marka_osobista

Słyszeliście kiedyś o sobie – że „jesteście solidną firmą”, że można na Was „polegać jak na Zawiszy” albo że „z Wami zawsze wszystko w ciemno”?

Jeśli tak, to gratuluję! Z dużym prawdopodobieństwem macie silną markę osobistą. Jeśli natomiast nie słyszeliście tego typu określeń albo nie tak często jakbyście chcieli, to dziś macie szansę zrobić krok w ich kierunku, robiąc sobie remanent przy kilku przemyśleniach, którymi się z Wami dzielę.

Jesteś tym, co jesz. Jesteś tym, co czytasz. Jesteś sumą garstki osób, z którymi spotykasz się najczęściej. Znacie to? Codzienne nawyki, czynności, relacje i rytuały budują nam życie. W budowaniu i pielęgnacji marki osobistej działa ta sama zasada. Codzienne decyzje, zachowania, sposób komunikacji to są rzeczy, które ją szlifują.

Pojęcie marki osobistej jest z nami zaledwie od 23 lat, ale umówmy się, instytucja marki personalnej była znana już naszym dziadkom.
Można mieć silną markę nie mając konta na Facebooku, ale nie można jej mieć bez zaufania, bez jakości, bez autentyczności i bez spójności. To są moim zdaniem najważniejsze komponenty marki osobistej. To one budują jej filar – reputację.

Facebook czy inne platformy online są świetnym narzędziem do skalowania marki, budowania zasięgu i społeczności. Ale lajki to jeszcze nie silna marka osobista. Ona zaczyna się w domu.

 

Poznaj siebie

Nie ma silnej marki osobistej bez poznania siebie. Bez świadomości swoich ograniczeń, talentów i wartości. Wspaniale, jeśli do tego dojdą cele i misja, a więc to, co nakręca Was do działania i nadaje mu sens. Silne marki osobiste mają taką analizę w małym palcu. Maksymalizują swoje mocne strony i dominujące talenty. Wyostrzają uważność na siebie i na swoje otoczenie, nie przestają się rozwijać i nad sobą pracować.

Silna marka zaczyna się w Tobie. Silna marka to nie jest marka samochodu, jakim jeździsz, długopisu jakim piszesz, to nie tytuł jaki masz przed nazwiskiem ani widok, jaki masz z biura. To są gadżety. Tego, co tak ważne – własna marka – nie oddawajcie na zewnątrz – rzeczom, miejscom, sytuacjom. Budujcie siebie – w sobie!

Dlaczego to takie ważne?

Żyjemy w czasach – a obecna pandemia Covid-19 dobitnie to podkreśliła – w których marki osobiste są najskuteczniejszą tarczą antykryzysową opartą na jasnych zasadach.

Wiele firm przetrwało tylko dlatego, że stoi za nimi silna marka osobista.
Wiele firm przetrwało tylko dlatego, że wsparła ich silna marka osobista.
Wiele firm przetrwało tylko dlatego, że wzmocniło zaangażowanie i komunikację opartą na silnej marce osobistej.

Silne marki osobiste są dziś blue chipami. Ich wartość będzie szybowała w górę. Chcesz w coś zainwestować? Zainwestuj w blue chipa albo w to, żeby do nich dołączyć!

Projekt na całe życie

Marka osobista jest jak PESEL – przypisana do Twojego imienia i nazwiska. Nie da się jej zmienić. To jest projekt, którym zarządzasz do końca życia. Dziwi mnie jak wiele osób pracując dla kogoś na etacie czy na kontrakcie – przesiada się z własnej marki i przyjmuje chrzest, po którym magia logo odbiera im wartości, racjonalne myślenie i instynkt samozachowawczy. Przenosi ich w złudną krainę nieśmiertelności zawodowej, która jakże często okazuje się przystankiem, z którego wraca się jak po upadku z wielkiego konia….

Wiesz po czym poznaje się silne marki osobiste?

Po tym, że zmieniając pracę, przechodząc na swoje czy idąc do innego biznesu – po pierwsze mają się do kogo odezwać zawodowo, po drugie ciągną za sobą innych ludzi, po trzecie ludzie sami się do nich odzywają kiedy widzą, że teraz będą robić coś innego.

To jest efekt spełnionej obietnicy, a silna marka jest spełnioną obietnicą.

Prawie!

I na koniec. Pamiętajcie, że prawie robi wielką różnicę. Znacie to uczucie, kiedy testujecie pizzę z nowego miejsca – i po pierwszym kawałku stwierdzacie – „prawie jak nasza ulubiona margherita, ale trochę jej jednak brakuje”. Tak samo działa to w przypadku ludzi. Idziecie na warsztat z asertywności, a tam zamiast Kamili Rowińskiej jest inny trener, którego nie znacie. Po prelekcji stwierdzacie – „trafił do mnie prawie tak jak Kamila, ale jednak do Kamili to mu trochę brakuje”. Silna marka osobista występują po słowie „prawie jak”… Życzę Wam, żebyście tak budowali swoje marki personalne, żeby one występowały zawsze po słowie – prawie.

 

Joanna Stopyra

Joanna Stopyra-Fiedorowicz, konsultantka PR, od 10 lat pracuje z przedsiębiorcami, których wspiera w działaniach z zakresu Public Relations. Swoje życie zawodowe ułożyła tak, że dominują w nim kobiety.

Jako jedna z pierwszych i nielicznych w Polsce wyspecjalizowała się w Personal PR kobiet i komunikacji do kobiet.

Założyła Women Power Media – pierwszy w Polsce portal poświęcony womenomics – wpływowi kobiet na biznes, gospodarkę i społeczeństwo.

