 

 • Jeśli mamy odpowiednich, odpowiedzialnych i samodzielnych ludzi na pokładzie projekty idą płynnie. Rekrutujmy dłużej, rozstajemy się z nieodpowiednimi osobami szybciej. 

 • Podpisujemy bardziej restrykcyjne umowy i wybieramy nie tylko obiecujących ale też doświadczonych podwykonawców naszych usług. Takich, którzy nie opierają się na jednej osobie i dobrych chęciach, tylko na dużych partnerach. Mamy świadomość tego, że trzeba za taką współpracę zapłacić więcej, jednak dziś, na tym etapie rozwoju i rozmiaru firmy nie stać nas na ludzi którzy mają opóźnienia, uczą się na współpracy z nami, mają problemy z planowaniem i musimy się u nich upominać o swoje. 

 • Jeśli ktoś nie dotrzymuje słowa i terminów na etapie oferty, nie dotrzyma ich w realizacji. Robimy szybki zwrot w tył!

 • Jeśli mamy przygotowany plan B i C, to wystarczy plan A. 

Jakie mamy cele na rok 2018?

 • Utrzymamy ilość dni szkoleniowych z poprzedniego roku. Grafik szkoleń jest już dostępny >>TUTAJ<<. 

 • Przeprowadzimy 4 wyjazdowe edycje szkolenia „Kobieta Niezależna” w Gdańsku, Wrocławiu, Chorzowie i Warszawie.  

 • Zminimalizuję maksymalnie ilość swoich wystąpień podczas konferencji. Być może wystąpię na jednej konferencji w Londynie. Przeprowadzę wystąpienie dla studentów Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie oraz dla Uczestników World Class Business Speaker.  

 • Do zespołu zaprosimy nowe osoby. Najpóźniej w drugiej połowie roku będziemy rekrutować osoby do pomocy w pakowaniu zamówień i do działu marketingu.

 • Odbędą się dwie premiery książkowe (4.02.2018r. Coaching wart milion oraz 12.05.2018r. druga książka, tytuł jeszcze w przygotowaniu)

 • Odbędzie się kolejna edycja kursu on line „Kobieta Niezależna”

 • Powstaną min. 2 nowe kursy on line, z których jeden będzie na temat Asertywności.

 • Nagram nowy RBC Success Club.

 • Zbudujemy nowy sklep on line.

 • Stopniowo będziemy wycofywać ze sprzedaży Kubek RBC oraz torbę. Jeśli zależy Ci na zakupie, zrób to teraz.  >>KLIKNIJ TUTAJ <<

 • Polecę na szkolenie biznesowe do Stanów Zjednoczonych. 

 • Kupimy nieruchomość dla Zespołu RBC w Warszawie, aby zoptymalizować koszty noclegów. W międzyczasie wykorzystamy ją również na wynajem krótkoterminowy. 

 • Będę wspierała Fundację Mam Marzenie w obszarze finansowym i merytorycznym. Utworzymy Radę Ekspertów Fundacji. 

 • Nastąpi jeszcze wiele innych NIESPODZIANEK, które na chwilę obecną stanowią tajemnicę spółki. 

 

 

 

Jakie lekcje wyciągasz dla siebie? Co Cię najbardziej inspiruje? Którą część rozwinąć dla Ciebie w przyszłości?

Chcesz aby takie podsumowania odbywały się cześciej?  

Daj znać w komentarzu. 

Kamila Rowińska, autorka książki „Zasługujesz na sukces. Zarób swój pierwszy – i kolejny – milion!

Jestem trenerem, coachem i autorką książek o tematyce coachingowej i biznesowej, m.in. bestsellera pt. "Kobieta Niezależna". Prywatnie jestem żoną i mamą dwójki dzieci.
Ukończyłam kierunek Zarządzania Przedsiębiorstwem na Politechnice Śląskiej, kolejno udałam się do Laboratorium Psychoedukacji w Warszawie, które przy Wyższej Szkole Psychologii Społecznej utworzyło kierunek – Coaching.
Przez 13 lat ze spektakularnymi sukcesami budowałam swój biznes zarządzając zespołem sprzedażowym 3500 osób. W 2010 r. zdecydowałam się założyć Rowińska Business Coaching i skoncentrować na wspieraniu innych w zwiększaniu ich efektywności osobistej i biznesowej.
Od tego czasu przeprowadziłam setki szkoleń i sesji coachingowych. Tysiącom osób pomogłam uwolnić swój potencjał, odnaleźć motywację, zwiększyć pewność siebie, samodyscyplinę i wykształcić umiejętności przywódcze.