Jeśli spodobał Ci się artykuł Joanny to koniecznie zobacz jej wystąpienie wygłoszone podczas rozdania nagród w konkursie Po sukces z Rowińską pt: PR w czasach selfie. Podczas 45 minut Joanna:

 • Obali kilka mitów jak postrzegany jest PR.

 • Przedstawi Ci 5 determinant dobrego PRu.

 • Opowie w jaki sposób PR pracuje na markę osobistą.

 • Wyjaśni co tę markę osobistą tworzy.

 • Przybliży Ci korzyści wynikające z silnej marki osobistej.

 • Zachęci Ci do zrobienia testu, dzięki któremu sprawdzisz swoją gotowość na dobry PR (8 pytań sprawdzających).

 • Na koniec odkryje przed Tobą koło działań PR.


Idź za ciosem i zobacz również Power Poniedziałek, w którym opowiadam o największym błędzie jaki popełniłam budując zespół.

1 231 komentarzy
 1. Joanna

  Moje doświadczenia kreują markę osobistą, a marka osobista kreuje moją przyszłość

 2. Małgorzata Mitros

  Moje wnioski z artykułu:
  1. Kluczem do zbudowania solidnej marki osobistej jest wzięcie uczciwej ODPOWIEDZIALNOŚCI za swoje życie i czyny, a także KONSEKWENCJA i SPÓJNOŚĆ.
  2. Silna marka = silna osoba (wiarygodna, spójna, konsekwentna, na której można polegać)
  3. Moim celem i wielkim marzeniem jest, aby moje imię padało po „prawie jak…”

 3. anna

  Moje 2 lekcje:
  -Markę buduj w sobie!!!
  – Na markę składa się wszystko – Codzienne decyzje, zachowania, sposób komunikacji itp.

  świetny artykuł

 4. Izabela L_B

  Marka osobista, jest to niezaprzeczalnie ważny element biznesu, ale musi płynąć prosto z serca. Ponieważ, jeżeli robimy to co kochamy i to co jest zgodne z Nami, a przez to dodatkowo możemy pomagać innym, w bardzo szerokim słowie tego znaczeniu, to Nasz biznes będzie budowany trwale, a ludzie na pewno będą czuli Naszą prawdziwą energie i autentyczność, dzięki której wybudujemy solidny i trwały biznes, który będzie spójny z nami i tworzony prosto z serca.

 5. Edyta

  1. Marka osobista to zaufanie, jakość i autentyczność. Poznaj swoje ograniczenia, talenty i wartości. Miej cele i misję życiowa, ciągle się rozwijaj i pracuj nad sobą.
  2. Marka osobista jest jak PESEL można nad nią pracować, ale jest z tobą nierozłączna.

 6. Iza

  Marka osobista to wszystko, co sobą reprezentuję. To cała ja. Musi być autentyczna, a żeby tak się stało moje działania muszą być spójne. Wszędzie, gdziekolwiek będę mam być zawsze tą samą osobą. Nie mogę zmieniać się jak chorągiewka. Czas zacząć poprawnie budować swoją markę. Dziękuję za tę lekcję.

 7. Radosław Jastak

  Tak. Moją markę osobistą buduję poprzez pracę nad sobą samym. To jest pokonywanie trudności, ponoszenie porażek i podnoszenie się po nich. To są moje zmagania z moimi słabościami, praca nad talentem, wytyczanie własnego szlaku w zgodzie z samym sobą.
  Moja marka to w końcu bycie autentycznym we wszystkim, czym się zajmuję. To budowanie zaufania do siebie i innych. To budowanie swojej silnej indywidualności i działanie spójnie z wyznaczonymi celami.

  Moja marka to moja arka.

 8. Kasia Zaborniak

  Wykonując zadanie z kursu pragnę podziękować za tą bezcenną lekcję „uświadomienia” czym tak naprawdę jest Marka Osobista. To jak PESEL przypisany nam od urodzenia, nasz jedyny unikatowy element, nad którym pracujemy całe życie i tylko od nas zależy jak chcemy się prezentować światu. Patrząc na wielkie, znane marki zawsze myślałam, że to coś nieosiągalnego, bo trzeba posiadać gadżety z „górnej półki”, a z tego artykułu zrozumiałam, że Marke Osobista możemy zbudować od zera trzeba tylko poznać swoje cele i podążać droga zgodną z naszymi wartościami.

 9. urszula

  mój wniosek

  trzeba się uczyć całe życie i bać się wyzwań

 10. urszula

  wniosek
  cięzka praca ,odpowiedzialnośc ,szczerość
  marka to być sobą

 11. urszula

  Marka osobista to ciężka praca i duża odpowiedzialność
  Najważniejsze to być zawsze Sobą

 12. Emila Brzyska

  Moje wnioski na temat marki osobistej

  Po przeczytaniu artykułu dowiedziałam się, że budowanie marki i praca nad nią przy działaniu w social mediach jest priorytetem.
  Można powiedzieć że „jak cię widzą tak cie piszą”. Należy bacznie się przyglądać swoim działaniom nie robiąc rzeczy pochopnie, wszystko musi być przemyślane, zgodne z tobą i twoimi wartościami i celem jaki chcesz przez to osiągnąć.

 13. Katarzyna

  Moje wnioski po przeczytaniu artykułu:
  Silna marka osobista to moja najlepsza inwestycja.
  Aby być silna marka muszę znać na wylot sama siebie.

 14. Katarzyna

  Silna marka osobista to moja najlepsza inwestycja.
  Aby buc silna marka muszę znać na wylot sama siebie.

 15. Fit Majk

  Treść jest krótka i konkretna. Utwierdza mnie w przekonaniu, że wszystko czego szukamy, potrzebujemy jest w NAS. Nie możemy dać się omamiać propagandzie czy dawać innym ludziom wywierać na nas wpływ i decydować o naszym życiu. Być sobą – znaczy mierzyć wysoko! Wydaje się to łatwe, lecz również i trudne. Chcę być kimś kogo będą odbierali za wzór do naśladowania a nie odwrotnie. Dziękuję za artykuł i pozdrawiam !

 16. Iga

  Moje lekcje po przeczytaniu artykułu:
  1. Marka osobista to nie zewnętrzne przedmioty i gadżety tylko ja. Najważniejsze komponenty marki osobistej to: zaufanie, jakość, autentyczność i spójność.
  2. Budowanie marki osobistej zaczyna się od Poznania siebie. Polega na rozwijaniu swoich mocnych stron i talentów.

 17. Sylwia Lachowska

  Odrabiam prace domową z kursu. Moje wnioski:
  Marka osobista to JA. To też opinia innych na mój temat. Każde moje zachowanie, krok, post, słowo to budowanie marki osobistej. To również nawyk. Codzienna i sumienna praca.

 18. Halina (Hana)

  Nareszcie uświadomiłaś nam, że marka osobista jest w nas samych, a nie w artefaktach – typu marka samochodu, metraż domu itp. Niesamowite, jak niektórzy z nas nie oddzielają tych 2 aspektów – marki osobistej od „marek” posiadanych gadżetów…
  I wreszcie, markę osobistą budujemy cały czas, to jest proces. Buduje się powoli, wymaga dużo wysiłku, ale jakże łatwo można ją stracić! Nie chcę brzmieć jak ta „pizza quasi Margarita”, która wygląda podobnie, ale smakuje inaczej… :) Nie tylko chcę być „obietnicą”, ale gwarancją, że to co oferuję klientom, jest autentyczne. Mój przekaz musi być spójny z moją osobą. Chciałabym dojść do momentu, w którym powiem, że marka osobista to JA….

 19. Joanna

  Z tego artykułu wyciągam następujące wnioski dla siebie:
  – aby rozwinąć biznes, który niedawno zaczęłam, muszę lepiej poznać siebie, swoje ograniczenia i wartości oraz popracować nad zbudowaniem silnej marki osobistej, ponieważ wtedy przyciągnę partnerów biznesowych i klientów
  – marka osobista opiera się na spójności, jakości, autentyczności, zaufaniu, maksymalizacji swoich mocnych stron i talentów, na wyznaczeniu celu i wytrwałym i konsekwentym dążeniu do jego realizacji.

 20. Monika

  Teraz wiem , że mam w sobie coś co przyciągnie innych. Pora uwierzyć w siebie, zdobyć się na odwagę i zacząć działać w internecie!

 21. Iwona

  Moje przemyślenia po przeczytaniu artykułu:
  – Kluczem do silnej marki osobistej jest poznanie siebie oraz świadomość swoich ograniczeń, talentów, wartości, celów i misji.
  – Marka osobista jest jak pesel – nie da się jej zmienić.
  – O marce czy reputacji stanowi to jak postrzegają nas inni, kiedy zmienimy zawód, pracę czy rozpoczniemy nowy biznes.
  – Marka osobista jest najlepszą tarczą antykryzysową.

 22. Grażyna

  Aktualnie jestem na poczatku drogi w budowaniu marki osobistej w dziedzinie beauty, która mnie bardzo interesuje i chciałbym żeby stała sie moja pracą. Myślę, że wyróżniam się kreatywnością i zaangażowaniem w to co robię. Mój wizerunek osoby zadbanej, gustownie ubranej z ładnym makijażem przyczyni się do zbudowania mojej marki osobistej.

 23. Joanna Marcinek

  Marka to coś czego nie da się kupić.
  Markę budujemy sami. Pracujemy na nią.
  Czytając artykuł oczywiście zastanawiałam się jak to jest u mnie.
  Marka to mój charakter, komuś odpowiada innym nie.
  Pytanie, jak dużo jest ludzi którym odpowiada.
  Marka to coś nad czym trzeba stale pracować.
  Czasami jest ciężko, chociażby z powodu braku czasu czy zmęczenia.
  Praca na etacie, dzieci, biznes…..
  Najważniejsze nie poddawać się.

 24. Wojciech Kuc

  Po przeczytaniu artykułu, myślę, że warto przemyśleć jaką marką jestem i czego obietnicę przedstawiam ludziom, z którymi się spotykam. Wybrzmiało też to, o czym już wcześniej słyszałem i praktykowałem, a więc praca nad sobą i szukanie siły w sobie. Dzięki takiej postawie nie muszę się obawiać zmiany pracy, nowych wyzwań czy nawet zmiany zawodu. Warto jest mieć strategię i przemyśleć kim jesteśmy i czy jesteśmy autentyczni. A więc, czy mówimy to, co myślimy i czy robimy to, co mówimy. Marka budowana na prawdzie może przynieść mniejszą popularność, ale przynajmniej żyjemy zgodnie z sobą i na dłuższą metę to się opłaca.

 25. Damian

  Budowanie swojej marki osobistej jest zabezpieczeniem siebie na przyszłość oraz rozwijaniem siebie. To jaka jest nasza marka, zależy od nas i od ludzi, którymi się otaczamy. Wszystko co robimy wpływa na naszą markę osobistą, dlatego musimy być w tym autentyczni .

 26. Katarzyna

  Lekcje dla mnie po przeczytaniu artykułu:
  1. Marka to ja.
  2. Biznes prowadzę etycznie i legalnie.

  Inną markę wybieram bo jej ufam, widzę kompetencje, bo ma plan, który konsekwentnie realizuje.

 27. Kasia

  Do zapamiętania po przeczytaniu artykułu:
  – marka to ja,
  – budując markę postępuję etycznie, legalnie.
  Sila marka to dla mnie ta, która budzi moje zaufanie, ma wizję, postępuje zgodnie z kodeksem etycznym.