Teraz przeczytaj kolejny interesujący wpis!

19 komentarzy
 1. Monika Galliot Salińska

  Kamila, podobnie jak ty pracuję w Polsce ale od dwóch lat mieszkam w Belgii. Wiele tematów które poruszyłaś jest więc mi bardzo bliskich :) Dziękuję za inspirujące podsumowanie. Gratuluję świetnych wyników i życzę samych sukcesów w 2018 roku dla Ciebie i twojego zespołu!

  • Agata Krzyżanowska

   Dziękujemy Moniko!
   Tobie również życzymy powodzenia! :))

 2. Edyta Bakalarz z Gliwic

  Dziękuję Kamila za inspiracje, zrobię po raz pierwszy podsumownie w takiej formie, żebym mogła porównać to za 2018r. 😊

 3. Agnieszka

  Witaj Kamilo! Pierwszy raz zobaczyłam Cię w Urodzie Życia i był to dla mnie szczególny czas bo akurat czekałam na wyniki biopsji guza piersi , od tamtej pory zaczęłam obserwować Cię na Instagramie ( Facebooka nie mam) W marcu moja córka jedzie na kurs do Chorzowa :) a ja wykupiłam swój on line .Gratuluję sukcesów i pozdrawiam !!!

  • Agata Krzyżanowska

   Agnieszko, cieszę się bardzo.
   Pozdrawiam!

 4. Kasia Jaglana

  Super film, obejrzałam łapiąc lekcję życia biznesowego oraz prywatnego także dla mnie.
  Życzę sukcesów i jeszcze lepszego Nowego Roku 2018.
  Pozdrawiam!

 5. Anna

  Kamilo, jestem pod ogromnym wrażeniem przygotowania takiego podsumowania. Przesłuchałam, a teraz przeczytałam i jestem wdzięczna za wszystkie wskazówki, którymi się dzielisz. To bardzo cenne dla młodego (i nie tylko) przedsiębiorcy. Zobaczyłam po raz kolejny jak ważny jest zespół! Powodzenia w dalszym rozwoju!!!

  • Agata Krzyżanowska

   Dziękuję Anno!

 6. Karolina

  Kamilo, jesteś niesamowita. Po odsłuchaniu Twojego podsumowania mój wewnętrzny głos mówi: Działaj ! mamy jedno życie i tysiące wymówek do wielu sytuacji. Ty pokazujesz swoim przykładem, że Kobieta doskonale może połączyć wszystkie „role” i ma nadzwyczaj dużo sił żeby ŻYĆ tak jak sama tego zapragnęła
  Cudownie.Jestem ogromnie dumna ,że wybrałam Ciebie na swojego trenera.

 7. Sylwia

  Kamila,życzę dalszych sukcesów w 2018 i gratuluję tak udanego 2017 roku!!!

 8. Kacper

  Jestem pod wrazeniem!
  Moja lekcja? Wiecej przeznaczac na cele charytatywne. Tego moge sie od Ciebie uczyc. No i oczywiscie zarzadzac zespolem skuteczniej bo o naradach przypominasz a ja ciagle zapominam. ;) dziekuje Ci

 9. Kasia

  Gratulacje! Szczęka opada z wrażenia!

  • Agata Krzyżanowska

   Nam też opadła, jak to wszystko podsumowaliśmy :)))

 10. Edyta

  Witaj Kamilo, natknęłam się na Ciebie na Facebooku. Czekam na przesyłkę z Polski z twoimi książkami :) A czy będziesz może w UK ze szkoleniem na temat asertywności? Pozdrawiam, Edyta

 11. Iza A

  Jedna kobieta i tyle sukcesów. Ogromne gratulacje :)

 12. Marzena Baranowska

  Wielkie gratulacje. Dziękuję Kamilo, że mogę czerpać z Twojej wiedzy.
  Wniosek: profesjonalnie podsumuję swój rok i plany na obecny. Już to zrobiłam, ale… poprawię.

  • Author
   Kamila Rowinska

   W poniedziałek zapraszam Cię jeszcze na kanał na YT, bedzie wersja video :)

 13. Anna

  Jestem pod ogromnym wrażeniem działań i rozwoju RBC! Gratuluję sukcesu i życzę jeszcze lepszego 2018 roku!

  • Author
   Kamila Rowinska

   Dziękuję Anna!

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...

©2018 Rowińska Business Coaching | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?