 28. Elżbieta

  Silna marka osobista to zaufanie, spójność i autentyczność.
  O sile marki decydują codzienne nawyki, czynności, rytuały, relacje i sposób komunikacji.
  Świadomość swoich talentów i wartości oraz ograniczeń pomaga w tym aby rozwijać się i wzmacniać swoje mocne strony oraz pracować nad sobą.
  Marki osobistej nie da się kupić, ani udawać – trzeba ją w sobie budować.

 29. Kasia

  Po pierwsze -Nie ma silnej marki bez poznania siebie
  Ważna a nawet niezbędna jest autentyczność, nasz spójność , wzbudzenie zaufania i jakość.

 30. Kasia

  Nie ma silnej marki bez poznania siebie
  Niezbędna jest autentyczność, nasz spójność , wzbudzenie zaufania i jakość.

 31. Magdalena Szefer

  Najbardziej spodobało mi się zdanie: „Buduj siebie w sobie” ponieważ jest mi ono najbliższe. Moja filozofia to: „Napełniaj się dobrymi rzeczami, aż do przelewu – i z tego przelewu możesz dawać innym. Nie możesz dawać z niedostatku.” Utwierdziło mnie to w przekonaniu, że nasze podejście do marki osobistej powinno być poważne, spójne i autentyczne.

 32. Karolina

  Kiedy mówisz do wszystkich to tak jakbyś mówił do nikogo. Jednak aby zacząć mówić i trafiać do ludzi, trzeba poznać bardzo dobrze siebie samego.
  To wszystko się łączy.
  Marka osobista jest niezbędna na każdej drodze zawodowej, im szybciej to zrozumiemy tym szybciej osiągniemy swoje cele.

 33. Justyna

  marka osobista to- ja, zaczyna się w domu. Czyli w zasadzie ogólnie dostępna dla każdego, czy większości. A jednak nie tak prosta do zrealizowania. Często ludzie afiszują się drogimi samochodami, markowymi gadżetami- nie jest to jednak marka osobista a a jedynie zewnętrzne ,,wartości” materialne. Marka osobista to my, nasze wartości wewnętrzne. Coś z czym inni mogą nas kojarzyć i liczyć na nas jako, że my jesteśmy określoną obietnicą dla naszych klientów. Autentyczność, zaufanie.

 34. Justyna Majewska

  Dotarło do mnie że aby zacząć budować markę trzeba poznać siebie. „Buduj siebie – w sobie” piękne.

 35. Magda K.

  Silna marka osobista to Ja. Buduj ją swoją przez swoją autentyczność, rzetelność, świadomość siebie. Żeby ją zbudować trzeba poznać siebie.

 36. Dagmara

  Marka osobista, to my sami to jacy jesteśmy i co nas wyróżnia. To nasza osobista identyfikacja, nasz kod źródłowy – DNA.

 37. Jolanta

  markę osobistą budujemy całe życie
  silna marka osobista – to spełniona obietnica

 38. Ewa

  * Nasza własna marka to życie w zgodzie ze sobą i swoimi warościami,
  *Autentyczność i spójność działania wzmocnią naszą markę osobistą,
  *Silna marka osobista to ja. Pracujemy na nią długo, by potem towarzyszyla nam przez całe życie.

 39. Ewa

  * Nasza własna marka to życie w zgodzie ze sobą i swoimi warościami,
  *Autentyczność i spójność działania wzmocnią naszą markę osobistą,
  *Silna marka osobista to ja. Pracujemy na nią długo, by potem towarzyszyla nam przez całe życie.

 40. Katarzyna Bieleniewicz

  Moje wnioski:
  1. Jestem marką – zacznij od siebie. Poznaj siebie, swoje mocne strony i talenty.
  Pomoże Ci to w lepszej komunikacji.

  2. Bądź cierpliwy, markę buduję się latami. Na efekty musisz poczekać.

 41. Malwina

  Własną markę budujemy przez całe życie poprzez nasze codzienne nawyki, naszą autentyczność i spójność w tym co robimy.
  Silna marka jest we mnie i od siebie muszę zacząć, wyznaczając swoje cele, misje i postępując świadomie według swoich wartości.

 42. Marta D.

  jakość, autentyczność, zaufanie i spójność – ja w sobie, to marka, będę budować ją w sobie.

 43. ANIA

  Budujemy swoją markę osobistą przez całe życie. Nasza marka powinna być spójna z naszym charakterem, naszymi wartościami i zainteresowaniami. Trzeba bardzo mocno zwracać uwagę na to co się robi aby tej silnej marki nie stracić. Ja dopiero zaczynam biznes w MLM, ale już jakiś czas temu zaczęłam budowa swoją markę i myślę, że dzięki kursowi uda mi się ją tworzyć poprawnie.

 44. Brygida Beck

  Moją markę osobistą buduje od ponad 11 lat prowadząc własną działalność gospodarczą. Jestem ekspertem w tym co robię na co dzień (diagnosta laboratoryjny) oraz w tym co tworzę w czasie organizowania konferencji naukowo-szkoleniowych z zakresu medycyny (głównie medycznej diagnostyki laboratoryjnej). W organizowaniu tych konferencji wykorzystuję doświadczenie jakie pozostało mi z pracy w roli nauczyciela akademickiego na jednym z Uniwersytetów Medycznych. Zawsze kieruję się zasadami prawa oraz etyki, choć nie zawsze jest to mile widziane przez innych (ale to już ich problem). Wiem DLACZEGO robię to co robię (zgodnie z pytaniem zadanym przez Saimona Sinek’a). Kocham to co robię i dlatego praca to dla mnie sama przyjemność :)

 45. Magdalena Gronek

  Moje zycie budują codzienne rytuały, czynności, relacje, nawyki. Marke osobistą buduj poznawszy siebie, swoje wartości, ograniczenia, talenty i Buduj siebie w sobie – to zdania które biorę dla siebie poprzeczytaniu tego b ciekawego artykułu. Dziękuję

 46. Marta Mierzwińska

  Moje wnioski z tego artykułu to:
  1. poznanie siebie – swoje mocne strony oraz rozwijanie swoich talentów, wychodzenie ze swojej strefy komfortu ,rozwój i praca nad sobą, codzienne nawyki.
  2. ,,Prawie jak….” być konsekwentną w tym co robię, nie porównywać się do kogoś
  3. Marka osobista to JA.

 47. Elżbieta Gandziarska

  Bardzo dziękuję za ten artykuł. Dla mnie ważne było przeczytać, że:
  – budujemy siebie, swoją markę osobistą w sobie, a nie na zewnątrz
  – budujemy ją przez całe życie i niezależnie od marki, z którą się współpracuje
  – silna marka to spełniona obietnica, którą ludzie wymieniają jako strzał w dziesiątkę ich spełnionych oczekiwań.

 48. Anna

  Moje lekcje:
  a) Silna marka zaczyna się we mnie. Jest spełnioną obietnicą.
  b) Silne marki nie przestają się rozwijać, pracować nad sobą.
  c) Markę osobistą budujemy przez całe życie.
  d) Silną markę budujemy w oparciu o swoje mocne strony i talenty. Ważne są też autentyczność, spójność, jakość.

 49. Magdalena K

  Nigdy bym nie pomyslala ze marka osobita to JA
  Ze nie mozna stworzyc silnej marki bez poznania Siebie
  Silna marka zaczyna sie w nas samych od naszego zachowania , rzetelnisci. odpowiedzialniosci .

 50. Ola

  Marka osobista zostaje z Nami na całe życie dlatego ważna jest strategia działania ale również systematyczność i determinacja. Porównanie marki osobistej do nr pesel- bardzo trafne. Zapamiętam

 51. Przemysław Len

  My jesteśmy swoja marka osobista i od Nas zależy jak ją zbudujemy. Czy będzie silna czy słaba. a zbudujemy ją swoja praca, całym swoim życiem i naszym zaangażowaniem .

 52. Przemysław Len

  Wnioski nasuwają się same. aby stworzyć własna markę trzeba dużo od siebie dać , ale bardzo jest ważne to , jak my sami siebie reprezentujemy. Porównanie do numeru PESEL bardzo trafia i przemawia do mnie bo ukazuje kwint esencje tego artykuły. Aby mieć dobra i silna markę musimy sami ją sobie wypracować , naszym życiem, naszymi kontaktami z innymi, nasza praca i całym naszym życiem :)

 53. Anna

  W budowaniu marki osobistej w social mediach wazne jest aby nasze każde dzialanie bylo dobrze przemyślane. Powinno być spójne z tym jacy naprawdę jestesmy i jakie wartości sa dla nas bliskie. Powinnismy także skupić się na naszych najlepszych stronach oraz talentach. W mediach spolecznościowych powinniśmy być naszą najlepszą wersją siebie jednoczesnie pamiętając aby zachować w tym wszystkim autentyczność.

 54. Ania

  Podoba mi się porównanie marki osobistej do numeru PESEL. Wniosek płynie z tego taki , że jest z nami nierozerwalnie połączona jest jakby nawet kod genetyczny naszej firmy. Podoba mi się to i lubię swoją markę osobista. ?

 55. Sylwia P

  Marka osobista to moje codzienne zachowania, nawyki i sposób komunikacji.
  Odkrycie i używanie swoich mocnych stroni dominujących talentów pozwoli mi zbudować silną markę.
  Natomiast dbanie o jakość, spójność i autentyczność zbuduje reputację mojej marki osobistej.

 56. Monika Anioł

  Najbardziej ze wszystkich informacji dotarło do mnie, że marka osobista idzie z nami przez całe życie. Niezależnie co robimy i czy to jest praca, czy życie prywatne.
  Za radą jednego z twoich power poniedziałków zapytałam moich znajomych na facebooku co we mnie cenią. Odpowiedzi były zaskakujące. Ale mam z tego podstawę do określenia marki tak, aby było to naturalne i prawdziwe.

 57. Anetta

  W artykule zostało powiedziane to, co intuicyjnie już wiedziałam i czułam. Marka osobista to ja sama, w zgodzie z samą sobą, spójna zewnętrznie i wewnętrznie. Ważne aby wiedzieć jak świadomie budować swoją markę osobistą i aby robić to konsekwentnie.

 58. monika

  W budowaniu marki osobistej , podobnie jak własnego zycia ważne sa te same nawyki, rytuały, praca nad soba, wychodzenie ze strefy komfortu. Decyzje, zachowania, sposób komunikacji szlifują mnie każdego dnia. Podjęcie decyzji o zmianie pracy w 4 dni, po 7 latach pracy u jednego szefa to był nie lada wyczyn tym bardziej przy samodzielnym rodzicielstwie z dwójką dzieci. Można zapewniam, pokonywanie własnych barier, wyjście ze strefy komfortu…..rozwinął mnie, a za mna poszli inni.
  Potrzebuje być bardziej spójna ze soba iż z innymi :)

 59. monika

  Codzienne nawyki, czynności, relacje i rytuały budują mnie i moje życie. W budowaniu marki osobistej działa ta sama zasada. Decyzje, zachowania, sposób komunikacji szlifują mnie każdego dnia.
  podjęcie decyzji o zmianie pracy w 4 dni, po 7 latach pracy u jednego szefa to był nie lada wyczyn tym bardziej przy samodzielnym rodzicielstwie z dwójką dzieci. Można zapewniam, pokonywanie własnych barier, wyjście ze strefy komfortu…..rozwinął mnie, a za mna poszli inni.
  Potrzebuje być bardziej spójna ze soba iż z innymi :)

 60. Maria

  Cieszę się, że Pani Joanna w artykule potwierdza, że nie ma silnej marki bez poznania siebie, czyli, że samorozwój jest nieodłączną częścią silnej marki. Dla mnie -raczej introwertyka, nie przywiązanego dotychczas do konta na FB (choć staram się patrzeć na nie rozwojowo, skoro marką osobistą zarządza się przez całe życie) – ważne jest, że markę buduje się przede wszystkim w sobie, a nie na zewnątrz przez gadżety, tytuły przed nazwiskiem czy lajki w mediach społecznościowych. Jest to zgodne z moimi wartościami, do których należy też autentyczność. Dlatego najważniejszą lekcję (a raczej potwierdzenie) wyniosłam tu ze słów: „Można mieć silną markę nie mając konta na Facebooku, ale nie można jej mieć bez zaufania, bez jakości, bez autentyczności i bez spójności”

 61. Aga

  Moje dwie lekcje:
  1. Marka osobista jest spełnioną obietnicą.
  2. Marka osobista zaczyna się w domu, od Twoich codziennych rytuałów.

 62. Karina

  Moi rodzice nieświadomie od małego uczyli mnie budować markę osobistą, zawsze powtarzali, że jestem ich wizytówką. Nauczyli mnie uprzejmości wobec innych, bezinteresownej pomocy, radzenia sobie w kryzysowych sytuacjach, niezależności, asertywności, a także szczerości. I właśnie to stało się moją marką.

 63. Agnieszka

  To swego rodzaju odkrycie, moje intuicje i to czego uczę się od innych jest – że to jest właśnie MARKA OSOBISTA i rzeczywiście ja ją mam :) i mogę rozwijać, budować, udoskonalać W SOBIE i SIEBIE. Moja MARKA w moich rękach :)

 64. Agnieszka

  Nigdy nie myślałam o sobie jak o marce, wydawało mi się to tak odległe, a po zastanowieniu faktycznie ona gdzieś jest ze mna od zawsze. Mocny jest fakt, że buduje się ja całe życie i zostaje już z nami na zawsze. Jesteśmy postrzegani przez innych tak, jak sami siebie przedstawiamy. Najbardziej uderzył mnie słowa, że w pracy ludzie wtapiają się w otoczenie i zatracają siebie, że silna marka potrafi zmienić pracę, a nie stać w miejscu gdzie nikt Cię nie docenia w obawie przed zmianami…

 65. Monika

  Gdzieś po drodze swoją markę osobistą zatraciłam. Konsekwentność, stanowczość, dążenie do celu pozostało w tyle…. na nowo trzeba wdrozyć, by znów stała się mocna.

 66. Marta Izdebska

  Do mnie przede wszystkim przemówiło to, że marka osobista jest budowana na całe życie i przez całe życie. Ważne jest, by być konsekwentnym w jej budowaniu, bo jest podstawą w każdej sytuacji, możemy na nią się powołać i z nią jesteśmy utożsamiani.

 67. Kasia

  Silną markę osobistą tworzymy zaufaniem, autentycznością i spójnością. To wszystkie talenty, które mamy w sobie i nad którymi pracujemy żeby być bardziej wartościowym człowiekiem.

 68. Urszula

  Bardzo cenny okazał się dla mnie fragment, iż nie ma silnej marki osobistej bez poznania siebie. Teraz muszę przeanalizować swoje wartości, talenty i to co mnie wyróżnia.

 69. Elżbieta Lejman- Krzysztyniak

  Marka osobista jest obietnicą tego, co kojarzy nam sie z określoną marką. Dlatego praca nad marką osobistą jest kluczowa,

 70. Agnieszka Pazurek

  Wnioski z artykułu:
  – ludzie idą za tobą jeśli jesteś silną marką osobistą
  – silna markę budujemy przez całe życie poprzez postawę, zachowanie, wartości, spójność

 71. Jola

  Najważniejsze wnioski:
  Markę budujemy całe życie. Codzienne nawyki, zachowania, małe kroki, to co robimy ma znaczenie i buduje nasze życie. Być silną marką – tj. być spełnioną obietnicą (dla osób z nami współpracującymi)

 72. machnica.a

  Najważniejsze komponenty marki to: wzbudzanie zaufania, jakość, autentyczność i spójność.

  Silne marki osobiste maksymalizują mocne strony i dominujące talenty, Wyostrzają uważnośc na siebie i swoje otoczenie, nie przestają sie rozwijać i nad sobą pracować.

  Silna marka jest spełniona obietnią.

  Niech moja marka bedzie stała zawsze po słowie „PRAWIE”

 73. Domi

  czym jest dla mnie moja marka osobista?
  1. tym kim jestem czyli sobą
  2. obietnicą zmiany na lepsze jutro
  3.obietnicą piękna
  4. obietnicą prawdy

 74. Karolina Nowa

  Marka osobista to jest ze pracujemy nad marka swoja caly czas i tak jak nas odbierają ludzie . Moim archetypem jest opiekun

 75. Agnieszka Łoś

  Moje wnioski: Nie przestawaj się rozwijać, wyostrz uwagę na siebie i na swoje otoczenie. Bez tego nie zbudujesz swojej marki osobistej. Ludzie muszą Ci zaufać, musisz spełniać dane im obietnice, być autentyczna i spójna. Na to potrzeba czasu i wytrwałości. Czego sobie i innym życzę.

 76. Magdalena S.

  1. Marka osobista to nieodłączny element, który budujemy każdego dnia. to my mamy wpływ na to jaka ona jest jak i również jaka ona będzie w przyszłości .
  2. Każdy dzień kształtuje nas na nowo i uczy jak mamy postrzegać siebie i innych.
  3. Aby marka osobista była silna, musimy zbudować silny fundament, poprzez akceptację siebie oraz tworzenie nowych rzeczy tylko idących z naszymi przekonaniami i odczuciami.
  4. To jak postrzegają nas inni, co o nas mówią i myślą ,może pomóc nam w samodoskonaleniu i kształtowaniu naszej marki.

 77. Agnieszka

  Wnioski jakie mi się nasuwają to przede wszystkim ze bardzo ważna jest nasza wewnetrzna spójność, która wynika z nas samych to nasz rozwój, styl życia, praca a także zycie codzienne ” jak Cie widzą tak Cie pisza”. Na marke osobista składa się wszystko z czym mamy do czynienia, w co się angażujemy przez całe życie. Opinia jaka sobie wyrobimy będzie przy nas zawsze niezaleznie od pracy jaka obecnie wykonujemy.
  Ważne jest poznanie swoich wartości, talentów jak również znalezienie celu i poznanie swojej życiowej misji i dopiero na tej kanwie budowanie spójnej marki.

 78. Katarzyna Wysocka

  Marka osobista wpływa na naszych klientów oraz sprzedaż.

  Bardzo ważna jest odpowiedzialność, rzetelność i sumienność.

 79. Katarzyna Wysocka

  Markę osobistą buduje się bardzo długo, dlatego musimy zwracać uwagę na swoje postępowanie, zachowanie i aktywność w sieci.

  Najważniejsze by być rzetelną osobą, mającą swoje zdanie i nie szkodzącą nikomu.

 80. Katarzyna

  Markę osobistą buduje się bardzo długo, dlatego musimy zwracać uwagę na swoje postępowanie, zachowanie i aktywność w sieci.

  Najważniejsze by być rzetelną osobą, mającą swoje zdanie i nie szkodzącą nikomu.

 81. Magdalena Wójcik

  Jeżeli chcę by otoczenie postrzegało mnie w określony sposób,muszę się tak zachowywać i musi to być zgodne ze mną. Jestem marką którą chcę promować. Potrzebuję ją znaleźć w sobie, udoskonalić i pokazać. Odpowiedzieć na pytanie z czym mam się kojarzyć innym, czego jestem obietnicą.

 82. Monika Jasińska

  jeżeli w życiu prywatnym ciężko nam podejmować decyzje,analizujemy wahamy się ,przekłada się na służbowy aspekt życia-na markę ?
  Cele, ich realizacja buduje markę osobistą
  Spełniania planów marzeń
  konsekwentność
  Lojalność

 83. Monika Jasińska

  całe życie budujemy markę osobistą
  jeżeli w życiu prywatnym ciężko nam podejmować decyzje,analizujemy wahamy się ,przekłada się na służbowy aspekt życia-na markę ?
  Cele, ich realizacja buduje markę osobistą
  Spełniania planów marzeń
  konsekwentność
  Lojalność

 84. Monika Jasińska

  Markę osobista budujemy na całe życie i przez całe życie
  jeżeli w życiu prywatnym ciężko nam podejmować decyzje,analizujemy wahamy się ,przekłada się na służbowy aspekt życia-na markę ?
  Cele, ich realizacja buduje markę osobistą
  Spełniania planów marzeń
  konsekwentność
  Lojalność

 85. Iga

  Moje wnioski nasuwają się takie:
  1. Codzienne rytuały, nasze edycję, zachowanie szlifują naszą markę osobistą
  2. Jeśli będziemy autentyczni i spójny – zdobędziemy zaufanie
  3. Markę osobistą buduje się Całę życie.
  4. Budując swoją markę osobistą powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie :” Czego jesteś Obietnicą?”
  5. Silna marka to ja – nie gadżety, którymi się otaczam.

 86. Justyna

  Moja marka – Czego jestem obietnicą?
  Jeszcze 7 lat temu moja marka niewiele obiecywała.
  Dziś moja marka osobista jest obietnicą:
  1. Odkrycia, poznania, a co najważniejsze porozumienia się z samą sobą i życia w zgodzie ze sobą.
  2. Porozumiewania się z innymi, a to jest sztuka, którą każdy może opanować.
  3. Odkrycia swojego potencjału i z radością, bez wyrzutów sumienia, podążanie do pełnego jego wykorzystania.
  Żyć w zgodzie z tym, do czego zostaliśmy stworzeni i do czego zostaliśmy wyposażeni – BEZCENNE.
  Pozdrawiam serdecznie
  Justyna Kowalewska

 87. Ewelina

  Dla mnie ważna kwestia to ta, która mówi o tym, że marka osobista zaczyna się we mnie, a nie w tym co mnie otacza, w gadżetach.
  A druga rzecz to bardzo mocno do mnie trafiły słowa: „Silna marka osobista występuje po słowie „prawie jak…” – życzę sobie, aby ktoś kiedyś wymienił moją markę właśnie po takich słowach :)

 88. Deliena

  Marka osobista to fundament, który towarzyszy nam w każdym miejscu, w którym się znajdujemy, do którego dążymy. Zamiast kopiować innych, warto skupić energię na rozwijaniu siebie, długofalowo to będzie dużo bardziej korzystne, pewne i trwałe.

 89. Kinga Sordyl

  Marka osobista to ja, ta w środku, nie to co daje mi zewnętrzu świat. Markę osobistą budujemy sami jest ona w środku nas, systematycznie do przodu a wszyscy ją poznają, to musi być coś naszego, nie innych. Pozdrawiam Wszystkich cieplutko.

 90. Monika P.

  Najważniejsze wnioski, które wyciągnęłam po przeczytaniu artykułu, to:
  1. Markę osobistą tworzymy sami, swoimi zachowaniami, postawami oraz przekonaniami, a nie gadżetami, którymi się otaczamy.
  2. Na stworzenie marki osobistej pracujemy długi czas, a wypracowana marka towarzyszy nam przez całe życie.

 91. Jola

  Moje wnioski są następujące: nie da się na dłuższą metę nie być sobą, coś udawać. To co robimy, mówimy tworzy nasz wizerunek, to jak jesteśmy odbierani przez otoczenie. Chcemy być odbierani dobrze.
  Dla mnie ważna jest szczerość, uczciwość i niezawodność. Jeśli coś obiecuję, to tak właśnie jest. To buduje zaufanie- to początek budowania marki osobistej

 92. Ania

  Marka osobista to całokształt tego co prezentujemy sobą. To jak nas odbierają inni powinno być spójne z tym co chcemy im przekazać, co chcemy sobą reprezentować.

 93. Agnieszka

  Najważniejszą rzeczą ,którą zapamiętałam po przeczytaniu artykułu i która jest dla mnie najważniejsza to to,że markę osobistą musimy tworzyć w sobie wewnątrz a nie w gadżetach którymi się otaczamy by nadać sobie prestiżu. By budować dobrą , stabilną i wartościową markę osobistą trzeba być autentycznym i spójnym oraz cierpliwym. Marka osobista nie jest czymś co można zbudować w tydzień jest to proces długotrwały i wymagający konsekwencji w działaniu.

 94. Vladyslav

  Marka osobista – to jak i co mówisz, jak zachowójesz się, jak wyglądasz, co nosisz. Marke osobistą, tworzymy całe życie.

 95. Paulina

  Wnioski nasuwają się naturalnie: nie stworzymy dobrej marki osobistej bez spójnego, przemyślanego i zgodnego z nami wizerunku. Należy ustalić strategie, cel odpowiedzieć sobie na pytania: co? komu? po co?.
  Na przykład, ludzie lubią Martynę Wojciechowską, ponieważ:
  1.Od lat buduje wizerunek kobiety silnej i niezależnej.
  2.Jest spójna w swoich działaniach, dobrze wiemy czego można się po niej spodziewać.
  3.Jej siłą jest odwaga, nie boi się przekraczać wyznaczonych granic.
  4.Wie dlaczego tworzy i dla kogo.
  5.Od lat buduje swoją markę wokół nazwiska, które zapewne kojarzy ogrom osób.

 96. Agnieszka Z.

  1. Markę osobistą mamy od urodzenia, czyli to co robimy na co dzień, tworzy naszą reputację i markę.
  2. Wiele osób, które pracowały na etacie (w tym ja) zatraciły swoją markę osobistą na rzecz loga firmy.
  3. Warto budować swoją markę osobistą w zgodzie z sobą, autentycznie, etycznie i zgodnie z prawem.

 97. Maciej Mateja

  Moja marka osobista jest oparta na stabilności zasad moralnych i prawnych, braku działania poza prawem, uczciwości, lojalności, pomocy innym, sprawiedliwego traktowania wszystkich, zarówno klientów, jak i współpracowników. I nie jest to niczym nadzwyczajnym i nadmiernie trudnym, ponieważ takich właśnie wartości jestem nauczony i takie zasady wpajam swojemu dziecku.

 98. Agnieszka Śmieszek-Marzec

  1. Silna marka jest spełnioną obietnicą.
  2. Buduj swoją markę osobistą na całe życie i zastanów się jaka chcesz być – bądź spójna w komikacji
  3. Twoja marka osobista nie powinna być tylko i wyłącznie związana z Twoją pracą, w pracy , ktoś zawsze może Ci podziękować… i co wówczas? Nie ma również Ciebie?
  4. Silna marka jest w Tobie, nie w gadżetach, którymi się otaczasz
  5. Marka osobista zaczyna się w domu
  6. Budując swoją markę osobistą odpowiedź sobie na pytanie :” Czego jesteś Obietnicą?”
  7. Zaufanie, jakość, autentyczność i spójność jako filary marki osobistej

 99. Anna

  Moje wnioski:
  1. Przede wszystkim przypomnienie: jesteś tym, co jesz, jesteś tym, co czytasz, itd. Tyle razy słyszymy te, utarte zdawałoby się frazesy, ale tkwi w nich jednak prawda. To co robimy na co dzień buduje nas i naszą markę osobistą.
  2. Zaufanie, jakość, autentyczność i spójność jako filary marki osobistej – ważne by o tym pamiętać.
  3. Budowanie silnej marki osobistej należy zacząć od siebie – poznać swoje wartości, mocne strony, rozwijać swoje talenty.

  Niestety praca na etacie całkowicie odebrała mi moja markę. Muszę się teraz skupić na jej odbudowie.

  • Ewa

   * Nasza własna marka to życie w zgodzie ze sobą i swoimi warościami,
   *Autentyczność i spójność działania wzmocnią naszą markę osobistą,
   *Silna marka osobista to ja. Pracujemy na nią długo, by potem towarzyszyla nam przez całe życie.

 100. Agata Pobłocka

  Wnioski są proste. Własną markę może stworzyć, każdy ale czy ona będzie w zgodzie ze samym twórcą i będzie mocna, to inna sprawa. Ja czytając artykuł wiem, że moja marka jest dość mocna i spójna ze mną, w moim gronie i to, że nie poprzestane na tym, i będzie jeszcze mocniejsza. Tego życzę sobie i innym, którzy świadomie tworzą swoją markę. :)

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

©2020 Rowińska Business Coaching | Polityka jakości | Regulamin | Wysyłka | Polityka cookies | Program partnerski

Personal Branding by GrandBrand GrandBrand

Napisz do nas

Masz pytanie? Propozycję współpracy? Wyślij proszę wiadomość.

Wysyłam...
BEZPŁATNY EBOOK

Log in with your credentials

Forgot your details?